GOALS AAN DE LOPENDE BAND I STOMMELEIR DOET HET M0DDERBALLET OUDEGEM OP KOUSEVOETEN ZONDER PROBLEMEN r KI5K OP 2e PROVINCIALE aanvallend voetbal matig beloond Kijk op 3e Provinciale Provinciaal voetbal punt mee.(ks) Velde bracht de leiders langszij. Nadien zag het er een tijdlang erg belabberd uit voor de poulains van Roger Roggeman: eerst Lardinoit en nadien Van de Vijver sloegen een 1-3 kloof. Dankzij een denderend laatste kwartier hield Sint Pauwels ten slotte één punt thuis: eerst scoorde Joris de aansluitingstreffer en negen minuten voor affluiten devieerde Janssens de bal in doel. Een thriller was het dus wel... Sparta Buggenhout, de andere koploper, moest eveneens een puntie afstaan. Dat wekte geen verwondering, want Borsbeke is een team boordevol talent en heeft aan Van der Stichelen een opportunist die zelden een kans laat liggen. Geelblauw zette langs Verheyen reeds in het eerste kwartier het sein op groen. Achteraf werd het een match met erg veel pikante situaties. Toen iedereen zich met een 1-0 eindscore verzoende, knalde Van der Stichelen in extremis de gelijkmaker tegen het net. Oudegem rijfde tegen Temse een nipte doch kostbare 1-0 zege binnen en nadert op kousevoeten: de filosofen zitten, na een ophefmakende comeback, de leiders op de hielen en hebben nog slechts twee puntjes achterstand. Het doelpunt viel even voor rust, toen Eddy Everaert naar doel knalde en de door doelman Van Lombergen afgeweerde bal tegen het net tikte. Het wordt nu uitkijken naar wat Oudegem er zondag op Winnik van terecht brengt. Teoretisch zit het allemaal lekker: de blauwge le Ninovieters hebben de puntjes broodnodig, en nu ze in hun eigen modderpoel mogen voetballen is een verrassing niet uitgeslo ten. Het is dus oppassen geblazen. De leerlingen van trainer Rooms mogen zich vooral niet laten vangen aan het holderdebol- derspel van Winnik. Robur is buitloos uit Sint Lievens Houtem teruggekeerd. Niet zo verrassend eigenlijk, al startte blauwwit uitstekend met een vroeg goaltje van Wuytack. Eerst De Pelecijn en in de tweede time De Voogt, maakten er 2-1 van. Sint Gillis Waas werd in Viane-Moerbeke zwaar gecounterd. Het vroege doelpunt van De Schuyteneer was een eerste waarschuwing. Knipping mikte nadien nog twee keer raak en toen de (letterlijk en figuurlijk) gevaarlijke Bellemans ook nog eens de roos trof. was het bekeken. Sint Gillis slaagde er zelfs niet in het eerreddertje op het bord te zetten, ook al kreeg het daar de gelegenheid toe. De toegekende strafschop werd evenwel door de uitstekende Moerbekekeeper uit zijn doelvlak geranseld. SK Oudegem-Temse 1-0 De bezoekers waren met duidelijke intenties naar Oudegem afgereisd. Het behoud van de dubbele nul op het scorebord was ,al van bij de aftrap duidelijk in zicht want meteen versterk te defensie werd Oudegem al van meet af aan opge vangen. Dat lukte trou wens want meer dan wat veldoverwicht konden de blauw-witten hier niet uit puren. Doelkansen kwa men er dus niet zodat de plaatselijke aanhangers ook al niet zo erg aan hun trekken kwamen. Net voor de rust gebeurde het dan toch. Everaert geraakte vlot aan de bal en zette de thuisploeg pal voor de pau ze op een verdiende vooi sprong. Die ruststand wen achteraf dan ook de eind stand. Temse pakte in de tweede helft wat offensie- ver uit en slaagde er gedu rende zowat een kwartiert je in de thuisspelers uil haar doelzone te houden. róm S.K. Grembergen heeft een relatief goede wed strijd gespeeld tegen Steke- ne, ondanks de vrij slechte staat van het