DIT OKAPI DEGRADEERT NIET! BETERSCHAP SCHIMMEN- PLOEG LEIDER IN MOEILIJKHEDEN NIET OVERTUIGEND ZWAKKE PARTIJ LATE SPANNING TOT DE RUST 30 - 11.1.1980 - De Voorpost Basketbal 1' Nationale BBC. Okapi Aalst-Sunair Oostende 95-89 Dat Okapi nog iets ging bewijzen in deze kompeti tie, hebben wij vorige week reeds voorspeld. Tegen Monceau ging in de slotfa- ze een overwinning verlo ren, op een ogenblik dat gans Aalst er weer in ge loofde. Dat het slachtoffer Sunair zou heten, vorige wedstrijd nog winnaar te gen Standard Luik, had zelfs de grootste optimist niet verwacht. Sinds geruime tijd echter, probeert Frans Verhulst zijn mannen een press in te pompen. Deze werd des tijds toegepast, echter zon der het gewenste resultaat. Vorige zondag in de Beker van België te Halle. moest hij een handicap van 25 punten goedmaken. Daar gebruikte hij opnieuw deze press, doch deze maal met het gewenste resultaat. In geen tijd was de handicap opgehaald. Deze week heeft Frans hardnekkiger nog dan te voren deze spel- taktiek aan zijn mannen opgedrongen. Tot grote verbazing van het publiek nam Okapi deze taktiek ten bate. om Sunair te bekam pen. En weer lukte het. De thuisploeg, die niets meer te verliezen heeft, ging vrank haar kans. Na 2'19" waren er reeds drie Oos- tendse balverliezen geno teerd en stonden de lokalen met 8-2 voor. Met Corthals als spelverdeler en Schor- reel op de linkervleugel, kon deze laatste zijn ge ducht afstandsschot laten Cabrita Magie Jeans - Sgoiba Aalter 71-87 De thuisploeg begon zon der komplexen aan de wed strijd tegen de leiders. De goede 4-0 start onder im puls van Coene met een 3 op 4 was de reden dat men de eerste reaktie van de bezoekers (6-9() goed op ving en langs Deprez die vanop de post en via vrij- worpen aan de 9e minuut voor 18-15 zorgde. Cabrita ving de Sgoiba aanval in een stevige zone op en gaf blijk van grotere concen tratie in defensie, waardoor de bezoekende pivot Van der Meiren niet aan zijn trekken kwam. Aalter dat voor een individuele verde diging opteerde, had plots geen vat meer op de Zeelse aanvallers. Filip Van Has- sel trok Van der Meiren van onder de korf weg, waardoor Deprez aan zijn trekken kwam en Van de Velde met een 3 op 3 vanop de vleugel en Luc Famaey scoorde na 2 missers een 5 op 5 en lukte evenwel vrij- worpen met een maximum rendement. De score ging van 21-19 naar 30-19 en bij 32-21 aan de 13de minuut vluchten de bezoekers in een zoneverdediging. Coach Paul Poppe moest verschillende spelerswisse- lingcn doorvoeren en het waren de wisselspelers Luc Vernimmen en Pat De Doncker die vanop de vleu gel succes kende. Rust 43- 39. In de tweede helft krijgt de thuisploeg het moeilijker en via 56-56 aan de 6e mi nuut kunnen de bezoekers een vijftal punten voor sprong nemen. Coach Ver smessen moet Deprez. sterk in verdediging, ver vangen met 4 fouten. De thuisploeg verliest vat op de verdedigende rebound, maar het zijn inzonder de Sgoiba vleugels die blijven scoren. Famaey en Coene kunnen aanvankelijk nog replikeren, maar het blijft tot de 18e minuut bij het beperken van de schade (71-78). In de laatste minu ten kunnen de leiders de kloof nog vergroten en de eindstand geeft niet de juis te weergave van de span ning die er steeds was. Ca brita toonde aan dat het bekwaam is om een vuist te maken, maar kwam in de beslissende fase fysiek te kort. In ieder geval kwam de thuisploeg er in verdedi ging beter uit. Punten: Moens 0-0. Coene 7-7. Van de Velde 8-4, Filip Van Hasel 2-4, Hollants 0- 2, Deprez 11-4, Famaey 15- BENO Nielse - Tissac Gill and J 80-67 Bieseman scoort voor Dendermonde (BBC Dender- monde-Vlierzele 83-71 )(wvc) Tissac schijnt blijkbaar achtervolgd te worden door het noodlot want na de in-' aktiviteit van Becquet (me niscus), André Aerts (schorsing) bleken nu ook Martin (leger) en Verbrae- ken (geelzucht) niet van de partij. Voor Willy Verbrae- ken wordt het een lange