faluintjes PROGRAMMA ST.-ANTONIUSVIERING Meiderts ouderkomitee uiterst aktief Karnavaleske mededelingen van de Orde volgende week: MET LUDOVIC MOYERSOEN OVER LUDOVIC MOYERSOEN EN NOG EEN EN ANDER WAT HEM WEL EN NIET TER HARTE GAAT DORPSRAAD EN HARMONIE BIJ ST. ANTONIUSVIERING TE HERDERSEM STREEKNIEUWS Meldert STREEKNIEUWS Baardegem 12- 18.1:1980 - De Voorpost voor het «algemeen be lang» instaan. En in een demokratie is het zó dat, zolang hiertoe wordt ge mandateerd, dit op een geen enkele wijze kan wor den ontkracht. Het volk, Over de kiesstrijdperiode no onder stoelen noch banken daan maar laat duidelijk wijd. Hun gezichtseinder Ludovic Moversoen geen Ludovic Moversoen Ziin de Koningskwestie waarin gestoken dat hij zijn taak, verstaan dat met zijn ver- is vaak beperkt. - Slechts privéleven heeft gehad en ophoudelijke nooit aflaten 5 a ui6? Z',n ee" in 9«n geval d™|nen de goede gang van een kleine groep interes- dat zijn persoonlijkheid en de, werklust én de liefdevol- ollerdubbelzinnige en passief zag noch als dusda- zaken sterk werd verstoord: seert zich aan de grote pro- zijn omgeving slechts in Ie steun van ziin dochter onfrisse rol hebben ge- nig wenste te vervullen. Hij -In het geheel ben ik zeer blemen.. en hij vervolgt funktie van de politiek aan Veronique vooral hebben speeld, zegt Ludovic kwam er ronduit voor uit gelukkig zoveel laren het .De ergsten zijn de mensen bod is kunnen komen. Bij het leven voor hem ook Moyersoen, h.erbi, zichzelf dat de voorzitter diende vertrouwen van ™,n Arron- van één idee, en de dit alles vergeten wij dat, nadien nog zin en inhoud dat anders niet in staat op het voorplan tillend: «De voor te gaan en de debat- dissentent te hebben geno- beroepspolitiekers., daarnaast, of misschien gegeven Op het vroegere wordt geacht, dan of niet woorden die ik er sprak (op ten diende te leiden. ten». Zo zegt hij memorise- Van de politieke partijen wel in de eerste plaats, Lu- terecht, zich van de eigen een meeting te Roeselare Als'hij dan in I960, tijdens rend met een ondertoon verwacht hij: «Zij (de par- dovic Moyersoen echtge- situatie bewust te zijn of er n.v.d.r.) drongen door de socialistische stakingen van enig ongenoegen dat tijen) alleen kunnen belet- noot en vader is geweest enig inzicht in te hebben, °P een geselectioneerde tegen de eenheidswet, net nog te horen is. «Wel- ten dat het Parlement zou Uit zijn huwelijk in 1930 wordt dan, in tegenstelling massa, die door haar geest- onverwacht het kamervoor- licht had ik nog veel kunnen overrompeld worden door met Teresa Tuysbaert, met deze binnenskamerse drift, mijzelf vervoerde.» zitterschap diende waar te doen, maar dit is een ande- beroepspolitiekers, hebben dochter van de Lokerse nch opvatting, door dezelden Maar al irriteren enerzijds nemen, omschrijft hij dit als rf historie... zonder glo- de partijen dus allerminst taris-burgemeester Prosper ineens tot onfeilbaar man- dergelijke uitingen van volgt: «Het geeft een eigen- rie...» luidt het verder dui- beantwoord aan Ludovic Tuyscbaert, hield hij niet daatverlener geprokla- kleinburgerlijke zelfingeno- aardig gevoel wanneer men delijk allusie makend op de Moyersoen's vrome wen- minder dan elf kinderen meerd, tenminste zolang de menheid, toch kunnen an- zo ineens staat voor een gebeurtenissen van 1968. sen ter zake; wensen die over; zes meisjes en vijf eigen posities hierbij niet in derzijds al even vaak uit- hoop opgehitste mannen, En meteen wat rimpels geformuleerd waren van uit jongens, het gedrang raken. zonderlijke daden van ech- waarvan sommigen alle gladstrijkend vervolgt hij: de zekere vrees die hij had Van deze elf kinderen ble- Mensen als Ludovic Moyer- te «zivilcourage» worden zelfbeheersing schijnen «'k behoud aan vele men- dat, in het omgekeerde ge- ven er