K. TEMSE, KANG. AALST, KALKEN, G. DENDERMONDE BIJ DE MANNEN. 5TEKENE EN LOKEREN BIJ DE VROUWEN, PROMOVEREN HET JAAR VAN DE RARE PROMOTIES l«gB hn imam érsm, f f.wjf VOLLEYBALL 1979 De Voorpost - 4.1.1980 - 27 iiw A. Leeuwerik Lede: volleybal een prettige vrijetijdsbesteding. t zoals in de nationale afdelingen kon het toeval een adje meehelpen in de promotie. De repercatie van de toeging van een ere-afdeling in nationale kon niet zo nakkelijk worden voorspeld zodat vele klnbs tot het itste jnoment onzeker waren over hun toekomst. Veel ren heeft het de contreien uit het Dendermondse, Is terse en Waasland niet gebracht want tenzij wij keerd werden voorgelicht profiteerden alleen Kang. 1st, Kalken, De Klinge, Wichelen en Kallo van een komend plaatsje om hoger op te wippen. Dat zoiets nog |jd een avontuurtje wordt, bewijzen de Kangoeroes nu igdek na week. Hun stroom van nederlagen houdt maar niet zodat én voor de klub én voor de spelers deze promotie ühts een slechte nasmaak zal te weeg brengen. Dat het smallen van de top kwaliteit teweegbrengt kan dan wel sd zijn voor de topploegen in de vaderlandse kompetitie, ie provinciale reeksen wordt er vlotweg boter gegeten... zal hotybal: soepelheid en rejleks.(ar) iind ken doet het iets minder gang zijnde kompetitie is dit ht. Hoogvliegers zijn ze zo... want ondanks hun IqK niet. Daarvoor is de erbarmelijk slechte start is ing ook voor hen te groot Zele weer teruggeroeid... rij leest. En ja... Bazel, een ploeg met eent dramatisch verliep de erg veel intrinsiek talent en staffee kompetitie voor A. St. gestalte... die tijdens haar ringuuu dat tot enkele weken maidenjaar in eerste provin- k li de slotdag van de ciale echt water en bloed ?n «petitie in eerste provin- zweette en toch aan verdere dli nog alle aandacht had problemen ontsnapte. Hun >mef een bijkomend plaatsje tweede jaar in de hoogste eeiK lift. In extremis sloop provinciale reeks is eigenlijk an eberg nog op kousevoe- al niet beter... vorig jaar jc/itfeoorbij en kwam Vosse- rond deze tijd stonden ze er pi.op de valreep naast A. zelfs heel wat beter voor. dfNiklaas om een beter Brengt 1980 de kentering? mt (smiddelde (54-33 tegen VK Aalst strompelde gesla- II voor de Klaasjes) mee gen uit nationale terug en i nationale te glippen, sloeg onmiddellijk en dras- zoals het er nu uitziet tisch het roer om. Radikale ""■in we ATB weinig kans aanpak van het nieuw imago er dit seizoen in te dat de klub weer uit haar as :en. Spijtig eigenlijk zou doen herrijzen. Sterke t de knappe prestaties inbreng van de jeugd ook die de gepromoveerden - aanvankelijk wat pakken op C door de klasse die de de broek kregen doch na een *de1-ers onbetwistbaar be- schuchtere aanloop plotse- n - zou de klub van ling weer knap naar voor ek®jetaris Heyninck er zeker komen en geschraagd door 's nslecht figuur slaan. het talent en de routine van ïscl^fc^e Waas schuimt de Philips e.a. Rasschaert vlot ploepetitie door met formi- weg de herfskampioenstitel :hter.|e hoogten en laagten, op zak kunnen steken... rwisjer schroom mogen de zonder nederlaag dan nog ve' ^rpieten telkenjare als wat het beste laat verhopen, e titelkandidaten naar voor Tranen te Kruibeke waar ve ihoven worden. Even vlot Pardaf met een laatste De in de mannen van klub- plaats weer uit eerste provin- geeir Van Neer alle vooruit- ciale tuimelde... gekwetsten, leg jen in puin. Enkele wat misgrepen tijdens de smabpe matchen tegen de transfertperiode en dies eydfeen worden dan atge- meer waren te zware tegen- ikkeeld met nederlagen te- strevers in een kompetitie romfhet kleine grut... dit waarin de tegenstand vanwe- W1 dan goed voor een ge de opponenten al zwaar Bds in de middenmoot net genoeg is. Het dynamisch "i stajjr de groten... en diege- bestuur onder leiding van reaflie de prijzen binnenha- sekretaris De Meyer bleef et e, echter niet bij de pakken pl<#re doet het nog steeds zitten en formeerde een rdeneigen volk en handhaaft nieuw team dat in tweede eenidan ook steeds in de provinciale resoluut de lei- werfJcnmoot van de rang- ding in handen heeft en met tking. 