afwezigheid zodat de be zoekers met een schimmen- ploeg op het veld versche nen. Met de jonge de Brandt in de basisploeg gaf de Tissac ploeg nochtans een goede repliek 12-9 maar moest in de eerste helft toch de rol lossen daar een mopperende Luk Aerts zijn ploeg niet meetrok naar een betere prestatie. Nielse nam een 10 punten voorsprong 37-27 en geluk kig speelde broer Wilfried en Verbeke een knappe eerste helft zoniet was bij de rust alles verkeken 43- 32. Met nieuwe moed kampten de bezoekers de tweede helft en weerom bleek Wilfried Aerts de grote man. Met een hechte verdediging evolueerde de stand van 52-49 naar 65-61 moment waarop Luk Aerts naar de bank geroepen werd. De ingevallen Van Hoeylandt presteerde in re bound keurig terwijl de an ciens De Cock - Van Acker met de moed der wanhoop vochten voor de punten. Na 16 minuten bij een 69- 93 stand werd de Tissac sterspeler terug in het veld gebracht maar voor de zege kwam hij er niet bij te pas. Foutenlast van vier Tissac spelers gaf de doorslag en Nielse boekte in de gege ven omstandigheden een gevleide overwinning. Punten: Tissac: Aerts Wil fried 8-10, Verbeke 9-7, Thiron 2-4, De Brandt 2-2, Aerts Luk 10-3, Van Acker 1-3. Van Hoeylandt 0-4. De Cock 0-2. Nielse: Sleebus 8-0. Wijn 6- 4, Selleslagh 16-8. Depauw 12-7, Suetens 2-8, Janssens 0-3. WEGA gelden, zodat Okapi zijn voorsprong opdreef tot 20- 8. Ook Elias, Minnebo en Taylor scoorden geregeld, doch bij 30-19 vond coach Stewart het welletjes. Hij bracht Deprez en Van Her- zele in. Van dan af werd de bal beter opgebracht, en Oostende kon terugkomen langs Verslycken en Cam pbell 34-30. Dany Corthals ruimde de plaats aan Gibbe Ibens, die zijn zoveelste kans eindelijk waarnam. Met vakkundige passes be diende hij regelmatig zijn medemaats, die de inlopers gemakkellijk afrondden 47- 39. Scheidsrechter De Cos- ter liet een opmerkelijke fout van Campbell door gaan. waardoor deze balbe zit kreeg, de vrije Matt Hickx vond, doch deze liep op zijn eigen voeten. De «gelopen» werd al evenmin gezien, zodat aan de 19' Oostende terug kwam op 49-48. Mare Elias kreeg nog twee vrijworpen te ne men. Hiervan maakte hij gebruik om Okapi op een 51-48 ruststand te brengen. Een povere voorsprong, als men weet dat de thuisploeg afwerkte tegen 55% en 9 op 10 vrijworpen benutten. In de beginfaze van de tweede speelhelft voerde Taylor zijn nummertje op zodat de Ajuinen terug 63- 57 voorkwamen. Aan de 7' deed Ibens de zaal ontplof fen toen hij met een achter waartse rugpass Taylor be diende, die 65-57 op het bord bracht. Cambell bracht zijn ploeg terug 67- 62. Diezelfde Campbell, diende na 10' het terrein te verlaten na een zware val op de rug. Hij bleef minu tenlang groggy op de grond liggen en werd naar de kleedkamers afgevoerd. Volgens het scheidsrechtersduo duurde deze situatie iets te lang. Okapi kreeg balbezit, en Gibbe Ibens zorgde voor 75-66. Matt Hickx kreeg in die periode een bevlieging. Oostende ook slechts met één Amerikaan op het veld, kwam warempel te rug tot 79-78. Campbell, intussen opgeknapt door Okapi-voorzitter, Dr. Hil- lewaere, nam zijn plaats op het veld terug in, en begon onmiddellijk te scoren. Ibens had intussen Okapi op 81-78 gebracht, maar de Oostendse Amerikaan bracht één minuut later de kustjongens voor de eerste maal langszij. 81-81. Ogen blik, waarop Mare Minne bo zijn vijfde persoonlijke fout beging. Met nog slechts 3' te spelen werd het een adembenemend slot. Ibens en Taylor zorgden nog voor lokale punten, maar Deprez en Campbell, zorgen voor verlengingen 85-85. In die verlenging, met Van Den Broeck in plaats van Minnebo; deed Hickx de temperatuur in de zaal onmiddellijk een paar graden dalen. Voor de eer ste maal bracht hij Sunair op voorsprong. Doch Dany Schorreel. Mare Elias en Gibbe Ibens. brachten aan de 4' verlenging Okapi 91- 87 voor. Een time-out van Stewart bracht geen veran dering. want Herman Van den