to WERKLOZEN MIN OF MEER DENTALLEN MILJOENEN UITGAVEN MIN DF MEER, WAT KAN HEN DAT SCHELEN? IMPULS: DOELSTELLINGEN? aal/ta§# (FOdè^wö- Kommissie ekonomische zaken eest in Mikis De Voorpost - 11.1.1980 - 5 («t het in de administratie van de overheidsdiensten enet altijd vlot verloopt hoeft nu eenmaal geen ~i Qitoog meer, maar dat ze door sommige beslissin gen kan aanleiding geven tot krankzinnige toestan- ilke(n 's n'et alti,d 9ekend. Het geval van de meubelfa- el |ek Verbraekel p.v.b.a. op de Gentsesteenweg te ■Ikgjlst is een meer dan flagrant voorbeeld van het ie ^doordachte en willekeurig optreden van zo'n chip18*' 's nu eenmaal «in», maar wanneer if it moet leiden tot regelrechte broodroof dan moet en niet mag men zich toch wel enkele beden- uit r t 'igen maken: is het sop de kool waard? Wetten en t jsluiten zijn er nu eenmaal om toegepast te wor- enin, maar het hangt er slechts vanaf HOE en door ettj|E ze toegepast worden! Langs de ene kant heb je r» administratie met oogkleppen die slechts de rter van de wet ziet, anderzijds heb je er toch ook ig mensen met een tikkeltje verstand die handelen „^■r de «geest» van diezelfde wet. Wat er echter uit J"n 2 bus komt wanneer die eerste groep gaat optre- 'n n is je reinste waanzin en zeker niet meer verant woord. Waar het om gaat vertelt je volgend relaas. me. raakt. Blijkt nu echter dat er 3U(JAR WANDMEUBEL één, let wel: EEN, buur is die ten*wintiger jaren kenden op vindt dat die ganse installa- e vt Gentsesteenweg een in tie naar zijn gevoel al te veel plasde klompenmaker: Leo- lawaai maakt. Wetend dat er lend Verbraekel, grootvader op dit vlak, en gebruikma- V(j de huidige bedrijfslei- kend van de bestaande «mo- 5. Met de energie, de Ver- de-passie» op ekologisch skels eigen, bouwde Leo- gebied, klacht kan worden I zijn bedrijfje uit via de ingediend, tegen dergelijke .ïkage van kleinmeubel- milieuverstoorder, aarzelt hij 1$ tot een relatief moderne geen zuchtje en brengt de i/asjjbelfabriek. Zijn beide steen diezelfde steen met en ien Frans en René samen een lawine-effekt aan het |E dochter Maria, zwoeg- rollen: via een gelijkgezind q^i gedurende tientallen ja- gemeenteraadslid wordt er iverder zodanig dat ze op ten stadhuize ten laste van „Jogenblik aan hun aktieve deze fabriek bij deze dienst leren toelieten een be- Leefmilieu bezwaar inge- in stand te houden waar diend tegen het gebruik van m en bij de 40 mensen dergelijke installatie. Ge- irkstellen. Het bedrijf grond of niet, deze dienst zich vooral op de uit- moet uiteraard verplicht naar de B.R.D. van hun aan zichzelf en haar op- "duktie. Het in stand hou- dracht elke klacht ter I van 'n dergelijk bedrijf plaatse gaan onderzoeken iitussen werden er steeds Voor enkele tijd schreef een er en meer wetten uitge- mijner kollega's een artikel- vrijden om het de mensen tje over de Gobbers van het !n inoeilijk als maar enigs- Leefmilieu, en schijnbaar edrj mogelijk was, te maken waren ook zij hier weer op ar wing natuurlijk gepaard het oorlogspad. Terecht, waiJ een ononderbroken mo- menen we. want tijdens hun lisering van hun uitrus- opmetingen kwamen ze tot de vaststelling dat het opge- meubelen zegt, denkt meten geluidsdrukniveau, Hout dat dient bewerkt ruim de toelaatbare grens rwerkt. Hout dat moet van 60 dB (A). overschreed, lagd worden. Een proces Ze namen tot 77 dB (A) op. _nog wel eens en onver- en vanuit deze optiek kan ie lelijk hopen en hopen de klacht nog wel ergens (meebrengt. De stoflong begrijpen. De firma Verbrae- Ide mijnwerker is ge- kei, werd dan ook aange- d, deze van bakkers en maand zo vlug mogelijk aan Iders ook, maar ook de- dit euvel te verhelpen. De in de meubelmakers. leverancier van de installatie dit te voorkomen is er werd gekontakteerd wat re- itséén mogelijkheid: de sulteerde in een prijsopgave taak, dus het stof, weg- voor de noodzakelijke trans ier. Daarvoor is er ech- formatie van de installatie pen