ALLEEN DOELPUNTEN TELLEN ACHTER HET NET GEVIST Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie RUDY VAN BELLE «WE MISTEN TIKKELTJE MEEVAL» KLUBLEIDER DE SMEDT«JAMMER» TRAINER MERGEAY «GEVAARLIJKSTE PLOEG WON» VOETBALKALENDER De Voorpost - 11.1.1980 - 23 Jong Lede - Oudenaarde 1 Meer dan 2000 voetbal liefhebbers hebben vori ge zondag regen en wind getrotseerd om Jong Le de te volgen in zijn strijd tegen leider Oudenaar de. Uiteindelijk hebben ze waard voor hun geld gekregen -al hadden de meesten misschien wel meer konstruktlef spel van de leidersploeg ver wacht. Hieraan hebben de bezoekers zeker nooit gedacht-. Er werd ge woon uitgepakt met het vertrouwde patroon -twee spitsen vooraan, bijwijlen zelfs maar één- en een middenveld dat sterk aanleunde bij de verdediging. Zulks be zorgde Jong Lede vanaf het eerste fluitsignaal de ruimte. Het zag er dan ook naar uit dat de plaatselijke aanhang op een nieuwjaarsgeschenk zou worden getrakteerd. Die daarop hoopten of rekenden werden vrij snel tot de werkelijkheid teruggeroepen. De wed strijd was precies drie minuten oud toen Stany De Potter een verre voor zet onderschepte Rudy Van Belle die tegen Oudenaarde een knappe prestatie weggaf was van oordeel dat de uitslag mits een weinig meeval best anders had kunnen luiden. «We waren zeker de best voetballende partij, maar het leder rolde bepaald niet voor ons. Bij het eerste Oudenaardse doelpunt reageerde de defensie wel iets laattijdig, maar het tweede doelpunt werd voorafgegaan door handspel van De Ridder. Deze pikte het leder met de linkerarm mede. Het gebeurde weliswaar buiten het gezichtsveld van de scheidsrechter, maar het gevolg was dat de best voetballende ploeg even na het halfuur tegen een 0-2 stand diende op te kijken. In deze periode liet Lede wel enkele doelkansen liggen. Wanneer we dan na het doelpunt van D'Hondt op weg bleken naar het gelijkstellend doelpunt krijg ik de bal tegen de knie geschoten, met het gevolg dat we verder in het verlies worden gedrongen. Ook In de heenwedstrijd op Oudenaarde hebben we gedomineerd en werden we op de counters geklopt. Ik ben niettemin de mening toegedaan dat Lede een flinke partij heeft weggegeven. Blijven we op een dergelijk peil spelen dan zit er alvast een dikke ereplaats in. C.V. oi Een slotkommentaar kregen we van klubleider Rooert De Smedt «Jammer dat we zo moeten verliezen. Als men met een 0-2 moet keren na een eerste speelhelft die men heeft beheerst, zou men gaan wanhopen. Na de rust, toen D'Hondt er 1-2 van maakte, zou blijken dat we onze beste krachten hadden verspeeld. Op een ogenblik dat men bij Oudenaarde echt ging panikeren waren we niet meer bekwaam een vuist te maken en minstens een gelijkspel af te dwingen. Na een uur was het vuur geblust en liep het ook in verdediging organisatorisch minder vlot. De ongelukkige owngoal maakte het Oudenaarde uiteindelijk gemakkelijker. Een leidersploeg die op voetbalgebied misschien niet zoveel liet zien, maar zich dan toch rijpei toonde. Met wat meeval zat er een puntende- ling in voor Lede». C.V A.É Trainer Mergeay zag de wedstrijd als volgt: «Jong Lede zeker geen slechte wedstrijd. De gevaarlijkste ploeg en niet de best spelende heeft gewonnen - een ploeg die elke doorbraak wist te benutten - wiens voorlijn volledig ingesteld is op een verdedigende houding van de middenvelders, die doorgaans sterk aanleu nen bij de defensie om dan in één tijd het niemandsland te overbruggen. Een patroon waarin jongens als Stany De Potter, De Ridder en Ampe precies passen omdat ze achter elke bal blijven aangaan en er telkens iets positiefs meedoen. Uit