LUC SCHUDDINCK VERPULVERT DENDERMONDSE ILLUSIES «BEWONDERING VOOR LUC SCHUDDINCK» KOK OP 1e PROVINCIALE r,! :i:ri57s "i?in t»™» ,i 24 - 11.1.1980 - De Voorpost OR CM (5 Jlluemtn 'uyten is diep in de Dendermondse defensie binnengedrongen. Zijn evenwel over. (Hamme-KAVD 2-1 )(wvc) De dug-out van KAVD, met tweede van rechts technisch direkteur Ar mand De Rouck.(wvc) V.W. 1 c - K.A.V. Dendermonde 2-1 De derbyontmoeting tussen V.W. Hamnie en K.A.V. Dendermonde is beslist niet uitgegroeid tot een spectaku- laire hoogvlieger. Opvallend was wel de faire manier waarop de tweeentwintig akteurs deze partij hebben be twist. Boze buren zijn Hamme en Dendermonde beslist niet. In dat opzicht stak deze wedstrijd wel schril af tegenover de vorige wedstrijden die Hamme met Lokerse en Lebbeke betwistte. Nauwelijks waren er foutieve tussenkomsten, niettegenstaande de zenuwen langs beide kanten wel af en toe parten speelden. Scheidsrechter Delombaerde trakteer de weliswaar Gerard Verhelst, Leo Dierickx en André Turneer op een gele kaart, maar dat gebeurde zo lichtzin- ning dat men er ook langs lokale zijde over verwondert was. Zo kan men in iedere wedstrijd wel tien maal geel trekken hoorden we na de wedstrijd als veelvuldige opmerking. Globaal genomen is het een verdiende lokale zege geworden, alhoewel we hier toch onmiddellijk wil len aan toevoegen dat de Wintens ons een mindere indruk lieten dan in de vo rige wedstrijden. Ook in de heenwedstrijd in Grember- gen speelde Hamme beter, e die wedstrijd verloren. Den dermonde daarentegen werd niet afgeslacht zoals velen hadden verwacht. Dat het er wel een defen sieve stelling op nahielden is een feit maar dat is hun volste recht. Welke ploeg die Hamme bezoekt doet dat niet? Iedereen weet en ervaart hoe sterk de ploeg Willy Meersman: «Het was zenuwslopend» De Hamse trainer Willy Meersman was na afloop van de ontmoeting tussen zijn ploeg en Dendermon de een gelukkig man. Hoofdzakelijk om het resul taat, minder om de prestatie» was zijn kommentaar. Hij wees op het vooral zenuwachtig akteren van zijn poulains tijdens de eerste helft. Het was duidelijk dat Dendermonde voor één punt ging spelen. Dat bleek opvallend uit hun defensieve stelling die ze er op nahielden. Mijn spelers kregen bovendien niet de vrijheid om hun ideeën in werkelijk om te Bijvoorbeeld Rudy Maes was de man die men de greep hield. In de eerste helft is van kant uit te weinig op doel geschoten. Bovendien lieten heel wat van mijn spelers zich verrassen door de buitenspelval die Dendermonde bestendig open zette. Hadden we bijvoorbeeld in het eerste kwartier kunnen scoren, dan was ik er van overtuigd dat we heel wat meer doelpunten hadden kunnen aanteke nen dan dit nu het geval is. Dendermonde heb ik een week voordien in een oefenpartij tegen Zele aan het werk gezien. De ploeg liet me nu een veel betere indruk. Wat ze tegen Zele lieten zien, was zand in de ogen strooien. E.D.M. Manager Maurits Van der Cruyssen: «Ploeg evolueert gunstig». Manager van K.A.V. Dendermonde Maurits Van der Cruyssen was ondanks de nederlaag die zijn ploeg opliep bij V.W. Hamme niet ontevreden. «Jmtegendeel» aldus de h. Van der Cruyssen. Ieder een heeft duidelijk gemerkt dat er evolutie in de ploeg is. Dat we in de kortste tijd al flink wat vooruit zijn gegaan. Er is opnieuw rust in een elftal dat mijn inziens in Hamme zeer verstandig heeft gevoetbald. In dat opzicht was Gerard