XV De Voorpost KNAP TEMSE, ONDANKS ■'«urn» VERLIES NIEUWE START Johan D'Hollander: Koersen is een pretje IS DIT DE KENTERING? KINDERS MET DRIEPUNTER SOISTMAN TE STERK VERRASSEND GEHANDICAPT FUTLOOS DOLE KNAPPE TEGENSTAND r Wielrennen 26- 28.12.1979 - De Voorpost Basket Eerste Nationale Hellas - Okapi 93-97 Okapi Aalst heeft einde lijk nog eens gewonnen. Voor de ajuinen werd het de derde zege uit 15 mat chen. Het is bitter weinig. Het is een vrij gelijkop- gaande wedstrijd gewor den die vooral door een raakschietende Taylor werd bewerkstelligd. Die Taylor kreeg nochtans geen duimbreed bewe gingsvrijheid want zowel Mayhew als Johnson za ten hem voortdurend op de huid. De Gentenaars werden erg vroeg voor een 4-10 achterstand geplaatst, doch kwamen langzaam maar zeker terug: het werd 24-24. Nadien liep Okapi weer weg: aan de rust was het 36-44, een niet zo geruststellende voorsprong voor Okapi, maar toch... Van 44-56 ging het na een kwartier naar 66-66 en toen Hellas doorstootte naar 78-71, leek voor de Gentenaars het varkentje gewassen. Dat was echter zonder de onhoudbare Taylor gere kend: die ging er zo hard tegenaan dat Aalst ver lengingen afdwong. Tijdens die eerste extra- time nam Hellas eerst voorsprong: 83-78, maar toen Mayhew naar de bank moest, trok Okapi de situatie recht. Het werd een voor de ajuinen gunstig matcheinde: Taylor en de alomtegen woordige Schorreel, trok ken het laken naar hun kant. Naar verluidt is het Oka- pibestuur van plan Mare Heymore, de naar Ameri ka teruggestuurde Ame rikaan, weer naar Aalst te roepen. Al dragen de Aal- stenaars de rode lan taarn, toch ziet men er gens nog een groen licht je flikkeren: zich redden is niet onmogelijk. Af wachten of Heymore dan toch terugkomt en hoe Okapi nadien uit de ko mende konfrontaties komt. Zich nu al verzoe nen met de degradatie, jaagt immers niet alleen het publiek uit de Okapi zaal weg, doch doet de basketsport geen deugd. Het zit er nog in. Scheldejeugd Tetnse - Oude naarde 88-95 De bekerwedstrijd was voor Temse een welkome gelegen heid om nogmaals de kanon nen scherp te richten want leider Vovka is niet de eerste de beste om als tegenstander te hebben. Aanvankelijk was de thuisploeg met Chris De Pauw de leidende partij en met Van Lombergen-Gosse- lin als rebounders was het voor Vovka helemaal niet gemakkelijk om gelijke tred te houden. Rust kwam met op oordeelkundige wijze uit gespeeld en hij bezorgde zijn ploeg dan ook de overwin ning. Temse kon niets an- 41-47 cijfers maar een door ders doen dan voor hevig fouten geplaagd Temse verweer zorgen maar zo een moest tijdens de tweede helft top-rebounder liep niet in de het onderspit delven. De thuisploeg. Amerikaan Soistman van Punten: meer dan twee meter werd Temse: De Pauw Chris 31 Eeklo - B.B.C. Dender- monde( 10): 56-73 De kompetitieleider in tweede provinciaal A heeft de indruk die ze reeds het ganse seizoen laten, bevestigd op het terrein van promotie- ploeg Eeklo. De thuis ploeg onderschatte haar verdediging werd door Bieseman en Van Leem put goed omzeild en de 10 punten voorgift wer den nog tot 4-17 opge voerd en met precies en rustig, opgezette aanval- len-kon Dendermonde de voorsprong tot de 13e minuut in stand houden provinciale tegenstan- (16-29) en