- I VOLGEND HOOFDSTUK IN LEIREKENSROUTE-VERHAAL BIJZONDER KOMITEE OCMW ZIEKENHUIS NIET GEWIJZIGD KONTRAKT OPENBARE AANPLAKKINGEN OP OPENBAAR DOMEIN VERLENGD f'? Beste De Voorpostlezer li 9roen ff inde Feestzaal F.F.R. J» A Dendermondsesteenweg Aalst KERSTFEEST VOOR GEHATVDI- KAPTEA K.R.G. Lieve Lezeres, Beste Lezer, De Voorpost - 4 .1.1980 - 3 In dit weekblad brachten wij reeds verschillende malen verslag uit over de aanleg van een nieuw toeristisch fietspad op de vroegere spoorlijn Aalst - Opwijk, beter bekend als de «Leirekensroute» (zie edities van 26 oktober en 30 november 1979). Op een parlementaire vraag van de Aalsterse volks vertegenwoordiger Willy Van Renterghem d.d. 5 oktober 1979 had Minister van Verkeerswezen Jos Chabert geantwoord dat de aanleg van het fietspad tussen Opwijk en Aalst opgenomen werd in het programma van de heer Minister van Openbare Werken voor het aanleggen van fietspaden in Vlaan deren. Gezien dit antwoord gesteld aan de heer Mi- heeft dezelfde volksverte- nister van Openbare genwoordiger op 9 no- Werken. Hierbij wenstte vember 1979 een vraag hij konkreet te weten voor wanneer de door trekking tussen Opwijk en Aalst gepland was, of met betrekking tot de aanleg met het stadsbe stuur van Aalst reeds kontakt opgenomen was, en welke de stand van zaken in deze kontaktna- me was. Op deze zeer konkrete vragen antwoordde Mi nister Mathot van Open bare Werken zeer lako- niek: «Ingevolge zijn vraag heb ik de eer het geacht Lid mede te delen dat het toeristisch fiets pad «De Leirekensroute» in de provincie Brabant aangelegd werd op initia tief van het Ministerie van Verkeerswezen. Mijn departement is dus niet bevoegd voor dit dos sier». (einde citaat). In dit ministerieel ant woord wordt aldus met geen woord gerept over de plannen van het eigen ministerie in de provincie Oost-Vlaanderen, en worden de vragen ge woon ontweken. Het sprak dan ook voor zichzelf dat het Aalsters f0 Naar aanleiding van zijn interpellatie over het opvangcentrum «Hulp in nood» had het CVP-raads- 3 jS lid Robert De Pauw op de gemeenteraadszitting van eind november enkele bedenkingen gemaakt betref fende het OCMW. Hij was toen van mening dat de ÏCVP-raadsleden niet voldoende betrokken werden bij het beheer, o.m. omdat er geen vast bureau j opgericht werd en omdat deze partij niet vertegen- woordigd is in het bijzonder komitee voor het yar ziekenhuis. Gezondheidszorg moest volgens hem r>9* boven alle politiek staan, en is vooral, en alleen, iaa caritatief en sociaal gericht, ins t(Om aeze redenen keurt Omdat er geen medede- vaide CVP-fraktie zowel in ling aan de agenda van het OCMW als in de ge- de laatste vergadering iaameenteraad geen enkel van het jaar gevoegd Qjsunt goed dat betrekking was, en omdat er ook in fneeft op het ziekenhuis het OCMW terzake geen «hoe graag wij dat ook enkele verklaring afge- pnders zouden willen» zo legd was, vroeg de heer ®ptipte de heer De Pauw De Pauw dan ook nadere kk'(aan. Op de jongste ge- uitleg. meenteraad van 20 de- Het was de Schepen voor "'Sjcember kwam het oppo- Personeel en Volksge- kerfeitielid op dit probleem zondheid Antoon Blom- 1 Yjeru9 omdat de Burge- maert (VU) die zitting leidneester er zich toe ver- heeft in de wettelijke zebonden had de aangele- voorziene kontaktkom- >eitgenheid te bespreken op missie gemeentebestuur- de overlegvergadering OCMW die het antwoord Vovan 3 december jl. op de interpellatie voor las. Eerst citeerde hij een aantal artikelen van de wet op het OCMW waar uit bleek dat de oprich ting van bijzondere komi- tees voorzien is in de wet, en de Raad van het OCMW autonoom beslist over de benoeming van de leden. Anderzijds bleek ook dat de samen stelling van het komitee voor het ziekenhuis volle dig wettelijk was. Op de overlegvergade ring van 3 december jl. werd volgens de Sche pen voorgesteld de sa menstelling van dit bij zonder komitee niet te wijzigen. «Gezien de au tonomie van het OCMW is het Schepenkollege terzake onbevoegd en kan de gemeenteraad zich niet mengen in de samenstelling» aldus tot slot Schepen Blommaert. Raadslid De Pauw was zichtbaar niet tevreden met dit antwoord en richtte zich dan ook op nieuw tot