OPNIEUW HET LAATSTE KWARTIER SPARTA AALST =WINT DERBY Na verlengingen: Ajax wipt IVIaasmechelen 65! KORFBAL GELIJK, VERLIES EN WINST VOOR APPELS ATLANTIS DOET HET GOED Handlialkalender Handbal DERDE LANDELIJKE ZONDER PROBLEMEN BEKER VAN BELGIE -1/32 FINALE DINSDAG 8.1.80 TE LEBBEKE: België - Yoegoslavlë Koen Verhofstadt: kompetitie voorbij CHRISTINE VERMEIR: BESTE WEDSTRIJD De Voorpost - 4 .1.1980 - 31 ;nfc TWEEDE NATIONALE Evere - E.V. Aalst: 22-17 E.v. Aalst heeft voor de Aderde opeenvolgende maal n^een wedstrijd zien verloren gaan tijdens de laatste 15'. De Aalstenaars van trainer- coach Multael moesten het te Evere waar maken zon- der de gekwetste M. Bay ens ^terwijl M. Van Der Borght zijn laatste week op het strafbankje doorbracht. De jonge ploeg kon nu echter wel rekenen op J. Steemans en het is duidelijk dat Een dracht eens het weer over al zijn basisspelers kan be schikken nog een goede te rugronde kan spelen. Een dracht speelde te Evere reeds heel wat beter dan tijdens de laatste weken en men verzekerde ons dat de jonge spelers stilaan naar hun volle rendement toe groeien. Nadat Van Malde- ren de score had geopend verliep de wedstrijd minder vlot voor Eendracht dat 9' voor de rust een 7-3 achter stand diende op te halen. Na dit aarzelend wedstrijd- begin kon Eendracht dan toch loskomen en via een voortreffelijke Steeman werd het 8-73' voor de rust. De eerste helft werd afgeslo ten met een 11-9 score. Het werd onmiddellijk 11-10 langs D. Bayens en er ble ven nog 20' te spelen als Aalst vooral langs een op portune J. P. De Jaegher tot 13-12 naderde. Het wed strijdbeeld wijzigde weinig maar toch kwam Eendracht meer en meer aan bod. Via 14-14 werd het nog 15-15 opnieuw langs J.P. De Jaegher en Behaege maar een minder gelukkige scheidsrechterlijke beslis sing deed E.V. Aalst toen de das om. In plaats van 15- 16 werd het toen 16-15 en plots brak de Aalsterse weerstand. Evere ging in één ruk naar 20-15 en met nog 5' te spelen was het pleit beslecht. Twee late treffers van J. P. De Jaegher bracht geen aarde meer aan de dijk. Scoorden: Van Malderen 2, De Cock 2, Steeman 3, D. Bayens 2, De Doncker 1, Behaege 1, J.P. De Jaegher Reserven: Evere - E.V. Aalst: 17-17 Rust 7-8. Scoorden: Coore- man 4, Van Den Bossche 5, De Coster 1, G. De Jaegher 5, De Smedt 1, Steeman 1. ïki HANDBAL TWEEDE LANDELIJKE tajochewoa Aalst - Sparta Aalst: 17-25 ien qfcjochewoa Aalst zonder sprong ging rusten. Gedu- keeper Coppens en met rende de eerste 20' van de ldslechts één wisselspeler, tweede helft bleef het eind- gaheeft na een degelijke wed- resultaat vrij onzeker. Jo- strijd het derby tegen leider chewoa bleef aanklampen Sparta Aalst verloren. Na zodat 10' voor het einde hel jztshet eerste kwartier zag het er scorebord een 17-19 stand l dinochtans naar uit dat Sparta aanwees. Een vermoeide d.anaar een probleemloze zege thuisploeg kon toen het tem- nbstevende. De leiders hadden po van de leiders niet meer lentoen een blijkbaar gerust- volgen en via breack-outs. Stellende 2-7 voorsprong stevende Sparta nog naar g iiopgebouwd maar plots vlot- een vrij afgetekende zege. ,r\ite het niet meer bij de Spar- Scoorden: JOCHEWOA: etanen. Jochewoa kende nu De Vuyst 6, Verheyden 4, een sprankelende 