«TI VERLIEST PUNT ÜARLEROI mm TITEL BIJNA VEILIG SPARTA AALST BLIJFT ""ONVERSLAGEN HANDBALKALENDER E.V. AALST WINT DERBY AANVALLEND ONBESTAANDE AJAX LEBBEKE VERLIEST TEGEN HAACHTSE! JEUGDSTAGES VRAGEN AANDACHT Herlevingveteranen hadden het moeilijk Ie Nationale De Voorpost- 11.1.1980-33 Avanti Lebbeke, zonder De Vlieger en Koen Verhofstadt, verloor na amper 3' kapitein Moonen die na een ongelukkige val In het hospitaal ter observatie diende opgenomen. Deze faktoren in aanmerking genomen, zou het gelijkspel te Charleroi positief kunnen genoemd worden voor de leidersploeg maar als men dan bedenkt dat Avanti 12'voor het einde met 11-16 leidde mag men terecht van een verloren punt spreken. Toen na 7' uitblinker De Batselier (8 doelpunten) de score opende, bleef Avanti het wedstrijdverloop beheersen. De Lebbekenaars werden zijn wagen - en Vermoe- niet van de leiding ver- sen bleven ook onder va De Vlieger (Avanti-Lebbeke) <oè eer lie Landelijke _Sparta Aalst - D.B. Zwijnaarde: 21-11 drongen en via 2-4 en 4-6 werd de rust bereikt met een 6-9 score. Onmiddel lijk na de rust werd het langs De Pauw 6-10 en ondanks Ebel - nog tot maart te Lebbeke - alles behalve effectief naar doel besloot, zorgde vooral De Batselier dat Avanti tot 11-16 voor sprong nam een kwartier voor het einde. De Leb- beekse verdediging die tot dan relatief goed het ontbreken van enkele basispionnen had opge vangen, begon plots op vallend te flateren en in een tijdspanne van am per 6' kon de thuisploeg onder impuls van Gérard gelijk stellen (16-16). Trainer De Smedt - ganse nacht aan het stuur van hun mogelijkheden akte- ren en als Maes duidelijk zijn concentratie verloor, werd de lebbeekse ver dediging nog harder op de proef gesteld. Via 17-17 kwam Charleroi - ondanks nummerieke minderheid - 18-17 voor 3' voor het einde en de Avanti nederlaag begon zich af te tekenen. Een weer hard zwoegende F. Cornel is stelde even la ter toch gelijk en 30" voor het einde had Leb beke de zege nog voor het grijpen maar de penalty van Ebel kaatste op het doelhout. Eén punt ging verloren voor Avanti en meteen wordt de terugronde aangevat met drie leiders. Inder daad, Avanti wordt nu bijgebeend door Neer- pelt en Sasja. Scoorden Ebel 7, De Batselier 8, De Pauw 1, Vermoesen 1Cornelis 1 ReservenCharleroi - Avanti Lebbeke: 14-13. Zonder de eveneens ge kwetste M. De Proft verspeelde Lebbeke de zege na een 6-8 rust stand. Scoorden: Kep- pens 1, Verguit 3, H. Maes 1, J. De Proft 5, M. Verheyden 2, De Smedt 1- EVA. Mannen 2e Nationale Zond. 13/1 te 18.30 u. E.V. Aalst-J.S. Herstal Ie Landelijke Zat. 12/1 te 20.15 u. AJax Lebbeke-Turnhout Zond. 13/1 te 16.40 u. Zandvliet - Dendermon- de lie Landelijke Zat. 12/1 te 20.15 u. Sparta Aalst - S.K. Grembergen Zond. 13/1 te 16.15 u. Jochewao Aalst - Brabi Denderbelle llle Landelijke Zond. 13/1 te 19 uur Groot-Bijgaarden Buggenhout Vrouwen Ie Landelijke Zond. 13/1 te 15 uur Vopsa - E.V. Aalst Zat. 12/1 te 20 uur Uilenspiegel - R.B. Dendermonde He Landelijke Zond. 13/1 te 19 uur Uilenspiegel II - Dendermonde II EVA. Ie Landelijke lie Nationale R.B. Dendermonde-E.V. Aalst: 9-10 Sparta Aalst, dat dit seizoen wellicht niet meer kan rekenen op de jekwetste H. Van Der Meersch, blijft ook het eerste weekeinde van 980 onverslagen. De jpartanen kenden tegen [wijnaarde nochtans een ninder goede start. On danks G. Mens verdedi gend weer heel wat werk opknapte, duurde het tot 5' voor de rust voordat ïparta een enigszins omfortabele voor sprong had opgebouwd (8-5). Na de