OP ROZEN... DEGELIJK SPEKTAKEL EENDRACHT MELDERT DE RUIMTE IN LONENDE COUNTERS EXCELSIOR BLIJFT OVEREIND r Voetbal Kijk op 3e Provinciale STUNT IN DE PAN GEHAKT Kijk op vierde provinciale OVERDREVEN SCORE BAARDEGEM ZAKT VERDER WEG! S.K. Grembergen - Sinaai 0-0 S.K. Grembergen heeft tegen Sinaai de reeks over winningen op eigen veld niet kunnen verderzetten. Het speelde nochtans een voortreffelijke eerste helft en kon in die periode bovendien ook op voorsprong gekomen zijn. Dat zou ook verdiend geweest zijn, trouwens S.K. was in alle lijnen ook de overheersende partij, maar kon het overwicht niet in doelpunten omzetten. Wie aan de rust had gehoopt dat die doelpunten in de tweede helft zouden tot stand komen, had het mis voor. De tweede vijfenveertig minuten werden immmers een voorbeeld van hoe voetbal niet moet gespeeld worden. Het werd langs weerszij- stand geen betere weer den een rommelig gedoe gave kon worden, in zoverre dat, rekening Voorzitter Herman gehouden met die twee- Burghgraeve de werker de helft, de 0-0 eind- van het eerste en het Eendr. Meldert - Wilskracht Moorsel 1-1 Wilskracht Moorsel heeft de stunt van de dag gebracht door een punt weg te halen, op het veld van de leidersploegen. Ook Eendracht Meldert is achteraf bezien, ge diend met deze uitslag, daargebuurT.K. de volle inzet liet in Sint-Gillis Dendermonde. Het werd een evenwichtige partij te Meldert, met afwis selende doelkansen en uitblinkende doelman nen. In de 35' moest Wilskracht wel in de achtervolging gaan. Een hoekschop van de thuisploeg werd mooi met het hoofd afgerond door Mare Beeckman. En dit deden de jongens van 't Hof Texel ook. De secure lokale verde diging bleef echter over eind. Rust 1-0. In de tweede periode kregen we eenzelfde beeld als voorheen. Mooi voetbal, veel doelkan sen, in één woord beide ploegen waren aan me kaar gewaagd. Slechts in de 75' kon Wilskracht via De Smet een logische drawn op het bord zet ten. Beide ploegen gin gen nog vrank hun kans, maar verder dan de 1-1 kwam het niet meer. Een uitslag, die beide ploe gen moet bevredigen, daar Eendracht- nu 7 punten los staat en met veel hoop de terugkomst van de geschorste De Gieter en de gekwetste Marc Van de Winckel tegemoet ziet. Wils kracht van zijn kant komt nu stilaan hoger op de klassementsladder. A.V.H. laatste uur bij S.K. was evenwel een tevreden man; «De tweede helft was weinig aantrekkelijk, maar voor de rust had den we gerust al op ro zen kunnen zitten.zegt voetbalkenner Burgh graeve. «Met de jaar wis seling voor de boeg en een korte seizoenonder breking is het echter wel het ogenblik om de si tuatie globaal te bekij ken. Uit de laatste vier wedstrijden haalden we zeven punten en dat is beslist geen onaardig re sultaat. Ook de zeven tien punten uit evenveel wedstrijden is nu wel van aard om de pessimi sten gunstig te stem men. Het wordt voor ons allicht een gezellig sei zoen in die zin dat het wellicht geen herhaling zal worden van de vorige jaren toen we telkens tot de laatste speeldagen te gen de degradatie moe sten vechten. De volgende wedstrijd die na de jaarwisseling wordt gespeeld mogen we terug aan huis betwisten. Stekene wordt de tegenstander waar we de volle inzet moeten tegen behalen. Als dat kan gerealiseerd worden dan hoeven er nadien niet zo heel veel punten meer gewonnen worden om veilig te staan», aldus Burgh graeve. S.K. Grembergen is thans overduidelijk de club waar een