PLETWALS START TE LAAT DE WOLF HOUDT LEIDERS OVEREIND! Vierde Provinciale GEKLOPT DOOR HEKKEN SLUITERS! BERLARE GOOIT ER DE BEUK IN Kijk op 2e Provinciale VERRASSING VAN FORMAAT MODDER VERHINDERT EEN PAAR DOELPUNTEN HERLEVING HERLEEFT 28- 11.1.1980- De Voorpost H. St. Pauwels - H. Vrasene 3-3 Het topderby tussen lei der St. Pauwels en derde gerangschikte Vrasene heeft de supporters van beide elftallen zondag tot de laatste minuut in spanning gehouden. Fair betwist en met totale in zet, tevens gekruid met niet minder dan zes doel punten was het een der betere wedstrijden die we de laatste weken meemaakten. Vrasene stak zijn ambitie zeker niet onder stoelen of banken en was duidelijk naar St. Pauwels geko men om de aanvalskaart uit te spelen. Reeds van bij de aanvang trachte het de St. Pauwels defen sie uit verband te spelen via hun snelle spitsen Barthuer en Lardinoit. Gestuwd door het voor treffelijke middenduo Goemaere - Verhaert wist het gedurende de eerste periode meer dan eens paniek te zaaien bij de thuisploeg. Het eerste doelpunt (22e minuut) kwam er dan ook na een knappe combinatie tus sen beide laatstgenoem den. Goemaere veinsde een dribbel en bracht het leder uitstekend in de schietbaan van Stanny Verhaert die met een grondscherend schot doelman Persoon het na kijken gaf. 0-1. Tot de kof fie bleef de stand onge wijzigd maar hadden Mo tyka en Van de Velde ook aan de overzijde reeds la- ten voelen dat de thuis ploeg wel boog maar ze ker niet brak. De tweede helft starte denderend want na een achttal mi nuten stonden de bordjes weerom gelijk. Van De Velde kon via de rug van een bezoekend achter speler doelman Buys een eerste maal verslaan. 1-1. Lang bleef de stand ech ter niet op het bord want een drietal minuten later kon de meeopgerukte stopper Mare Lardinoit uit hoekschop met een knappe strakke kopstoot voor 1-2 zorgen. Vrasene was nu duidelijk terug gelanceerd en weerom uit hoekschop wist de in gevallen Van Der Linden met een lucky-kopstoot de iets te ver uitgekomen Persoon voor een derde maal het nakijken te ge ven. 1-3. Wanneer de be zoekende supporters het feest reeds inzetten kwam plots de St. Pau wels pletrol in aktie. Vra sene kraakte in al zijn voegen en de geel-zwar- ten draaiden op volle toe ren. Het werd hiervoor ook beloond want op de 78e minuut kon Jaak Jo ris een van de prachtigste doelpunten uit zijn carriè re netten. Na een prachti ge assist van Motyka ron de Jaak in een tijd af voorbij de verbauwereer de Buys. 2-3. Herleving bleef komen. Motyka knalde nipt naast. Fons Bosman werd zwaar gepakt in de backa- rea, Van De Velde trof het zijnet en Herremans werd slechts op het nippertje gestuit door de bezoe kende doelman. Dit St. Pauwels voelde zich be resterk en een derde tref fer hing in de lucht, vra sene kon geen vuist meer maken en trachte koort sig de bal ver naar voor of uit te trappen. Op de 85e minuut werd St. Pau wels dan nogmaals be loond voor zijn inzet en was het Franky Janssens die een aangeven van Van De Velde voorbij doelman Buys kreeg. 3-3. De laatste vijf minuten werd met man en macht opgerukt naar de Vrase- nekooi. De withemden in volle paniek speelde te rug op hun doelman in de voeten van de wach tende van De Velde. Wil ly's deviatie ging echter nipt langs. Stopper Van Poucke bediende Joris I die nipt overkopte. j Met nog een loeier van I Van De Velde kwam ech-1 ter het einde en mochten beide elftallen tevreden zijn met het behaalde punt. De supporters wa- I ren echter de koning te Ij rijk. Dergelijke wedstrij- 1 den zijn nu eenmaal niet elke week te bewon deren. MJP j S.K. Herdersem-Doggen Erembodegem 2-1 Co-leider Herdersem heeft heel wat tegenstand moeten ondervinden van het bescheiden Doggen Erembodegem. Vooral in de eerste helft, toen de stand 1-1 