KRACHTMETING: Ka HET GENTSE - D.S.D. WAAS EERSTE VERLIESPUNT VOOR BOBO GEEN GELUKKIGE OPLOSSING HAM ME FEEST VOOR DERTIG JAAR PATRO DRIE PUNTEN VOOROP Regelmatigheids- kriterium -De Voorpost» ALBERT SCHELFAUT MET BELOFTEN TEGEN FRANKRIJK De Voorpost - 11.1.1980 - 39 TAFELTENNIS J Provinciale kampioenschappen enkel - en dubbelspel... jgp «w® ara Rekening houdend met de resultaten van de Oostvlaam- se kampioenschappen 1979 en het feit dat het Gentse en de streek Dender- Schelde - Durme en Waas toch de meest belangrijke blokken zijn geworden in ons Oost- 'ert Vlaams tafeltenniswereldje, kunnen we ons opnieuw aan re'een krachtmeeting tussen deze twee streken verwachten. ge-Of de resultaten van het voor enkele weken gehouden kriterium in de Oostakkerse sporthal zullen bevestigd m'worden is een ander paar mouwen. 'eHet Oost-Vlaams kampioenschap enkel- en dubbelspel ^5'wordt immers bij rechtstreekse uitschakeling betwist. de daarwaar men in het kriterium alle spelers uit de pool dient partij te geven. In dit geval komt de plaatsing op de tornooitabel een bijzondere rol te spelen. Meer zelfs de plaatsing op de tabel kan bepalend zijn voor het verloop der kampioenschappen. Daarom is het wel spijtig dat men er nog niet is toegekomen ter gelegenheid van titelkampen de deelnemers per lottrekking een plaats aan te wijzen op de tabel i.p.v. per klassementssterkte. De lottrekking zou elke voorbedachtheid en bevoordeling uitsluiten. 'er-Hoe ook de Oostvlaamse we/kampioenschappen van fm-zondag a.s. kunnen best als zo/climax in het tafeltennisge- indbeuren worden beschouwd. ge-De jacht op de schildjes. be-iie voor de liefhebber >ogfcort be oefenaar meer be- ereiekenen dan het geldgewin at.a diverse andere dicipli- ïes. is weer open. Ander- 'Miaal zal blijken dat velen ain geroepen maar weinig ^jitverkoren. Kanshebbers iezien de jeugd eerst aan id komt in de kampioen- :happen beginnen we bij juniors. Op zoek naar logelijke titelkandidaten tuiten we alvast op de Dri- •speler Luc Vercauteren. iart Geussens uit St.-Ni- Van de Veire en larnix Spittael uit Ever- i. Gezien o.a. jongens Gunter Corryn er de irkeur aan geven enkel de D-reeks hun kans te an. omdat het anders te -aar wordt, kan de nieu we junioreskampioen best tussen genoemd kwartet gezocht worden, tenzij zich een minder bekende mani festeert. Bij de kadetten tast men in het onbekende om niet van de miniemen te spreken. M. De Neef en D. Bosman die in de lokale kampioen schappen op de voorgrond traden mogen naar voren worden geschoven als mo gelijke winnaars. Bij de vrouwelijke jeugd staan we voor nog grotere vraagtekens Marina Struy- laert uit Kieldrecht is goed gewapend om de andere juniores partij te geven. Linda Cordemans, R. Ma- chinel en Karine Verbrae- ken kunnen zich eveneens laten gelden. Bij de vrou welijke kadetten maken Carine Van Hese. M. Bruggen, A. Nagel en P. Laemont de meeste kans de eindstrijd te halen. Om bij de dames te blijven: in de reeks niet-geklasseer- den wordt getipt op namen als Sabine Colman, A.M. De Pauw, Hedwige Van den Borre. Karine Machi- nel en Lapeere. Bij de da mes C krijgt kriteriumlau- reate Carine Derdeyr het moeilijk tegen een op re vanche belust duo Marina Struylaert en Linda Corde mans. Hier kunnen best nog een karrevracht andere outsiders worden aan toe gevoegd zoals Linda Van Langenhove, Myriam Muy- laert. Inge Bauwens, My riam Macharis en