Burgemeester D'Haeseleer. Hij herhaal de dat hij gehoopt had dat het in Aalst anders zou gekund hebben, en de geest van de wet zou geprimeerd hebben op de tekst ervan. Hij wenste dan ook de bemiddeling van de Burgemeester om de samenstelling van het Bijzonder Komitee voor het ziekenhuis te laten wijzigen. VEHE PW-parlementslid zich niet zou neerleggen bij de twee tegenstrijdige stellingen. Op 19 decem ber 1979 stelde hij aan de twee onderscheiden mi nisters dan ook een nieu we vraag waar hij de twee antwoorden letter lijk citeert en waarbij hij meteen ook peilt naar de stand van zaken betref fende dit voorgenomen projekt. Persoonlijk vinden wij het spijtig dat de heer Van Renterghem ook geen melding maakte van de belofte tot aanleg van het belangrijk fiets pad, door de heer Cha bert gedaan op een ver gadering te Geraardsber- gen op 26 juni 1978, noch van het antwoord dat die zelfde Minister gaf op een andere parlementai re vraag van senator Van den Broeck. Ook wordt geen melding gemaakt van het ant woord dat het Aalsters Schepenkollege gaf op een interpellatie van de heer Oscar Redant, toe vallig partijgenoot van volksvertegenwoordiger Van Renterghem. Misschien zal de ware toedracht van dit dossier pas bekend zijn, als de Leirekensroute reeds als toeristisch fietspad zal uitgebouwd geworden zijn? VEHE fff Of U ons al dan niet wekelijks verslindt in lf overdrachtelijke zin of dit vaak reeds letter- if lijk hebt willen doen jjV omdat wij volgens U toch maar verkocht zijn aan de anderen ff en U zich daaraan voortdurend blauw ergert of er daarentegen regelmatig rood bij j. aanloopt ff Sf of er toch nog om kunt lachen zij het dan ol het allemaal maar zwart inziet ten ons dan weer te zus. dan weer te zö vindt omdat wij te weinig toto's brengen van ff schepen «laagdak» j. en te veel foto's van jubilarissen fff jl omdat wij te weinig schrijven over uw iË fff vereniging Si en te veel over deze waar uw buurman inzil if omdat wij weer geen melding hebben ge- er if maakt van uw karambole ol solo-slim Êf en toch een stukje brachten over een onbe- ff ff kende die werd aangereden j. ff dan hadden wij dit alles gaarne eens van ff uzell gehoord af op ik Vrijdag 11 januari 1980 vanaf.19 uur. ff op onze Eerste VOORPOST Nieuwjaars- f® pers-ceptie waarop wij, met drankjes en hapjes, uw ongenoegen zullen trachten af te zwakken of uw zeer terechte entoezlasme nog zullen aanwakkeren en zegl het allen voort De gemeenteraad van eind december diende zich uit te spreken over de verlenging van het kontrakt met de firma H-B.P. voor het aanplakken op het openbaar domein met 1 jaar. Een nieuw reglement is immers reeds voorzien, maar het dient nog onderworpen te worden aan het advies van de diensten van Stede- bouw en aan de goedkeuring van de gemeenteraad. Toen dit punt behandeld werd, vroeg raadslid Chris Borms (CVP) of het stadsbestuur enige bevoegdheid had in verband met verbodsbepalingen of bepaalde reklames. Zij dacht hierbij ondermeer aan de publici teit voor het roken van sigaretten. Burgemeester D'Haeseleer, die de opmerking schijnbaar niet goed begrepen had, beweerde dat hij een verbodrecht had. «Wanneer zou ik er misbruik van gemaakt hebben?» zo vroeg hij aan het raadslid. Voorts deelde hij mede dat er van iedere affiche die officieel opgehangen wordt twee exemplaren aan het stad huis moeten afgegeven worden ter goedkeuring. Dezen worden eerst onderzocht door de stadsadmi nistratie. voorgestelde ontwerpen worden aanvaard, zal de stad over de middelen beschikken om elke over treding, die een aanslag is op de fraaiheid van de stad en dus ook op het leefmilieu, te beteugelen. VEHE Fraktieleider Ghis Wil- lems kwam zijn partijge note ter hulp, en stelde dat hij zich meende te herinneren dat er in het kontrakt vermeld was dat er geen franstalige affi ches in Aalst mochten opgehangen worden. Al dus had men volgens hem de kontraktuele vrij heid om alles te ver bieden. De Burgemeester scheen hiervan niet helemaal overtuigd te zijn en stelde dat hij enkel kon verbie den wat de openbare or de verstoorde of wat strij dig was met de goede zeden. Dit gebeurt echter zelden of nooit. Meteen kon overgestapt worden naar