mm LEBBEKE A WON Z0N0EB MOEITE! PATRO HAMME VIERT 30 JARIG BESTAAi PATRO TIVOLI HAMME A OP VOLLE TOEREN A HOUDEN DE KOORD HERLEVING A VERRAST AANGENAAM s.maM ®'r8et ,D ,Ee" 34 - 4.1.1980 - De Voorpost Tafeltennis Lebbeke A heeft een rus- buigen, maar dit kon de begin niet zo schitterend de score dadelijk op 0-2. zege van Lebbeke niet in te zullen verlopen voor Maar na zes wedstrijden gevaar brengen. Patro D de BAC-jongens. Omdat was alles al samen gelo- kreeg Triumf A op be- KWB spoedig op winst pen. Dit dank zij het knap- zoek. Echt geen kolfje kwam. Maar ze werden pe werk van Joris en Lijn- naar hun hand want ze spoedig een halt toege- neel. Toen Baasrode roepen door Muylaert die daarna het dubbelspel tige trip gemaakt naar het werden met 2-8 geklopt. Hamse Prado A. Ze heb- De Keyser was de enigste alle wedstrijden tot een won was het aardig op ben niet tot het uiterste bij de Hammenaars die goed einde kon brengen, weg naar een overwin- moeten gaan om daar kon zorgen voor enig ver- Baasrode D heeft op ei- ning. Zo ver is het echter met 2-8 overeind te blij- weer. Tweemaal zou hij gen terrein een puntje niet gekomen. In de re ven. Segers won van J. zijn wedstrijden tot een moeten afstaan aan sterende wedstrijden lie- De Donder en daarmee goed einde brengen. BAC Grembergse. De bezoe- ten de lokalen hun voor- was het uit met de enkel- C deed een goede zaak kers begonnen nochtans sprong ontsnappen. De spelen. Tot besluit zou de door KWB A met 3-7 in zeer gped. De beide Ver- A-formatie van Baasrode Hamse ploeg het dubbel eigen zaal te gaan klop- lackt's wonnen elk hun heeft een verrassende wel tot winst kunnen om- pen. Het scheen in het wedstrijd en dat bracht 10-0 overwinning afge dwongen op Gremberg- neemt niet weg dat deze se A. Weliswaar heeft ploeg een allerbeste Vermeulen gezorgd dat prestatie heeft geleverd. Baasrode een goede kans Patro-Tivoli kreeg Triumf mpakte maar dat het zul- B op bezoek. De bezoe- ke vaart zou gelopen heb- kers waren veel te sterk. ben had niemand ver wacht. Het is geen alle daags feit dat Van Boven en J. Vermeir bij Grem- Het werd een zware 2-8 nederlaag voor de Ham se ploeg. Het zou twee maal Chris Van Couwen- bergse aan geen enkele berghe zijn die de twee overwinning geraken, tegenpunten voor de lo kalen kon in de wacht slepen. Bij Triumf was Weliswaar is de uitslag ongetwijfeld Kurt De voor Baasrode iets te fel Cock het beste element, uitgedrukt. Maar dit Prado B worstelt maar verder om in de eerste Tweede provinciale Blijken de teerlingen in verband met de titel strijd in tweede pro vinciale A reeds zo goed als geworpen te zijn na de nederlaag van titel kandidaat St. Niklaas D Sleidinge niet waar te maken. De achterstand op Sleidinge B die aan vankelijk één punt be droeg, was juist voor voornoemd treffen tot drie punten uitgegroeid bij Sleidinge B. Zulks als gevolg van een be- heeft tot gevolg dat de St. Jorisboys liefst 5 punten voorsprong ver werven op de Waas lan ders die trouwens in tweede stelling worden bijgebeend door Eikenlo B en Patro Tivoli Hamme A. Als kampioen van de derde provinciale hadden De Keyzer en zijn maats bij de aanvang van de kompetitie hun hoop op behoud gesteld. Sinds Pierre De Schoesitter opnieuw de rangen van de KBTTB is kome.n vervoegen waait een nieuwe wind door de Patro gelederen. In één ruk werd naar de tweede plaats opgeklommen. slissing van het P.C. Oost-Vlaanderen, waar bij St. Niklaas de wed strijd bij Elckerlyc A verloor wegens laatko- men. Kan men te St. Niklaas zijn titelambities vergeten dan is zulks ook het geval voor Herleving B dat sterk van start ging werd door nederlagen bij Patro Tivoli A, Sleidinge en Eeklo B uit de leiders zetel gewipt en tot ach tervolgen aangewezen. glimlach. Aanvankelijk