was gewor den, probeerden de bezoekers de zaak in hun voordeel te beslechten. Het werd een spannende partij met Doggen in de beginfase het best gebruik makend van het wind- voordeel, en ook het gevaarlijkst voor doel. Nochtans waren het de lokalen, die op voorsprong kwamen na 20 minuten. Stefan De Wolf trapte een keurige hoekschop, die door de bezoekende doelman onvoldoende werd gekeerd. Kapitein William Bracke, benutte de kans om de weer- botsende bal met het hoofd tegen de touwen te duwen. ken. Aan de 35' verdiende hij beter met zijn geplaat ste bal. Doch weer was de gastdoelman niet te klop pen. Toen iedereen zich reeds stelde in een gelijk spel, kwam Stefan De Wolf strijd van de bezoekers, op de proppen. Een ogen- doch Herdersem kon zijn schijnlijk verloren bal bleef leidersplaats handhaven, in de modder hangen, en gezien hun overrompelen de goed ingevolgde De de tweede helft. Wolf scoorde in twee tij- A.V.H. den. Verdienstelijke wed- S.K. Lokeren - Verrebroek 1-3 Doggen, liet echter niet be gaan. Absoluut niet onder de indruk van deze achter stand, gingen zij vrankweg hun kans. Benny De Cooman, was echter aan dachtig. Met nog 5 minuten te spelen in de eerste perio de, werd hij echter toch te grazen genomen. Een hoekschop kwam hoog voor zijn doelmond. Frans De Greve volgde in, duwde eerst Lucien Van Boxtael opzij en scoorde boven de verbijsterde De Cooman. Scheidsrechter Redant had geen kwaad gezien en wees onmiddellijk naar de mid dellijn: 1-1. Meteen ook de ruststand. Na de koffie ging Herder sem, nu met windvoordeel geweldig beuken. De be zoekende goalie kreeg meer werk dan hem lief was. Doch ook hij was in een super konditie in deze modderpoel. Hij redde al les, op schoten van Jan Coppens, André Hen- drickx en Fred Van den Bogaert. Rond de 25' dreef André Hendrickx de bal op links op. Juist op het ogen blik dat hij wou centeren, stuikte hij ten gronde, zon der dat een tegenstander hem ook maar geraakt had, zodat de doelman de bal maar op te rapen had. Waarschijnlijk een lichte scheur of een verrekking. Hij werd vervangen door reservedoelman Dolf Coor- eman, die in de resterende minuten het publiek op zijn hand kreeg, door bij meni ge faze als man van de laatste pass te zijn betrok- S.K. Lokeren heeft zon dag een unieke kans gemist om dichter aan te sluiten bij de top. Tegen het bescheiden Verre broek hebben de blauw- witten immers op eigen veld een verrassende ne derlaag geleden. De gastheren faalden im mers duidelijk bij de afwerking terwijl achter aan een paar flaters uiteindelijk de weg open den voor de bezoekende zege. Het begon nochtans uit stekend voor blauw-wit want de gastheren kon den een voortreffelijk eerste kwartier afronden met een knap doelpunt. Op de 15' stuurde René Vermoens immers enig mooi Marc Van Damme in de diepte, de Lokerse spits nam zijn tegen stander in snelheid en scoorde onhoudbaar. Lokeren wilde evenwel meer en bleef Verrebroek in de verdrukking spelen. Maar de blauw-witten slaagden en niet in om de voorsprong verder uit te bouwen ondanks meerdere mogelijkhe den. Willy Vermoens taste naast de bal toen hij in ideale positie kon aanleggen waarna ook Freddy De Coster een wenkende kans on benut liet. Tot over maat van ramp wer den de lokalen op de 40' verrast door een snelle tegenstoot, de Lokerse defensie geloofde in bui tenspel en meteen stond de gelijkmaker op het bord S.K. gooide na de rust §f alles in het offensief f maar Verrebroek speelde nu achteraan sterk ge groepeerd zodat de blauw-witte aanvallers L niet de minste ruimte IS meer kregen. Het lokale Everaert ontzet met een krachtige kopstoot het Lokerse kamp (SK Lokeren- Offensief zwakte dan ook Verrebroek l-3)(dm) geleidelijk af. Op de 75' werden de Lokeraars dan volledig in de vernieling lieten. Met een straf- gespeeld toen doelman schop na een fout die in Braeckman een inzenden feite een obstruktie was onbegrijpelijk los liet, konden de bezoekers de een geschenk dat de eindstand vast leggen, bezoekers niet onbenut WVL Rapide Lebbeke, hier stug verdedigend, inkasseerde op Boonwijk vier doelpui ten.