JUV. ZELE EN KANG. AALST ZORGEN VOOR NIEUWE LEI! De Voorpost- 28.12.1979- 25 verde niets op want bij 8- VOLLEYBALKALENDER KOMPETITIE 2e provinciale heren A zon 17.00 Nieuwkerken W. - Zomergem BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Heren zat 17.00 Geraardsbergen - Nieuwkerken W. zat 18.30 Loyok Lovendegem - Wachtebeke zat 17.00 VC Temse - Mereibeke Dames zat 19.30 S. Sint-Niklaas - Kieldrecht zat 17.00 Moerbeke - Oudegem zat 18.30 Kemzeke - K. Ronse zon 17.00 Michelbeke - Baasrode (gdp) de volledige afstand no dig om het zwakke Eeklo te verslaan (3-2) terwijl Stekene met 3-1 afstand nam van Zomergem, ook al geen groot licht in deze Het tvkalc blok weert suksesvol een bezoekende aanval af. (Real Testa-Brugge 3-0)(dm) De topper van deze elfde speeldag was ongetwijfeld de derby die leider V.K. Aalst en Juvenes Zele tegen mekaar in het veld bracht. Recapituleren we even de voorbije tien wedstrijden dan zien we een ongenaakbare start van de Aalste- naars die na negen wedstrijden ongenaakbaar aan de leiding staan met geen enkele nederlaag op het passief en een presence die hen blijkbaar nooit in de steek laat, laat staan wedstrijden verliezen. En plot seling wordt er dan verloren tegen Destelbergen, geen hoogvlieger maar wel een ploeg die uit alle situaties munt weet te slaan. Komt daarbij nog dat Jaak Rasschaert voor enkele weken wordt uitge steld om te zorgen dat de ajuinen niet met een gerust gemoed de jeugd van Juvenes Zele ziet naderen.... Want jeugd bezit de Zeel- nes Zele krijgen nu ook K. se volleybalploeg. Hun Temse, A. St. Niklaas en jeugdpolitiek, over jaren K. Zele weer nieuwe verspreid, betaald nu met hoop en kansen... want K. klinkende munt terug en Temse haalde ook winst na een archislechte start bij het gevaarlijke Moer- begint het nu plotseling beke. Twee studieronden allemaal mee te lopen, met 15-11 en 7-15 wat De bekroning, zo meent dus een gelijke stand be- men, moet te Aalst tekende en nadien Temse vallen. dat toch lichtjes de bo- Er veel publiek uit Zele venhand houd en bij 11- dat in elk geval luidruch- 14 duidelijk aan de coa- tiger en fanatieker op- ching ten onder gaat. treedt dan de «kijkers» uit Moerbeke zet zich gezel- de ajuinenstede. lig door en wint met 16- Opvallend in deze wed- 14. De bezoekers zien het strijd is de goede start die echter zo niet zitten en de Zeienaars elke set ne- maken gelijk, zij het dan men. In de eerste beurt toch ook niet zonder wordt het onmiddelijk 2- moeite (12-15). 7. Reaktie van de thuis- De vijfde beurt moet dus ploeg brengt wel 6-9 op beslissen en dat de be- het bord doch bijbenen zoekers het maar eens zit er voorlopig niet bij (8- goed willen doen bewijst 13). Dat gebeurt dan wel de 4-8 tussenstand.' Een met veel moeite en pijn weinig verstandige op en op 13-13 lijkt alles te merking van Temseuit- herdoen. De inspanning blinker Erik De Rudder is echter te veel geweest aan het adres van de 2de en Juvenes Zele lijft de ref wordt door de jonge eerste set binnen. (13- maar talentrijkste ref uit 15). Bijna het zelfde spel- het provinciaal volleybal, beeld in de volgende set de Zomergemmenaar met Zele leidt doch nu Luk De Bruyne, niet in niet onmiddelijk de volle drank aangenomen zodat slok kan nemen. Aalst De Rudder met een geel- blijft op een kleine ach- rode kombinatie naar de terstand (5-7 