liep het volledig scheef, Kinck geraakte moeilijk op dreef, en toen men Fleurinck wegens fami liale omstandigheden diende te missen, liep het volledig fout. Geluk kig is hieraan spoedig een einde gekomen en de winst bij Pacem Mal- degem A plaatste de Aalstenaars opnieuw op het goede spoor, Mel- sele B en HK Hamme A blijven de zorgenkinde- dat de afwezigheid van ren. Tot voor de jongste o.a. Van Bogaert zich speeldag bleek HK.Ham- zeer sterk doet aanvoe- afdeling overeind te blij ven. Het zal ongetwijfeld een vergeefse poging worden. Momenteel heb ben ze nog geen enkele overwinning kunnen la- rond de ploeg normaal ten optekenen. Nu dat ze draait. in eigen lokaal Tivoli op Kunnen St. Niklaas D, bezoek kregen zat er toch Herleving B, Patro Tivoli een redelijke winstkans A en Elckerlyc A eerder in- Maar dat werd hen rustig het verder gebeu- n'et gegund. Integendeel ren afwachten, en van het werd een zware afta- nu plotseling eventuele omstandighe- keling 2-8. Het was enkel den hun enigzins terug- Salembier die kon zorgen getrokken ambities in v?or een tegenpunt. En extremis pogen waar te 8lsuzue ,tot ^sluit n°9 he' maken, dan wordt het dubbelspel de wacht voor Melseie B en HK sleepten was dat maar Hamme wel een moei- IT h °P aT k iüi^Q tonrnrowH» ten been. Smash A heeft lilke terugronde. Het kan he, nje, kunnen r[)oien „,,,w .- tegen H.K.H. A. Het falen strijd te Melseie de uit- van Van Exterghem zat er voor een groot gedeelte nu wel zal begrepen hebben dat te vroeg gaan berusten geen uitweg biedt. Voor Melseie B dat blijkbaar reeds bui ten de gevaarlijke zone was geraakt liggen de kaarten anders. Meester Rosier vond geen verklaring voor het Oa. minder presteren van gevestigde waarden, al wenste hij wel te stellen best dat de terugwed strijd te Melseie de uit eindelijke ontknoping zal worden. Gesteld kan worden dat de Dendermondse B- ploeg wel enige tegen slag kende. Op bepaald moment diende men de ganse ploeg te vertim meren en zulks heeft Het heet zo dat Patro enkele punten gekost. Tivoli A momenteel wel elke tegenstander uit tweede provinciale A moet aankunnen. Men kan dan bij deze Hamse club heel wat hoger gaan Met Patro Tivoli A en St. Niklaas D kunnen de Herlevingers evenwel nog leven in de brouwerij brengen. Meer zelfs wan neer genoemde ploegen me recht op de degra- len, feit dat samenvalt brengen. In deze optiek tussen. Deze knaap won datie af te stevenen. Het met een weerspannige zal er van de zenuwen geen enkele wedstrijd en feit dat men Van Damme forme bij o.a. de gebroe- der spelers wel heel veel dat zjjn we beslist van hem niet gewoon. Rekent daarbij dat Van Damme, een oud Smash-speler, deze keer schier onklop- baar was en meteen was het duidelijk dat Smash er aan was voor zijn moeite. Baasrode B op verplaatsing naar Pardaf werd gauw huiswaarts gestuurd met een 8-2 ne derlaag. Te zwaar uitge drukt. mikken dan aanvankelijk er werkelijk blijven in werd vooropgesteld. Zo- geloven is de titel van Sleidinge verre van bin nen schot. Elckerlyc Jfs we reeds telden wist St. Niklaas D het in de 4 puntenwedstrijd met aalst A heeft opnieuw de van Luc Verschelden, die uit de basisploeg terug ders Verstraeten, waar- trok tenvoordele van de B-ploeg liet niets aan De rangschikking duidelijkheid over. Ter 1Sleidinge B 9-8-0-1 gelegenheid van de wed- 2. Patro Tivoli A 9-6-3-0 strijd tegen Melseie B, 3 st. Niklaas D 9-6-3-0 die zowat mocht be- 4. Eikenlo Eeklo B 9-6-3-0 schouwd worden als de 5. Herleving B 9-5-3-1 wedstrijd van de laatste 6. Elckerlyc Aalst A 9-4-3-2 kans riep HK Hamme 7 Pacem Maldegem A 9-3-6-0 opnieuw Van Damme op g. Melseie B 9-2-6-1 voor de A-ploeg en uit- 9. HK Hamme A 9-2-7-0 eindelijk werd het een 10. Puck A 9-0-8-1 even verdiende als ver rassende zege. De kloof