RECORDS SNEUVELEN TIJDENS OLYMPOS ZWEMMEETING UCO SLECHTS MOEIZAAM VOORBIJ ESKA UCO NIET LANGER ONGENAAKBAAR frAïHiiniim» Vierde Provinciale NIEUWE TRAINER EN EERSTE ZEGE MODDERBALLET .eider Uco heeft tot het literste moeten gaan om >ij Eksa Oude Brug de rolle inzet mee te graai en. De lokalen slaagden er niet alleen in om de wedstrijd doorlopend in evenwicht te houden maar bovendien konden ze de nodige veerkracht opbrengen om tweemaal een achterstand op te halen. Reeds op de 1' kon Paelinck de bezoe kers op winst brengen maar uit een felle reak- tie van Eksa resulteerde op de 10' de gelijkmaker van Van den Berghe. De lokale vreugde duurde niet lang want Van de Velde kon vrij snel de leiders een tweede keer op winst brengen, waar na Uco achteraan sterk gegroepeerd speelde om die voorsprong te bevei ligen. De leiders slaag den daar wel in tot de 50' maar toen liet Eeck- hout de gastheren een tweede keer juichen. Toen iedereen zich reeds met een gelijkspel ver diend bracht Deschamps Uco de derde en met een beslissende keer op winst. Telelec dat vorige week zijn eerste nederlaag in- kasseerde bij FC Boel heeft tegen Ourson voor Korporatief voetbalDurme-Waas Tijdens de recente speel dag in het Durme-Waas- land Gewest werd een dubbele sensatie opge tekend. Niet alleen moest leider Uco zijn eerste nederlaag inkas- seren maar ook Telelec werd in het verlies gespeeld en dan nog wel op eigen veld. Voor die stunts zorgden respek- tievelijk Desatex, dat zich voorheen met een figurantenrol moest te vreden stellen, en Metal- los. Meteen is op vier wedstrijden voor het ein de ook de spanning toegenomen. Metallos kan immers nog een bedreiging vormen voor de topploegen indien ze erin slagen om hun achterstallige wedstrijd te winnen. Desatex kwam zaterdag verrassend sterk uit de hoek tegen leider Uco en slaagde er dan ook in om het spelverloop in even wicht te houden. Meer zelfs, Desatex kwam na 23' op winst toen De Feyter een strafschop kon omzetten. Lang duurde de lokale vreugde evenwel niet want nog geen twee minuten laten bracht De Jonghe de bezoekers reeds langs zij. Desatex reageerde evenwel gevat en nog in dezelfde minuut kon De Feyter Desatex een twee de keer op winst bren gen. Uco stond nu dui delijk aangeslagen in het veld en slaagde er nooit meer in om een greep op het spelverloop te krij gen. Desatex was na de rust duidelijk de betere ploeg en kon langs De Baerdemaeker dan ook de voorsprong verder uit bouwen. Telelec ging wel uitste kend van start tegen Metallos en naast en doorlopend veldover- wicht kon D'Hauwe op de 25' de gastheren dan ook verdiend op voor sprong brengen. Metal los had wel voldoende veerkracht in huis om na de rust geleidelijk een offensief op gang te brengen. Met resultaat trouwens want Rouseau zou er tweemaal in sla gen om een vrijschop rechtstreeks om te zet ten. Telelec reageerde wel fel maar de lokalen werden tot tweemaal toe geremd door de deklat. Moderna was niet aan het feest bij FC Boel dat uitstekend draaide maar wel vergat om ook af te werken. Moderna pro beerde het hoofdzakelijk met snelle tegenstoten en in de tweede helft lukte dat ook. Reeds op de 37' knalde De Leeuw de bezoekers op voor sprong terwijl Maes een kwartier voor tijd nog eens raak kon counteren. FC Boel bleef evenwel doorbeukensn 8' voor tijd kon De Keyzer milderen. Te laat evenwel om de stevige Modera-defensie nog echt in verlegenheid te brengen. In het Lokerse derby kwam Vapo reeds in de eerste minuut op voor sprong via Braem. Een vroeg doelpunt dat Eksa Oude Brug evenwel niet kon ontredderen. De gastheren die de laatste weken in goede doen zijn grepen stevig het initia tief en op de 26' zorgde Duprez voor de gelijkma ker. Een stimulans voor de lokalen om het ritme nog wat op te trekken en Vapo meteen in de ver nieling te spelen. Eeck- houdt, Maseele en Van Hecke zorgden na de rust voor de doelpunten In het duel tussen de hekkensluiters werden de punten broederlijk gedeeld. Ourson do mineerde voor de rust nadrukkelijk, kreërde tal loze kansen maar moest genoegen nemen met een doelpunt van De Pelsmaeker. Manta kwam na de herneming steeds forser in de wed strijd en zou dan ook verdiend gelijk, maken langs Van Damme. W.V.L. een sportieve weerwraak gezorgd. Het team uit St.