Mohamed Maalem debuteert voor eigen volk H.B.C. DENDERMONDE W TERUGGESLAGEN WILLY LAUREYS, TWEEMAAL AAN DE EER! Kort sport Uitslag oefencross te Buggenhout NATIONALE VELDLOOP TE ZELE PAUL DE BRAUWER EN GILBERT CATTOIR VOORAAN jiMrarc»] Boksen te Temse BIJ A.C. Denderland 30 - 28.12.1979 - De Voorpojt Met manager Willy Baeyens aan het roer als trainer bij Boxing Club Temse, schijnt die club wind in de zeilen te hebben. De haangewicht Mohamed Maalem, van Marok kaanse afkomst, maar getogen te Temse, debuteert als beroepsbokser in een kamp over 6x3 ronden tegen Angelo d'Aleo van Italië. De debutant was een zeer sterk liefhebber die 30 van zijn 36 beroepskampen won en zelfs tweemaal internationaal kampioen van België was. Hij trad succesrijk op in Frankrijk waar hij de beste eerste series klopt en ook de Nederlandse kampioen werd door Mohamed Maalem overwonnen. Het is een kereltje die naast een harde slag ook over tempo beschikt en in de vier maanden dat hij reeds door trainer Baeyens onder handen wordt genomen veel heeft bijgeleerd. Een debuut waar alleszins door zijn omgeving hoopvol wordt naar uitgekeken. Manager Willy Baeyens zorgde voor een heel interessant omlijstend programma: 3X2: Stevens (61 kg) Gent - Loopmans (60 kg) Geel Van Holman (70 kg) Antwerpen - De Vos (70 kg) Oostende Schoenmaeker (78 kg) Geel - Van der Heyden (78 kg) Izegem 3 X 3: De Gloire (61 kg) Izegem - Guldentops (62 kg) Vilvoorde Lowyck (57 kg) Brugge - Van den Berghe (59 kg) Vilvoorde 6 X3: Mohammed Maalem (BC Temse) - Angelo d'Aleo (Italië) na de pauze: 3X2: Van Coillie (68, kg) Oostende - Van Damme (68 kg) Vilvoorde 3X3: Busschots (68 kg) Geel - Carlos (68 kg) Brugge Kaisma (70 kg) Brugge - De Backer (70 kg) Vilvoorde De Gruyter (70 kg) Beveren - Lazoui (72 kg) Geel Heytens (70 kg) Aalter - Lambrecht (70 kg) Oos tende. De meeting heeft plaats zaterdag, 29 december om 20 uur in de sporthal van het Parochiaal Centrum te Temse en de weging gaat om 18 uur door in Café Tivoli, Pastoor Boelstraat 68 te Temse. BENO 1e Landelijke HBC Dendermonde speelde tegen Ganshoren.v) PUPILLEN MEISJES REEKS I 1. Marina Caudron 2. Sandy Jacobs 3. 6 Reeks II 1. Eeckhoudt Natalie 2. Van Moorter An 3. Riemkens Fransie 4. Breweys Chrischa 5. Moyens Sabrina MINIEMEN MEISJES 1. Van Haut Anja 2. Buys Marleen 3. Van Beveren An KADETTEN MEISJES 1. Vercammen Veronique 2. Matthijs Els 3. Van Haut Annick SCHOLIEREN MEISJES 1. Coeman Marie-Rose JUNIORS DAMES 1. Schepers Hilde 2. De Moor Ingrid SENIORS DAMES 1. Van Den Abbeele An- nemarie 2. Van Den Broeck Jeannine VETERANEN DAMES 1. Scholiers Lea VETERANEN HEREN 1. Michiels Karei 2. Haeck Armand 3. Bosteels Maurice 4. De Brandt Frans 5. De Troch Pierre 6. Van Herreweghe Fons 7. Roels Philemon 8. Heuninck Dolf 9. De Koek Robert PUPILLEN JONGENS Reeks I 1. Van Engelgem Ian 2. Eddy Jacobs 3. Scholliers Peter 4. Van Opstal Ronny MINIEMEN JONGENS 1. Van Damme Leo 2. Van Cauwenberg Bart 3. Van Nieuwenhove Peter 4. Van Driessche Jurgen 5. De Geest Gino KADETTEN JONGENS 1. Van Cauwenbergh Patrick 2. Steeman Dirk 3. Schuerman Wim 4. Praet Geert SCHOLIEREN JONGENS 1. De Geest Rudy 2. Vercammen Benny 3. Michiels Leo 4 Van Driessche Gunther JUNIORS HEREN 1. Van Den Abbeele André SENIORS HEREN 1. Taminau Luc 2. Van Weyenbergh Freddy 3. Van Damme Hans 4. Dreesen Piet 5. De Troch Rudy 6. De Troch Francois 7. Vercammen Omer 8. Jansegers Jerom 