BILLIJK RESULTAAT Corrida TERUG OP GOEDE SPOOR HAMME MOEILIJK VOORBIJ DENDERMONDE STERKE KOPLOPERS MATIG KL>K OP 1e PROVINCIALE Voetbal KI5K OP 2e PROVINCIALE De Voorpost - 11.1.1980 - 25 r QQ Lokerse S.V. - Racing Watteren 4-1 Na vier nederlagen In successie heeft Lokerse S.V. terug kunnen aanknopen met de overwinning. Een zege die zonder veel problemen verworven werd aangezien de bezoekende defensie bij de twee eerste treffers een handje toestak. De verdiensten van S.V. zijn daarom minder. Na die vroege openingstreffer van De Caluwé hebben de rood-wlt- ten Immers bekwaam en taktlsch sterk gespeeld. Op een zwaar veld wel steeds vlot overgeschakeld van verdediging naar aanval. Snelle tegenstoten die nog voor de rust In een ruime voorsprong hadden kunnen resulteren. Die kloof werd nu In een dol vierde kwartier geslagen. De rood-witten konden zondag inderdaad vroeg |uichen want er was nawelijks 10' gespeeld toen een vrijschop van I Dupont door Verleyen werd afgeweerd In de s roeten van De Caluwé jie keihard in het dak ran het doel besloot. Een ideale start dus voor je gastheren die dit keer Sterk gemotiveerd in het reld stonden. Maar Wet- teren dat vooral in het middenveld voortreffelijk kombineerde liet niet zomaar begaan en pro beerde door hard werken over te schakelen naar pressievoetbal. Zover kwam het evenwel niet want de bezoekenae aan vallers zaten stevig in de greep van de Lokerse defensie. Wel moest doelman Van den Bo- gaert op de 14' met de voet redden op aandrin gen van Van Canegem maar daar bleef het bezoekende gevaar ook bij. Lokerse kwam daa- daarentegen met snelle counters nog dicht bij een tweede doelpunt. Een inspanning van Ott werd door Marc Van Rumst verlengd en voor getrokken maar Denaert miste onbegrijpelijk voor de gapende doelmond. Even voorbij het half-uur trapte Van Rumst een hoekschop, doelman Van Herreweghe loste de bal maar het schot van Dullaert werd door Far- jallah van de lijn geweerd terwijl Denaert In de rebound tegen de staak knalde. Trainer Huth was er na 45' nog niet gerust in. Een 1-0 voorsprong gaf inderdaad geen zeker heid. Die kwam er wel in het vierde kwartier. Doel man Van Herreweghe speelde wel in de Loker se kaart toen hij een zwak schot door de armen liet glippen zodat Denaert op de 51' er moeiteloos 2-0 kon van maken. Twee minuten later leek de wedstrijd gespeeld toen Forceville van op 25 meter keihard uithaalde en de bezoe kende doelman zonder verhaal liet. Maar Wet- teren reageerde fel en op inzenden van Nevens miste Mortier een wen kende kans. Op de 56' deed Nevens het dan maar zelf en knikte een vrijschop van Sonneville in de verste bovenhoek. Wetteren kreeg evenwel niet de gelegenheid om uit dit doelpunt een morele stimulans te pu ren. Nog voor het uur kon Denaert immers de eindstand vastleggen na een fors geharrewar. Die Nee, Vigor Wuitens Hamme heeft een KA V Dender- monde, nog steeds zonder opportunist Eric Gevaert, niet met haar en huid opgepeuzeld. De voor de gelegenheid in het groen voetballende thuisploeg, kon de gesloten defensie van paarsblauw niet open rukken. Daar waren verscheidene oorzaken voor. Eerst en vooral de sterk defensieve opstelling van de Ros Beiaardploeg die, in de eerste time althans, vooral aan het veilig stellen van de 0-0 dacht. Ten tweede hel oogstrelende zelf. Dat KAVD toch op achterstand werd geplaatst, dankte Hamme aan kapitein Van Buiten en een alomtegenwoordige Luc Schuddinck. Van Buiten knalde naar doel, de noch tans uitstekende Pol Hofmans moest de effektbal loslaten en de bijdehandse Schuddinck gleed naar de goeie plaats om af te ronden. Eén gedegen aanval van de bezoekers volstond voor een tegendoelpunt. Evenmin een klassieke goal, want Hillaert tikte de bal binnen die keeper De Paepe na een venijnig schot van Schelfhout had losgelaten. Negen minuten voor tijd ronde Schuddinck zijn glansverrichting af met een tweede en beslissende voltreffer. De beste ploeg won, daar kan niet over