stofafzuiginstallatie van om en bij het half mil- lg. Deze relatief ingewik- joen: geen peulschilletje Ie machinerie werkt ech- voor deze familiezaak die i niet volkomen geruis- slechts dank zij de ononder- eenl. De motoren op zichzelf broken werklust van zijn be- notduceren reeds een ge- drijfsleiders kan overleven, freag lawaai, maar de silo vooral gelet op de sinds de- ine ir het stof in opgevangen cennia durende ekonomi- iktotdt. en die zich noodzake- sche krisis. De Verbraekels, vatywijze buiten dc fa- mensen met handen aan n) Ijtsgebouwen moet be- hun lijf en genoeg ingenieus ;anlen, blijkt nu echter DE en kreatief verstand onder jorDtste milieuverstoorder de schedel, besloten zelf aan valri het ganse systeem, dit euvel te verhelpen, plalr ja, als je J de keuze hebt werden enige transforma- len een beetje lawaai en ties aan bedoelde silo uitge- B7nn hoiH «-ar. VOerd, zodanig dat deze laat ste nog slechts 66 dB (A) produceerde in plaats van 77 dB (A): een opmerkelijke verbetering dus, vooral wan neer je weet dat in dancings en disco-bars kwasi nooit minder dan 90 dB (A) kan worden opgemetenl De administratieve molen draait en maalt echter lang zaam naar traditie verder. Eens het dossier ten stadhui- ze samengesteld en beke ken, wordt het doorgestuurd naar de Bestendige Deputa tie Oost-Vlaanderen. Deze laatste instantie gaat dan eens nakijken welke uitba tingsverplichtingen aan de overtreder werden opgelegd gezondheid van je werk- lers, dan opteer je als hzeflf een beetje mens bent kar/oor het onvermijdelijke jnd^ai- Zo werd dan ook in naiffabriek Verbraekel een ingiierne stofzuiginstallatie ensistalleerd met het resul- ig f dat je er praktisch van er {9mnd kan eten. Het is er Dud,e,jes als in onze groot- angSders betegelde keuken. arWr de 40 werknemers die he?oed hun boterhammetje, ipl#en met beleg, verdie- km» de ideale arbeidssfeer, l di'lawaai dat door de zaag- Ditïhines wordt geprodu- <ruifd daar gelaten, want adeir zijn ze sinds lang, uit elbPfde van hün beroep, mee rken'rouwd ploitatievoorwaarden van 4.5.79 werden wel degelijk niet nageleefd. Het dossier wordt dan voor «verder ge volg» doorgespeeld aan de Technische Inspektie van de Administratie van Arbeids veiligheid, departement van het bevoegde ministerie, in casu: Ministerie van Tewerk stelling en Arbeid! Juist be paald aan dit ministerie dat toch voor arbeid moet zorgen. EEN WERKELIJKE HETZE Niet alleen de dienst Leefmi lieu beschikt over de nodige apparatuur om lawaaihinder vast te stellen, ook onze ste delijke politiediensten kun nen zich beroemen of zijn er toch niet zo gelukkig mee op het bezit van een zoge noemde SONOMETER. Ook zij zijn opmetingen gaan doen. Resultaat: P.V. werd opgesteld en door de dienst doende agent werd er een termijn bepaald van een tweetal maanden dus te gen nieuwjaar 1980 zou er toch iets aan de lawaaierige silo moeten gedaan worden. Het ministerie echter, en dat wil dus zeggen zijn techni sche inspektie, kwam ook op zijn beurt eens opmetingen doen. Hoeveel ze opgeme ten hebben en wel vanaf de Oude Gentbaan, dus achter het betrokken bedrijf, is in hun schrijven niet vermeld. Wat ze wel vermelden ver telt volgends brief van deze diensten die we hier letterlijk citeren: «Betreft: Niet naleving ex ploitatievoorwaarden opge legd door de Bestendige De putatie Oost-Vlaanderen, da terend 4.5.1979: Geachte Heren, Door mijn dienst werd vast gesteld dat U nog steeds hogervermelde exploitatie voorwaarde niet naleeft, daar het geluidsdrukniveau gemeten langsheen de Oude Gentbaan en afkomstig van uw stofzuiginstallatie nog steeds de *60 dB (A) over schrijdt. Nochtans werd voor dit feit reeds Pro Justitia opgesteld ten Uwen laste. Zo er geen onmiddellijke oplossing ge geven wordt aan deze zaak zal ik mij dan «ook tot mijn spijt (ironisch genoeg, vind je ook niet? n.v.d.r.) genood- zaaRt zien, aan de Bestendi ge Deputatie voor te stellen de exploitatievergunning van uw