r1 Strafschopnemers zijn hoemannen LA LOUVIERE REEDS DE LAATSTE VOOR EENDRACHT? KANS ationale voetbalkompetitie Voetbal ANDERE GEZICHTEN IN PSC OOST-VLAANDEREN Sportkring ontvangt Candries - Bulatovic Rudolf Emanuelso spoorloos 22 - 11.1.1980 - De Voorpost La Louvière - S.K. Sint-Niklaas De Wolven van La Louvière koesterden voor de aanvang van de kompetitie een hoop illusies. De terugkomst van trainer Jean Cornelis had daaraan sterk meegewerkt. Maar de resultaten bleven onderhand uit zodat de Hene gouwse ploeg vry vlug naar de laagste regionen afzakte. Een mooie kans dus voor Sportkring om op te rukken naar die toch benijdenswaardige derde plaats, achter de grote tenoren Gent en Kortrijk evenwel die zich een klasse te sterk tonen in het aan gang zynde seizoen. En inder daad, het scheelde geen haar of de Klaasjes graaiden er de volle inzet mee. Toen nog drie minuten gespeeld moest worden, werd uiblinker Danny Veyt voor de zoveelste maal neergelegd. Schena was de dader zodat scheidsrech ter Constantin niet anders meer kon dan naar de witte stip te wyzen. Geen enkele aarzeling, trouwens... Voordien werd Luc Van Haevere van het veld geno men toen hij na kontakt met Rhode op de grasmat liggen bleef. Hij voelde een stekende pijn net boven het zitvlak. Daardoor viel Caers in. De strafschop diende zich aan, geen enke le speler maakte aanstalten om die te nemen, maar de zopas ingekomen Caers wou het karwei wél op knappen. De loodzware bal (na de rust kreeg het Tivo- hstadion een fikse regenbui over zich) rolde tergend in de modder tot netjes voor de doellijn. Wellicht had doelman Stassin in zijn loopbaan nog geen enkel balletje van dat soort kun nen oprapen. Dat gebeurde zaterdagavond met veel plezier, tot groot ongenoe gen van de Sint-Niklase be stuursleden en trainers. Het is ondertussen reeds de derde maal dat Sportkring zulke situatie moet erva ren. Tijdens de eerste wed strijd ook tegen La Lou vière mistastte doelman Stickens zich toen hij tegenover Stassin stond. Maar dat kon geen kwaad, immers Sportkring had al een komfortabele 4-0 op het bord staan. Later zou Veyt tegen Boom het leder naast jagen en nu hervalt Caers in hetzelfde euvel. Enkel met dit verschil dat het Sportkring een punt kost, detail dat men mis schien sterk zal overwegen als de eerste vijf plaatsen zullen toegekend worden aan het einde van dit sei zoen, je weet immers nooit. Dat was trouwens ook de idee van voorzitter De Corte, na afloop van de wedstrijd. Positief aan deze wedstrijd was het ruime aanvallende aandeel van de bezoekers. De Wolven konden tijdens het eerste half uur eenvou dig niks inbrengen tegen die overmacht. Al na vijf minuten stond S.K. op voorsprong. Libero Lode wijckx, goede doublure van Marc Nijs, was zijn voor gangers indachtig toen hij fiks naar voren oprukte. Via een dubbelpas met Veyt, kwam hij zuiver voor doel afgezonderd. Een listig balletje klopte Stassin en meteen begon men te glunderen op de reservenbank van de Klaas jes. En met reden, want het aanvallende ritme van de bezoekers taande maar niet. Zowel Veyt als Wou ters toonde zich gevaarlijk, ook al was laatsgenoemde bij de aanvang eerder zwak. Maar hij beet door. leder liep eenvoudig naast. Counter Dit was voor La Louvière het moment om opnieuw in de wedstrijd te komen. La Louvière toonde zich nu krachting in de middensek- tor en ook achteraan bij Sportkring kreeg men het even te verduren. Niet zon der gevolgen echter want na een vrij ingewikkelde faze voor doel kon Rhode Stickens verslaan en Sport kring keek naar een gelijke score op. Na de rust leken Wouters en Veyt voor goed uit de startblokken geschoten. Het zou leiden tot de faze aangehaald in de aanhef. Zoals de lezer weet, faalde Caers op de afspraak om de twee punten mee naar Sint- Niklaas te nemen. Zonder Zidane (gekwetst maar toch klaar tegen K.V. van Luc Van Haevere evo lueert. Hij is immers een niet te missen pion in de S.K.