en 10-12) kleedkamers wordt ver- doch geraakt ditmaal niet wezen. Dat zit de bezoe- op gelijke hoogte. kers duidelijkyniet lekker De derde beurt verloopt zodat Moerbeke op 9-9 erg spannend en blijft ge- kan gelijkmaken, lijkopgaand tot 13-13. In een spannend match- Een klaarblijkelijke ver- einde geraakt Moerbeke gissing van het leidend aan matchball (14-13) duo zet heel wat kwaad doch faalt tenslotte in de bloed bij Zele... en niet afwerking... Temse haalt ten onrechte verklaart het met 14-16. men ook langs aalsterse Uitblinkers zijn Eddy La- zijde.... en wint de thuis- heyne (Moerbeke) en Erik ploeg deze set met 15-13. De Rudder (Temse)... die Dat motiveert het entoe- waarschijnlijk wel wat siaste bezoekend team tijd krijgt om zich te be- nog wat meer want Aalst zinnen, moet de vierde set aan- Weinig begeesterende vankelijk echt uit handen partij van A. St. Niklaas geven. Het moet zelfs een bij Geraardsbergen doch 3-7 achterstand toestaan erg nodig bleek dat toch doch geraakt bij 11-9 niet te zijn. De thuisploeg weer in de wedstrijd. Dat kon met een nonchalante is toch niet genoeg om bezoekende ploeg gelijke de bezoekers te verontru- tred houden tijdens de sten die er in slagen de eerste beurt (12-15) en leiders hun tweede ging nadien het geluk al- opeenvolgende neder- leen even proberen. Dat I laag toe te dienen. duurde dan niet lang I Uitblinkers bij de thuis- want bij 8-2 trok St. Ni- ploeg zijn Roland Claeys klaas zo gevaarlijk en en Lieven De Schrijver bij hard van leer dan op een Zele Van Uytfang en minimum van tijd een 0-2 I Goossens. voorsprong op het bord Deze zege brengt vijf kwam (8-15). De derde ploegen weer in titeldro- beurt is dan snel aan de men want naast het van openbaarheid prijs gege- de troon gevallene VK ven. Geraardsbergen had Aalst en de momenteel de was al binnen geno- sterkst spelende ploeg uit men en kreeg met 4-15 eerste provinciale Juve- wat het verdiende... niets! In Bazel trok de plaatselijke ploeg de lijn der laatste weken vlot door en won met vlotte 3- 0 van Wondelgem. De thuisploeg leidde snel met 4-0 doch moest bij 4- 7 weer op achtervolging wat dan via 9-9 toch 14-9 opleverde. Bazel haalde dan setwinst met 15-12. op bezoek bij de grens- ploeg... ligt daar het keer punt van de kompetitie? Slechte dag voor Steen dorp dat geen zege kon boeken tegen De Klinge dat plotseling zijn moge lijkheden onderkent en nu een verdiende 1-3 ging buitensleuren bij Steendorp. Sp. Zele had Een harde smash verrast de Lokerse verdediging (Real Testa-Brugge 3-0)(dm) De tweede set kende geen problemen met de ploeg van secretaris Brijs die met 15-5 werd ge wonnen. Spanning toch nog in die derde beurt die erg goed voor de Bazel- naars begon (9-3) doch tenslotte bijna in mineur eindigde toen Wondel gem zelfs aan de leiding geraakte en op 10-11 toch nog van winst werd ge houden. Uitblinkers bij Bazel waren het spelver delersduo Van Lent en Hoste... of hoe een dub beltje rollen kan! Beveren zit blijkbaar diep in het sukkelstraatje. Slechts acht spelers kwa men opdagen voor de o zo belangrijke partij te gen rode lantaarn Kan goeroes Aalst dat uit zijn overwinning van vorige week moreel genoeg put te om toch aan de herop standing te werken. De moedige thuisploeg moest in de eerste set hard vechten om de vlug ge 2-7 achterstand te overbruggen. Via 7-9 werd