noem maar op. Revanche Bij de heren staan de reek sen D en C in het teken van de revanche. Luc Van Hul- le bij de heren C zal best zijn nederlaag in het krite rium willen wegvegen met een provinciale titel. Het zelfde kan worden gezegd van Luc Struylaert in de D reeks. Of het allemaal zo maar zal gebeuren is af te wachten. Beginnende aan de basis zien we heel wat kandida ten bij de niet-geklasseer- den. Kriteriumwinnaar Marc Van Holderbeke krijgt het bepaald moeilijk met beloftevolle jongeren als Yves Van de Velde. Patrick Van Hoecke. Wal ter Heyrman, De Taeye, Erwin Gyssen, Matthijs. Jo Michem. Geyssens enz. die zich ook reeds in het krite rium lieten gelden of geen kans kregen aan te treden in dat kriterium kreeg slechts één op tien neit- geklasseerden de kans om voor de titel te strijden. Hier zou een regionale voorronde beter aangewe zen zijn dan de aanwijzing per club. In de reeks D zijn alle ogen gericht op kleppers als Ka- rel Mestdagh, winnaar van het kriterium. Luc Struy laert de grote geklopte. Gunter Corryn die alles op de D reeks zet. de broeders De Bosschere uit St.-Ni- klaas die eveneens een re vanche verschuldigd zijn, en een gans peloton aange voerd door kleppers als Dragonetti van Small Street, Jef De Maeyer van Herleving, Johan De Niel van St.-Niklaas, Dirk Hel- lebaut enz. Men mag even wel niet voorbijgaan aan namen als Wegge. Patrick De Witte, Peter Daems, Kinck, Freddy De Pauw enz. Bij de heren C wordt het vast hard knokken. Walter De Cock en Luc Van Hulle de toonaangevers uit het kriterium mogen zich best aan hard knokken ver wachten. Herman Snel- lings, J. Versaevel. Johan Cornelis. Martin Van Wambeke. Hedwig Ame- linckx. Hubert De Wilde, Frans Messagie, Dany Ver meulen. Vic Eylenbosch. Geert Peersman en andere Van Puymbroeks zijn be kwaam voor vuurwerk te zorgen. Benevens de individuele kampioenschappen vragen ook de dubbele aandacht. Hier staat men natuurlijk voor nog grotere vraagte kens. Ter gelegenheid van de kampioenschappen wor den immers teams gevormd die nooit voorheen samen speelden en wanneer zulks dan meevalt, kunnen ge routineerde ploegen onder de voet worden gelopen. De meeste verrassingen worden in dit verband ver wacht bij de dubbels-ge- mengd. Op de vele vragen die in verband met de provinciale kampioenschappen rijzen, brengen we volgende week antwoord, de hoop uit drukkend dat het in de sporthal te Oostakker tot een sportieve climax mag komen, en dat iedereen er Bart Geussens Sint-Niklaasdie reeds aantrad in maximaal zijn kansen weet Derde Nationale, kan stukken maken op de Oost- te verdedigen. vlaamse kampioenschappen.(dw) n de KKSFB-tafeltennis- jompetitie heeft Bobo "por de eerste maal een pntje in de brand moeten Iten. Buyens won al zijn jedstrijden. Dat was ech- tr niet voldoende om de Olie buit te veroveren, l/eliswaar kreeg hij heel jat hulp van Emanuel, •aar Verest viel deze keer it de toon. Het was enkel nk zij het dubbelspel dat :slag kon gelegd op een aw. Patro A heeft haar rkste opstelling nodig :had om Baasrode A van zege te houden. Met het tellen van Vermeulen :eft Baasrode heel wat sterkte gewonnen, lamme start met Messagie Amerlinckx als tegenge- icht. Merkwaardig was. it Vermeulen door Mes- igie en Amerlinck werd klopt, al was dat zeer ipt. Patro. D had weinig verschot tegen BAC B. let is nog een 6-4 overwin ing geworden. en Patro C hebben een gezellig onderonsje