KIELDRECHT ZORGT VOOR UITSCHIETER LOKALE BEVESTIGING BIJNA MOEITELOOS JAN FLIES WAS DAAR [""SÉ 24 - 28.12.1979 - De Voorpost S?t££UW, win ,1^ Meuldermans RapiH) klopt de bul over het blok Hapul- Nationaal Herenvolleybal Nationaal Damesvolleybal R.T. Lokeren - S. Brugge 3-0 De harde woorden, vori- speelt niet zo slecht, ge week uitgesproken, maar akteert onder een aan het adres van enkele triestige mentaliteit: zo mistevredenen, hebben van de armen laten han- hun effekt niet gemist: na gen bij de minste tegen- de uitzege bij Tissac slag of achterstand. Het nu een vrij gemakkelijke mankeert een leider die thuiszege tegen S. Brug- het schip kan besturen, ge. Deze ploeg, het sei- Bij Real Testa één afwe- zoen begonnen met een zige: Theo Meersman, overwinning, heeft daar- geplaagd met een bron- na een reeks van tien nederlagen opgelopen, het verloor drie kemspe- lers door onenigheid. chitis en aan het been gekwetst, werd vervan gen door G. Lowie. Men stond nu voor de keuze: ofwel speelt men de twee jongeren nl. Lowie en Raemdonck naast me kaar uit, ofwel doet men aan systeemverander ing. In funktie van de tegenstander, de rode lantaarndrager, hield men het bij het eerste. In de aanvangsset leidde Testa rustig de dans: 6-1, 11-4, 12-5 en 15-10. Ook in de tweede en derde set kende Testa geen proble men: 4-4, 10-8, 12-9 en 15- St.-Gillis-Waas - Blankenberge 3- Al het goede dat wij vori ge week hebben neerge pend over dit Sigivok, kreeg deze week de be vestiging. Gestart dit seizoen om zich in de middenste helft van de rangschikking te hand haven, staat op het einde van de heenronde dit Si givok op een mooie vier de plaats, op één punt van de tweede gerang schikte maar reeds vijf punten van de ongesla gen koploper Diksmuide, toevallig de volgende tegenstander. We doen zeker niets af aan de ver diensten van deze vierde nationaler, maar we ge loven dat de reeks niet zo sterk uitvalt: vooral de Waalse ploegen blijken uiterst zwak terwijl de Westvlaamse ploegen ook ditmaal niet de dood doeners zijn van weleer, buiten Diksmuide dan. Deze ontmoeting van vo rige zaterdag verliep op een vrij hoog peil: ook Blankenberge bracht daarvoor de nodige duit in het zakje: het speelde vrij goed mee maar was uiterst zwak in de recep- 11, wat de tussenstanden van de tweede herne ming betreft en 3-4, 10-4 en 15-8 wat de slotset aangaat. De jonge A. Raemdonck, die met een lichte inzinking te kam pen heeft (te begrijpen als je als onervaren kerel onmiddellijk in de basis opstelling wordt ge gooid) en daardoor heel wat onnodige fouten be ging, werd van het ter reingehaald en gewis seld met Dimitri De Wil de, die ook zijn kansen wilde waarmaken, hij beschikt over een goede receptie en blok en bete kent ontegensprekelijk een wissel voor de toe komst. We onthouden vooral de gave kollektie- ve prestatie van het team, dat als één ploeg laise speelde, leverde hij speelt, dat vecht voor el- zaterdag het bewijs dat kaar. Ook van Danny hij er bovenop is en nog Loyez kregen we de be- heel wat diensten kan vestiging; na de voorbije bewijzen aan zijn vroege- weken waar hij duidelijk re klub. onder de druk van de ma- H.B. Ja, als een ploeg voor de eerste maal wint dit s (3-2), dan mag je toch wel van een verrassing spreken. Te meer daar de tegenstander, Mol, in de onmiddellijke omgeving geklasseerd stond van de