MORGEN ZORGEN ZIJ VOOR DE SHOW DERDE KANDIDATE I/00R MISS 3ETTETITEL MISS '79: HET SPIJT ME TE MOETEN AFTREDEN! )E GESDUIKERS STELLEN 1UN 00N-KANDIDATEN VOOR ONTZETTEND De Voorpost - 18.1.1980 - 15 (teld aan per: letoorpremiere, n verden officie >e kandidaat-prins, eerste het woord. Velkom. tandidaat- Tiet zijn regend Dit is nog altijd Miss Bette Doch over een paar dagen krijgt zij een verse opvolgster. Wie het zal worden... (Rik) jen wordt door de Orde van de Leedse Hovaar- Boer de zesde Miss Bette-verkiezing georgani- 1. Voor de prijzenpot, die om en bij de 70.000 ank bedraagt, zullen drie kandidaten met elkaar rijden». Zij zijn zo moedig geweest zich in te m voor Lede Karnaval en zullen op de planken i zeker met de dito koorts) hun optreden brengen, ifij maakten vooraf reeds een praatje met de kandi- Als achtergrondinformatie zetten we hier nog eens op een rijtje. arine /eldeman graag meedoen. Wat een eer moest ik Miss Bette worden...». :e zestienjarige kandi- Dat is tevens de hoofd- woont te Wanzele in verwachting: winnen. Bredestraat 5. Zij is lid Hiervoor doet Carine een onsan de karnavalgroep serieuze inspanning: alle bii0e Gesduikers». Als dagen wordt er gerepe- ibby vernoemt ze lezen teerd, nu eens met de zingen. Zij wenst mee groep, dan weer met het oolj dingen naar de titel orkest. Het hoogtepunt slifen Miss Bette, uit sym- van haar optreden wordt de«tie voor haar groep, een speech over karnaval 3deraarvan zij reeds een én over de politieke ge- n eiar lid is. Haar ouders beurtenissen. Zij brengt klpuden het lokaal van de ook een liedje ten geho- ibelesduikers open, zodat re, waarvan we de titel e r zeker kan gesteld wor- nog niet meekregen. ;nsen dat ze en bloc achter Voorzitter Clement Mel- ïrldBrine staan. Het is ook ckenbeeck heeft haar he te leze vereniging die erop ie optreden in elkaar ge- ivelond dat Carine zich kan- timmerd en hij zou na- deidaat zou stellen. Nu ze tuurlijk als eerste hartelijk Deéstien geworden is, bedankt worden voor al tefeeg ze de toelating van de geleverde inspannin- aar ouders. Haar kom- gen en de gespendeerde lentaar: «Dat moet toch uren werk. Carine besluit ■jettig zijn! Ik zou eens dromerig: «Moest ik ver liezen, zou ik het oordeel met plezier aanvaarden. Het zou mij niet veel doen. Het zou alleen een teken zijn dat de anderen beter zijn. Ik wens de an deren dan pok veel suk- ses toe. Maar... ik zou mij volgend jaar weer kandi daat stellen!». Wij wensen Carine na tuurlijk ook veel sukses toe! Gantois Mieke is afkomstig uit het Westvlaamse Poperinge, waar ze de hoppestoet en de processie kent, maar nooit karnaval vierde. Miss Bette worden is voor deze kandidate een willen, maar geen moe ten: haar hoofddoel is eenvoudigweg het karna- valgebeuren eens te ondergaan op alle ver schillende manieren. Sinds zij Mong van Stam pen en Dagen ontmoette, heeft zij over dit volks feest veel horen vertel len. Natuurlijk, als ge weet dat Mong zelf prins karnaval was in 1976. Door de karnaval wil zij enige dagen de rest van het leven en de zorgen vergeten. Zij wil plezier maken en de miss-verkie- zing is hierop een toffe voorbereiding. Zij denkt veel minder aan de prij zen, hoewel het toch steeds plezant is om iets te krijgen. Het optreden van deze «keelblusser» is dan ook zuiver karnava- lesk opgemaakt, om de mensen aan het lachen te krijgen. Door de handschoen op te nemen tegen twee an dere kandidaten, zal Mie ke niet terugkeren van een kale reis. Moest ze winnen, ze zou zeer ge lukkig zijn. Maar moest ze verliezen, dat zou ze niet zo erg vinden: ze zou ondertussen toch karna val meemaken en ze kan zich volgend jaar weer aangeven... Over de groep «Keelblus- sers» is Mieke in de wol ken: ik ben er zeer goed opgenomen, het is een zeer sympatieke groep. De leden ervan zetten zich echt in voor karna val: ze gaan elke dag, ie dere avond, werken. Ik weet ook, besluit ze, dat ze