gunstige wind waait. Met mensen aan het beleid zoals de h. Burghgraeve stevent S.K. alvast de goede richting uit. E.D.M. Het is voor Eendracht Meldert geen onverdeeld sukses geworden. Buurploeg Wilskracht Moor sel was een zowilskrachtige tegenstrever dat geel-blauw, voor eigen fans dan nog wel, niet verder geraakte dan een drawtje. Hoe dan ookThor, de andere Meldertse ploeg, liep een blauwtje op te Sint-Gillis-Dendermonde, zodat de achterstand van de runners-up nu al zeven punten bedraagt. Vlierzele, nipte zege tegen een verrassend goed Burst, totalizeert evenveel punten als Thor, en blijft moedig achtervolgen, al geloven we nooit dat Een dracht Meldert nog kan bijgehaald worden. Dat dit team boven alle andere uittorent blijkt uit de kurkdroge cijfers. Na 17 zondagen moest nog geen enkele nederlaag geinkaseerd13 overwinningen en vier drawns. De spitsen druk ten 39 keer met sukses af, en slechts 7 tegen- goaltjes staan op het passief. Duidelijker kan het dus niet. Tegen Wilskracht Moorsel moest Meldert een paar belangrijke pionnen vervan gen. Het belette evenwel niet dat voor rust een 1-0 voorsprong op het bord kwam. Een sterk Moorsel kwam nadien langs De Smedt terug. Thor Meldert was op Eendracht Sint-Gillis tij dens de eerste helft de betere ploeg, maar dat kon De Feyter blijkbaar geen barst schelen hij kanjerde Eendracht op een 1-0 voorsprong. Meldert kreeg de gelegenheid langszij te ko men, doch een sublieme keeper De Bruyne stopte de penalty van Herman Vereecken. Twee doelpunten van Mare De Backer deden Thor de das om. Dat Guido De Leeuw nadien een tegengoaltje scoorde, veranderde niets meer aan de situatie. Vlierzele behaalde tegen Burst een negende opeenvolgende overwinning. De gevaarlijke Van Laethem tilde de bezoekers even voor rust naar een 0-1 voorsprong, doch achteraf zette Clinckspoor in één minuut de scheve situatie recht met twee goaltjes. Wieze had op Erpe aan één doelpunt genoeg om de volle buit te pakken. Na de pauze liepen Hoepels, Cautreels en De Smedt nog achter glasheldere kansen aan, doch de gelijkmaker bleef in de lucht hangen. Kerksken zette Meerbeke met twee doelpunten van Drognez en één van De Rijck voor schut. Ter joden viel thuis tegen Herzele uit de toon vijf goaltjes vielen in het net van de oranjen. Bij de rust was het reeds 0-3 en nadien straf ten Colbrandt en Coeck de zwalpende thuis ploeg nog feller af. Hotstade geraakt de rode lantaarn niet kwijt. Dat het niet van een leien dakje zou lopen tegen Mere, lag voor de hand. Wilskracht moest het zonder de geschorste speler-trainer John Lissens pogen te rooien, en bleef lang overeind. Rood-zwart moest wachten tot de 83ste minuut op een doelpunt. Drie minuten voor affluiten kwam de 0-2 op het bord. Schellebelle trok zich op aan een vroeg doel punt van Patrick Verheuen die al na één minuut de Voordse netten bol zette. Na rust nam Voorde voorsprong. Nog twee keer Verheuen, en in de allerlaatste minuten De Lathauwer, tilden Schellebelle naar een broodnodige over winning. S.K. Terjoden - Herzele 0-5 Ondanks het wederop- treden van een niet he lemaal herstelde Van Cauwenberghe heeft S.K. Terjoden, een heel zwakke vertoning voor het voetlicht gebracht. In deze voor beide ploegen belangrijke wedstrijd, bleek Herzele duidelijk de betere ploeg, en alleen in de aanvangsfa- ze van de tweede speel- helft heeft S.K. iets proberen aan de situatie te veranderen. Verder dan een paar hoekschop pen kwamen zij echter niet. In het eerste halfuur was de wedstrijd reeds gespeeld. Na 14' kon De Vijt de bezoekers op voorsprong schieten. 