hof stadegijiegem B.G.J.G. JAARVERGADERING 1/VIJKKOMITEE STELT VOOR KVLV-JAARVIERING )E WITTE STEEDS EEN SUKSES BELOTTERS NIEUWE WIJK HULDIGEN KAMPIOENE KERSTFEEST K.B.G. KLARE WIJN IN HET REKREATIECENTRUM GIJZEGEM ir gelegenheid van de jeugdinfobeurs werden de torstellen van het wijkkomitee Jaar van het Kind ofstade naar voor gebracht. Dit gebeurde bij mon- van de heer Herman Arijs, wijkverantvoordelijke, het debat over het plaatselijke jeugdbeleid. In irste instantie wenste de Heer Arijs te bedanken ior de ondervonden administratieve hulp vanwege !t stedelijk jeugdservicecentrum aangaande het ojekt jaar van het kind waaraan hij zelf alsmede de renigingen van Hofstade hebben deelgenomen. In de loop van de maand december houdt de Bond te roepen tot het jubeljaar, van Grote en Jonge Gezinnen traditiegetrouw haar Ter gelegenheid van dit bij- jaarlijkse algemene vergadering. Stilaan is deze ver- zondere gebeuren zal een gadering uitgegroeid tot een echt ledenfeest. Voora- speciale Bondsbrochure ver- leer de bijeenkomst voor geopend te verklaren °p J verzocht de voorzitter allereerst een minuut stilte in de kwis. en „elavond. Op acht te willen nemen ter nagedachtenis van het zond3g 13 aprii, de zondag heengaan van de vroegere sekretaris van de Bond, na Pasen zal een autozoek- het ere-schoolhoofd Maurits Claessens, die meer tocht ofwel een wandeltocht dan vijfentwintig jaar het sekretariaat van de Bond worden gepland. De keuze in Hofstade heeft waargenomen. ider meer werd de nadruk legd op aktiviteiten waar alle kinderen van de elgemeente konden mee- erken. Er werd de nadruk dat alle aktivitei- zeer geslaagd mogen orden beschouwd niette- nstaande de zeer beperkte Idelijke steun vanwege de gd. Er werd namelijk een elage verleend ten beiope n de ronde som van vijf- izend frank, een bedrag earop ten andere nog wordt gewacht. Men eft de gelegenheid niet la- voorbij gaan. om dat laat- terloops op te merken, de mate van het mogelijke erd er een enquête gedaan de plaatselijke bevolking n hen de mogelijkheid van spraak te geven in verband et hun noden en wensen, eze enquête werd samen et de aktiviteitenkalender de verslagen van het co- ité overgemaakt aan de 'rantwoordelijke voor het ar van het kind in het ste- tlijk jeugdservicecentrum Aalst. Ter gelegenheid in de infobeurs echter be- srkte men er zich toe enke van de onderwerpen te ispreken. Sint Annaplein zou bij tstek geschikt zijn om er speel en ravotterrein in te maken, met basket-, illey- en tennisvelden. Een toezichter evenals een mate- riaalmeester zouden zeker moeten aanwezig zijn. De spoorwegbedding op haar beurt zou ideaal zijn voor het aanleggen van een speelter rein. Ter hoogte van het vroegere stationsplein zou- een kaatsterrein kunnen aangelegd worden. Verder zou de bedding kunen dienst doen als fiets- en wan delpad. Voor wat betreft de veilig heid zijn er enkele gevaarlij ke punten die bijzondere aandacht dienen te krijgen. Op het kruispunt van de Gui- do Gezellestraat en Hendrik Conciencestraat en Dender- mondsesteenweg, alsook aan de Terbekenstraat zou er politiebewaking nodig zijn gedurende de uren die de schooluren voorafgaan. Beurtelings parkeren zou moeten ingesteld worden ter hoogte van de scheiding tussen Hofstade en Aalst op de Dendermondsesteen- weg. In de nieuwe wijk zou den snelheidsbeperkende verkeersborden moeten worden aangebracht. Verder werd de vraag ge steld welke de optie is die het gemeentebestuur gaat nemen in verband met de recreatiezone die voorzien is op het gewestplan ter hoog te van de Kortenhoekstraat. Betreffende andere noden zou men graag, gezien hun financiële weerslag, een tweede fase verwezenlijkt zien. Zo werd gesproken over het aanbrengen van een (jeugd) bibliotheek in de deelgemeente, en dit in het vroegere gemeentehuis dat zich voor dat doel uitstekend zu lenen. In dat zelfde ge meentehuis zouden even eens afdelingen van de ste delijke akademie kunnen on dergebracht worden. Aan de coördinatie tussen de verschillende kulturele verenigingen werd veel be lang gehecht. Men had het over kinderfilms en over kin dertoneel. Eveneens over debatavonden waarde mo gelijkheid zou worden ge schapen om van gedachten te wisselen tussen de jeugd en volwassenen. De moge lijkheid werd geopperd een coördinatieraad op te rich ten tussen jeugdbewegin gen en andere groepe ringen. Het algemeen besluit dat uit de aktiviteiten werd getrok ken is wel dat Hofstade een gezellig en bovendien sfeer vol dorp is maar dat de ver vuiling moet worden tegen gegaan. In verband daarmee werd gewezen op het onder houd van wegborden, en vooral op de gezondmaking van de Dender. Het zou wen selijk zijn, zo merkte de heer Arijs op, mocht men er in slagen een soort pluralisti sche dorpsraad op te rich ten. Deze dorpsraad zou de taak van de vroegere feest comités voor de straatker- missen kunnen op zich ne men. Een dergelijke raad zou eveneens kunnen optreden als coödinator tussen de di verse verenigingen en het gemeentebestuur. Bij een algemene ledenver gadering past het een over zicht te geven van de aktivi teiten van het voorbije jaar tussen de beide dient nog te worden uitgemaakt. In het maar toch nog altijd gericht weekeinde van Pinksteren, op het gezin. In het kader Qp 25 mei staat een voorlich- van het jaar van het kind kon tingsavond op het program- het volgende worden geno- ma over een aktueel pro- evenals van het komende teerd. Er werd deelgenomen bleem, namelijk thuis ener- jaar. De afdeling telt op dit Al*:- ogenblik ruim driehonderd zondag 29 april met de volle dige inzet Scouts. In met de plaatselijke jeugdbe- leden. Bij de aanbieding van de nieuwe lidkaarten zijn er op het sekretariaat ongeveer 130 petitiekaarten aan de eerste minister ingevuld en ondertekend binnengeko men. Tevens is door een de legatie van het coördinatie comité Groot Aalst, namelijk de heren Van Nuffel, voorzit ter, en Van Lierde, sekreta ris, het ondertekende ver zoekschrift aan Zijne Maje steit de Koning in verband met het uitblijven van de reeds lang gestemde maat- de grote provinciale kin- gje besparen. Voordrachten derhappening te Gent op zullen er gegeven worden 1 on 1 -J~ volle- over isolatie, alternatieve van de Jong energie en dergelijke meer. imenwerking Tevens zal er een tentoon stelling over dat thema wor- wegingen Chiro en Scouts den gehouden. Verdere de en met de niet-geëngageer- taj|s erover moeten door het de jeugd van Hofstade werd bestuur nog worden uitge- een debat ingericht voor en werkt. Op vier of vijf oktober door de jeugd van het dorp js er dan de jubelviering van met als thema: is Hofstade 50 jaar B.G.J.G. Met ont- een veilige prettige en echte spanningsavond op zater- thuis? Na deze manifestatie wer den de suggesties aan de wijkafgevaardigden doorge geven enerzijds en ander- regel, namelijk de sociaal- zijds aan het adres van de dag vier oktober en een offi ciële plechtigheid op zondag vijf oktober. De volgende al gemene vergadering staat gepland op vrijdag 12 de cember. Er is ook een uitbreiding ge noteerd van het aantal leden - winkeliers die gezinszegels geven. De aktie is reeds be gonnen en kontakten wer den reeds genomen. De hiernavolgende winkeliers van Hofstade geven gezins zegels: Huis Clinckaert, huis Van Caecenberghe Paula, huis Corsa, huis Van Cae cenberghe Gustaaf, huis Du- ror, huis Van Caecenberghe Camiel, likeurstokerij Alber- tha. Er wordt dan ook bij de leden op aangedrongen de ze zegels te vragen. Aan