een minimum van kansen wordt een maximum resultaat gepuurd. Lede daaren tegen heeft te veel kansen nodig. In de eerste helft stichtte De Neef door het regelmatig verplaatsen van het spel verwarring bij Oudenaarde, wiens grootste zorg was het leder uit de strafschopzone te houden. Het werd dan ook een rukraak weggetrapt. Wanneer mannen als Sackx evenwel bij het leder kwamen, schoten De Potter en co de ruimte in. Lede wist zijn terltoriaal overwicht niet te benutten. Vooraan werd gepingeld, zodat het echt moeilijk werd door de versterkte Oudenaardse gordel te geraken. Krijgen we het ongelukkig own-doelpunt niet, dan blijft er een reéle kans om de leiders een punt afhandig te maken. Uiteindelijk is het geen drama. Lede is bekwaam vooraan te blijven meedraaien. Door Oudenaarde werden we tweemaal geklopt na de baas te zijn geweest. Niet iedere week heet de tegenstander Oudenaarde en ook voor een leidersploeg moet de bal willen rollen, wat zondag alvast het geval was. C.V. -scherp voor doel trok waar De Ridder in één tijd overnam om Sackx te bedienen die aan de tweede paal rustig kon binnenkoppen. Hierop toog Jong Lede opnieuw ten aanval. Ru dy Van Belle en Gilbert De Groote kwamen enke le malen snel naar voor - en ook De Neef verstond de kunst het Oudenaarde moeilijk te maken met uitgemeten kruispassen. Mees, het meest bij de bal, ging evenwel over drijven. Op een dergelijk zwaar liggend veld was het een verloren zaak na een tweede ook nog een derde man te willen dribbelen. Hierdoor gin gen enkele kansen verlo ren - om het toch niet zo zelfzekere Oudenaarde van antwoord te dienen. Niet alleen Mees kon het groen-witte overwicht niet in een doelpunt omzetten. Bombeke en Uyttenhove slaagden er evenmin in iets positiefs met de gladde bal te doen. Lede bleef even wel maar komen en Oudenaarde trok zich per minuut een metertje meer achteruit. In het tweede kwartier kreeg Lede twee kansen. Toen Siau over het leder trap te, kwam Uyttenhove uit gerekend enkele centi meters te kort om doel man Sanders voor te zijn. Op het halfuur legde Bombeke het leder voor Mees, maar deze mikte naast. Precies een halfuur na de openings treffer zette Stany De Potter zijn ploeg op rozen. De Ridder, die het leder buiten het ge zichtsveld van de scheidsrechter met de linkerarm had meege pikt, knalde op doelman Van den Bossche, het afgeweerde schot kwam bij De Potter terecht en nummer twee zat. Het doelpunt werd gekonte- steerd, maar scheids rechter Van de Wijngaer- de liet zich niet vermur wen. Het protest leverde trouwens geel op voor doelman Van den Bos sche. Juist voor rust poogde Lede orde op zaken te stellen maar doelman Sanders wist, zij het met veel moeite, de kogel uit zijn doelvlak te ranselen. Wanneer Mare D'hondt dan even na rust toch wist te milderen, leek Lede op weg naar de gelijkmaker. Oudenaarde ging nu echt panikeren en trapte het leder ruk raak weg. De enige zorg van de bezoekers was blijkbaar het leder uit de strafschopzone houden. Het spel beeld werd be paald zenuwachtiger. De Leedse druk nam nog toe, maar niet zonder risico. Het was trouwens in het vijfde kwartier dat Stany De Potter tot twee maal toe voor doelman Van den Bossche op dook. Bij zijn eerste poging zag Stany het leder gestuit door de staak. Even later, na Van den Bossche omspeeld te hebben, zag hij Parrez in hoekschop verwerken. Dit zou dan de aanloop zijn tot het beslissend doelpunt - een ongeluk kig own-doelpunt van Rudy Van Belle, die het leder tegen de knie kreeg Vervangingen van Uyt tenhove door Kino en Oosterlinck door Droes hout brachten geen wij ziging in de toestand. Oudenaarde