9. Van Cauwenberg Gerard 10. Chinitor Johny 11. Verbeke Christian 12. Jacobs Ga ston H.B.C. Dendermonde - H.C. Ganshoren: 24-26 Ongeveer 280 toeschou wers waren in de Grem- bergse sporthal aanwe zig om de topper uit 1e Landelijke bij te wonen. Deze relatief weinig aan wezigen waren wel getui ge van een vrij spannen de wedstrijd maar of de handbaladepten aan hun trekken kwamen durven wij betwijfelen. Zowel bij Ganshoren, de verdiende winnaar, als bij Dender monde werden de ploeg- mogelijkheden niet ten volle benut. Vooral de Dendermondenaars blij ven in ploegverband sterk onder hun mogelijk heden en kan men in aan val door individuele in spanningen dit gebrek nog enigszins verdoeze len, in verdediging is het bij H.B.C. noch min nog meer een ramp. Het 3 - 2 - 1 verdedigingssysteem of wat daarvoor moet doorgaan, wordt zo stun telig toegepast dat het de taak van de tegenstander vergemakkelijkt en dat is zeker niet de bedoeling. Ganshoren, dat toch wel over een jong en vooral krachtig geheel beschikt, is taktisch nog zeer rudi mentair maar nu lijkt het er toch op dat de pseudo- Brusselaars nog moeilijk van de titel zijn af te hou den. Dendermonde tot op drie punten terugge slagen en in realiteit zelfs bijgehaald door Turn hout, kan nog enige hoop blijven koesteren maar het is duidelijk dat zonder V'AKKtrNNIS v x3k f2 &T?-jèU M~M. paniekerig te gaan doen enkele maatregelen zich opdringen. Na 2' stelde een grieperige Van Cau wenbergh gelijk (1-1) en tot de 10e minuut verliep de wedstrijd gelijkop- gaand (4-4). De bezoe kers namen toen voor sprong (4-7 en 6-9) maar langs een voortreffelijke Van De Velde en W. Tim merman toevallig de twee ouderdomsdekens en zaterdag toch de beste thuisspelers nam Den dermonde het wedstrijd verloop in handen en 5' voor de rust leidde Den dermonde met 11-10. De zwakke Dendermondse verdediging ging toen opnieuw flateren en bij de rust leidde Ganshoren met 12-14. Na de rust is Dendermonde nooit meer op voorsprong ge komen. Telkens nader den zij tot op een doel punt maar steeds op nieuw bleek de Dender mondse «zift» niet in staat het steeds zich her halende inSnijmanoeuver van Ganshoren op te vangen. Na 43' kwam Dendermonde toch gelijk maar ondanks de bezoe kers toen even in nume rieke minderheid waren werd het toch 19-21. Tien minuten voor het einde bleek Ganshoren zelfs sneller te zijn dan Den dermonde waarbij som mige spelers duidelijk te traag in verdediging te rugkwamen en via 20-21 werd het 20-24 8' voor het einde. In een laatste wanhoopsoffensief ge raakte Dendermonde nog tot 24-25 één minuut voor het einde maar op nieuw kon Ganshoren de Dendermondse verdedi ging verschalken 40 se conden voor het einde. De laatste twee Dender mondse doelpogingen bleven zonder resultaat. Dendermonde: Quisqua- ter, Van Damme, Tim merman 3, Kerremans, Wuest 3, De Nil 3, Batse- lier 2, Van De Velde 7, De Bock 1, Segers, Gyssels, Van Cauwenbergh 5. Reserven: H.B.C. Dender monde - Ganshoren: 21- 15. Rust: 9-9. Aangename wedstrijd tussen twee re- serveploegen die de ne derlaag nog niet kenden. Een beter Dendermonde kon o.a. door de tref kracht van Varr Der Veken en Bouteille de overwin ning rechtvaardigen. Dendermonde: Van Damme, Van Kerckho- ven, Van Hout 2, De Proft 1, Van Der Veken 7, Bou teille 5, Verleyen 3, Gys sels 1, Merckx 1, Kerre mans, Van Den Abbeel 1. EVA. Op zondag 6 januari 1980 organiseert A.C. Zele