het lusteloos ders en kreeg uiteinde- spelend Eeklo kon zelfs lijk de kous over de kop. de vrijworpen niet om- De Eeklose individuele zetten, zodat aan de rust 25-37 de Dendermondse kwalificatie reeds posi tief uitzicht kreeg. In de tweede helft kwam Eeklo aan de 6e minuut terug tot 35-43 maar Goossens, kon samen met De Cock en de quickbreaks van Vermeu len aan de 15e minuut opnieuw tot 46-0 uitlo pen en de door Norbert Piron opgezette aanvals- taktiek, om de bal zo Sp. Laarne - Panters Baasrode 55-51 Een reeks tegenslagen en de harde aanpak van de thuisploeg zijn de oorzaken waarom Pan ters Baasrode de aan sluiting met de kopgroep heeft gemist. Zonder Geert Moens (ziek), Jan Stevens (le ger), Miel Van den bezoekers reeds gehan dicapt aan de opworp. Maar Dierick, Ver- meersch en Colpin kon den toch een 13-23 voor sprong verwerven en Laarne gebruikte alle middelen om hun ach terstand op te halen en voor Noel Colpin bete kende dit een gekloven Broeck (reis) stonden de wenkbrauw, maar hier mee was de lijdensweg van Panters nog niet achter de rug, want ook Dirk Moens, Vermeersch en Verstappen kregen nog te maken met de harde Laarne verde diging en hadden ver zorging nodig. Aan de rust stond de thuisploeg dan ook reeds op voor sprong 33-28. In de tweede helft trachtte Baasrode de si tuatie nog recht te zet ten, maar ze hadden op alle vlakken met opposi tie af te rekenen, zodat ze bleven hangen op vier punten. Punten: Dierick 15, Ver meersch 13, Dirk Moens 2, Colpin 9, De Beule 6, Coeckelbergh BEN O VC Temse-Zonhoven 1-3 Een gemotiveerd Temse heeft het de leiders niet gemakkelijk gemaakt. Dachten de bezoekers, die drie nationale spelers in hun rangen tellen, om Temse van het terrein te vegen en ving bij de tapkast te staan, dan kwamen zij bedrogen uit. VC Temse deed meer dan zich enkel verdedigen, het speelde knap mee, met uitzondering van de tweede set, en kon zeifis met winst in de derde set een prestatie leveren wat weinige ploegen konden tegen Zonhoven. Een ploeg waarin de zon straalt. De niet alleen qua talent en ervaring bevoor- bereikt die pessimisten nog deelde bezoekers, waren ook niet voor mogelijk achtten in gestalte de meerdere van over de drie sets. Zonhoven Temse. Hun vlugge voor- met Ronny Rongé en Leo sprong 0-2 werd door het Plas in de afwerking en een plaatselijk team uitgewist passeur Gaby Daniels, die 2-2. Een goed op elkaar 18 karaat passen gaf, legden ingespeelde ploeg liet toen beslag op de setwinst: 10-15 was Mare Hofman naast volleybalspeler ook «show man» na het scoren van een punt. Hij eiste eveneens zijn deel op bij de opgang van de Temseploeg naar setwinst 15-9(1-2). De vierde set hielp Temse Zonhoven een handje en dat was heus niet nodig voor de aan een 10-10 stand. Temse leiders. De thuisploeg kwam had toen reeds een score met 0-7 in het krijt en 6 punten daarvan waren door eigen fouten: smashen bui ten het veld en toetsfouten als voornaamste punten. De ingekomen Erik Bosserer en Ludwig Van Hecke zetten de achtervolging in. Temse kwam tot 7-10, maar de korte set ups op een serveer blaadje gepresenteerd door Gaby Daniels doorkliefden te vaak de Temse verdedi- Duel in de ring. (Wasocub-Linkeroever 93-92)(md) Met gemengde gevoelens wordt