DPNIEUW VIJF KEER RAAK TEGEN DIT ;ÏH9) EENDRACHT MELDERT IS GEEN KRUID GEWASSEN WILSKRACHT GRAAIT PUNT MEE T.K. Meldert - Wilskracht Moorsel 1-1 Verdienstelijk! EXCELSIOR ONSTUITBAAR Kijk op 3e Provinciale C EVEN MAAL SLAAG VERBETEN KAMP Kijk op 3e Provinciale De Voorpost - 11.1.1980-27 ie jongste weken deed 'lierzele het gewoon fantastisch: roodwit klom naar de tweede ilaats en er mocht dus irwacht dat koploper linjjÈendracht Meldert het lingiiet voor een pan eieren d^ou hebben gekregen bij deide poulains van Fons d^atthijs. Het is echter [eefeen spelletje van kat en ^eijnuis gewordenVan de linWinckel, Van Roger en heieroy mikten elk twee b'keer raak en ook Beeck- lfoan deed zijn duit in de rak, wat in een alleszeg gende 0-7 winstscore voor de ongenaakbare koplopers uitmondde. Eendracht rekende dus tonder pardon af met »en rechtsreeks achter- /olger(?). Thor Meldert, de nummer twee, geraakte niet voorbij buurploeg Wilskracht Moorsel, dat één puntje meegraaide. Thor heeft nochtans erg lang de schijn gewekt de volle buit te kunnen pakken: een goaltje van Karei De Jaegher even voor rust, leek te volstaan. Twee minuten voor affluiten werd een strafschopfout de thuisploeg fataal Goossens knalde zonder pardon de penalty voor bij de Thorkeeper. Op Eendracht Sint Gillis hebben de amateurs van doelpunten mogen lik kebaarden tien keer werd gescoord in deze water- en moddermatch. Het begon al erg vroeg. Reeds na vier minuten stond Wieze, na een goaltje van De Deyter, op achterstand. Maar de brouwers kwamen terug. En hoe: Eendracht stond op een bepaald moment voor een 1-3 kloof. Toen schoot De Feyter uit zijn krammen: na rust kan- jerde hij Eendracht naar een 4-3 voorsprong. Van Beveren, uit penalty, en nog maar eens De Fey ter, stonden tegen Wie- ze voor een 6-3 achter stand. Dat de bezoekers ten slotte nog een doel punt scoorden, was slechts een pleister op de wonde. Eindelijk lijkt Schellebel- le op volle toeren te draaien. «Reus» Patrick Verheyen mikte In Erpe drie keer raak. Met goaltjes van De Moor en Guy Clement als toe- maat, zaten de paarsjes op rozen. Oranje begon nochtans erg bemoedi gend Coetsiers had reeds na zes minuten raak gemikt. Nadien be gonnen de bezoekers evenwel aan hun recital. Wilskracht Hofstade is nog niet veroordeeld: blauwwit moest optor nen tegen Herzele, één van de betere teams uit de reeks. De rode lan taarn hield aan deze konfrontatie één puntje over. Genoeg om naast het zwalpende Erpe te klimmen. Kerksken is aan een duidelijke neergang toe: twee overwinningen uit 18 matchen is erg wei nig. Zeven keer werd het een drawn, doch ditmaal moest thuis de volle buit afgestaan aan Burst dat in extremis zonder kapi tein Frans De Bruyne het terrein op moest. Kerks ken kwam eerst op voor sprong, doch doelman Hervé Goossens bracht Burst na strafschop langszij. Een doelpunt van Stommeleir volstond om Kerksken voor schut te zetten. Terjoden geraakte niet voorbij een zich flink verdedigend Meerbe- ke en was gelukkig met de goede prestatie van keeper Van der Steen die na rust meer dan op zijn beurt de handen uit de mouwen moest steken. Het bleef bij een 0-0. Mere kwam met één punt terug uit Voorde, (mvh) jxcelslor 5 - Hoogeinde 1 icels'.or Bosman, De reucker, Bryssinck, De 'inter, Van der Aa, Ver leken, De Mets, Meul, (oossens, Vanderlinden, fan Royen (V. Lomber- n, Dewaele). igeinde Mariman, De jruyn, Noens, De Caluwé, lessens, Beck G., Beck Smet, Pauwels, De _Jrycker, Ruts. )oelpunten 14 min. Van- ierlinden 1-0; 21 min. De fryeker 1-1, 22 min. Van toyen 2-1, 45 min. Van- Ierlinden 3-1, 48 min. Jeul 4-1; 55 min Vander- nden 