drie ongehuwd. Een soen geloven ongenuan- gewaardeerd. Dat dit dan kwijt te zijn. Alleen door sen die ik in dit midden val, het parlementaire sys- dezer drie werd «witte pa- ceerd in hun taak, in hun resulteert uit éénzelfde mis- grote kalmte en beslistheid mocht ontmoeten een teem zelf in zijn geheel ter», een werd ontwikke- opdracht, kennen nauwe- prijzen voor het «plebs vul- lukt men er in deze stormen dankbare herinnering.» ondoeltreffend en onge- lingshelper in Mali en de lijks twijfels en zien zichzelf 9US"- Mag dan als een po- tot bedaring te brengen. Op nationaal politiek vlak loofwaardig zou worden, oudste dochter is steeds als dwingende werktuigen sitief punt worden geak- Men is gelijk een ruiter die Mkt Ludovic Moyersoen op Stilstaand bij de evolutie thuis gebleven en is nu voor van een eeuwige orde die, teerd- Zo liet Ludovic het paard voelt steigeren naar figuren als Frans Van der politieke zeden sinds- een groot gedeelte zowel «pour les bésoins de la eau- Moyersoen, onverstoor- onder zich, en het met han- Cauwelaert, Carton De dien, kunnen wij alleen hulp en steun bij de nog se», het goddelijke gezag baar' de huilende meute te digheid tot kalmte en rust Wiart, August De Schrijver, maar opkijken naar het in- talrijke bezigheden van-, wordt genoemd. ^eer gaan tegen de wijze brengt». Duvieusart, Max Buset, z'cht dat Ludovic Moyer- als zorgzame toeverlaat in Wij, het Klootjesvolk, mo- w°°rop hij een begin had Enige rancune, over zijn p.H. Spaak, Devèrez, Jean soen reeds een hele tijd te- de dagelijkse huishoudelijke gen dan geestdriftig toejui- gsmaakt met de afbouw verdwijnèn op de Aalsterse Rey,... die hij onvervang- rug bleek te hebben in dat aangelegenheden voor cHerv waardoor zelfge- VQn de repressie na wereld- CVP-kandidatenlijst, lijkt baar noemt. Over zijn par- gene wat de echte oorzaak haarvader, noegzaamheid als ethisch oorlog II. echter nog steeds aanwe- lementaire confraters zegt zou z'in van de nu aan de Teresa Tuysbaert overleed, meer aanvaardbare zelfvol- Als voorzitter van verschil- zig te zijn. Ludovic Moyer- hij. «De collega's in 't al- gang zijnde parlementaire nu acht jaar geleden, op 67 doening kan worden uitge- 'ende parlementaire kom- soen vindt niet alleen dat gemeen zijn vriendelijk, eer- aftakeling. jarige leeftijd. Dit was be- stald. missies heeft hij het nooit ^em onrecht werd aange- lijk, werkzaam en toege- Bij dit alles lijkt het alsof slist een zware slag voor zomerverblijf o| Berg», verblijft Luc Moyersoen nu de s nen rond en hoopt vele winters te kunnen n maken, telkens v een nieuwe zomer toe. REPORTAGE: ERld VANDEREU Donderdag 17 jan: 19 uur St. Antoniusmis 15 uur: Folkoristische Stoet met medewerking vaifeic Vrijdag 18 jan. 20 uur Jubelconcert van het Koninklijke Harmonie, Majoretten, Drumband,!» 1 Davidsfonds in de kerk, door de Schola Cantorum Antonius, H. Gudula, Aalsterse Bloemenfee en PIS 1 Twee organisaties van Herdersem spelen een belangrijke rol bij de instandhouding van het kultureel en het dorpsleven: de Dorpsraad en de Harmonie «Concordia et Docilitas». De Dorpsraad, pluralistisch zonder om het even welke bijbedoeling opgericht heeft reeds heel wat op zijn aktief en nu ter gelegenheid van de St. Antoniusfeesten treedt hij uiteraard weer in het centrum van de belangstelling. Het dagelijks bestuur bestaat uit voorzitter An- toon Muylaert, onder voorzitster Valentine Moens, sekretaris Albert Pieters en penning- ueeuw, Guido Van den Bremt, Jacques Van Mulders, louis Locke- feer, Robert Veldeman, Frans Janseghers en Jo zef Vermoesen. meester Robert Van der Verder ook de leden van Stockt. het Stedelijk Feestkomi- Leden zijn verder Roger tee die de basis van de De Moor, Maurits De Dorpsraad legden Hubert De Neef en René Saeys, qua vruchtbare samen werking. Ook