Provinciale kampioenschappen HERLEVING DENDERMONDE MET VOLLEDIGE IINDERVALIDENPLOEG IN KOMPETITIE iNKEL- EN DUBBELSPEL iNKEL BEVEREN C ONGESLAGEN POST EREMBODEGEM IS DE NIEUWE KAMPIOEN! JOSE DE CAUWER: SUKSES GEEN UNVERDEELD P EEN DRAFJE DOOR AMES- EN VETERANENKOMPETITIE ENIG IN DE TAFELTENNISWERELD n°9 met Kruibeke A Korporatief Voetbal NIEUW LEVEN BIJ HERLEVING fcïllHIMHillIHlB De Voorpost - 4.1,1980 - 35 l Dendermondse tafeltennisklub Herleving, die zich |de lopende kompetitie reeds flink wist te onder leiden, is de jongste tijd ook sterk in het nieuws Skomen door haar grote inzet tenbate van de Indervalide sportbeoefenaars, yids meerdere jaren reeds kregen de minder-vali- i een speciale aandacht. Zulks had dan ook tot jvolg dat verschillende manifestaties werden geor- jniseerd o.m. een jaarlijks tornooi en streekkam- benschappen, waarvoor steeds grote belangstel- g wordt opgebracht. De voor enkele weken geor- inizeerde «Beker van België» voor doven kan in dit rband een hoogtepunt worden genoemd. :ior de omgang met de- ■4 minder-valide sport- oefenaars kwam men IjfÏHerleving tot het besef t nog iets meer moest le daan worden dan het in ganizeren van allerlei 4>, sdstrijden. Wilde men er als zo vaak wordt ge- et adikt de minder-valide ortbeoefenaar uit zijn sloten kring weghalen, n moest men er in de rste plaats naar stre- p dat hij kon worden genomen in het gewo- [clubleven. Herlevingvoorzitter C. Vermeulen heeft weinig of geen moeite gehad zijn bestuur en leden te overtuigen dat de club hier een grote taak was weggelegd. Bij de voor bereiding van het seizoen 1979-80 werden de eerste minder-valide leden op genomen en onmiddellijk aktief betrokken in het klubleven. Na een relatief korte aanpassingsperio de konden reeds twee da mes worden ingescha keld in de gewone inter- klubkompetitie. Herle ving schafte zich de noodzakelijke apparatuur aan die eveneens op verplaatsing wordt me degenomen voor het ge val de bezochte club die niet bezit. De proef met twee gehoor- en spraak- gestoorden in de dames B-ploeg is tot op heden een sukses geworden. Waar de Dendermondse dames B-ploeg ook op bezoek komt, het initiatief wordt er sympatiek ont haald en overal spant men zich in om de aan passing van de nieuwko mers te vergemakke lijken. Het is zeker geen gemak kelijke taak die Herleving zichzelf toegemeten heeft maar het besef hier mede te kunnen bijdra gen tot een volledige in- tegrering van de minder- valide sportbeoefenaar in het gewone sportmidden loont volgens de Herle- vingleiding beslist de moeite. Verdere plannen Dat er hier naast de faktor sport bedrijven ook nog heel wat anders om de hoek komt kijken ligt voor de hand en dit dan vooral inzake begeleiding en kommunikatie. Dit alles wordt blijkbaar flink op gevangen zodat er uitein delijk alleen het pro bleem van een geschikt lokaal blijft. Er is immers een ruime belangstelling bij de minder-validen voor de aktie van Herle ving en van week tot week groeit deze belang stelling. Het is niet denk beeldig in het lokaaltje boven de sporthal te St. Gillis een tiental gehoor- en spraakgestoorden hun beurt te zien afwachten om aan de slag te gaan. Het probleem is bijge volg- een van de moeilij kheden tot opvang. In het huidig Herlevinglokaal, dat tijdens weekends on beschikbaar is, kan zulks niet gebeuren en boven de sporthal te St. Gillis is de ruimte te klein om de aktie volledig te kunnen doordrukken. Men ziet het bij Herleving trou wens ook niet zitten om rolstoelpatienten naar boven te halen, en ook voor dergelijke minder- validen wil Herleving graag zijn deuren open stellen. Verder is er het feit dat de noodzakelijke kontakten reeds werden gelegd om in 1980 speciale trainers ter beschikking te krijgen. In de aktie die Herleving rond het jaarthema «Jaar van haar» wil gaan voe ren mag trouwens ook op