10' en 5' Moens 3, Eckeman 2, Huy- tt bvoor de rust leidde de thuis- '/rechts 2. trxfploeg met 8-7 cijfers. De SPARTA: W. Boman 6, G. zmlaatste minuten van de eer- Wens 8, Van Der Meersch •.r iste helft werd het dan een 1. K. Boman 2, J. Bomon volledig gelijkopgaande 2. G. Corthals 3, E. Van ?N(wedstrijd waarbij Sparta Temsche 2, E. Verbestel 1. joch met een 11-12 voor- EVA Ajax Lebbeke - MAASMECHELEN 65: 24-22 Het lijkt ongelooflijk maar Ajax Lebbeke is erin ge slaagd Maasmechelen uit te schakelen voor de 1/16 fi nale van de Beker van Bel gië. De prestigieuze Lim burgers, pas gestegen naar 2de Nationale waar zij een promotiekandidaat worden genoemd en die dank zij de inbreng van veel buiten lands talent zo vlug moge lijk hopen tussen de Belgi sche top te kunnen plaats nemen, kunnen geen enke le verontschuldiging inroe pen. Ontbraken er inder daad een tweetal basisspe lers ook Ajax moest het stellen zonder het trio Hen- drickx - Van Mcdcgael - Quidé. zodat hier de kan sen gelijk stonden. De Limburgers, sterk bevoor deeld in gestalte en kracht, kregen echter de kous op de kop van een uiterst ver standig spelend Ajax. Coach Janssens hield de ploeg gedurende de ganse strijd opvallend goed in de handen toen Ajax de drie doelpunten, voorgift wegens reeksverschil inclu siefna 15' leidde met 8-3 was het duidelijk dat de Lebbekenaars zeker niet kansloos waren. Via 10-5 werd de rust bereikt met een 12-9 score. Na de rust zag het er naar uit dat Maasmechelen dank zij hun sterkere tweede lijn Ajax geen kans zou laten (13-13). Maar Ajax bleef rustig de bal rondspelen en alleen de uitgespeelde kan sen volgde een doelworp. Na 46' kwamen de bezoe kers voor het eerst op voor sprong (14-15). Een hard werkende Van Geel, sa men met de gebroeders Huyck en de onverwachte Verhaeven, liet echter niet begaan en 4' voor het einde werd het 18-17. Ondanks keeper De Bruyn voortref felijke dingen deed en Beeckman zich als een dui vel weert in verdediging, kon Ajax niet vermijden dat één minuut voor het einde Maasmechelen met 18-19 leidt. Minder dan een halve mi nuut voor het einde dwingt Ajax een penalty af die ijzig kalm door de jonge Dirk Huyck wordt omge zet. Na de eerste 5' verlen ging staan de ploegen steeds gelijk (20-20). Mark Huyck brengt in een span nend slot de ploegen gelijk (22-22) en met nog 90" te spelen zijn het Dirk Huyck en E.Verhaeven die een uiterst merkwaardige Ajax zege vastleggen. Scoorden: Verhaeven 6. D. Huyck 4. M. Huyck 7, Beeckman 1, Van Geel 3. EVA De handbalploeg van Rosis Aalst.(ar) jokeren - Groot-Bijgaarden: 25-9 b. jokeren liet niets aan toeval offer tegen een relatief zwak keren dan vlotter spelen en röjjroot-Bijguurden. De be- als Caudron de goede rich- n\foekers openden wel de ting had gevonden werden l3.Tfore maar nadat keeper de bezoekers in de vernie- 'an Vaerenbergh zijn op- ling gespeeld. De uiteinde- onent te grazen nam kwa- lijke 25-9 einduitslag ien de bezoekers niet meer spreekt verder voor zich- :ht aan bod. Onder impuls zelf. •an de juist werpende Rom- Scoorden: LOKEREN: }aut nam de thuisploeg Caudron 7, Rombaut 7, /oorsprong en na een eer- Rogiers 3, De Bruyne 4, ier vlakke eerste helft leidde Schal kens 1. D'Hanis 1, Lokeren met 10-3 aan de