ULIEN MICHIELS: )RIE MAAL ;00 METER-KAMPIOEN BERNADETTE BUYSSE EN LmJ MARTINE PERMENTIER: ZEGE VOOR EIGEN VOLK VELDLOOP SPATTEN! DE VOGEL EN DAMIAN: NU TE GRIMBERGEN Wij zijn bijna halfweg het veldloopseizoen en de voorbije maanden waren wel suksesrijk te noemen. Dit natuurlijk in vergelijking met vorig jaar. Ook het voorbije weekend waren de deelnemers van Hamme, Lokeren, Waasland of Volharding aan de slag. In Laame werd er weerom de «schaal De Booser» ingericht. Herman Vercauteren van Waasland blijft het goed doen bij de seniores. Hij wist een mooie 8ste plaats te veroveren, terwijl de Hamse Benny Claus zich als 21ste aanmeldde. Bart De Keyzer liet zich ook niet pramen bij de scholieren en wist beslag te leggen op een knappe 3de plaats. De jongste De Keyzer wist bij de. kadetten 66 eveneens een 3de plaats te lopen. En die plaatsen waren in trek te Laarne met Rik Vervoert bij de veteranen. De dames waren aan de slag te Zele. Opvallend is hier wel de 3de plaats van Ria Van Landeghem (Waasland) Meer dan de helft van de wedstrijd liep zij in de tred van De Palmenaere en moest slechts een 30-tal meters toestaan aan de Vlierzele - atleten. De modder speelde daar ruim zijn parten, zonder de rukwinden te vergeten. Marleen Smet (Hamme) kon zich onderscheiden met een 10de plaats bij de juniores, maar loopt nog altijd gereserveerd wegens een slepende kwetsuur aan de enkels. Agnes Verhelst was ook in goed doen, maar had toch nog moeite om haar 2de plaats veilig te stellen in de 2de reeks kadetten. Carine Dhaen werd 19de. Ann Verheyden en Christine De Borger liepen als 28ste en 29ste over de eindmeet. Bij de miniemen mag Nicole Bocklandt terugblikken op een goede wedstrijd met een 4de plaats als resultaat, terwijl Nadia Van Petegem als 26ste eindigde in de eerste serie. Tenslotte bij de pupillen had Anja Buysse duidelijk op haar adem getrapt en moest naamgenote Nadine en Eeckhoudt nog voor zich laten lopen. Els Beirnaert werd 13de en Nadine De Keyzer 20ste. In een andere bijdrage vindt u meer over deze damesveldloop. (Chris) Nationale veldloop te Zele lÉÉDe zesde nationale veld- Slloopvan Zele kende eens Jgite meer een groot sukses ^jwaarbij de organiserende «vereniging bij de scholie- Ifiren en de juniores twee Hjatletes op het podium |ff|bracht. Een weelde voor 1 leen klub die in het da- x^mesveldloopwereldje fljtoam heeft gemaakt. Bij de juniores kregen we e' het duel Buysse - Chris- tiaens dat de omgekeer de uitslag bracht van de wedstrijd van vorig jaar. iBernadette Buysse, nu Jieel wat beter in haar doen, liet er voor eigen iolk geen twijfel over be- staan en won vlot. De ^winnares van vorige uit- jjfaave Marleen Christiaens Knoest nu met de tweede ||>blaats vrede nemen. Al- lUes bij elkaar toch een in Kiet oog springende uit- Klag voor de groen-gele vereniging. Wellicht krij gen we dit podium weer op de nationale kam pioenschappen die ons wachten, want Buysse - Christiaens worden nu reeds genoemd als de twee beste juniores van het land. Er kwam in de wedstrijd ook nog een andere pret tige verrassing om de hoek kijken en dat was de prima vierde plaats van eerste jaars juniore Griet je Geeroms van Lebbeke en deze vierde plaats wint nog aan waarde wanneer we zien dat ze nu Conny Vercruyssen van AC Zottegem naar de 5de plaats verwees. Deze werd dan nog op haar beurt