in gemaakt. De C-forma- ie werd met 9-1 huiswaarts ituurd. Het was Van inder die zorgde voor het irreddend puntje. BAC C :ed het goed tegen Tivoli •5. Fr. Boel nam eens te iet leeuweaandeel •r zijn rekening. Hij was lopbaar. Triumf B is Het schijnt dat het provin ciaal komitee flink in de knoei heeft gezeten inzake het houden van de provin ciale kampioenschappen. Het feit dat men die steeds in het Gentse wil houden, omdat deze stad het meest centraal gelegen punt is. beperkt evenwel voor een flink stuk de mogelijk heden. Dat heeft dan ook tot ge volg dat er ergens iets niet klopt en men genoodzaakt is van de nood een deugd te maken. Zulks is het geval met de provinciale kampioen schappen van het kompeti- tiejaar 1979 - 80. In één en hetzelfde week end worden de enkel- en dubbelkampioenschappen samengebracht, wat uit ekonomische redenen toe te juichen is, maar hieraan worden dan ook nog de jeugdkampioenschappen toegevoegd, wat dan toch van het goede te veel is. In een periode dat tafelten nis bij de jeugd «in» is. en men zich zowat overal in een stijgende belangstelling mag verheugen, worden de mogelijkheden van heel wat jonge beloftevolle spe lers en speelsters beperkt. Wie is er immers bekwaam twee dagen achtereenvol gens met volle koncentratie en kracht te spelen? De ervaring heeft ons geleerd hoe slopend de lange wachttijden op kampioen schappen kunnen zijn. Het zit er dubbel en dik in, dat een junior die zaterdag te 10 uur van start gaat in de titelstrijd van zijn leeftijds reeks. en achteraf ook nog wenst aan te treden in dub bel junioren en dubbel-ge- mend junioren, vrij laat thuiskomt. Wil hij dan ook zijn kans gaan in zijn klassements reeks. dan dient hij zon dagmorgen om 9 uur op nieuw klaar te staan, en kan het opnieuw zeer laat worden. Voor de dames ligt het nog anders. Zij betwisten hun kampioenschappen de za terdag, en zo ze ook wen sen mede te dingen in het dubbel gemengd moeten ze op zondag eventueel voor één wedstrijd terug naar Oostakker. Mensen uit de streek van Kieldrecht of Geraardsbergen, Ronse zullen zich wel tweemaal bedenken. Dit alles heeft tot gevolg dat verschillende reeksen onthoofd worden. Bepaalde favorieten uit jeugdreeksen hebben zulks reeds duidelijk te kennen gegeven. «Het wordt te zwaar. Men moet kiezen, zijn kans gaan in de jeugd reeksen of klassements reeksen, de twee samen is van het goede teveel. De financiële kant (verre ver plaatsingen kosten geld) eveneens in beschouwing nemend, zou het P.C. Oost-Vlaanderen er goed aan doen dat «centraal ge legen zijn» eens te herzien en vooral te voorkomen dat jeugd- en klassementskam pioenschappen samenval len. Het sportief aspekt zou er zeker bij winnen. Jef De Maeyer, kanshebber pen.(dw) met een 6-4 thuiszege tegen Pardaf B goed uit de verf gekomen. De grootste kracht ging uit van Van Bockstaele. Ook P. Smet lag aan de basis van deze overwinning. Bij Pardaf was Embrechts de enige die kon zorgen voor twee over winningen. Vlierkouter A heeft weinig moeite gehad om Pardaf C op een ver keerd spoor te plaatsen (2- 8). De Hamse ploeg stond tijdens de Oostvlaamse tafeltenniskampioenschap- met de beste opstelling ach ter de tafels. De kimpe en Permentier wonnen eens te meer weer alles. Smash A, op verplaatsing naar Leb- beke A, is van een kale reis weergekeerd. Het is een te zware 9-1 nederlaag gewor den. Van Exterghem ver loor in de belle rfiet 