eerste 30' wees het scorebord een 9-5 stand aan. Onder impuls van F. Bomon nam Sparta een opval lend goede start in de tweede helft. Dit resul teerde in een 14-7 score na 40' en meteen was de —♦thuisploeg gelanceerd naar een afgetekende overwinning. De ploeg van trainer-coach G. Van j Temsche, bewees nog maar eens over een uitstekende fysische konditie te beschikken en via 18-10 werd het "«eindresultaat uiteindelijk U921-11. Nog te noteren, 'i»een opvallend mooie 5r*treffer van de jeugdige E. n»Van Temsche. Scoor- 1 ''den: Mens 1, K. Bomon a"2, S. Bomon 1, W. IK Bomon 4, F. Bomon 7, G. Corthals 3, Verbestel 1, Van Temsche 1, J. Bomon 1 Mechelse - S.K. Grem bergen: 23-14 het terrein er niet op en ondanks Trienpont toen nog vier maal scoorde voor G.S.K., kwam de zege van de thuisploeg niet meer in het gedrang. Ploeg:'De Jonghe, Man- naert, Van Haute 2, S.K. Grembergen, zon- Trienpont 6, De Braecke- der de gekwetste St. De leer 3, Rosseel, Dauwe Swaef, heeft tegen 1, P. De Scaef 1, Heir- would-bekampioen Me- manl. chelse de nederlaag niet EVA. kunnen ontlopen. De Mechelaars, die zeer Ie Landelijke agressief, om niet te zeggen brutaal verdedig den, bleken toch wel sterker dan de G.S.K.- ers die wel enigszins in hun wedstrijdconcentra tie gestoord werden door allerlei toestanden op het terrein die weinig met sport te maken hadden. Het werd op zekere ogenblikken zelfs een echte veldslag, wat uiteraard in de hand werd gewerkt door de afwezigheid van officiële scheidsrechters. Me- leidde onmiddel- Ondanks bij beide ploe gen een belangrijke pion ontbrak, L. Wauters bij E.V. Aalst en J. Heirman bij R.B. Dendermonde, werd het een aantrekke lijk derby met de Aalsterse C. Simal als vedette. Gedurende de ganse eerste helft leek het erop dat de thuis ploeg de overwinning niet zou laten ontglip pen. Langs Wynant en Herman werd het 2-0 en het was slechts enkele minuten voor de rust dat E.V. Aalst op gelijke hoogte kwam (4-4). Langs Broothaerts ging Dendermonde met"15-4 rusten. Ondanks Devin- ne Eendracht gelijk bracht onmiddellijk na de rust, leek Dender monde opnieuw op weg naar de zege als Melis en Coen er 7-5 van maakten 10' na de rust. Toen begon echter het recital C. Simal. Deze speelster toonde zich plots on houdbaar voor de Den- dermondse verdediging en met nog 9' te spelen had zij praktisch op haar eentje de thuis ploeg in de vernieling gespeeld (7-10). Wijnant, gehinderd door haar nog niet volledig geheelde handkwetsuur en daarbij nog van dichtbij bewaakt door Bascour, kon Den dermonde nog tot 9-10 brengen maar Eendracht liet de zege niet meer ontglippen tijdens de laatste 2'. R.B. Dender monde: De Donder, Doorns 2, Herman 2, Van der Jeught, Doen 1, Wijnant 2, Melis 1, Broothaerts 1, Laureys. E.V. Aalst: Van Weze- mael, C. Simal 6, N. Vermoesen 1, Martens, Devinne 2, Vermoesen, Bascour, Willems 1, M. Vermoesen, Lievens, Cl. Simal. Sp. Avanti Femina Evere: 17-9 Een weer vlot spelend Avanti Femina liet geen schijn van kans aan Evere dat toch veel van zijn vroegere glorie heeft ingeboet. De be zoeksterswaarbij M. Van Den Borre heel wat werk verzette, kwamen na 4' voor de eerste en enige maal aan de leiding (1-2). Hilde Bleyaert - pracht- wedstrijd - stelde 6' later gelijk en van dan af was Avanti Femina vertrok ken naar een uitgespro ken zege. Bij de rust leidde de thuisploeg reeds met 9-3. Nadat opnieuw H. Bleyaert er 10-3 had van gemaakt stak Evere nog even de kop op (10-7) maar daar na was de kous definitief af voor de bezoeksters. Via 12-8 