bedreigd door een uitstekende Monique Van De Voorde van AC Baas rode die ook zondag van bij de start in strijd was om een podiumplaats om dan toch nog een knappe 6e plaats te eindi gen. Christine De Mey van AC Opwijk werd 7de wat voor voor deze atlete een te onderlijnen resul taat is. Marleen Smet van AC Hamme bracht ook een niet onaardige uitslag op het bord want zij eindig de precies als tiende. An ne Van De Voorde (Baas rode) werd elfde en Mi reille Beeckman (AV Den- dermonde) plaatste zich halfweg in de uitslag op de 13de plaats. Brigitte De Palme- naar bij de seniores Bij de seniores werd het een strijd tussen de Uit- bergse atlete Brigitte De Palmenaer en Marie Christine Christiaens van AC Meetjesland. Na een sterk verweer moest Bri gitte het met eèn tweede plaats stellen maar dan toch nog de beste atlete uit ons gewest, die na haar huwelijk en moeder schap er bleef in geloven en aan een come-back begon waar naar werd opgezien. Met grote verdiensten van trainer Julien Van De Velde staat een van de Uitbergse tweeling nu te rug aan de top. Mis schien komt zus Myrianv vroeg of laat haar nog wel vervoegen. Te Zele waren er in de seniores reeks heel wat streekatleten in de eerste tien en dat op 38 aan komsten. De Waaslandse Ria Van Landeghem klom op het derde trapje van het podium waarvoor ze heel wat hinder onder vond van Marie-Jeanne De Ridder van AC Aalst die een beste wedstrijd liep en als 4de eindigde. Aalst kwam trouwens goed aan zijn trekken in deze cross want Lieve Roggeman werd 5de en Ingrid Van Marcke legde beslag op de 6de plaats van een prima resultaat gesproken. De zusjes Bauwens van AC Baasro de eindigden respectie velijk 8ste voor Ingrid en een 10de plaats voor Lie ve met tussen deze Baas- roodse dames Georgette Van Den Bossche (9de) van AC Zele. Monique Van Wemmei (AC Lebbe ke) werd 12de en Magda De Kinder (AC Baasrode) terug van weggeweest liet zich reeds op de 13de plaats optekenen. Martinne Permen- tier, Karine Van Hecke en Anne De Mey bij de scho lieren In de 2de reeks van de scholierenwedstrijd werd het een groot sukses voor Zele dat met Per- mentier als eerste en Van Hecke tweede nu weer twee atletes op het po dium kreeg. Twee meis jes die zich dit seizoen reeds meermaals lieten opmerken. Karine ging vorige zondag nog met een zege aan de haal en mcoht nu weer op het podium. Twee atletes die we volgen voor de kam pioenschappen. Als der de Anne De Mey van AC Opwijk die zich nu ook als een vaste waarde komt melden. Hilde Rottiers bij de eerstejaars scholieren De Vlierzeelse Hilde Rot- had hij deelgenomen aan een of andere wedstrijd. Zijn eerste kennismaking was een sukses, want zonder training liet hij op de 1500m 4.25.4 opte kenen. In hetzelfde jaar, in de maand september, liep hij over deze afstand reeds 3.57.2. Het was ook de tijd dat Julien zich liet aansluiten bij de Lebbeekse atletiekklub. Zijn prestaties gingen de hoogte in en men ging weldra vragen naar de naam van de ranke atleet die het er zo schitterend van afbracht op de 800m, zijn beste afstand. Maar zoals het in de atletiek nog meer gebeurt, lonkte Julien ook naar de 1500m een nummer waar hij ook niet kansloos staat Memorial Ivo Van Dam me: 1.47.8 Op de memorial Ivo Van Dammezou Michiels zijn beste tijd laten afdruk ken 1.47.8 en op de 1500m is zijn beste prestatie 