allemaal, zonder uitzondering met mij meeduimen. Die steun heb ik nodig, want de avond zelf en de planken, zullen wel zorgen voor de nodige zenuwen en de paniek... Marina Raes Deze kandidate heeft reeds ervaring: zij was al Miss Bette tijdens het sei zoen 1975, na de eerste verkiezing. De 23-jarige Marina is lid van de Leed- se Kalveren. Voeg daarbij dat ze reeds jaren dol graag naar Griekenland zou reizen en dat ze bui tengewoon graag «uit gaat» en iedereen zal be grijpen waarom ze zich kandidaat stelde. Daar ze een eerste keer vond dat het goed was meegeval len, heeft ze nu de durf opgebracht om mee te dingen. De supporters vonden dit enorm: de plakkaatjes en spandoe ken staan reeds weken klaar. De karnavalgroep, de jongens van de voet bal en vele klanten span nen zich terdege in en geven Marina zo de nodi ge morele steun. Moest Marina verliezen zouden het ook deze supporters zijn die het meest ontgoocheld zouden zijn. Marina zelf zou er niet zo veel om geven. Zij blijft toch in het karnavalge- beuren betrokken en dat is een hoofdzaak. Welke beslissing de jury ook zal nemen, ze zal steeds vol ledig akkoord zijn. Maar door de hulp van Luc Props heeft ze er de moed op: «Als mijn op treden goed gebracht wordt, heb ik een mooie kans. Dit zal natuurlijk af hangen van de zenuwen als ik op het podium sta!» Zij zal optreden in een gewoon lang kleed. Haar speech zal enkel over kar naval gaan, zoals het liedje dat ze zal brengen. In elk geval zal het een humoristisch karnavalesk optreden worden. En dan nog even dit: drie oud-missen hebben een heimelijk plannetje uitge kiend: Marina Raes, Mar- tine Baeke en Chris De Backer gaan samen een paar optredens verzor gen als de «Miss-zin- gers». Zij zullen debute ren op de prinsenverkie zing en in Villa Letha... Het wordt weer zingen en dansen! Marina, die in haar vrije tijd schildert met olie op doek en ook veel muziek beluistert, besluit echter dat haar grootste hobby het kar- navalvieren en uitgaan is. Wij gunnen haar dit van harte en wensen haar evenveel sukses toe als aan de andere kandi daten. Zo is de jury sa mengesteld Voor de zesde uitgave van de Miss Bette-verkie- zing werden de volgende personen aangezocht. Gaven reeds hun «ja woord»: Ingrid Dullaerts, Eric Smekens, Willy Van Royen, Dirk Smekens, keizer Freddy van Wiche len, Renaat Roef, Guy Van Looken, Rita Chan- terie-De Rocker, Herman De Neef, André Verhas selt. De voorzitter van de jury is Keizer Padova, evenwel zonder stem recht. Als sekretaris (zon der stemrecht) funktio- neert Aimé Van den Haute. De enorme prijzenpot De kandidates zullen hun beste beentje voorzetten om één of meerdere van de ter beschikking gestel de prijzen weg te kapen. Wij geven geen volledige lijst, want dat is onbe gonnen werk. Enkele mooie prijzen: een 15- daagse reis naar Grieken land, alles inbegrepen, een vliegtuigbiljet Brus- sel-Mallorca en terug, Mieke een weekend in Parijs, een gasfornuis, een Pola- roid-kamera, een draag bare TV, een draagbare radio, elektrische huis- houdapparaten, flessen wijn, toiletartikelen, reis koffers, dameskleding... De totale waarde van de prijzen ligt boven de ze ventigduizend frank... Wel de moeite om mee te din gen, zouden we zeggen. RDV orige week maakten wij gewag van twee kandida- fvoor de miss Bette-titel. De dag voor het ver- ijnen van onze Voorpost, kregen we echter mel- g van een derde kandidate: Marina Raes. Spijtig enoeg was dit te laat voor onze vorige uitgave en pelde Marina zich eerder ontgoocheld. Wij probe- »n dit hier te kompenseren, door haar nu (al is het «e dag voor de verkiezing) in het zonnetje te ^aatsen. arina Raes is de aocn- verkozen werd in 1975. Marina Raes, de derde in- r van «de lelie» in de Toen zij zich verzekerd geschreven kandidate, isteeldreef. Zij is eind wist van de hulp van Luc jury een nieuwe Miss ver- .ze maand jarig en zal Props, heeft ze geen mo- kiezen. Toch