meubelfabriek in te trekken, met alle gevolgen vandien. Met de meeste hoogachting. De Hoofdingenieur- direk- teur, Get. Ir. E. Despriet.» Zeg nou es Ot: HOE zit dat nou met Sien, of waar begint het gezond verstand en be gint de waanzin? Is er dan op deze ministeriële instelling geen enkele koördinatie? Wat is nu te verkiezen: een onvoorwaardelijk respekt voor de «letter» van de wet, zelfs al verslechtert dit de reeds zo moeilijke arbeids omstandigheden van de werknemer, zodanig zelfs dat zijn gezondheid in het gedrang komt en dus geen stofzuiginstallatie, ofwel op teer je toch voor een derge lijke installatie en het respekt voor de mens die jij toch weer arbeid verschaft in een optimaal gunstige werk sfeer. maar dan wel met het risiko dat je bedrijf zomaar gesloten wordt. Een bedrijf dat een erfenis is, moeizaam door noest, onverpoosd werken en sparen door drie generaties en gedurende de cennia is op- en uitgebouwd. En dan maar fraseren in luk- sueuze uitgaven over de hulp aan K.M.O.'s, over het bestuur dichter bij de mens, daar waar er nu veertig men sen en evenveel families met broodroof bedreigd worden omwille van één, enkel klachtje van lawaaihin der. Met de humane zijde van de medaille wordt terug eens geen rekening gehou den, de mens verdwijnt en verzuipt in een poel van soms onleesbare, soms on mogelijk te begrijpen wetten en wetteksten. Wat deze laatsten werkelijk betekenen speelt echter geen rol: al leen hun nauwkeurige toe passing waarbij alle gevol gen en vooral de nefaste, moedwillig genegeerd wor den, is van belang. Dat deze jongste generatie die het nog aandurft het risiko te nemen, en dit met relatief beperkte middelen, hun be drijf leefbaar houden, door deze beslissing in een kwasi onhoudbare positie ge dwongen wordt, schijnt de Technische Inspektie en al les wat er mee samenhangt volledig te ontgaan. Of toch niet, want wanneer we Me vrouw Verbraekel jr. mogen geloven, en dat doen we dan ook gezien de dokumenten die ze ons zonder veel om haal liet inzien, dan was er reeds tijdens het bezoek van een ambtenaar van deze dienst reeds sprake van een mogelijke sluiting. We vin den het zelfs ontoelaatbaar dat deze ambtenaar terwijl hij in funktie is, uitlatingen mag en kan doen in de zin van: «Wanneer er met nieuwjaar geen oplossing is, dan zal Aalst een meubelfa briekje minder tellen!». Een nogal gedurfde maar vooral misplaatste opmerking, want waar moet het heen wanneer elk willekeurig am btenaartje op elk willekeurig moment bij het vaststellen van een overtreding, hoe dan ook, zich dergelijke toe spelingen mag veroorloven wanneer hij persoonlijk de mening is toegedaan dat er ergens een of andere regle mentering niet 100 procent wordt toegepast. Een beetje respekt voor de burger moet er toch nog altijd afkunnen. Het resultaat is dat er nu op dit moment tientallen fami lies, maar vooral deze van de Verbraekels, finaal op van de zenuwslopende voorbije dagen, in de grootste angst moeten leven en in die sfeer de eindejaarsfeesten moes ten doorbrengen. Angst om het verlies van hun brood winning. Hartelijk bedankt voor dit prachtig nieuwjaars geschenk en vooral voor de eraan verbonden wensen: «Moge 1980 een jaar zijn van ellende en tegenspoed, van ontberingen en miserie en vooral van veel werkloos heid!». Die mensen hebben het recht het betrokken ministerie en alle betrokken diensten ook HUN wensen toe te sturen. Hoe die er echter uitzien is nu eenmaal niet voor publikatie geschikt, maar eenieder die het enigs zins begrijpen kan zal wel weten dat ze zeker geen al lerbeste wensen van ge zondheid en voorspoed voor betrokken administratie in sluiten. Integendeel. En met recht en vooral met reden. 