medewerking van het Bloso en Nederlandse Kuituur worden gere kend. De groep minder-validen zal, zo de nodige ruimte voorhanden is, snel groeien. Tafeltennis is immers een van de meest geschikte discipli nes omdat het zowel indi vidueel als in ploegver- band kan worden betwist en de kans op ongevallen en kwetsuren haast on bestaande is. De hoop van de Dender mondse klub is thans vooral gesteld op het Dendermonds stadsbe stuur om een geschikt lo kaal ter beschikking te krijgen. Het is trouwens ook de bedoeling twee speciale trainingsdagen per week te voorzien om de aanpassing naar de gewone kompetitie toe te versnellen. Primeur voor de dames In het jaar voor «Haar» krijgen de dames de eer. Van bij de aanvang van de terugronde zal een volledig minder-validen- team worden ingescha keld. Op zaterdag 5 ja nuari 1980 te 15 uur zal Herleving B partij geven aan St. Niklaas met Annie Van Hauwermeiren, Mo nique Desquesne en Ma rijke De Saedeleer, drie gehoorgestoorden. Het ligt verder in de bedoe ling bij de kompetitie 1980-81 ook mannelijke minder-validen en ge handicapten in de diver se Herlevingploegen in te schakelen. Kortom Herleving wil in de toekomst elke minder- valide uit de streek die tafeltennisminnend is, de kans bieden via een flinke voorbereiding een vol waardig tafeltennisspeler te worden. In afwachting dat de Den dermondse tafeltennis klub het zo verhoopte rugsteuntje krijgt kunnen de belangstellenden zich~ wenden tot C. Vermeu len, Weggevoerdenstraat 48, 9330 Dendermonde, waar ze alle nuttige in lichtingen kunnen bekomen. Een zeer toe te juichen initiatief van de Dender mondse tafeltennisklub dat niet alleen de volle aandacht maar ook een brede steun verdient. lens het voorbije ikend kregen we een 'der beperkte tafelten- bedrijvigheid. Voor Herlevingmeisjes ind er niettemin een ij belangrijk treffen op it programma. Ever- derde in de algeme- rangschikking was te Gillis op bezoek. De jrlevingploeg sterk ge- iaPptiveerd liet niets aan n "it toeval over. Sabine leipeere en haar ploeg- 2 a maats wierpen wel alles in de weegschaal, maar kwamen uiteindelijk niet verder dan een eerred- dend puntje langs Lapee- re tegen Myriam Macha- ris. Door deze 9-1 over winning blijft Herleving A ongeslagen aan de leiding. De Herlevingveteranen wisten het in eigen mid den waar te maken tégen Eikenlo Eeklo B. De Mee- tjeslanders waren met Mols, Crul en Lonqueville naar het Dendermondse afgezakt. Kwam er uitein delijk een 9-1 eindstand op het bord dan dienden de Dendermondenaars echt hard te knokken om aan de winst te blijven. Hubert Van Langenhove overwon niet zonder moeite, maar dan toch voor het eerst Mols. Dit zette Herleving op het pad van de overwinning. Marcel De Bruyne won eveneens zijn drie wed strijden, maar het. moet worden gesteld dat Mols en Crul voor een heftige repliek zorgden. Mols redde de eer tegen Roger Tecqmenne, die noch tans tegen de Eikenlo- kopman de eerste set won. Herleving komt door deze overwinning in derde stelling na Small Street en Eikenlo A. Ook één jeugdresultaat liep tijdig binnen. Melse- jenf*" besj terugronde van de Oost-Vlaamse interclubkam- I asoenschappen start op 14 januari 1980. De hervat- ans^g van de interclubs wordt tijdens het weekend van erdt en 13 januari 1980 vooraf gegaan door de provin- graule kampioenschappen enkel- en dubbelspel. Voor I wt eerste maal in de geschiedenis van het Oost- z«ams tafeltennis vallen de jeugd- en klassements- istaeks - kampioenschappen in hetzelfde weekend >oi men, zodat het wel een zware opgave belooft te n lorden voor de jeugdige spelers. Deze kampioen- dehappen gaan door in de sporthal van Oostakker, in talputstraat. et imes en jeugd komen op zaterdag 12 januari aan p. ld, terwijl de heren op zondag 13 januari 1980 voor jefti diverse klassementstitels zullen strijden. :n c» inschrijvingen