de heren van het ge- westbestuur werd verzocht om benevens hun geplande objektieven, bij het hoofsbe- stuur aan te dringen voor de veel voorkomende vraag bij de leden in verband met spoorkaarten tot 25 jaar, en voor de gepensioneerden een ledenkaart met vermin dering (3+ kaart). De leden zelf worden verzocht solidair te blijven met de bond en hun bondsblad te lezen. De voorzitter vroeg de leden ook om hun steun in deze zo moeilijke tijd van sociale hervorming en hoopte dat de verworvenheden welke de gezinnen hebben en die boven elke politieke partij uitsteken en waarvoor zo veel werd gestreden, zouden behouden blijven. Vervolgens werd het woord verleend aan de heer Staf Scheerlinck, gewestbe stuurslid die enige toelich ting verstrekte over de wer king van de Bond. Hij legde vooral de nadruk op bepaal de diensten van de Bond waarvan nog te weinig ge bruik wordt gemaakt, onder andere het woningfonds bij hetwelke leningen kunnen bekomen worden. De kredie ten ervan worden bijvoor beeld niet eens opgebruikt. Tot zover het ernstige ge deelte van de jaarvergade ring. Na de breughelmaaltijd tijdens dewelke zoveel als naar believen kon worden gegeten van de vier gerook te hespen, zorgden eigen mensen voor het plezier door de opvoering van een klucht in een bedrijf, name lijk een beeld uit een gewo ne gelagkamer in een dorps herberg. A.D.B. pedagogische toelage, offi cieel op het stadhuis van overheid om als basis te die nen voor een werking die Aalst aan de burgemeester ook na 31 december 1979 overhandigd. De volgende voortgang zal moeten vin- punten werden eveneens aangestipt: gedurende het den. Vanwege de officiële instanties is er echter tot nog voorbije jaar werden twee toe geen reaktie binnenge- bouwleningen van het Wo- komen. ningfonds toegestaan, als ook twee toelagen vanwege Weduwen en Wezenfond- Op 7 oktober, meteen de laatste dag van de week van het bos, werd een gezins- sen. Honderdvijftien gezin- wandeltocht naar het Pajot- nen vroegen verminderings- tenland ingericht. De foto kaarten voor de spoorwegen wedstrijd die aan deze uit- aan. Wat betreft het voorbije jaar werden door de Bond de volgende specifieke aktivi- stap werd verbonden kende slechts een beperkt succes. Daarom wordt aan al diege nen die opnamen hebben teiten naar voor gebracht, gemaakt verzocht deze zo Op zaterdag drie februari spoedig mogelijk binnen te werd de 10e kwiswedstrijd ingericht. Het betreft een sturen. Dat voor wat betreft het voorbije jaar. wedstrijd voor jong en oud Wat nu in verband met de met een zeer afwisselend vooruitzichten voor het nieu- spelprogramma, een zeer we jaar 1980? Aangezien de geslaagde avond die nog Bond in dat jaar haar vijftig- steeds aan belangstelling ste verjaardag viert heeft het winst en die tevens op een bestuur in de laatste verga- hoger niveau komt te staan dering besloten om 1980 uit lp donderdag 20 december 1979 werd in de meisjes- chool aan het Dorp te Hofstade een filmvoorstelling 1 eorganizeerd van «De Witte» naar het gelijknamige oek van den Vlaamschen schrijver Ernest Claes, iet muziek van Renaat Veremans. let zou totaal overbodig zijn om zelfs maar in het ort de inhoud van de film weer te geven, ledereen is j immers meer dan voldoende van op de hoogte, is et niet door het zien van de film dan is het toch op 'ijn minst door het lezen van het boek. De anekdotes lin de ajuin onder de arm en van het zout op de ardappelen zijn dus niets nieuws meer. laar ook al was het dus een r|m uit wat men gewoonlijk oude doos pleegt te noe- )en, de belangstelling die 11 rvoor werd opgebracht was Uiten verwachting groot. Men zou misschien veeleer febben verwacht dat de zaal "fdelijk bezet zou geweest ljn met in hoofdzaak de ^lugdige