Lenaerts 1, Van Vaeren- fjfust Tijdens het tweede bergh 1. dli'edstrijdgedeelte ging Lo- EVA ,p« «la Te Lebbeke België - Tatra (CSSR) 20-24 w 8.1.80 te 20.30 u. krijgen de sportliefheb- bers in het algemeen en de handbaladepten in het i bijzonder een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd aangeboden. De Belgische ploeg ontvangt er de grootmeesters uit Yoegoslavië en al staat het vast dat de Belgen er weinig aan te pas zullen komen, de aanwezigen zullen zich zeker de verplaatsing niet I beklagen. Inderdaad, de Yoegoslaven die tijdens de maand december na twee verlengingen met het f kleinste verschil werden uitgeschakeld door West- Duitsland in de Supercup voor landenploegen, zor gen beslist voor een hoogstaand sportgebeuren. Avanti Lebbeke, dat de organisatie en het daarmee gepaard gaande finantiële risico op zich nam, hoopt dat de sportliefhebbers het nieuwjaarsgeschenk f naar waarde zullen schatten. EVA De drie mogelijke scores zijn deze week behaald door evenveel ploegen van Appels in de nationa le kompetitie. In 4A was het dankzij de niet gerin ge invloed van de ref dat men niet verder kwam dan 3-3. Een verzwakte 4B ploeg moest in het zand bijten tegen Kalmt- hout. Enkel de juniores konden (alweer) de winst in eigen kamp houden. De 4A's waren wel in een betere dag dan vorige week, maar deze keer was het de scheidsrech ter van dienst die roet in het eten gooide. Met de regelmaat van een klok brak hij de Appelse aan vallen af zodat verschil lende doelkansen in het niets eindigden. Pas na rust kwamen de Appe laars op gang, Vobako stond op dat ogenblik met 2-0 op winst. Twee doelen via de B-aanval toonden een beter beeld op het scorebord. De twintig minuten waren voor Appels echter te weinig om de reeds op gelopen schade te her stellen. Met nog een doel langs beide kanten kre gen we een 3-3 stand die vooral voor Appels, het spelpeil als referentie ge nomen, onverdiend te noemen is. Doelen: Moo- nen (2x), Verstraeten N. Het geteisterde 4B-team was een sparringpartner voor een verbazend goed spelend Kalmthout. De 2- 3 uitslag geeft een juist beeld van de wedstrijd en verder komentaar is overbodig. Doelen: Scholliers, Verbeeck. Wat de juniores betreft ziet het er naar uit dat we na hun overwinning van afgelopen zondag stilaan supperlatieven moeten gaan gebruiken om hun prestaties nog voldoende uit de verf te laten ko men. Nochtans hadden ze met Groen-Wit meer dan hun handen vol. We moesten zelfs wachten tot na de kampwissel om enige afscheiding te kun nen noteren. Tot dan had het ook sterk spelend Groen-Wit goed kunnen bij blijven. Net zoals de meeste tegenstanders uit hun reeks was het dankzij het niet aflatende snel spel ritme dat Appels ook deze ploeg de twee punt jes kon ontfustselen. Hiermee zijn zij de enigen van de Appelse ploegen die nog aanspraak kun nen maken op de titel. De 4A ploeg kan na de drawn tegen Vobako alle hoop laten varen en de De Belgische nationale ploeg «na enkele jaren op nieuw internationaal ak- tief» leverde alle omstan digheden in acht genomen, een bevredigende prestatie tegen het Tjechische Tatra Koprivnice. De Belgen, zonder de gekwetsten Dirk en Koen Verhofstadt en Eddy De Vlieger, bleek weliswaar iets te zwak uit te