de harmonie zet bij de komende viering haar beste beentje voor. Op zaterdag 19 januari is er, keurig in uniform, sa menkomst in café «Klein Dorp» bij Rubbrecht- Schepens, Kapelleom- megang 10 en start men te 19.45 u. via de Kapel- leommegang, de Kouter- baan en de Grote Baan naar de Maalderij Buyle waar het St. Antonius- spel wordt opgevoerd naar een scenario Robert Van der Stockt en op advies van Oscar Van Malderenvan «Alkuone». De eerste kermisdag wordt dan afgesloten met het dorpsbal in zaal «De Kletser». Ook op zondag is de Harmonie paraat en ze start te 14.30 u. aan SK Herdersem, Lange Haag. Tussen de twee pensen worpen in shows door de Harmonie met Drum band en Majoretten op de Grote Baan. Na de tweede pensenworp gaat het dan processiegewijs met St. Antonius, de H. Gudula, het Bestuur van de Broederschap, de Ge nodigden en de Dorps raad naar de hoeve Buyle waar het vervolg van het St. Antoniusspel zich afspeelt. Ter gelegenheid van St. Antoniuskermis is de muziekzaal op zondag 20 en maandag 21 telkens vanaf 11 u. biefstuk met frieten Of kotelet Of Harmonie pensen aangeboden en Hierbij de voorlopige kalender van de Harmonie «Concordia opgediend door de et Docilitasi 'gd Wiji izik ïloi «Contate Domino» 20 uur. Schaaktornooi Café St. Antonius Zaterdag 19 jan. 18 uur: T-Dansant in het Paroch. Centrum 18.30 uur: St. Antoniusmis 19 uur: Folkloristische uitbeelding van de St. Anto- niuslegende op de hoeve van O. Buyl. 20 uur: Belottersprijskamp St. Antonius 21 uur: Derde Dorpsbal in «De Kletser» Zondag 20 jan.: 8 uur en 10 uur St. Antoniusmis Karnaval, de Honderdman, St. Antoniusgilde|^ar Feestcomité. ïeë 16 uur: Pensenworp voor kinderen tot 12 jaar. Hof d< prijs: de zilveren pens. |kv\ 16.45 uur: Pensenworp voor volwassenen, met? «gouden pens». Tussenin optreden van de M:,eF retten. nk. 18 uur: Folkloristisch Spel. Tweede deel: het do-de van het St. Antoniusvuur. 5 C Maandag 21 jan.: <far 10 uur. De «Moorselse Mis», met sermoen en zegvo 10.30 uur Vogeltentoonstelling in het Parochiaal opgeluisterd door het Zangkoor, met deelname ?rle Centrum de geestelijkheid en bedevaarders uit Moorsel '»n ndr n E Volgend jaar eeuweling 'dei Hopelijk mag Baardegem in 1981 een eeuweling vieren^"' heer De Bolle van de steenweg op Aalst, ons allen we® e kend, wordt op 15 februari e.k. 99 jaar. Als alles goed g,n wat we uiteraard allen verhopen, kan Baardegem in idig Ben eeuweling vieren. jrzi Kaatsers. L.H. Het Ouderkomitee van de Gemeentelijke Jongens school te Meldert, pas opgericht op 24 maart verle den jaar, toonde zich reeds uiterst aktief en heeft onder het voorzitterschap van Paul De Gols reeds heel wat weten te realiseren. ken op bezoek en ter gele genheid van de Meldertse Scoutsfeesten werd een fiets geschonken door het Komitee. Met het Schoolfeest kregen Zo werden in het voorbije dert niet ongemerkt voorbij a"® leerlingen een T-shirt en jaar recepties aangeboden en het eerste «Kinderkarna- St.-Maarten bedacht bij zijn aan de eerste kommunikan- val» in de school waarbij de bezoek aan de school elke ten met hun ouders en te- talrijke verklede deelnemers leerling met een badmuts en met een prijs bedacht wer- een P3^ snoep, den groeide uit tot een vol- bet zeer geslaagd «Eten- treffer. tje-Uit» waarbij Acn januari: 15: uitstap St-Antoniuskermis 16: uitstap St-Antoniuskermis februari: 17: show op de Grote Markt te Aalst met Karnaval maart: 15 en 16: muziek en show in het Parochiaal Centrum Parochiecentrum: de Ontvangen U dit week-end: Lieve en Guy De Backer. uw' Turnlessen divisie juni: 28: huwelijk Tony De Wolf en Martine Janssens vens aan de plechtige kom- munikanten die als ge schenk een «Parker» ontvin- geserveerd volgt nu eerlang met Karnaval een «verkleed mei-juni: kinderkarnavalfeest» en ver- provinciaal muziektornooi, der volgen een receptie voor kommunikanten met ge schenk, de paasklokken en het traditioneel schoolfeest lull: in juni. 5 en 6: Harmoniefeesten Naar we vernemen wil ook november: de Meldertse Vrije Gesubsi- 1: Allerheiligenceremonie met Bloemenhulde d,eerde Mersiessehool met ,6. Majo,e„enbal in «De Kletser, een ®en dergelijk degelijk «Ou- 23; St.