werd het 15-8 7' voor het einde en twee nieuwe treffers van H. Bleyaert zorgden voor een 17-9 eindresultaat. Ploeg: L. Hauwelaert, Van Langenhove, K. Van Damme 1, M.L. Cools, A.M. Bleyaert, H. Bleyaert 8, S. Van Den Broeck, De Meersman 3, Van San, Lissens, K. Moonen 1, S. Muylaert 4. EVA. Villers- E.V. Aalst: 15-9 Bij E.V. Aalst geraakt men stilaan in zak en as. De nederlagen blijven zich opstapelen en men ziet niet direkt hoe op korte termijn hier veran dering kan in komen. De Aalsterse aanval pre steert duidelijk onder de maat en verschillende spelers lijken bij de af werking volledig hun ver trouwen verloren te heb ben. Men hoopt bij Een dracht dat het tij plotse ling zal keren want men is gevaarlijk dicht de degradatiezone gena derd. Te Villers speelde keeper Moens een reuze wedstrijd. Hij stopte 7 penalty's wat wellicht een rekord betekent, maar ook deze stunt bracht voor de Eendrachters geen pun- tenwinst. Er waren 14' gespeeld (2-2) als Een dracht een eerste maal werd teruggeslagen. Drie minuten nadien was het inderdaad 5-2 geworden en ondanks de zwakke Aalsterse aanval langs Behaege -goede wed strijd- en J.P. De Jaegher tot 6-4 kon mil deren werd de rust be reikt met een 8-4 score. Onmiddellijk na de rust maakte Behaege er 8-5 van maar nu werd Een dracht definitief terug geslagen. Er waren 8' gespeeld in de tweede helft als E.V. Aalst met 12-5 in het krijt stond. Langs Behaege, De Cock en D. Bayens naderde Eendracht nog tot 12-8 een kwartier voor het ein de maar meer zat er niet meer in voor de ploeg van M. Multael die vol gende wedstrijd de ge schorste Van Den Borght heropvist. Scoorden: Behaege 4, Van Mal- deren 2, J.P. De Jaegher 1, De Cock 1, D. Bayens I. Reserven. Villers - E.V. Aalst: 14-16. Opvallende goede wed strijd van keeper Van Malderen. Ruststand 7- II. ScoordenSimal 6, Coo reman 3, Van Der Stock 1, G. De Jaegher 5, Van Den Bossche 4, De Coster 4, De Smedt 3. EVA. Ajax Lebbeke - Ha.ch.ee 13-14 enke|e seconden v00r de Na het opmerkelijk bekersucces tegen Maasmeche- deSl^esnteEdtdhyuissp^er- len zag Ajax de keerzijde van de medaille door tegen aeiiik etP||Pn (7.7) Gpriu- het bescheiden Haachtse me. 13-14 cljiers te SlïtS ïïS. kwartier verliezen. De AJaxleden kunnen wel als verontschul- van de tweede helft b,eef diging inroepen dat zij nog steeds geen beroep kunnen doen op de gekwetste M. Hendrickx en dat nu ook keeper De Bruyn ontbrak, maar de grote oorzaak van hun nederlaag is zonder enige twijfel te wijten aan hun zeer slechte afwerking. Slechte gewoonte getrouw, werden opnieuw vier penalty's gemist, maar tevens werden drie reuze grote open Ajax zwak afwerken zo dat de bezoekers steeds leidden (8-10 en 10-11). Met nog 10' te spelen had Mare Huyck Ajax voor het eerst op voor sprong gebracht (12-11) en via 13-12 langs Van Geel leek Ajax toch op weg naar de zege. Op- rt!LHle'r-Smho?nIlf Jon d°®"«>nsen niet benut en belandden 7 doelworpen d.ende Grembergen een 0p het doelhout. 5-2 achterstand op te Akkoord, het tikkeltje penalty miste en na 12' noodzakelijke geluk liet leidde een agressief ver- Ajax in de steek, maar dedigend Haachtse met men kan het lot niet 1-4. Ajax bleef geduren- blijven tarten. Het begon de de ganse eerste helft al slecht voor Ajax dat bij op achtervolgen aange- een 1-1 stand de eerste wezen (4-5 en 5-7) maar halen. De Braeckeleer en P. De Swaef brachten G.S.K. weliswaar tot 7-5 terug maar bij de rust wees het scorebord toch 12-6 aan. Tijdens het tweede wedstrijdgedeel te verbeterde de sfeer op De