Verhelst bovendien een van de betere spelers. Onze verdediging staat thans ap puuL Volgende week kunnen we terug rekenen op de diensten van Eric Gevaert terwijl ook Paul Van Cauteren stilaan van zijn kwetsuur geneest. Wellicht zal die over drie weken weer in staat zijn om deel te nemen aan wedstrijden van het fanionteam. Van tegenslagen zijn we dit seizoen zeker niet gespaard gebleven. In Hamme moesten we boven dien Julien Van den Broeck aan de rust vervangen vermits die last had van een zenuwontsteking. Daar bij dienden we niet minder dan drie spelers, Van den Broeck, De Kinder en Van Meirhaeghe op te stellen die in de voorafgaande week geen enkele training in de benen hadden. Over het resultaat in Hamme valt weinig te discussieren. Hamme was de betere ploeg en won ongetwijfeld verdiend. Het is een homogeen elftal waar al vershcillende jaren aan gebouwd is. Bovendien is er het fenomeen Schuddinck. Die trippelt overal door en maakt thans ontegenspreke lijk het mooie weer bij de Hamse eerste provincialer. Pak die weg en de resultaten zullen beslist negatiever uitvallen. hi de verdere afloop van de kompetitie ben ik gerust. Niet alleen evolueert de ploeg gunstig. Bovendien krijgen we nog heel wat thuiswedstrijden af te handelen, meestal tegen ploegen die ongunstig ge rangschikt staan. Daar moeten we punten tegen winnen en ons behoud in de hoogste provinciale meteen weten veilig te stellen». E.D.M. van trainer Willy Meers man wel is. Theoretisch had paarsblauw geenkans. Normaal dan ook dat de Dendermondse technisch direkteur De Rouck zijn ploeg een defensieve hou ding liet aannemen. Met het beetje meeval had Den dermonde trouwens een punt kunnen meepikken. Dat was toen halfweg de tweede helft Jaak Hillaert kon gelijkstellen nadat doelman Daniel De Paepe het leder onvoldoende on der kontrole had gekregen en de Lokeraar er als de kippen bij was om tegen alle verwachtingen in de bal in doel te schieten. Er stonden op dat ogenblik nog amper een goeie twin tig minuten op de klok. Een gelijkspel had voor Dendermonde wel gevleid geweest maar iedereen gaat ermee akkoord dat het uit eindelijk de punten zijn die tellen, hoe ze ook worden gewonnen. Luc sloeg tweemaal toe V.W. Hamme heeft onte gensprekelijk doorlopend een meesterschap aan de dag gelegd, alhoewel doel kansen niet zo veelvuldig voorkwamen. In de aan- vangsminuten maakte Ru dy Maes weliswaar een dreigende vuist aan het adres van doelman Paul Hofman toen hij een door steekpas van Luc Schud dinck in de vlucht overnam en nipt naast de Dender mondse muit knalde. Op het kwartier kreeg Paul Vermeir na een geharrewar voor het KAVD doel de bal onverwachts voor de voet. De Hamse midden velder knalde evenwel over het doel van Hofman. Op vallend in die periode was wel hoe goed Dendermon de zich orngainseerde rond Rudy Belis en Leo Die rickx. Vooral laatstge noemde liet een in alle op zichten gunstige indruk. Kalm en goed geinspireerd vormde hij het sterke sluit stuk in de Dendermondse defensie. Even na het half uur kwam paarsblauw ge vaarlijk opzetten langs Ca- trysse en Eric Van Meir haeghe. Doelman Daniel De Paepe was echter een fraktie van een seconden de twee Dendermonde- naars te vlug af. Met nog zeven minuten speeltijd voor de boeg, voor het in gaan van de rust viel uitein delijk het eerste doelpunt. De wederoptredende Ron- ny De Beule (speelde een uitstekende wedstrijd) cen terde vanop pakweg dertig