UITVALLEN VAN EVERAERT VERSNELT DE ONTREDDERING ER ZAT ZELFS MEER IN WEER WINST BUGGENHOUT NAAST SINT-PAUWELS ARMAND DE ROECK TECHNISCH DIREKTEUR BIJ KAV DENDERMONDE Kijk op 1e Provinciale - KI^K OP 2e PROVINCIALE Heet van de naald TIEN OP TWAALF t* r.-v,rou. SPARTA BUGGENHOUT—MOERBEKE—VIANE 4 Zonder de gekwetsten Van den Berghe en Hugo Tilley en de wegens beroepsbezigheden afwezige Jan Jacobs, heeft Buggenhout een erg moedige en ook goede partij vertolkt tegen Moerbeke-Viane. Het was trouwens van bij de Reeds na veertien minuten aanvang al duidelijk dat de werd het 1-0 wanneer Steur thuisploeg de betere was van een knappe pas weggaf in de de groen-witte bezoekers, loop van de snelspurtende Verstappen die er ongenaak baar en kalm de stand mee opende. Bleef Buggenhout wel de lakens uitdelen, de tegenstoten van de bezoe kers waren ook niet van gevaar ontbloot. Op de 23e minuut trouwens draaide een behendige De Schuytte- neir rond Schaeck en beging de Buggenhoutenaar een onnodige haakfout om de 'groendragen het afdrukken te beletten. Bellemans wijd de zich met volle aandacht SK Oudegem-Nieuwkerken W. 4-2 En het blijft SK Oudegem maar goed gaan. Tegen het uit eerste provinciale gede gradeerde Nieuwkerken Waas opende het onmiddel lijk de esbattementen met grof geschud. Dannijs, Schampaert en De Bleeckere waren de schutters. Hun pogingen bleven echter in de modder steken terwijl de bezoekende doelman ook onverwurmbaar bleef. Het bleef dus 0-0 aan de rust doch een offensieve bevlie ging van blauw-wit zorgde voor een 2-0 voorsprong. Het begon met een doelpunt van Gabriels al na één minuut terwijl vier minuten later Praet zijn eigen doelman versloeg. Nieuwkerken bleef echter niet bij de pakken zitten en sloeg keihard terug. Op de 65e minuut bekroonde De Boeck een tegenaanval ter wijl twee minuten later een fout van doelman Janssens werd bestraft met een straf schop die werd omgezet door Roelandt. 2-2 dus, er was ietsje over het uur gespeeld. Oudegem liet nu de storm overwaaien en legde dan op amper vijf minuten de eind cijfers vast. Eerst Dannijs nadien Schampaert die hier mee zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe vereniging maakte. Er werd lang op gewacht, de vreugde was er echter niet minder om... Oudegem heeft zich erg goed herpakt van de malaise die anderhalve maand gele den de kop opstak. Hun presence zal zeker niet onop gemerkt zijn gebleven bij de andere koplopers in tweede Oudegem stuurde Nieuwerkerken met een 4-2 nederlaag naar huis.(rm) Met de neus op 1980 is Sparta Buggenhout langs koploper Sint-Pauwels gekomen. De mannen «van aan de grens» geraakten thuis niet voorbij een zich hardnekkig verdedigend Appelterre en blauw-geel strafte het bezoe kende Moerbeke met zware 4-1 eindcijfers af. Op twee en drie punten volgen het steengoede Vrasene (nochtans verlies op Denderhoutem) en nieuwkomer Oudegem dat het bedreigde, doch nochtans uitstekend voetballend Nieu- werkerken nog wat dieper in de put duwde. Achteraan is de toestand hopeloos voor Baas rode dat thuis één doeltje inkasseerde, doch niet kon terugslaan, zodat Temse met de volle buit huistoe kon. Winnik blijft eveneens aan lager wal schipperen en werd door het de jongste weken minder vlot draaiend Standaard Wetteren voor schut gezet. Buggenhout scoorde reeds in het eerste kwar tier langs Verstappen, maar toen Schaeck een fout beging in de grote rechthoek, knalde Bel lemans de 1-1 op het bord. Met nog eens twee goaltjes van Verstappen en een van Heymans, werden de Zuidvlamingen weggespeeld. In Oudegem heeft het vrij lang geduurd voor aleer Nieuwerkerken plooide. Dat dankte rood geel vooral aan de fantastische keeping van Vermoesen, een rubberen