-Ni klaas moest niet minder dan 14 voltref fers inkasseren waarvan Van Puyvelde er een half dozijn voor zijn rekening nam terwijl Van Grem- bergen vier doelpunten lukte. In deze éénrich- tingswedstrijd zorgden Blancquaert, Baert en tweemaal V. Acker voor de overige treffers. Deze overige drie duels telkens afgesloten met de kleinste winstscore. Moderna had aan een doelpunt van Verhasselt na 50' genoeg om Vapo in het verlies te spelen. Het werd overigens een steengoede wedstrijd met beide teams die zich volledig gaven en geen offensieve risico's schuwden. Dat de score toch beperkt bleef was vooral te wijten aan de gebrekkige afwerking. FC Boel kon tegen Me tallos zijn sterke presta tie van vorige week te gen Telelec niet herha len. Metallos had ook aan één doelpunt ge noeg om de scheepsbou wers in het verlies te spelen. Desatex tenslotte hield tegen Manta de volle in zet thuis met een doel punt van De Feyter op de 48'. Manta speelde noch tans een sterke wed strijd en vooral na het enige doelpunt stelden de bezoekers alles in het werk om een gelijkspel af te dwingen. Gerda vond geen gaatje in de verdediging van het moedige Meer*1 :<nk.(dw) niets anders als dit initiatief van Olympos Dendermonde ten volle toejuichen. De wedstrijd over de lange afstand die zondag door Olympos Zwemclub werd ingericht, leverde merkwaardi ge resultaten op, niettegenstaande het betrekkelijk klein aantal deelnemers. Het is inderdaad betreurenswaardig dat van de 12 gecontacteerde clubs er slechts 5 met in het geheel een honderdtal zwemmers belangstelling toonden voor deze wedstrijden over 200, 400, 800 en 1500 meter. En onmiddellijk rijst de vraag: Vrezen jonge zwemmers uithoudingswedstrijden? Of wordt hen misschien onvol doende kans geboden om meer dan 100 of 200 meter te zwemmen? Een feit is dat lange afstandswedstrijden slechts sporadisch wordèn ingericht. We kunnen dan ook In ieder geval de afwezigen hadden ongelijk of kwa men slechts de besten aan treden? De resultaten wij zen in die zin, daar niet minder dan 2 districtsre cords, een Loodsvisje en een Jonge Haai gezwom men werden. Voor de aanvang van de wedstrijd kondigden 3 zwemmers een recordpo ging aan: Hilde Janssens van de Dolfijnen Asse zwom een Jonge Haai in de 100m. Vrije Slag miniemen (1.04.6); Greetje Vercou- teren van Temse Schelde- zwemmers verscherpte het districtsrecord 200m. Wis sel - Eendjes Meisjes op 3.21.7 en Annick Pauwels van Olympos Dendermon de behaalde een Loodsvisje op 100m. Dolfijn Benja- miens Meisjes. Tijd: 1.25. In de 200 m Streek Eendjes Jongens ging het festival van de geklopte records verder. Tom De Smet - Eendje 1969 - tekende 3.21.7 aan; een tweede dis trictsrecord op twee zonda gen tijd! Het koninginnestuk van de dag werd de 1500m. Vrije slag Heren. Michel Beeck- man - Miniem 1966 - be wees hier dat lange afstan den hem bijzonder liggen. Met een scherpe 19.02.3 behaalde hij niet alleen goud bij de miniemen en bij de heren, maar verbe terde tevens het clubrecord over de 400, de 800 en de 1500m. Zijn leeftijdsge noot Chris Sarens deed er 20.31.8 over en tenslotte zwom Wim Bruneel jongste deelnemer in deze specialiteit (Benjamien 1968) er 21.32.8 over: slechts twee Belgische zwemmers van dezelfde leeftijd zwommen vorig jaar een betere tijd. De 800m. Vrije Slag bracht succes voor Sabine Pau wels. Haar gouden medail le met een tijd van 9.54.7 heeft bepaald nationale allure. Ann Van Droogenbroeck behaalde brons op de 200m. streek eendjes meis jes (3.53.5) en Veerle Pa rijs (1.44.5) en Sabine D'Hollander (1.44.6) kaap ten respectievelijk de gou den en de zilveren medaille weg in de 100m streek. De 400m. Vrije slag heren werd een triomf voor Da niël Beeckman (5.11.9) - goud bij de miniemen, op de voet gevolgd door Erik Van Goethem (5.16.8) die een tweede plaats in dezelf de kategorie behaalde. Phi lippe Boivin deed er 5.51.4 over. De tweedejaarsben- jamien Frank Gijsens toon de zich met zijn 5.25.4 an dermaal de beste bij de benjamiens, terwijl zijn clubgenoten - eerstejaars- benjamiens Chris Rottiers en Jan Serraris hem van heel nabij volgden. 