nieuwjaarsstage ligt pas achter de rug, en reeds worden drie nieuwe stages geprogrammeerd door de federatie Vrije - 77/.?. Door het feit dat slechts enkele federaties in 1980 rechtstreeks stages zullen kunnen opzetten, is men meer dan ooit, op de stages van de federatie van de Vrije Tijdaangewezen. Wat de tafeltennissport betreft, worden de stages georganizeerd in samenwerking met de Nederlands talige vleugel van de KBTTB. en onder de leiding van Roger Toussain. De stages die plaatshebben in «Ter Groene Poorte te Brugge, worden gehouden ter gelegenheid van Pasen, de grote vakantie en de kerstvakantie. De eerstvolgende stage die zich richt tot de jongeren van 12 tot 16 jaar grijpt plaats van 31 maart tot en met 4 april 1980. Tijdens de grote vakantie van 7 tot 11 juli en tijdens de kerstvakantie van 26 tot 30 decem ber 80. De inschrijvingen dienen gericht aan de federatie Vrije Tijd. Ter Groene Poorte, St. Michiels Brugge, 2 postnummer 8200. Het deelnemingsrecht, volledig internaat, bedraagt 3.000 F per stage. De Herlevingveteranen kregen tijdens het voorbije weekend Drive St. Amandsberg op bezoek. Marcel De Bruyne en zijn maats, die bij Small Street legen de lamp waren gelopen, zochten een sportieve revan che. Hel bezoek van Drive leende zich hier blijkbaar toe. Zo dacht men er in het Herlevingkamp over. Werd de dubbel vrij vlot gewonnen dan veegde Leo De Mey hierop Hubert Van Langenhove van achter de tafel, terwijl Fernand Peersman de rekening maakte van Tecqmenne. Marcel De Bruyne hield gelukkig het hoofd koel en gezien ook Hubert Van Langenhove zich snel hervatte, werd de scheve toestand rechtgezet. Evenwel niet zonder moeite, want vooral Leo De Mey bleef sterk doorvechten Uiteindelijk werd het 6-4 en bleven de puntjes aan de Denderboord. Van zacht gekookte eitjes is evenwel geen sprake geweest, verre van zelfs. Door deze zege komt Herleving evenwel opnieuw in het spoor van Eeklo A. en Small Street, die liet kommando voeren in de veteranenkompetitie. Atlantis Lebbeke - Zelzate 7-0 Voortgaande op de uitslag aandikte tot 6-0. De eind- zou men de indruk hebben stand 7-0 kwam er na een dat Zelzate een gemakke- doelpunt van Lutgarde lijk hapje was. maar dit was Coppens. Meteen heeft At- nu de ploeg waar men de lantis drie punten voor- meeste weerstand van on- sprong want de wedstrijd dervond. Zelzate, dat goed Leopoldsburg - Neerpelt was in verdediging ver- eindigde op een gelijkspel, plichtte Lebbeke op een zodat een goede uitgangs- hoger ritme te spelen wilde positie werd bereikt met men de kanaalploeg verras- het oog op de resterende sen en toe doelpunten ko- drie wedstrijden uit deze men. De poulains van trai- kompetitie, ner De Waele zijn daar Er is al heel wat tegenslag goed in geslaagd en aan de nodig om in deze wedstrij- rust wezen de bordjes 4-0. den de titel nog te verspc- Wanneer we ons lijstje van len. Anders staat het met de doelpuntenmakers even de B ploeg waar het best overschouwen dan mogen mogelijk is dat de laatste we stellen dat de dames het wedstrijd beslissend zal zijn deden. Van de zeven rozen voor de titel want ook Soje troffen de dames zesmaal staat met hetzelfde punten- raak zodat ook in de micro- totaal. Het kan er in de kompetitie de Atlantis-da- komende weken nog span nes de betere zijn van hun nend aan toegaan: een dub- tegenstreefsters. bele titel zou een hele pre- Het was Rudy Van Den statie zijn voor nieuweling Broeck die op de 5de mi- Atlantis, nuut de stand opende. Feit is nu dat er niet meer maar dat