terrein dat als gevolg van regenbuien nog slechter werd in de loop van de wedstrijd. «Het was ondanks alles een genietbare partij» zegt S.K. voorzitter Herman Burgh- graeve. «Veel kansen zijn er weliswaar niet gescha pen, alhoewel ik toch wel moet vermelden dat kort na de kampwisseling een schot van Jan Van Damme tegen de onderkant van de deklat sloeg. In het laatste halfuur kwamen de bezoe kers wat meer in de wed strijd zonder evenwel ge vaarlijk te zijn. Al bij al werd het een logisch eind resultaat. Uitblinkers cite ren kan ik moeilijk vermits de ploeg in zijn geheel ge nomen flink ronddraaide. We hebben nu achttien punten uit evenveel wed strijden en dat is voor ons een reden om tevreden te zijn. In tegenstelling met vorige seizoenen beleven we thans een rustige twee de ronde.» S.K. Grembergen heeft thans niet af te rekenen met de kwelgeest van het degradatiespook. Het kan nu rustig verder voetballen zonder complexen. Ook zondag in De Klinge kan het rustig zijn gewoon spel ontwikkelen. E.D.M. ;lc V1 Rond het uur kwam dfver thuisploeg dan plotselingEei weer opzetten. Temse ginjhie weer met de rug tegen dsoi muur doch geraakte zondejje verder kleerscheuren uit d^a omknelling los. Het bleefeer dus, zoals gezegd, 1-0. Ee&nu verdiende overwinning voor Oudegem, die hei[er toelaat weer wat dichter bite6 in de rangschikking tt_a schuiven. Li, ifoc kop Eer ton jen |ol( de Oudegem won nu ook tegen Temse en zit de koplopers op de hielen.(ar) Kerksken - Burst 1-2 Grembergen geraakte thuis niet voorbij Stekene.(ks) In de tweede time kwam Grembergen erg dicht bij een goal na deze hoekschop. (Grembergen-Stekene 0-0)(wvc) St. Gillis - Wieze 6-4 Het treffen tussen de St. Gillisse Eendrachters en de brouwersgasten uit Wieze is in een onverwachts doelpun- tenverschil uitgemond. Zes lokale en vier bezoekende doelpunten in een wedstrijd maak je niet ieder weekend mee. In St. Gillis waren er in dat opzicht voldoende ingrediënten voor de toeschouwers om zich aan op te warmen. De plaatselijke aanhang mocht reeds in de aanloopperiode juichen om een treffer van Mare De Feyter. In het daaropvolgend tweede kwartier bleven de Eendrachters overigens meester van de situatie. Precies op een ogenblik dat gaan verdedigen. Dat ge- de klok de dertigste minuut beurde echter zo ongeorga- aan wees nam de wedstrijd niseerd en zo stuntelig dat een gans andere wending, het voor de lokalen geen Op hoekschop wist Hey- enkel probleem opleverde vaert gelijk te maken. Even om de wankele vesting in te later bracht «Janneman» nemen. Al op het kwartier Vermeir de bezoekers op kon Eric De Geyter de ach- voorsprong en nog voor terstand op 2-3 terugbren- aan rusten kon worden ge- gen. Even later kreeg dacht schoot Van Dries- Smetrijns de kans een fla- sche nummer drie tegen de ter uit de eerste helft uit te plaatselijke touwen. Van wissen. Hij kogelde een de rust werd in het Een- vrijschop keihard tegen het drachtkamp gebruik ge- lichaam van de bezoekende maakt om het aangetast portier. Deze kon met de moreel wat hoger op te beste wil van de wereld het trekken. «Een wedstrijd is leder niet onder controle nooit verloren» trachtte oe- krijgen. Rik De Geyter was fenmeester Van Beveren er evenwel als de kippen z-.ji. wijs te ma- bij, om het traditioneel uit ken. Er werd van weerszij- te drukken, om de stand in den geknikt zonder veel evenwicht te brengen. Van overtuiging in zoverre dat dan af was de Wiezeploeg men in de plaatselijke mid- zo aangeslagen, waardoor dens al de eerste wedstrijd