'L RONDE VAN NEDERLAND TE SINT-NIKLAAS 9 ■leveren opnieuw in de running! schot van Jan Simoen. Uit de De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 1 liftte nederlaag van Lo- n is ook te wijten aan spel van de tricolores Eerst dwongen zij zich- in een taktisch keurslijf •door wel een sprekend overwicht maar geen ne.iswaardig doelgevaar I afgedwongen. Spor- miste het sprankelende alsspel waarmee het rrs zijn tegenstanders 'dondert. Nadien miste de morele kracht om ig te slaan en speelde het tijd als een definitief apen ploeg. En Larsen... geval apart. peen verkorf het voor izell en het publiek al bij de start. Een klas- l. barstend van talent, de rik van zijn belagers. lie Isle tijd fel verbeterd 3» mentaliteit omdat hij Aral aan voetballen Cbt. Op Boom was het jbtaii« al misgelopen: een Hndschappetijk treffen, lar Prehen stelde zich aan Jen met. arrogantie etaleerde rsen zondag een uur lang. 'V doorspekte zijn smake- •s optreden met enkele tussenkomsten, waar- n «r minstens één de rode an verdiende. Scheids- ■jjiter Pon net weer hij vond het allemaal best en 'b niet één vermanende Werop naar de Lokerse (hamel. Waarom die lan- fuitweiding? Wel. omdat ;vsens houding één van de aanwijsbare oorzaken was van de nederlaag van Spor ting. Mij schakelde gewoon zichzelf uit in een periode waarin hij zijn ploeg heel wat betere diensten had kunnen bewijzen. Lokeren was in die eerste helft immers duidelijk de hetere ploeg, speelde aan een hoger ritme en beter kombinerend dan de gehan dicapte thuisformatie. Daar men die men had: het bete kende dat de geel-blauwcn zich allerminst gedroegen als lieverdjes en bitsig ver dedigden. Lokeren reageer de navenant: een zware fout van Hofkens op Larsen werd door deze beantwoord met een trappartijtje naar Van Genechten. Die snelle Lokerse start leverde met een twee corners en enkele vrijschoppen op. maar het eerste geel was voor Bett. die de uitbrekende Cluytcns langs achter neerhaalde. Er zouden naderhand ergere dingen gebeuren en de lezer (die het treffen niet zou heb ben gevolgd) begrijpt dat er zoals gewoonlijk meer aan andere dingen dan aan voet bal gedacht werd. Niet te verwonderen dus dat men eindeloos lang bleef wachten op het eerste schot tussen de palen. Larsen probeerde dan maar een penalty uit te lokken, maar zijn cirkus- nummertje leverde enkel hoongelach op. Lokeren bleef doorlopend het mid denveld beheersen en Beve- Jean Janssens overhandigde bloemen aan René Verheyen, kapitein van de Lokerse herfstkampioen. Meer geschenkjes konden er evenwel niet af. (Beve- ren-Lokeren l-0)(pm) van Simoen aan de knie Ongeregeldheden werd geraakt. De onmacht van Bevcren (dat weliswuar Stilaan kwam het opnieuw uiterst bekwaam verdedig- tot schermutselingen: een de) kwam ook tot uiting bij fout van Verbruggen op een felle woordenwisseling Cluytens werd niet gefloten. Heet van de naald V-l 'oen wtj een goede week voor de organisatie van het sint-Niklase criterium nog spraken met wijlen Robert Geerinck en Frans De Nil respektievelijk voorzitter en sekretaris van De Zwaantjesvrienden, over de toekomst, namen beiden geen blad voor de mond door te stellen dat zij anno 1980 nog eens uit wilden pakken met een grote organisatie Na de talrijke kriteria (altijd suksesvol trouwens), diverse wedstrijden voor internationale iefhebbers, de aan- - komst van een rit in de Ronde van Frankrijk en driemaal het vertrek van de Ronde van Vlaanderen te hebben georganiseerd, belandt dit jaar de Ronde van Nederland in onze kontreien. Deze week nog werd het kontrakt getekend. Woensdagavond wachtte sekretaris Frans De Nil nog op de telex die "erdere informatie zou inhou den. Die kunnen we in deze editie nog niet weerge ven aangezien ons blad reeds ter perse ging. Wél is het belangrijk te weten dat de suksesvolle Ronde van Nederland te sint-Niklaas te gast zal zijn met de proloog én een kriterium. Het is duidelijk dat dit de wielerfans enorm veel deugd zal doen. Voor verdere informatie verwijzen we dus naar onze volgende editie. André Govuert loos. Baecke deed zijn duit in het zakje door de neerlig gende Dardenne nog eens flink na te trappen... Is dit eigenlijk het verslag van een voetbalwedstrijd...? Jawel, in die specialiteit onder