gediscus sieerd worden. Wél heeft de Hamse zege aan een A zijden draadje gehangen. Dendermonde moet de j toekomst evenwel niet somber tegemoetzien: talent speler De Kinders zal niet iedere week moeten optornen tegen een geroutineerde defensie zoals die van Hamme, en met Gevaert in de buurt, komt Van Meirhaege (zondag zeer goed) nog beter tot zijn I recht. Achteraan lijkt de jonge Dierickx de ontdek king. Die lange nummer vier kan wat. Hij was trouwens een van de uitblinkers. Taktisch klopt het bij Dendermonde beter dan vroeger. Dus.zondag komt Gandasparta naar Grembergen. Daar zitten twee punten in. Het begin van de wederopstanding? Het was ook uitkijken naar het resultaat van SK Aalst - Denderhoutem. Teoretisch kon de leiders aan de Haring niets gebeuren. De Aalstenaars, die nu Gaston Van der Eist als gloednieuwe trainer meekre gen, lieten zich evenwel niet zomaar wegspelen. Er was een berg pech mee gemoeid toen Eddy Bellon, één minuut na rust, de bal voorbij zijn eigen doelman tegen het net deed belanden. Denderhoutem had het tijdens die tweede time nooit breed en mocht zich gelukkig prijzen dat de 0-1 op het bord bleef. Een, tien minuten voor affluiten, door Dirk Van Impe omgezette penalty, klapte voor oranjegroen de boe ken dicht. Lebbeke scoort moeilijk. Daarmee vertellen we geen nieuws. De Kemzeekse spitsen waren evenmin in hun dagje, want ze verkwanselden eveneens een paar glashelderdere kansen. Blauwwit liep op een bepaald moment erg dicht tegen een 1-0 voorsprong, doch Delsin trof de paal. Stremersch deed beter en meteen stond roodzwart op voorsprong. Toen Van den Steen tien minuten na rust dan toch de goeie richting vond, had Lebbeke eindelijk loon naar werken. Een knal van Van Dessel spatte tegen de doelpaal uiteen. Daarmee was het vet van de soep. En Lokerse? De Nieuwjaarsstop heeft de poulains van Antoine De Nul blijkbaar geen kwaad gedaan. Wetteren werd met zware 4-1 cijfers huistoe gestuurd. Het vroege doelpunt van De Caluwé kreeg pas na de koffiepauze een paar broertjes. Heel even heradem den de bezoekers na een tegentreffer van opportunist Louis Nevens, maar toen Denaert nummer vier voorbij Leus knalde, was het varkentje gewassen. De titelstrijd is nog lang niet beslecht: kanshebbers zijn Denderhoutem (waarin we, eerlijk gezegd, niet gelovenf, Hamme, outsider Lovendegem, Brakel en Lokerse. Het wordt nog spannend. Hamme moet verduiveld goed op zijn hoede zijn, want het zou zondag op Kemzeke tegen de lamp kunnen lopen. Maar tegen het steengoed Boelare heeft Denderhou tem de puntjes evenmin reeds op zak. Wacht maar. Eén week later komt datzelfde Denderhoutem naar Lokerse... en Hamme krijgt het roemruchte Brakel op bezoek. Er kan dus zeer binnenkort heel wat gebeuren... Lebbeke moet de vierpuntenmatch tegen Racing Wetteren winnen en misschien stuurt een herboren SK Aalst Lovendegem ijlhands naar het Meetjesland. SK Aalst Denderhoutem 0-2 Het liep de jongste we- >n <en niet lekker bij SK Aalstde klap op de [uurpijl was de ont hutsende 0-7 nederlaag het Ronse van ierre Carteus. Er moest wat aan gedaan. Trainer Van Polevoorde stapte op een voorlopig is Willy Bellon aan de bak. Willy haalde onmld- uk Pellijk Mare Renneboog en Bn Rufin Van den Eynde in, twee spelers die de vroegere trainer naast het team had gezet. Eddy Bellon stond zelfs zijn armband van ploeg- kapitein aan Rufin af. Denderhoutem haalde het. Twee klassieke doelpunt scoorden de poulains van Jaf Vijver man niet. Integendeel. Het leken veeleer ca deautjes: de eerste goal kwam er nadat Bellon een voorzet van Dirk Van Impe had onderschept en de bal naar zijn eigen keeper terugspeelde. Meersman had echter zijn doel verlaten, zodat de bal tergend langzaam over de fatale streep bolde. Een en ander lokte enke le felle reakties van oranjegroen uit. Twee keer mocht Denderhou tem zich gelukkig prijzen K Aalst speelde tegen Denderhoutem stukken beter dan tijdens de voorbije M, Jctan, doch moest de