5' later deed Deblanc er nog een schepje bij. En in het zicht van de rust stond Herzele op een veilige 0-3 voorsprong langs een sublieme De Moor. Ruststand die door het spelverloop ge wettigd mocht genoemd worden. Zoals gemeld was het na de rust Terjoden die de bakens trachtte te verzetten. Doch éénmaal die perio de voorbij, werd Herzele weer zichzelf. Aan de 59' bracht Colbrandt 0-4 op het bord en aan de 68' schoot De Cock de for faitscore binnen. Zeker en vast werk op de winkel in de kalme nieuwjaarsperiode voor de Terjodenaren, om het tij in 1980 te doen keren. A.V.H. Eendracht St. Gillis - TK Meldert 3-1 Het verging Eendracht St. Gillis heel wat min der vlot dan de eindcij fers van de ontmoeting tegen TK Meldert laten uitschijnen. De Een- drachters waren in de 10e wedstrij dsminuut wel naar een 1-0 voor sprong geklommen langs Mare De Feyter, maar daar bleef het bij. De bezoekers legden een bestendig overwicht aan de dag dat zich zowel op technisch als taktisch vlak uitte. De snedige en snelle aanvalsakties waarbij men steeds hardschieter Vereecken poogde te bereiken zaai den paniek in de Een- drachtrangen. Het ge lijkstellend doelpunt dat bestendig in de lucht hing kwam evenwel niet op het bord. Meert kwam met een kopbal dicht bij eendoelpunt en ook Guido De Leeuw miste van een paar milli meters. De beste kans werd evenwel door «de» schutter uit de ploeg on benut gelaten. Bij een nogal licht toegekende strafschop schoot Ver eecken vrij zwak naar de linkerbenedenhoek waar Renaat De Bruyne gepast opdook om het schot uit zijn doel vlak te ranselen. Uit dit feit puurde Eendracht het nodige vertrouwen om er resoluut tegenaan te gaan na de kampwisse ling. Terwijl TK Meldert zichtbaar achter zijn tweede adem zocht, prikte Mare De Backer op inzenden van Bracke, waarop De Feyter het le der met het hoofd door stuurde, nummer twee tegen het net. Met het uitvallen van Leo Putte- man trok Roger Van Be- veren een mannetje meer in verdediging te rug, zonder bepaald het aksent op verdedigen te leggen. De kaarten la gen nu trouwens gans anders en er kwamen nog heel wat nieuwe sco rekansen voor Een dracht. Om beurten zou den De Feyter, De Gey- ter en Mare De Backer kansen laten liggen. Voor laatstgenoemde met een derde Een- drachttreffer de laatste onzekerheid wegnam, heeft er een hattrick in gezeten. Dat de bezoe kers langs hun kapitein Guido De Leeuw uitein delijk toch de eer wisten te redden, mag verdiend worden genoemd. Het jongere en inzake erva ring onderliggend Een dracht St. Gillis is goed uit dit treffen gekomen. Voor de leerlingen van Roger Van Beveren zat het hem in het feit-dat de tegenstander het dezelf de wapens waarmede zij gebruikelijk zelf strij den, de inzet naar zich poogde te trekken. Vooral in het laatste kwartier voor rust was Eendracht St. Gillis her haaldelijk de val nabij. Met enkele geslaagde en vooral beheerste tussen komsten bracht de jonge Eendracht-doelman Re naat De Bruyne rust, zo dat kan worden gesteld dat de invallersdoelman evenals vorige week een- flink aandeel heeft ge had in deze nieuwe zege, die de St. Gillissenaars in het spoor houdt van de kopploegen. E.D.M. Excelsior heeft momenteel reeds een voorsprong van zes punten bijeengevoetbald stevent blijkbaar recht op de titel in Derde D af.