'n de aan dergelijk brio de zaken aanpakt dat een herovering van de verloren plaats in. eerste provinciale geen uto pie is. in tweede provinciale liet K. Temse geen twijfel omtrent haar meesterschap bestaan. Het verloor amper twee maal en hield de rest op vier punten. Hun start in eerste provinciale was oorverdo vend al moest nadien wel wat gas worden teruggeno men... helemaal geen schan de trouwens want wie zegt dat de scheepsbouwers al aan het einde van hun Latijn zijn? Elversele liet de jeugd maxi maal renderen en behaalde een knappe derde plaats die duidelijk visie opende op de toekomst. Ook dit seizoen laat Elversele zich sterk gelden doch ook dit jaar zijn ploegen als P. Kruibeke en Baasrode voor iedereen te sterk. Kukl. Aalst is ook één van die sfinxen uit de kompeti tie, naast een ontroerende onregelmatigheid in kompe titie, ook een ploeg die blijkbaar niet veel weg heeft voor publiciteit. In alle stilte doppen ze hun boontjes, en blijkbaar bevalt het hen zo nog erg goed. Met een vijfde plaats mocht Baasrode erg tevreden zijn in de vorige kompetitie. Hun ambities bleven trouwens al bij aanvang van de kompeti tie beperkt tot een midden- motorrol. Aktiviteit op de transfertmarkt maakte de ploeg een duidelijk stuk sterker zodat er met reden een leidende positie mocht worden verwacht. Men bot ste echter op een sterk Kruibeke dat de kompetitie in tweede provinciale een nieuwe dimensie meegeeft. Beide ploegen ontmoeten mekaar ook eens voor de beker... Stekene en Nieuwkerken hebben veel gemeen. Hun prestaties zijn niet van even wicht gespeend. Steendorp speelde vlotweg mee, ont glipte net aan de degradatie doch heeft genoeg talent in de rangen om zoch te mani festeren. Sp. Zele deed wat het al jaren doet, verbeten tegen de degradatie vechten en zich voor de rest aan niets gelegen laten. Ook een politiek! Belsele toonde zich steeds erg tuk op vrijkomende stamnummers in hogere reeksen doch putte nooit veel sukses uit haar inspan ningen. De natuurlijke weg naar de top is nog altijd de beste... Kalken wipte samen met kampioen Lovendegem naar tweede provinciale terwijl ook De Klinge van het geluk gediend werd. Beide doen het verre van slecht in hun nieuwe omgeving. Kemzeke en K. Zele waren niet ontevreden met hun plaats op het middenschip terwijl Smash en blok: klassiek tafereeltje tijdens het volleybal. Wachtebeke en V. Kruibeke net ontsnapten aan de bijl. Hun presence in de nieuwe kompetitie is in elk geval al een stukje sterker dan vorig seizoen. Berlare is helemaal de berg af. Op enkele seizoenen tijd zijn de puiten van tweede provinciale, waar ze steeds een knap figuur sloegen, naar de laagste regionen afgezakt. Akkomodatie en klubbeheer, het moet alle maal op peil zijn! Slechte start in 1978 voor Leeuwerik Lede dat zich na de jaarwisseling schitterend herpakte en nog vierde ein digde. Hofstade was dolblij met de promotie uit vierde doch aarde niet in derde en dacht, voetbalgetrouw, met ontslag van haar trainer de zaken te beredderen. Het beterde er blijkbaar niet op want met een laatste plaats lag het ticket voor vierde provinciale klaar, waar de Hofstadejongens het nu ver re van slecht doen. Gelukkig maar! Wichelen was pas vierde in vierde provinciale doch wip te mee naar derde en krijgt daar. zoals te verwachten viel, geen poot aan de grond. Oudegem, dat op gelijke hoogte met rood-wit Wiche len eindigde, mag zich ge lukkig prijzen. Schellebelle voerde het staartpeleton aan en doet het in 1979-80 al stukken beter. G. Dendermonde en Kallo waren de gelukkigen die uit vierde provinciale D de stap opwaarts probeerden. Hun poging wordt tot nu met wisselend sukses bekroond. St. Gillis W., Melsele, Sinaai St. Pauwels, St. Niklaas en Rupelmonde akteerden met bescheiden sukses al moes ten de laatstgenoemden er dit seizoen vroegtijdig uit omdat zij zich niet in orde bevonden met de scheids- rechterscommissie. Het was maar povertjes bij de dames waar St. Gillis Waas met een vierde plaats de eer moest redden en er dit jaar eigenlijk nog minder van terecht brengt. Berlare begon dramatisch dit sei zoen dcch herpakte zich knap. A. St. Niklaas kan duidelijk beter. Stekene speelde zich kam pioen en is zeker een verster king voor de hoogste provin ciale reeks. Dendermonde, Baasrode en J. Zele strijden voor de ereplaatsen al is Baasrode als een komeet naar de top-geschoten. Pak ken zij de vlag van Gilvoc Dendermonde over? De Klinge, Moerbeke W. en Bazel ontliepen nipt de afda ling, iets wat Waasmunster en St. Niklaas niet lukte. Leergeld