-verdediging. En die zal zondag tegen de Meche- laars op punt moeten staan. In elk geval zal men zeker op de diensten van de Al gerijn kunnen rekenen. Komt Emmanuelson terug, neemt die wellicht plaats op de bank, tenzij hem een schorsing boven het hoofd hangt... De ploegen La Louvière: Stassin, De- graeve, Verbist, Durieux, Schena, Gorez, Hiel, Go- vaert, Thordarsson, Rhode en Van Lierde. SK. Sint-Niklaas: Stickens, Verstraeten, Lodewijckx, Van Haevere, Beirinckx, De Daele, Lambrechts, De Raet, Veyt, Wouters en Deraeve. hier staan wij en hier blijven wij BUFFALO'S verdiepingen RODE RIDDERS nog 7 verdiepingen Na 11 maanden zijn de Klaasjes weer op het ere-schavotje verschenen de ge. De wedstrijd zou al na een goed kwartuur gespeeld zijn als Pierre De Raet er niet in zou slagen op hope loze manier Stassin maar ook de doelmond te vloe ren. De Sint-Niklazenaar probeerde de laatste man te omspelen maar trof noch Stassin noch de netten: het Mechelen) en Emanuelson (spoorloos) hebben de geelblauwen zich keurig van hun taak gekweten. Slechts door pech hebben zij dat tweede puntje laten liggen. Afwachten onder tussen ook hoe de kwetsuur Doelpunten: 5' Lodewijckx (0-1) en 33' Rhode (1-1) Wijzigingen: 65' Legheit i.p.v. Van Lierde, 74' Caers i.p.v. Van Haevere en 76' Pringels i.p.v. Deraeve. Toeschouwers: 2.500. Scheidsrechter: de heer Constantin. André Govaert Er is de jongste tijd wat veranderd in de provin ciale scheidsrechters- kommissle Oost-Vlaan- deren van de KBVB. In Sportleven van donder dag 3 januari werden twee berichten gepubli ceerd. Eén ervan is een beslissipg van het Uit voerend Komitee: «Op voorstel van de heer Dermaut, voorzitter van de PSC Oost-Vlaande- ren, en met het akkoord van de heer Gobert, lid van het Uitvoerend Ko mitee, is Rogier Roe lens, momenteel oplei der, benoemd tot lid in vervanging van de heer De Pestel. Bovendien wordt de heer Mare Maertens, eveneens op leider, benoemd tot lid van bovenvermelde PSC, Na de zware 3-0 nederlaag te Boom Na de winterse onderbreking zag de toekomst van Eendracht Aalst er in de ogen van heel wat supporters toch wat rooskleuriger uit. De meningsverschillen waren van de baan, de gekwetsten weer op de been en dus zou men in januari van dit nieuwe jaar met frisse moed opnieuw het veld inrennen om de «beslissende» reeks wedstrijden van deze maand sukses- vol af te haspelen. Want bij het bekijken van de ranglijst kwam men inderdaad al gauw tot de konklusie, dat de eerste vier wedstrijden van 1980 evenveel konfrontaties waren met rechtstreekse tegenstrevers in het degradatiedebat: eerst naar Boom, dan aan huis tegen La Louvière, vervolgens bij Hoeselt op bezoek en tenslotte Sint Truiden te gast in Aalst. Allemaal wel degelijk wedstrijden, waar kost wat kost punten moesten worden geoogst. Zondag 13 januari treedt V.K. Mechelen aan in de ongewijzigde opstelling die vorige week de maat nam van Tongeren. V.K. Mechelen heeft een niet zo schitterende eerste ronde achter de rug. Maar tijdens de laatste wed strijden blijkt het plots beter te gaan. Het is bovendien niet iedereen gegeven het Tongeren van Dré Bollen naar huis te sturen met een fikse 3-1. Onder het bewind van ex-kolonel Herman Candries is een en ander veranderd daar achter de kazerne. De diverse bestuursleden kregen voor de aanvang van het seizoen een precieze taakomschrijving zo dat het niet meer opgaat bij eventuele fouten de schuld op andermans rug té schuiven. Sportief werd het team enigszins vertimmerd. Enkele spelers werden van de hand gedaan maar toch werd op de eerste plaats aan het herkreëeren van de voorlinie gedacht. Zo werden de Argentijn Gustavo Lisazo (ex-S.K. Beveren) en de Joegoslaag Kurcinac inge haald. Twee belangrijke pionnen die voor de doel punten moeten zorgen en op die manier de massa terug naar het terrein achter de kazerne kunnen lokken. Met een klassetrainer als Ned Bulatovic (ex-S.K. Sint-Niklaas) behoorde dat zeker tot de mogelijkheden. Al die elementen hebben echter in punten uitge drukt nog niet gegeven wat men ervan verwachtte. V.K. Mechelen trad in de eerste wedstrijd aan tegen Tongeren, verloor er met een Arsenalscore, maar maakte toch de wedstrijd. De week nadien kreeg het Sportkring op bezoek. Het haalde onmid dellijk 2-0 uit de shoes maar de Klaasjes kwamen terug na de rust. Voor K.V. Mechelen bleef er één schamel puntje over. Eén op vier, een slecht