was dan meteen mag verloren worden, zo de enige korf voor de man- dat iedere wedstrijd een ze nen. Op de 7de minuut ver- nuwslag wordt voor het B- hoogde Mariette Van Praet team. Wanneer men er bij tot 2-0 en Lutgarde Cop- Atlantis blijft in geloven pens die zich ter dege liet zien we ook het tweede gelden in deze match zou zestal van Lebbeke op de driemaal raak werpen eerste plaats eindigen. Nu waarmede zij met een haar meer dan ooit is de samen- zoveelste hattrick lukte in hang in de ploeg belangrijk deze kompetitie. Op de en alleen het resultaat mag 12de en 19de minuut werd tellen. Wie de korven het 4-0 langs Lutgarde maakt heeft geen belang, waarmede de ruststand be- allen zetten zich in en spe- reikt was. Marijke Dierick len voor de ploeg dan zijn maakte er onmiddellijk na we binnen een paar weken de herneming 5-0 van ter- aan de champagne toe... wijl Mariette Van Praet André nieuw werd echter slecht afgewerkt en ondanks hun tijdelijke numerieke minderheid slaagden de bezoekers erin gelijk te stellen 6' voor het einde. Het werd op penalty 13-14 met nog 5' te spelen maar het onmon dige Ajax kon de Haachtse verdediging niet meer omspelen. Scoorden: Van Geel 5, Beeckman 1, M. Huyck 5, D. Huyck2 Reserven: Ajax Lebbeke - Haachtse: 19-14 Na een gelijkopgaande eerste helft (8-9) bleek Ajax duidelijk beter dan de bezoekers. Scoorden Vermeiren 6, Hofman -3, Broothaerts 6, De Wit 3, Verhaeven 1. H.B.C. Dendermonde - Ap. Kortrijk36-20 Tegen het moedige maar vrij zwakke Kortrijk moest Dendermonde niet eens groots spelen om een afgetekende ze ge te behalen, leek de Dendermondse aanval vrij vlot te I pen, de verdediging I jt weer wat steken vall n. Langs Batselier en S gers liep de thuisploeg inmiddel- lijk 2-0 uit en iet eerste kwartier werd ifgesloten met een 8-3 s ;ore. Leek Dendermonde toen op weg naar een probleem loze zege, de flaterende defensie liet de West- Vlamingen toe toch nog echt in de wedstrijd te komen. Tot ieders verba zing wees het scorebord 9-9 aan 8' voor de rust. De thuisploeg nam de zaken toen wat ernstiger en via 16-9 werd de rust bereikt met een 17-11 score. Na de rust had de wedstrijd echt niet veel meer om het lijf aange zien Dendermonde rustig bleef domineren. De be zoekers leden verschrik kelijk veel balverlies en steeds was er een of meerdere thuisspelers die afgezonderd voor de bezoekende keeper ver schenen. Kortrijk bleef maar stormen en deed helemaal niets om de schade te beperken. Zij lukten er weliswaar in de weinig stevige Dender mondse verdediging 2i maal te vloeren maar hu doelwachter moet wt gedacht hebben in ee kermistent te vertoever De 36 Dendermond? doelpunten zijn dan nc helemaal niet overdr ven. Scoorden: Batseli 4, Seghers 5, De Bock Wuest 6, Van Cauwe. berghe 12, Gyssels 2, Di Nil 3, Timmerman 1 Reserven: H.B.C. Den dermonde - Ap. Kortrijk- 22-7 Gemakkelijke zege va de Dendermondenaars met R. Van Der Veken als topscorer. Scoorden Bouteille 2, Kerremans 2, De Proft 2, Merckx 1, Van der Veken 6, Van Hout 3, Gyssels 1, Ver- leyen 2, Van den Abbeel 2. EVA He Landelijke R.B. Dendermonde II - Haachtse: 9-12 Dendermonde II heeft het niet kunnen rooien tegen een beter afwer kend haachtse. Na 9' stonden de ploegen nog gelijk (1-1) maar via 3-5 werd de rust bereikt met een 4-7 score. Tijdens het tweede wedstrijdge deelte naderde de thuis ploeg nog tot 8-9 9' voor het einde maar uiteinde lijk waren het toch de bezoeksters die via 8-11 met 9-12 cijfers aan de winst bleven. EVA.

De Voorpost | 1980 | | pagina 33