beide puntjes aan de koploper afstaan (SK Aalst- hnderhoutem 0-2geert) dat er geen tegendoel punt viel. Een eerste mal maal omspeelde Renne boog de bezoekende keeper, doch de terugge komen De Ceulenaer red de in extremis. Daarna kopte Tony Alloo een boogballetje boven de handen van de Dender- houtemgoalie, doch er zat zo weinig vaart ach ter, dat de doelman achteruitlopend de bal nog kon meegraaien voor het kwaad geschied was. Het werd ten slotte 0-2. Scheidsrechter Bral paste de zwaarste sank- tie toe, toen Van den Eynde met Jean-Claude Kestens in de clinch ging. Dirk Van Impe kanjerde de penalty voor bij Meersman. Waren de Denderhou- temse doelpunten geen juweeltjes, toch mag ge zegd dat groenzwart aan de Haring een goede beurt maakte: het toon de zich een waardige leidersploeg en liet zich nooit in de verdrukking spelen door een noch tans entoesiast voetbal lende oranjegroene ploeg, die beslist op de goede weg is. Dender houtem toonde zich trouwens echte schot- vierde Lokerse treffer deed voor Wetteren im mers de deur dicht zodat de gastheren rustig kon den domineren in het resterende half-uur. Op een bijzonder zwaar veld werd de bezoekende de fensie regelmatig op een hoop gespeeld maar De Caluwé, weer ongenaak baar in het middenveld, mikte twee kansen naast de bezoekende muit ter wijl Forceville en Denaert alleen voor Van Herreweghe kwam op dagen maar niet konden besluiten. Lokerse S.V. moest het tegen Wetteren overigens zonder Etien- ne Everaert waarmaken. De Lokerse flankverdedi ger testte nog wel voor de wedstrijd maar wenste uiteindelijk toch geen risico's te nemen met een blessure aan de kuit. In principe zal Etienne er wel bijlopen zondag a.s. te Ronse. WVL Lokerse S.V. speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst. Ott, Claude, Van Boxclaer, Schatte- man, Dupont, Forceville, De Caluwé, Kint, Dul laert en Denaert. Op de 54' werd Dupont vervan gen door Marchand. De Caluwé, die uitstekend speelde, omzeilt de bezoekende verdediging (Lokerse- Racing Wetteren 4-l)(dm) Een mislukte omhaal van Guido Dullaert, maar Denaert rondt deze Lokerse WVL aanval met sukses af (Lokerse-Racing Wetteren 4-1 )(dm) S.K. Lebbeke - Kemzeke 1-1 S.K. Lebbeke - Kemzeke mag rekening gehouden met de zware staat van het terrein en de atmosferische omstan digheden, gerekend worden bij de betere wedstrijden van de terugronde. Beide teams spanden zich terdege in om een genietbaar kijkspel aan het schaarse publiek aan te bieden. Lebbeke was het sterkst aan bod tijdens het eerste kwartier van de wedstrijd, vooral dan langs Delsin, doorlopend ongrijpbaar voor zijn belagers. Roland ken de echter tegenslag toen hij de binnenkant van de paal trof na een behendig maneuver op de linkerflank. Tijdens die periode was het lukkig was de stoere Van Doelman Herman Van Mossevelde: 32 en nog steeds een crack in het team van SK Lebbeke.(c) SP. Buggenhout-Borsbeke 1-1 duidelijk dat de Kemzeek se defensie wel «te pakken» was. Na de rust zou Roland Delsin echter steviger in de greep geraken van zijn be waker Van den Staal en daar in de spits van de Lebbeekse aanval de jonge Franky Van den Broeck zelden zijn goede draai vond op het zware terrein, liep het meer en meer spaak met de plaatselijke aanvalsmanoeuvers al ken de Van Dessel wel een enorme tegenslag toen hij de paal trof. Dat was o.i. het psychologische moment van de wedstrijd Kemzke herstelde tijdens het laatste halfuur volledig het even wicht en hoopte via Roe- landt (een kraan van een voetballer) de volle inzet te veroveren. Dat was moge lijk vermits de plaatselijke linkerflank-verdediger Da- ny Vermeir zeer onwennig acteerde en derhalve op de rechterflank de Waaslan- ders gelegenheid kregen om in het Lebbeekse hin terland te infiltreren. Ge- Dessel steeds bij de pinken want zowel Roelandt als de technisch begaafde Stre mersch, ontpopten zich als zeer beweeglijke aanvallers en bleken naarmate de wedstrijd vorderde over voldoende ademreserves