mannetje dat ge woon onklopbaar leek. Na de citroentjes was het bijna onmiddellijk raakChris Gabriels, die nadien gewond werd en eruit ging, knalde tegen de onderkant van de lat, de bal over schreed de doellijn en sprong weer buiten. Een zeer attente grensrechter Mettepenningen stond echter prima opgesteld en ref De Meyer aarzelde geen moment om de 1-0 in zijn boekje neer te pennen. Arijs zette nadien zijn eigen doelman met een prachtige kopstoot voor schut, zodat de match gespeeld leek. Nieu werkerken kwam echter terug, eerst na een aarzeling in de blauwwitte defensie, nadien langs een door keeper Walter Janssens fel aangevochten strafschop. Danijs, met een kurkdroge en onhoudbare knal, en later Joske Schampaert, sloegen de kloof. In Oudegem is het een boeiende meeslepende tweede time met zes doelpunten geworden. Daarenboven was het ook kijken naar scheidsrechter De Meyer die zelden een steekje liet vallen. Vrasene scoorde te Sint-Lievens-Houtem in de eerste time uit een gevatte counter. Slechts in het laatste kwartier kwam de plots herboren thuisploeg langs de steeds gevaarlijke Hoe- beke langszij en elf minuten voor affluiten werd Vrasene geklopt door een voltreffer van De Roeck. Sint-Pauwels nam na een half uur voorsprong langs Van de Velde, maar nog voor de pauze gaf Appelterre betaald antwoord. De tweede helft werd een maat voor niets. Robur kan het. Dat is dit seizoen herhaaldelijk gebleken. Een beetje meer regelmaat in de prestatie zou van blauw-wit een titelkandidaat maken, maarSint-Gillis-Waas, een goede middenmoter, kreeg drie doelpunten te inkas- sereneerst eentje van Raemdonck, daarna kwam een own-goal in het boekje, en Albert Lelie rondde het recital met nummer drie af. Wat de titelstrijd betreft, is nog niets gezegd in Tweede B, achteraan ziet het er voor Baas rode belabberd uit en blijft het voor Nieuwer kerken uitkijken. Winnik blijft immers niet ver liezen (mvh) KA V Dendermonde heeft de kerstperiode gebruikt en treedt in functie op 2 januari 1980. om zich te bezinnen. Na afloop werd bekendge- De Roeck is lesgever aan de Heizelschool en was maakt dat de in Brussel wonende 50-jarige Armand achtereenvolgens werkzaam bij II. Doornik, C. De Roeck werd aangesteld als technisch direkteur. Brugge, VG Oostende, E. Aalst en Ninove. Hij zal zondag de wedstrijd tegen E. Zele bijwonen (gdp) aan het karwei en 1-1. Op het halfuur kon Moerbe ke zelfs op voorsprong ge klommen zijn ware er niet de jonge Herwig Tilley die j werkelijk de save van de I partij uithaalde om zijn netten ongeschonden te be- I waren. Ondertussen waren Boons en Cauwenberg al op een i geel kartonnetje gelopen van een autoritair leidende scheidsrechter Luc Staes. Gelukkig voor de gemoeds rust van de Buggenhoutse aanhang zou Verstappen praktisch op identieke wijze de tweede treffer van Bug genhout aantekenen. Nu was echter Van Mulders de man van de laatste pas. Er waren al 44 minuten gespeeld. Net voor de rust kopte Cauwen berg gepast in de voeten van Verstappen die er niet in slaagde zijn hattrickt te missen. Rust 3-1. De tweede helft is dan vlot verteld. Met een snel en knap doelpunt van Heymans (51' 4-1) was de partij zo goed als gespeeld al moest ref Staes nog een moelijk moment doorbijten toen Moerbeke de erg grove borstel ging akteren en de maker van hun doelpunt Bellemans niet kon nalaten Verheyden tegen de vlakte te trappen. Rode kaart was het logisch gevolg en dat nadien nog De Meester aan geel geraakte noemen wij een spijtige onbezonnenheid... zeker als de winst al binnen is. (gdp] Robur-St. Gillis Waas 3-0 Robur Moerzeke heeft afgelopen zondag met afgetekende cijfers ge wonnen van St. Gillis Waas. Metéén behaalde het ook tien