die bij eventueel verlies 5 punten zou hebben be- Derde Provinciale dragen, werd thans tot één puntje herleid. Het HERLEVING C EN KEMZEKE kan dus best nog alle 1 Provinciale In derde provinciale B deelt Herleving C half weg kompetitie de lei- dina met het Gentse eigenaardige toestand 'anneer we bij de kom- jtitiestart om vooruit- chten vroegen voor belde Dany Vermeulen, voorspellingen ten spijt is Herleving A de ploeg nog jeugdige St. Niklase ploeg nog sterk kan geworden die vriend en terugslaan in de terug tegenstander in posi- ronde. Te Melseie is men Herlevingssekretaris tieve zin heeft verrast. De tenvolIe tevreden over de 1 kapitein van de Den- irmondse A-ploeg Het wordt bikkelhard in erste provinciale, ikenlo Eeklo, Small street Gent en Drive St. fmandsberg willen kost wat kost hun verloren plaats in de nationale kompetitie heroveren. Kieldrecht A dat vorig seizoen de promo tie aan de neus zag voorbij gaan zal het dit seizoen zeker anders aanpakken. Een be scheiden ereplaats is vpor Herleving wegge legd zo werkelijk niets aan het toeval wordt overgelaten. Niemand durfde het aan de woor den van de Herlevings- kopman tegen te spre ken, temeer daar het enige ploeg die er in prestaties van de fan ion- slaagde de huidige leider ploeg ook al geeft kop- Eikenlo A te kloppen, man Eric Verstraeten de prestatie die de Herle- jongste weken de indruk vingers in de terugronde er enigszins door te hopen over te doen. Als zitten. Ronny Braem tweede gerangschikte daarentegen is de aange- ziet men de toekomst nu wel heel anders in. Eikenlo A telt immers toch als men weet dat hetzelfde Herleving C aan het einde van de vorige kompetitie theore tisch tot degraderen ge doemd was. De her structurering van de reeksen schonk Herle ving C de kans te bewij zen dat het wel degelijk ke A klopte. Beveren A liet zich eveneens verras sen wat Kemzeke A opnieuw aan de leiding bracht. Armand De Coene en zijn maats, de aan de verwachtingen, maar hun mogelijkheden toch bepeerkt zien tot een tweede rangsrol. Temse B als hekkenslui ter is reeds zo goed als nog niet door de kerk. De jongste weken is o.a. Kieldrecht B zo sterk op de proppen gekomen dat Kemzeke A zich best maar veilig zal voelen als de terugwedstrijd tegen de grensploeg tot een derde provinciale waard goed einde is gebracht, was. Aan het einde van Zover is het evenwel nog name verrassing bij Mel seie A, dat precies de plaats inneemt die het drie punten voorsprong zich had toegemeten. De zodat veel zal afhangen geestdrift die de spran- van de repliek die o. Kieldrecht in de terug- kelende Meiseelse jeugd aan de dag legt zal van ronde tegen de leider, vandaag op morgen geen Kieldrecht dat halfweg titel in eerste provinciale kompetitie de vierde opleveren, maar het zit er plaats heeft ingenomen dik in dat meester Ro- met vijf punten achter- siers nog heel wat ge- Lebbeke, de eerste ach- stand op de koploper, noegen zal beleven aan de heenronde preikt dat zelfde Herleving aan de leiding en maakt een reele kans om te promo veren. Hoe een dubbeltje toch rollen kan. De te overwinnen ploeg blijft Small Street D uiteraard, al kan worden gesteld dat geen van beiden een steekje mag laten vallen. niet, Benny Van den Hende en zijn ploeg maats hebben immers ook hun zinnen op de titel gezet, zodat het nog bijzonder spannend kan worden. Van deze twee strijd kan Beveren A mogelijks nog profite ren. Temse A in vierde stelling met vier punten achterstand op Kemzeke A bleek aanvankelijk bleef enigszins beneden zijn jeugd, de verwachtingen. De Samenvattend kan wor- onbeschikbaarheid van den gesteld dat het de Hubert De Wilde heeft streekploegen goed gaat zich bij enkele wedstrij- in deze tot het uiterste tervolger, is weliswaar roepen om het de sterk- reeds