het volgen de agendapunt. NEGEN VERGADE RINGEN Het verlengen van het kontrakt voor openbare aanplakkingen kwam reeds ter sprake bij de gemeenteraadsvergade ring van 22 februari 1978. In een nota van 11.8.1978 vestigden de diensten van Leefmilieu en Grond beleid de aandacht van de Burgemeester op de verdere wildgroei van niet gemachtigde aanplakborden en aan plakkingen en stelde in dit verband drie konkrete maatregelen voor, name lijk: 1. Een werkgroep oprich ten bestaande uit een vertegenwoordiger van Grondbeleid, van de Juri dische dienst, van Open bare Werken en van de Politie, om samen een nieuwe reglementering voor te bereiden en de voorwaarden voor een aanbesteding vast te stellen; 2. De inventaris van alle plakborden in Groot- Aalst; 3. Voorafgaande advie zen van Bruggen en We gen voor plaatsingen langs rijkswegen en op treden tegen inbreuken langs stadswegen. Door de Burgemeester werd aan de heer Van Geem op 21.9.1978 op dracht gegeven dergelij ke werkgroep op te richten. De komplexiteit van het gestelde probleem gaf er aanleiding toe dat niet minder dan negen werk vergaderingen dienden te worden gehouden, waarvan de resultaten werden opgenomen in een eindrapport met o.m. een ontwerp van politie verordening, een ont werp van bouwverorde ning, praktische schikkin gen voor de toekomst, en de uitslag van de inventa risatie der borden name lijk 845 voor kommerciële aanplakkingen en 59 voor notariële aanplakkingen. Om administratieve rede nen (er werd o.m. een préadvies gevraagd aan Stedebouw) zullen de ontwerpen slechts aan de raad kunnen voorgelegd worden ten vroegste eind januari. Het stadsbestuur is van oordeel dat deze aange legenheid te belangrijk is om voortvarende beslis singen te nemen. Als de leder kent het verhaal, geschreven door F. Timmermans van Suske H ief (Fons De Smet). Schobberbeek (Albert De Yijlder). en Pietje Vogel (Fritz Aiemmegeers): «Het u-onder ge beuren van drie sukkelaars op Kerstdag». Regisseur Hiel Rackaert mag op een ge slaagde vertoning terug blikken. (Geert) De eindejaarsdrukte en al wat dat ook moge inhouden en met zich meebrengen, is weer eens voorbij. De kristelijke wereld heeft de geboorte gevierd van Gods Zoon; het duizendnegenhondertachtigste jaar van onze tijdrekening is ingegaan. Geschenken en presentjes werden uitgewisseld; ze zijn haast niet meer te betalen en toch konnen wij er niet onderuit. Als zovele dingen is het een mode geworden waar wij niet meer aan ontsnappen. Om het in ons hedendaags jargon uit te drukken: «De trensetters bepalen ons koopgedrag».... Simbolisch zijn wij op 31 december 1979 een jaar ouder geworden. w" Dat feit hebben we gevierd bij het genot van verfijnde spijzen en uitgelezen wijntjes. Tot bij het ochtendgloren duurde het «festijn», n wa Daarna kwam de moeite en later de onvermijdelijke kater, het gevoel van onvoldaanheid, van sven. eenzaamheid zelfs, dat ons op onverklaarbare wijze bekruipt na ieder feest... ive nc Het leven van alledag heeft zijn rechten hernomen, alles is weer normaal, we vallen terug in ons eers vertrouwde levensritme en voelen ons tenslotte ook gelukkiger zo. ramrr Gelukkig zijn. Zijn we daartoe nog wel in staat? janua Kunnen we nog iemand gelukkig maken? ofstNochtans bestaat er niets fijners dan een ander gelukkig te maken, al was het maar gedurende enkele 3nd°e ogenblikken... aal vs Op welke wijze kan een krant als deze bijdragen tot wat menselijk ge'uk? Ogenschijnlijk beschikken 20 uu wij niet over de middelen om daar veel aan te doen. A.D.I Persmensen genieten in Vlaanderen al niet zo'n beste faam. En toch... Toch schuilt in elk van ons het verlangen om een goeie krant te maken, om de lezer enkele uurtjes leesgenot te bezorgen... Het is de betrachting van «De Voorpost» om in dit weekblad een zo getrouw mogelijk beeld te schetsen van het gebeuren in en om deze stad en haar omgeving. Een eerlijke poging om onze lezers wekelijks een krant te brengen met een menselijk gelaat. I Als wij er zouden in slagen met onze «De Voorpost» iedere week wat voldoening in de huiskamer van onze lezers te brengen, dan zouden ook wij ons erg gelukkig voelen... De Redaktie

De Voorpost | 1980 | | pagina 3