DE SCHRIJVER CENTRALE FIGUUR Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie BALLET IN ROOD EN GEEL DERTIEN TREFFERS VOOR DIRK ROELANDT MEDEWERKERS, AANDACHT FEYENOORD METRO Kijk op V Provinciale NIET DRAMATISCH 18 - 28.12.1979 - üe Voorpost Lokeren - AZ 67 3-1 Slechts 2.500 toeschouwers waren opgekomen om de internationale vriendenwedstrijd tussen S.C. Lokeren en het gerenommeerde Nederlandse AZ67 bij te wonen. Alhoewel beide ploegen bereid bleken er iets van te maken werd het een genietbare, maar niet hoogstaande wedstrijd. Gespeeld in een eerder traag tempo, konden we toch enkele individuele uitschieters noteren. Zo was er van Lokerse zijde een sterke verrichting van De Schrijver, Hoogenbo- om, Lubanski en Gudjohnsen, terwijl bij AZ Kist. Metgod en Spelbos tot de beteren werden gerekend. De doelpunten werden gescoord door Larsen (2) en Lubanski (strafschop). Kees Kist scoorde tegen. Een vertimmerd Lokeren kreeg wel een serieuze waar Verheyen, ge- verwittiging in de 17de spaard omwille van zijn minuut met een schot aanslepende kwetsuur van Kees Kist dat het en Mommens, keelont- doelhout aan het trillen steking, er niet bijliepen, bracht. Ook de latere ak- Hierdoor kwam gelegen- ties van deze begeerde heidskapitein Somers op spits waren niet zonder het middenveld en Vel- gevaar. In de 35ste mi- ckeneers als rechtse nuut kon Lokeren dan op flankverdediger. Ook een enigszins gelukkige Gudjohnsen werd op- manier zijn voorsprong nieuw in de ploeg ge- verdubbelen. Gudjohn- haald. Aanvankelijk veel sen, blijkbaar in zijn sas den drie vervangingen doorgevoerd. Schouwe- naar en Treytel gingen eruit. De Graaf en de jon ge doelman De Koning kwamen erin. Bij Lokeren werd Somers, eerder in de wedstrijd aangetrapt, gewisseld met Laroy. Een kwartier gespeeld in de tweede helft als Dalving met een verre voorzet Larsen be reikt. Deze pikt de bal mee, omspeelt de doel man, temporizeert tot een Nederlands verdedi ger zich op de doellijn kan opstellen en trapt dan rustig in (3-1). Aan de overzijde was de inge vallen De Graaf gevaar lijk. Hoogenboom was evenwel bij de pinken te gen zijn landgenoten. AZ kwam na deze verhoogde achterstand, in tegen stelling met de verwach- vermelden, met name Maurice De Schrijver. Zijn opstelling, doorzicht en opbouwend uitkomen kunnen door Guy Thijs niet langer over het hoofd worden, gezien. Eerlang is men in Loke ren een internationaal rijker. Alhoewel de span ning eruit was, bleef het de Kerstweek waardig een sportieve bedoe ning tot op het einde. Bemoedigend voor de Belgische leider is, bene vens de prestige-over- winning, het eksperi- ment met de wisselspe lers. Zonder het risiko op puntenverlies konden twee spelers inkomen te gen een waardig tegen stander. Velkeneers speelde, na herstel van zijn kniekwetsuur, als flankverdediger een goe de partij. Ook Laroy kon de tweede helft over tuigen. R. COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoo genboom, De Schrijver, Velkeneers, Verbruggen, Dalving, Somers, Dar- denne, Bett, Larsen, Gudjohnsen, Lubanski. AZ67: Treytel, Van De Meer, Spelbos, Metgod, Hovekamp, Weyters, Welzl, Kees Kist, Nijg- aard, Tol. Scheidsrechter: De Blieck. Aantal toeschouwers: 2.500 Vervangingen: 46' Somers door Laroy Schouwenaar door De Gudjohnsen knalt hoog over. (Lokeren-AZ67 3-l)(dm) Él/ftO Kopij en foto's voor «De Voorpost» moeten in de brievenbus van de redaktie. Oude Vest, 34, 9330 te