begin voor Bulatovic. Sindsdien timmerde hij aan de ploeg, verbeterde de spelkonceptie en die lijkt nu vruchten af te werpen. Meteen is het treffen tussen Sportkring en Meche len niet zonder belang. De thuisploeg wenst immers die derde plaats met hand en tand te verdedigen vooraleer het naar Boom moet om daarna Hoeselt aan huis te bekampen. Spanning is dus verzekerd aan de Watermolendreeg waar de supporters wel licht in grote getale zullen aanwezig zijn om einde lijk hun ploeg nog eens aan het werk te zien na die zo lange «thuis-rust». A.G. Sinds vorige zondag echter zijn de Boomse blauw-wit- ten van Co Prins naar de bovenste helft van de rang schikking opgeklommen, tellen nu reeds 7 punten voorsprong op de Aalste- naars en zijn dus voorlopig helemaal geen kandidaat afdalers meer! Die eerste zondag van ja nuari maakten de Steen bakkers in twintig minuten tijds de rekening van de Ajuinen en konden zich na de rust de weelde veroorlo ven de teugels te vieren, zonder dat de gehandicapte Eendrachtploeg erin slaag de een eerreddend goaltje op het bord te schieten. Aanstaande zondag wordt het dan ook beslist een le vensbelangrijke ontmoe ting tussen Eendracht en La Louvière, vorig jaar nog eersteklasser en nu reeds rijp voor Derde. Oost-Vlaanderen boven, ook in het gevechtsvoetbal Bengelt Eendracht aan het verkeerde eind van de klas sering, Oost-Vlaanderen is aan de top van de hoogste afdelingen flink vertegen woordigd: Lokeren leider in eerste, met kampioen Beveren opnieuw in eervol le zesde stelling: in Tweede is A.A. Gent sinds vorige zondag lijstaanvoerder, met Sint-Niklaas als flinke derde. En ook in Derde A is Ou denaarde de fiere Oost- Vlaamse vaandeldrager, vooral na het provinciale topduel van zondag tegen Lede, dat derde staat! Zo te zien geen slechte vooruitzichten overal el ders in de provincie, maar voor de wit-zwarten van voorzitter Daeleman ziet het er eerder beroerd uit. Wat wordt het volgend sei zoen: in Tweede tegen Ou denaarde of in Derde tegen Lede, of omgekeerd? Mo gelijkheden genoeg... Eén schaduwzijde echter op al die Oostvlaamse voet- balweelde: de tv-beelden van het toptreffen in Kort rijk hebben ons bedenke lijk de wenkbrauwen doen ironsen. Dat rauwe gevecht -i~. de kampioenstitel had t - h weinig met voetbal ma ken, wat Aad Koudijzcr er ook moge over denken. Aad verklaarde namelijk koudweg, dat men het ijzer moet smeden als het heet is. Iets waarvoor hij vak kundig zorgde. Volgens hem behoort dat hele wansmakelijke ge stamp naar eikaars benen en ook andere ledematen bij het «moderne» voetbal! Of het merendeel van de echte voetballiefhebbers die mening deelt, durven we sterk betwijfelen... Dat soort ekstra-sportieve krachtpatserijen zal al gauw de toeschouwers hun gemakkelijke zetel doen verkiezen boven de dure, ijskoude stadions waar bru taliteit hoogtij viert en er dingen te zien zijn die ieder rechtgaand sportman met walg vervullen. Intussen hebben Gent en Kortrijk zich een komforta bele voorsprong opge bouwd met respektievelijk 8 en 7 punten voorsprong op het achtervolgend trio St.-Niklaas - Jet - Diest. Periodekampioenschap Ook in de strijd om de tweede periodetitel bezet ten de Gentenaars en de Kortrijkzanen de beste plaatsjes, hier met als on middellijke achtervolgers Olympic en Racing Meche len, waar Eendracht op 21 oktober zijn laatste over winning behaalde! Inmiddels is ook Boom in het zog van die vier aange land! En Eendracht bengelt een zaam op de allerlaatste plaats met twee schamele puntjes... Gedurende die zes laatste wedstrijden skoorden ze amper vier maal, terwijl ze bij de sei- zoenaanhef in drie wed strijden 9 keer raak troffen. Sinds 25 november op het veld van Montignies zijn de Aalsterse aanvallers het spoor naar de netten volsla gen bijster: in 270 minuten voetbal slaagden ze er niet éénmaal in nog een doel man in gebreke te vinden! Een andere klub die op een dwaalspoor is geraakt, is Harelhc r L de prille faze van he üupioenschap wa ren ze leider, nu zijn ze op ontstellende wijze terugge zakt. De twiede periode leverde hen slechts 3 pun ten op de 12 op! Wolfijzers en schietgeweren Mocht Eendracht er zon dag tegen La