3.40.6. Zijn objektlef is «Moskou 80» en hij meent dat hij bekwaam is het voorop gestelde minimum te halen. Op de 800m is dat 1.46.5. Op de 1500m bedraagt het verschil 2 en 1/10 sekonde en ook hier is dat geen onover komelijke hindernis. Zo als u ziet er wordt op •en paar weken terug (aren we op de receptie •x gelegenheid van het |uwelijk van de bij AC .ebbeke aangesloten lOm kampioen Julien "Ttfichiels. Een man die lich op slag in de kjkt ualiteit werkte met ii nirie 800 meter titels op rlijje Belgische kampioen- uit. chappen alle katego- leën en ook op de nilitaire kampioen- chappen de grootste 10jjer kreeg en nadien te 'Algiers op de CISM- o( jampioenschappen op ontet hoo9ste trapje mocht 1 jaan postvatten. Een iele prestatie en dan leker wanneer we weten lat Julien Michiels een ttleet is die twee jaar Éeleden debuteerde. fiterkorpsen kampioen schappen n mei 1977 nam Julien oor het eerst aan een Jfficiele wedstrijd deel de militaire inter- orpsen kampioen- chappen. Op 20-jarige eeftljd nam hij dienst bij |e rijkswacht en gezien ond die periode ook de nilitaire kampioen ehappen georganiseerd berden, wees zijn zijn enheid hem aan voor kampioenschap- Men had wel gezien dat da;deze jonge man kon ndf'0pen' maar no9 nooit ft 2 inck Bernadette Buysse (rechts) en Marleen Christiaens: nummer één en twee in HUN Zele.(an) LEBB 9. Lieve De Beule Zele 11. Ann Van Beveren ACDL Kadetten 1ste reeks 3. Hilde Bauwens Baas. 4. Kattia Merlin Zele Katleen Wyns Lebb 6. Nadine Van Lancher VS 9 Chantal De Corte VS 11. Karine Schiettecat Zele Kadetten 2de reeks O. Linda Van Driessche VS 3.27.5 3. Vera De Groot VS 5. Van De Snickt EA 9. Katleen Van Der Staeten VS 11. Karine V.D. Snickt EA 13. Greet Van Lysebettens Zele Scholieren 1ste reeks 1. Hilde Rottiers VS 6.23.5 5. Marleen De Pauw VS 6. Linda Berghaan Lebbeke 12. Maureen De Geest ACDL 13. Liesbet Los Lebbeke 16. Bea V. De Cauter Zele 17 Martine Coppieters Zele 21 Daisy De Troestsel Baasrode Scholieren 2de reeks 1. Permentier M. Zele 2. Karine V. Hecke 4 Carine Bauwens VS 6 Mijke Semynck EA 7. Greta V. Driessche VS 8. Ria Bonnarens VS 9. Karina Saegerman EA 11. Lieve Permentier Zele 12. Inge Eemans EA 14. Ingrid Meert Lebbeke 15. Hilde V. De Velde EA 16. M.-Rose Coeman ACDL Juniores 1. Bernadette Buysse Zele 10.08.6 2. Marleen Christiaens Ze le 10.38.6 4 Griet Gernoms Lebbeke 6. Monique V. De Voorde Baasrode 7. Christinne De Mey OP AC 10. Marleen Smet ACHA 11. Anne V. De Voorde Baasrode 13. Mireille Beeckman ACDL 14. Martine V. Buggenhout Lebbeke 16. Anne V. Der Straeten VS 18. Nicole Hautekeete OPAC 21. Rita V. Wemmei Lebbeke 23. Ingrid De Moor ACDL Senioren 2. Brig. De Palmenaer VS 15.13.6 3. Maria V. Landeghem ACW M.J. De Ridder EA 5. Godelieve Roggeman EA 6. I. V. Marcke EA 8. Ingrid Bauwens Baasrode 13. Magda De Kinder Baasrode 14. Erna V. Ghendt VS 15. Hildegarde Lemans EA 16. Patricia Lammens VS 17. Betty Cosyn VS 18. Diane V. De Sompel VS 22. Hermine V. Bellingen VS •Ng Michiels (AC Lebbeke) Denderlander Roger De Vogel en de man uit Baas rode Ian Damian blijven in de aktualiteit. Nu werden ze één en twee te Grimber gen waar ze eens te meer voor een opgemerkt spek takel zorgden. Op de ze vende plaats volgde de Lebbekenaar Sebille en diens klubmakkers Rottiers en Van Thienen werden respectievelijk 13de en 17de. Bij de