-Ceciliav,ering met banket 450 derkomitee» starten. vie b gen. Karnaval gihg te Mei- Met Pasen kwamen de klok- maaltijden konden worden LH Majoretten De tweede reeks turnlessen georganiseerd door de KVLpt gestart verleden woensdag 16 januari. Elke woensdag tÊ uur in de jongensschool. Prijs 250 fr. Iedereen is welkom. St.-Rochus De Broederschap van de H. Rochus houdt haar traditioneel feest op zaterdag 19 januari. Gezongen I voor overleden leden van deze Konfrerie te 9.30 uurl eetmaal. De Gilles te Meldert Vooroptocht van de «Aalsterse Gilles» met klompen, reJ tiebellen en bezems op zaterdag 19 januari. Start aan Bij stages van de Belgian Twirling Institute in de zaal Okapi ^an te uur. Via Eeckhoudstraat, Meetersst te Aalst waaraan bijna 200 meisjes van een dertigtal Molenkouterstraat en Hoogstraat weer langs de Dorps korpsen deelnamen mochten de Herdersemse meisjes twee naar bet vertrekplaats. In de huizen langsheen de opl prachtige herinneringsgeschenken van de Amerikaanse wert* een Gillesbrochure in de bus gedeponeerd, instrukteurs via de heer Burgemeester ontvangen. Ballet De Balletgroep Trongon nodigt U uit in de stadsschouw burg, Vredeplein te Aalst op 19 en 20 januari e.k. laten Souper van schaakklub «De Toren» vandaag vrijdag 18 januari te 20 boud in Natekenshof en terug over de Buikouter naai De leden van de urae van ae Leedse Hovaardige de lost echter alles op: de prinsenwagen Boer willen aan alle Leedse karnavalisten een voor- medailles zullen officieel maken, uiteraard steeds spoedig 1980 wensen. Dit doen ze onder meer met uitgereikt worden tijdens door een andere groep, uur in café St.-Antonius. veel karnavalgenot (en ander) te voorzien. Verder de prins karnavalverkie- Over de modaliteiten van noteerden we nog: weinig ruzie met je vrouw, lief, zing op 9 februari, samen toekenning zal nog moe schoonmoeder, baas enz., veel sukses met de ka- met die van de ge- ten gepraat worden, groep, weinig regen of sneeuw in de stoet, weinig meente. Toch is het een eksperi- bevroren handen bij het bouwen van de wagens Tenslotte nog een prach- ment dat een grote kans (want nog niet elke groep zit «binnen»), veel lachen- tig bericht: de Omuëgval- op welslagen heeft. Se- de gezichten met karnaval, weinig zeurders en za- Iers hadden aan het dert een viertal jaren gers «om de oren», veel werkers bij de groep, weinig feestkomitee het voorstel hoor je hier en daar vra- konfetti in eigen zakken en veel in andermans gedaan om dit jaar VOOR gen of niemand bereid vrouwen- ónderen die willen insluiten zijn steeds welkom, zakken, en (zeer belangrijk!) weinig «zjieëre HET EERST een prinsen- was een prinsenwagen te Kooklessen Wandelen naar St.-Antonius Zondagvoormiddag 20 januari wandelt de VTB-klub «)4 gem» van aan de Hekelgemse parochiekerk naar Essl Vertrek te 9 uur en via Eksterenberg en langs het Anke* naar de Antoniusviering te Essene. Na het middagel eventueel «boerefret» in de tent, naar Teralfene met opl vertrekplaats alwaar Frans De Block. eerst nog bezoek kruidenJ Koor Stevenkapel Repetitie elke dinsdag van 20 uur tot 20.45 i Mannen, koppen» De Orde zou zeer graag zelfs de zomerkledij... het mooiste gebruikte kostuum van elke karna- De medailles van de Orde valgroep in leen willen zijn door onvoorziene krijgen, om te gebruiken omstandigheden niet tij- op de prinsenverkiezing, dig klaargekomen. De Or- Deze verkiezingsavond wil niet louter een «zuip en