het 12-12 doch Aalst maakte tenslotte af met 12-15. Beveren had het lesje geleerd, ging naar 8-3 doch geraakte nadien aan geen enkel punt meer, moest lijd zaam toezien hoe de ajui nen aan 8-14 geraakten doch nadien nog hard op de tanden moesten bijten om 13-15 winst op het bord te houden. De derde beurt werd dan wat ge makkelijkere winst voor de rode lantaarn. Aalst liep uit tot 1-8, moest Be veren even wat terug la ten uitkomen (6-8) doch legde op 6-14 de basis van de uiteindelijke 0-3 overwinning (9-15). Grote verrassing in twee de provinciale waat lei der P. Kruibeke met 2-3 verloor van Elversele. Aangezien Baasrode vo rige week van Nieuwker ken verloor komt de lei dersplaats nog niet in het gedrang; Baasrode moest op bezoek bij Lo vendegem en aangezien de thuisploeg het niet meer moet hebben van haar winderig terrein naast het voetbalterrein zijn verrassingen er niet meer zo in de mode. Baasrode moest er wel een set laten doch kwam nooit in de verdrukkening en won dus zoals ver wacht. Door de neder laag van Kruibeke komt Baasrode nu weer op één punt van de leiders. Op 2 februari moet Baasrode er aan voor de moeite al duurde dat toch wel vijf sets (3-2). Kemzeke was in derde provinciale te sterk voor Belsele (3-0) terwijl Wachtebeke het niet kon halen bij het thuis te ster ke NS St. Amandsberg G. Dendermonde ontving S. Gent en moest dus wel op de tellen letten. Onder impuls van Huau en Mes- kens toonde de thuis ploeg zich sterker dan de bezoekers. Gemakkelijk ging het nochtans niet want nadat de thuisploeg 3-0 had bereikt sloeg Gent terug (5-7). Dender monde geraakte op 9-9 doch moest op 12-13 alle hens aan dek roepen om de bezoekers de eerste set afhandig te maken (15-13). Gent wilde toch snel ge lijke stand op, het bord want het pakte de tweede set harder aan. Met 1-5 werd geleid en dat was men niet zinnens zo vlot af te staan. Gilvoc kwam toch wel op gelijke hoog te bij 9-8 nadat het 6-8 had bereikt en in een kor te bevlieging een drietal punten had bereikt. Eerste gewin was katte- gespin voor Dendermon de in de derde beurt want na een 2-0 voorsprong kwam er dra een 2-4 ach terstand die zelfs ver grootte want Gent liep via 4-7 naar 5-10, 6-12 en 8-12. Uiteindelijk kwam de eerredder op het bord met 9-15. Spanning kwam er ten slotte nog in de vierde beurt bij 12-11 nadat de thuisploeg doorlopend De meisjes van Hades Temse klopten VC Temse. (dw) Riské en Van Mele (Steendorp) vangen de poging van De Vos goed op (Steendorp-De Klinge l-3)(dw) kompetitie. En Kuklos via 4-1, 7-4, 10-5 en 12-8 Aalst blijft het in dit einde had geleid. Bij de reeds van de heenronde maar genoemde 12-11 had Gil- goed doen. Idegem was voc aan enkele gerichte aanvallen genoeg om uit te maken met 15-12. Kallo, vorige week nog schitterend winnaar van leider V. Kruibeke kreeg in thuisploeg VK Ever- gem geen gemakkelijke klant. De thuisploeg liet onmiddelijk aanvoelen dat er geschenken te ver wachten vielen want met 15-9 pakte Evergem reso luut de leiding. Een falen de receptie bij de gasthe ren hielp Kallo wel om terug boven water te ko men (11-15). Het spreekt duidelijk voor de vecht lust van de bezoekers die zowel in set drie als vier uit een achterstand moe sten loskomen. In de der de beurt inderdaad werd 11-6 omgebogen in 12-15 winst, terwijl de vierde beurt 10-3 moest over brugt om 