de vlucht van de bal gevolgd. (Wasocub-Linkeroever 93-92dm) p., De Pauw Ivo 18 p., Gosselin 22 p., Muys 2 p., Waltens 9 p.. Van Lomber- gen 23p. Vovka: Soistman 47 p.. Van Dorpe 2 p., Verlinden 4 p.. Van Audenhove 15 p., Van Coppenolle 17 p. WEGA lang mogelijk bij te houden, was renderen en de bezoekers dwongen ruim verdiende hun kwa lificatie naar de 1/4 finales af. Punten: Van Leeput 10-4, De Cock 4-6, Goos sens 2-10, Bieseman 7-12, Vermeulen 4-4, Pi ron 0-0. BCNO W asocub-Linkeroever 93-92 Dat Wasocub een suspens- ploeg is zal nu wel iedereen geloven. Na de ultieme winst tegen BCB slaagden de blauw-gelen er nu in het sterke Linkeroever van zich af te houden. Deze uitgestel de kompetitiewedstrijd- bracht ons twee uiterst geconcentreerde ploegen voor het voetlicht die elkaar geen vin toegaven. Tussen standen 10-9. 18-19 en 32-32 bewijzen genoeg dat nie mand van buigen wilde Dc Ic weten. Eric Gerlo was in dit press in die heel wat balver domein de beste want met lies opleverde voor Waso- een 7 op 7 bracht hij zijn ploeg naar 47-43 rustcijfers. Na de hervatting sloeg de thuisploeg een eerste kloof 62-53 (5e min.) maar 10 minuten later was alles te herdoen. De Antwerpenaars kwamen in het zog van Wasocub 82-79 en wie na 17 minuten dan toch zeker was van een nieuwe thuiszege 88-81 had het verkeerd voor. Linkeroever zette een model- cub. Windey en De Geest vlogen naar de bank met fouten en 10 seconden voor tijd stonden beslissende cij fers op het bord. 90-92. Men had echter zonder de waard, incasu Kinders gerekend, die 5 seconden voor tijd een doelpunt lukte en een sup plementaire vrijworp kon omzetten om aldus zijn team naar 93-92 te loodsen. De ultieme afstandsworp van Linkeroever ging naast en meteen kon aan feesten gedacht worden. Punten: Wasocub: Kinders 13-15, Van den Bossche 8-16, Windey 6-9, Gerlo 14-2, De Geest 8-2. Waterschoot 0-0. Linkeroever: De Prince 11- 10, De Combe 18-20, Ramij- sen 4-4, Van Daele 2-0, De Backer 6-0, Lauwers 3-6. WEGA" Dole Be veren-Deinze 73-83 Dat Beveren voor een beker wedstrijd weinig gemoti veerd is bleek al van bij de start. De Burgraeve (skiver- thuisploeg onbegonnen werk om voor de zege te vechten. Inspiratieloos in de aanval was Deinze meester op het lof) en Van Loo (afwezig) veld en bij de rust was de konden hun makkers niet 34-41 al een teken aan de bijstaan en daar ook Jef Van wand. Na de hervatting bleef Puymbroek gekwetst was Dole verder sukkelen en een aan de voet was het voor de kalm Deinze hield het hoofd koel en won verdiend. Meire van zijn kant geraakte zon der spitsbroeder De Burg raeve nooit in zijn normale doen en dit was ook een van de faktoren die de Dole nederlaag bevestigden. Punten: Dole: Smet 4 p., Meire 14 p., Zonnekijn 21 p., Jacob 10 p., Deyaert 22p., Van Puym- broeck 2 p. Deinze: De Baere 21 p., Christiaens 14 p.. Van de Vijle 5 p.. De Gelder 8 p., De Muyter 16 p., De Bruyne 19 P- WEGA Haantjes-BBC Lokeren (+5) 100-80 Tegen de leiders uit eerste provinciaal heeft Lokeren nogmaals bewezen dat zij heel wat beter kunnen dan hun rangschikking laat ver moeden. Zonder komplexen werd de eerste helft aange vangen maar enkel Cornelis toonde zijn ware gedaante terwijl Haantjes met meer routine in de ploeg via