VIJF GELE EN TWEE RODE KAARTEN De pluimen vlogen in het rond... DOELPUNT LAAT Kijk op 1e Provinciale Voetbal GUIDO JOOS: «IK HEB NIET GESLAGEN HERMAN VAN LANGENHOVE: «IK KREEG EEN OORVEEG» RIK PEETERS (S.K. LEBBEKE) «GESPEKULEERD OP EEN PUNT» WILLY MEERSMAN (V.W. HAMME) «HET WAS MOEILIJK SPELEN» S.K. Lebbeke - V.W. Hamme 0-0 Vijf gele kaarten en twee rode, dat is het resultaat van de derby ontmoeting tussen S.K. Lebbeke en V.W. Hamme die in een meer dan verhitte sfeer zijn beloop kreeg. Reeds van in het begin was het duidelijk dat de zenuwen in beide kampen gespannen stonden. Dat was oorzaak dat deze wedstrijd beslist veel minder aantrekkelijk verliep dan de ruim 1500 toeschouwers er hadden van verwacht. Hamme, dat doorlopend een technisch overwicht aan de dag legde, kon vooral in de eerste helft zijn normaal spel niet ontwikkelen. Dat kwam omdat er op het middenveld te lang werd gepingeld, wat anderzijds de lokalen de gelegen heid bood zich tijdig te groeperen rond Verhulst. telkens te intimideren pak te Dirk Verbustel vrij on zacht aan. Het kwam hier op tot een vechtpartij waar bij Guido Joos zich al even min onbetuigd liet. Zowel Van Langenhove als Joos werden door scheidsrechter Van Acker naar de kleed kamers verwezen. Aan de ze weinig aantrekkelijke partij, die ondanks de re gen en de koude toch nog belangstelling had opge wekt, kwam uiteindelijk een rommelig einde. De ploegen: S.K. Lebbeke: Herman Van Mossevelde, Eddy Van den Steen, Leo Ver hulst, Danny Vermeir, Ernie Sanders, Luc De Waegeneer (72 min. Bou- galem), Eugene Van Er- deghem, Gustaaf Van Des- sel. Herman Van Langen- De kansen in die eerste vijfenveertig minuten ble ven dan ook beperkt. Al leen Rudy Maes liet zich in de aanvangsminuten gel den toen hij een kopstoot net naast het kruis plaatste. Aan de andere kant vielen er een paar pogingen te noteren van Van den Broeck, Verhulst en kapi tein Delsin. Na de kamp wisseling namen de bezoe kers meer het initiatief. Meer en meer werden de lokalen op hun doel ge drukt. Een bezoekend doelpunt bleek duidelijk in de lucht te hangen. Dat kwam uiteindelijk niet tot stand omdat het modderige veld de lokalen een handje toestak. Op de 70ste mi nuut was doelman Van Mossevelde trouwens ver slagen. Maar de bal, door Maes in de richting van het doel getrapt, bleef net voor de doellijn in de modder steken. Amper één minuut later kreeg men hetzelfde scenario. Toen had Luc Schuddinck auteur kunnen worden van een doelpunt, maar ook hier bleef de bal koppig in het slijk hangen. Hoogspanning bleef er overigens in de lucht. Langs weerskanten werd er meermaals foutief tussen beide gekomen. Dat resul teerde in gele kaarten voor Luc De Waegeneer en Eu gene Van Erdeghem bij Lebbeke en voor Mare De Malsche, Paul Vermeir en Omer Van Praet langs be zoekende kant. Een kwar tier voor het einde kwam het tot een handgemeen. Herman Van Langenhove, duidelijk met het inzicht Buiten: het gebaar van scheidsrechter Luc Van Acker laat aan duidelijkheid niets te wensen over: Van Langenhove moet eruit. (Lebbeke-Hamme 0-0)(c) hove, Frankie Van den Guido Joos, Dirk Verbu- Van Buyten, Paul Vermeir, Broeck, Roland Delsin. stel, Mare De Malsche, Luc Schuddinck, Eddy De V.W. Hamme: Daniel De Mare Peysman, (62min. Malsche, Rudy Maes. Paepe, Omer Van Praet, Ronny De Beule), Dirk E.D.M. Trainer Rik Peeters en invaller Johan Pieters trachten de gemoederen te bedaren na de slag om Lebbeke'. (Lebbeke-Hamme 0-0)(c) De wedstrijd tussen S. K. Lebbeke en V. W. Hamme is beslist niet uitgegroeid tot een fraai spektakel. Wie sensatie wilde, daarentegen kwam wel aan zijn trekken. Erg sportief ging het er beslist niet aan toe. Scheidsrechter Van Acker moest meermaals hel spel