r LOKERSE WINT EERSTE WEDSTRIJD l WASE ZWEMKRING VERLIEST TE GENT TWEE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN LUCIEN VAN IMPE ONDER FRANSE VLAG VLAAMSE WIELER BOND VERJONGT Cyclocross PAUL DE BRAUWER NIET OP ZIJN WAARDE GEKLOPT 11 H VAN HERREWEGHE EN VERMEULEN KAMPIOENEN VERBOND BERLARE-WANZELE ,r Zwemmen Wielrennen Duiven 40 - 11.1.1980 - De Voorpost MZC - LZV 8-12 ging greep enkele malen nemen. Het was tenslotte puike reddingen van de Lo- Bij Lokeren was men uiter- naar de noodrem, zodat na Peter De Clercq die zorgde kerse gaolie nodig om de aaïd zeer tevreden met de- Vorige zaterdag begon in twee minuten spel evenveel voor een 4-4 stand halfweg tegenstander op afstand te ze overwinning. Het is het de 4e afdeling de nieuwe uitsluitingen genoteerd de wedstrijd; de spanning houden. De laatste set eerste jaar dat men zo goed kompetitie. Lokerse werden. De Westvlamin- bleef er dus in. werd aangevangen met 6-9 start, en in het vooruitzicht Zwemvereniging kreeg als gen maakten van de gebo- Vanaf de derde periode cijfers, en de bezoekers van de zware match op eerste opdracht een ver- den kansen gebruik om tot kwam de betere konditie voelden de overwinning in Dendermonde morgen za- plaatsing naar nieuwkomer 2-0 uit te lopen? Na doel- van de bezoekers tot uiting, hun bereik. terdag is een uitstekende Menen. De LZV-ers gin- punten van Peter De De zenuwen ebden ook wat In die beslissende speeltijd moraal alleszins welkom, gen bijzonder zenuwachtig Clercq en Kris Roets werd weg, zodat men nu vlotter kreëerden de LZV-ers Voor LZV speelden Andre van start. Men moest niet met een 3-2 stand gedraaid, kon kombineren. Doelpun- heelwat doelkansen, maar De Clercq, Maurice Van alleen de diensten missen Ook in de tweede periode ten konden dan ook niet ze werden onvoldoende be- Damme 1, Geert De Cleene van twee aanvallers. Luc werden aan beide zijden meer uitblijven, en Mark nut. Zo knalde Kris Roets Mestdagh en Raf Van kansen geschapen. Loke- Vertonghen, Kris Roets en een tweede penalty verlo- Hoeyweghen, ook de debu- ren joeg op de gelijkmaker. Peter De Clercq tekenden ren. De menenaars ant- terende keeper André De en via kapitein Maurice treffers aan. De thuisploeg woordden met nog twee Clercq lag met een gekwet- Van Damme kwam die er liet zich echter niet zomaar doelpunten, maar Mark ste hand tussen de palen. ook. Een uitsluiting van opzij zetten, en gesteund Vertonghen, Jan D'Hoo- De gastheren oefenden in Mark Vertongen gaf de door de plaatselijke sup- ghe en Geert De Cleene Aet begin een flinke druk Menenaars echter de kans porters vochten ze verbe- brachten tenslotte de eind- uit. De Lokerse verdedi- om opnieuw voorsprong te ten terug. Er waren enkele stand op 8-12. 1, Jan D'Hooghe 1, Frank Schram, Mark Vertonghen 3. Kris Roets 2, Peter De Clercq 4, Rik Mestdagh. D.M. De Scheldezivemmers te Temse hielden hun tiende nieuwjaarsfeest.(dw) WATERPOLO: V NAT. AFD. GSC - WZX 10-15 Na een onderbreking van twee weken werd de water- polokompetitie in de hoog ste afdeling vorig weekend hervat. Voor WZK bete kende dit meteen de eerste verplaatsing van het sei zoen. De wedstrijd ging in het Stropbad te Gent tegen het plaatselijke Swimming. Deze ploeg was gestart als mogelijke titelkandidaat, maar was na twee opeen volgende nederlagen uitge rangeerd voor de eerste plaats. Vorig seizoen haal de WZK een gelijkspel uit het water, maar nu was het afwachten welke invloed de kompetitiestop op de kon ditie had gelaten. De eerste balwisselingen verliepen in het Wase kamp. en Filip Schelfout besloot op de keeper. Bij de Gentse tegenstoot kreeg Guido Maes 45 sekonden straftijd. In die man-meer- situatie kon Gent de stand openen. De Wase aanval len werden goed opgevan gen door de thuisploeg, die r-zeer gevaarlijke tegensto ten plaatste: Ook een twee de aanval werd suksesvol afgerond. Wase bleef ech ter aanvallen, en ook een GCS-er kreeg straftijd. Bij het tienjarig bestaan van Scheldezwemmers Temse werden medestichters Smet en Van Damme gehuldigd (foto boven). Onder: de klubkampioenen Martine De Vijlder en Gert Vercauteren.