Eendracht Aalst: Houwaarteffekt Djamel Zidane en Emanuelson: kleur bij SK Sint-Niklaas tl 20 - 4.1.1980 - De Voorpost drawnï Het bleek goed draaien. Tot verwondingen het spelerspotentieel begon te teisteren. Vooral de kwetsuren van Eric Ge- vaert, de man met het gouden hoofd en het harde en preciese schot, stichtten veel kwaad. Doch niet alleen de miserie met Gevaert luid de een tijdelijke afgang inverscheidene kern spelers moesten voor kortere of langere tijd verstek laten gaan, zodat een noodploeg het moest pogen te rooien. De puntenoogst bleef dus logischerwijze aan de lage kant, zodat KAVD verrassend diep afzakte. Maar na regen komt zonneschijn. Een denderende tweede ron de kan veel goedmaken. S.K. Aalst Ups and Downs De oranjegroene ploeg uit Aalst debuteerde uit stekend. Er werden ver scheidene puntjes ge sprokkeld tijdens die eerste weken. Wel kon geen beroep worden ge daan op Zouai, een man waarop Wiliy Chereté en zijn medewerkers re kenden, maar toch... De laatste wedstrijd voor de oudejaarsavondstop., werd een flop: het Ron- se van «wandelaar» Pier re Carteus, een man met een onvergankelijk talent, knalde aan de Haring een reuzescore bijeen. Een klap eigen lijk. SK Aalst bergt even wel genoeg talent om in de middenmoot te finishen. SK Lebbeke: talent genoeg Het heeft lang geduurd vooraleer SK Lebbeke een eerste kompetitie- goaltje kon scoren. Er steekt nochtans talent genoeg in de ploeg om een rol van betekenis te spelen. De defensie, ge schraagd door «sleutel man» Herman Van Mos- sevelde en organisator Leo Verhulst, staat op stevige pootjes. In het middenveld loopt een klaarkijkende Bougha- lem. In Lebbeke blijft het evenwel zoeken naar een opportunist, een kleine Gerd Muller die de tal rijke kansen in goaltjes kan vertalen. Dullaert: vroeger bij Kemzeke, nu spitsloper in het team van Lokerse.(ar) Buggenhouten Sint Pauwels Juichende spelers, dansende supporters.(ar) Sparta Buggenhout en Sint Pauwels zwaaien momenteel de plak in tweede B. Verscheidene andere streekploegen draaien goed mee: nieuwkomer Oudegem, sinds de terugkeer van Chou De Bleeckere nu ook aan scoren toe, Robur, Vrasene en Tem- se... Slechter vergaat het Eendracht Nieu werker ken, dat evenwel alle hoop op behoud niet mag laten varen na de buiteling uit «Eerste». Er moet echter dringend gedokterd aan de wan kele defensie: keeper Vermoesen kan niet alles redden. Baasrode ziet het niet goed meer zitten en moet nu in alle rust en sereniteit boduwen aan en serenitiet bouwen aan de ploeg van de toe komst. tmai aan doen, anders ?or' Wilskracht volgend zoen opnieuw eenlHin tegen... Gijzegem. '®nt j ae Excelsior Sint Niklaas? jniet i. Tc jin h Eendracht Meldert Wordt Eendracht Meldert kampioen in Derde C? Geelblauw lijkt boven alle andere teams uit te tronen. Verwacht werd dat Thor Meldert de felste konkurrent voor de titel ging worden. De Thorianen staan op de tweede plaats (samen met een verbazend goed Vlierzele) doch er is intussen reeds een brede kloof gevallen. Hofstade moet er dringend wat Alp /aan fan I Wordt het een waH\,jres voor Excelsior Sin klaas in Derde Drcht onmogelijk. Groen! staat er uitstekend' en veegt de tegen'bi- weg. Een inzinkiijkjet niet uitgesloten, b dat zien we ereme! onmiddellijk «nZfean. 5n of Onderaan is het omes; sen geblazen voorijn p scheidene plo fiqu Vooral Hoogeinde i' nauwe schoentjes. ijdel De Vigor Wuitens Hamme Het vergaat de Hamse Eerste provincialer uit stekend in deze kompe titie. Na een eerder on gelukkige nederlaag op de eerste dag van het gloednieuwe seizoen, maakten de leerlingen van trainer Meersman het zondag na zondag waar. Na «de slag om Lebbeke», met een 0-0 als gevolg, hebben de Wuitens een (minieme) achterstand goed te ma ken op de miljoenen ploeg van Denderhou- tem. Voetbaltechnisch, taktisch en fysisch staat VW Hamme (terecht) zeer boog aangeschre ven. Oe titel? Kemzeke: DMcRoelandt Klauwaerts Kemzeke, een van de oudste klubs uit onze provincie, lonkt niet naar een plaatsje in hogere afdelingen. Roodzwart woont te dicht in de buurt van topploegen: konkurreer maar eens tegen Beveren S.K. Sint-Niklaas en het een beetje verder voet ballend SC Lokeren. Het belet niet dat de discipelen van Alex De BÊÊmk overal goed en sportief voetbal tonen, zelfs nu het opportunist Dullaert naar Lokerse zag vertrekken. Dirk Roelandt ontpopte zich tot goalgetter num mer één. En al heeft iedereen zijn verdiensten in het «teamwork», als er geen man bijloopt met «Torinstinct» sta je ner gens. Lokerse gecounterd Het liep lang lekker met het Lokerse dat door Lucien Huth wordt ge traind. Maar plots sloeg het roer om: vier opeen volgende nederlagen haalden roodwit uit de top. De 4-0 pandoering te Hamme kwam zelfs zeer hard aan. Al kreeg de ploeg thuis tegen Brakel weer de kous over de kop, toch bleek er een kentering ten goede. De (hopelijk korte) winter stop kan de wonden hebben geheeld, zodat op een nieuwe lei kan begonnen worden. Pechploeg KAV Dendermonde Het begon uitstekend voor het Dendermondse paarsblauw. Een welis waar gevleide zege tegen een steengoed Hamme fokte het moreel van KAVD «new-look» op. Emanuelson: kleur in het team van SK Sint-Niklaas.