10 MILJOEN VOOR 6 DECIBEL (A)? Inderdaad, dat is het bedrag waarvoor de Staat dus jij en ik met zijn toch al zo fantastisch briljant financieel beleid zal moeten opdraaien wanneer het bedrijf werke lijk gesloten wordt. Dan ko men er bij de momenteel 3.173 werklozen uit Groot- Aalst nog eens een veertig tal bij. Een kleine berekening uit te voeren door het klein ste kind, leert ons dat een werkloze gedurende het eer ste jaar uitsluitend en alleen aan zuivere werkloosheids uitkeringen toch zo'n 230.000 fr. kost. Dit bedrag maal 40 en je bent er. Ga je nu echter ook alle bijdragen gaan berekenen van sociale voorzieningen en dergelijke die ten laste zijn van de R.V.A., dus van Vadertje Staat, dan kan je dit bedrag kwasi verdubbelen, vooral als je in je ijver ook nog eens gaat berekenen wat de staatskas moet derven aan inkomsten van indirekte en direkte belastingsgelden. Maar dat ontgaat deze he ren, wat "voor hen slechts van belang schijnt te zijn is volgende stelregel: WET IS WET! Daarmee is hun liedje uitgezongen. Misschien zou den ze toch andere toontjes gaan zingen moesten zij eens in een dërgelijk precai re situatie verzeild geraken, maar dat zit er wel niet in want, eens een vast baantje veroverd bij de openbare diensten is je broodje gebak ken voor al je verdere levensjaren, ook al worden het er honderd. Het enige dat je nog enigszins hoeft te doen is op tijd en stond het kleurtje van het ogenblik aantrekken en dan blijf je «safe». Het advies van de Stedelijke Diensten, en vooral van deze van Leefmilieu dat recht streeks bij deze zaak betrok ken is, kon wegens tijdsge brek en de eindejaarsperio de en -feesten niet meer ge vraagd worden. Medewer kers van deze dienst en te vens leden uit onze kennis senkring weigerden, hier over gepolsd, ook maar enig kommentaar weg te geven. Steeds botsten we op een muur van schouderopha lend stilzwijgen: ze hadden nu eenmaal als stadsbedien- den ook hun zwijgplicht, tja, en dat moet je dan wel res- pekteren. Het is ons verder ook duidelijk dat eens de zaak doorgegeven aan de Bestendige Deputatie en an dere hogere overheden, de stedelijke diensten niets meer in de pap te brokken hebben, en dat hen in de verdere ontwikkeling en ver loop van deze zaak geen ver wijt kan gemaakt worden. Ze moeten hun opdracht ver vullen en deze laatste be staat er slechts in de overtre ding vast te stellen. Er een mogelijk gevolg aan geven ligt volledig buiten hun be voegdheid. Wat ons echter toch niet ontgaat is dat loka le politici zich hier eens uit gesproken mochten inspan nen. Geen gescherm met holle frasen van: «Wij staan hier machteloos.valt niet op ons terrein zullen misschien eventueel toch nog maar eens trachten en dergelijke meer. Neen, het innemen van een duidelijk standpunt ter bescherming van hun ei gen medeburger en ten slotte toch ook hun eigen kiezers en de lokale bloed- arme en kwijnende eko- nomie. Laat hen nu eens een daad werkelijke steun verlenen bij de redding van dit bedrijf. Het op hun beurt eens men selijk gaan bekijken en niet alleen als «HET» dossier nr. zoveel, referte zoveel. Laat hen het bestuur nu eens werkelijk «dichter bij de mens» brengen. Voor een maal geen geouwehoer, maar een daadwerkelijke in spanning want pas dan is hun opdracht en taak: afge vaardigde van en door het volk, vervuld. We zijn benieuwd! VIET-RIOOLTJE ffl Op Driekoningenavond en met de St. Antonius- viering in zicht werd het PVV-Nachtbal in zaal «De Kletser» te Herdersem een meevaller. Onder de prominenten volksvertegenwoordiger Van Renterghem, schepen Annie De Maght en gewezen schepen Gilbert Bourlon. Uit de handen van Aalstenaar Jozef Van Overstraeten, algemeen voorzitter VTB-VAB, mocht een stadsgenoot, Achiel Hutsebaut, de tweede prijs in de «Tweejaarlijkse Prijs van de Vlaamse Humor» ontvangen. 