liefhebbers, maar r&nder dat er van een over rompeling kon gesproken forden. Dat laatste was ech- "»r wel degelijk het geval. r beds geruime tijd voor het 1oorziene aanvangsuur "lond men warempel aan te lchuiven tot buiten op de speelplaats. Dat zoiets ge- n|eurt voor een oude Vlaam se film die met bescheiden middelen is gemaakt, zowel op technisch als op finan cieel gebied is voor de film in kwestie zonder twijfel op te vatten als een regelrechte hulde en kompliment. Het bewijs is meteen geleverd dat het niet altijd superpro- dukties en rampenfilms over invazies van kanjers van spinnen moeten zijn om pu bliek aan te trekken. De cine mazaaluitbater van om het even welke bioskoop in de stad zou zich zeker en vast gelukkig hebben geacht met een dergelijke opkomst als die in Hofstade. Men stond tot achteraan tegen de muur tegen elkaar aan gedrukt, al- STREEKNIEUWS Hofstade H.C. Hofstade "Vlotocross-bal ten voordele van de piloten van de M.C. lofstade. Marc Vlassenroot, John D'Haese en Tonny De Vitte. Op zaterdag 19-1-1980. In zaal Sint-Anna, Roklijfstraat bist. Met disco-bar. Begin 20 uur. Inkom 80 fr. Voorver- >op 70 fr. pub 76 ieopoldstraat 5. Op vrijdag 28.12.1979 om 20 uur. Grote lelotting 1.000 fr. vooruit. tafé Betty bp vrijdag 28.12.1979 heropening van café Hilda in de fijpstraat. Oscar en Betty nodigen iedereen uit. Nlm Hei iratis vertoning van twee films op vrijdag 28.12.1979 in de lcn ïeisjesschool om 14 uur. De meesterwerken van Walt cc >isney en De Rode ballon, hc im 'allieter u' 'iering oudejaarsavond in jeugdhuis Pallieter. Zijpstraat tJMofstade. Menu: aperitief, tonijncocktail, aspergeroom- ice oep, provencaals gebraad met kroketten. Prijs 400 fr. nschrijven in het jeugdhuis of bij Janssens André, Linde- /e' taan 2. ie 1 V Rode Roos )p zaterdag 29.12.1979 kerstfeest van de socialistische eg lepensioneerdenbond om 15 uur. Eddy Dierickx spreekt kik iver de werking van de sociale dienst voor bejaardenhulp >nt 'an het OCMW. Er wordt een kerstpakket en een licht maal langeboden ;aa he 5 V.V. Ige lodigt uit op zondag 30.12.1979. Alle kinderen tot 12 jaar om 14 uur in het Volkshuis voor een kinderfeest. Op het Hl irogramma: De «Ablad in show», sprookjes gebracht door iet theater 13, bezoek kerstman. In Volkshuis. Ie vensterbanken waren be zet en in de klimrekken hin gen trossen toeschouwers. De twee kategorieën waarin het publiek kon worden ver deeld zijn wellicht elk om een andere reden en met een andere verwachting ko men kijken. De jongsten hebben in de Witte wellicht het populair geworden type van kwajongen teruggevon den. Een spontane, guitige maar toch ook sluwe en wat tegendraadse bengel die vóór alles op zijn vrijheid gesteld is. Het is duidelijk dat de Witte hun held is. Gedurende de taferelen die zich afspelen in de klas en tijdens dewelke hij op de heupen werkt van de school meester in die tijd nog een halve geleerde in het dorp is het duidelijk dat ze partij kiezen voor de Witte. Misschien ook wel gedeelte lijk omdat ze in hem zichzelf voor een stukje herkennen. De volwassenen onder het publiek hebben in de verto ning zeker iets terug gevon den van de goede oude tijd toen ze zelf nog op de schoolbanken zaten en ze nog zo veel jonger waren. In plaats van het prettige, in plaats van de schone kanten zullen zij zeker hebben opge merkt dat de Witte in de grond van de zaak een nogal beklagenswaardige jeugd heeft gehad. Dag in dag uit bijna diende hij zich met alle macht schrap te zetten tegen een wereld waarin hij en al de kameraden van zijn leef tijd absoluut van geen tel waren. Dat hij daar niet altijd in slaagt spreekt vanzelf en dat hij dan op zijn manier op wraak zint, evenzeer. Tussen het verwisselen van de rollen op