punten uit zes wedstrijden en dat is een meer dan behoorlijk resultaat. Ook trainer Julien Poel man is hierover tevreden Over de jongste wed strijd sprak hij eveneens zijn tevredenheid uit. ««In het eerste halfuur voerden we ontegenspre kelijk het hoge woord. Nadien kwamen de be zoekers meer in de wed strijd. Gelukkig voor ons konden we net voor de rust de openingstreffer lukken. Dat was op een psychologisch gunstig moment. Auteur van dat doelpunt was Eric Raem donck die met een retro de bezoekende doelman niet de minste kans gaf. De bezoekers die uit de laatste zes ontmoe tingen amper twee pun ten puurden, gingen uiteraard onmiddellijk na de koffie op zoek naar de gelijkmaker. Toch kwa men we vlug uit de omknelling en toen er een tweede doelpunt tot stand kwam was de wedstrijd ook gespeeld. Albert Lelie zou zodien na een mi voorberei dende act; an Fons Vercauteren alle twijfel wegnemen», aldus trainer Peelman. Robur Moerzeke kan meteen gerust aan de tweede ronde beginnen. In afwachting kan men met nieuwjaar al het feestvarken slachten. E.D.M. Lokerse S.V. Brakel 0-3 Tegen F.C. Brakel werd Lokerse S.V. voor de vierde opeenvolgende keer in het verlies gespeeld. Onbegrijpelijk voor wie voorheen rood-wit met gezag zag domineren tegen gereputeerde ploegen. Diverse kwetsuren hebben ongetwijfeld de Lokeraars uit hun ritme gehaald. Maar daarnaast kan men evenmin naast het feit kijken dat bepaalde pionnen dringend aan rust toe zijn. Na het uitgesproken verlies op Hamme had Antoine De Nul in een slapeloze nacht trouwens een totaal andere opstelling in het hoofd zitten. In extremis liet Antoine zich evenwel van zijn idee afbrengen door trainer Huth die het elftal vrijwel in zijn gewone opstelling in het veld bracht. Na het de bacle tegen Brakel zit de kans er evenwel in dat een fel gewijzigd S.V. zal aan treden na de jaarwisseling. Bij dit alles moet wel ge steld worden dat Lokerse de laatste weken niet ge spaard wordt door het noodlot. Denaert moest in gevolge een liesletsel for fait geven en reeds na een goed kwartier moest ook Everaert uit het vejd inge volge een zware stamp op de kuit. Ott werd meteen verdediger en Van Kers- schaever deed zijn herop treden als libero. Wijzigin gen die evenwel de samen hang in de lokale defensie fel ondermijnden. In ieder geval kon De Vos op het half uur een enorme dek- kingsfout in de rood-witte defensie uitbuiten om Bra kel op winst te koppen. S.V. probeerde wel te rea geren maar slaagde er op geen enkel ogenblik in om lijn in de akties te steken. De gastheren kregen dan ook geen greep op de wed strijd ondanks het voortref felijk werk van Jaak De Caluwé. Dupont is immers duidelijk uitgeblust en kon slechts sporadisch steun bieden terwijl Jules Kint nog lang niet het ritme in de benen heeft om een zware taak als middenvel der waar te maken. De be zoekende voorsprong kwam dan ook nooit in ge vaar temeer daar Dullaert er ook nu niet in slaagde om zich echt door te zetten. Een kwartier voor tijd was het dan definitief bekeken toen de bezoekers terecht een strafschop kregen toe gewezen wegens haakfout en Bouverie liet de unieke kans niet onbenut. Op de 81' legde Wymeersch de eindstand vast toen hij to taal ongedekt mocht in-, koppen. Lokerse S.V. speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, Ott, Claude Van Bocxlaer, Everaert, (Van Kersschaever), Kint, De Caluwé, Dupont, Forcevil- le (De Kerf), Dullaert en March and. Na een kontakl tussen Dullaert en de bezoekende doelman volgde een fikse rel. Het verloop ervan werd door onze fotograaf chronologisch vastgelegd in vijf bliksemsnel geschoten kiekjes. (Lokerse-Brakel 0-3)(dm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 20