op vijf punten sten moeilijk te maken. team op de openings- den sterk laten aanvoe- betwiste kompetitie, hebben be- dag voor eigen publiek len, zodat het nu wel erg Misschien verslagen werd door St. moeilijk zal worden de paalde omstandigheden Niklaas C. Precies deze achterstand op te halen, ertoe bijgedragen dat de zelfs al spannen Hubert kaarten ietwat door el- De Wilde, Luc Struylaert, kaar werden gehaald en Gunter Van Puymbroek, precies de ploegen die Freddy De Pauw en co zich een bescheidener nederlaag heeft een om mekeer bewerkstelligd. In de volgende wedstrij den gingen de Dender- mondenaars er zo sterk zich tot het uiterste in. rol hadden toegemeten Melseie A en St. Niklaas toonaangevend zijn ge- C nemen een gedeelde worden. Herleving A als vijfde plaats in met 9 lijsttrekker, Kieldrecht punten of zeven punten als de ploeg van de tegenaan dat eerst Small Street en daarna titel kandidaat nummer I er moesten aan geloven. Drive A en Kieldrecht A werden in bedwang ge houden. Louise Marie A en Zwijnaarde A kwamen niet verder dan een eer vol verweer. Eigenlijk was het alléén Melseie A dat Herleving A ver mocht het vuur aan de schenen te leggen, ge zien Drive B het even min wist waar te maken tegen de ploeg waarin Vic Eylenbosch en Karei Mestdagh meer dan hun draai hebben gevonden. De minder rooskleurige teruggeslagen en maakt zelf nog weinig kans op de titel. De jonge Lebbe- kenaars hebben noch tans reeds een en ander bewezen en kunnen in de terugronde de koplopers het leven nog zuur ma ken. Een ereplaats schijnt voor de Casino jongens alvast wegge legd. Voor de overige streekploegen die in der- Kangschikking in derde B Het forfait van Marcel Maerevoet betekende evenwel een te grote verzwakking voor de scheepsbouwers die nu enkel op een ereplaats mogen hopen. In volgor de komen dan St. Niklaas E, Beveren B en Melseie C, ploegen die weliswaar beantwoorden de B uitkomen ziet het er 1 vertraging op leider onbeperkte mogelijkhe- Eikenlo Eeklo A. Gesteld den, en St. Niklaas C en kan worden dat de ver wachtingen hier heel an- Melsele A als ploegen die steeds iets achter de ders liggen. St. Niklaas hand houden; kunnen C steunend op de broers ook in de terugronde het Luc en Dirk De Bossche- sportief verloop van de re en met o.m. Gunter kompetitie sterk bein- Corryn en Peter Daems vloeden. Of er evenwel nam een sterke start, nog een titelkans in zit is maar vooral door het een ander paar mouwen, minder presteren van Verheugend is niettemin Dirk De Bosschere is de dat geen enkele streek- ploeg een eind terugge- ploeg in eerste provin- vallen en dus kregen de ciale enig probleem in- ambities een deuk wat zake behoud kent. niet wegneemt dat deze minder gunstig uit. El ckerlyc Aalst A wist 3 dankzij een overwinning 4 tegen Reinaert van de 5, voorlaatste plaats weg te 6 komen, maar dit tenna- 7 dele van zijn eigen B- ploeg. Reinaert en De Pinte B zijn evenwel nog niet zover, zodat er een reele kans blijft dat zowel C als B ploeg de degradatie weten af te wenden. In derde D leidde Beve ren A geruime tijd de dans en bleek op een bepaald ogenblik de bes te troeven in handen te hebben toen het Kemze- Herleving Dendermonde C 9-8-0-1 Small street Gent D 9-8-0-1 Lebbeke 9-6-3-0 Wetteren A 9-5-2-2 Drive St. Amandsberg E 9-5-3-1 Reinaert St. Amandsberg A 9-3-6-0 De Pinte B 9-3-6-0 8. Elckerlyc Aalst C 9-2-6-1 9. Elckerlyc Aalst B 9-1-6-2 10. Reseda Melle A 9-0-9-0 Rangschikking in derde D 1. Kemzeke A 9-8-1-0 Kieldrecht B 9-7-1-1 3. Beveren A 9-7-2-0 4. Temse A 9-6-3-0 5. St. Niklaas E 9-5-4-0 6. Beveren B 9-4-5-0 7. Melseie C 9-4-5-0 8. Melseie D 9-2-7-0 9. St. Niklaas F9-1-8-0 10. Temse B 9-0-9-0 Ann Vermeulen van Herleving Dendermonde is de jongste speelster in Eerste Provinciale dames. Aan haar de eer alle klubbesturen en leden van het Voorpostgebied een gelukkig 1980 te wensen en er 1 aan te herinneren dat zaterdag gestart wordt met het regelmatigheidskriterium De Voorpost.