KRISKRAS DOORHEEN HET JAAR LOKEREN STARTTE MET CADEAUTJES GEEN BEKERSPECIALISTEN VELDLOPEN TE HAMME VOLLEYBALKALENDER KOMPETITIE OP EEN DRAFJE f Voetbal Voetbalkalender I 1 36 - 4.1.1980 - De Voorpost BBC Lokeren Met slechts drie overwin- .ningen bengelt de Dur- mepioeg met Lede op de voorlaatste plaats. Het trio Gerlo-Cornelis-Ver- durmen dat zijn basketla tijn in Waasmunster leer de blijkt te weinig om ringd te zijn en de in breng van Eric Haerens als nieuwe trainer schept wel enige aanpassing. Toch kan dit Lokeren heel wat beter dan de klasse ring laat vermoeden en wij voorspellen een dave rende tweede ronde. Leeuwerik Lede De uitzege bij Rubac tij dens de laatste seconde heeft Lede gouden pun ten bijgebracht in het de gradatiedebat. De trans- fertmoeilijkheden, met uitspraken en beroepen, over het geval Serge Van der Burght heeft de ploeg enigszins vleugellam ge maakt en gelukkig komt Hans Van den Driessche als topschutter de neus aan het venster steken om de ploeg hogerop te tillen. Bavo Moerzeke Als pas gepromoveerde prijkt Bavo met de rode lantaarn in de hand op de laatste plaats maar toch geven de mannen van coach Coppens zich nog In tegenstelling met de eerder, als waarschijnlijk aange kondigde vriendenwedstrijd tegen Feyenoord, werd de laatste wedstrijd van SC Lokeren in 1979 betwist tegen tweedeklasser Boom. Alhoewel Boom voldoende inzet kon pbrengen om voor een degelijke repliek te zorgen, werd "t toch een spel van kat en muis. Men kan zich afvragen dergelijke oefenwedstrijden tijdens de winterstop wel el nut hebben. Alleszins zijn weinig gemotiveerde spe- rs, slechte weersomstandigheden en slechts een 1000-tal eschouwers geen ingrediënten om een hoogstaande par te verwachten. keren, nog steeds zonder ;rheyen, trok vanaf de nvangsminuten de meeste datieven naar zich. oeds in de derde minuut am het op voorsprong idat de jonge Van Den ossche terugspeelde op jn doelman, maar hierbij et de achterbleven Lu- anski opmerkte. Deze nam ;set eindej aarscadeau in dank af en opende meteen de score (0-1). In de achtste minuut kwam Boom langszij. Een vlotte één-twee beweging tussen Bouma en Van Bulck deed de Lokerse verdediging in buitenspel geloven. Scheids rechter Van de Wijngaard liet terecht doorspelen. Een uitglijdende Hoogenboom kon het leder niet voldoende onder kontrole krijgen en Van Bulck maakte er 1-1 van. Eerst een Booms ge schenk, dan een Lokers en dan eentje van de ...wed strijdleiding. In de 19e mi nuut trapte Somers een vrij schop op het hoofd van de vrijstaande Larsen. Zijn kopbal werd meteen wegge- Aftrap om 14.30 uur I Nationale Beveren - Lokeren (15 uur, Ponnet) II Nationale la Louvière - SK Sint-Niklaas (5.1 om 1930 u., Constantin) Boom - Eendracht Aalst (15 uur, Soenens) III Nationale A Eendracht Zele - AS Oostende (Caubergs) Jong Lede - Oudenaarde (Van den Wijngaert) I Prov Lebbeke - Kemzeke (Mestdagh) Lokerse - Racing Wetteren (Devisscher) SK Aalst - Denderhoutem (Bral) VW Hamme - KAV Dendermonde (Delom- baerde) II Prov. B SL Houtem - Robur (Staes M.) Buggenhout - Borsbeke (Lauwereys) Haaltert - Nieuwerkerken (Van den Berghe) Oudegem - Temse (Balthazar) Baasrode - Winnik (Anné) Sint-Pauwels - Vrasene (Van Acker L.) Moerbeke - Sint-Gillis Waas (Van Cauwen- berghe) III Prov. C Vlierzele - Eendracht Meldert (Meganck) Eendracht Sint-Gillis - Wieze (Van Droogen- broeck A.) Erpe - Schellebelle (Opdecam) Voorde - Mere (Rottiers) Hofstade - Herzele (Van Impe) Terjoden - Moerbeke (De Cock) Kerksken - Burst (Van den Abbeele) Thor Meldert - Wilskracht Moorsel (De Bruyn) III Prov. D Grembergen - Stekene (De Clippeleer) Waasmunster - Klinge (Van Gijsel) Excelsior - Hoogeinde (Okladnicoff) Meulestede - Kallo (Van Parijs) VV Merelbeke - Melsele (Meiresonne) Sint-Amandsberg - Kruibeke (Walraet) Sinaai - Bazel (De Greyt) IV