scheidde Pfaff zich enkele keren met attente tussen komsten in de lucht. Hij straalde weer een enorm zelfvertrouwen uit. Jean- Marie. Misschien was ook selektieheer Guy Thijs zich daarvan bewust. Had die 11a de bekerwedstrijd tegen Winterslag niet gezegd dat Pfaff nog steeds de beste Belgische doelman was? Vijf minuten voor rust kwam dan de enige doelkans uit die magere eerste speel- helft. Simoen stuurde Jans sens met een handig door steekje op links weg en de strakke voorzet van Jean plofte tegen de voet van de toeglijdendc Truvens. Die raakte de bal slechts half en devieert hem naast de verste paal buiten. De grootste hi lariteit werd echter veroor zaakt door de botsing van Pol Van Genechten met scheidsrechter Pon daarbij zijn fluitji speelde. Wij maakten 011s echter de bedenking dat Lokeren met al te veel reserves had ge speeld, een akadcmisch overwicht demonstreerde, maar klaarblijkelijk niet vrank en vrij de aanvalstr- om durfde te roeren. Wist het dan niet dat Bevercn vooraan toch onthoofd was? rebound scoort Bert Cluytens (Beveren-Lokeren l-0)(pm) rangen kreeg meteen een komen was te verwachten. wonderbaarlijk effekt. De maar weinigen begrepen de voormalige landskampio ;rplichte aftocht van René iet die Onverwachte ommekeer De tweede speelhelft leek hetzelfde spelbeeld te zullen opleveren. Na vijf minuten kwam Lokeren zelfs bijna (verdiend) op voorsprong: Verheyen stuurde een kromme bal in de riehting van de penaltystip waar Baecke zich volkomen op misrekende. Dardenne had slechts binnen te tikken maar Pfaff reilde schitter end met de knie. Twee minuten later gebeur de wat in het onberekenba re voetbalspel 7.0 vaak ge beurt: de beslissing iel aan de overzijde. Bert Gluytens. echt weer in zijn dagje, zette in het centrum een onweer staanbare solotocht op. pas seerde zelf moeiteloos twee straalden plotseling zo- Verheyen die zelf zijn onge- veel zelfvertrouwen uit dat noegen ook niet wegstak, ze hun challenger volledig Eerder had men de vervan gingen overspelen, daarbij ging van de toch nutteloze geholpen door de nu gebo- Larsen verwacht. Bij Beve- den ruimte. Lokeren moest ren kwain de beslissing van Goethals om Simoen door Hoebeeck te vervangen als logiscb over. Simoen impo neerde nieiiïand en de man uit HaiHtert zou nuttiger werk kunnen leveren als kleine tik zijn team moest terug enkel plooien. Het was echter Cluytens die «le show bleef stelen. Loke ren probeertle wel met man en maebt aan te vallen, maar «lienile «lan ook af te rekenen met de pijlsnelle tegenstoten van de Hoboke- naar, daarin perfekt onder steund «loor een soepel draaiende en klaarkijkeilde Schönberger. Zo verschalk te Bert even na het halfuur nog maar eens zijn oppo nent Mommens en stuurde Hoebeeck in het straatje. Jan talmde niet en knalde naar de kleinste hoek. De bal belandde echter in het zijnet. Een zijwaartse pas op de vrijstaande Janssens had wellicht een tweede doelpunt opgelever«l. maar hoe gaat het als je jezelf op zo'n korte tijd wil waar maken! Toen Buyl een van z'n eer ste noemenswaardige over tredingen beging en Belt on deruit baalde, keek hij prompt tegen de gele kaart aan en luid protest verhielp immers alles riskeren, leek zich moeilijk te herstel len van de klap. Larsen reageerde op zijn manier. Op de 54e minuut liep hij vrijwillig tegen Pfaff aan en gaf die mee. Niet erg. 0111 moeilijkheden uit te lok ken. Jean-Marie, die in die omstandigheden ook te wei nig flegmatiek reageert speelde het spelletje mee en ging op de grond. Erger was de slag in het gezicht waar op Larsen Mare Baecke trakteerde en «lat omler de ogen van P.uinet himself. Rood was het enig mogelijke antwoord van de man in het zwart, maar hij liet «le grijn zende Deen ongestraft ver trekken. waarop de plaatse lijke aanhang zelf het recht in eigen handen of liever mond nam en Preben mas saal tot een weinig appetijte lijk dier degra«leertle. Pret tig was het allemaal niet. Lokeren bleef overmand door zenuwlast en vond geen gepa- nzet. Van Genechten daarentegen mocht als negenendertigja- rige nog een fel toegejuicht nummertje opvoeren. Beveren eiste even later een strafschop toen Janssens nogal vlot een belegde sand- bijtelde en de plaatselijke aanhang bijna tot wanhoop bracht. De verdiende ovatie kwam er uiteimlelijk toch en met gebahle vuist en breedla- chend gaven de geel-blau- wen uiting aan hun grote vreugtle. Zij wisten zich im mers weer op weg naar een denderende twee«le kompe titiehelft. Bij Lokeren was de ontgoo cheling groot, maar de pre statie van de eerste helft laat het beste verhopen voor de nabije toekomst. Dat het nog erg moeilijk zal worden weet iedereen bij «le tricolo res. De titel krijg je niet op een schoteltje geserveerd. De ploegen: Beveren: Pfaff. Jaspers. Van Genechten. Buyl. Bae cke. Hofkens, Schönberger. Cluytens. Truyens. Sim«jcn. Janssens. Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, De Schrijver, Dalving, Somers, Verheyen. Mommens, Bett. Larsen. Lubanski. Dardenne. ervangingen: 72' Gudjohnscn i.p.v. Verheyen 73' Hoebeeck i.p.v. Simoen Doelpunt: 52' Cluytens (1-0) Gele kaarten: Bett en Buyl. Scheidsrechter: Ponnet. Toeschouwers: 19.000 Herwig STAES voetbal oost west jeel-blauw thuis best Ponne et mij DE FREETHIEL GAF ZONDAG EEN GROOT NIEUWJAARSBANKET HET HOOFD VAN LOKEREN WERO OP TAFEL GEZET en dito gebarentaal tussen Hofkens en Baecke die door een misverstand de bal ver speelden. En ja hoor. na 35 minuten dwong Bett met een ver schot Pfaff tot een stijl- rijke parade. Lubanski kwam minder en minder in Jiet stuk voor en «lat mocht op «le creditrekening van Buvl geschreven worden. Langs beide zijden akteerde het stoppersduo trouwens voortreffelijk, terwijl bij Beveren Eddv Jaspers steeds sterker voor «le dag kwam en Larsen helemaal ging overvleugelen. Fred Truyens n n niet de voorzet van Jean Janssens.(Beveren-Lokeren 1- 0)(pm) Ponnet keerde zich om en zag «lus niet hoe de Lokerse verdediger de wellicht pro testerende Cluytens hard handig tegen de vlakte werkte. De lijnrechter die er bovenop stond durfde zijn verantwoordelijkheid niet nemen en bleef roer tegenstanders en verschalk- wich imiteerde, imponeerde te de rest van de verdedi- nog eens met een schicht ging met een lepe doorsteek van Truyens en een flitsen- op Jantje Simoen. Die treu- de aanval van Bert Cluytens zelde weer veel te lang en «lie Simoen aan het werk verspeelde het leder aan de zette. Het bleef bij een toespringende Dalving en hoekschop. Verbruggen. De bal vloog echter weer in de voet van Cluytens die dan maar zelf Cluytens staalhard in de hoek besloot steelt de show (1-0). De dolle vreugde in Beverse Dat Gudjohnsen erin zou «laar niets aan. Het uitgebluste Lokeren kwam in de slotminuten niet verder dan een dreigende uitbraak van Gudjohnsen, waarop Buyl de bal nog in extremis in hoekschop wist te keilen. Ook een kopstoot van de opgerukte Dalving loste niets meer op. De slotminuten zegden we... niet voor de scheiilsrechter, die er bijna vier minuten Beveren - SC Lokeren 1-0 Een naar traditie bitsige strijd, bijna twintigduizend «houwers. Lokeren in twee sterk verschillende ge- otes. Beveren niet de inzet en werkkracht van >er. een opmerkelijk doelpunt van Bert Cluytens: ■kiijevens «lie leidden tot een tweevoudige konklusie: de (strijd is opnieuw losgebrand, terwijl Beveren zich )r aanmeldt bij het kruim van "s lands voetbal. Men jeekt er weer luidop over Europese evenementen, pr Lokeren is weliswaar een veldslag maar geen ckjlog verloren gegaan. 0«>k Beveren ging \orig jaar in 'n J Astridpark tenonder toen de strijd pas goed los- idde... het schoot er de landstitel niet bij in. op «le Freethiel moet trouwens door elke top- •g bij de kansberekeningen w«»r«len ingekalkuleerd. wckel «le "kleintjes- schijnen er g«>e«l te kunnen wegko- sp4i. Het laat zich echter aanzien «lat SK in «le nabije ei«£«omst ook die geschenken achterwege zal laten: geel- ijnw draait weer op volle toeren! ren was aanvallend on machtig. Simoen raakte geen leer of speelde het bin nen enkele sekomlen onmid dellijk weer kwijt. De kust- jongen was tegenover de au toritaire Dalving gewoon nergens. Beveren vond trouwens zijn draai niet nu het zonder zijn toch zo ge vaarlijke lange spitsen moest opereren. Uiteimle lijk moest Dar«lenne met een slechte terugspeelbal nog voor de eerste corner van de thuisploeg zorgen. Even later «liende erheyen geruime tijd verzorgd te worden toen hij bij een 011- gekontroleerde tussenkomst

De Voorpost | 1980 | | pagina 21