MOEILIJK BOKSJAAR SUKSESVOL AFGEROND VAN MOHAMMED MAALEM MOHAMMED MAALEM WIL DE BOKSSPORT TE TEMSE PROPAGEREN GOED DEBUUT Trainer Jef Van Driessche Williams: Gilbert Baeyens: vraagteken udy Gauwe: elgisch kampioen Alois Carmeliet: Europees challenger Clement Tshinza: heropstanding De Voorpost - 4.1.1980 - 25 vergunning k [r de revelatie «Ik zou 1979 kort kunnen samenvatten met einde goed alles goed. Het was een heel moeilijk jaar, voornamelijk op organi satorisch vlak. Het wordt hoe langer hoe moeilijker om nog een meeting klaar te krijgen. De laatste dagen voor de meeting regent het gewoonlijk forfaits. We bleven dit jaar zeker niet gespaard van problemen en samen met de tribulaties met de bond, gaf dit op sommi ge momenten wel een wrange nasmaak. Maar gelukkig zijn de meeste zaken vrij goed opgelost en wat de sportieve kant betreft, kan ik zeggen dat een bokser zo goed is als de laatste kamp die hij bokst en in die optiek is het heroveren van de na tionale titel van Rudy Gauwe en het aanduiden van Alois Carmeliet, als challenger voor de Euro pese weltertitel, voor ons een erkenning van de in spanningen en voor de boksers een juiste waar debepaling.» Zeienaar, om te doen is ge- vooraleer hij van Boksbond kreeg, is van het boksjaar ge- De bokswijze van aan sympathie Dave, willen beoordelen. We alleen maar dat iedere vo- zoals hij gebekt de sport telt ook alleen het re en daar kan de ermeling van Jef Driessche alleen fier over zijn. zijn 11 overwinnin- it evenveel kampen, kan men alleen maar concluderen, dat hij een stevige basis heeft ge legd, om heel ver te ko men. Dave Williams is een bokser met een goe de liefhebbersvorming met 72 kampen, waarvan er maar 4 werden ver loren. In zijn laatste kamp te Brussel ging Dave voor de tweede keer in zijn loopbaan naar het vilt, maar hij bewees dat hij niet alleen goed een slag kan pakken, maar hem evengoed verteert. Een ongeslagen Williams zal zeker tevreden zijn over zijn seizoen op het vaste land. F Williams: the Killer.(ar) De organisatie van Boks club Temse, waarvoor het duo Ven Overschelde - Baeyens zich heeft inge spannen, werd een suc ces, zowel qua publieke belangstelling als op sportief vlak. Een slecht begin was zeker dat men pas om 20.37 u. de eerste gongslag gaf. Een ver zachtende omstandig heid was het wegblijven van de boksers uit Geel, zodat de organisatoren verplicht waren te schip peren met het program ma, maar er uiteindelijk nog goed uitkwamen. De liefhebberskampen loon den zeker de moeite en de 6 x 2 minuten kamp die Rudy De Gruyter uit Beveren, betwistte tegen Heytens van Aalter was wei een mooie apotheo se, die verdiend door de Waaslander werd ge wonnen. De Gruyter, die het wel eens moeilijk heeft om zijn strijdlust in te tomen, deed het nu met overleg en in elke ronde was hij de bokser die het initiatief naar zich toetrok. Hij deed dit meestal met uitvallen van rechts, die hij wel kon variëren met slagen naar het lichaam en naar het hoofd van zijn tegen stander en zeer positief was zeker dat hij zijn dek king goed verzorgde en over de ongewone af stand kwam hij er fysisch het best uit. MOHAMMED MAALEM De hoofdkamp was het debuut ven het plaatselijk idool Mohammet Maa- lem, die tegen de Brus selse Italiaan Angelo d'A- leo, zijn liefhebbers tijd wou verlengen. De Temsenaar toonde zich een verstandig bok ser, die op de hoede was voor de routine van zijn tegenstander en dit pro beert te ondervcngen door met linkerdirects het initiatief voor hem op te eisen. d'Aleo blonk ze ker niet uit door zijn fysi sche weerstand, maar hij pakte toch gemakkelijk de slagen van Maalem. Vanaf de derde ronde is de poulain van Willy Bayens volledig baas en zijn linkerslagen naar de lever afgewisseld met en kele links-rechtse serie- tjes doen de Brusselaar pijn. Maalem voelt dat er meer dan een puntenze- ge inzit en