Prov. B SK Overmere - SK Beervelde (Adam) IV Prov. G Bambrugge - Bavegem (Cooreman) Oordegem - Smetlede (Drieghe) Erembodegem - Serskamp (Leroy) Edixvelde - Ede (De Jonge) Iddergem - Aaigem (Michiels) IV Prov. H Baardegem - Opdorp (Loeman) S. Moorsel - Wichelen (Nevens) Appels - Schoonaarde (Lenaerts) Gijzegem - Lutterzele (Remory) Herdersem - Doggen (Redant) Berlare - Opstal (De Knock) Boonwijk - Rapide Lebbeke (Van der Kelen) Straatje Stekene - Eksaarde (De Buck) Gerda - Kieldrecht (Teugels) SK Lokeren - Verrebroek (Rietens) Rupelmonde - Heikant Zele (Eeckeman) Moerbeke - Sombeke (Van Damme) Wachtebeke - Haasdonk (Lievens) werkt door Van Bulck. Nie mand zag daar graten in, totdat de grensrechter vlag- gezwaaiend signaleerde dat de bal de lijn had over schreden. De scheidsrechter volgde dit advies op en vali deerde het doelpunt (1-2). Meteen waren alle beleefd heids regels inzake einde jaarsgeschenken in acht genomen. Tussen de beschreven fazen in was Lokeren het meest bij de bal geweest, al vielen er ook voor Boom enkele vlotte kombinaties te noteren. Men speelde weinig risiko- nemend en hoe kon het an ders, zonder al te veel over tuiging. Rond het halfuur nam Lokeren daarenboven alle spanning omtrent de uitslag weg. Na een mooie opening van Cudjohnson centerde Dardenne de bal voor doel. Zijn voorzet werd nog geraakt door een Booms verdediger. De neer komende bal werd door Cle ment in eigen doel verwerkt voor een aandringende Cudjohnson (1-3). Nog geen volle minuut later zou de zelfde Cudjohnson dan het eerste mooie doelpunt van de wedstrijd lukken. Hij de- vieerde, na voorzet van de voortreffelijk spelende So mers, de bal voorbij Kerre- mans (1-4). Tijdens de rust werden bij Boom Koens en Brits eruit- gchaald en vervangen door Nauwelaers en Verboven. Opnieuw hetzelfde scenario. Een dominerend Lokeren tegen een bijwijlen goed uit komend Boom. Zo moest Hoogenboom nog redden na akties van ondermeer Bou ma en Van Bulck. Vooraan was er evenwel te weinig trefkracht bij de steenbak kers aanwezig om de Loker se verdediging te verontrus ten. In de 60e minuut een zware en onnodige overtre ding van Larsen op Van Den Bossche. Overigens de enige in deze sportief betwiste wedstrijd. Preben schijnt zich inderdaad niet altijd te kunnen bedwingen en de juiste ingesteldheid te kun nen opbrengen passend bij een dergelijke vriendenwed strijd. In de 75e minuut kon Dardenne met een ver ge plaatst schot de eindstand vastleggen (1-5). Bij Boom werd Van Den Bossche, een jong speler waarin toch wel een zekere klasse huist, nog vervangen door Windelen. De wedstrijd doofde verder uit, niet verwonderlijk in dergelijke omstandigheden. De ploegen: S.C. Lokeren: Hoogen boom, Verbruggen, De Schrijver, niet verloren. De zege met denderende cijfers tegen Rubac heeft weer nieuwe moed bijgebracht en het trio Van Haute-Van Riet-Van Looy is mans genoeg om met de steun van andere Colmans voor de verrassing te zor gen. Tijdens de heenron de gingen heel wat wed- strijdpunten met miniem verschil verloren en wij denken dat de terugron de het licht op groen kan zetten. Wega Scheldejeugd Temse De gevaarlijkste outsider die ons inziens buiten het titeldebat staat is wel Scheldejeugd Temse. De ploeg van Egon De Pauw heeft wel al 18 punten vergaard maar mist nog teveel maturiteit om ho gerop te geraken. Toch zit er heel wat talent in de ploeg. Chris De Pauw en Gosselin waren tijdens de heenronde wel de hoogvliegers. Gebrek aan regelmaat van het team zelf is wellicht te wijten aan de jeugdige leeftijd van de meeste spelers. Een nederlaag tegen Evergem en een zege tegen leider Dender monde zijn tie antipoden van hun prestaties. Komt daarbij dat de ploeg nog een schorsing te wachten staat van Chris De Pauw en zodoende is Schelde jeugd uitgerangeerd voor de titel. Rubac monde Rupel- Na een hoopgevende start van de kompetitie is Rubac nu weggezakt met 8 eenheden naar de on derste regionen. De ver sterking van het broeder paar Thuysbaert bleek een meevaller te zijn want de ploeg beheerst doorgaans de rebound in heel wat wedstrijden. Spijtig dat Wilfritfd Ver- schooren lange tijd hope loos naar de goede vorm heeft gezocht want nu hij op punt staat laat de ploeg het afweten. De twee maand lange schor sing van Philip Thuys baert en het verlies tegen Leeuwerik Lede schep pen nu problemen. Tot Basket: sport voor grote gens.