De Voorpost Rombouts ^Rombouts Herfstkampioen SC Lokeren een vat boordevol talent De Voorpost - 4.1.1980 - 19 de grote revelatie.(ar) johnsen: een waardevolle pion voor SC Lokeren.(ar) ;olk: voetbal blijft erg populaii •hoppen in het stadion: veel plezanter dan bunk ian SC l.okernn.(ar) Weekblad van Dender- Durme - en Scbeldesireek Vreugde na een doelpunt. Ref Van Langenhove loopt er doodgemoedereerd bij.(ar) SC Lokeren? Boordevol talent. Lubanski, Bett, Larsen, Hoogenboom, Mommens, Gudjohnsen, Somers,... Hou op. Geen superdure aankopen zo als, nou ja, u weet wel waar. Doch goeie, zelfs uitstekende transfers. Maar waar elders dan in Lokeren hebben ze een man als Alois De Rijcker rondlopen. Een man met een «onfeilbaar» oog bijna. Een Gerd Muller: van een halve kans een goal maken. Figuurlijk althans, want De Rijcker spurt niet In kort broekje en met een shirtje aan het terrein op. Hij is de scout, de man met de feeling. Toeval kan je het niet noemen, dat het aangevoerd talent zich na een aanpassings periode aandient als de «grote klasse»... Dat Lo keren heeft een uitste kend seizoen 1978-79 achter de rug en had zelfs uitzicht op een plaatsje in een Europese bekerkompetitie. Daar stak het roemruchte Beerschot van Lozano en Sanon een stokje voor. Een Beerschot dat er al heel vlug werd uitgebon- joerd. Maar het leven stond niet stil. Na een korte adem pauze schoot het nieuwe siezoen weer op gang. Het werd een voltreffer: herfstkampioen. Ander- lecht In het eigen Astrid- park met de rug tegen de muur gezet. 1-2 werd het er. Niet toevallig scoor den Lubanski en Larsen de goals voor een los gebroken Oostvlaams team. Urbain Braems, bij Lokeren opgestapt om de Brusselse vedetten te trainen, keek eerder sip.. Heel even stokte het ritme: Beveren kwam op bezoek. Voor de «beker». Wat onvoorstelbaar leek, gebeurde: een eerder op drift geslagen geelblauw trok het laken naar zijn kant. Een Beveren dat eerder in Seraing, na een drawn en strafschoppen met de hakken over de sloot kwam. Hoe dan ook, een rem op de opgang van Lokeren was die uitschakeling niet. Het arme Hasselt kon er over meepraten: weggespeeld, stukge- knald, overdonderd, ver nederd. 10-1... Eerder had zich op Stan dard Luik een fikse rel voorgedaande Rouches wonnen er met 2-1. Als gevolg van een ingreep van een grensrechter die vlaggewuivend een fraai doelpunt van Ronny So mers door een duidelijk, door het Petitcomplex Lubanski: een koninginnestuk.(ar) aangetaste ref Schoeters had laten annuleren. Na dat Lokeren tegen een 2-0 achterstand had op gekeken, scoorde Larsen een parel van een goal. Toen waren nog 12 minu ten te spelen. Nadien zwiepte Mommens de bal over alle hoofden heen naar de langs rechts oprukkende So mers die in één tijd voorbij de machteloze Preud'homme knalde. Niemand nam aanstoot aan dit doelpunt. De vlaggeman wel. Eerlijk gezegdwe hebben ach teraf verscheidene keren de televisiebeelden van deze gewraakte faze kun nen bekijken. De regle menten terzake zijn zo klaar als een klontje: buitenspel wordt slechts bestraft als een speler die zich in een off- sidepositie bevindt ófwel ktief aan het spel deel neemt, ofwel een tegen strever beïnvloedt. Geen van beide bepalingen bleek op het Somers- doelpunt toepasselijk. Dus... Doch gedane za ken nemen geen keer. Dat die dubieuze beslis sing nogal wat opspraak en protest verwekte, laat zich zo raden. Maar het kwaad was geschied. Wél was Preud'homme drie minuten voor af fluiten nogmaals ge vloerd, doch Eric Gerets keerde het schot van l'reben Larsen: snel. klaarkijkend Somers in extremis. Voor de bloedrode Luike naars had deze roem ruchte Standard-Lokeren aktief aan het spel deel- voerde eerst een zware tackle op Larsen uit en schopte hem daarna on beschaamd tegen de be nen. Rood. Logisch eigenlijk. Schreef onze reporter Robert Core- mans over deze faze: Op dat ogenblik noteerden we dat zich eigenlijk in het scheidsrechters- wereldje een jong ele ment aandiende dat niet met een Standard- complex (of moeten we schrijven: een Petit complex) op Sclessin be woog. De metamorfose die hij tijdens de rust zou ondergaan, konden we op dat ogenblik niet I man met Torinstinkt.(ar) vermoeden.. Hoe dan ook: die neder laag tastte het zelf vertrouwen van trainer Haesaerts leerlingen niet aan. Ze gingen op hun élan voort. Wordt de traditie geëerbiedigd: staat de herfstkampioen ook na de allerlaatste match nog op de eerste plaats? (mvh) Duwen in de rug, intimidatie... op Standard maakte Lokeren alles mee.(ar) Knal: scherpschutter Larsen in aktie.(ar)

De Voorpost | 1980 | | pagina 23