(dtv) Sparta Waasmunster - Stekene 0-2 FC Eksaarde - Haasdonk 0-3 De Klinge deed op het terrein van Excelsior Sint-Niklaas meer dan zich ingravengroen zwart heeft het volle pond moeten geven om de grensbewoners op de knieën te dwingen. Een goaltje van opportunist Van der Linden en een doelpunt van Van Roeyen even voor rust, beslisten over winst en verlies. Intussen moest Melsele naar het thuis zeer gevaarlijke White Star Sint-Amandsberg. Uit een betere eerste time kon Melsele geen enkel goaltje puren. Erger voor Melsele was, dat na de citroentjes een strafschop moest toege staan, nadat de bezoekende doelman de door gebroken Denert foulde. Diezelfde Denert schoot raak. Melsele legde zich niet bij die gang van zaken neer en sloeg verwoed terug, met de oververdiende gelijkmaker als gevolg. Het is voor de Wase ploegen geen feest ge worden in het Gentse. Rode lantaarn Hoog- einde, dat zo goed als veroordeeld is, werd door een allesbehalve groots Meulestede weg gespeeld na de rust. Moerman scoorde drie keer voor de schipperseens in de eerste time, twee maal na rust. Tussen de vlagen door had Hoogeinde ook een goaltje op het bord gezet, doch was niet bestand tegen het eind- offensief van de Stroppen. Bazel bleef op het terrein van het nochtans zwakke Heusden duidelijk onder de maat. Heusden geraakte na 37 minuten zelfs op voor sprong langs Meysman die een knal van Bol- laert in het doel deed afwijken. De ingehaalde Vercauteren bracht Bazel nadien langszij, doch een fel gemotiveerd Heusden liet zich niet verder wegduwen en had ten slotte zelfs pech toen een kei van Bollaert tegen de paal te pletter sloeg. Voor rust gebeurde er heel weinig op het ter rein van VV Merelbeke Kallo bleef overeind en er werd met een 0-0 score gedraaid. Nadien geraakten de Waaslanders zelfs op voorsprong doch dat doelpunt werkte als een boemerang groen-geel sloeg keihard terug. Eerst twee keer De Rouck, daarna De Clercq en De Rud der voltrokken een veel te zwaar vennis. Uit de trip naar het al even bedreigde Cercle Melle hield Kruibeke één punt over. Het begon goed voor Jong Vlaanderen dat reeds na vijf minuten voorsprong nam. Twee minuten na rust werd het 1-1, maar Kruibeke betaalde met gelijke munt. Die 1-2 bleef evenwel niet op het bord staan, want Melle kwam langszij na een Kruibeekse own-goal. Slechte dag voor Waasmunster dat thuis tegen Stekene de boot inging. De bezoekers moes ten nochtans een uur lang wachten op een eerste doelpunt van Zaman. Een kwartier voor affluiten knalde De Ruyter alle twijfels weg. Grembergen had tijdens de eerste helft afstand kunnen nemen van het bezoekende Sinaai, in dien een andere doelman dan Van Bastelaere onder de lat had gestaan. Die Van Bastelaere was tijdens die periode echter onklopbaar. Na de pauze was het vet van de soep. Sinaai verdedigde met man en macht de 0-0 en pakte een punt mee. (mvh) Er was zondagnamid dag weinig te beleven op de Waasmunsterse Heide. De gastheren misten duidelijk de no dige inspiratie om de wedstrijd op niveau te tillen terwijl Stekene er zich mee vergenoegde om vanuit een gesloten defensie snel en efficiënt te counteren. Dit leverde trouwens resultaat op want in het laatste half uur kreeg Waasmunster tweemaal het deksel op de neus. Voor de rust zorgden de bezoekers ook in het middenveld voor meer tegenspel zodat de beide doelwachters nauwe lijks in gevaar kwamen. Hing er een voortduren de dreiging in de lucht