(c) Rapide Lebbeke, dit seizoen nochtans stukken beter dan vorig jaar, liet het op Boonwijk met 4-1 afweten.(c) Boonwijk blijft in het spoor van de leiders.(c) Boonwijk - RP Lebbeke 4-1 R.C. Boonwijk heeft het tegen RP Lebbeke aanvan kelijk niet zo gemakkelijk gehad als de uitslag op het eerste zicht laat vermoe den. De bezoekers hadder trouwens al in de aanvan- gsminuten op voorsprong kunnen staan ware het niet dat de bal op luttele centi meters voor de doellijn koppig in de modder bleef haperen, wat aan doelman Romain Dierickx de gele genheid gaf nog tijdig het leder weg te graaien. Halfweg de eerste helft kwamen de lokalen dan toch op voorsprong. Dat doelpunt werd door Miel Cleemput tot stand ge bracht. Toen na de kam pwisseling Medard Van der Meersch de stand verdub belde brak ook het verzet van de bezoekers. Zelfde speler zou via een vrijschop de voorsprong nog verho gen, terwijl doelman Ro main Dierickx even later nog belast was met een pe- naltytaak, iets wat hij oor deelkundig uitvoerde. RC Boonwijk blijft zich dank zij deze zege verder mengen in het titeldebat. Het staat thans op twee punten afstand van de lei ders. Minstens de halve in zet winnen nu zondag in Wichelen is een eerste op dracht wil het geen voeling verliezen met de koplo pers. E.D.M. V.J. Baardegem-Opdorp 0-2 De modderpoel, waarin het veld van Baardegem her schapen was, heeft in grote mate het wedstrijdverloop bepaald. Rode lantaarn Opdorp maakte daarvan het dankbaarst gebruik om tweemaal te scoren. De thuisploeg van haar kant zag menig schot in de mod der blijven liggen, ook al als de bezoekende doelver- dediger geslagen was. Baardegem, gestart met windvoordeel, domineerde volledig de eerste helft. Eerst Ohler en dan Van den Broeck hadden echter geen meeval met hun scho ten op doel. Van Opdorpse kant kwam absoluut geen gevaar. De bezoekers wa ren dan ook ten volle tevre den met de stand van zaken bij de rust 0-0. De Vlugge Jongeren begroetten na de rust het wederoptreden van Wilfried De Koker, die in viel voor Dhouwere. Met de wind mee, nam Opdorp nu het initiatief. Hun voor hoede zat kort op de bal. Reeds na 7 minuten kregen zij loon naar werken, toen een misverstand in de plaatselijke verdediging kon benut worden. 0-1. Meteen een gevleide voor sprong voor de rode lan taarndragers. 3 minuten la ter werd het 0-2. Op het hoekschop, snel genomen, kon een inlopende midden velder iedereen verslaan, doch de bal bleef in de modder zitten. Er ontstond een geharrewar, en tenslot te belandde de bal toch over de doellijn. Baarde gem, probeerde de zaken te forceren, doch de Op- dorp-verdediging bleef overeind tot scheidsrechter Loeman, die puik leidde, het eindsignaal floot. Met een de tweede overwinning voor de mannen van Op dorp. In de thuisrangen heerste na de wedstrijd teleurstelling. Met dergelij ke score na dergelijke match meer dan begrijpe lijk. A.V.H. Sinaai - Bazel 2-2 De geel-blauwen van Willy Danneels hebben vooral gedurende de eerste speelhelft de schijn gewekt dat bij het nieuwe jaar een stevige terugkomst mag worden verwacht. Zelfs skoren was geen probleem met een herboren Eric Vande Wiele, die als in zijn beste tijd drie tegenstan ders verschalkte voor aleer vernielend af te drukken (14': 1-0). Ook Dirk Joos vond de goede weg in de 25ste minuut na knap aanspe len van Hubert Cerpen- tier. Met deze stand von den de thuisspelers het wellicht welletjes en lie ten de bezoekers het dan maar uitzoeken. Dit was natuurlijk