zijn «zesde nationale veldloop van Zele» voor dames. De wedstrijden hebben plaats in de Eekstraat te Zele en starten om 14.30 uur. Reeds tal van klubs hebben hun inschrijving toegestuurd, met vedetten uit ons crosswereldje. Op het programma staan wedstrijden voor pupillen, miniemen, kadetten, scholieren, juniores, seniores en veteranen. Vanaf pupillen tot en met scholieren,. mogen niet aange slotenen eveneens deelnemen. Dit jaar werd een speciale inspanning gedaan om de prijzentafel die telkens prima was, nog waarde voller te maken, opdat elke deelnemer die de aan- komstlijn bereikt met een mooie prijs huiswaarts kan keren. Bovendien wordt aan de eerste drie van elke kategorie een medaille overhandigd. Voor de klubklassementen, per 3 atleten, vanaf kadetten, wordt een beker geschonken. (A.D.W.) In het Waasland viert men hoogty op het veldloopvlak. Moeten wy nu alles in kort relaas geven, doordat het niet in de mogelijkheid lag een uitgebreid verslag uit te brengen over de Kerstveldloop. Daarom de bijzonderste uitslagen van de voorbije week. De titel geeft reeds aan dat de Waaslandse veldloper Willy Laureys op het zegepad was. Zondag jongstleden won hij in Hulst op de omloop waar eind februari het Nederlands veldloopkampioen schap zal gelopen worden. Onze Noorderburen hadden dit terrein vrijgesteld om de mogelykheid te geven aan hun atleten dit eens te gaan verkennen. Geen zege voor Paul De Brauwer tijdens het afgelo pen weekeinde. In Sem- merzake zat het er noch tans in. Samen met Liboton en Messelis voerde hij de forcing. Tot een val hem zoveel tijd deed verliezen, dat achtervolgen vechten tegen windmolens bleek. De Brauwer was derde. In Torhout was er eveneens pech mee gemoeid. Ge volg? Een vierde prijs. Uitstekend deed Gilbert Cattoir het. De man van de Donkmeerboorden finishte er als nummer drie. Voor Werner Van der Fraenen werd het een vierde prijs in Massemen en in Semmer- zake bolde hij als tiende over de streep. Twee keer was Paul Lauwaert zesde: eens in Putte en een andere maal in Oedelen. Voor Omer De Paepe stak er te Massemen een zevende plaats in. Rudi Van Impe blijft onze regelmatigste C-renner vierde te Wolvertem en Boekhoute en zesde te Je- zus-Eik. Ronny Dierickx crosste te Wolvertem naar een zevende plaats en Pa trick Van Hul was daar achtste. Pierre D'Haese, en daarmee zitten we bij de WAOD-ers, hield aan zijn trip naar het Brabantse Drogenbos een vierde prijs over. Op de Liniedijk wist Willy Laureys, Henk Mentink van de zege te houden en Hugo Van Duyse, de Belgi sche Nederlander mag men hem gaan noemen werd knap 3de in dit treffen. Nog een buitenlands treffen was gepland te Aigle (Frank rijk) waar Cois Wauters zich verdienstelijk maakte door een knappe vijfde plaats weg te kapen. Wim Willaert wist eveneens een 5de plaats vorige zondag weg te kapen bij de junio res in St. Katelijne Waver. Trouwens de jongsten van A.C. Hamme zorgden daar voor een festival. Johan De Graeve won bij de minie men 68 terwijl Gino Van Geyte de andere reeks op zijn naam schreef vóór klubmakker Rudy De Clerq. Peter Tassent was primus bij de pupillen 69. Op kerstdag kwam voor de heren Rieme aan de beurt. Vorig jaar werd Van Duyse tweede na Geirnaert en voor Laureys. Deze maal bleek de Ajaxman er niet te zijn. Willy Laureys re kende nogmaals af zoals enkele dagen voordien met Van Duyse. Reeds voor de wedstrijd halfweg was liep