Dendermonde zitten, op woensdag 26 december om 9 uur 's morgens voor het blad van 28 december. Voor het blad van 4 januari is woensdag 2 januari de uiterste datum. Dank bij voorbaat. Graaf, Treytel door De Koning 75' Weysters door Oakes. Doelpunten: 24' Larsen (1-0); 35' Lu banski (strafschop 2-0); 41' Kist (2-1); 57' Larsen (3- 1). Competitie-stop in middenveldspel en men moest tot de tiende mi nuut wachten om een eerste gevaarlijke aktie van Lokeren te noteren. Larsen schoof de bal door naar Lubanski, die Bett bediende met een achterwaartse bal. Zijn schot ging nipt naast. Bij AZ werd rustig opge bouwd, maar hun van te ver afdrukken leverde geen sukses op. Lokeren de Liga: tijd om te dromen van 1980... bij dit koud weer, was tot tingen, meer en meer op- in het strafschopgebied zetten. Lokeren beperkte doorgedrongen en werd zich vooral tot uitbreken, er door Hovekamp van de Larsen was zelfs regel- bal gezet. Scheidsrechter matig in het middenveld en achteraan te zien. Hoogenboom zou nog een paar keer zijn klasse moeten tonen en kreeg heel wat meer werk op te knappen dan zijn kouwe lijke kollega aan de over zijde. Bij Lokeren toch één van de uitblinkers De Blieck kende een pe nalty toe, die door Lu banski vrij moeiteloos voorbij Treytel werd ge trapt (2-0). De spanning keerde terug in de wed strijd, nadat aan de over zijde Kist kon tegensco- ren. Tijdens de rust wer- vICOOSP CöPEg, •ttiH'MenL, Feyenoord trekt tijdens de winterstop naar Egypte, zodat de vriendenwedstrijd tegen Lokeren niet kan doorgaan. Er werd uitgekeken naar een ander tegenstander om de winterrust enigszins op te van gen, en als laatste test te dienen voor de belangrijke kompetitieherneming tegen Beveren. Boom bleek bereid het op zaterdagavond tegen de huidige leiders op te nemen. Aftrap om 20 uur op het veld van Boom. Gudjohnsen knalt nipt naast. Lokeren-AZ67 3-l)(dm Supportersklub -Metro- uit Lokeren huldigde tij dens een feestviering zijn tijdens het seizoen 78-79 gekozen Verdienstelijkste speler-, In aanwezigheid van Miss Sporting en enkele spelers werd in het lokaal -Teste's Metro- Rony Somers als laureaat bekend gemaakt, voor Lubanski en Larsen. Hij ontving zijn trofee uit handen van voorzitter Raf Ketels. Ook de overige aanwezige spelers werden, na een bedankje van de laureaat, in de hulde betrokken en eveneens met een geschenk bedacht. R.C Het is uit de hand gelopen te Lebbeke. Twee rode en vijf gele kaarten werden getoond. Het zou gewoon niet mogen of kunnen. Eigenlijk hadden we er een beetje voor gevreesd toen we de naam van de aangewezen scheidsrech ter in «Sportleven» lazen Luc Van Acker is een belofte, doch moet met omzichtige hand geleid. Hij is nog te «jong» om voor de leeuwen te worden gegooid. Van Acker heeft talent, maar mist momenteel nog de maturiteit en de rijpheid om een derby zoals Lebbeke - Hamme te dirigeren. De verantwoordelijke voor de aanduidingen had nochtans ruime keuzemoge lijkheden. Mannen die het klappen van de zweep kennen, zoals Vercauteren, Lavent, De Saedeleer, Van Herzeele, Praet, of de jonge supertalenten Tanghe en Lippens zijn de ge droomde spelleiders voor dergelijke, zich als bikkelhard aandienende konfrontaties. Gedane zaken hebben geen keer, doch laat het voor de bevoegde bondsinstanties een vingerwijzing zijn. Van Acker zal Van Langenhove en Joos wel terecht hebben weggestuurd, dat wel, het ge tuigt trouwens van moed het te durven