Louvière niet in slagen zijn derde home zege van het seizoen bin nen te rijven en Harelbeke wint van Olympic, dan mo gen de Westvlamingen zich vergenoegd in de handen wrijven, het behoud is dan kwasi verzekerd. Als bovendien St. Truiden ook nog zegevierend uit het duel met de Gentse Buffa lo's komt, dan is de kous voor Eendracht beslist af. Zover is het gelukkig nog niet en we geloven dat het voor Gent opnieuw een knockoutzege wordt en dat de fruitjongens wel eens tot appelmoes zouden kunnen worden verwerkt... Wat in de allereerst plaats natuurlijk van belang is, dat is de wedstrijd die Een dracht zelf moet spelen te gen de «wolven» in groen witte vacht, de mannen van Jean Cornelis. Wolfijzers en schietgewe ren dus. Zijn de ajuinen in staat om de wolven huilend naar La Louvière te doen terughol len? Of worden zij zelf op gepeuzeld? Gebeurt dat laatste, dan wordt de toestand voor Eendracht Aalst ronduit dramatisch en moeten er zonder meer drastische maatregelen getroffen wor den op diverse vlakken. We willen hier in het voor uitzicht van een uiterst be langrijke wedstrijd die voor de toekomst van de Aal sterse klub wel eens van beslissende aard kon zijn, het moreel van de Aalster- se spelers, trainers en be stuur niet aantasten. Doch we zijn wél de me ning toegedaan, dat ekspe- rimenteren in dit stadium van het kompetitiegebeu- ren volstrekt uit den boze is. Zondag moeten de elf sterkste pionnen waarover men aan het Pierre Come- lisstadion beschikt, op het veld staan, bij voorkeur dan op de plaats die hen het best ligt. Een gemotiveerde ploeg voetballers dient onder de ogen van het Aalsters pu bliek te verschijnen. Dat publiek heeft dan op zijn beurt de taak om die spelers van de eerste tot de laatste minuut aan te moe digen en niet om geduren de negentig minuten te staan kankeren of te sjouwen... Voorlopig is het wacht woord: onvoorwaardelijke eendracht om Eendracht Aalst in de Liga te houden! Cyriel Temmermann in vervanging van de h Van Hauwermeiren, slagnemend». Een tweede berichtje erg lakonisch doch v zeggend en staat a drukt op pagina 7: treksel uit het ven van de zitting van december 1979: ambtswege ontslï als lid van de Oost-Vlaanderen Pestel Wilfried.»» Een centrum ais telt nu nog één lid. In Waasland doet zich nogal sterke koncer tie voor: drie leden erg dicht bij elkaar nen. Aalst heeft L_ vertegenwoordiger de streek van Ouden de-Ronse is er mon teel weelde: twee P leden. Het Is natuu niet zo simpel mense vinden die kompe zijn. Of die het wi doen. Links en re< hebben we echter re kommentaar en zelfs vleugje kritiek gehc op bepaalde «koncen ties». Aalst krijgt weer nachtmerries... Emanuelson Sportkring Sint-Niklaas heeft met zijn zwarte buitet landers heel wat last. Voor de aanvang van h seizoen en bij het begin ervan moest men al i diensten van Zidane Djamel missen, maar nu dat is reeds de tweede keer zit men zonder Surinamer Emanuelson. Die is eenvoudig spoorloa men heeft zelfs het raden waar hij zitten mag. Misschien weel Joost het, stelde voorzitter De Cor dinsdagnamiddag toen we hem telefonisch kontd teerden. Emanuelson trad op 22 december nog aan toi Sportkring een oefenwedstrijd tegen Oudenaari speelde. Na de kerstrust verscheen de Surinamer o 26 december niet op de training. Hij is zich tv komen verontschuldigen bij de S.K.-voorzitter ir de melding dat hij waarschijnlijk op 27 decemb evenmin aanwezig zou zijn op training. Hij immers met griep geplaagd. Sindsdien gaf hij geen teken van leven meer, aid. Willy De Corte. Daarop is sekretaris William H< man diverse malen aan Rudolfs appartement gewet maar daar kon hij geen teken van leven opvangt* alles lijkt er pottoe. Terug naar Amsterdam, ten naar Suriname? Wie weet? In Amsterdam is het evt koud als hier, zegt voorzitter De Corte, het zou d- best kunnen dat hij de kerst in zijn moederland go» vieren is. Positief is anderzijds dat Zidane speelklaar zal tegen zondag. Dat wordt immers voor Sportl een grote dag want Bulatovic - K. V Mechelen I op bezoek aan de Watermolendreef Hoe de wa strijd zich aankondigt, vindt u wellicht op een andc plaats op deze pagina. A.w

De Voorpost | 1980 | | pagina 22