dienen uiterlijk op donderdag 10 nneiuari 1980 toe te komen op het provinciaal sekreta- iarv- legt n et ^'gjpk in de vierde provin- en ale afdelingen is de t ^ijd boeiend om volgen. e vierde A wist Beveren tot op heden elke aan- nl af te slaan en blijft in ook de enigste onge- agen ploeg in de reeks, ït laat geen twijfel over it men er bij Beveren les op zet ook de C- 'eg naar derde te doen 'moveren. Toeval of it maar ook hier wordt ildrecht de rechtstreek tegenspeler. De Kiel- ichtse C ploeg met De leyer en co gaven na 9-7 nederlaag bij Be en C niets meer toe en Igen bijgevolg op twee igten van de leider. De igwedstrijd kan in dit "band weieens van he iende aard worden. De rigen werden reeds in flinke eind terugge- agen en zullen willens Hens voor de ereplaat- in. moeten strijden. Ipfuibeke A dat op dave- go^de wijze was gestart Brd in amper vier we- 'n op acht punten terug fslagen. Daar kreeg het NI Niklase G als lotsge- >ot. Iets verder treffen M Melsele E en F aan, jV regelmatig met elkaar ^pje over springen en et hun algehele inzet en St. Niklaas kunnen konkurreren voor wat men dan de troostprijzen pleegt te noemen. Krui beke B, Haasdonk, Kem- zeke B en Stekene sluiten het rijtje in vierde D. De rode lantaarn die aanvan kelijk voorbestemd bleek voor Stekene kan best nog wel enkele malen van kamp veranderen. Wie dit alles behalve be nijdenswaardig ding uit eindelijk in zijn bezit zal krijgen is een ander paar mouwen. In vierde E is er reeds heel wat te beleven ge weest. HK Hamme B leek op weg om iedereen te overvleugelen, maar werd door schoonheids foutjes teruggeslagen. Vlierkouter bleek dan wel het best gewapend om de rol over te nemen. Aanvankelijk bleek zulks te lukken, maar toen ook Vlierkouter een steek liet vallen sprongen Patro Ti- voli Hamme B en Herle ving D naar de leiding. Momenteel deelt voor noemd duo de leiding en wordt evenzeer uitgeke ken naar de resultaten van elkaar dan naar eigen prestaties. Vlierkouter en HK Hamme B volgen in Samenvattend: zowel in de vierde als hogere af delingen is het reeds tot een spannende strijd ge komen met onver wachtse wendingen die in grote mate kunnen bij dragen tot het succes waarop de aangangzijn- de kompetitie afgaat. het spoor en zijn verre van uitgeschakeld. Tus sen de drie Hamse ploe gen en de Dendermond se D ploeg komt het vast nog tot een bikkelharde strijd en welke richting het uiteindelijk zal uit gaan kan moeilijk vooraf worden gezegd. Zeker is dat ploegen als Wiche len, Wetteren B en het sterk spelend Madeion hun woordje kunnen ko men meepraten in een titeldebat, dat spannen der is als ooit voorheen. De rangschikkingen in vierde provinciale A reeks 1. Beveren C 2. KieldrechtC 3. Kruibeke A 4. St. Niklaas G 5. Melsele E 6. Melsele F 7. Kruibeke B 8. Haasdonk 9. Stekene 10. Kemzeke B 0 0 18 9 5 4 0 10 5 4 0 10 9 4 4 1 9 3 4 2 9 15 3 9 16 2 9 2 7 0 2 7 0 Ie - St. Niklaas eindigde op een vlotte 9-1 zege van de Melselenaars. Chris Cools en de 12-jari- ge nieuwkomer Luc Van Bogaert bracht Peter ook zijn steentje bij voor de winst in het dubbelspel. St. Niklaas trad aan met Peter De Boes, Samson en Moenssens. Het was laatstgenoemde die voor het eerreddend puntje zorgde. Vooruitzichten TTC Herleving Dendermonde laat nu ook gehoors- en spraakgestoorden aai trekken komen. Op de voorgrond de dames-B met de zusjes Annie en Munii/m Hauwermeiren uit Schoonaarde en Marijke De Saedeleer uit Aalst.Ic) 1e Provinciale dames Veteranen Herleving A - HNO Gent 1 Herleving - Drive Herleving B - St. Niklaas 2 Eikenlo B - Elckerlyc riaat - Spiegelhofstraat 60 te 9000 Gent, dit via het kanaal van de clubsekretarissen en rechtstreeks voor wat de individueel aangeslotenen betreft. Voorziene uurroosters: Zaterdag 12 januari 1980 10 uur - juniores, kadetten en miniemen jongens en meisjes 14 uur - alle reeksen