gaat te impul sief te werk, zodat de pre ciesheid weggaat en hij zelf zijn dekking verwaar loost, maar gelukkig voor hem kan zijn tegenstan der aanvallend niet repli keren. In de vierde ronde loopt d'Aleo een kwet suur aan de lip op en op doktersadvies wordt de kamp bij het begin van de vijfde ronde stopgezet. Maalem was samen met zijn Marokkaanse familie en zijn plaatselijke sup porters dolgelukkig en hij vierde zijn 22e verjaardag samen met zijn eerste be roepszege en daar kreeg hij ook bloemen voor van de vroegere wielerkam pioen Karei Smet, mo menteel op 49 jarige leef tijd nog kampioen bij de veteranen van de Vlaam se Wielerbond. Zijn duels bij de liefhebbers met Rik Van Looy, die hij qua overwinningen de baas was, spreken nu nog al tijd aan. Karei Smet wenste de Marokkaanse Temsenaar Maalem een succesvolle boksloopbaan en hoopte dat het sportleven te Temse met zijn prestaties zou meegroeien. BENO In de kampen die Gilbert het voorbije seizoen bok ste kwam zijn bestendige vooruitgang aan het licht. Zowel op technisch- als taktisch plan bewees hij veel te hebben meege dragen van zijn teamge noten Alois Carmeliet en Clement Tshinza. Men keek dan ook uit of hij de curve in stijgende lijn kon laten evolueren, maar tij dens zijn laatste kamp liep Gilbert een kwetsuur op, waardoor hij niet ver der kwam dan een match nul. Achteraf is gebleken, dat de achillespees ge raakt was en Gilbert on dervond er tijdens zijn opnieuw doorgedreven training zoveel hinder van, dat er nu wel enkele tijd rust op zit en het ko- mende seizoen voor hem een vraagteken blijft. CUben Boeven,: wel tijdens het afgelopen jaar.(ar) Zaterdagavond kwam Mohammed Maalem op de dag dat hij 22 jaar werd voor het eerst onder de ringlichten als beroepsbokser. Deze jongeman die sedert zijn tiende jaar met zijn familie te Temse woont en sedert ruim vier jaar naar de bokszaal trekt, heeft de mogelijkheden om een ernstige bijdrage te leveren om de bokssport te Temse van de grond te krijgen. Mohammed heeft reeds lang zijn aanpassingstijd achter de rug en kan be schouwd worden als een ernstige nuchter denken de jongeman. Maalem liep school te Temse en Müaleni (rechts) ivas te sterk voor d'Aleo koos voor het beroep van automekanieker via een leerkontrakt. De jonge Marokkaan, met zijn Westerse denkpatroon, vervolmaakte zich via avondschool en is mo menteel werkzaam in een plaatselijke garage. INDIVIDUELE SPORT Het boksen was niet de eerste liefde van Maa lem.. Hij had gekozen voor het voetbal en speelde bij K.S.V. in de jeugdreeksen tot bij de juniores, maar daar brak zijn voetbalperiode af. «Ik voelde me op een ze ker moment benadeeld,» verklaart Mohammed zijn vaandelvlucht naar de bokssport. «Ik ontbrak bijna nooit op de training en als het om mij ging, werd van het principe af geweken en kregen niet- getrainde spelers voor rang. Ik werd bankzitter. Dit maakte me wrevelig en ik wilde overschakelen naar een sport waar ik als individu mijn mogelijkhe den kon tonen. Ik trok dus naar de bokszaal waar ik bijzonder goed door Ron- ny Van Overschelde werd opgevangen. Ik. maakte alle problemen en kinder ziekten mee, eigen aan een jonge boksklub en tot voor de komst van trainer Willy Baeyens bracht dit heel wat moeilijkheden mee.» Mohammed Maalem le verde als amateur 36 kampen. Zes keer werd een nederlaag maar en kele nederlagen zet hij op de rekening van een slechte technische bege leiding. «Ik hecht veel belang aan de raadgevingen die uit de hoek komen en voor mij zijn dit richtlijnen, waar ik mee poog de kamp in mijn voordeel te oriënteren. De laatste amateurskampen voelde ik aan dat dit noodzakelijk kontakt er niet meer was. Ik was niet weinig tevre den toen Willy Baeyens naar Temse kwam. Die paar maanden dat ik met hem train, heb ik meer geleerd dan in mijn vier voorgaande jaren. Ik voel me moreel sterk met