FRANK GRILLAERT: CORRIDA EEN HOOGTEPUNT LOKEREN VERWACHT 700 DEELNEMERS m JAARLIJKSE GROTE PRIJS VAN HAMME WAASLANDER VERVAET PRIMA A.C. Denderland uitslagen UITSLAGEN 38 - 11.1.1980 - De Voorpost Dat Frank Grillaert naar de fameuze van oud naar nieuw ^-corrida zou gaan, werd niet maandenlang op voorhand gepland. De organisatoren lonkten veeleer naar «grote namen». Schots, Lismont, Schoofs... Doch dat trio trok eerder naar een trainingskamp in het Noordameri- kaanse Los Angeles, en niemand van de drie liep te popelen van ongeduld om naar Sao Paulo te vliegen. Grillaert dan maar. De Hammenaar heeft in zijn lange loopbaan erg veel gedaan om wat te bereiken. Hij leefde als een monnik, trainde als niet een en plukte daar ook mettertijd de vruchten van. Zijn aanwijzing voor Sao Paulo kon zowat de bekroning van een lange en fraaie karrière worden genoemd. Frank was in de Braziliaan- plaatst: in oktober liep hij se sprookjesnacht geen figu- tijdens de training een spier- rant. Hijzelf had nochtans letsel op. Hij stond meteen een massa vraagtekens ach- gedurende zes weken op ge- ter alles en nog wat ge- dwongen nonaktief. De kol lega's schakelden intussen over op het veldlopenHij zelf, nou ja. Begin decem ber begon hij opnieuw te trainen: Frank vreesde dat het onvoldoende zou zijn om zich behoorlijk uit de slag te trekken tegen een bende vedetten van interna tionaal en zelfs van wereld formaat. MEEVALLER Frank Grillaert is een man met een stalen karakter. Hij zou door een muur gaan, als dat enigszins mogelijk is. In Sao Paulo heeft hij een biezonder wilskrachtige wedstrijd gelopen. Geen «koerske», maar op de voorposten. Ongeveer 600 deelnemers sloegen na het startschot op hol. Niet alle maal kandidaat-winnaars, dat lag voor de hand. Doch kerels als de Columbiaan Mora, een man die reeds drie keer als laureaat op het schavotje klom, diens land genoot Aluisio Arauja, de Portugees José Sena en... de meervoudige Olympische kampioen Losse Viren, mag je niet onderschatten. Geen van al die favorieten maakte het zegegebaar. Laureaat werd de Ameri kaan Herb Lindsay, die evenals Grillaert, voor de eerste keer deelnam. Frank Grillaert werd vierde, zoals we vorige week mee deelden. Frank is 33. Hij staat eigen lijk op het keerpunt van zijn loopbaan. Op zijn leeftijd moet hij enorm veel inspan ningen doen om op het hoogste niveau te blijven meedraaien. Is dit knalre sultaat een stimulans om te blijven doorduwen, of denkt hij stilaan aan het afbouwen van de atletiekbe- drijvigheid? Afbouwen Lang niet. Precies op het ogenblik dat alles lekker loopt, gooi ik er nog eens alles tegenaan. Frank Grillaert mikt zelfs zeer hoog: hij koncentreert zich op het wereldkam pioenschap veldlopen dat dit jaar plaats heeft op de Longchampsrenbaan in de buurt van Parijs. Grillaert mocht eerder reeds vier keer mee en bracht toen behoor lijk wat punten aan voor de ploegenklassering. Ook naar Waregem lonkt deze atleet, die het liever van da den dan van woorden moet hebben. Vorig jaar was hij er trouwens tweede, achter