Dhoop, Vergucht (beide ex- Schelde) naar vroege 49-32 rustcijfers trok. Toch speel de Lokeren een meer dan verdienstelijke tweede helft en kon met De Nul-Verdur- men men voor heel wat tegenstand zorgen. De kloof uit de eerste helft was echter te groot om de thuisploeg nog te bedreigen. Even voor tijd lukte de thuisploeg nog de centuryscore maar toch komt Lokeren met ere uit deze bekerstrijd. Punten: BBC Lokeren: Gerlo 0-2, Van de Vijver 2-2, De Meerleer 0-6, De Nul 4-10, Cornelis 12-8, Verdurmen 9-10. Dhaen 0-4, Van Caute- ren 0-6. Haantjes: Dhoop 14-10, Matthijs 0-2, Vergucht 18- 12, Devriendt 2-4, Dhaeyer 5-i. Maes 0-2, Van Vossel 10-19. WEGA ging. De blauw-witten ble ven toen in de bezoekende greep. Ondanks de knappe prestatie kon Temse niet optornen tegen de ploeg, die ais een onbetwistbaar titel kandidaat moet bestempeld worden. Met 7-15 (1-3) werd de set en ook de wedstrijd verloren. Dit weekend staan voor Temse bekerwedstrijden op het programma, maar ge sterkt door hun jongste verrichting mogen we een gunstig resultaat verwach ten. SA enkele knappe volleybal staaltjes zien en met overtui- (0-1). In de ging vluchtten zij naar 2-6. Temse Enkele goede bloks van Temse brachten nieuw leven in de ploeg van trainer coach Mare Pincé. Het Temseteam liet zich niet intimideren tweede minder set kwam aan zijn trekken, al is de 3-15 stand een overdreven verdickt voor het plaatselijk team (0-2). De derde set kon Paul Van Hoyweghen goed in verdedi- Zonhoven verhinderen. Lud wig Van Hecke in een begunstigde volleybaldag toen tegen 5-9 aan, het deed zijn duit in het volley- door de faam van Zonhoven ging een snelle opgang van maar bracht haar eigen jong en enthousiast volleybalspel ten tonele. Al keek Temse deerde hen niet. Zoals een houthakker een boom velt, zo begon Temse kloven te slagen in de stoere bezoe kende formatie. Ludwig Van Hecke, Gilbert De Lamper balzakje en smashte samen met Luc Van De Velde zijn ploeg naar 6-4. Temse kreeg vleugels en Zonhoven leek aangeslagen, zelden vonden zij hun eigen kadans en ook en Mare Hofman konden de middelen om Temse te passen van Benny Heyn- ninck verlengen en het effi ciënt blokwerk van Paul Van Hoyweghen hielpen Temse stuiten leken niet onmiddel lijk voor handen. Temse klom tot 9-5. Wie zich bij Temse nog liet opmerken Rebels Ller-Temse Dames 2-3 De jongste weken snakte Temse terug naar een zege. De bekerhouders kwamen minder aan hun trekken en uit de laatste vier wedstrij den konden zij geen over winning in de wacht slepen. De verplaatsing naar Rebels Lier, dat Hermes versloeg, werd dan ook niet als een appeltje voor de dorst be schouwd. Bij verlies immers zou Temse fel teruggeslagen worden in de rangschikking, er moest kost wat kost gewonnen worden. In de eerste set toonden beide ploegen zich aan elkaar gewaagd. Maar in de ultieme eindspurt toonde de thuisploeg zich langs haar beste zijde. Met 15-13 kon Rembert zich meester ma ken van de situatie (1-0). Ook de tweede set bracht spanning, maar niet de verhoopte wens voor Temse. De beide teams gingen weer een millimeterspurt tege moet. Toen eerst de hartlij ders het begaven, begaf ook Temse: 16-14(2-0). De opdracht voor Temse bert op fysisch vlak blijk baar toegetakeld. In de beslissende