84 kartoenisten zorgen voor 310 inzendingen. De eerste prijs ging naar de Tieltenaar Knut Kersse. De jury bestond uit Karei De Decker, Karei De Cat en Jos Meulepas. Of de doktersstaking in het Aaisterse aange voeld wordt, is duidelijk uit de volgende cijfers. Zaterdag waren er nog 92 bedden vrij in het Onze-Lieve-Vrouwziekenhuis, dinsdag nog slechts 7 bedden! In de toekomst zal de Denderleeuwse politie samenwerken met Ninove en Aalst. Het initiatief voor deze samenwerking kwam van de goeverneur. Het laatste ja-woord, na Dender leeuw en Ninove moet van de Aaisterse gemeenteraad komen. Een oliekachel, die ontplofte in de garage van De Spiegeleir Dirk, Gentsesteenweg 144 Aalst, zorgde voor een aanzienlijke schade, daar het ontstane vuur onmiddellijk uitbreiding nam. Edelslager Blomme uit Gijzegem werd door de edelslagersorganisatie beloond met de eerste prijs kategorie Vleeswaren. Een oorkonde en bijhorende medaille, geschonken door deze organisatie (met meer dan 1.000 leden uit 5 Europese landen) zal zeker een ereplaats innemen in zijn winkel. 't Land Van Riem, is buiten het gekende Aaisterse kafee en vergaderruimte voor de middenstanders, ook de titel geworden van een middenstandersblaadje, dat zowel de morele, kuiturele, intelektuele en sociale waarden van de mens op een kristelijk - geïnspireerde basis wil weergeven, met als doel de juiste evenwichtige verhouding tussen de bemoeiing van de staat in de vrije ondernemingen. 1980 is ook het 25-jarig bestaan van Achterlinie, een organisatie dat aan de Aaisterse missionarissen hulp biedt. Daarom zal een erekomitee opgericht worden dat voor ieder openstaat. De Achterline, Valeer De Saedeleerstr. 24 Aalst Dat de subsidies voor de Aaisterse sport verenigingen niet denderend gingen zijn, was te verwachten uit de donkerrode cijfers van de stad. Maar dat een kleine honderd klubs samen slechts 420.000 fr. te verdelen kreeg had niemand verwacht! De toelagen schommelden tussen de 10.000 en 2.000 frank. Durft men misschien geen 500 fr. geven? Aalst zal aan de viering van het 150-jarig bestaan van ons «landje» deelnemen door een dokumentaire historhche tentoonstelling te organiseren in het Oud Hospitaal. Gelukkig verleent het koningshuis zijn medewerking. Oef. gewend ge- .en ia, de hen opgelegde fMikisklub is een levendige klub De leden van de postzegelvereniging Rosa jxemburg kwamen zaterdagavond samen om gezellig te eten. Het duurde tot in If ote uurtjes en het werd een gezellige boel. (Geert) Op de laatste vergadering van de kommissie van ekonomische zaken waren de belangrijkste punten van de agenda de bespreking van de doelstellingen van het driemaandelijks tijdschrift voor handel, nij verheid, land- en tuinbouw IMPULS en een kritische bespreking van het laatst verschenen nummer. Het tijdschrift en de doelstellingen erv an zijn niet los te maken van het ekonomisch en kommerciël beleid zoals het college van burgemeester en schepenen dat, in uitvoering van de beleidsverklaring van 16 februari 1979 wenst te voeren. Een van de krachtlij nen van die beleidsverklaring is dat men te Aalst demokratisch wil besturen, niet boven de inwoners, niet alleen voor de inwoners, maar met de inwoners. Dat is de reden waarom onder meer twee reeksen inspraakvergaderingen werden gehouden in alle deelgemeenten. Die inspraakvergaderingen beleid van de stad stak het hoe noodzakelijk ze ook ble- gemeentebestuur zijn licht ken te zijn om de kleine, op in Nederland waar de be- meestal individuele noden leidsvoorlichting van de bur- van de inwoners te leren gers niet alleen veel verder kennen, bezorgden echter staat dan bij ons, maar ook weinig echte beleidsinfor- wettelijk geregeld is. Op 7 matie. Men werd er met an- september 1978 kwam men dere woorden niet veel wij- aldus in het college van bur- zer over wat de inwoners gemeester en schepenen tot verwachten van de algeme- de beslissing een tijdschrift ne aanpak van het gemeen- uit te geven waarvan de be- tebestuur Alleszins heeft doeling drieledig is. Voor men er niet uit geleerd wat eerst het verstrekken van in de stad Aalst kon doen op formatie om de deelname ekonomisch en commercieel van de K.M.O.'s aan het be- gebied. Daarom heeft het leid van de stad mogelijk te gemeentebestuur gemeend maken. Een voorbeeld daar naar middelen te moeten van