het projektieap- paraat konden links en rechts, van de omstaanders opmerkingen worden opge vangen die aantoonden dat men inderdaad naar de ver toning was komen kijken om er iets van vroeger in terug te vinden voor wat de oude ren betreft, en om hun held toe te juichen wat de jonge ren betreft die nog dagelijks aan den lijve ondervinden wat het is om naar school te moeten gaan, althans in hun ogen en op dit ogenblik. Men had er zeker niet ver keerd kunnen mee doen om deze film gedurende ver schillende achtereenvolgen de dagen te vertonen. Zelfs gedurende vier of vijf dagen zou er zeker een publiek te vinden geweest zijn om de zaal meer dan behoorlijk mee te vullen. ADB Het belottersseizoen is ten einde. De lange strijd is elders in dit blad, vindt u uiteindelijk gestreden. Op zaterdag 15 december meer in detail de uitslag van was voor de belottersclub van de Nieuwe Wijk te de laatste Jcaarting evenals Hofstade het moment aangebroken om de nieuwe kampioen te vieren. Kampioene, beter gezegd, want diegene die gedurdende de loop van het voorbije seizoen het best van zich heeft afgebeten was een vrouw, namelijk Moens Vaentine uit Herdersem. Het is een traditie geworden dat de kampioen(e) jaarlijks strijd in twijfel hebben kun- wordt gevierd ter gelegen- stellen dat men de titel aan heid van een souper waar- een vrouw heeft gegund om haar in dat voor haar zo bij- vermelden we da. de hee; Nieuwlandt E. die laatste mee terzelfdertijd het sei zoen wordt afgesloten. Dat souper wordt dan telkens gevolgd door een prijskaar- ting naar kippen, konijnen en dies meer. De voorzitter van de belot tersclub, de Heer Strickx, ve stigde er in zijn huldigings toespraak de aandacht op dat voor de kersverse kam pioene, het jaar van de vrouw in feite een beetje te vroeg is gekomen. In feite echter is dat nog zo geen groot bezwaar. Er is immers mee bewezen dat de dames niet alleen ter gelegenheid van een jaar dat naar en wordt genoemd hun man netje kunnen staan. In dat daglicht gesteld is de presta tie die door Mevrouw Moens werd geleverd des te meer te waarderen. Vorig jaar zou- voorbehoud den de twijfelaars, de critici, het juiste verloop van de Bovenaan de deur van de parochiekerk te Hofstade hangt in levensgrote gele letters het woord vrede. Net als een lichtreklame trekt het de aandacht van de mensen die er langs komen. In de duisternis straalt het licht van het woord tot bijna aan de zaal van het patronaat en tot op de huizen die er naast staan alsof het in de bedoeling ligt de bezoekers van het patronaat en de bewoners van de betrokken huizen te doordringen van dit begrip en dat zeker in deze tijd van het jaar. Even verder staat een sobere kerststal opgesteld. De uitstraling heeft in elk kom, in het biezonder de geval haar effekt gehad op nieuwe leden, de KVLV, de Katolieke Vere- In plaats van het opnieuw te niging van Landelijke Vrou- houden bij de traditionele wen die in de genoemde gebeden werd dit jaar de zaal haar jaarlijkse kerstvie- voorkeur gegeven aan een ring liet doorgaan op zondag keuze uit enkele stemmige 23 december 1979. De voor- kerstliederen die werden ge- zitster van de vereniging zongen door een deel van heette de aanwezigen wel- het koor van de heer Tim merman; «Er is een roos ontsprongen», «stille nacht, heilige nacht», zijn bij ieder een overgekend. De voor zitster dankte de uitvoerders voor hun bereidwillige me dewerking aan de viering en om aan die dank uiting te geven werd aan de dirigent een kleine attentie overhan digd. De bedoeling van de muzika le omlijsting was niet om een muzikale prestatie te le veren maar niettemin wisten de zangeressen met hun lie deren het feest van bij de aanvang letterlijk en figuur lijk de juiste toon