vallen en het kan niet ont kend worden dat een van onze topklubs minstens even sterk zou gespeeld hebben. Het is niettemin duidelijk dat er met deze basis flink werk kan gele verd worden zodat er met enige hoop kan uitgekeken worden naar de C-wereld- kampioenschappen die tij dens de maand februari ge speeld worden op de FAR- OER eilanden. De Belgen liepen onmiddellijk tot 2-0 uit langs Föurrez en een zeer goede J. Smeets. Het eerste kwartier sloot af op een 7-4 score. Daarna daal de het Belgisch tempo enigszins waar de ervaren Tjechen gebruik van maak ten om tot 7-9 voorsprong te nemen. J. Schuerman. de enige Belgische afwer- ker uit de tweede lijn, zorg de voor een 9-10 ruststand. Na de rust bleek Tatra ge woon beter in de afwerking en via 10-14 werd het 13-17 een kwartier voor het ein de. Vrij onverwacht slaag den de Belgen erin deze achterstand op te halen (17-17) maar de 35-jarige Bruna nog steeds we reldklasse zorgde er op zijn eentje voor dat de Bel gische nationale ploeg zonder één vertegenwoor diger van de leiders in de nationale kompetitie Avan ti Lebbeke niet verder kwam dan 20-21 één mi nuut voor'het einde. Het is duidelijk dat België over het spelerspotentieel be-., schikt om ook op interna tionaal gebied een rolletje te vervullen. Nationale ploeg: Paesen, Cnudde, Verbert 1, J. Schuermans 6, Thomassen, Smeets 3, Smits 1, De Bruyn, Kenis 1, Fourrez 3, De Preter 3, Brouwers, De Pauw 2. EVA 4B's hebben nooit ge noeg in eigen kunnen ge loofd om met enige kans op sukses deze kompeti tie af te ronden. Volgende zondag zijn het enkel de seniores die in het strijdperk treden. In 4A en 4B ontmoeten ze Wilrijk. Misschien kun nen ze de schade nog enigzins beperken. Mannen 1ste Nationale Zat. 5.1 te 17.15 u. Charleroi - Avanti Lebbeke 2de Nationale Zondag 6.1 te 20.15 u. Villers - E.V. Aalst lste Landelijke Zat. 5.1 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Haachtse Zat. 5.1 te 21 uur Dendermonde - Kortrijk Zondag 6.1 te 19.30 u. Ganshoren - Rosis Aalst I 2de Landelijke j Zat- 5.1. te 20.15 u. Sparta Aalst - ZWIJNAARDE Él Zat. 5.1 te 20.30 Mechelse - S.K. Grembergen Vrouwen H Zond. 6.1 te 16.30 u. Avanti Femina - Sp. Evere Zond. 6.1 te 16 uur R B. Dendermonde - E.V. Aalst Zond. 6.1 te 13.45 u. Vopsa - Aalst Sportief 2de Landelijke Zond. 6.1 R.B. Dendermonde - 2 - Haachtse. EVA Zondag werd het voor At lantis Lebbeke een suk ses over gans de lijn. De ontmoeting op Schelle leverde zowel voor de ju niores tegen Merksem als de beide wedstrijden van de A en B ploeg te gen Turnhout de zege op. De wedstrijd van de A ploeg kende geen schit terende start de eerste helft was er weer een van de gemiste kansen. Na dien kwam de motor op volle toeren te draaien en kwam een vlotte zege uit de bus. De juniores won nen hun eerste wedstrijd en nu mag gezegd wor den dat het team wérke lijk prima speelde in een match tegen een noch tans niet te onderschat ten Merksem. De B. ploeg volgde het goede voor beeld en bleef ook zon dag overeind in hun wed strijd tegen Turnhout B zodat zij ongeslagen blij ven in deze microkompe titie zoals de A ploeg. Atlantis Lebbeke - Turnhout 9-3 Bij de rust was de stand 4-2 en dat was dan een weerspiegeling van wat deze eerste helft ons ge boden