11-14 en ten slotte 14-16 te halen. Bij Kallo viel de prestatie van de 17 jarige Patrick Hae- ne wel op. Zijn kwalitei ten zijn een wissel op de toekomst. In Lede werd het vlug donker zodat zowel thuis ploeg Lede als bezoeker Mereibeke als de scheidsrechter verplicht waren bij een 1-2 stand klaardere oorden op te zoeken. Wichelen blijft maar in het sukkelstraat je. De informatiebron is er door de aanhoudende nederlagen blijkbaar ook opgedroogd. Tegen As- per werd het een 3-1 ne derlaag. Ook de partij tussen Berlare en Oude gem werd gestopt. Dat gebeurde bij een 9-2 stand in de vierde beurt toen Berlare in de sets al een 2-1 stand had opge bouwd. De vogeltjes ver telden ons dat daar niet zozeer de duisternis oor zaak was van de proble men. Werk voor de klach tencommissie? Schellebelle liep voor ei gen publiek een serieuze pandoering op van Meer- beke (0-3). Kangoeroes Aalst B moest Dender- houtem B partij geven. In een aanhoudende regen werd er alles behalve vol leybal gespeeld zodat men uiteindelijk gelukkig mocht prijzen dat er geen handkwetsuren werden opgelopen. Het ging er wel spannend aan toe want de drie sets liepen allemaal rond het half uur. Setstanden waren 13-15, 15-13, 14-16 en 8- 15. Winst met 1-3 voor Kangoeroes Aalst B maar of beide ploegen veel plezier zullen beleefd hebben aan hun partijtje sport is een andere vraag. In de D-reeks noteren we alleen maar thuisover winningen. St. Gillis W. haalde het van Melsele met 3-1 terwijl Sinaai de B-ploeg van Kemzeke te rugwees met 3-0. Eksaar- 7 was alles te herdoen, de kende geen medelij- Lebbeke hield licht de bo den met St. Niklaas (3-1). venhand (12-11) om met St. Pauwels had geen 15-13 op 2-1 voorsprong medelijden met Lokeren te komen. De vierde set B (3-0). speelde Lebbeke kat-en- Hoe Peter Johan zich ook inspande, Steendorp haalde het niet. (Steendorp-De Klinge l-3)(dw) Bij de dames liep Berlare een zware nederlaag op bij L. Gent dat hiermee zijn mindere uitslagen van de afgelopen weken trachtte te vergeten. St. Gillis W. kreeg Erwete- gem er onder met 3-1. In de tweede provinciale haalde De Klinge slechts één set te Aalter en moest Lokeren nog niet eens het onderste uit de kan halen tegen Malde- gem. Moerbeke verloor voor eigen publiek tegen Ursel. In derde provinciale ver loor Hofstade van Ninove met 0-3 en won Lebbeke de derby tegen Oudegem met 3-1. Beide ploegen namen elk een set voor hun rekening (15-6 en 5- 15) doch in een spannen de derde beurt ging het om meer dan alleen maar een set... Vroege winst muis met Oudegem (15- 2). Uitblinksters bij de thuismeisjes waren Mar leen De Leeuw en Romy Borms. Te Zele haalde G. Den dermonde vlotte 0-3 overwinning tegen het plaatselijke Juvenes. In tweede provinciale bij de dames haalde Baasro de de herstkampioentitel binnen door een onbe twiste zege tegen Argos Waarschoot, een ploeg die op enkele jaren tijd een fameuze duik maakte en uit nationale naar tweede provinciale ver zeilde. Zele had met dat ex-nationaal geweld geen problemen. Ze zit ten in elk geval op een goed zetel om binnen en kele maanden die titel te prolongeren. De volleyballende meisjes uit Oudegem verloren met 3-1 te Lebbeke (V) Met drie man staan de mannen van Rapid klaar om de smash van Rembert terug te slaan. (Rapid-Rembert 3- 0)(dw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25