24-22 van zijn tegenstander. De bezoekers. Sjpajfh.. waren nochtans flink .gestart. De eerste wedstrijd was al een overwinning voor Smash. De Bock klopte De Don der! Troelant A op ver plaatsing naar Grembergse zijn met zware 8-2 cijfers terug naar Sinaai gestuurd. Het was enkel Van Belle- ghem die twee maal kon winnen. Alleen Van Boven was hem te sterk. Van Ise- ghem en Verschelden van Sinaai moesten het stellen zonder een overwinning en dat zijn we van hen niet In aanwezigheid van burge meester Baert. de schepen van de sport De Pilecyn, sportraadvoorzitter Van Lysebetten en meerdere andere gemeentelijke man datarissen vond zaterdaga vond in de zaal Tivoli, Kerkstraat 14 te Hamme de viering plaats rond het 30- jarig bestaan van de Hamse tafeltennisclub Patro. Patro Hamme, waarvan de huidi ge burgemeester Baert een der eerste aangeslotenen is geweest. Als voorgerecht kregen de talrijk opgekomen sympati- santen, genodigden en oud spelers. Patro «80» te zien in strijd tegen Patro «50». Een geanimeerde wedstrijd waarin de veteranen het begrijpelijk dienden af te leggen tegen de jongeren. Niet alvorens zich evenwel in de kijker te hebben ge speeld zoals uit de 8-4 uit slag duidelijk blijkt. Tijdens het voorbije weekend werden de eerste punten gescoord voor het regelmatigheidskriterium «De Voorpost» dit in de dames- en veteranenkom- petitie. B(j de dames krijgen we hierdoor een eerste stand die er uitziet als volgt: Linda Van Langenhove. Gerda Van Langenhove en Myriam Macharis (Her leving) Linda Cordemans en A.M. De Pauw (St- Niklaas) 3 punten. R- Potjau (St.-Niklaas) 2 punten. Monique Dequesne (Herleving) 1 punt. Bij de veteranen: Marcel De Bruyne (Herleving) 3 punten en Hubert Van Langenhove (Herleving) 2 Punten De clrbsekretarissen worden er aan herinnerd, dat van hen wordt verwacht dat ze een leesbaar scheids- fechtersblad zouden overmaken aan de verantwoor delijke voor de rubriek Tafeltennis in Dender - Schelde - Durme en Waas. Vermeulen C., Wegge voerdenstraat 48. 9330 Dcndermonde. en dat naast de interklubs ook de tornooien en kampioenschap- Pen. georganiseerd in de streek in aanmerking tornen voor het regelmatigheidskriterium. ie desbetreffende nog twijfels heeft, kan steeds "dichtingen inwinnen op genoemd adres. Constant Vermeulen Dameskompetitie Zonder enige moeite heeft Herleving Dendermonde A nu ook HNO Gent met forfaitcijfers overwonnen. De Gentse meisjes zorgden wel voor een moedig ver weer, wat tenzeerste op prijs werd gesteld. Door deze zesde opeenvolgende zege blijven de Dender- mondse meisjes uiteraard aan de leiding in de alge mene rangschikking. Slei- dinge, met Herleving de grootste kanshebber op de titel, verloor bij Small Street Gent (6-4) en zulks heeft tot gevolg dat Linda Van Langenhove en co pre cies met het toptreffen Herleving A - Sleidingc in het vooruitzicht drie pun ten voorop komen. Met St. Niklaas zijn we bij de ver dere achtervolgers aange land. Linda Cordemans flink gesteund door Anne- Mie De Pauw en R-A Po- tiau waren tijdens het voor bije weekend te gast bij Herleving B. Zoals voorop gesteld werd nu ook Marij ke De Saedeleer in kompe titie gebracht, zodat met Annie Van Hauwermeiren en Monique Dequesne drie gehoorgestoorden achter de tafels verschenen. Vooral Monique stelde zich sterk teweer en zorgde trouwens voor het eerred- dend puntje. Het werd trouwens een flinke wed strijd van een ploeg die nog geschiedenis kan schrijven. Na de spijtige forfait van St.