bruiavond» worden: de Orde wil er een waar dig programma brengen over èèl die joaren dat de karnaval te Lede reeds bestaat. Daarom worden er verschillende terug blikken voorzien, waar voor de kostuums nodig zijn. Een visueel gebeu ren in funktie van het ver leden. Aan de Miss Bette-verkie- zing zitten weer voor 70.000 fr. prijzen vast. De hoofdbrok is weer een vijftiendaagse reis naar Griekenland, voor de Miss die als eerste ein digt. Natuurlijk is bij deze prijs alles inbegrepen, wagen te bouwen. Het maken. Niemand rea- De start van de kooklessen georganiseerd door de KAV Kandidaat bibliotekarissen feestkomitee is het hier- geerde tot nog toe, be- werd verschoven van 9 naar 23 januari, mee eens. De groep zal halve dan de Omuëgval- dus niet mogen deelne- Iers dit jaar. Misschien Gesprekskursus men aan de wedstrijd der wordt dit het begin van De KVLV start op 28 januari met een gesprekskursus. Leedse groepen. een lovenswaardige tra- Het ligt meteen in de be- ditie... doeling om ieder jaar een RDV opeenvolgende maandagen, van 19 tot 22 uur. In te schrij ven bij Mw Maes-Saeys, Kattestraat of bij Mw Van der Borght, Tinnenhoek 18 of bij een bestuurslid. Ook niet-leden zijn welkom. Geschiedenisboek van Meldert Spoedig te bestellen bij J. Muylaert of te storten op zijnl 000-05252 26-68. Prijs 1.650 fr. Vóórintekenprijs 1.490 fr.l bladzijden. Ruim 330 foto's. Kwartoformaat, beperkt. Zangboekjes In de kerk zijn 250 nieuwe zangboekjes. Wie er een perstf'0 d' lijk wil zal gelegenheid krijgen er een te kopen 50 fr. een gedc eenr Samen met o.m. Freddy De Schrijver uit Erembodeg |gr behaalde onze dorpsgenoot Karei Wille in de examens Gent einde mei 1979 het getuigschrift van kandid bibliotekaris. Zwitserland-avond In het Kultureel Centrum Affligem op zaterdag 19 januai I 16 uur Zwitserland-Avond georganiseerd door Intersoc. Moorselse Mis Om maandag 21 januari te Herdersem «Moorselse Mis» met sermoen en opgeluisterd door het zangkoor met meerstemmige liederen. Tentoonstelling Bob Daenen Op vrijdag 25 januari openstelling van de tentoonstt van plastische werken van de Leuvenaar Bob Daenen Affligems Kultureel Centrum vanaf 20 uur. Davidsfonds Na humaniora te Leuven en avondakademie volgde Daenen (°1942) kursussen Industriële Vormgeving te l Vandaag 18 januari te 20 uur in het KLJ-Heem voordracht hoven. In 1963 werd hij laureaat van de eerste Delaui door W. De Boom over «Biologisch tuinieren» en «Gebruik prijs voor schilderkunst en in 1964 deed hij zomersti van wilde kruiden», ledereen is welkom. «__j aan de Academia de Belli Arti te Perugia en het volgendil te Lesbos. Na een jaar free-lance grafisch ontwerper Ir o.a. opdrachten bij DF en BRT werd hij ontwerper bij firma Tupperware. Na een studiereis naar de States rf seerde hij een reeks objekten ontworpen voor massai duktie geselekteerd door het Design Centrum te T waar hij een speciale expo hield. De tentoonstelling van zijn werken kan U meemaken v Jongerengemeenschap januari tot en met 10 februari op zaterdagen van 14.3 Na de evaluatie van de adventswerking internationale tot 20 uur en op zondagen van 11 uur tot 13 uur en van 1# bidweek onder het motto «Jou ontmoeten is voor mij een uur tot 20 uur. nieuw begin» is er nu op zondag 20 januari te 9.30 uur bijeenkomst aan de kerk voor bijwonen van de Eucharistie Voordracht in de Russisch-Orthodoxe kerk te Ukkel volgens de Slavi- De eerste kulturele voordracht van het nieuwe jaar Zelfs een Blankenbergse delegatie was aanwezig op het bal van het Hof der Prinsen sche ritus. Kontakt opnemen met Paul Jacobs, tel. 77.66.58 Kultureel Centrum Affligem heeft plaats op maandag (Rik) om de vervoerskwestie te regelen. januari te 20 uur door Nora Hellemans-Rijcken over ders en hun ouderwordende kinderen».

De Voorpost | 1980 | | pagina 12