5-1. Veer eens rot nat weder let moeras van een veld p Excelsior veel te weinig olk om ook nog maar eens pelpunten te zien scoren. Want dat is nu wel al ge woonte, als groen zwart er zin in heeft vallen er doel punten. Hoogeinde liet zich daarbij niet onbetuigd, reageerde in de eerste helft zelf zeer fel, maar had te weinig talent in de ploeg om het de leiders moeilijk te maken. Het zag zijn doelman Marin, voor zijn heroptreden een verrich ting uithalen die met ver stomming sloeg. Vanaf het begin haalde die keeper er ballen uit die velen deden wanhopen. Excelsior ech ter niet want toen een droompas van Verlinden De Mets bereikte knalde deze in volée onhoudbaar binnen. De bezoekers kwa men vlug met antwoord even later werd het 1-1. Nog geen volle minuut na dien bracht Van Royen rust Excelsior Sint-Niklaas: op naar Tweede.(div) Isior massaal ten aanval Excelsior-Hoogeinde 5-l)(dw) Eendracht Me dert 0-7 gingen naar wat de de rust is het al 0-3. Dat •match van de dag In het ontbreken van De de provinciale mag Coensel Vlierzele fataal genoemd worden. Een zou worden was ook de «latch waar menig sup- mening van Polle Ver lorter veel van verwacht- vaet, Polle speelde verle- en terecht ook, tus- den jaar als keeper met -<en twee ploegen als Meldert kampioen. Hij iaa >ze kan het er erg was ook tevreden over nppannend aan toegaan, zijn vervanger Jan Buyle, Cercendracht Meldert als oud Hamme-keeper, dit dveffrs,e 96rangschikte en seizoen aangekocht door ierzele van wie alge- Eendracht Meldert voor «en bekend was dat de prijs van een aangete- let. over de serieuze kend schrijven ofte 37 lode van zeven weken frankskes. i enkele match verlo- Ondertussen nog de had. In het eerste tweede speelhelft. Na uur was Vlierzele wat gefoefel in het begin _!lls sterker dan de scoort Van Royen voor SaBsndrachtspelers. Maar de tweede maal. Opval- ^1 heel vlug bleek de lend zijn de mooi gekom- ^ezigheid van De bineerde aanvallen, •nsel, die juist nu zijn waartegen Vlierzele niets i zondag meemaakte, anders kan doen dan er n te grote handicap, van dat ogenblik harder ;:Pj Werd ook daadwer- tegenaan gaan, niets wlijk een gele zondag en meer van het faire spel ««uitaten van de geel- van in het begin schiet lauwen lieten dan ook nog over (een goeie °P zich wachten, ploeg heeft geen bruut W'k Leroy geeft het geweld nodig). Maar Oorbeeld, waarna Pol niets mocht nog baten, an De Winkel en Van kort na mekaar laten De looyen volgen en tegen Nijs, Beeckman en nog maals Pol Van De Winkel het leer tussen de twee palen bollen en een 0-7 stand aangeven. Vlierze le laat zich nog even opmerken met een botsing tussen Van Pa- mel en zijn eigen keeper Van De Keere, waarna men Van Pamel zowat en even voor rust werd het 3-1. De tweede helft op een bijna onbespeelbaar veld werd een formaliteit. St. Gillis deed dan wel nog beter mee, schiep weinig gevaar en Excelsior zeer sterk als geheel kon het zich veroorloven twee jeugdspelers in lijn te bren gen. Van Lombergen en De Waele toonde zich op de hoogte van hun taak, het is een bewijs dat de Waaslanders gerust mogen zijn in de aflossing van hun vaste waarden. Want dat wordt nu stilaan wel een zekerheid, zonder ongeluk ken haalt groen-zwart de titel. Zeven punten voor sprong met een wedstrijd tegen Melsele op eigen veld, het kan de beslissing van het kampioenschap zijn, waarin Excelsior met het terrein moet afdra gen. Wegens het ontbre ken van de spil De Coensel, is de rood-witte Clinckspoor een vermel ding waard alsook de geel-blauwe ster van het veld Pol Van De Winkel. (Wlm V.T.) Wilskracht Moorsel heeft te Meldert, een goed ope ningskwartier laten opteke nen. Na dit ogenblik kwam T.K. Meldert mee in de wedstrijd en kon enkele ge vaarlijke kansen scheppen voor Gerrit Baeten. Aan de 35' geloofden alle Wils- kracht-spelers in buiten spel, doch de alleen leiden de De Bruyn zag er geen graten in, dat De Jaegher doorging en scoorde. 