-Niklaas tegen Sleidin- ge. hebben Linda Corde mans en co reeds flink wat terrein teruggenomen. Of ze evenwel nog zullen be kwaam zijn de Herleving- meisjes bij te halen, is een ander paar mouwen. Voor deze jonge dames ligt de weg naar de titel blijkbaar breed open. Het komt er nu vooral op aan, de lijn strak te houden en geen enkele tegenstander te gaan onderschatten. Small Street Gent heeft in dit ver- St.-Niklazenaar Albert Schelfaut werd door het na tionaal sportkomité opgeroepen om deel uit te maken van de Belgische beloftenploeg welke zaterdag 12 januari 1980 te 15 uur te Bergen uitkomt tegen Frankrijk. De Belgische ploeg werd samengesteld uit: Albert Schelfaut (St.-Niklaas), D. Leroy en L. Dandoy twee beloftevolle spelers van Stave. Albert Schelfaut, mag in deze aanduiding best een beloning zien voor zijn knap presteren op hel nationaal kriterium. band reeds één en ander bewezen. Nationale afdeling wenkt de zusters Linda en Gerda Van Langenhove en My riam Macharis. Er blijven evenwel nog tien wedstrij den te betwisten, en hierin kan nog heel wat gebeuren. Het komend weckend wordt de dameskompetitie wat in de war gestuurd door de provinciale kam pioenschappen. De top wedstrijd Herleving A - Sleidinge zal nu naar alle waarschijnlijkheid op 2 fe bruari worden gespeeld. Hierop was het ogenblik aangebroken dat de huidi ge Patro-Tivoli leiding bij monde van haar algemene voorzitter Gilbert De Key- ser en sekretaris Jozef Van Couwenberghe de aanwezi gen tot de erewijn mochten uitnodigen. Burgemeester Baert nam de gelegenheid te baat de klubleiding en de leden ge luk te wensen voor het 30- jarig bestaan en had een speciaal woordje van dank en hulde over voor de vete ranen, die zich vooral in de beginjaren tot het uiterste hebben moeten inspannen om de tafeltennissport in Hamme populair te maken, iets waarin ze zijn geslaagd, bewijze hiervan de heuge lijke viering van dertig jaar tafeltnnis te Hamme. Ook de h. Otte voorzitter van het Belgisch Katholiek Sportverbond, afdeling ta feltennis. bracht hulde aan Patro Hamme, de toonaan gevende klub uit voor noemde federatie. Hierop keken de ruim 150 aanwezigen naar een dia- projektie, die zowat de he le geschiedenis weergaf van de klub, en heel wat herin neringen opriep aan nu toch reeds vrij ver achter de rug liggende jaren. Na dat nog eens extra was ge klonken op de briljante wijze waarop de Patro ge schiedenis was geschetst werd plaats gemaakt voor het hoogtepunt van de avond: een demonstratie met vier. In de openings wedstrijd nam Romain Schalley het op tegen Bob Opdebeeck. waarna Paul Weyten de verhoopte re pliek gaf aan Eric Lorand. Voor de derde en vierde plaats kwamen Paul Wey ten en Bob Opdebeeck ver volgens achter de tafel. Precies van deze wedstrijd hebben de toeschouwers het meest kunnen genieten. In finale liet Romain Schal ley niets aan het toeval over. Eric Lorand poogde1 wel aan te klampen, maar uiteindelijk miste deze wedstrijd toch enigszins zijn doel. Met een verbroedering tus sen Patro 50 en Patro- Ti voli 80 werd deze in alle lijnen geslaagde feestvie ring besloten. En nu maar uitkijken naar> de dag dat ook het vroeger zo bekende tornooi «De Ster van het Waasland» op nieuw op het programma komt Patro Hamme bestaat 30 jaar. Dat werd uitbundig gevierd.(vh)

De Voorpost | 1980 | | pagina 39