(dw) Een snelle kombinatie Ru- fout, doch de ene meende In de laatste periode ver- dy Van Mieghem - Walter die te moeten toekennen trok Gent weer het snelst, Daelman en 2-1. Kort daar- aan Gent, terwijl de twee- maar Wase kon de aanval na besloot Walter nog eens de juist een zware fout van afbreken. Een man-meersi- op de lat, maar een nieuwe de plaatselijke speler ge- tuatie werd door Jan Fou- Gentse uitsluiting werd zien had. Een diskussie baert benut om de stand op door Luk Van Landeghem volgde en zowel de Gente- 8-5 te brengen. Even later benut om hard en zuiver in naar als Walter Daeleman was het opnieuw Wase dat te schieten. moesten straftijd uitzitten, in de minderheid was, maar Gent was na de herneming Gent maakte van de Wase de gaten vielen pas toen eerst bij de bal, en kon een verwarring gebruik om op- ook Guido Maes op het penalty uitlokken. Meteen nieuw te skoren, en in een droge moest. Gent liet de was het 3-2. Bert Schiette- man-minder situatie dikten kans natuurlijk niet onbe- cat besloot kort daarop op de gastheren de voorsprong nut. De bezoekers konden de lat, maar toen hij na een nog aan. toen weer voor enig gevaar fout uit het water moest, lukte Gent opnieuw een doelpunt. Toen Gent even in de minderheid speelde, kon Jan Foubert opnieuw milderen. Een periode van evenwicht werd verbroken toen Luk Van Landeghem straftijd kreeg, maar Luc Heynderickx kwam gevat tussen en voor de tweede keer brak het rustsignaal een Wase aanval. De derde set was nog niet oud toen Luc Van Boe- choute, reeds jaren 's landsbeste schutter, zich van Guido Mes, en 5-3 op de bordjes bracht. Wase bleef aanklampen en een snelle aanval werd door Rudy Van Mieghem afge rond. Een scheidsrechter lijke dwaling bracht Wase toen uit koncentratie. Bei de spelleiders floten een zorgen, maar de plaatselij ke doelman liet zich niet verrassen. Het was tenslot te GSC dat nog een doel punt lukte, en met 10-5 kwam ook het einde. Bij de reserven ging de strijd gelijkopgaand; Gent opende de stand, maar Dirk Mestdagh stelde ge lijk. Het doorlopende Wa se overwicht werd onvol doende in doelpunten uit gedrukt, en de laatste pe riode ving aan met 4-6 cij fers (WZK-treffers van Nest De Maesschalck 2, Erik Smet, Franky Lyssens verwacht. Wie het wil mee"' nog een doelpunt van Rerc V. Vercauteren voldoende on met 6-7 te winnen. Voor WZK komen nu eei aantal gemakkelijker op drachten, waar in de eerstiyr plaats puntenwinst word gevizeerd. Door de moeilij Be ke kompetitiestart is Wast inderdaad in het laatste, deel van de rangschikkinL' verzeild, maar daar wiBu men in de komende wekeig. beslist wat aan doen. Eefc ste slachtoffer zou Bergei^ moeten worden, dat niorjja --«Je Be gen aan de Parklaan word: en René Vercauteren). De thuisploeg bleef aanklam pen, maar WZK had aan Vrijdag 11 januari in Gents Sportpaleis maken is welkom om l'£a 19. Kr _ver Lo Mi Oo Direkteur Andre Dhont heeft het geweer van schou der veranderd. In plaats van zondag heeft hij zijn meeting inderdaad naar vrijdagavond verschoven, enerzijds om de voetbal konkurrentie te ontlopen, anderzijds als experiment. Op het vrijdagavondpro gramma twee nationale kampioenschappen, name lijk omnium profs en sprint amateurs. Dat bij de profs Sercu, Vaarten