mee te geven. Dadelijk daarna werd het woord gegeven aan de pas toor van de parochie die de verenigde gildezusters lang durig onderhield over het te- ma van het geloven. Als ge lovige mensen, aldus de pastoor, zijn we minder ang stig en hebben we meer van de eindrangschikking Opdat niet alle onverdeelde aandacht naar de eersten zou gaan en opdat ook de laatste in de rangschikking het genoegen zou smaken van het besef dat de lijst ook onderaan nog belang heeft. hoop, hetgeen ook de ge zondheid ten goede komt. Aldus vatte hij zeer in het kort de krachtlijnen samen van een eerder voor dezelf de vereniging gehouden voordracht. Deze keer had hij het echter meer in het biezonder over het geloven in het kader van het gezin en in het leven van elke dag. Om aan te tonen wat nu precies diende te worden verstaan onder dat begrip geloven werden enkele voorbeelden gegeven van personen van wie hun groot geloof als voorbeeld werd gesteld. Zo bijvoorbeeld A- braham. Verwarring tussen de man met de bolhoed die de smurfen aan de helft van de wereld wist aan te sme ren is natuurlijk uitgesloten maar de heer pastoor wilde er toch even de klemtoon op leggen om zo veel mogelijk elke verwarring in de kiem te smoren. Meteen is aange toond dat zijn toespraak ook een humoristisch tintje had waardoor het prettig om aan te horen was. In het biezon der de anekdotes over zijn jaarlijkse ronde om geld op te halen voor Sint-Pieters penning vielen biezonder in de smaak. Een belangrijk deel van de viering werd er aan besteed maar dadelijk erna werden de tassen gevuld met sterke koffie en werden de ge schenken van onder de kerstboom vandaan gehaald om rond de met een schijn werper versierde kerstkribbe het samenzijn verder te zetten. ADB plaats bezet met een totaal iöndérëTaVr"ëèn'"kïéin"pte- ua" «ë'284 pu!2ten- ziertje te deen. Doordat de 9"n °neer Zo 15 hhe' me hpnnp rt Pn 7« man hpt mot De K.B.G. van Hofstade, de Katolieke Bond der *o*ei ecu uci »ioiiw»ie .«jmui- het 9eval-laat het geluk voor Gepensioneerden vierde op dinsdag 18 december daten. Vrijwel het ganse sei- deJJöJroWcen speler op dat 1979 haar jaarlijks kerstfeest in de zaal «Ons Huis». - gebied een steekje vallen bedoeld en zo mag het niet worden opgevat. Belotten is immers niet alleen een kwestie van aandacht, con centratie en speldoorzicht. Een allereerste vereiste is er nog steeds in gelegen dat MetU Valentine Moens wint «kaart krijgt». Is dat niet zaken zich nu anders voor doen en daardat we nu weeral een jaar later zijn, in het jaar van iets anders, wordt deze personen nu voorgoed de wind uit de zei len genomen. zeker een der sterkste kandi- Slechts naar het einde toe werd ze van haar plaats even verdrongen door Joris Bon- naerens. Het gevolg daarvan was nek-i rens uiteindelijk het onder- jiiWDr, ir, uot ters zich nog steeds kunnen spit moest delven in het laten inschrijven tot uiterlijk iemand anders daarin veran dering brengen. Tenslotte wordt door het be- i een spannende nek aan ?uur va" de "elottersclub -race waarin J. Bonnae- de, °P het feit dat kandidaat-kaar- voordeel van de kampioene t .- die dan ook zonder enig 12 januari van het volgende worden ,aar' en m lokaal bij R. De Lathouwer, Hoogstraat 70 te Hofstace. A.D B mag gelukgewenst. In de rubriek streeknieuws, Deze viering betekende meteen het einde van een maan die voor de gepensionneerden druk is ge weest. Op maandag 3 december had de voorlaatste kaarting van het jaar plaats. De dag nadien reeds, op dinsdag 4 december werd in de bovenzaal van het vroegere gemeentehuis een talrijk bijgewoonde voordracht georganiseerd over de pensioenwetge ving voor zelfstandigen. Toelichting over het onder- samenzijn. Men kan zich in werp werd er verstrekt