1-0. De thuisploeg bleef door gaan, op zoek naar een ge ruststellende tweede tref fer. Onder impuls van een bedrijvige Vereecken, slaagden zij bijna in hun opzet, doch weer was keep er Baeten bij de zaak. Rust 1-0. Na de koffie kwamen de bezoekers sterk opzetten, maar verder dan het lokale strafschopgebied kwamen zij vooralsnog niet. Toen T.K. Meldert reeds geloof de in de overwinning werd E. Van den Driessche in de grote rechthoek neerge legd, en scheidsrechter De Bruyn aarzelde niet om strafschop te geven. Mare Goossens belastte zich met deze karwei, zodat 2' voor affluiten de bordjes gelijk hingen. Meteen een juiste uitslag voor ploegen, die elk één helft voor hun reke ning namen. Bij de thuis ploeg waren De Jaegher en Vereecken de uitblinkers. Bij de gasten bleken Van Leyenbergh en doelman Baeten de besten. Eigenlijk wel spijtig dat dergelijk treffen, door één man dient geleid te wor den. Dit spijt drukten voor al de Moorsel-spelers uit, gezien de buitenspelstand van De Jaegher bij zijn openingstreffer. A.V.H. S.K. Terjoden-Meerbeke 0-0 S.K. Terjoden, heeft in de ze vierpuntenwedstrijd het korste bij de overwinning geweest. In de eerste helft konden zij de bezoekers hun tempo opleggen, en Meerbeke kroop terug in zijn verdediging. Raes en Baeten lieten twee open kansen onbenut, zoniet was de partij gespeeld in het voordeel van de lokalen. Dc 0-0 ruststand mocht dan ook gevleid genoemd wor den voor de bezoekers. In de tweede helft was het Meerbeke dat meer en meer in de wedstrijd kwam. Doch op counters bleef de thuisploeg gevaar lijk. Meerbeke bleef een sterke druk uitoefenen in het plaatselijk doelgebied, doch doelman Van der Steen was paraat bij zijn tussenkomsten. De kans van de wedstrijd kwam er in de laatste 5', toen de oprukkende Meerbeekse linkervleugel de bal naast het ledige doel lepelde. Lo gische puntendeling, waar mee beide ploegen dienen tevreden te zijn. Terjoden had met een beetje meer De Meerbeekse doelman puncht de bal diep in het veld terug. (Terjoden- Meerbeke 0-0)(geert) geluk wel de overwinning kampen tegenstrever leek, kunnen forceren. Maar te- mag hun gelijkspel verdien- gen een ploeg als Meer- stelijk genoemd worden, beke, die de laatste weken A.V.H. een steeds moeilijk te be- kop en schouders boven de anderen uitsteekt. Nog steeds zonder nederlaag wordt het wel een obsessie, niet te verliezen. Het kunststukje dat Ertvelde vorig seizoen uithaalde wil Excelsior herhalen. Voor ons niet gelaten hoewel de overgang naar hoger is toch het voornaamste. Na een eerder slechte oefenperio de komt dat bij leiders en spelers als een succes naar boven. Wie had dat ooit gedacht? Het ontbrak het jonge Terjoden aan aanvalskrarht om de Meerbeekse keeper ernstig te bedreigen (Terjoden-Meerbeke 0-0)(geert) V.V. Merelbeke - Melsele 4-2 Deze ongemeen verbeten strijd met de tweede plaats als inzet, is op overduidelijke wijze in het voordeel van de Merelbekenaars be slecht. Reeds van bij de aanvang konden de ~Mf- Melselenaars weinig of geen greep krijgen op de zeer pinsteren opstelling van de lokale goalendie- ven De Clercq en de Rouck. Beide spelers lukten immers een doel punt in de eerste helft. De bezoekers wanhoop ten echter niet in het minst want net voor kampwisseling kon een counter door Neels wor den omgebogen tot 2-1 (42ste minuut). Ook na de herneming ging Svel- ta in allerhaast op zoek naar de gelijkmaker, die er zelfs kwam na een verward ingrijpen van de V.V.