groten. Het moet voor de meisjes van Aslerix, die zich toch elke week volledig inzetten, een enorme voldoening zijn, vlak voor de feesten, die zo begeerde eerste zege uit het vuur te hebben gesleept. De vreugde daarna was dan ook enorm groot. Mol heeft Asterix onderschat: dat bevestigde ons naderhand de bezoekende coach die zijn speelsters wel gewaar schuwd had voor overdreven zelfvertrouwen maar deze goede raadgevingen blijkbaar in de wind sloe gen. Asterix kende een nog nooit geziene start: 15-7 en 15-6 zette de thuisploeg vrij vlug op een 2-0 voorsprong die wel door Mol even snel ongedaan werd gemaakt met 9-15 en 12-15 zodat er een beslissende set nodig was om de overwinnaar te kennen: het had er de schijn van dat Asterix al zijn goede pogingen toch zou moeten bekopen want Mol leidde met 11-14 toen het de matchbal in het net sloeg. Van dat moment maakte Kieldrecht gebruik om in één ruk over Mol te gaan en zo de eerste vreugdekre ten kon laten horen van dit seizoen (16-14). Op die manier gaven de lokalen een mooi geschenk aan zichzelf en aan de begeleiders. Onze twee toonaange vende ploegen sloegen allebei een mal figuur in hun uitwedstrijden: tegen respektievelijk Herentals en Neerpelt gingen Sinda en Pardaf met 3-0 cijfers de boot in. Teleurstellend voor beide ploegen die alzo zeker geen ambities mogen koesteren alhoewel het allemaal raar kan draaien en keren. Sinda speelde een rotslechte partij, Zonder E. Vercruyssen en T. Heirbaut kon het nooit een gepaste tegenzet vinden voor het te sterke Herentals dat beter uit de verf kwam dan het zijn plaats zou doen vermoeden. Setuitslagen: 15-7, 15-9, en 15-8. En Pardaf blijft ook maar krasselen op verplaatsing: het scoorde slechts 19 punten. Ook voor coach Van der Meulen blijft het een raadsel en zoeken naar een gepaste oplossing om het op verplaatsing ook zo goed te doen dan in zijn thuiswedstrijden. Voor Pardaf betekende Neerpelt de sterkste tegenstander die zij reeds heb ben moeten bekampen. Buiten R. De Droog, was het team kompleet maar akteerde slechts op halve waarde; setuitslagen 15-4, 15-7 en 15-8. Niettemin wensen wij hen allen prettige feestdagen en een heerlijk 1980 toe. H.B. Sigivok was zowel aanvallend als verdedigend het beste team.fSigivok-Blankenberge 3-l)(dw) tie. Het lokale overwicht in de sets was niet zo overdonderd maar in de ultieme faze hadden de plaatselijken toch tel kens de bovenhand, be halve in de tweede set. De beginset liet een heel ander beeld zien dan de uiteindelijke zege; een 4- 10 achterstand overbrug je niet zomaar in één wip; maar dan pas merk je dat het vertrouwen bij de blauwwitte spelers zo groot is dat voor hen niets meer onmogelijk is; zij balden de vuisten en sprongen over Blanken berge om uit te maken met 15-12. Ook in de tweede set, aanvankelijk heen en weer, kreeg Sigi vok een vrij grote achter stand op te halen (6-14); Ook nu weer die gewel dige terugkeer maar men sneuvelde ditmaal bij 13- 15. In denderde en vierde herneming dwong Sigi vok een meesterschap af: zij kontroleerden knap de partij en wonnen ftiet 15- 11 en 15-9 cijfers. Men kan nu met een gerust gemoed aan feesten denken! HB De dames van volleybalklub Bonaparte Lebbeke haalden het tegen Oudegem (V) Rapid Sint-Niklaas - Rembert Torhout 3-0 Op haar beurt heeft Ra pid, vorige week fel ver nederd door Zonhoven, de