(v) uitgesproken favorieten veroordeeld tot degrada- hebben de kogel evenwel tie. Gezien er twee dalers zijn maken St. Niklase F en Melseie D slechts één kleine kans de dans te omspringen. Het kan er nog wel hard aan toegaan in de strijd voor het behoud om dan maar best te zwijgen over het titeldebat. Wie ietswat vertrouwd is met de tafeltenniskom- petitie in Oost-Vlaande- ren zal graag met ons toegeven dat, het zowat in alle reeksen spannen der verloopt dan ooit voorheen. Het zou wei eens kunnen zijn dat we de laatste speeldag moe ten afwachten om de kampioenen en afdalers te kennen en zoiets was in het verleden onbe staande. De ploegen zijn thans heel wat sterker aan elkaar gewaagd en wat hierbij verheugend Is het speelpeil is een flink eind de hoogte in geschoten wat onze provincie tegenover van de toonaangevende die Brabant, Luik, Hene gouwen en Antwerpen steeds zijn geweest ruim terrein doen winnen. Op zaterdag 5 januari worden in zaal «Tivoli» Kerkstraat 14 vanaf 18 uur de feestelijkheden in gezet ter gelegenheid van het dertig jarig be staan van tafeltennis club Patro. Dit begint met een wedstrijd tussen Patro 1950 en Patro 1980. Te 19 uur is het receptie en voorstelling van de dia montage «30 jaar Patro». Te 20 uur krijgen we dan de demonstratiewedstrij den met optreden van de beste spelers waarover ons land momenteel be schikt. Er is vooreerst de dynamische en drievou dige kampioen van Bel gië Romain Schalley. Hij is tevens houder van de trofee «Het Gouden Pal let» als de beste speler van het voorbije seizoen. Verder ook nog België's meest beloftevolle speler Eric Lorand uit Wallonië. Hij werd door club Van der Veken aangeworven als full-profspeler. Hij be haalde al de titel van kampioen van Belgiëe bij de kadetten en juniors. Dit jaar won hij het tor nooi van «Blue Rackets» te Mechelen en klopte in de interland Zwitserland - België de Zwitserse num mer één. Een ander zeer goed element is Paul Weyten die de Beker van België won. Tenslotte is er ook nog de in Hamme zo populaire Bob op de Beek. Deze won al ver schillende keren de «Ster» en werd inmiddels al kampioen van België bij de veteranen. Patro Hamme werd ge boren in het Jongensi tronaat in 1950. Vooi had men daar een pj clubtornoois ingericl Het was duidelijk dat Lf tenslotte zou uitmond# in het stichten van er eigen club. Deze cli heeft al heel wat aktivil ten achter de rug. In 1 organiseerde ze een »r| ter-clubkampioenschapjjj met de ploegen van h-^ Waasland. Dit zou tep( slotte leiden tot de of richting van een derf" gewestelijke afdeling ki de K.B.T.T.B. In datzelfif jaar startte ze ook rrv een eigen jaarlijks tCL nooi dat de «Ster van Hl I Waasland» werd gB| doopt. Een tornooi dr tien jaar lang de besi t spelers van het land aaoei lokte om hier hun kansüg te wagen. In 1961 verdtei een het van het prograule ma omdat er nood w» e aan een geschikte z«ai om in optimale omsUeki digheden dit tornooi tri« laten doorgaan. Een lore langrijke rol heeft deha club ook gespeeld in talp organiseren van het lim kaal kampioenschap, tal, der jaar opnieuw heeftj di zich voor de wagen g} ir spannen. Zeer binneiuc kort krijgt men daarvj__ de dertigste editie. Momenteel is het F| grootste club uit de 01* I strek en geeft gelege*" heid tot spelen aan e: 40-tal spelers. Ze zijn geschreven bij de KBT met twee ploegen en?.' de K.K.T.T.F. met minder dan zes ploegaf ,T k n r/'Jd ^Pje et I Herlei'ingvoorzitter Vermeulen, er moet dringenjgj p wal gedaan worden om de mindervalidcn aan hu trekken te laten komen.(v)

De Voorpost | 1980 | | pagina 38