hij alleen aan de leiding en de rest kon uitkijken voor een 2de plaats. De Waas- lander dreef zijn voor sprong nog op en toonde hermede dat de konditie er zeker is. Van Duyse kon toch nog zijn sterkte tonen tegenover de rest van het achtervolgend groepje en werd 2de. Raf Vervaet van Lokeren was ook weerom vooraan te vinden en legde beslag op een mooie 5de plaats. Bij de veteranen waren wij goed geïnfor meerd naar de konditie die Rik Vervaert reeds op de training liet. Voor de Waaslander is het weerom een zege in Rieme gewor den. Bij de juniores kwa men ook de streekatleten aan hun trekken. Wel geen zege maar Alex Vervaet werd 4de en deze maal moest Patrick Merckx het onderspit delven. Hij kwam als 5de over de eind meet voor zijn klubmakker De Boom. Dirk Vervaet werd 10de. In de kadetten- serie wist Van Hautegem van Volharding een 5de plaats in te palmen en Lo keren kon juichen bij de pupillen met Andy Hoste. Ook felle verbetering was er te merken voor Frank Grillaert in Peer. De Ham- menaar schijnt zijn zwarte periode voorbij te zijn en vertrekt vandaag naar Sao Paulo voor de corrida. Net op tijd de konditie voor Frank en hopelijk weet hij daar een ereplaats te vero veren. Met al deze streek- konditie wordt het wel erg spannend nu dat de heren in de maand januari twee streekveldlopen hebben met Lokeren en Hamme, (chris) Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael heeft zich nog niet dikwijls op de piste laten zien tijdens de afgelopen maanden. De prof uit Gijzegem is meer wegrenner. Hij nam onlangs deel aan een omnium België - Nederland en dttmaal koerste hij achter derny's. Geen zege, dat niet. Doch die bedrijvigheid op de wielerbaan is een aanloop naar het nieuwe wegseizoen. (mm) Michel Vaarten Michel Vaarten is één van de toppers op het ovaal. Ditmaal was René Pijnen zijn partner. Geen onbe kende voor deze «ingeweken» streekkoereur. Met het keesje als «hulpje» (maar dan een geroutineerde «medewerker») won hij in Gent de ploegkoers. (mm) Lieven Braeckman Lieven Braeckman ontpopte zich vorig jaar tot een van onze beste nieuwelingen. Dat hij ook op het ovaal zijn weg vindt, toonde hij te Gent, waar hij reekswinnaar was en ook een tweede plaats ver overde. (mm) Jenny De Smet Jenny De Smet, sportlaureate te Hamme (en ver diend als u het ons vraagt) kan het fietsen niet laten. Zelfs niet in de winter. Te Gent won ze een punten- koers. Nou ja, Jenny kan gewoon alles. Zelfs tweede worden in een wereldkampioenschap. (mm) Frans Van Nuffel Een renner die graag op de fiets zit, is Frans Van Nuffel. Frans doet het uitstekend als wegrenner, en staat ook op de puste zijn mannetje. In Gent behoor de hij opnieuw tot de uitblinkers. (mm) Eddy D'Herde Eddy D'Herde toerde weer rond in de wielerbaan te Gent. Met wisselend sukses. Met Groolvriendt, een snelle jongen uit Denderleeuw, was hij derde in de wedstrijd om de «snelste baanronde», Heirweg-Caethoven Zowel Dirk Heirweg als Rik Caethoven namen deel aan de ploegkoers te Gent. Dirk kreeg Walter Schoonjans mee als partner. Het werd een zesde plaats, in de schaduw van de groten. Voor Rik werd het een negende prijst Hij moest het met de Brit Medhurst rooien. (mm) Willy Laureys stond twee keer op het podium: zowel in Hulst ais te Rieme bleek hij de beste. Damian, hier als tweede op het podium, haalde het te Ophasselt.(dm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 30