het merendeel van de spe- van het nieuwe jaar als een Iers er zo versuft bijliep verloren zaak ging zien. alsof ze nooit de weg naar Desondanks zou men toch het bierdorp gingen terug- gaar een spectaculaire vinden, tweede helft toegaan. Wie- Enkele spelers poogden ze wilde zijn onverwachts nog het tij te doen keren verworven voorsprong maar in al die ijver die ze aan de dag legden gingen ze zich ook nog bezondigen aan een reèks foutieve tus senkomsten. Een straf schop die hier logischerwij ze uit resulteerde werd met succes door De Geyter om gezet. In de paniekstem ming'die toen in het bezoe kende kamp heerste (zelfs Jantje Vermeir kon er niets aan doen) wist Pierre De Man fraai door te koppen naar de technische begaaf de Dirk Braecke die zich niet liet pramen. Gedaan was het evenwel nog niet op dat ogenblik. Op een aangeven van Dirk Brae cke schoot De Geyter zijn derde treffer binnen. Op dat ogenblik wezen de bordjes 6-3. Bij de lokalen bleek men met zes doel punten tevreden te zijn. Die laatste minuten van de ontmoeting werden dan nog alleen doorgebracht als een simpele formaliteit. Langs bezoekende kant, wel de nederlaag inziende, poogde men nog iets af te knagen van de achterstand. Dat lukte met nog drie mi nuten speeltijd voor de boeg langs Hans Heester man. De vrij talrijk opge komen toeschouwers die wel de regenbuien moesten trotseren kunnen bezwaar lijk stellen niet aan hun trekken te zijn gekomen. Tien doelpunten zoiets krijgt men niet iedere wed strijd aangeboden. Dolle vreugde bij Eendracht St. Gillis na afloop, Verslagen heid bij Wieze dat zich de tanden stuk beet omdat men zo een comfortabel opgebouwde voorsprong teloor liet gaan. Clubleider Georges De Looze vertolk te na afloop de gemoeds toestand van Eendracht. «Vandaag worden we twee de in de algemene rang schikking en kruipen in de ons reeds vertrouwde rol. Met een achterstand van acht punten op leider Mel- dert mogen we wel onze titelambities opdoeken. De kans op de eindronde, als tweede geplaatste zit er echter opnieuw in. Meteen wordt dat ook de derde keer, en wie weet, derde keer goede keer. Het leder rolde vandaag voor ons. Daarover ben ik het eens. Maar men moet toch maar een 1-3 achter stand in voorsprong weten om te buigen.» Dat Een dracht het kan is tegen Wieze alvast bewezen, niettegenstaande aan de rust niemand er nog in ge loofde. In voetbal is nu al les mogelijk. Dat werd weerom meer dan ooit bewezen. E.D.M. Stekene Straatje - F.C. Eksaarde 1-2 De minieme winstcijfers van Eksaarde liggen ze ker niet In verhouding tot het vertoonde spel. Maar de bezoekers faalden duidelijk bij de afwerking na de rust zodat er geen afgetekende cijfers op het bord kwamen. Ste kene kon integendeel milderen zonder evenwel echt de bezoekende zege in gevaarte brengen. Eksaarde had wel enige tijd nodig om zich aan te passen aan het enorm zware veld van Stekene. Dit zou niet beletten dat de gasten het eerste half-uur voor hun re kening namen zonder evenwel echt gevaarlijk te zijn. Toch kwam Eks aarde net voor het half uur op winst toen Dan- neel een knappe aanval gepast op de slof nam en onhoudbaar scoorde. Het draaide nu plots veel beter bij de bezoekers die trouwens op de 41' verder uitliepen Toen Van Laere een vrijschop via de onderkant van de deklat binnen knalde. Ook na de rust bleef Eksaarde nadrukkelijk domineren maar die ge ruststellende 0-1 voor sprong had blijkbaar de concentratie onder mijnd. Patrick De Vos verscheen wel alleen voor de bezoekende doelman maar kon niet