de ongenaakbare Leon Schots. GEEN DROOM Een flash-back op Sao Pau lo, toont niet alleen mooie beelden van Zuid-Amerika. Hij duikelde van de (voor alsnog zachte) winter in een broeierige zomer. Tempera turen die niet zelden de 35 -graden Celsius bereikten. Het was dus wel even wen nen. Er rezen nog andere problemen: het hotel waar hij binnengedropt werd, was niet je dat. Spaghetti, rijst en als tafeldrank een rins wijntje. Een slager woonde blijkbaar niet in de buurt. Noodgedwongen nam Grillaert er die onge makken bij. Het ergste moest evenwel nog komen: de terugreis. Op 3 januari om 19 uur gleed Sao Paulo onder de luchtreizigers weg. Zijn fa milie zag Frank pas zater dagmiddag rond 13u30 op de luchthaven van Zaven- tem, na eerst in Londen nog een nacht te hebben doorge bracht. Frank Grillaert heeft in Brazilië met enkele atleten «van over de plasgepraat. Met corridalaureaat Herb Linsay bievoorbeeld. Die vertelde dat hij, als voorbe- i reiding van de Sint-Sylve- sterloop aan verscheidene «straatkoersen» over een tiental kilometer had deelge nomen: «Een ideale voor bereiding,» meent de Yan kee. «Geen crossen?» Nee, veldlopen is een disciplii die ze niet eens kennen 'ne\ Ri Lang heeft Frank Grillaert51' na zijn ophefmakende pre statie in Brazilië niet stilge- zeten. Als vanzelfsprekend, bijna trok hij naar de Ham- se Durmeboorden om er /eH> trainen. Geen lachertje,w0 want de gevolgen van de Zuidamerikaanse «gastro nomie» waren nog niet ver-Ho dwenen. Hij beet evenwelkan door: er is binnenkort im-ion mers nog heel wat werk aan:lin de winkel: in eigen lantfoeu loopt hij immers in Winge-De ne, Deurne en Smeerebbe-ïie Vloerzegem. Een proloog\po\ tot wat aan nog zwaarderoekt opdrachten te wachten staat.li Vandaag is het dan zover voor de lezers die 's zater dags hun «Voorpost» ont vangen. Dus u hebt gerust de tijd nog om in uw wagen te springen en naar het Bospark te Lokeren te rij den. Vorig jaar kregen wij daar de sneeuwstorm te zien die men geen twee maal zag in 1979 en wat staat er dit jaar te wachten? Hopelijk dat niet maar wel veel strijd op het veldloop- vlak tussen enerzijds de streekjongens die in goede kcnditie verkeren en de an deren die eveneens zin heb ben om een zege of ere plaats te verwerven. Orga nisator is de Atletiek Vere niging Lokeren of verkort A.V.L. Reeds lang zijn de bestuursleden op ronde bij de Lokerse handelaars om prijzen. Men zou liefst elke aangekomen atleet een prijs meegeven. Het is ook daarom dat er telkens zo veel ateleten in Lokeren aanwezig zijn tijdens deze «stadsprijzen». Ook de ak- komodatie qua kleedka mers en terrein is fel in trek bij lopers en dat wordt meer dan eens door andere inrichters verwaarloosd, zelfs tijdens «provinciale kampioenschappen van Oost-vlaanderen»! Wat de verschillende kategorieën betreft is het moeilijk een beeld te geven wie er zal winnen bij de pupillen of miniemen. A.C. Hamme bezit een zeer sterke kern, die in Lokeren aanwezig zal zijn, en reeds tal van overwinningen en ereplaat sen op hun aktief hebben. Toch