NUL OVER DE GANSE LIJN NIEMAND WON VOOR EIGEN DEUR HK HAMME A VERRAST MELSELE R HERLEVING C EN SMALL STREET 0 ZIJ AAN ZIJ MADELON ZORGT VOOR VERRASSING BESLISSENDE WEKEN MACCABI KLDPT VDORSHOVEN IN MARATON (12«4) Provinciale kampioenschappen Fout telefoonnummer Eerste provinciale Tweede provinciale Derde provinciale Vierde provinciale Dameskompetitie De tafeltennistopper te Kieldrecht Vooruitzichten Het zat beslist niet goed voor St. Niklaas tijdens het voorbije weekend, want naast de nationalers beten op uitzondering van de G ploeg ook alle provincia- lers in het zand. Met St. Niklaas C werd beslist gerekend op een zege tegen Small Street Gent dat er tot op heden weinig of niets had van terecht gebracht.Hetherington en Spittael tapten te St. Niklaas evenwel uit hun beste vaatje en gezien kleppers als Dirk De Bosschere het antwoord schuldig bleven haalden de Gentenaars zeer kostbare punten binnen zelfs als bleven René De Clercq en Vermeersch beneden de verwachtin gen (7-9) Peter Daems stelde zich in het lokale kamp nog het best teweer met drie op vier. Ook Luc De Bosschere wist het niet te klaren en in diens spoor ging Gun ter Corryn eveneens vrij snel in de nederlaag berusten. Melsele A kreeg het be- reeds flink was afgeta- zoek van Drive St. keld. Paul Verhelst en Amandsberg en dit René Eraem poogden moest volgens meester het Melseelse schip vlot Hosiers een nieuwe gele- te houden, maar kop- genheid inhouden om man Eric Verstraeten en zich in de kijker te spe- de revelatie der voorbije len. Er is evenwel meer weken Ronny Braem lie- nodig dan goede inzich- ten het ditmaal afweten, ten. Geert Peersman en Samen brachten ze het Martiny gingen er zo amper tot twee winst- sterk tegen aan dat de puntjes. Te weinig om Melseelse muur halweg iets van de kerstkoek thuis te kunnen houden (6-10) Kieldrecht A op bezoek bij hekkensluiter Zwijnaarde A had het wel heel wat gemakkelij ker Hanouille en co zorgden niettemin voor meer weerstand dan Kieldrecht lief was. Hu- bert De Wilde en co dien den zelfs vier wedstrij den toe te geven - wat er dan toch op wijst dat de ambities een lelijke deuk hebben gekregen (4-12) Herleving Den- dermonde A stond voor de moeilijkste opgave van de negende speel dag. Een bezoek aan Dri ve B, door de meesten getipt als «de» titelkan didaat bij uitstek. Wel de Herlevingers, die reeds voor heel wat spektakel en verrassingen hebben gezorgd gingen er sterk tegenaan. Het feit dat de gegriepeerde Dany Ver meulen nillens willens diende aan te treden deed geen afbreuk aan het entoesiasme van de Denderzonen waarbij Vic Eylenbosch zijn bes te kadans had weerge vonden. Gezien ook Ka- rel Mestdagh 'met een sterke verrichting wist uit te pakken en Dany Vermeulen, de omstan digheden in acht geno men nog een meer dan behoorlijk peil bereikte wist Drive St.-Amands berg B snel waar het aan toe was. Jean Boudou nog steeds vechtend te gen een weerspannige konditie haakte zijn wa gentje ook aan en met een kwamen er 6-10 cij- fersop het bord, waar door Herleving in twee de stelling blijft achter Eikenlo Eeklo dat eerder moeizaam bij Louise Ma rie over de sloot ge raakte. Peter Daems (Sint-Niklaas C), een stevige waarde i Eerste Provinciale, (dtv) Het was te voorzien dt St. Niklaas A weinig of niets zou in de pap te brokken hebben bij Salamander A, een van de titelkandidaten in tweede nationale. Van Krieken (BO) dulde geen tegenstand, daarwaar Sarens (B2) zich toch tegen Albert Schelfaut en Carl Van Camp diende gewonnen te geven. Herteleer (B4) en Verberdt (B6) gingen er sterk tegenaan gezien ze elk drie wedstrijden wonnen hierbij on derscheidenlijk Schelfaut en Van Camp kloppend. Alex De Wart speelde voor St. Niklaas een eerder bescheiden rol evenals André Schelfaut die was ingevallen voor Walter De Cock op