Broeck benutte een as- sist van Ibens om Okapi definitief buiten Oostends bereik te brengen 93-87. Twee vrijworpen van Hickx gaven Sunair nog een greintje hoop. doch Taylor zorgde langs de overzijde voor de eind stand 95-89, Indien Okapi op dergelijk spelpeil verder doorzet, degradeert het ze ker niet. Volgende week tegen Sint Truiden. wacht Angstadt en Co zeker geen gemakkellijke opdracht. Dat het Aalsters publiek onmisbaar is, bewees de «ambiance» vorige za terdag. Okapi; Van den Broeck 2, Elias 12, Schorreel 22, Ibens 14. Minnebo 15. Tav- lor 30 Sunair: Verslycken 16. Van Herzele 2. Campbell 21. Deprez 4. D'Haese 2. Mer- tens 4. Matt Hickx 40. A.V.H. Dit gaat niet door: de poging wordt onderschept door een bezoeker (Grembergen-Velzeke 78-82)(wvc) BBC Dendermonde - Vlierzele 83-77 De leidersploeg had het thuis heel moeilijk om het Vlierzele duo Van Trappen - Lievens in bedwang te houden en het was nodig, dat Dendermonde de laat ste minuut 75-77, geen mis sers meer kende en de be zoekers even loslieten om de situatie recht te zetten. Dat BBCD zeer nerveus speelde werd geïllustreerd door Mare Vermeulen, die op korte tijd twee vrijwilli ge fouten beging en aan de 10e minuut van de tweede helft (55-54) uit de wed strijd moest. In de eerste helft had Van Trappen reeds goed gere geerd op de lichte voor sprong die Dendermonde nam 8-4 en bij 12-12, ging het recht naar 16-22 en 25- 30. Op het einde van de eerste helft konden Goossens - Bieseman sa men met Van Leemput - De Cock beter reageren en daardoor werd het even wicht halfweg hersteld 35- 35. In de tweede helft opteerde de leider voor een manver dediging maar Van Trap pen kreeg nu hulp van Lie vens, waardoor de twee ploegen a.h.w. hand in hand naar het eindsignaal toe gingen, met een bibber- toestand voor de thuisploeg bij 75-77, die voor coach Cleemput en zijn jongens gelukkig goed afliep. Punten: Dendermonde: Bieseman 10-20, Piron 4-0, Van Leemput 6-6, Ver meulen 0-2, De Cock 5-4, Goossens 10-16. Vlierzele: Lievens 6-18, Marcoen 2-3. Nevens 2-0, Govaert 2-0, Van Trappen 22-19, Poelman 1-2. BENO BBC Haaltert - The Donalds G'bergen 49-72 De thuisploeg, die gehandi capt deze wedstrijd moest beginnen, zonder hun mili ciens Geert Herreman en Jos Noteboom, speelde een heel zwakke wedstrijd. Vooral op aanvallend ge bied konden zij geen weer stand bieden aan Mahau- den en De Nie. de twee hoofdtroeven bij The Do nalds. Gedurende 7' werd geen enkel lokaal punt op getekend. De bezoekers konden hiervan gebruik maken om in die periode de wedstrijd in hun voor deel te beslechten. 0-14. Van der Maclen en De Nic waren de auteurs van de Geraardsbergse punten. Even liet Mally Haaltert nog hopen, door drie opeenvolgende korven te scoren. Doch aan de over zijde begon Mahauden aan een recital, dat tot bij de rust voortduurde. Hij scoorde zo maar 12 punten op een rij, maar Haaltert kon aanklampen via een sublieme Frans Deprez. Rust 31-38. In de beginperiode van de tweede speelhelft nam De Nie de schuttersrol van Ma hauden, nu van kortbij be waakt over en diepte het verschil steeds verder uit. 34-44 en 40-58. Meteen was de partij definitief beslist. The Donalds liet hun reser vemateriaal aanrukken. Ook hiervan kon de thuis ploeg geen gebruik maken, om iets van de achterstand in te halen. Daarvoor was hun shot erbarmelijk slecht. Roger Dhoir, die anders toch goed is voor een twintiger, zag elf ach tereenvolgende malen zijn shot over de ring gaan. Toen Mare Bursens. zijn spelersplunje aantrok, en via een stevige man voor mandekking iets aan de toestand te wijzigen, liep Haaltert al gauw de fatale 10 foutenregel tegen het lijf. Ook in het onderdeel vrijworpen werpen, blonk Donalds uit. zodat een rui me en verdiende zege werd voor de mattetaartenboys. BBC Haaltert: Seminck 2, Deprez 13, D'Hoir 12, Baeyens 9. Mally 6. Muy- laert 4 en Bursens 2. A.V.H. Van der Meiren springt hoog op Aalter (Zele-Aalter 71-87)(wvc) Een korf van de Dendermondenaar Van Leemput (Dendermonde-Vlierzele 83-71)(wvc) Erpe-Mere - Hemaco Dendermonde 78-85 Grembergen - Patro Velzeke 78-82 De thuisploeg is momen teel gedegradeerd tot een ploeg met behoudsmoeilijkheden, dit zowel op organisatorisch als sportief vlak. Het kan niet meer over de zaal in eigen gemeente beschikken en is uitgeweken naar Her zele, ook al een handicap om met succes aan een her opstanding te bouwen. In de eerste helft zette Van Cromphout de bezoekende verdediging bestending on der druk en het was nodig dat Hemaco reageerde langs Verhas, Wijnendae- le, Fransaer en enigszins Van Nuffel om aan de rust een kleine voorsprong op te bouwen. (44-47). In de tweede helft waren beide ploegen schijnbaar over hun beste krachten heen en ging het niet meer zo makkelijk bij de afwer king. De leider laboreerde duidelijk aan een gebrek aar» konditie, maar bij Er pe-Mere stond de te traag akterende amerikaan Spann te afgezonderd om de bezoekers echt te be dreigen. Punten: Erpe-Mere: Spann 12-20, Johan Callebaut 4-4, De Kimpc 6-0. Van Cromphout 20-8, Van Gij- seghem 2-2. Hemaco: Verhas 14-9, Wij- 2, Fransaer 13-11, Van nendaele 12-8, Verhelst 0- Nuffel 8-4, Keppens 0-4. BENO Evergem - BAVO Moerzeke 77-60 De ploeg van trainer Louis rust was de match zeker Coppens kon bij Evergem nog niet gespeeld, maar in de overwinning niet halen, de tweede helft moesten de alhoewel dit nodig was om bezoekers dan toch de rol de laatste plaats te kunnen lossen, hoofdzakelijk om- delen. De situatie wordt dat de overige aanvallers voor Bavo hoe langer hoe niet over dezelfde tref- moeilijkcr. In de eerste kracht als Van Looi be- helft kon Van Looi, een schikten, vleugelspeler met Punten: Ost 6, De Munck mogelijkheden zijn vijftal 4. Van Houtte 2. Colman in de wedstrijd en aan de 6, Van Looi 27, Van Riet 6. In de eerste helft moest de thuisploeg grote inspannin gen doen. om het goed ge klasseerde Velzeke te kun ne bijhouden. De bezoe kers konden doorlopend een voorsprong op het bord houden met 13-20 aan de 11e minuut, maar de kol- lektiviteit van Grembergen lag aan de basis van een terugkeer naar 35-34 aan de 18e minuut. De bezoe kers konden op dat mo ment een eerste keer op hun tijdopnemer rekenen, die de chrono manipuleer de met een 35-41 ruststand als resultaat. In de tweede helft verging het de thuisploeg heel wat slechter. De foutenlast met 4 fouten voor Mijs, Van Cauwenberghe en drie voor Goossens was zeker geen pluspunt. Aan de 3e minuut werd het dan ook reeds 35-45. De thuisploeg had te veel kansen nodig om tot scoren te komen en het was hoofdzakelijk afge stemd op afstandsworpen van Rudy De Clercq. De bezoekers zochten naar in- snijbewegingen en die ken den succes, alhoewel coach De Vriese in de tweede helft Cuypers op de gevaar lijke Temmerman plaatste. Aan de 12e minuut moest Mijs er na een korte ver schijning uit voor 5 fouten (58-65). Segers vanop de post kon echter terugslaan en aan de 18c minuut werd het 72-75, maar op dat mo ment moest ook Segers naar de bank met een vol foutenlijst je. Velzeke liep uit tot 72-78 en het werd zelfs 74-82. Cuypers deed ernstige inspanningen en probeerde een late forcing. De bezoekende tijdopne mer, die reeds gans de tweede helft de duurtijd trachtte te verkorten deed opnieuw zijn duit in het zakje. De thuisploeg teken de hiertegen voorbehoud ird »eg aan. Verwonderlijk vondel g we alleszins dat scheids fin rechter E. De Vreese, d< ei gespeelde tijd ging verkla tve ren. Eigenaardige situatie, nde Bij 78-82 op 2 secondenh< van het einde was er noj een opsprong. De scheids-I rechter floot voor overtreft ding. maar de tijd oorbij. daar waar normalt ter de chrono nog niet mocht in gang gezel worden Punten: Van Cauwenber ghe 6-3, Segers 6-12. Straetman 6-0. Mijs 6-4. Her De Clercq 5-11. Cuypers 0- an 9. Goossens 6-4. po BENO in d

De Voorpost | 1980 | | pagina 30