(dm) degradatie zal het wel niet komen maar ploegen als Bavo Moerzeke en datzelfde Lede willen zich zonder slag of stoot ge wonnen geven. Grembergen Dat de ploeg uit Grem bergen vroeger op het vertrouwde buitenterrein voor alle tegenstanders een gevaar betekende is en veerkrachtige jon- I nu lang voorbij, want d- verhuis naar de sportha te Grembergen heeft var Caudron en zijn maat: j een staartploeg gemaaki v De aanwerving vai Straetman heeft niet gewenste aanvalskrach z bijgebracht en gelukkij L speelt Goossens de laa? n ste weken voor twee or C I) 1 voor tegenstand zorgen Dalving, Somers, Mom mens. Bett. Dardenne. Lu- banski. Larsen, Cud johnson. Boom: Kerremans. Wou ters, Clement, Brits, Van Hoorebeeck, Vinck, Van Den Bossche, Koens, Bou ma, Redel, Van Bulck. Scoreverloop: 3' Lubanski (0-1), 8' Van Bulck (1-1), 19' Larsen (1-2), 32' Cle ment, own-goal (1-3), 33' Cudjohnson (1-4), 75' Dar denne (1-5). Vervangingen: 46' Koens en Brits door Nauwelaerts en Verboven, 80' Van den Bos sche door Windelen. R. COREMANS Albi-rt: opnieuw de boeman Afgelopen week-end start ten de 1/16 finales van de Beker van Oost Vlaande ren ook nog wel de «Beker Clement De Boevere» genoemd. Deze laatste naam is stilaan in verval geraakt want be halve de anciens in het pro vinciaal volleyball zullen er zich wel niet veel meer de' GeJtenaar Clement De Boevere herinneren. De Boevere kwam in het Provinciaal Komitee zete len tijdens het begin van 1960 en werd op 15 januari 1961 verkozen tot sekreta- ris van het P.K. Op 12 juli 1967, na afloop van een door hem gegeven training aan Rodenbach Ledeberg, overleed Clement De Boevere. Als eresaluut werd door het P.K. de provinciale be ker naar de aflijvige ge noemd. Aangezien nog geen enkele klub de beker driemaal achtereenvolgens of vijf maal niet- achtereen volgens won blijft de origi nele beker van 1967 nog steeds in strijd. Wie geen kans heeft die beker dit seizoen te halen is Nieuwkerken Waas dat bij eerste provinciale Ge- raardsbergen op de valreep sneuvelde met 3-2. Gemak kelijker ging het voor Wachtebeke dat Lov. Lo- vendegem met 0-3 in eigen zand deed bijten. V.C. Temse stond voor de ge makkelijkste opgave. Me relbeke werd dan ook met 3-0 ingeblikt. Bij de dames won St.-Ni klaas met 3-1 van een vroe gere kopploeg A. Kiel drecht. Oudegem verdedig de zich tot het uiterste te gen tweede provincialer Moerbeke en verloor met nipte 3-2. Kemzeke speelde een moedige partij en ver loor verrassend met 2-3 van Kobbe Ronse. De derde 3-2 werd opgete kend te Michelbeke waar Baasrode verloor. In de Beker van België is er ook weinig reden tot jui chen. Kruibeke trok met vijf volle bussen naar het verre Achel en verloor er met 3-1 na een toch moedi ge partij. Setstanden waren 15-10, 8-15, 15-13 en 15-11. Spannend was de wedstrijd die V.K. Aalst te Moes- kroen speelde. De in ge stalte bevoordeligde natio- nalers wonnen de eerste set gemakkelijk ook al omdat Aalst volop imrpoviseerde wat blijkbaar niet onmid dellijk resultaat opleverde. De Ajuinen kwamen wel gelijk en zouden nadien nog op het nippertje verlie zen. Setstanden waren 15- 6, 8-15. 15-12 en 15-10. V.C. Temse haalde niets tegen RISC Elsene en ver loor met 3-1. Rapid St.