Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitiei ■SS» HET GLORIEJAAR VAN BEVEREN Albert (SK Beieren): de heerser van het luchtruim.!ar) 18 - 4.1.1980 - De Voorpost «Het kleine Anderlecht». Zo werd SK Beveren vroe ger wel eens genoemd. Tot blauwgeel plots losschoot. Als een meteoor. Bekerwin naar. En na afloop van het seizoen 1978-1979 ook landskampioen. Het gaf een schok: een «regionale klub» met eerder bescheiden fi nanciële middelen, klom boven de reuzen, de miljoe nenbedrijven, de kapitali sten, uit. Het was een kaakslag voor de groten die met veel geld uitheems ta lent aantrokken en dikke wedden betalen aan de stars. In die Europese Beker voor Bekerhouders bleek Beve ren geen figurantje. Een ho mogeen team, met gou denJean-Marie Pfaff als sleutel op de deur, met Heinz Schönberger als draaischijf, opportunist Er- win Albert als scherpschut ter en bestendig gevaar voor alle «vijandelijke» defen sies, dokwerker Jean Jans- sens, brandweerman en ve teraan Van Genechten, in genieur Bob Stevens, Bae- cke, Cluytens, Buyl en noem ze allemaal in één adem, schakelde het fiere Inter Milaan uit, bereikte de halve finales en moest toen naar Barcelona. In de buitenlandse pers werd Beveren bezongen en er werden veel romantische verhaaltjes neergepend over dit «klubje» uit het provin ciestadje. De Beveren-story leek wel een sprookje. Bar celona en de immense mas sa Katalaanse fans beefden. De Vlamingen werden niet geveld. Met die krappe ach terstand uit de heenmatch bleek nog alles mogelijk. Een strafschop deed de dro om aan scherven slaan. Heel even was er enige ont goocheling, doch die gleed gauw weg: in de kleedka mer kon na de match gela chen worden. Een beetje lo gisch eigenlijk: Beveren had een stuk Europese voetbal geschiedenis geschreven, kreeg internationale erken ning. En de akteurs waren niet alleen ambassadeurs voor de «provinciestad», doch ook voor het Waas land en gans Vlaanderen. Ups and downs Na de euforie kwam de down. De gloednieuwe kompetitie startte niet den derend, evenmin drama tisch. Maar het was niet je dat. De Schwung was eruit, het glasheldere, frisse voet bal werd verdrongen door een eerder verkrampte stijl. Beveren zat duidelijk met een kater. Scoren werd een bijne onmogelijke op dracht. Er werd naar reme dies gezocht. De alchemist werd niet onmiddellijk ge vonden: het was duidelijk dat de kwetsuren en de daaruit voortvloeiende on- beschikbaarheid van tove naar Heinz Schönberger een negatieve weerslag had den op de prestatie van het team. Bob Stevens werd ge wond, Albert Cluytens la boreerde aan een nogal wei gerige konditie. Je zou zo kunnen voortgaan met het aftasten van het potentieel. Maar het verkeerde.Beve ren bleef overeind in de strijd voor de Belgische voetbalbeker. Wat niemand voor mogelijk had geacht, gebeurde: SC Lokeren, DE revelatie van dit seizoen, werd in eigen Daknam kop je onder geduwd. Beveren stootte door naar de achtste finales en kreeg het bezoek van Winterslag. Plots schoot de scoremachine weer op gang. Twee keer boeman Albert Erwin, «in valler»!?) Fred Truyens en good-old Jean Janssens knalden de mijnwerkers naar een vernederende 4-0 nederlaag. 7.000 toeschou wers, geen rekord maar toch) zagen een herboren geel-blauw een fraaie show voeren. Was dit de kenter ing? Blijkbaar wel. Want alles klikte opnieuw. De ak- ties waren weer vloeiend en als vanzelfsprekend. Pfaff pakte weer met een paar denderende saves uit. Cluy tens was weer Cluytens. Winterslag stond er gewoon machteloos bij. Kampioen worden? Nee, maar een ereplaats steekt er voor DIT Beveren nog in. De «Beker»? Jawel. Vooral omdat in deze faze van de- cup-kompetitie twee keer moet gevoetbald: een heen- en terugmatch. Beveren op weg naar de Heizei en de finale? Het zit er dik in. (mvh) Taktisclie richtlijnen.(ar) Good old Jean Janssens: ergankelijk talent.(ar) Een pintje na de inspanning, (fm) Het duo Goethals-Pauwels: antwoorden op vele vragen van journalisten.(ar) Keeper Mathy (SC Charleroi) uitblinker te Beveren tijdens de jongste kompetitie match die de Car oio's er speelden.(ar) Erwin Albert voert af en toe ook akrobatisclie nummertjes op.(ar) Landskampioen Beveren werd gehuldigd op Cortcwalle.(ar) Bob Stevens: zijn doelpunt schakelde Inter Milaan uit.(ar) Wim Hofkens op kop: Beveren loopt hel terrein op...(fm) Kapitein Jean Janssens en Gouden Schoen Jean-Marie Pfaff: sleutelfiguren in het team van SK Beveren.(ar) Ook Inter Milaan moest er aan geloven.(ar)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22