-verdediging en knappe reaktie van Van Strijdonck(2-2). In dezelfde minuut nog klom Merelbeke alweer aan winst langs de on houdbare De Clercq. Het vuur was nu voorgoed geblust in de bezoeken de linies, zodat De Rouck geen weerstand ondervond om in de laatste minuut de eind stand op 4-2 vast te leggen. Het ziet er naar uit dat Excelsior Sint Niklaas regelrecht op de titel en de promovering afgaat. Groen-zwart liet ziet zich enigeszins verrassen door rode lantaarn Hoogeinde, die als door een mug gebeten, antwoordde op een doelpunt van De Medls. Lang bleef die 0-0 niet op het bord en nog voor het koffiepauze werd, had Dirk Van Roeyen de klaaskes reeds naar een geruststellende 3-1 voorsprong getild. Nadien werd Hoogeinde weggespeeld. Van de ach tervolgers kwam W Merelbeke er het best uit: groengeel ondervond nochtans felle tegenstand van wege Melsele, dat met man en man zijn tweede plaats in de rangschikking verdedigde. De Gentenaars sloegen een 2-0 kloof, maar de Waaslanders ant woordden met een tegentreffer. Melsele kwam zelfs langzij. Enkele sekonden later sloeg Merelbeke te rug. De match bleef boeiend en het Wase team bleef naar een derde goaltje zoeken. Ten slotte werd het 4- 2, een eindscore die allesbehalve de neerslag is van de juiste krachtsverhouding tussen de twee ploegen. Intussen heeft Excelsior een voorsprong van zeven punten bijeengevoetbald. Teoretisch kan nog een en ander gebeuren, doch de konkurrentie zal moeten mirakelen doen om Van der Linden en zijn maats nog voorbij te stevenen. Onderaan komt er stilaan aftekening. Hoogeinde mag alle hoop reeds laten varen: de degradatie kan onmogelijk nog afgewenteld. Kruibeke zit eveneens in een vies parket: Jong Vlaanderen kreeg ditmaal in Sint Amandsberg de kous over de kop. De Kruibeke- naars voetbalden in Gent heel goed mee en werden op geen enkel moment in de verdrukking gespeeld. White Star had evenwel betere goalgetters, en deze faktor was doorslaggevend. De twee Gentse vertegenwoordigers Heus den en Cercle Melle schipperen aan lager wal. Waasmunster trekt twee punten voorsprong op dat duo. Datzelfde Waasmunster moest thuis met De Klinge in de clinch en puurde uit die konfrontatie één punt. Het duurde tot een kwartier voor tijd vooraleer Van Puyvelde de 1-0 op het bord spijkerde. Met nog vijf minuutjes voor de boeg kreeg de uit zijn doel gekomen Heermans de bal niet onder kontrole en dat slippertje werd prompt afgestraft, zodat het in extremis op een drawn uitdraaide. Kallo deed, ondanks de 3-0 het anders zou laten vermoeden, op Meulestede heel wat beter dan zich manmoedig verdedigen. De Waaslanders speelden goed mee, en counterden gevat. De vroege 1-0 konden ze niet wegwissen. Na de pauze sloeg Meulestede opnieuw toe, en weer beet Kallo grimmig terug. Nog maar eens zonder konkreet resultaat. Het doelhout stond een bezoekend doelpunt in de weg. Meulestede had meer geluk, want met een voltreffer van De Schrijver ging het naar een fel geforceerde 3-0 eindscore. Sinaai leek naar een vlotte zege te wandelen: na de eerste time leidde de thuisploeg met 2-0, na doelpun ten van Eric Van de Wiele en Dirk Joos. Het tij keerde na de citroentjes: Lambrechts zette een straf schop om, en 20 minuten voor affluiten bracht Vercauteren Bazel langzij. Grembergen en Stekene hielden het bij een 0-0. Tijdens de eerste periode trok groenwit aan het langste eind, doch achteraf deelde Stekene de lakens uit. De uitslag kan logisch genoemd. (mvh)

De Voorpost | 1980 | | pagina 27