meter vanop de linkervleu gel in de richting van de verste paal. En bij de zaak zijnde Luc Schuddinck schoof een paar bezoe kende verdedigers voorbij om dan met goed gevolg de bal over te nemen en in doel te deponeren. Na de kampwisseling kreeg men nagenoeg eenzelfde spelbeeld. Dit wil zeggen dat ook in die periode het spel te veel gekoncentreerd werd gehouden in de omge ving van de middencirkel, en dat ook heel wat balver lies werd geleden omdat het spel meestal te kort werd gehouden. Op de 52e minuut onder nam Luc Schuddinck (weer hij) een persoonlijke po ging. Hij slalomde gezwind door de Dendermondse de fensie, maar kwam in het ultieme moment iets te kort om een sekure Hofman het nakijken te geven. Zowat halfweg de tweede helft ge beurde dan waaraan zich niemand had verwacht. Jackie Schelfout vuurde keihard in de richting van het Hamse doel. Een wel licht door deze sporadische aktie verraste doelman Da niel De Paepe, liet de bal uit de handen glippen. Jaak Hillaert, goed gevolgd, aar zelde niet om de bal binnen te schuiven. Toen was het duidelijk dat Dendermon de begon te geloven in «het punt».Een punt dat van goudwaarde zou zijn, reke ning houdende met hun plaats in de algemene rang schikking. Bovendien ble ken de lokalen op dat ogen blik ook over hun beste krachten te zijn. Maar met een Schuedinck in een ploeg is alles mogelijk. De kleine Hamse voetballer, maar wellicht die met de langste adem, bleef onuit puttelijk alle aanvalsregis- ters opentrekken. Met nog negen minuten voor de boeg slaagde hij erin op een voorzet van Dirk Van Buyten zijn tweede doel punt te lukken en meteen de zege voor zijn ploeg vast te leggen. Een verdiende zege werd het alvast voor de Hamme- naars die meteen verder in de titeldans blijven. Voor Dendermonde is de situatie anderzijds heel wat minder rooskleurig geworden. Paarsblauw is in de degra datiezone verzeild, alhoe- i«».vaste waarde bij Dit schot 1 Eddy De Malssche gaat naast.(Hamme-KAVD 2-1 )(wvc) André Turneer: geloven. Paarsblauw speel de trouwens niet slecht in Hamme maar het wordt toch tijd dat punten wor den gewonnen. Dat moet nu zondag gebeuren op ei gen veld tegen rode lan taarn Gandasparta. Tegen deze ploeg mag men zich geen puntenverlies veroor loven. Anders wordt het toch dramatisch. E.D.M. De bank van Hamme (uwe) K.A.V. Dendermonde Het is een sobere voetbal ler die men allicht de meest regelmatige pion bij paars blauw mag bestempelen. Iemand die altijd zijn wed strijd speelt, zoals men dat in voetbaltermen noemt. Ondanks de weinig benij denswaardige plaats die zijn ploeg thans inneemt in de algemene rangschik king, blijft hij optimistisch voor de toekomst. «Verlie zen tegen een ploeg als Hamme is geen schande» zegt de Buggenhoutenaar. «Het is de beste ploeg. Er zijn geen zwakke schakels in. Luc Schuddinck is bo vendien een fenomeen in die ploeg. Een technisch beizonder goede voetballer en bovendien iemand met een bewonderswaardige in zet. In de laatste minuten van de wedstrijd liep hij nog altijd even snel als in het begin. Zo een voetbal ler kan makkelijk in de ho gere reeksen zijn mannetje staan. Ondanks het verlies heb ben we al heel wat beter gespeeld ten opzichte van de vorige ontmoetingen. Er is teug samenspel. Doel punten scoren blijft voorlo pig het probleem. Maar daarvoor moet je over aan vallers beschikken en die hebben we voorlopig niet ter beschikking. Dat pro bleem kan opgelost worden