en Tourné er niet bij zijn, is te zoeken in het feit dat zij aan de zesdaagse van Bremen deelnemen. Het programma - aanvang te 19 uur Kampioenschap van België omnium beroepsrenners met Rik Van Linden, Ferdi Van den Haute, Wilfried Wesemael, Marc Renier, Dirk Heirweg, Walter Schoonjans, Etienne De Wilde en Jean-Louis Baug- nies. Reeksen: afvalling, puntenkoers, kilometer en achter volging. Interclub-omnium VC Deinze: Eddy Planckaert, Rudy Dhaenens en Erwin Delanghe WK Artevelde: Stefaan De Craene, Robert Dhont en William Baele Gentse VS.- Dirk Van de Weghe, Ph. De Ceuninck en Frankie De Meulemeester WSC Merelbeke - Scheldestreek: Oscar De Keyzer, Danny Schockaert en Frans Van Nuffel Finale nationaal sprintkampioenschap liefhebbers Omlijstende wedstrijden voor nieuwelingen juniores en liefhebbers Voorverkoop: elke dag van 10 uur tot 12 uur en van 13.30 uur tot 18 uur. Het is voor Lucien Van Frank en de ouwe getrou- Impe erg lang wachten ge- we René Dillen wilde hij weest vooraleer hij wist niet in de kou zetten, waar hij aan toe was. Eerst Robert Mintkiewicz, de was er sprake van een Fransman met de Poolse «Vlaamse» ploeg. Maar naam die vroeger steeds een en ander struikelde zijn kamergenoot en engel- over enkele details. bewaarder was, waaide Intussen liepen verscheide- naar Impe over. Niet alleen ne aanbiedingen binnen, om de oude vrienschaps- Zelfs uit Italië, waar met banden nog nauwer toe te nogal wat lires werd ge- halen, doch om Lucien te wuifd... Hij hapte evenwel overreden voor «zijn» team niet toe. Lucien kon een te rijden in 1980. Het was beetje overal onder dak. niet de eerste keer dat Ro- Maar hij wilde méér: broer bert «over de brug» kwam: zijn ploeg kreeg hij nooit was alles mondeling gere- van de grond zonder Van geld, maar Lucien Van Im- Impe als koopman aan de pe wachtte de aangeteken- sponsors te kunnen voor- de brief uit Parijs af die de stellen. akkoorden officieel zou be- Het is dus lang aarzelen en vestigen. Pas op vrijdag 4 staat voor Lucien Van lm- onderhandelen geworden, januari kwam de «fakteur» pe weer de... Tour de Fran- Toen bleek dat van de met dat papier aandragen, ce op het programma. De Oostvlaams - Antwerpse Een hele opluchting na on- twaalfde. Voor broer jaar). De renners zullen als ploeg niets in huis kon ko- zekere weken... men, hapte Lucien toe. Ze- Het is dus in Impe voor het kerheid bood het voorstel gezin Van Impe een ont- van Mintkiewicz op dat spannend weekeinde ge- ogenblik nog niet: er moes- worden. Zondag werd het ten eerst papieren op tafel jachtgeweer van de kram komen. Nog voor Kerstmis gehaald, 's Namiddags ging het naar de Openveldstraat voor de voetbaltopper Jong Lede - Oudenaarde Met de gloednieuwe trui om van «Paris - La France» Frank die stilaan «rijp» is voor zwaardere opdrach ten, waarschijnlijk de aller eerste. (mm) Na drie jaar ondervinding vingsrecht blijft 40 fr. per heeft de leiding besloten in wedstrijd. De voorlopige te gaan op veler verzuchtin- kalender per 1 januari ziet gen om renners vanaf 33 er reeds als volgt uit: jaar tot de kompetitie toe 24/2 Onkerzele te laten (i.p.v. vanaf 35 2/3 St. Kat. Waver tat All! knt iaz Jee lel; 5t Ier lev lug De )er ben 15 u Des 110, Eks; Eks, Eks; Gav Gen Haa Han 9/3 Baasrode 16/3 Dendermonde 23/3 Hemiksem 30/3 Ninove 5, 6 en 7/4 (Pasen): «STER VAN GIESBERGEN» 13/4 Dendermonde 19/4: Oudenaarde volgt worden ingedeeld; Kategorie A: renners die in 1980 min. 33 jaar worden; Kategorie B: renners die in 1980 min. 43 jaar worden; Kategorie C: renners die in 1980 min. 50 jaar worden. De rennersvergunning kost 3/5 Wilrijk 1.150 fr. en behelst naast 4/5 Onkerzele de B.A. ook een degelijke 