wintersport. De 12-4 uitslag is toch wel een zwaar verdikt. De St. Niklase B ploeg moest het in eigen vesting pogen waar te maken tegen het ambisieuze Bouf- fioulx, die tevens de kunst verstond Frans Messa- gie en co van de wijs te brengen op geschikte moment. Herman Snellings voelde zich blijkbaar niet in zijn sas en diende met één overwinning vrede te nemen. Frans Messagie het zich een paar mf-ai uit koncentratie halen en zulks kostte St. Niklaas B mogelijks wel de kans op een onverhoop te puntendeling. Hedwig Amelinckx was uiteinde lijk nog de sterkste man aan het thuisfront. Hij won drie wedstrijden en bracht hierbij de nogal hooghartige Bonne (B2) tenval. Uiteindelijk schoot St. Niklaas, waarbij ook Johan De Niel zich flink verdedigde, precies één eenheid te kort om de halve inzet te kunnen thuis ouden (7-9). Door met 10-6 van Mel sele B te winnen heeft HK Hamme A heel wat nieuwe perspectieven geopend. Mogelijks heeft de door ons uitge brachte kritiek de Ham- se clubleiding aange spoord het over de boeg te werpen, wat de kom petitie enkel maar kan ten goede komen en voor HK Hamme A de paart op het behoud opnieuw opent. In deze vier pun ten wedstrijd werd door HK Hamme A opnieuw beroep gedaan op Van Damme die dan toch twee wedstrijden voor zijn rekening nam. Drieghe speelde nog eens als in zijn beste da gen en Luc Verschelden bracht het bewijs een goede leerschool te heb ben gehad. Eric Waege- man was uiteindelijk de mindergrote figuur in een Hamse ploeg die blijkbaar tot het besef is gekomen dat het precies nu om doen is. Leclercq was in het Melseelse kamp de enigste die aan de Hamse stormloop wist te weerstaan. Raf en Hugo Verstraeten met in hun spoor Mare Van den Eeckhoudt ge raakten nooit op volle toeren - en misten door zettingskracht om het op beslissende wed strijdsfazen waar te ma ken. De afwezigheid van Gilbert Van Bogaert laat zich hier toch wel sterk aan velen. Deze burger lijk ingenieur werk zaam aan de atoomcen trale van Mol heeft het «bat» terzijde moeten schuiven voor zijn loop baan en zulks laat zich bij Melsele B wel sterk aanvoelen. Voor St. Niklaas D was het zowat ridder of mis met de verplaatsing naar Sleidinge B. Het is bij dit laatste gebleven. Wegge diende zich wel gewonnen te geven te gen de knap spelende Van Belleghem, maar Bart Geussens en Regie De Neve bleven onder de vei wachtingen. Krista De Neve die Jo Snellings kwam te vervangen bracht er evenmin iets van terecht, zodat St. Ni klaas D vrij sel was uit gezongen (10-6) en zo er bij de St. Niklase D ploeg titelambities schuilen kan men ze nu maar best vergeten. Patro Tivoli Hamme A kreeg Puck op bezoek en zulks liet Mare De Keyzer en Pier re De Schoesitter toe het maximum op het bord te prikken. Paul De Schoe sitter en Van Cau teren- dienden zich enkel tegen de Roo gewonnen te ge ven. Victor Keppenne en de gebroeders Neyt ston den er met lege handen bij. Herleving B moest op verplaatsing bij Eek lo B dat voor de gelegen heid met Frank Van Lent aantrad. Het werd een zenuwslopende wed strijd, waarin het pleit in de belles beslecht werd. Hierin bleken Van Lent en co dan wel een stapje voor te hebben op Marcel De Bruyne en de Herlevingers. Ht werd 10-6. Marcel De ruyne en Hubert Van Langen- hove haalden precies 50 Bob Boudou en Guido Ring die het zeker niet meezat in de beslissende sets dienden het elk met één overwinning te stel len en zulks bleef uitein delijk iets te weinig om voor een puntendeling in aanmerking te komen. Vreugde was er nu ook bij Elckerlyc Aalst dat bij Pacem Maldegem A de volle inzet ging weg halen. Kinck en Fleu- rinck draaiden op volle toeren en ook Gilbert Tas bracht ruim zijn steentje bij. Boeyckens die voor het eerst met de fanionploeg aantrad verdedigde zich flink maar wist de nul niet weg te vegen. Zulks