had de haar toegemeten kansen we ten te benutten, al kan worden gesteld dat dame Fortuna aan de zijde van de leiders stond. De meest slagvaardige ploeg won - en zulks houdt in, dat Jong Lede dat vooral in de eerste speelhelft knap uitpakte, eervol uit deze topper is gekomen en mag hopen het verder vooraan de rangschikking te zullen kunnen waarmaken. C.V. Vrijschop voor Lede, doch eerst worden nog taktische richtlijni Lede-Oudenaarde l-3)(rik) i verstrekt (Jong De dribbelende Mees geraakt niet door de Oudenaardse defensie (Jong Lede- Oudenaarde l-3)(rik) Eendracht Zele-AS Oostende 1-2 NER'J DE BUS ZE-UE Keeper 11 reel was de held van de wedstrijd. Hier gooit hij zich i keer op de bal. (Eendracht Zele-AS Oostende l-2)(wvc) Nog nooit in de loop van de huidige kompetitie was de spelevolutie na de rust zo gunstig voor Zele en zelfs een 3-1 zege kon uit de prima prestatie van de tweede helft gepuurd worden. Het kwam dan ook als een ijskoud stortbad over wanneer Catrysse in de laatste minuut tegen alle logica in de uitslag van de heenwedstrijd in herhaling stelde door in extremis een 1-2 op het bord te zetten. We kunnen ons moeilijk realizeren hoe in een oogwenk van verrassing een aanval langs rechts werd gelanceerd en Sterckx op de rechterpaal knalde. Het leder kaprioleerde in een hoek van 90 graden bij de toegelopen verdediger Catrysse, die een verdienstelijk Zele achter het net liet vissen. Oostende had zich, op uit- een onvrijwillige fout van zondering van deze beslis- Coles en Sterckx bevond sende faze, weinig overtui- zich naar algemene gedach- gend in de aanval getoond: tengang bepaald in off-si- De Mey (17 min. gekraakt de-positie toen hij de bal schot), Sterckx (23 min. toegespeeld kreeg, miste als hij ongestoord Na ,de hervatting verhin- mocht aanleggen), Creve derden het tikje meeval en (49 min. miste in een uitste- doelman Ureel dat recht kende schietpositie), maar zou geschieden, toch waren de kustbewo- Vooreerst was er een aan- ners even voor de rust aan val van Maes, gelanceerd de openingstreffer geraakt, door Abbeel, die de verde- Alleszins op gelukkige wij- diging uitschakelde en ze want het sproot uit een daarna doelman Ureel om- vrijschop toegekend voor speelde, maar hierbij zo KV Mechelen (15 uur) den Aftrap om 14.30 u. I Nationale Beerschot - SK Beveren (15 uur) (Schoeters) SC Lokeren - Waregem (15 uur) (Jourquin) II Nationale SK Sint Niklaas (Deflem) Eendracht Aalst - La Louvière (Van Wijngaert) III Nationale A Willebroek - Jong Lede (Deroulou) Mons - Eendracht Zele (De Zutter) I Prov Kemzeke - VW Hamme (Lavent) KAV Dendermonde - Gandasparta (Vercaute- ren) FC Denderleeuw - SK Aalst (Lippens) FC Ronse - Lokerse (Praet) Brakel - SK Lebbeke (SChrauwen) II Prov B Sint Gillis Waas - SL Houtem (Segers) Robur - Sint Pauwels (Van Herzeele) Vrasene - Standaard Wetteren (Taeleman) Appelterre - Baasrode (Vervaeke) Winnik - Oudegem (Van Cauwenberghe) Temse - Haaltert (Wiels) Nieuwerkerken - Buggenhout (Meganck) III Prov C Wieze - Thor Meldert (De Meulenaere) Wilskracht Moorsel - Vlierzele (Lambrechts H.) Eendracht Meldert - Kerksken (De Winne) Burst - Terjoden (Van de Winckel) Meerbeke - Hofstade (Eeckeman) Mere - Erpe (Van Damme) Schellebelle - Eendracht Sint Gillis (Snoeck) III Prov D Stekene - Sinaai (Van Hoey) Bazel - Melle (Van Leuven) Heusden - Sint Amandsberg (Meiresonne) Kruibeke - VV Merelbeke (Teugels) Melsele - Meulestede (Anné) Kallo - Excelsior (Matthijssens) Hoogeinde - Waasmunster (Van Imschoot) Klinge - Grembergen (Van de Gehuchte) IV Prov B Valentino's Overmere - Dyn. Beervelde (Van Gijsel) Mariakerke - SK Overmere (Buysse) IV Prov G Erondegem - Iddergem (Remory) Aaigem - Heldergem (Nevens) Welle - Edixvelde (Moulin) Westrem - Erembodegem (Meirlaen) Serskamp - Oordegem (Dobbelaere) Smetlede - Bambrugge (De Cock) IV Prov H Wichelen - Boonwijk (Melckebeek) Rapide Lebbeke - Baardegem (Callebaut J) Opdorp - Berlare (De Buck) Doggen - Gijzegem (De Fraine) Lutterzele - Appels (Van der Kelen) Schoonaarde - Moorsel (Aerts) IV Prov I Meerdonk - Wachtebeke (Rottiers) Haasdonk - Straatje Stekene (Van der Sijpt) Eksaarde - Moerbeke (De Pauw) Sombeke - Rupelmonde (Reyniers) Heikant Zele - White Boys Sint Niklaas (Van Haver) Verrebroek - Gerda (Lievens) Vigor Wuitens klubnieuws Na achttien kompetitie wedstrijden kunen we wel even de balans opmaken betreffende het aantal doelpunten en de auteurs hiervan. Rudy Maes spant de kroon met 14 voltreffers. Op de tweede plaats komt Luc Schuddinck die er zeven voor zijn rekeningnam. Ed dy De Malsche volgt met vier doelpunten, terwijl Mare Segers, Dirk Van Buy ten. Mare Paysman, Hubert Peelman, Guido Joos, Paul Vermeir en Jef Brusselmans ieder één doelpunt scoorden. Geel verzamelde tot op heden Rudy Maes (5pt), Luc Schuddinck (3pt), Dirk Verbusterl (5pt), Dirk Van Buyten (2 pt), Paul Ver meir (3 pt), Omer Van Praet (3pt), Mare De Mal sche (3pt), Hubert Peel man (3pt), Eddy Maldliet (2pt), Eric Boone (3pt), Franky De Blende (2pt), Marc Van Buyten (6pt), Lieven D'Hollander (4,5pt). Guido Joos kreeg een rode kaart (op S.K. Lebbeke). Hierover zal het P.C. dezer dagen een be slissing vellen. E.D.M. ver naar links afweek dat de hoek te klein werd om te scoren. De nr. 11 moest naar de rechtervoet zoeken en gaf een slechte voorzet aan Ke- steleyn, die ongehinderd gereed stond om in het le dige doel te schieten. Kort daarop ontstond een geharrewar van belang na dat Abbeel op rechts was doorgebroken en de bal in een kluwen van spelers niet over de lijn wilde zodat nadien Ureel kon in grijpen. Ten slotte kwam dan het strafschopgeval veroor zaakt door Wijngaerde, toen Maes, na een zeer fraaie voorzet van Van Wambeke, werd neerge haald. Het was Goossens die de verantwoordelijk heid nam, doch de Zeelse aanvoerder, wellicht gehin derd door de staat van het veld, deed het zonder zijn gewone schijnbeweging. Ureel koos de goede hoek en duwde het leder naast de paal buiten. Twee unieke kansen wer den gemist om de door Ab- beele bewerkte gelijke stand om te buigen tot een voorsprong, die Oostende moest groggy zetten. Spijts alles kan op naam van Eendracht een goede prestatie in de tweede helft gekrediteerd worden. De zestienjarige (16 april 1963) Peter Van Wambeke debuteerde zeer bevredi gend. Hij akteerde zonder plankenkoorts en bezorgde Ureel bij het nemen van vrijschoppen heel wat last, daarbij heeft hij een helde re kijk op de zaken, die zich vooral uitte door het lanceren van een vrijstaan de medemaat. De wijze waarop deze jongere door zijn medemaats werd aan vaard, bewijst dat de goede verstandhouding in de ploeg hoogtij viert. Dit is een grote verdienste van trainer De Wilde, die zijn bezorgdheid niet onder stoelen of banken steekt, wat het behoud van zijn elftal betreft. Wat hem vooral doet nadenken is het feit dat zijn elftal reeds 10 thuiswedstrijden achter de rug heeft en in de resteren de matchen voor eigen pu bliek nog kanjers van teams zoals Oudenaarde en Herentals moeten bekam pen. Het wil zeggen dat ook op verplaatsing, nood zakelijke behoudspunten dienen geoogst te worden en reeds zondag in Bergen moet met hart en ziel ge knokt worden om de pun- tentabel te verrijken.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23