10/5 Eernegem persoonlijke verzekering 17/5 Kemzeke die niet enkel dekt tijdens 24/5 Dilbeek de kompetitie maar ook tij- 1/6 Kontich dens individuele en groeps- 7/6 Aalst trainingen. Het inschrij- 14/6 Lierde W j 15/6 Lierde 22/6 Koningshooikt 29/6 Mechelen 5/7 Dendermonde 6/7 Hoevenen 2/8 Merksem 15/8 Ternat 16/8 Onkerzele 17/8 Onkerzele 20/9 Oudenaarde 27/9 Asper 4/10 Welle 5/10 Lierde (Hem^ veerdegem) Intussen beraden zich e|een kele clubs over de organise h, tie van het nationaal kaiw,vc] pioenschap. Wie zei da„ t'e dat wielrennen van oudsht fjn. een Vlaamse aangelegej^ heid is? he R; edoc «aal :izoen >rgdei at nv ;it dat ver ec - Het is Paul De Brauwer teruggang, hoopt Paul dat aanleg voor het cyclocros- niet goed vergaan tijdens alle hoestmiserie vergeten sen bewijzen met een vier- het afgelopen weekeinde: is en lonkt naar de nationa- de plaats te Sint Lievens- vijfde in Overijse, negende le titelstrijd dat zondag be- Esse en een vijfde plaats in te Zillebeke. Niet normaal twist wordt. Sint Martens Latem. In eigenlijk, al dient er on- Paul Lauwaert kan zich Overijse ploeterde Benny middellijk aan toegevoegd ook met de «groten» me- Mechant naar een zesde Op zondag 13 januari wor- met Gustaaf Van Herre- Ic, 4. Phil. De Bruycker. dat het om konfrontaties ten. Dat heeft hij te Zille- plaats. den in het lokaal De Toe- weghe, die als het ware de Jonge duiven: I. Gilbert op het hoogste niveau ging. beke met een fraaie achtste WAOD-renner Willy De komst te Berlare de kam- kampioenschappen domi- Galle. 2. Henri Van Kerck- Voor die minder goeie plaats bewezen. In Sint Pauw tweede in Lede, waar pioenen gevierd van het neerdc. Hij werd koning hove, 3. Jozef Van Over- prestaties van de hoogblon- Lievens-Esse crosste hij bij 59 crossers in het zadel Verbond Berlare-Wanzele met 35 prijzen nog maar meiren. 4 Gustaaf Van de Paul is er evenwel een de B's en was er goed voor klommen, achter de mo- op de Noyonvluchten en de eens voor Gilbert eveneens Herreweghe verklaring: De Brauwer een derde prijs. menteel onklopbare Eric halve fond. met 35 prijzen. Asduif oude: Cesar sukkelde gedurende enkele De Clercq. Boven Parijs ging de titel Oude duiven: 1. Gustaaf Dauwe. dagen met een zware ver- Voor Werner Van der Ouwe taaie Oscar Vermae- van algemeen kampioen Van Herreweghe. 2. Gil- Asduif jaarlingen: Gustaaf koudheid. In die omstan- Fraenen .verd het in Sint ren startte bij de D's in naar Gustaaf Van Herre- bert Galle, 3. Julien Galle. Van Herreweghe. digheden kon hij zich niet Lievens-Esse een achtste Overijse en kwam er als weghe. die het met 89 prij- 4. Cesar Dauwe. Asduif jonge: Jozef Van verdedigen zoals hij bij dat plaats en Jozef Van Eetvel- nummer 15 over de streep, zen haalde voor Gilbert Jaarlingen: 1. Gustaaf Van Overmeiren. ■élf had gewenst. Niette- de was daar twaalfde. Galle met 88 prijzen. Daar- Herreweghe. 2. Gustaaf Op de Noyonvluchten gaat genstaande die duidelijke Rudi Van Impe blijft zijn mCe was het nog niet alles Vermeulen. 3. Gilbert Gal- de algemene kampioensti- ai aar ijagd feinig P het labbit! *ee tr Cm?"'11' fn. d tel naar Gustaaf Vermeu- Asduif oude: len. met Frans Sichin als Dauwe. koning. Asduif jaarlingen: Oude duiven: 1. Henri Pletinck - Clinckspoor. 2. Frans Sic- Asduif jonge: Frans Sichir hin. 3. Cesar Dauwe Zondag vanaf 10.30 u. Jaarlingen: 1. Maurice Uy- len de kampioenen tendaele. 2. Gustaaf Ver- duiven tentoon. Om 16* meulen, 3. Frans Sichin. u. worden de trofees uitgfyrst h Jonge duiven: 1. Jozef Van reikt en om 17 uur word®^ Uitte 'aar na Overmeiren, 2. Van Mal- de bons verkocht, deren - Merckx, 3. Omer Bfl Brondecl. oorbi,

De Voorpost | 1980 | | pagina 40