als Gevaert en Van Cauter opnieuw fit zijn. Het is niet aan mij om een oordeel te vellen over een oefenmees- ter. Toch moet ik zeggen dat de eerste training met mijnheer De Rouck een positief resultaat had. Die man maakt je een opmer king wanneer je iets ver keerd doet. Omgekeerd is dat ook het geval. Hij kan je ook zeggen wanneer het goed is. Bovendien legt hij je klaar en duidelijk uit hoe je op het veld moet evolue ren. Wellicht en hopelijk zullen in de komende we ken ook de resultaten ver beteren. Zakken doen we zeker niet. Daar durf ik zelfs nog niet aan denken» zegt André Turneer die nog een extra-bloemetje toewierp naar zijn kollega Gerard Verhelst, volgens hem de beste man in de Dendermondse ploeg. Dat beamen we ook. E.D.M. Luc Schuddinck: «Ik ben fantastisch blij». De held uit de ontmoeting tussen V.W. Hamme en K.A.V. Dendermonde was ontegensprekelijk Luc Schuddinck. Klubspeler en voorbeeld voor velen, was hij na afloop de gelukkigste man, zoals hij zelf zei. Tegen K.A.V.D. scoorde hij twee doelpunten wat uiteindelijk voldoende bleek om de zege veilig te stellen. «Ik ben fantastisch blij om het resulaat» was zijn kommentaar na afloop. «Deze keer heb ik toch wel rustig gevoetbald. Ik was veel kalmer dan in de heenwedstrijd toen ik eerlijk gezegd wat mijn boekeje te buiten ben gegaan. Daar had ik nadien veel spijt van want KAVD is voor mij een sympatieke ploeg waar ik bovendien veel mensen ken. Ik heb de indruk dat ze taktisch op de goeie weg zijn. Vandaag hebben ze vast geen slechte indruk nagelaten. Daar bij is doelman Hofman ontegensprekelijk de man die verder vertrouwen moet inboezemen. Ik gun Den dermonde van harte dat het zich dit seizoen redt. Zoals ze vandaag voetbalden zie ik toch niet in dat ze L zullen zakken. Voor ons was het beslist geen gemak- P6* kelijke tegenstander. We hebben hard op de tanden Fn moeten bijten» aldus Luc Schuddinck. Aals E.D.M. fwri Ronny De Beule: «Mijn eerste volledige wedstrijd» Wie bij de Hamse voetballers een gunstige indruk r®"'i naliet war Ronny De Beule. De man die verleden r" jaar door de supportersclubs als beste speler van het seizoen naar voor werd gebracht, deed tegen KA VD zijn wederoptreden. Ronny had tijdens een beker wedstrijd voor de start van de kompetitie een kneu zing aan de gewrichtsbanden opgelopen. Dit was van aard om hem een half seizoen op onactief te zetten. Flink herstellende werd hij een paar weken geleden door trainer Meersman als wisselspeler uitgekozen. Twee keer werd hij in de loop van de wedstrijd van de bank gehaald. Alhoewel invallen niet altijd mak kelijk is, liet Ronny steeds een meer dan bevredigen-L de indruk. Tegen Dendermonde was hij van in denm beginne van de partij. Ontegensprekelijk mocht men I hem na afloop als één derbeste acteurs krediteren. Op het middenveld legde hij enorm werk af. Boven dien was hij ook regelmatig in de achterste gelderen te zien, terwijl hij ook nu en dan uit zijn slof schoot om het de Dendermondse verdedigers alles behalvi makkelijk te maken. Ronny De Beule wordt onte gensprekelijk weerom de vaste waarde in het Hamsk elftal. Over zijn debuut had hij zelf wel enkele opmerkingen: «Ik mis nog wat fysiek. Bovendien'^ moet ik opnieuw wat snelheid bijkweken. Ik beslist mijn uiterste best doen om in de kortste tijd weerom mijn conditiepeil van weleer te bereiken» ,k aldus voetballer De Beule. da, E.D.M. f4™'

De Voorpost | 1980 | | pagina 24