bleek uiteindelijk niet nodig want aan 7-9 had den de Aalstenaars ge noeg om de volle inzet naar de karnavalstad mede te nemen. Mocht men zich bij HK Hamme verheugen over de zege van de A-ploeg dan is het toch bepaald misgelopen met de Ham se B-ploeg. Op bezoek bij het schijnbaar onge vaarlijk Madeion Op- dorp werden Peeters en co voor een voldongen feit geplaatst. Van den Berghe en Buyens legde de basis van de ophefma kende zege van Opdorp in de derde ronde toen over een 4-4 stand naar een 6-4 voorsprong werd geklommen. Langs Myriam en Paul Muylaert kwem HK Hamme B nog wel terug op gelijke hoogte en door de zege van Peeters werd het zelfs 7-7. Van den Broeck en Vergau- wen brachten eveneens hun steentje bij zodat het uiteindelijk 9-7 werd. In verband met de titelstrijd wel een zware opdomper voor HK Hamme B. Te Opdorp is men bijzonder entoe- siast in verband met de komende gast, die ande re titelkandidaat Vlier- kouter. Patro Tivoli B won op een drafj ebij Wetteren D. Van Dender sterk op dreef lukte het maximum, terwijl Straetman en Pelegrims drie wedstijden voor hun rekening namen Stallaert sloot het rijtje met twee ovewinningen, alles samen goed voor een 4-12 uitzege. Elcker lyc D op bezoek bij Wet teren B kon slechts tot halfweg gelijke trad houden. Weymeersch en Paul Hofflinck verdedig den zich kranig en ook Schokaert bracht zijn steentje bij. Uiteindelijk was zulks niet voldoen de om de thuisploeg van de zege te houden (11-5) Herleving D kreeg Wi chelen op bezoek en met een was het voor de Den- dermondenaars opletten geblazen. Michem en Ge- rda Van Langenhove drukten sterk door al konden ze niet beltten dat Johan Schuddinck het maximum haalde. Mare Vandermeiren en Detlef Steiger brachten elk twee overwinningen aan en zulks volstond om Van der Plas en co er met 10-6 onder te hou den. Met Patro Tivoli Hamme B blijven de Her levingers wel het meeste kans maken om volgend seizoen een trapje hoger uit te kome. Ook Beve- ren C heeft zich als lei der in vierde A niet on betuigd gelaten. Het op bezoek zijnde Kruibeke A kreeg amper de kans de eer te redden. (15-1) Voor Kruibeke A tot voor vier weken leider in de reeks betekent zulks truwens ook de vierde opeenvolgende neder laag. Eigenaardige wen ding toch na zulks een veelbelovende start. Kieldrecht C langs zijn kant wees Haasdonk zonder pardon terug (14-2) De Kieldrechte- naars bewezen hierdoor wel de meest te vrezen konkurrent te zijn voor Beveren C. Melsele F op bezoek bij hekkensluiter Kemzeke B kon het blijkbaar zonder D'Hol- lander niet waarmaken. Kris Cools, Peter Van Overtveld en Luc Van Bogaert beantwoordden- wel aan de verwachtin gen maar de andere nieuwkomer Mare Van Raemdonck schoot te kort. De thuisploeg die met Mare Baes versterkt achter de tafels ver scheen zag een knappe De Belair aan het werk, terwijl sekretaris Smits en Dirk Coppens zich ook sterk inspanden. Marc Baes was goed voor drie wedstrijden. Peter Van Overtveld ge noot de eer deze D6 van het verwachte maximum te houden Melsele E had het bijzon der moeilijk om Kruibe ke B er onder te houden. Bob Peelman, Pieter Weeckers drukten sterk door, terwijl JP De Roeck en Mare Engels zij het dan in mindere mate bijdroegen tot de Melseelse zege Vander- ryssen en Van Stry- conck zorgden voor de beste repliek bij de thuisploeg. Van Mieg- hem schoot wat te kort, terwijl Frans De Bock geen kans kreeg zich po sitief te uiten. St. Ni klaas G zou bij Stekene met afgetekende cijfers aan de winst blijven (4- 12) Lieven Peeters, De Gendt en Guido Hoef man haalden er vier op vier, terwijl Mare Inze twee winstpuntjes aan bracht. Hierdoor werd de eer van St. Niklaas dan toch in extremis gered. In derde provinciale B heeft ook de negende kompetitiedag geen af scheiding gebracht aan de top. Herleving C