onderbreken om de tweeëntwintig acteurs tot kalmte aan te zetten. Dat sussen bleek niet altijd resultaat te hebben. Uiteindelijk moest de spelleider overgaan tot het uitdelen van een reeks gele kaarten. Een eerste slachtoffer werd Luc De Waegeneer. Hij trakteerde Mare Peysman, mei het bekende gevolg. Amper een minuut later liet een nochtans anders zo sportieve Mare De Malsche zich langs zijn negatieve zijde zien, toen hij Roland Delsin in kontakt bracht met moeder aarde (of modder). Tegen dezelfde kleur keek nadien Eugene Van Erdeghem op. Wie dacht dat die gele kaarten de gemoederen na de rust gingen bedaren, had het verkeerd voor. Het begon toen pas voorgoed. Paul Vermeir inkasseerde het eerste geel na de rust. Van hetzelfde laken kreeg nadien Omer Van Praet een broek. Deze voetballer was net door Van Langenhove foutief aangepakt, iets wat door de scheidsrechter niet was opgemerkt. De jonge Ham- menaar ging zich evenwel op zijn aanvaller revan cheren, iets wat de scheidsrechter wel had gezien en wat hem aanzette om een vijfde maal geel te trekken. Het vertoon van kaarten was hiermee echter nog niet gedaan. Integendeel. Herman Van Langenhove, be slist in geen sportieve dag, pakte de voorbijflitsende Dirk Verbustel aan. Dit stak meteen de lont aan de reeds meer dan verhitte gemoederen. Het kwam tot een handgemeen tussen een ganse tros spelers. Her en der werden meppen uitgedeeld en ook geïnkas- seerd. Enkele spelers rolden op de grond en bleven als levensloos liggen. Scheidsrechter Van Acker die onmogelijk de gemoederen tot bedaren kon brengen, kreeg uiteindelijk de hulp van een paar bestuursleden die het terrein waren opgerukt. Anderzijds waren ook een paar bankzitters de boksring ingesprongen. Slechts met veel moeite en na het trekken van twee rode kaarten konden de vechters tot bedaren worden gebracht. De slachtoffers van deze kamp waren uiteindelijk Herman Van Langenhove en Guido Joos. Beiden konden van achter de omheining de wedstrijd verder volgen. Wellicht volgen in de loop van januari een paar weken verplichte rust. E.D.M. PRIKKLOK prikje hier prikje daar het kaartje in gevaar prikje onder prikje boven tot ons kaarsje uit zal doven. Fan Langenhove (Lebbeke), zondag allesbehalve de braafste, wordt met 'zachte hand' door zijn eigen ploegmaats tot kalmte aangemaand. (Lebbeke-Hamme 0-0)(c) Hammenaar Guido Joos die door de scheidsrechter ook met een rode kaart werd bedacht, was na afloop van de wedstrijd al evenmin afgekoeld als zijn Lebbeekse collega. «Ik heb Van Langenhove zien natrappen. Nadien is het tot schermutselingen gekomen. Hierin was ik weliswaar betrokken maar ik beweer bij hoog en bij laag nooit een slag of stoot te hebben gegeven. Wel heb ik mij afgeweerd. Dat ik hiervoor van het veld werd verwezen is voor mij onbegrijpelijk» aldus.de Hammenaar. E.D.M. Pech voor Rudi Maes Ham het slijk steken. (Hamme-L Doelpunt? Nee: het schot van Luc Schuddinck (Hamme) i (Lebbeke-Hamme 0-0)(c) ;ordt door de modder geremd. Herman Van Langenhove was na de wedstrijd beslist niet in staat een lang gesprek te voeren. Geruime tijd na zijn verwijzing van het veld was zijn woede nog niet bekoeld. «Ik schoof gewoon naar de bal» zegde de Lebbekenaar. «Verbustel is over mijn voeten gevallen. Hierop is tot mijn grote verbazing het tumult begonnen. Er werd rond mij geduwd en getrokken. Guido Joos gaf mij daarbij een oorveeg. Waarom de scheidsrechter mij een rode kaart gaf, begrijp ik nog altijd niet. Ik ben het slachtoffer geworden van de talrijke overtredingen die er voordien werden begaan en waarvoor vijf gele kaarten werden getoond. Bovendien is het de gewoonte wanneer een fout wordt gemaakt dat eerst een gele kaart wordt getoond. Die had ik