besluiten terwijl ook Chris De Cock en Van laere wenkende kansen Wie in Tweede B kampioen wordt, is momenteel onmogelijk te voorspellen. Op het stuk van de degradatie is er meer klaarte: Baasrode, dat dit seizoen een beroep deed op de jeugd, doch moest ervaren dat talent en maturiteit elkaar moeten aanvullen, mag er een kruis over maken. Geelblauw komt terug. Dat staat vast. Doch het moet de tijd krijgen zijn jonge spelers te laten «rijpen». Nieuwerkerken vergaat het van kwaad tot erger. Roodgeel staat defensief nergens: een goeie keeper volstaat niet. Als die man een papieren verdediging voor zich heeft, kan hij de meubelen niet redden. In Haaltert werd het een 7-0 pandoering. Zo'n afstraffing kreeg Een dracht zelden. Kandidaat-daler nummer drie is het dit seizoen ontstellend zwakke Winnik dat al te lang heeft gerekend op goaltjes van een nu toch te oude Beirens en niets of niemand in de plaats kan zetten De koplopers kwamen niet zonder kleerscheu ren door het jongste weekeinde. Sint Pauwels kreeg Vrasene op bezoek. De gasten toonden zich voor rust zelfs de betere: Lardinoit spijkerde de 0-1 op het scorebord. Twee minuten na de koffie slaakten de Sint Pauwelsfans een zucht van verlichting: Van de S.K. Grambergen - Stekene 0-0 Burst moest zonder kapi tein Frans De Bruyne het terrein op: wegens ziekte gaf Frans in extremis nood gedwongen forfait. Trainer Herman Muylaert haalde de jonge de Mue in zijn ploeg. De trainer ging ach teraan postvatten en Ver- cruyssen werd midden velder. Kerksken heeft in de eerste tien minuten een geweldig offensief ontketend, doch de blauwzwarte defensie bleef overeind. Na een kwartiertje geraakte Burst los uit de omknelling en trof raak, maar de goal werd wegens off-side afge keurd. Amper twee minu ten later speelde de door De Rijck en De Schutter belaagde De Mue de bal naar zijn doelman, doch de verraste Hervé Goossens zal het ronde ding tegen het net bollen. Burst kwam aan het half uur langszij. Vercruyssen werd in de zestienmeterzo- ne in de rug geduwd en de goed gevolgde ref kende strafschop toe. Doelman Goossens knalde onhoud baar binnen. Na rust wilde Kerksken er wat aan doen, maar mod- derduivel Van Laethem maakte een vuist Burst meer dan op zij beurt aan bod kwam, en bezoekende verdedigij bleek eveneens op de hot te van haar taak. Een ki jer van Eloot deed Kerkskenfans opschrikkt doch de balk kwam op onderkant van de lat recht en viel pardoes in handen van de verslag doelman. Even later ki jerde Stommeleir onhoi baar binnen (1-2). Kerksken drukte langs uitblinker De Scl ter, De Rijck en DrognK doch een doelpunt vooralsnog niet. Vijf mi ten voor affluiten m< Goossens dan toch de uit het net halen, doch ruggespraak met zijn grei rechter, annuleerde de deze treffer. Met een zu< van verlichting hoorde stf Iers en supporters Burst het eindsignaal wetC klinken. Kerksken verdii de immers een drawn. Burst draaide het zoals het moest, doch palm gaat toch naar spelöpma trainer Herman Muylaterde die achteraan heel vjenoe moeilijke karweitjes fflatch knapte. torter i, en t- onbenut lieten. Op de 76' konden de gastheren bij een van de schaarse tegenaktles een dek- kingsfout in de bezoe kende defensie uitbuiten om te milderen. Eksaa de liet evenwel begaan en kontroleertf' verder het wedstrijdvee, loop zodat de zege nlr in gevaar kwam. WV WÊK^"WÊÊKÊÊSKÉmmBBÊÊm Jean-Pierre De Ruysscher (Gerda), terug van weggeweest, toonde zich erg gevaarlijk (Gerda-Kieldrecht 4-3)(dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 26