kreeg het bezoek van El ckerlyc C en zulks was voor Pierre Eemans «de» gelegenheid om zich eens extra in de kijker te spelen. In deze ijver werd hij gevolgd door Jef De Maeyer die er blijkbaar opnieuw bo venop is na een mindere konditie te hebben ge kend. Dirk Van Damme gaf zich enkel voor De Wolf gewonnen, terwijl Linda Van Langenhove, die voortreffelijk Roger Texqmenne verving eveneens voor twee over- winningen zorgde In het Aalstrse kamp zorg de De Wolf voor de beste repliek. Paul Pauwels volgde bescheiden in het spoor,terwijl Paul Gyse- linck en Paül Van Dorpe met lege handen uit de Ros Beiaardstedde ver trokken (13-3) Herle ving C blijft bijgevolg ongeslagen aande lei ding samen met Small Street D dat Lebbeke op bezoek kreeg. De Ruys- scher en co zorgden er wel voor een flinke re pliek maar uiteindelijk hield de routine rijkere thuisploeg de volle inzet thuis (10-6) Het hulpje waarop men bij Herle- Aandacht - ving C had gerekend bleef bijgevolg achter wege. Elckerlyc Aalst C deed het alvast beter dan zijn B-ploeg. Rik De Bock en zijn maats hiel den de volle inzet thuis tegen Reinaert A wat dan toch als een flinke prestatie mag worden beschreven. Eric Pau wels, Vic De Smet noch Rik De Bock wilden voor elkaar onderdoen en wonnen dan elk liefst drie wedstrijden. Eric De Cordier stond er eer der met rode kaken bij, zijn één winstpuntje bracht uiteindelijk toch bij tot de algemene feest vreugde (10-6) wat trou wens Rik De Bock en co als toemaatje toelaat over de B-ploeg te wip pen in de algemene rangschikking. Kemzeke A, leider in derde D was op bezoek bij Melsele D. Het blijkt dat Armand De Coene en zijn Kemzeekse maats reeds genoegzaam erva ringen hebben opgedaan om niets meer aan het toeval over te laten. Hoe de Melseelse D ploeg zich dan ook inzette, de forfaitcijfers waren niet af te weren. De Coene Smet, De Clercq en Ver meulen blijven bijgevolg wel de te kloppen ploeg in derde D. Een team dat hiervoor eventueel zou kunnen zorgen is Kiel- dracht Tijdens het voorbije weekend onder schreven de grensjon- gens alvast hun ambi ties bij St. Niklaas F (4- 12) waarbij Grunewald zijn af scheids wedstrijd speelde. Samen met Luc Messagie, Bruno De Wiette en Luc Coppens werd wel voor flinke re pliek gezorgd maar de Kieldrechtse gebroeders De Witte geruggesteund door Stefan Bleyen- bergh en Albert Dillis gaven eenvoudig niets toe. De afscheidnemende Grunewald kwam uit eindelijk nog het eer volst uit de wedstrijd. St. Niklaas E langs zijn kant wist de schade wel meer te beperken tegen Beveren A (6-10) maar tot een puntenoogst kwam het evenmin. Van de Moor tere, Stefan Geussens en Willy Wuy- tack bleven in de lijn der verwachtingen maar Mare Cogen viel uit de toon. Bij de bezoekers waren Van Bogaert en De Scheemacker op hun best. Ook Vennens en Heyrman hebben we reeds sterker zien akte- ren. Temse A langs zijn kant wist Beveren B tot de orde te roepen (11-5) Werner Maerevoet, Boel, en colieten niets aan het toeval over, wat dan toch toch weer aantoont dat Temse A heel wat beter moet kunnen dan de huidige stand in de rangschikking laat uit schijnen. Temse B, de beste intenties tenspijt kon de voetsporen van de A-ploeg niet druk ken. Melsele C dat er op bezoek was liet eenvou dig niets aan het toeval over. Dirk Verhelst en Eddy Fierens wonnen er al hun wedstrijden. Eric Verhelst en Guy D'Hol- lander gaven elk een wedstrijd prijs aan De Malsche die in het lokale kamp voor de beste re pliek zorgden. Voor Dirk Pauwels, Luc De Donker en Geo Lam- brecht wachten hopelijk nog betere dagen (2-14) Om dan nog even stil te blijven staan bij Melsele D, Kemzeke A (0-16) Guido Verstraeten, Dirk Cools en Louis De Clercq, die we reeds ja ren kennen en wisten te waarderen voor hun sportieve inbreng kre- genvoor de gelegenheid sekretaris