door derdaad voorstellen dat het de Heer Boon, provinciaal er zeker gezellig moet aan opziener S.V.Z. Rond het toe gegaan zijn. Wanneer er midden van de maand was zoals gezegd meer dan 150 er een huwelijksjubileum te genodigden zij komen opda- vieren van het echtpaar Van gen dan kan er nogal wat den Eede-Bullimore uit de afgepraat worden vooraleer Eeckhoutstraat. De laatste iedereen zijn eigen bijdrage inspanning voor het kaart- aan de konversatie heeft ge- kampioenschap werd in het leverd. Wanneer de allerlaat- patronaat geleverd op ste gepensionnneerde de maandag 17 december. Het zaal heeft verlaten is niet te kerstfeest zelf werd zoals dat achterhalen. Vast staat in elk pasend is begonnen met een geval dat het zeer laat in de H. Mis in de parochiekerk, avond zal geweest zijn. Na- Ruim 150 ingeschreven dien hebben velen hun vol- deelnemers waren er aan- doening uitgesproken over wezig. Samen ging men het welslagen van deze Door de ontbinding van de daarna naar de zaal Ons viering. VZW met ingang van 1 juli Huis voor een koffienamid- Eveneens werd er reeds ge- 1979 diende de vzw een kon- dag en een gezellig samen- sproken over de vakanties traktuele schadevergoeding zijn. Traditioneel werd er die in de loop van het vol te betalen vanaf die datum ook een tombola gehouden, gende jaar zullen worden tot 31 oktober 1982, hetzij 3 Niet zomaar een tombola georganiseerd. Weliswaar jaar en 4 maand 20% 's met een eerste en een paar moeten we eerst nog een jaars op 186.484 fr. of andere prijzen, maar een lo- lange winter door, maar 124.323 fr. terij waarbij elke deelnemer door er zich lang op voor- De VZW weigerde oorspron- een prijs werd gewaarborgd, hand reeds over te verheu- kelijk de lokalen vrij te geven Verschillende waardevolle gen en plannen te maken uit vrees voor de mogelijke prijzen werden geschonken beleeft men dubbel plezier, rechtsgevolgen die de ver- door de hobbyclub van Hof- Bovendien gaat de tijd zo breking voor de beheerders stade waar ze van begin tot vlug dat het ogenblik voor zou kunnen meebrengen. het einde met-de hand wer- definitieve beslissingen Om deze redenen heeft de den vervaardigd. Alleen vlugger zal aangebroken zijn Stad bemiddeld en de ver- reed omwille van dit énkele dan men nu geneigd zou zijn breking geregeld. feit kon aan deze prijzen een te geloven termijn van 5 jaar waarbin- De Stad zal de schadever- bijzondere waarde worden nen de lening diende te wor- goeding betalen met de gel- toegekend. Na afloop van den terugbetaald alsmede den voortkomende van de deze tombola werd er verder gegaan met datgene wat men gewoonlijk omschrijft met de woorden een gezellig De vzw «Sport- en Rekreatiecentrum» te Gijzegem werd ontbonden. De vereniging wenste niet over te gaan tot tegeldemaking van het meubilair en keu kengerei en heeft dit in natura overgedragen aan de stad. Het meubilair werd overgenomen door de vergunninghouder voor de som van 10.000 fr., BTW inbegrepen. De vergunninghouder is thans bereid eveneens het keukengerei over te nemen mits 150.000 fr., BTW inbe grepen. Deze som werd bepaald vol gens de aktuele nieuwwaar- de van het materiaal en mits toepassing van een vermin dering voor vetusteit, be schadiging of waardever mindering wegens het aan tal jaren. Voor groot materieel werd het 50% van 176.500 fr of 88.250 fr. Voor klein materieel werd het 75% van 88.120 fr. of 66.090 fr. Totaal: 154.340 fr. afgerond tot 100.000 fr. Het leningskontrakt tussen de vzw en de Brouwerij La- mot ging over een bedrag van 186.484 fr en voorzag dat de vzw, gedurende een voor een bijkomende perio- overlating van keukengerei de van 3 jaar alleen produk- en mobilair, ten van Lamot zou verkopen. "..D.B.

De Voorpost | 1979 | | pagina 9