(ar) lebelle, de Derde Provin cialer uit zijn geboorte- Het verging Sportkring Sint-Niklaas erg goed bij het begin van de gloed nieuwe «campagne» 1979-60met drie punten uit twee matchen ston den de kiaaskes vooraan. Nadien volgde de ont nuchtering: Boom, met doelpunten van Bouma en Van den Bossche, ontnuchterde blauwgee, dat met kabouter Emanuelson kleur en talent had ingehaald, doch het zonder Djamel Zidane moest rooien. Het werd dus wachten op de*rustbrengen, en boeman. Intussen was veel eerder een en ander gebeurd. Voorzit ter Poppe had in «het dode seizoen» ontslag genomen en werd door Willy De Corte opge volgd. Als trainers werd het duo Robert Willems - Cesar Waeterinckx aan getrokken... Maar Zidane. Waar bleef Zidane? Intussen «ont dekte» Sint-Niklaas de Ronny Lambrechts: soldaat en toch een steunpilaar in het jonge Franky De Daele. middenveld bij SK Sint- Niklaas.(ar) «Die kan drie wedstrijden enige goaltje van de o-3. spelen», getuigde zijn match en vloerde Lebbe, Aan de top heeft Sport- ploegmaat Luc Van de man die het doel krjng Sint-Niklaas zich Haevere over hem: «Ta- verdedigde van het nu njet kunnen handhaven, lent heeft hij genoeg, door Henk Houwaart ge- wel kan gezegd dat een goed schot schudt trainde en gecoachte KV geelblauw een goeie hij ook al uit de shoes en Kortrijk. middenmoter is. De een verrassend goeie Ook de Sint Truidense kompetitie wordt Immers voorzet eveneens». kanaries gingen aan hét gedomineerd door twee Tegen Kortrijk behoorde Zidanecomplex ten on- steenrijke klubs die die De Daele tot de der. Djamel scoorde op boven de rest uittorene- betere spelers. Djamel Staeyen geen enkel nen: KV Kortrijk en de Zidane eveneens, want keertje, doch zijn aan- beton jongens van AA die was er op zondag 30 wezigheid jaagde de Lim- Gent. september opnieuw bij. burgers de stuipen op (mvh) Hij scoorde trouwens het het lijf. Het werd er zelfs Het zwalpende Een dracht Aalst leek ver oordeeld. De nederlagen stapelden zich op. Naar buitenuit drong geen en kel gerucht door, maar er werd gefluisterd over een stilzwijgend verzet van bepaalde spelers te gen Gaston Van der Eist, een man die eerder als speler en later als trainer zijn kwaliteiten had be wezen De Eendrachtdirigenten wilden tegen elke prijs hun team van de drei gende degradatie redden en grepen naar de grote middelende in ons land «groot» geworden Neder lander Hank Houwaart werd ingehaald. Het bracht een psycholo gische schok teweeg. Zwartwit klom op zijn dorp. Doch bleef er niet: een getalenteerde jon gen. Verstandig ook, met een goeie kijk op alle situaties. Een «valse trgge», die overal op tijd was. Walter Elegeert zet te na zijn «Eendracht- perjode» zijn zwerftocht voort. Werd trainer. Eerst in Deinze, later te Ninove. Tot hij weer in de keizerlijke stede ver zeilde. Het verging Elegeert in de beginne erg goed. Als je ploeg punten verza- malt, is er geen wolkje aan de lucht. Doch stil aan ging het bergaf. Elegeert kreeg een berg kritiek mee. De thuisne derlaag tegen het al evemin hooggekwoteer- de Union leek de deur te doen dichtklappen. Goal? Bijlange niet. Arnohs (Eendraclit Aaistj siaai er «'""""F'ö «vi» kousevoeten van de al lerlaatste plaats weg, gooide niet alleen de rode lantaarn in de hoek, doch finishte op het einde van het seizoen 1978-79 op een nog behoorlijke plaats. Houwaart bleef niet. Hij hoorde ergens de kassa rinkelen en stapte op. De wonderdoener ging el ders zijn opgedane trai- nersroem verzilveren. Eendracht Aalst haalde Walter Elegeert In. Geen onbekende: de regent wiskunde begon zijn «echte» voetbalcarrière op het Pierre Cornelis- stadion. Als debutantje liep hij bij de paars- witte kleuren van Schel- De Ajulntjes trekken zondag naar Boom en zijn Prins Links en rechts doken geruchten op over een mogelijk verdwijnen van Walter. In de meeste gevallen zouden klubdirigenten zwichten voor de druk van een paar rebellen, of luisteren naar het gerom mel van de vox populi. In Aalst was men zo ver standig de zaak tot in de details uit te praten, naar de oorzaken van de malaise te speuren en in een serene sfeer de beslissingen te nemen die moesten genomen lil worden. Walter Elegeert blijft: dat was de kon- ÉÉÉiN IpsSE i i tr klusie. Wél kreeg assistentie van een mensen die een opdracht meekregi Een eerste resultaat de scoreloze drawn" het terrein van jl Mechelen. Het kon e| goed een kanjer van zege zijn gewon want een herboren p" dracht roerde er de gJ, trom. de Het leed is waarself,6 lijk geleden. Voor L dracht Aalst kan 19§jm wederopstanding yje1 den.

De Voorpost | 1980 | | pagina 24