kijken de plaatselij ken uit wat Andy Hoste gaat doen met die groen witte lopers uit de naburige gemeente. Frank Thien- pont zal het moeten waar maken bij de miniemen, maar ook een Tom De Ba cker van Nieuwe Spikes is iemand die uit de kluiten kan. Bij de kadetten heb ben de A.V.L-ers een trio dat ook flinke uitslagen wist te behalen; Koen D'Hoye, Patrick Van Waes en Mare Van Petegem zul len trachten de Lokerse kleuren hoog te houden, of wordt Volharding-atleet Van Hautegem de onver wachte? Bij de scholieren kijken wij terug naar flink duel dat vele kijkers zal boeien met Peter De Fey- ter van Lebbeke, Patrick Cornelis van Zele en Bart De Keyzer van Hamme. En vergeten wij vooral de Waaslander De Meulenae- re niet die voor ons wel de favoriet is. Dirk en Alex Vervaet zullen de juniores partij geven en hun huid duur verkopen. Maar ook in de naburige gemeenten zit er talent met een Hans Van Lysebethen die terug naar zijn konditie groeit en de Waaslanders Patrick, Merckx De Boom en De Tender. Trouwens de Wase ploeg schijnt een homo geen sterk te bekampen ploeg te zijn. Ons blad heeft ook zijn «trofee» ver bonden aan dit veldloop spektakel. De seniores zul len strijden om de «beker De Voorpost» en was het vorig jaar de verrassing een De Vogel te zien geklopt worden door Mory, dan lijkt ook dit jaar dat de zogenoemde tweede klas- sers sterk naar voren zullen treden. Willy Laureys van Waasland heeft dit seizoen reeds twee overwinningen geboekt en blijkt zo één van die kandidaat winnaars te zijn. Maar... de man met een topvorm heet ook Ion Damian de Roemeense Baasrodenaar die vecht tot het bittere einde en steeds de wedstrijd in vuur en vlam weet te zetten. Ook de naam Mory komt weer om in de kranten en als Hugo Van Duyse daarbij is kan men niet anders zeggen alsdat er zal gelopen wor den en gestreden worden tot op de meet en een spurt op het einde is zeker niet uitgesloten. Maar het is datgene wat het publiek wil en zal te zien krijgen in het Bospark. Voor eventuele ereplaatsen mogen wij al leszins Raf Vervaet vermel den die dit jaar fel verbe terd is tegenover het vorige op veldloopgebied althans, en de Zeienaren De kimpe - Van Hecken. Dirk De Maesschalck moet voor ei gen publiek toch nog iets meer kunnen en Herman Vercauteren van Waasland kan men nu ook niet meer wegdenken buiten de eer ste tien atleten. Moest Her entals terug aanwezig zijn. kunnen wellicht nog enkele namen zoals een Veris, Vermeulen, Van De Water en de Bomenaars Wauters en Blommaerts de rangen komen versterken. De laat ste wedstrijd is die van de veteranen met o.a. Piet Roels, De Ridder en Ver- vaert. Laatstgenoemde moet toch een tweede zege op zak kunnen steken in eigen streek. Op de terrei nen van de St. Sebastiaans- gilde in.de omgeving van het Bospark wordt de eer ste start gegeven te 14.30 uur. Enkele technische raadgevingen nog: inschrij vingen kunnen dezelfde dag nog gebeuren in de vergaderzaal van de Stede lijke Sporthal waar ook kleedkamers zijn onderge bracht. Eveneens kleedka mers zijn er in het