Paul Rosiers als «versterking» zoals de vijf res het aantoon den mocht zulks evenwl niet baten. Het zetje hielp evenwel een paar andere Melseelse ploe gen over de sloot en didit is dan toch het voor naamste wilde clubse- kretaris Rosiers nog kwijt. Volgende week wordt gestart met het regelmatigheidskriterium De Voorpost Inlichtingen bij onze medwerker Constant Vermeulen. De provinciale kampioenschappen zullen zowel voor de jeugd als de andere reeksen plaats vinden in de sporthal te Oostakker. Zulks werd alvast beslist tijdens de jongste vergadering van het P.C. Oost- Vlaanderen. De kampioenscahppen voor de jeugd zullen worden gehouden op zaterdag 12 en deze voor de klassementreeksen op zondag 13 januari 1980. De spelers zullen via het clubsekretariaat in kennis worden gesteld van de uurroosters en wijze van inschrijving. De clubs die in verbinding wensen te komen met het clublokaal van HK Hamme en Patro Tivoli Hamme, zaal Tivoli-Kerkstraat 14 te Hamme dienen hiervoor te bellen naar het nummer 052/47.08.57Het in het jaarboek van de Kon. Belg. Tafeltennisbond vermel de nummer is onjuist. Precies in de periode dat de heren even gaan uit blazen om te bekomen van de emotievolle heen ronde staan de dames zowat beslissende weken te wachten. In de eerste plaats voor Herleving Dendermonde A dat blijkbaar met Sleidinge de beste kansen maakt op de titel in eerste pro vinciale afdeling. Aan vankelijk werd ook St. Niklase in één en dezelf de adem genoemd. De St. Niklase meisjes ver loren evenwel bij Herle ving A en dienden ook Sleidinge te laten voor gaan. Evergem is thans in de rol die men St. Niklaas had toegemeten gekropen. En het is pre cies dit Evergem dat tij dens het komend wee kend bij Herleving A op bezoek komt. Linda en Gerda Van langenhove en Myriam Macharis we ten nu precies welk vlees ze in de kuip krijgen. St. Niklaas langs zijn kant kan het blazoen wat nieuwe kleur gven tegen De Pinte. De daarop vol gende week krijgt Her leving A HNO Gent op bezoek wat zeker geen problemen mag schep pen. De wedstrijd van de waarheid komt dan on middellijk na de jaarwis seling Herleving - Slei dinge. Hier kunnen de voorlopig althans onge slagen Herlevingsdames een optie nemen voor het ticket naar Nationale. De Dendermondse meis jes geven hun suppor ters alvast rendez-vous voor dit treffen. Een entoesiast pubhek heeft Maccabi en Voorsho ven niet alleen een prestige wedstrijd zien uitvech ten: alles werd in de weeschaal geworpen om de bevoorrechte positie in de algemene rangschikking niet te verhezen. Gesteld kan dat de meer dan vierhonderd toeschouwers ruim aan hun trekken zijn gekomen en voor hun belangstelling ruim schoots werden vergoed met een bijna vier uur durend spektakel, waarin de lokale tafeltennis- grootmeester Nor bert Van de Walle de toon aangaf. Het werd een reuze spannend vertoon al laten de eindcijfers zulks niet rechtstreeks uitschijnen. Norbert Van de Walle, Walter Dugardin, Driessens en de nooit verslijtende Louis Heremans hebben het zeker niet onder de markt gehad met Voorshoven, dat met opgeheven hoofd de Kieldrechtse sporthal mocht verlaten. Inzake de titelstrijd zijn de kaarten voor de Limbur gers nu wel anders komen te hggen. Met vier punten achterstand op Palette Ham zit er nog weinig reele kans in. Voor Norbert Van de Walle en Maccabi bhjven de kansen gehandhaafd. En wie weet kan Voorshoven in de terugronde niet voor de verrassing zorgen tegen Palette Ham. Kwestie van prestige. Bij Maccabi zou men zeker niet afkerig staan tenoverstaan van een dergelijk rugsteuntje. Dames eerste provinciale St. Niklaas - De Pinte 1 Herleving A - Evergem 1 Veteranen' Eikenlo A - Elckerlyc 1 Herleving - Eikenlo B I Jeugd Melsele - St. Niklaas 1 Beveren - Temse B 1 Constant Vemeulen

De Voorpost | 1979 | | pagina 29