had. Geen vlot spel van Atlantis dat eer der moeizaam op voor sprong kon blijven. In de aanvangsminuten wer den zij zelfs op achter stand gespeeld, maar even later kon Karei De Waele deze flater recht zetten en Lisette Van Praet bracht met een pri ma korf de stand op 2-1. Nadat Turnhout terug op gelijke hoogte was geko men kreeg Marijcke Die- rickx een kans op inloper en het was 3-2. Rudy zorgde naar het einde toe van de eerste speelhelft voor nummer 4. Turn hout dat na de rust allp hens aan dek moest roe pen om de golf van aan- valleh te stuiten kon dat zonder een drietal fouten te maken die een straf- worp voor gevolg had den. Tweemaal moest Lutgarde Coppens de taak op zich nemen en zij deed dat telkens feilloos. Lutgarde zorgde ook nog voor een derde doelpunt met een afstandschot in deze wedstrijd. Nog een strafworp mocht Karei De Waele nemen en ook dat was raak terwijl hij ook nog voor een doelpunt zorgde zodat uiteindelijk 9-3 eindcijfers op het bord kwamen. Atlantis Lebbeke B - Turnhout B 4-0 Turnhout dat wel sterk was in verdediging kon alleen de schade beper ken in deze wedstrijd die twee ploegen tegenover- elkaar bracht die nog niet verloren hadden. Een match die zou beslissen dus over een eventuele titel in deze reeks. Het werd een zege voor At lantis zij het met geen grote score zoals de A ploeg maar dan zeker verdiend. Een zege van een team waarin geen bepaald zwakke pionnen liepen en waar ieder zich volledig inzette en het beoogde doel opleverde. Carine De Waele zorgde voor het eerste doelpunt Voor Avanti Lebbeke blijven de tegenslagen zich opstapelen. Nadat H. Ebel naar het buitenland uitweek wat echter minder zeker is dan een paar weken geleden en Eddy De Vlieger met een neusbreuk nog out is, liep Koen Verhofstadt een zware enkelkwetsuur op tijdens de training van de nationale ploeg. Koen werd ondertussen reeds opera tief geholpen maar het staat zo goed als vast dat voor hem het seizoen voorbij is. Voor Koen die echt niet gespaard wordt wat kwetsuren betreft, is het dubbel spijtig aangezien hij duidelijk naar zijn beste periode toegroeide. Spoedig herstel Koen. EVA op strafworp na fout op Hubert Van Hauwermei- Pierre-Paul De Blieck. Lu- ren zou met een inloper do De Wit zorgde voor de stand op 3-0 brengen het tweede doelpunt via en Anne Marie De Wit inloper waarmede ook de legde de vierde roos in ruststand was bereikt, de korf. Verdiende zege. Juniores Atlantis Lebbeke - Merksem 5-3 schalck legde nummer wedstrijd zowat door vijf in de korf. In een der speler en supporter Ook een zege voor de rug gevonden en zondag match waar ieder mag werd aangewezen als de juniores die nu stukken zorgde hij voor twee tref- gefeliciteerd worden speelster die een knappe beter speelden dan wat fers telkens met afstands- voor de inzet en het pri- wedstrijd voor het voet- we in de vorige ontmoe- worpen. Twee doelpun- ma spel dat er werd gele- licht bracht. Voor een tingen hadden gezien. Ni- ten kwamen er van Ed- verd. We geven graag nieuwelinge in deze sport no Collewaert heeft de win Borms ook weer pri- ook een pluim aan Chri- is dat wel een vermel- jongste tijd zijn schot te- ma en Lieven Maer- stine Vermeir die na de dingswaardig feit.

De Voorpost | 1980 | | pagina 35