dan bleven de echte kan sen doorlopend in de laatste voorzet steken. Na de herneming kon Waasmunster dan wel meer inspraak verwer ven in het middenveld en vanuit dit overwicht, geleidelijk een offensief op gang brengen. Het lokale aanvallers-duo De Boom - De Bondt zat evenwel stevig in de greep van de bezoekende defensie. Wanneer de kans zich voordeed kwam Stekene er snel uit en dit leverde wel ge vaar op met op de 62' een rake counter waarbij Za man voor de afwerking zorgde. De gastheren protesteerden wel tever geefs voor buitenspel. Waasmunster was met een verplicht om meer offensieve risico's te ne men. Dit resulteerde wel felle standjes voor het bezoekende doel maar de organisatie in de sterk gegroepeerde defensie van Stekene was voor treffelijk. Bovendien kregen de gasten nu nog meer counter-moge lijkheden die op de 73' uitgebuit werden door De Cock. Meteen was het voor iedereen duidelik dat Waasmunster op ei gen veld geklopt was. Was de overwinning van Haasdonk zeker verdiend dat waren de cijfers wel iets te brutaal uitge drukt. FC Eksaarde speelde immers voor de rust zijn beste 45' van het seizoen. Eric Vervaet was de draaischijf in een sterk geheel dat Haas donk regelmatig in ver legenheid bracht maar zowel De Vos als Chris De Cock lieten een paar kansen onbenut. Pas in de slotminuten van die eerste helft konden de bezoekers zich doorzet ten en dat werd Eksaarde meteen fataal. Spijtig voor de gastheren was wel het feit dat ze in de slotfaze van een uitste kende eerste helft een toevalstreffer moesten inkasseren. Een houd baar schot stuitte via het been van verdediger Van de Putte in doel zodat keeper Stevens totaal verrast was. Eksaarde was na de rust nog altijd niet bekomen van die opstopper en moest dan ook doorlo pend het initiatief laten aan Haasdonk dat steeds sterker ging spelen. De gasten slaagden er dan ook in om verdiend hun voorsprong verder uit te bouwen. Een knappe ak- tie werd besloten met een krakend schot in de winkelhaak waar doel man Stevens geen ver haal tegen had. In het resterende half-uur bleef Haasdonk rustig do mineren zodat de over winning niet meer in gevaar kwam. Op de 81' werd het zelfs 0-3 toen Van Laere in de fatale zone een haakfout beging en de bezoekers lieten de strafschop niet onbenut. WVL rm?.» Moes (Excelsior) kopt 0)(dw) doel xcelsior-De Klinge 2- V.J. Baardegem - Opstal 1-6 Baardegem, gehandicapt door de afwezigheid van de gekwetsten, De Koker en Van Langenhove, heeft slechts een halfuur weerstand kunnen bie den aan een superieur Opstal Buggenhout. In dit halfuur was de wed strijd gelijkopgaand. Aan de 25' lieten de Baardegemse aanvallers zelfs de mogelijkheid terzijde om een open kans af te ronöden. In diezelfde minuut kwam Opstal op voorsprong nadat de bal eerst de staander trof en een goed involgen voor de openingstreffer zorgde. De thuisploeg bleek fel aangeslagen door dit doelpunt. Nog niet vol ledig hersteld van die opdoffer, kon Opstal 3' later met een kopbal tot 0-2 uitlopen. Meteen de ruststand. Toen in de beginminuten van de tweede helft ook nog Moortgt gekwetst werd en vervangen door De Man, was Vlugge Jon geren volledig het noor den kwijt. Kwam daarbij na 10' nog een straf schop, die keurig omge zet werd en de thuis ploeg had geen weer stand meer. Het doel- puntenfestival ging ver der en tenslotte kon Freddy De Man toch de eer redden voor de thuis ploeg. A.V.H.

De Voorpost | 1979 | | pagina 21