in het voordeel van de Ruym- beke-elf, die een vijftal minuten na rust reeds een oppepper kregen in de vorm van een straf schop toegestaan door De Boes, die de super snelle Bazelspits neer velde. Lambrechts scoorde hiermee de aan sluitingstreffer en inspi reerde zijn makkers tot gezwinden aanvalsspel. Herleving kon niet tegen het Bazeispel op en moest in de 72 min. de gelijkmaker langs Ver- cauteren toestaan Bambrtiggc houdt de koord in I ierde G na ren nipte zege op bezoeker Bavegem. Voor de leerlingen van Robert Schamp werd het eigenlijk een -goeie zon dag-: aartsrivaal Ede kreeg de kous over de kop. Dat gebeurde op het terrein van het onberekenbare Edixvelde. Bambrugge heeft daarenboven nog een "kredietmatch-, zodat de voorsprong nog vertier kan uitgebouwd. In Vierde II. gooide Berlare er nog maar eens de Iteuk in. Al na vijf minuten wist Opstal dat het geen pretje zou worden: Jef Heyvaert speelde de bal naar zijn doelman terug. Hij had evenwel zonder de remmende modder gerekend. Marissen zegde dank baar -merci- en scoorde. Geelzwart, een goeie ploeg als u het ons vraagt, poogde een vuist te maken, doch een goaltje stak er voor de bezoekers niet in. Onmiddellijk na de koffiepauze deed Van Linter et- eentje bij. Daarmee was de plctwalswarmgelo pen, zodat forfaitcijfers op het bord kwamen langs De Grauwe, nog eens Marissen en Luc Van Caute- ren. Herdersem stootte legen het keiharde Doggen op veel verweer maar bleef toch met 2-1 overeind. Het was ook uitkijken naar runner-up Boonwijk. De Dendermondse uijkploeg maakte korte metten met Rapide Lebbeke. De onverslijtbare Miel ('.leemput zette het signaal op groen en nadien kwam Medard Van der Meirssche twee keer aan de bak. Keeper Romain Dierickx knalde nog een penalty binnen en pas daarna scoorde Lebbeke het cerrcddertjc. Boon wijk blijft dus in het spoor van de leiders. Appels blijft eveneens doorduwen en drukte Juven ilis Schoonaarde nog wat verder weg. l'alrick Goossens en Erik Den Rooier maakten er voor roodwit 2-0 van. doch geelgroen sloeg terug. Yndat het 2-1 geworden was, moest Sparta nog slechts aan verdedigen denken, doch een losgebroken Schoon aarde slaagde er niet meer in langszij te komen. Hekkensluiter Opdorp deed het in Baardegem voor al na rust en zette met doelpunten van Borms en erboven de Vlugge Jongeren voor schut. Wiche len won op kousevoeten de match op Schroeven Moorsel. Voor rust scoorde middenvelder Beter De H inter en 20 minuten voor affluiten deed een goaltje van opportunist Ronny Haentjens de deur dicht voor het moedige doch onmachtige groenwit. In Vierde I liet leider Haasdonk een steek vallen. Achteraan klikte het ditmaal niet. want twee keer moest, na een misverstand tussen verdedigers en keeper Waterschoot, een goaltje geïnkasseeril wor den. Damen scoorde tegen, doch daar bleef het bij. Een dikke streep door de rekening van de - Ster re- mannen-die nu weer de adem van White Boys in de nek voelen, een White Boys dat aan een rustdag toe was. doch een inhaalmatch te goed heeft. Sombeke kwam onver richter zake uit Moerbeke terug: de ref vond het terrein onbespeelbaar en liet iedereen weer naar huis gaan. Verrebroek icon op SK Lokeren. Een verrassing. Kieldrechl voelde zich bekocht op Gerda. Twee buitenspelgoals, zegt men er. Dat Van der Aa nog een derde keer voor Kieldreclit scoorde, mocht niet meer baten: de Klaasjes stonden op dat ogenblik reeds met 4-2 aan de winst... Straatje Stekene liet zich door Eksaarde niet in de hoek duwen, doch kon slechts één keer een vuist maken. Dal volstond niet, want eerder hadtien tie bezoekers twee keer raak geknald. In Rupelmonde speelde Heikant Z.ele een voortreffe lijke wedstrijd, doch het goalje van Meersman in de tweede time was er te veel aan.

De Voorpost | 1980 | | pagina 28