zwem bad. De prijsuitreikingen voor pupillen en miniemen is onmiddellijk na de wed strijd in dc kanticn op het terrein terwijl de andere kategorieën hun prijs kun nen afhalen in feestzaal «Het Volk» in de Post- straat. (Chris) In verband met deze jaarlijkse sportgebeurtenis op atletiekgebied zijn er reeds verschillende reakties opgevangen. Men fluistert dat niet minder dan 50 Hamse atleten aan de wedstrijden zullen deelnemen. dat enkele seniores hun wederoptreden zullen doen na maandenlange inaktiviteit. dat onze seniores een weddenschap hebben aan gegaan om als eerste clubatleet te eindigen. dat de inrichting van A.C. Hamme bekend staat als een der beste van het gewest. de pupillen, miniemen en kadetten aan hun trainer G. Van Damme minstens vier overwinningen hebben beloofd. dat de scholierenploeg van A.C. Hamme het clubclassement op het oog houden. dat de h. De Keyser zich voorbereidt om de ereprijs voor veteranen in de wacht te slepen, en dat hij hiervoor desnoods enkele dagen in afzondering zal doorbrengen. dat de duivel-doet-alvan A.C. Hamme L. De Wilde slapeloze nachten doorbrengt en zeker niets aan het toeval overlaat betreffende de technische organisatie. Wij bevestigen dat de jaarlijkse herenveldloop van Hamme in derdaad plaats heeft op zaterdag 19 januari te 14.30 uur in de omgeving van het Gemeentelijk Speelplein en het Meulenbroek. dat er negen wedstrijden op het programma voorkomen met reeksen voor pupillen, miniemen, kadetten, scholieren, juniors, seniors en veteranen. dat de voorbereiding tot in de puntjes verzorgd wordt om een sportief succes te verzekeren. dat de veldloop plaats heeft op zaterdag om de supporters van VIGOR-WUITENS de kans te geven de Hamse atleten te komen aanmoedigen en om niet in konkurrentie te treden met hun wedstrijd van zondag. dat het Gemeentebestuur zijn volledige medewer king verleent aan deze sportgebeurtenis dat dank zij de milde steun van de bevolking de jaarlijkse GROTE PRIJS VAN HAMME een succes tegemoet gaal. Wij hopen dat de weermaker van de partij is. dat een massa deelnemers aan de start zullen verschijnen, vermits op deze dag maar één enkele wedstrijd plaats heeft over gans België dat de talrijke toeschouwers en genodigden een aangename sportnamiddag zullen beleven, en dat wij hen volgend jaar terug mogen begroeten. Pupillen - le reeks (1970) 4. Vervaet Hans, VL.SP 8. Van Cauwenberghe Hans, AC. Hamme 9. De Keyzer Coen, AC. Hamme 15. Van den Berghe Jurtgcn, VL.SP Pupillen - 2e reeks (1969) 1. V. Winghe Fred 4.01, Opwijk 10. Bruggeman Bart, AC. Hamme 11. Jacobs Henk, VL.SP 16. Matthijs Gert, AS. Rieme Miniemen - le reeks (1968) 2. De Graeve J. 3.58, AC. Hamme 3. Francois A., Zele 6 Munghen Dirk, AV. Lok. 7. Vertongen P., AC. Opwijk 8. V. Impe Marnic, VL.SP. 9. Peerlinck Luk, AC. Hamme 13. Mettepenningen K., Zele 26. Manman Lode, AC. Hamme Kadetten - 1966 3. De Keyzer Wim, AC. Hamme 6. Veldedman Guy, Zele 10. Van de Velde Koen, AC. Hamme 12. Willaert Marc, AC. Hamme 14. Vercammen Marc, AC. Hamme 24. Spiessens Geert, AC. Hamme 