wordt betaald door Lede, Kang. Aalst, Wiche len en Oudegem, stuk voor stuk ploegen die pas werden opgericht. Een knap kampioen was Lokeren die haar maiden jaar in de kompetitie al onmiddellijk met een titel afsloot en in tweede provin ciale meer dan haar vrouwtje staat. St. Niklaas kwam wat te kort terwijl Lebbeke niet zonder verdienste eindigde. Voor Kemzeke, Nieuwker ken, Eksaarde en Belsele is meedoen belangrijker dan overwinnen. (gdp) Alles wel beschouwd kon in het midden van 1979 zowat iedereen promoveren die ambitie genoeg had om voor de ettelijke plaatsen te vechten. De creatie van een ereafdeling, de top versmallen om de kwaliteit op te drijven, was de oorzaak van die hoorn des overvloeds. In die ere-afdeling moesten we al niets verwachten want na de afgang van Wetteren en St. Niklase bleef het maar slappe oostvlaamse koffie in de top van ons nationaal volleyball. St. Niklase was trouwens ter ziele gegaan en had zijn opvolgers een zware erfenis nagelaten... een erfenis die nochtans met licht gemoed door de andere St. Niklase ploeg VC RAPID was overgenomen. Het verdwijnen van haar aartsrivaal gaf Rapid plotse ling die stimulans die het nodig had om weer hard te gaan werken aan de herop bouw. Het resultaat loog er niet om. Hades Temse ver teerde, zoals trouwens wel te verwachten viel, de snelle opgang naar tweede natio nale niet doch maakte er een boeiend leerjaar van. Hun resultaten in de aan gang zijnde kompetitie liegen er niet om. VC Temse groe peerde heel wat jong talent doch slaagde niet in haar opzet door te stoten naar de hoogste afdeling. Hun resul taten in de aan gang zijnde kompetitie zijn trouwens ook niet van die aard om steevast victorie te kraaien. In derde nationale moest Real Testa Lokeren een_paar zware aderlatingen onder gaan. De klub maakte eén vertrouwenscrisis mee doch uit de puinen rees een nieuwe ploeg. Mede door de komst van Danny Loyez is rood-zwart weer ijverig bezig zich in de kop van de rangschikking te begeven. Slechts een magere oogst in derde nationale al was het zeker niet beter in vierde waar Lebbeke zich met veel ambities in de strijd wierp, uiteindelijk wel kon promo veren, doch tenslotte aan een samenloop van onvoldoende doordacht beleid en een triestige spelersmentaliteit ten gronde ging. Daarmee wordt een streep getrokken door het bestaan van de oudste klub van de streek. Beveren vocht vertwijfeld tegen een steeds nader ko mend degradatiespook en moest er uiteindelijk ook aan geloven. Reddding kon niet meer baten. Ook in eerste provinciale vlot het niet zoals het eigenlijk zou moeten. Hun voortbestaan komt er duidelijk in het gedrang en afgaand op de aanwezigheid op de wedstrij den zou het ons niet verba zen moest Beveren nog eens de weg volgen van een andere klub met blauw-witte kleuren. Men mag van S. St. Gillis Waas nu echt vertellen wat men wil. de ploeg van sekretaris Ruts zit nog aitijd kalm en doordacht in natio nale en doet het verre van slecht in een overwegend Hun eerste internationale - officiële - konfrontatie ging spijtig genoeg niet door. De Turkse bekerhouder met een moelijke naam geraakte niet aan de broodnodige visa en verstook het Waasland van een ware volleybalhappe ning. In de nationale kom petitie startte Temse spette rend. «Recht naar het lands kampioenschap» kon men zelfs menen, maar een ap- Hoogopspringend boven het net.(ar) Limburgse reeks waar de kwaliteiten onloochenbaar vast staan. Het zullen sterke winden moeten zijn om Sigivok omver te blazen. Net iets te kort om lands kampioen te worden, sterk genoeg om nationaal beker houder te zijn, een niet-alle- daagse prestatie van DVC Temse. Dat onder leiding van Raymond De Coninck een zoveelste hoofdstuk schreef^ jn het reeds rijk gevulde volleybaiboek van Temse. pelflauwte zorgde voor twee nederlagen die tenslotte twee plaatsen in de rangschikking koste. Bij Temse zit men ook met een rasechte internatio nale Lieve Van de Velde, lid van een echte volleybalfami lie. of de appel... De overstap naar de rest van het nationaal gezelschap is zeer .groot. Men moet er naar A. Kieldrecht, S. St. Niklase en P. Kruibeke die er met gemengde kansen tegenaan gaan. Ook de meisjes kunnen zich uitlevt Real Testa Lokeren: uitstekend t De volleyballende dames van Adec-Baasrode.(ar)

De Voorpost | 1980 | | pagina 31