voordien zelfs niet gekregen». Trainer Rik Peeters van S.K. Lebbeke bleek na de wedstrijd nog altijd niet over zijn zenuwen heen te zijn. Toch bleek hij uiteindelijk nog tevreden te zijn met het resultaat; «We hebben het middenveld zoveel mogelijk bij de verdediging laten aansluiten met de bedoeling een punt uit de brand te slepen. Daar zijn we uiteindelijk in gelukt. Tactisch hebben we deze keer gegokt. Ik wist dat Hamme een sterke ploeg was. Dat ervaarden we trouwens in de heenwedstrijd. We hebben gepoogd hen nooit hun gewoon spel te laten ontwikkelen en getracht hen zo goed en zo kwaad als het ging tijdig op te vangen. Voor ons is dat uiteindelijk goed meegevallen. Wanneer je tegen zo een sterke en vooral technisch behendige ploeg een punt wint, mag je gerust van een overwinning spreken. Over de uitslag ben ik dan ook tevreden» aldus de Lebbeekse oefen- meester. ime): Herman I on Mossevelde is geklopt, maar de bal blijft i ebbeke 0-0 )(c) Baasrode-Temse 0-1 Wat men de laatste kans noemde voor FC Baasrode is op een sisser uitgelopen. Dan bedoelen we hiermee echt niet dat de partij nooit aanvaardbare hoogten haal de, wat inderdaad ook al het geval was, dan duiden we wel op het enige bezoekend doelpunt dat vijf minuten voor tijd werd geskoord. Een schot vanop ruim twintig meter was de aanleiding. Zwaar verdikt voor een moedig Baasrode dat in de eerste helft vrank de aanval speelde en reeds na zes minuten een open kans kon afdwingen langs Van Boven. De misser was nog geen teleurstelling waard want Baasrode bleef moedig op zoek gaan naar winst. SV Temse speelde echter ook mee en dwong op zijn beurt ettelijke kansen af. Doel punten kwamen er niet zodat er met een logische 0-0 stand werd gedraaid. Na de pauze bleven beide ploegen nog sterk aan mekaar ge waagd. Johan Verheyden stond tweemaal aan de kansentrommel doch zijn pogingen liepen op niks uit. Ook trainer D'Hondt waag je op vrijschop zijn kans joch de bezoekende doel man tipte het schot over zijn dwarsligger. En dat Temse zijn derde doelmogelijkheid tenslotte verzilverde zegden we al in de inleiding. Voor Baasrode begint de hemel erg donker te worden. Wat er moet gebeuren om Willy Meersman, oefenmeester van V.W. Hamme is een bezadigd man. Ook na de zenuwslopende wedstrijd in Lebbeke bleef hij nog altijd de kalme gesprekspartner. «We hebben ons best gedaan vandaag. Het was moeilijk spelen. Tegen Lebbeke is dat altijd zo het geval geweest. Globaal gezien hadden we kunnen winnen, rekening houdend met het feit dat twee gemaakte doelpunten in de modder bleven steken. De tweede helft speelden we daaren boven beter dan voor de rust. Lebbeke is in die periode practisch niet meer op onze helft geweest. Het is evenwel nooit mijn bedoeling geweest een collega te bekritiseren. Toch moet ik zeggen dat ik het systeem dat trainer Peeters er op nahoudt niet helemaal goed begrijp. Ze laten hun middenveld te sterk aanleunen bij de defensie. Hierdoor komen ze moeilijk in een aanvalspositie. Bovendien is dat ook niet aantrekkelijk voor de voetballiefhebbers. Wan neer je iedere zondag zo defensief van stapel loopt dan hebben de toeschouwers ook mets aan het vertoonde spel. Voor mij is het dan ook meer dan begrijpelijk dat Lebbeke nog hooguit vierhonderd toeschouwers aantrekt», aldus Willy Meersman. E.D.M. het zo snel degraderende Baasrode uit de vernieling te halen weten we niet... en waarschijnlijk zit men in Baasrode ook wel met de handen in het haar. Mis schien kunnen de alweters die vorige seizoenen het hoge woord voerden en er nu bij het begin van het seizoen van ondertrokken even weer aan het roer komen... in de nood kent men de mens! (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 19