beurt maakte het Temses basiszestal korte metten met de pallieters. Overtuigend won de ploeg, die lang de onzekerheid in de wedstrijd had gehouden: 8-15(2-3). Deze overwinning moet de leek er niet gemakkelijker gerezen twijfels uit de weg op te worden met 2-0 in het krijt. Zelfs toen Temse het laken naar zich kon toetrek ken in de derde set, zag het er naar uit dat dit een stilte was voor de plaatselijke storm: 11-15 (1-2). Een herboren Temseploeg, die ook over de ruimste kern beschikte, want ook de wisselspeelsters kwamen aan hun trekken, bracht met 10-15 de setstand in even wicht (2-2). De vorige sets hadden Rem- ruimen en plaats maken voor een nieuwe start. Met twee thuiswedstrijden voor de boeg, waarvan de eerste óp 5 januari tegen Ternat en de volgende tegen Linkeroever moet Temse bij machte zijn om vier punten te halen. De volgende tegenstrever in het Europees duel van de Temse dames is de Zweedse ploeg Sollentuna. Johan D'Hollander? Nooit zal de 24-jarige Zeienaar aan de «bond» een profvergunning vragen. Voor hem is koersen een pretje, een zinnige vrijetijdsbeste ding. Letterlijk en figuurlijk adembenemend, doch veel plezanter dan links of rechts rond te lummelen. «Het houdt je fit», zegt Johan. D'Hollander werkt overdag, heeft 's avonds nog een job, en traint tussen de vlagen door. Geen wonder dat hij niet met de beroepsamateurs kan konkurre- ren. Maar dat laatste moet ook niet: af en toe «bij de prijzen» finishen, verschaft hem enorm veel vreugde. Wel roept D'Hollander soms de raad in van een dokter: die man onder zoekt je, en weet wat goed of slecht voor je is. Een verzorger? Heeft D'Hol lander evenmin. Hij dopt zijn eigen boontjes. Prof worden? Nooit: «De mees te beroepsrenners komen moeilijk rond met wat de Johan D'Hollander zou duwen en trekken heeft hij sponsor afdokt. De groten kunnen stukken maken in een broertje dood: «Ten kunnen hun boterham erg koersen bij «andere bon- slotte moet je niet overdrij- dik smeren, doch het kleine den», maar hij blijft liever ven: er worden op de voet- grut verdient het zout op de bij de BWB. Hij heeft er balvelden meer jongens ge- patatten niet, tenzij je er- zijn vrienden, hij kent ie- wond dan op de fiets.» gens als helper in de kern dereen. Dus... van een ploeg wordt opge- Een supportersklub heeft Doping nomen.» Johan niet. Waarom ook? «Doping is rot, al wordt er Thuis is iedereen pro die Hij wil zo vrij als een vogel erg weinig over gepraat, wielrennerij van Johan zijn. De mannen die slikken, D'Hollander. Vooral vader Is «koereur zijn» plezant, houden hun «geheimpjes» en zus vinden het fijn dat toch ontkent Johan de ge- angstvallig voor zich». Jo- Johan koerst. Over zijn varen niet: een spurt zegt han moet van het spul niet kollega's - renners weet Jo- hem niets, hij mengt er zich weten: «Het kan je verdere han niets dan goed te ver niet in. En wanneer het leven kapotmaken. Als je tellen, en voor hem is Ron- met «een pak» naar de aan sport doet, moet het de ny Westelinck, de piepjon- streep gaat, laat hij de snel- gezondheid dienen. Je vol- ge Zeienaar een echte le jongens maar vechten proppen met pillen kan niet belofte, voor de dikke prijzen. Aan deugen.» (mm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 26