veteranen zorgde Piet Roels voor een ereplaats de Baasroodse veteraan werd nu ais derde opgetekend zijn zoveelste prima prestatie reeds dit seizoen. Vooraan liepen nog Benoni De Ridder AC Lebbeke en de Baasroodse veteranen Van Spiatel en Van Geyte. De Feyter bij de jeugd De Lebbeekse broeders De Feyter zijn in de jeugdreek sen niet uit de kop weg te slaan. Bij de scholieren ging Peter De Feyter win nen voor Andre Bauwens van AC Baasrode, en in de junioresrangen was Freddy tweede. Zijn klubgenoten Bogemans. Jacobs en Van Den Bossche plaatsten zich in deze wedstrijd ook goed. Bij de scholieren gaat nog een vermelding naar Beu lens, Van de Voorde, Van Cauter, Piessens, Vereec- ken en Keymolen. Annerel beste kadet De Baasrodenaar Annerel zien we in iedere wedstrijd in de spits van het peloton en zondag werd het een zege voor deze uitstekende kadet Mare en Dirk De Clercq eindigden op de 7' en 8C plaats en op 49 aan komsten is dat prima. De beste streekminiemen wa ren deze van Lebbeke en dat waren Van der Meer- sche en De Mey die elk in hun reeks schitterden. Van Cauter van AC Lebbe ke krijgt een vermelding om zijn prestatie bij de pu pillen. Andre Zo stonden de seniores op het podium te Waasmunster: Palmenaer (links) en Marleen Beirnaert (rechts)fdm) Christiaens middenDe Julien Michiels: 800 meterspecialist en nu gehuwd met Linda Scheirlinck die flink supportert voor haar man.(an) twee paarden gewed en het zou zijn droom zijn daar te mogen aantre den. In 1979 liep Julien niet veel wedstrijden in eigen land, hij maakte wel reizen naar Schot land, Ierland, Zweden en nog enkele landen meer waar hij telkens in de kijker liep. Julien en Linda De 800 meter lopen is dan in het huwelijksboo tje gestapt met Linda Scheirlinck uit St. Mar tens Bodegem. Het be-; richt van zijn huwelijk kwam voor velen als een verrassing aan maar Ju lien moet er om lachen, neen ik heb er niet met te koop gelopen. Hopelijk haal ik het minimum voor Moskou dan kunnen we samen op pad, zowat een uitgestelde huwe lijksreis. Linda die geheel voor de sport gewonnen is zal hem zeker ter zijde staan in zijn atletiekloopbaan die hij op korte tijd wist op te bouwen en waarvan beiden nog heel wat verwachten. Zij gaan zich vestigen in de Marktstraat te Opwijk. Dat blijft dan in de buurt van de Lebbeekse piste, de klub waar de man uit Opwijk op de handen wordt gedragen. Andre De Wit tiers kende geen grote tegenstand in haar leef tijdsklasse en won vrij gemakkelijk. Bij de kadet ten ging de zege naar Lin da Van Driessche van Vlierzele voor Verhelst van Hamme en De Groot Vlierzele. De beste streek- prestatie in de eerste reeks kadetten kwam er van Hilde Bauwens AC Baasrode die knap derde werd voor Katia Merlin Zele. De beste miniemen waren Machteld Meert (ACL) en Hilde Van der Sijpt Vlierzele. Bij de pu pillen ten slotte ging de overwinning naar Nadine Buysse en Berlinde Oos- terlinck (Vlierzele). Andre De Wit Pupillen 2de reeks 1. Nadine Buysse VS 3.19.5 2. Natalie Eeckhoudt ACDL 3.29.2 5. Nancy Volkeryck Zele 6. Isabelle Opdorp VS 7 Ann De Mey ACNS 10. Kathleen De Schutter VS Miniemen 1ste reeks 2. Veerle Abbeloos OPAC 7. Anja Van Haut ACDL 8. Gerda Foncke VS 12. Marga V. Weyenberg ACDL Miniemen 2de reeks 2. Ingrid V. Hilleghem SPBO 5. Karina Pletinckx VS 7. Kathleen Mannaert

De Voorpost | 1980 | | pagina 37