-Niklaas mocht aan huis aantreden doch slaagde er niet in onze kof treien aan een kwalifical te helpen. Er werd met lj verloren tegen Sipi Leuven Er werd met een klein vi gertje aan kompetitie g- daan. Nieuwkerken wc van Zomergem met 3-0 is nu opgeschoven naar vierde plaats in de rt schikking op twee punl van leider P Kruibeke. op Baasrode en gelijk rff Elversele. Ook daar is nj niets gezegd, (gdp) MANNEN Iste PROVINCIALE Zat. 15.00 u. Geraardsbergen - Moerbeke 3de PROVINCIALE B Zat. 14.30 u. Lede - Merelbeke 4de PROVINCIALE A Zond. 15.00 u. Oudegem - Denderhoutem VROUWEN 2de PROVINCIALE A Zond. 10.30 u. De Klinge - Moerbeke 3de PROVINCIALE A Zond. 10.30 u. Lede - Merelbeke B Zond. 10.30 u. Oudegem - Herzele B 3de PROVINCIALE B Zat. 15.00 u. Kruibeke B - Kemzeke Zond. 10.30 u. Temse B - Melsele BEKER VAN OOST VLAANDEREN - 1/16 FINALE MANNEN ZAT. 19.00 Zat. 18.30 u. Zat. 20.00 u. Zat. 20.00 u. Zat. 20.00 u. Zat. 19.00 u. Zond. 18.30 VROUWEN Zal. 16.00 u. Zat. 14.30 u. Zat. 15.30 ii. Zond. 16.00 Zond. 16.00 u. Baasrode - P. Kruibeke Kemzeke - A. St.-Niklaas WST St. Amandsberg - V. Kruibeke Beveren - HVC Zottegem Stekene - RT Lokeren H. Temse - Ledeberg u. Wondelgem - VK Aalst A. St.-Niklaas - Lede Nieuwkerken W. - Herzele Oudenaarde - Berlare P. Kruibeke - Erwetegem u. Stekene - St. Gillis W. f 19.; j We Wie Zeli Op zaterdag 19 januari heeft te Hamme de jaar lijkse herenveldloop plaats met start te 14.30 u. in de omgeving van het gemeentelijk speel plein en het Meulen- broek. Er staan niet min der dan negen wedstrij den op het programma met reeksen voor pupil len, miniemen, kadetten, scholieren, juniors, se niors en veteranen. Er zullen naar verluidt 50 Hamse atleten aan deel nemen. Enkele seniors doen in deze wedstrijd hun wederoptreden na maandenlange inaktivi- teit. De voorbereiding is tot in de puntjes verzorgd om een sportief succes te verzekeren. Door het be stuur van A.C. Hamme werd deze atletiekwed strijd op zaterdag 19 de zer georganiseerd om de supporters van Vigor- Wuitens de gelegenheid te geven de Hamse atle ten te komen aanmoedi gen en om niet in konkur- rentie te treden met hun wedstrijd van zondag 20 januari. Het gemeentebe stuur verleent zijn mede werking aan deze sport gebeurtenis. Het bestuur hoopt dat de weermaker van de partij zal zijn. Er worden een massa deelnemers aan de start verwacht vermits op deze dag maar één enkele wedstrijd plaats heeft over gans België. Dank zij de milde steun van de Hamse bevolking wordt de jaarlijkse grote prijs van Hamme de top- gebeurtenis die beslist een groot succes teg moet gaat. Trainer G. V; Damme verwacht mi stens vier overwinning» in de reeksen van de p pillen, kadetten en mini - tlif men. De talrijke sportlii hebbers kunnen te Ha' me op zaterdag 19 jam! ri beslist een aangenar sportnamiddag belevef P. Van Ger Heist - SK Beveren 0-6 Tegen Heist heeft SK Be veren er een gezapige oe fengalop van gemaakt. Er werd tevens geëxperi menteerd. De tegenstan ders zetten zich zo goed en zo kwaad als het ging schrap, doch kon den niet beletten dat een half dozijn doelpunten voorbij de doelmannen Verdeyen en Schoenma kers (die ieder één helft onder de lat stonden) te gen het net keilden. In de eerste helft bleef Heist min of meer overeind: slechts 'én goaltje werd gescoord. Dat deed Jl tje Simoen. Nadien w de «machine» bedrijfstemperatuur Jaspers, Truyens (tv» maal), Stevelinck en B cke schoten in de roos Dat Beveren experimf teerde blijkt uit de menstelling van team: Pfaff (75ste mint Van der Linden), Jaspt Van Genechten, B (60ste minuut Van G them), Baecke, Hoftt (46ste minuut Stf linckx), Truyens, Sim<* Cluytens en Janssf (Weirach). Zat Ant Bev Bug De I 15 i Den u. Eke Gen Haa Han Her; Kalk Kieli Koei Kwa 15 u Lede Loef 15.1! Loke 110, Moe 15 u Nieu sterz Oud< u. Sche Sersl Sinai Sint- 15.15 Sint- Sint-i 110,

De Voorpost | 1980 | | pagina 40