doen. Het zou trouwens al te gemakkelijk zijn, alle schuld op de schouders van deze jonge ref te laden. Een man met jarenlange ervaring, de Hamse laatste man Joos, moet immers oud en wijs genoeg zijn om zich te beheersen. Zijn eigen rechter spelen, loont niet. Dat moet de Sint-Niklazenaar reeds sedert langer dan gisteren weten... Intussen verspeelde Hamme een kostbaar puntje en won Lebbeke er een even belang rijk. Voor Hamme was er pech bij toen de bal twee keer in de modder bleef steken. Dat mirakeldoelman Herman Van Mossevelde één minuut voor affluiten met een magistrale reflex een poging van Eddy De Malssche uit het doelvlak ranselde, kan geen toeval worden genoemd. Dat is puur talent en kunde. Intussen heeft Denderhoutem weer twee pun ten voorsprong bijeengevoetbaldtwee keer Dirk Van Impe en Jean-Claude Kestens vol trokken het vonnis van het moedige Evergem Center. Pechploeg Dendermonde trappelt ter plaatse. Van den Broecke was er niet bij en Gevaert moest al na tien minuten naar de kleedkamer. KAVD inkasseerde een vroeg doelpunt van Meulewaeter en kwam bijna langszij. Hillaert kopte naar doel, doch een attente doelman Jean-Pierre Buyle redde. Een goaltje van Tho mas zette paarsblauw voor schut. Tien minu ten voor affluiten werd het 3-0, score die te zwaar mag genoemd. Kemzeke maakte op Standaard Denderleeuw een 2-0 achterstand goed. Een ditmaal fitte Dirk Roelandt scoorde twee keer. De Lokerse neergang blijft duren. Ditmaal werd het een kurkdroge 0-3 nederlaag tegen Brakel. Na twintig minuten moest de gewonde Etienne Everaert het laten afweten, en dat was het begin van het einde. De bezoekers maakten er na een half uur 0-1 van langs De Vos. Een strafschop, een kwartier voor tijd, sneed Lokerse de adem af. Het werd zelfs nog 0-3 zodat het voor de leerlingen van trainer Huth 0 op 8 werd. Het Ronse van Pierre Carteus heeft SK Aalst een bijna onvoorstelbare 0-7 nederlaag toege diend. Oranje-groen moest zonder de gele jongens Rivera en Schouppe het terrein op. Tot aan de rust stak er voor de Aal sten aars nog wat in toen was het slechts 0-1. Spel maker Carteus sloeg nadien brede bressen in de thuisdefensie, zodat het 0-7 werd. St-Denderleeuw - Kemzeke 2-2 Met weer twee doelpun ten heeft Dirk Roelandt zijn ploeg in de laatste twintig wedstrijdenminu ten nog een overhoopt gelijkspel doen behalen, nadat de Klauwaerts een archie-slechte eerste helft hadden gespeeld en verdiend op een 2-0 ach terstand dienden op te kijken. De thuisploeg was na 25 minuten op voor sprong gekomen wan neer een sterk spelende Mare Staels een bal voor doel bracht en Maes- schalck knap binnenkop te. Kemzeke kon geen en kel gevaar scheppen en kreeg twee minuten voor rust het deksel volledig op de neus wanneer Hey- waert er 2-0 van maakte nadat Julien Geldof een vrijschopbal tegen de lat had aangeschoten. In de tweede periode kwam er enige kentering in de match en kwamen de be zoekers vrij behoorlijk meespelen. Stremersch werd er ter vervanging van De Roeck ingehaald en twee minuten later wezen de bordjes 2-1 na dat een knappe actie Emans-Roelandt door laatstgenoemde tot een doelpunt werd afgerond. Acht minuten later wezen de bordjes gelijk. Een schuin schot van Gerrit Emans werd door doel man Troch onvoldoende afgeweerd en Dirk Roe- landt knikte met het hoofd de gelijkmaker te gen de netten. Thuisspe- ler Julien Geldhof werd nog van het terrein ver wezen wegens kritiek aan de