Dirk Heirweg Rode hond. Dat was de diagnose na de plotse deemstering van de Zeelse prof. Maar hij kwam terug. Zijn eerste seizoenzege behaalde Dirk pas in juli. Na een massaspurt waarin hij topfavoriet Guido Van Calster voor schut zette. Nadien kwam de heropstanding, en Heirweg ontpopte zich zelfs op de wielerbaan tot een renner met inhoud. Hij blijft bij sportdirekteur Fred De Bruyne en hoopt in 1980 van lichamelijke en materiële tegenslagen gespaard te blijven, Heirweg moet in de klassiekers en kortere ronden een vaste waarde worden. Rik Caethoven Tegenslagen genoeg voor de olijke Rik Caethoven die in zijn opgang geremd werd door een sleutelbeen breuk. Caethoven, in 1979 goed voor een klassieke zege bij de amateurs, had er, eerlijk gezegd, meer van verwacht. Toch begon een groen lichtje te flikkeren: een beter seizoeneinde laat een prima 1980 voorspellen. Oscar Dierickx Oscar Dierickx zal geen échte winnaar worden: de jonge prof uit Baardegem is daarvoor te weinig spurter. Toch is Oscar een man die in de profrangen zijn broodje waard is. Een kerel met veel zin voor teamwork, iemand die zich aan alle omstandigheden kan aanpassen en in de schaduw veel en nuttig werk doet. Etienne Van der Helst De sterrijder die velen in Etienne Van der Helst vermoeden, is de in Lede wonende Hofstadenaar nooit geworden. De top is zeer smal en er is slechts voor weinigen plaats. Je kan stellen dat Etienne, op voorwaarde dat hij goed gesteund wordt en niet door pech weggeduwd, bij de subtop mag gerekend. Een renner voor wie een klassieke zege najagen geen utopie is. Getuige daarvan zijn prestaties in de prille voorjaarskoersen. Wie daarin een vooraanstaande rol kan vertolken, is allesbehalve een figurant. Luc en Danny Lemmens: tweeling.(ar) Dirk Heirweg: tierde seizoen moet het beste wordend ar) Johny De Nul is allesbehalve opgetogen over het afgelopen seizoen. Het klikte niet tussen hem en sportbestuurder Driessens, ook al had de Schoonaar- denaar de Omloop van het Waasland gewonnen. De Nul gaat een andere weg op: in plaats van in andermans schaduw te moeten fietsen, is hij nu zelf kopman: Tuur Van de Vijver is zijn sportdirekteur bij Masta. Het team zal zich weliswaar beperken tot minder grote koersen, doch voor Johny kan het een springplank zijn naar een échte carrière. Albert en Frans Van Vlierbergke Albert Van Vlierberghe heeft een lange profloopbaan achter de rug: hij kon meer dan de doorsneeprof, doch verzilverde zijn talent in dienst van de groten. Het werd dus stilaan uithollen: een koereur gaat niet eeuwig mee. Broer Frans heeft zich meer georiën teerd op de kermiskoersen. Ronny Van de Vijver en Mare Dierickx Geen denderend seizoen voor Ronny Van de Vijver. Mare Dierickx wekte hoop: hij veroverde de provin ciale titel bij de profs. Trekt hij in 1980 de lijn door? Nog andere Wase renners draaiden mee in de peletons: Johnny Van der Veken bievoorbeeld. Frank Arijs en Etienne Van der Snickt Het is voor Frank Arijs begin 1979 een poosje zoeken en tasten geworden: onder dak geraken, was een probleem. Vooraleer dat kontrakt op papier stond, duurde het even en Frank had konditioneel heel wat achterstand op de «Vroege» duiven. Arijs was als junior en amateur een renner van wie gezegd werd dat hij het als prof kon waar maken. De doorbraak laat op zich wachten. Wordt 1980 beter? Etienne Van der Snickt weet dat hij nooit een superstar zal worden. Hij weet tot waar zijn ambities mogen rëiken en doet in alle bescheidenheid zijn werk voor de ploeg. Junior Mare Ion Xuffel a,t Buggealwut: tUa overwinningen n Jnn Bogaert: op do drempel van de grote karriere.lar I Janssens uit Aalst: liefst koersen waar het lastig is.(c) René De Bruecker: Aalst supportert voor hem.(ar) ÏOU oor ïlar '•3Wf Frank Van IMPE Frank Van Impe leeft in het spoor van broer Lucien. Hij kan wat, die lichtgebouwde Merenaar. Voor hem was 1980 een vernieuwd kontakt met hel prof leven. «Broer» leidt hem deskundig en met geduld. Af en toe schoot hij uit zijn sloffen, won zelfs een wed strijd. Volgend seizoen mikt hij hoger: kleinere ronden? De Tour? Afwachten. Patrick Lerno Patrick Lerno weet waar hij staat: «Klassiekers zijn niets voor mij. Ik weet dat ik mijn mannetje kan staan in de kermiskoersen en ben tevreden met mijn lot.Pat was vorig seizoen een van de betere profs binnen de landsgrenzen». Zijn sponsor was tevre den: hij kreeg zijn deel van de publiciteit. En dat is uiteraard erg belangrijk om voort te doen. Etienne De Beule Hij was steengoed als amateur. Won zelfs een sterfinale. Dat volstaat blijkbaar niet om als prof naar de top door te stoten. Etienne De Beüle heeft dat tijdig begrepen en benadert de wielrennerij écht professioneel: zijn job uitoefenen en er voor zorgen dat de bazen tevreden zijn. Richard Bukacki De Wase Nederlander van Poolse afkomst Richard Bukacki blijft zijn (bescheiden) gang gaan. Hij fietst op tijd en stond zijn prijzen bijeen en wint al eens een keertje. Richard tilt er niet zwaar aan dat hij nooit een vedette is geworden. Ronny Westelinck Ronny Westelinck heeft een formidabel seizoen ach ter de rug: de Zeienaar fietste bij de nieuwelingen van de ene zege naar de andere. Het talent is er. Gearriveerd is Ronny nog lang niet: de weg naar de top is lastig. Gerrit Van der A a Gerrit Van der Aa, de Haasdonkse belofte, heeft zich in 1979 meer dan op zijn beurt kunnen doorzetten. Uitkijken wat het in het voorjaar wordt. De verwach tingen zijn hoog. Neo-prof Benny Vermeulen: stevige wissel op de toekomst.(dw) een gewoonte.(ar) Ronny Westelinck: Ronald Van Aevermaet.(ar) Eric De Wilde: beresterk, maar spurti onmogelijk zijndc) -I Buys: zonder BVt 'B-afgevaardigde zou kt Gerrit Van der Aa: van de ene

De Voorpost | 1980 | | pagina 26