is de genoemde beleids- zoeken om de inwoners te nota gepubliceerd in het eer- motiveren tot deelname aan ste nummer. Een ander het beleid, zeker op ekono- voorbeeld is de publikatie misch gebied. Een vesti- van een bloemenquée, ter gingsbeleid is onmogelijk voorbereiding van de meest gemaakt door het gewest- geanimeerde inspraakverga- plan. De vestigingsmogelij- dering die we ooit hebben kheden zijn gering: het is meegemaakt, voorlopig wachten op de uit- Ten tweede de betrokkenen breiding van het industrie- informeren over de uitvoe- terrein. In het gewestplan ring van de beleidsnota. Zij zijn mogelijkheden gescha- hebben immers het recht te pen voor kleine niet hinder- weten of het gemeentebe- lijke ambachten in nieuwe stuur rekening houdt met de woonuitbreidingszones, inspraak. Voorbeelden daar- waarvan men zich echter van zijn de verslaggeving kan afvragen of ze er ooit over de kursus exporteren, zullen komen, gezien de sys- de topdag, de etalagekursus, tematische afname van het de sportstand in de jaar aantal inwoners. beurs, de bezoeken aan de Om de K.M.O.'ers te betrek- rijksstations enzovoort, ken bij het ondersteunings- Tenslotte is het ook de be doeling de relatie tussen het stadsbestuur en de K.M.O.'s te bevorderen. Over de kwaliteit van het tijdschrift was de hele verga dering positief. Het knelpunt in de bespreking die ruim een uur duurde, ging over het al dan niet betrekken van middenstandsoragisaties bij de redaktieraad. Volgende standpunten werden in dat verband naar voren ge bracht. Het standpunt van de burge meester is dat een redaktie raad klein en werkbereid moet zijn. Een al te uitge breide redaktieraad zou al leen maar het redaktiewerk afremmen. Het gaat trou wens om een tijdschrift voor handel, nijverheid en land en tuinbouw, zodat desge vallend ook de beroepsfede raties en het ontzagelijk aan tal landbouwverenigingen moeten bij betrokken wor den hetgeen niet mogelijk is. De burgemeester verklaarde zich wel akkoord met andere vormen van samenwerking met andere middenstand sorganisaties, waartoe hij trouwens een oproep deed in de vergadering over sa menwerking op tien septem ber jongstleden. Een tweede standpunt dat sterk verdedigd werd houdt in dat het tijdschrift IMPULS een dienstverlening op in formatief gebied moet zijn van een openbaar bestuur aan de middenstand en de bedrijven die dergelijke in formatie in onze streek altijd hebben gemist. Het mag geen blad zijn waar andere organisaties in schrijven, omdat het niet mag leiden tot polemieken maar veeleer zijn informatieve rol moet blijven spelen. De derde stelling is dat de middenstandsorganisaties ofwel bij de redaktie worden betrokken ofwel een vrije tri bune krijgen in het tijd schrift. Het vierde en laatste stand punt is dat het tijdschrift na het verschijnen zou bespro ken worden met mensen uit het middenstandsmilieu. De zaak bleef onbeslist. De burgemeester verklaarde zich bereid erover na te den ken tegen de volgende ver gadering. Tenslotte werd het voorstel besproken tot het inrichten van een biblio theek in het dokumentatie- centrum voor handel, nijver heid en land- en tuinbouw, voorlopig gehuisvest in de gebouwen Friac. De burge meester zei dat de inrichting van een vakbibliotheek reeds besproken werd tij dens de beleidsvoorberei ding in 1978. Toen werd on derzocht of een vakbiblio theek kan ingebouwd wor den in de stadsbibliotheek en kon gesubsidieerd wor den door het ministerie van kuituur. Dat onderzoek was negatief en toen werd beslo ten in de begroting van 1979 een budget op te nemen voor de aankoop van boeken en andere uitrusting. Het in formatie- en dokumentatie- centrum zal openstaan voor alle handelaars, bedrijfslei ders en landbouwers, vanaf eind januari. In dat lokaal zullen ook vergaderingen en seminaries worden op sta pel gezet. G.D.B. Hebben we nog geen tweede zwembad, we hebben toch al een sprinqplank (Geert)

De Voorpost | 1980 | | pagina 5