dubbels jeugd 14 uur - dames niet geklasseerden, C en B 16 uur - Alle dubbels dames 17 uur - gemengd dubbel jeugd Zondag 13 januari 1980 9 uur enkels D, C en dubbel niet-geklasseerden 12 uur - dubbels D, C en enkel niet-geklasseerden 14 uur - veteranen enkel en dubbel 16 uur -B 17 uur - gemengd dubbel. Jeugdkompetitie 1 St. Niklaas-Beveren 1 1 Temse A - Melsele x Constant Vermeulen Post Erembodegem is de herneming kwamen dank zij een nieuwe over- de kampioenen los. Aan winning kampioen ge- de 44'opende Laurent Al- worden van reeks A, Hun bert de stand en acht mi- onmiddellijke achtervol- nuten later "schoot Coo- gers Somati en Staf heb- man Guy de eindcijfers in ben nog slechts één wed- de Callebaut-netten. Hek- strijd te spelen, en de kensluiter WTT haalde Postmannen staan nu een punt uit de brand op drie punten los. Zodat zij SAF. Het werd een gelijk onbereikbaar zijn voor opgaande partij met een hun tegenstrevers. blanko ruststand. Rode Callebaut A bleek noch- lantaarndrager tans geen gewillig slacht offer te worden voor de sprong langs Bucqué, Erembodegemse post- doch Van Nieuwenborgh mannen. Bij de rust was schoot 10' voor affluiten er nog steeds een brilsco- de verdiende gelijkmaker re op het bord. Doch na binnen. Om en rond Kerstmis kwam de ooievaar op bezoek in de Herlevingfamilie. De familie Mauri ce Manhaeghe - Rita Vanderstraeten mocht zich verheugen in de geboorte van een dochtertje dat de naam Sophie meekreeg. Ook bij Freddy en Diana Van Damme mocht men zich in een geboorte verheugen. De eersteling voor het jonge gezin een jongen die als «Björn» het leven instapt. Namens TTC Herleving en sport- redaktie hartelijke gelukwensen aan de gelukki ge ouders. In de reeks B werd de wedstrijd Resocub - FFR afgelast, wegens de slechte staat van het veld. Callebaut B van zijn kant behaalde zijn eerste overwinning van het sei zoen tegen Intercom. Een gelijkopgaande wedstrijd met Callebaut B iets beter WTT dan zijn tegenstrever, kwam aan de 45' op voor- Aan de 13' kon Maes Hu- go de arsenal-score ver eeuwigen. Uitslagen Reeks A SAF-WTT 1-1 Post Erembodegem - Cal lebaut A 2-0 Reeks B Resocub - FFR uitg. Callebaut B - Intercom 1- 0 Standen 1. Post Erembodegem 17, 2. Somati 14, 3. SAF 13, 4. Callebaut A 11, 5. Honda 7, 6. Bouw 7, 7. WTT 7. 1. Amylum 17, 2. Reso cub 14, 3. BBL. 12, 4. FFR 11, 5. Coplac 9, 6. Intercom 4, 7. Calle baut B 3. A.V.H. E-reeks 1. Herleving D 2. Patro TivoliB 3. Vlierkouter 4. HK Hamme B 5. Wichelen 6. Wetteren B 7. Madeion 8. Elckerlyc D 9. Wetteren D 8 6 1 1 13 8 6 1 1 13 8 5 2 1 11 8 5 3 0 10 8 4 4 0 8 8 3 3 2 8 8 3 4 1 7 8 17 0 2 8 0 8 0 0 Tijdens de transfertperio- de stapte José De Cau- wer op bij Peter Post. Het wekte geen verbazing: Hennie Kuiper onderte kende een kontrakt dat hem aan Peugeot bond. De Cauwer, zijn trouwe engelbewaarder, ging met hem mee. Kuiper nam aan de Tour de France deel en wilde verder springen dan zijn stok lang was. Het is hem niet goed bekomen: de ex-wereldkampioen heeft nooit de favorietenrol vertolkt die hij voor zich zelf had gedroomd. De Nederlander werd vierde, doch op geen enkel mo ment heeft hij de Bretoen Bernard Hinault echt kun nen bedreigen... Voor de grote Franse ploeg stak er zelfs geen etappezege in. Esclassan moest het onder het spandoek rooien. Doch deed het niet. En toen de Fransman zijn boeken dichtklapte en naar huis ging, werd het nog moei lijker... José De Cauwer is geen vedette. Hij weet dat hij een figurantenrol moet vertolken in de schaduw en in dienst van de «ba zen». Hij is gelukkig met die status en verdient met de wielrennerij be hoorlijk zijn broodje. Be hoorlijker dan velen die in de kermiskoersen nau welijks een prijsje bijeen- fietsen en een appel en een ei krijgen van hun sponsor. Inplaats van een wedde waar ze kunnen van leven.

De Voorpost | 1980 | | pagina 39