Wil ly in de hoek. Hij doorziet vlug de situatie en kan de tegenstander observeren en daarenboven is hij het die ziet hoe ik boks. Ie mand die vertrouwen schenkt in de hoek is van groot belang voor een bokser». DE EERSTE ZIJN Mohammed Maalem, en zeker, nog niet Moham med Ali, zoals de zich versprekende speaker van dienst zegde, heeft een klare kijk op de boks sport. «Belangrijk in een boks- kamp is volgens mij de eerste te zijn. Ik heb dit in mijn eerste beroepskamp gepoogd waar te maken. Ik heb mijn tegenstander zo vlug mogelijk een tik gegeven en dit sprak in mijn voordeel. Hij bleef dan een tijdje op afstand en in die periode kon ik mijn bokswijze opdrin gen. Die eerste profzege schenkt mijn vertrouwen. Ik weet dat ik zeker niet gearriveerd ben, maar ik zal in ieder geval pogen een plaats te veroveren en nu ik zover sta, durf ik wel zeggen, dat als bijko mend pepmiddel, het geld verdienen er bij is gekomen. Ik vind het voor mijzelf een goed middel om wat bij te ver dienen. De slagen die ik er eventueel moet voor incasseren komen tegen mijn hoofd terecht». BENO Wies Carmeliet: in 1980 knokken voor de Europese titel.(ar) BOKSEN TE TEMSE ■°t wel en wee van wat de Belgische bokssport te eden heeft, wordt grotendeels bepaald door de else boksklub. Na het verdwijnen van Fernand telands, van Jean Pierre Coopman, die nochtans 'cht terug te keren, maar dit gebeurt zeker langs de ote poort en het definitief uitschakelen van Symos, or Jean Van Torre, was er alleen nog Albert Syben. it omhoog gestuwd Brussels lievelingskind, werd or Rudy Gauwe op zijn juiste plaats gezet, zodat de ernationale richting in 1979 werd bepaald door de ksstal van Boxing Club Zele en manager-trainer ■ef Van Driessche. 9 zal Rudy Gauwe t zeker blijven herin- ren als één der onge- kigste seizoenen uit sportcarrière, maar 't een zeer goed slot. or allerlei omstandig- jen, zowel sportieve- organisatorische nd Rudy maar drie !r in de ring. Op 30 »ten\ber 1978 haalde Coopman van zijn on, maar op 11 no- ging hij k.o. te- Moore. Een weer- halsspier be zorgde aan Rudy fysisch problemen, maar zijn grootste ontgoocheling was wellicht toen hij op 21 april 1979 in de Loker- se Sporthal wegens een te lage slag zijn belgische gordel aan Syben moest afstaan. De amerikaan Halpen kreeg te Zele op 11 november geen kans tegen Rudy en hoofdza kelijk gedreven door har de training en geloof in zijn mogelijkheden, her overde de Lokeraar zijn belgische titel te Brussel. Hetgeen hij reeds veel vroeger had verdiend, viel Alois eerder onver wacht te beurt. Hij werd door de EBU aangeduid als tegenstander voor Hansen om de Europese weltertitel. Alhoewel Alois al betere prestatie- lijsten kan voorleggen, is de beloning zeker een be kroning van de loopbaan, die hij met geduld en ernst opbouwde. 1979 bracht voor Alois te Loke ren een ontgoocheling tegen Russi. Hij werd ze ker niet bevoordeeld met een matchnul tegen Con té te Zele. Billy Boy Waith, Barrabutti, Heath, Boundka kwamen er op een rijtje, maar hij zette zijn kandidatuur voor Eu ropese waardering zeker kracht bij toen hij over tuigd Richard Rodriguez klopte te Brussel. De af sluiting van het sportjaar 1979 staat bij Alois Car meliet in het teken van zijn voorbereiding voor de titelkamp begin fe bruari te Randers (Dene marken). Wies Carmeliet.(ar) De intrede van Clement Tshinza bij Boxing Club Zele was langs de grote poort geweest, maar de bevestiging was in 1978 enigszins uitgebleven en na het Zorza-avontuur zag het er niet zo goed uit. Maar Clement kwam sterk terug. Hij stopte de opgang van Langewou- ters, zette Briscoe op zijn nummer en bokste een propagandakamp met Hernandez. Deze come back betekende voor Tshinza dat hij in januari 1980 te Casablanca of Zaire aan de slag kan te gen Mimoun Mohatar om de Afrikaanse titel. BENO

De Voorpost | 1980 | | pagina 29