tweede gerangschikte Torhout van zich afge schud en daardoor op nieuw post gevat op de tweede plaats. De «spons» heeft voor de zo veelste maal wonderen verricht want Jan Flies, gekwetst aan de ge wrichtsbanden, werd op gelapt, en speelde mee, zij het met een speciaal verband omzwachteld en uiterst voorzichtig. Maar enkel zijn aanwezigheid werkte zo stimulerend op de medespelers dat zij een goede verrichting weggaven die leidde naar deze onverwachte, zij het verdiende zege. Rembert werd op voor hand goed bestuurd door de plaatselijken: zij spe- KWALITEIT IN KANGOEROES TORNOOI Het tornooi dat door eerste provinciater Kan goeroes Aalst op 5 januari vanaf 10 uur wordt georganiseerd, herbergt heel wat provinciale kwaliteit. Deelnemers zijnVW Ternat, Pitsen- burg Mechelen, VK Aalst, J. Zele, Bazel, Heus- den, Forum Schaarbeek en Kangoeroes Aalst. In Bazel won Kadee Bomem het Kersttornooi, dat door het plaatselijke Oltisj werd georgani seerd. Tweede werd Bazel zelf, derde P. Krui- beke en vierde Steendorp. (gdp) slachting te Zonhoven, er werd zelfs op terugweg gezongen. Een duidelij ker teken van de goede verstandhouding is er nauwelijks mogelijk. Vandaar de kollektief goede verrichting dit maal tegen een ontgoo cheld Rembert. Volgende zaterdag, 16 uur, de be kerwedstrijd tegen leider uit Tweede Nationale Si- pico Leuven. HB VC Rapid maakte van ex-eersteklasser Rembert Torhout brandhout.!dw) len traag en vallen aan op hoge ballen; daar- i or hout J-V)(dw tegenover trok Rapid een uiterst sekuur blok op en meteen ligt de verklaring voor de zege voor de hand; met een zeer snelle aanval en het knap blok kend duo Speleman (vooral hij) Flies, door het ragfijne werk van het spelverdelend koppel Muyldermans-Bauwe- raerts kon Rapid gemak kelijk scoren: 6-0, 13-6. Rembert, zonder het duo Vereist, speelde onder de maat, kon wel bijbenen maar de set was reeds verspeeld (15-11). De tweede set verliep meer gelijkopgaand (3-3 en 6-6) maar in één ruk kwam Rembert op 6-10. Torhout liet zich op enkele fouten betrappen en voor de Sint-Niklazenaars was het toen een klein kunst je om uit te maken (15- 10). In de laatste set ging het tot 9-6 vrij spannend op maar toen was het bezoekend kaarsje voor goed uit (15-10). Het plaatselijk blok was dui delijk homogener en Ra pid speelde veel sneller over heel de wedstrijd bekeken. Niemand had zich gestoord aan de af- VOL. KEMZEKE TWEE WEDSTRIJDEN MET GESLOTEN DEUREN De Provinciale Klachtencommissie heeft zich gebogen over de «kastanjezaak» van Vol. Kem- zeke, damesploeg uit derde provinciale. De feiten deden zich voor tijdens de eerste speel dag waarin Kemzeke L. Sint-Niklaas op be zoek kreeg. De vurige supporters van de thuis ploeg wierpen toen kastanjes in de richting van de scheidsrechter (dixit de ene versie), bekogelden het terrein en de scheidsrechter (dixit een andere). De P.K.C. heeft Vol. Kemzeke nu veroordeeld tot twee wedstrijden met gesloten deuren, het uitdelen van pamfletten, een blaam voor de terreinafgevaardigde en de kosten. (gdp) Het bezoekende blok heeft geen enkel verweer tegen deze for Testa Lokeren-Landegem 3-0)(dm) teruggeslagen bal. (Real- Deze bal wordt niet gestopt, doch Paul De Wit (Rapid) slaat de bal nadien terug. (Rapid-Torhout 3-0)(dw) Smash en bloc tijdens deze Real Testa Lokeren - Landegt

De Voorpost | 1979 | | pagina 24