25. Eloot Danny, VL. Sport 27. Van Damme Wim, VI. Sport 29. Verhelst Danny, AC. Hamme 32. Michiels. Guido, AC. Hamme Kadetten - 1965 4. De Moor Geert, Vlicrzele Sp. 6. Van Quaquelbeke, VI. Sp. 9. Meivis Alfons, E. Aalst 11. De Kempeneer J., Opwijk 16. Maes Hendrik, VL. Sport 19. Paridaens Johan, E. Aalst 20. Jacobs Patrick, Zele 23. Hautekeete Patrick, Opwijk 27, Beirnaert Philip, AC. Hamme 34. De Craemer Kurt, E. Aalst Miniemen (1967) 2. V. Geyte Gino 3.40, AC. Hamme 4. Moens Roland, Opwijk 5. De Clercq Ruay, AC. Hamme 10. De Bolle Peter, E. Aalst 16. V. D. Voorde Patrick, Opwijk 20. V Hese Kris. AC Hamme 21. Heyvaert F. AC. Opwijk 27. Maes Luc, VL.SP. 28. Impens Rik, VL.SP 29. Nobels Filip, AC. Hamme 34. Bocklandt Guido, AC. Hamme Scholieren 3. De Keyser Bart, AC. Hamme 4. Adriaens Paul, E. Aalst 12. Willaert W AC Hamme 14 Van Raemdonck Peter, AC. Hamme 15. V. D. Broecke Geert, VL.SP. 17 Buyle Filip, VL.SP. 18. Hautekeete Leo, AC. Opwijk 27. Rossaert Mare, AC. Waasl. 32. Verstuyft Guo, VL.SP. 33. De Mol Dirk, AC. Opwijk 34. Beinaert Walter, AC. Hamme 38. Buyie Guy, VL.SP. 40. De Wilde Dirk, AC. Hamme 41. De Clercq J.P., AC. Hamme 42 Houtekeete Rudy, AC. Opwijk 45. Beirnaert Dirk, AC. Hamme 46. De Mol Frank, AC. Opwijk 47. De Maeseneer Jos, AC. Opwijk 52. V. Malderen Stefaan, AC. Opwijk 54. Verhelst Raf, AC. Hamme Juniores 2. V. Lysebettens H.«'16.42, Zele 4 Pas Geert, E. Aalst 9. Dc Boek Freddy, E. Aalst 11. Hautekeete Bruno, AC. Opwijk 18. Praet Karei, Zele 24. Pelsemacker Marnic, VL.SP. 25. V. Gorp Freddy, E. Aalst 32. De Moor Peter, VL.SP. 34. Dc Bruycker Marnic, VL.SP 36. Baeie Jan, VL.SP 39. Baeie Johan, VL.SP Seniors 4. Goddaert Willy, VL.SP. 8. Vercautern Herman, Waasland 10. Van Hecke Luc, Zele 13. Mertens Rene, Vlierzele 15. Taminau Luc, Denderland 17. Maes Eddy, Zele 21. Claus Benny, AC. Hamme 23. De Coster Etienne, VL.SP. 24. De Poorter Hugo, VI.SP. 28. Wellekens Hugo, E. Aalst 40. D'haseleer J Vlierzele 42. De Wilde Dirk, Vlierzele 50. Van Eetvelde Rene, AC. Hamme 51. De Ridder Pierre, Lebbeke 56. Claessens J., Hamme 64. Bosman Norbert, Hamme 71. Vaerenco ck Francky. Hamme 74. Robberechts Noel, Opwijk 81. Tonnelier Michel, Opwijk 82. De Block Walter, Opwijk 86. Speleers Peter, VL.SP. 87. Vercammen Omer, Den derland 91. De Wilde Herman, Vlier zele 92. Raes Kamiel, Waasland 93. Walschap Raymondo, Hamme 99 Van Caelênberghe H., Vlierzele 104. Van Malderen Eric, Zele 110. Dreesen Piet, AC. Denderl. 111 De Proft Frans, Opwijk 112. Van de Keer, E. Aalst 120. Chinitor J., Denderland 122. Luysterman Jos, Vlier zele 123. Boel Hamme 127. Beirnaert J., Hamme 128. Christiaens R., Vlierzele Veteranen 3. Vervaet Rik, Waasland 4. V.D. Hoven Frans, VL.SP. 6 De Keyzer Hector, AC. Hamme 10. Janssens Alfons, VL.SP. 13. Morie. VL.SP 14. Michiels Karei, Denderl. 17. V. Winghe Achiel. AC. Opwijk 20. Bosteels Maurits, Denderl. 