5.35.1 en 5.48.4 respectievelijk goed voor een tweede en derde plaats. Martine Cool (5.51.3) en Annick Pauwels (6.19.4) zwommen tot slot de 400m. Vrije Slag Dames, maar konden aan het overwicht van de Wase Zwemkring en de Temse Scheldezwem- mers geen weerstand bieden. M.L.D.L. Sparta Appels klimt op zijn kousevoeten haar de top.(rm) Opdorp - RP Lebbeke 4-1 Eerste zege van het seizoen voor de Buggenhoutse rierde provincialer Red Star Opdorp en dan nog egen buur Rapide Lebbeke. Het werd bovendien nog een afgetekende overwinning en met de ïindejaarsfeesten in zicht was dit meteen de lelegenheid om vroegtijdiger dan voorzien het eestvarken te slachten. volg van de slechte re sultaten trainer Alfons De Boeck de laan uit te sturen en te vervangen door Pierre De Permen- tier. Voor de nieuwe oefen meester werd het al fia Wilfried Tilburg en wee keer Eric Van Pel le em had Red Star aan de ust reeds een conforta- iele 3-1 voorsprong ge- ealiseerd. Mare De Hau- rere had voor de bezoe- ers voordien nog een egendoelpuntge- icoord, maar toen na de ust Eric Van Pellecom net een vierde voltreffer liet alleen een hattrick ukte, maar ook de zege eilig stelde kon men eeds aan de feestviering lenken. Kreeg Albert fan Riet voor de lokalen weliswaar nog een gele [aart, dan liep het voor Ie bezoekers heel wat lechter af. Darry Goos- ens werd met hetzelfde ileur geconfronteerd als ijn Opdorpse collega, naar Mare De Hauwere ïcasseerde rood nadat ij weinig hoffelijk geba- en had gemaakt aan het dres van de scheids- echter. lokale zege had iverigens nog een dub- lel aspect. Verleden Jean-Paul De Ruysscher (Gerda), één der hetere keepers 'eek had het Opdorpse uit de reeks, lag aan de basis van het behoud van één punt lestuur beslist als ge- voor zijn ploeg. (Gerda-Meerdonk 0-ö)(dw) meteen een schot in de roos. «Die beslissing was noodzakelijk» zegt speler en penningmeester Peter Van Der Jeugt. «Zo kon het trouwens niet verder. Ook onze trouwe suppor ters begonnen er de moed bij te verliezen. Bovendien betekenen slechte resultaten een lagere opkomst wat ook op het financiële vlak gevolgen heeft. De sfeer is na deze eerste winst opnieuw zoals het hoeft. Mijn collega's voetbal lers en ikzelf zijn nu de overtuiging toegedaan dat ook de resultaten na de jaarwisseling stukken beter zullen worden. On ze eerste tegenstrever is nu Baardegem. Welis waar een harde dobber, maar met een algehele inzet moeten wij ook daar voor de verrassing kunnen zorgen» aldus Peter Van Der Jeugt. E.D.M. Wichelen moest met 1-0 onderdoen op Sparta Appels.(rm) Voetbal 4e provinciale H Herdersem - Lutterzele 1-1 S.K. Herdersem verloor aan huis één punt. De staat van het veld was er echter de oorzaak van, dat de thuisploeg aan de rust niet op een veilige 3-0 voorsprong stond. Drie keer was de bezoe kende doelwachter verslagen, doch de bal bleef voor de lijn steken. De thuisploeg had daarenboven af te re kenen met een bijko mende handicap. Hun spelmaker Stefan- De Wolf diende langs de lijn te blijven, met een in fectie van de voet. On danks die kwetsuur kwam hij twintig minu ten vóór het eindsignaal toch op het veld, en scoorde met een schit terende kopbal, bij zijn denen keren voor Benny eerste tussenkomst. Als het met de voet niet kan, dan maar met het hoofd. Lutterzele van zijn kant, viel enorm tegen in hun opbouw. Deze gebeurde meestal vrij slordig. Ver re weggetrapte ballen uit de verdediging over het middenveld heen bleken hun beste voorzetten te zijn. S.K. die van meet af, de wedstrijd onder kontrole had, kwam ech ter niet tot scoren. Met de inbreng van Stefan De Wolf kwamen zij wel op voorsprong, doch binnen de minuut zette Albert Van Hecke de bordjes weer in evenwicht. In de laatste 15' onderging de bezoekers een volledige ommekeer. Zij zetten al les op alles. Konden plots wel opbouwen, en kwamen nog verschei- 1-1 op het bord bief. De Cooman opdagen. Gevleid gelijkspel voor Doch Benny was weer de bezoekers, die alleen onberispelijk, zodat de via hun slotoffensief aanspraak op de punten- deling konden maken. A.C.H. Doleman Braeckman (SK Lokeren) heeft de bal klemvast gegrepen. (SK Lokcren- Kieldrecht l-l)(dm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23