te beschikken. In het bezoekend team wil len we nog het nuttig werk vermelden op het midden veld van Henderickx en de Nederlander Emans, ter wijl doelman Rodrigo in de modderpoel klemvaster bleek dan zijn vis-a-vis Van Mossevelde die o.i. niet vrij uitgaat bij de openings treffer van Kemzeke. Hij duikelde toen veel te laat naar de bal na het eerder zwak schot van Stremersch. Een nieuwjaarskadootje zou men het kunnen noe men. Globaal bekeken zul len beide ploegen wel te vreden geweest zijn met het 1-1 eindresultaat, mis schien had Lebbeke iets meer verwacht. E.D.M. Drie duidelijk foutieve in grepen, die niet werden be straft door het scheidsrech- terstrio, drukten hun stem pel op deze vinnig begon nen partij die naar het ein de toe uitmondde in een onvervalste corrida waarin zonder problemen meer de benen en zelfs de ribben werd geviseerd dan de bal. De aanleiding van het eer ste plaatselijk doelpunt zet te al genoeg kwaad bloed bij de bezoekers en hun spelers om de ref voor de rest van de partij moeilijk heden te bezorgen. In de hoek van de Buggenhoutse speelhelft had Dirk Van Mulders onreglementaire aktie nodig om Goessens te stoppen. Geen fout, oor deelt de scheidsrechter Lauwereys, wat Buggen- hout de kans geeft als de bliksem terug te slaan. Een ver uitverdedigen naar de vaardig doch werd slag om slinger geremd door Guy Meersman die de meest onvoorstelbare saves demonstreerde en zijn team voor een korf doelpunten behoedde. vrijgelopen Schaeck op de linkerflank en een knap voorgooien van de bal tot bij Patrick Verheyden zijn genoeg om deze laatste toe te laten, zij het dan in twee tijden, de openingstreffer te scoren. Borsbeke vecht nochtans moedig terug. Alarm bij Buggenhout wanneer amper drie minu ten later Verstappen uitvalt en Ronny Roels zijn ge smaakte entree maakt. Borsbeke stelt zich gevaar lijk aan en nadat een knap pe kopstoot van Van der Stichel de paal raakt, treft een ver schot van Goessens via de vingertoppen van Ja cobs de paal. Het werd dus heet voor de plaatselijke kooi, al moet ook de uit- braakpoging van Patrick Verheyden vermeld, die even voor de bezoekende strafschopzone nogal hard handig en -voetig wordt gestopt. De Buggenhoutse aanhang wordt boos, even voor in rukken, wanneer de vrij staande Roels een doelpunt aan de voet heeft, doch duidelijk wordt gelegd. Geen strafschop dus, zegt de ref... en ook de lijnrechter nochtans met de neus op het gebeuren, roert niet. De verantwoordelijkheid van de vlaggeman kan hier nog worden geminimali seerd, omdat zijn chef van- op amper enkele meters ge tuige was van de boring, vijf minuten voor het einde zorgt hij echter voor de klap op de vuurpijl door stoicijns te blijven wanneer Van Driessche, diep in ei gen doelgebied, handspel begaat en Borsbeke op dat ogenblik van een verdiende gelijkmaker houdt, een doelpunt dat de zebra's omwille van zijn aanvallen de tweede helft, volledig verdienen. De thuisploeg moet dan amper een minuut voor het einde toch knielen op een schot van Van der Stiche- len dat uiteindelijk een bil lijke stand op het bord brengt. Dat er ondertussen ook za ken gebeurden die weinig met sport te maken had den, vermeldden we al in de aanhef... Ja, het was erg! G.D.P. Baasrode-Winnik 1-1 «Een slechte wedstrijd van twee slechte ploegen op een slecht terrein,» was de bondige maar veelzeggen de kommentaar vanaf de Scheldeboorden in Baasro de na afloop van de partij die rode lantaarn geel- blauw Baasrode moest af haspelen tegen Winnik uit Denderwindeke. Aan kansen konden de schaarse toeschouwers zich nochtans opwarmen want die waren er wel, doch af werken stond niet in het woordenboek van de tweeëntwintig akteurs die zondagnamiddag van dienst waren. De eerste helft toonde Baasrode een licht veld- meesterschap dat na 21 mi nuten werd bekroond met een doelpunt van Lijneel. voor rusten 1-1, Het bleef dus 1-1, een logische eindstand. G.D.P.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25