leiding doch Kemzeke kon in de laatste tien mi nuten van deze meerder heid geen gebruik meer maken en diende met een 2-2 stand tevreden te nemen. Met elk een helft voor zich een logische uitslag. LIN Lovendegem-KAV Dender monde 3-0 KAV Dendermonde is er niet in geslaagd een einde te maken aan de zwarte perio de die de klub op het ogen blik in volle hevigheid treft. Tegen Lovendegem, een ploeg waar enkele weken geleden nog 1-1 werd tegen gespeeld, stond men aan de rust al met 2-0 in het krijt, twee aanvallen langs de zwakke linkerflank waar Wets meer dan de voeten vol had om het plaatselijk ge weld te bewaren. Na de rust kwam Vernimmen dan in het veld voor de falende Wets, doch ook dat bracht niet de verwachte kentering. Even voor het einde van de wedstrijd werd het zelfs nog 3-0, weer langs een snelle aanval op de linkerveld- strook. Dendermonde verloor Erik Gevaert al na twintig minu ten spel. De vrees dat de ex-AA Gentspeler een me niscusoperatie zal dienen te ondergaan, wordt met de dag groter. Zijn vervanging is trouwens in die zin een teken aan de wand. Manager Van der Cruyssen noemde deze zoveelste zware nederlaag geen drama: «Er werd vandaag al stukken beter gespeeld dan vorige week het geval was. Vooral Turneer, Belis, De Donder, Verhelst en Catrysse lieten zich in de gunstige zin opmerken. Daarbij komt nog dat de kollektieve pres tatie ons erg gunstig stemt. We hebben nog heel wat talent achter de hand die we de komende weken waar schijnlijk zullen inschakelen naarmate het genezingspro ces gunstig evolueert.» Dendermonde zal de weel rust gebruiken om de fysieke paraatheid van de spelers te bevorderen. Ten dien einde werd een wedstrijd georgani seerd tegen Derde Nationa- ler Eendracht Zele, nu zon dag te 15 uur. Op woensdag 2 januari wordt het nieuwe jaar ingespeeld tegen een nog niet nader genoemde ploeg. Deze wedstrijd heeft wel plaats op het stadion te Grembergen. Wie de tegen strever wordt, verneemt u wel in een volgende editie. (gdp) K.A.V. Dendermonde - E. Zele zondag te 15 uur. Nieuwjaarsrust roest, orakelt men bij de Den- dermondse eerste provincialer, waar men ge- buur - derde nationaler - Eendracht Zele heeft uitgenodigd om een robbertje te voetballen op het Grembergse voetbalstadion. Het zal de overgebleven valieden van paars-blauw dan wel de kans bieden om fysisch op peil te blijven. Vele nieuwe verwikkelingen inzake genezingen moeten deze week nog niet ver wacht worden. De wedstrijd vangt aan te 15 u. dit in tegenstelling met de geldende normen tijdens de kompetitie. (gdp) ACHTER DE SCHERMEN VAN DE ARBITRAGE Op 4 januari 1980 start «De Voorpost» met een serie bijdragen over de evolutie van de arbi trage in de afgelopen jaren. Auteur is Marcel Van Hauwermeiren, tot voor kort ondervoor zitter van de Oostvlaamse provinciale scheids- rechterskommissie en nu verantwoordelijk voor de sportredaktie van dit weekblad. Het worden mémoires die over een periode van 20 jaar zijn uitgesmeerd. De vuile was uithangen gebeurt niet, Doch een kat wordt een kat genoemd. En wat geschreven wordt, kan bewezen, niet alleen met getuigen, doch ook met officiële dokumenten. Voor de voetbalfans, de klubdirigenten en vooral de scheidsrechters moet deze reeks «Achter de schermen van de arbitrage» een geldig argument zijn om onmiddellijk abonnee te worden van «De Voorpost», vooral omdat het om exklusieve «mémoires» gaat.

De Voorpost | 1979 | | pagina 18