23. V. Kerckhove W., Waasland 25. De SpiegelcirC., VL.SP. 26. Dc Brandt Frans, Denderl 28. Hautekeete Marucie, Opwijk 31. Poppe Michel, Zele 35. Claus Benoit, AC. Hamme 37. Van Damme Willy, VL.SP. 38. De Roock Jozef, E. Aalst 44. Oosterlinck Cyriel, VL.SP. 47. De Keyser Staf, AC. Hamme 50. Annens Paul, AC. Ria Bonnaerens uit Berlare (Vlierzele Sportief) werkt wilskrachtig aa come-back.tan) Veldloop te Laarne In de veteranenklasse, was er een sterke bezetting met Van Ranst en Rombaux die één en twee werden. Een knappe wedstrijd le verde Vervaert van AC Waasland die mee op het podium mocht. Hij hield nog Frans Van der Hoeven (Vlierzele) achter zich die 4de werd en Hector De Keyzer (AC Hamme) plaatste zich als 6de. Nog in de eerste tien Janssens van Vlierzele. Mory (Vlierzele ging als 13de over de streep en Karei Michiels (AC Denderland) geeft niet af en eindigde nu op de 14de Goddaert bij de seniores Van onze streekklubs komt Vlierzele vooraan bij de se niores want Willy God daert was 4de en meteen eerste streekatleet. Deze vierde plaats is zeker geen toeval want hij liep dit sei zoen reeds meerdere ere plaatsen. Vercauteren (Waasland) en Van Hecke (Zele) werden op een goe de 8ste en 10e plaats op getekend. Mertens Vlierze le, was 13de en Taminau (AC Denderland) schoof naar de 15e plaats. Zeie naar Eddy Maes noteerden we als 17de. Bij de juniores was Van Lyssebetten (Ze le) prima en hij onder streepte dit met een tweede plaats. Geert Pas (AC Aalst) werd 4de en De Boeck (EA) veroverde de 9de plaats. Bij de scholie ren waren De Keyzer (AC pile Ie li Raf en Alex Vervaet zullen in Lokeren aan hun fans rnoeten bewijzen dat ze wat in hun mars hebben (dm) Hamme) die 3de werd en Adriaens (EA) als 4de de blikvangers in deze cate gorie. De Keyzer (Hamme) en De Moor (Vlierzele) waren ste reeksen, goed in de kadetten kate- gorie, terwijl De Graeve en Van Geyte (Hamme) als eerste miniemen eindigdei uit het Voorpostgebied Van Winghe (Opwijk Vervaet (Vlierzle) lietet zich opmerken in de jong- Andrf Hamme 51. Houtman Jozef, VL.SP. 53. Seghers Frans, Waasl. 58. Beerens Willy, VL SP 62. D'hanis Marcel, AV. Lok. 64. Hautekeete Laurent, Opwijk 65. V. Hoecke Roger, AV. Lok. 66. V. D Walle André, VL.SP. 68. D'Haese Pierre, AC. Hamme 69. Colman Georges, Waasland 71. Poppe Lucicn, Zele 78. Kuppens Jozef, VL.SP. 80. V. D. Bogacrt R,, VL.SP. 81. De Winne Lucien, VL.SP. 85. Durinckx Fons, AC. Hamme 90. Dc Clercq Renó, Hamme 91 Baeie Hector, VL SP Seniors 1. De Voghel Roger - Den- dermonde - 29.42' 2. Damian Ian - Baasrode - 29.54' 7. Sabille J, - A.C. Lebbeke - 30.52' 13. Rottiers Lucien - A.C. Lebbeke 17. Van Thienen - A.C. Lebbeke 44. Van de Meersche Lebbeke 45. De Clercq Alfons Baasrode 52. Van de Meersche M. - A.C. Lebbeke 59. Verhuist Emiel - A.C. Baasrode 62. Verspeelt Peter - Vlicrzele Sportief 64. Vereecken Albert - A.C Baasrode 68. De Ridder Victor Baasrode 77. Debaut Adolf - A.C 78. Van der Maelen F. - A.C Baasrode 82. De Cock Kamiel - A.C Baasrode 92. Jacobs Franky - A.C Baasrode 93. D'Hooge Edmond - A.C' Baasrode 94. De Budt Rudy - A.C Baasrode Seniores 1. A.C. Lebbeke (7 13 171 37 5. Baasrode (2 40 45) f

De Voorpost | 1980 | | pagina 38