duimen we in 23 lentes tellen. Ai ment meer bedacht en ook voor deze kandidate, ■en is ze lid van de prompt haar kandidatuur dje Qns inziens evenveel ledse Kalveren. Velen binnengestuurd. Ze ge- kans maakt als de beide Hen zich haar naam looft het vast: als Props anderpn Vprdprp inlich- -g herinneren: Marina je liedje maakt, win je. Zij tingen omtrent haar per- is immers de eerste kan het weten.... of toch saontje, vindt U elders in liss Bette die er te Lede niet, want morgen zal de djt blad. RDV ning gehouden. Hij wenst alle kandidaten echter evenveel sukses toe. Wel werd er een bloemetje afgegeven, niet als een voorbarige prijs, maar gewoon om dat elkeen er ontvangen werd. Verschillende leden van de groep begonnen hun eindeloze rondgang met een goede schuimwijn en koekjes allerhande. Zelfs echte toostjes werden er kwistig verdeeld. Toch beëindigde de voorzitter de officiële voorstelling: Wij gaan ons glas heffen, al is het in deze nederige kledij (een gewoon kos tuum) in de hoop dat al les fair zal verlopen en iedereen taktvol en sim- patiek zal zijn. Ik vraag mijn mannen niet nega tief op te treden, want dan verlies ik nog liever. Gezondheid Tot slot van deze voor stelling, mochten we nog getuige zijn van de good will van de beide aanwe zige kandidates Miss Bet te: Mieke en Carine ga ven elkaar een resem zoenen, onder luid hand geklap van de aanwe zigen. Zij wensten elkaar, heel sportief, alle geluk en veel sukses. Nadien werd deze zoe- nenregen nog heviger: verschillende aanwezige supporters wilden hun «geloof in de overwin ning» verkondigen. Het werd een heel late, maar gezellige avond voor iedereen. RDV is, want hij mag geen bier! Dit jaar heeft Clement echter bewezen dat het hem ernst was: zijn offici ële kandidatuur is geno teerd. Hij stelde zichzelf heel in het kort voor en beklemtoonde dat hij de Leedse traditie van mo noloog-song eens zou gaan doorbreken. Zijn echtgenote gelooft nog steeds niet in de realisa ties van haar man, want zij heeft nog steeds een schrik om het hart: zie U al staan op het podium, ingeval van negatieve uitslag Maar Clement lacht dit weg en begrijpt voldoen de dat het een spel is, waar natuurlijk slechts één winnaar kan zijn. Tenslotte kwam er een wrange noot in het ge beuren: Clement deelde mee dat hij de kledij van een bepaalde vereniging (De Orde) niet meer zou dragen, tot na de verkie zing. Hij beklemtoonde hierna dat hij alle hulp van buiten zijn groep ne geerde. Als «Lede» kar naval zo opneemt, doe ik niet meer mee.... Dat de kandidaat de kledij van de Orde niet meer wil aantrekken, heeft niets te maken met zijn kandida tuur. Het gaat hier om een louter eigen «ruziet je» van zijn kant en zeer persoonlijk Een lid van de ploeg Ges duikers heeft tenslotte de voorzitter bedankt voor al zijn inspanningen en hem veel sukses gewenst voor de beslissende dag. De voorzitter van de Orde was er natuurlijk ook. Hij betoogde zelf; «Als ik een mikro zie, moet ik hem in mijn handen kunnen houden». Hij scheen te vreden te zijn dat het door de Gesduikers uit gebeelde onderwerp een komisch iets zou worden. Tergelijkertijd wenste hij de hele groep geluk, met het volgen van de kritiek die vorig jaar werd door gegeven: kaki is te eento nig! Gelukkig hebben de mannen hiermee reke- De Leedse karnavalgroep «De Keelblussers» duimen voor hun kandidate Miss Mieke Cantois. (Rik) Miss Bette 1979 vrijdag was het feest in kafee De Kring te Die dag werden de kandidate Miss Bette en de kandidaat prins karnaval 1980 voorge en publiek. Dit gebeurde eigenlijk in want de drie kandidates Miss Bette officieel voorgesteld op het bal van het Hof Prinsen, één dag later. Hoe kan het anders: beide zijn lid van de «Gesduikers», die in de hun lokaal hebben. nks bange voorgevoelens, werd het er toch een boel. Clement Melckenbeeck, nam als Hij heette natuurlijk iedereen voorzitter en tevens ging, zie maar naar vorig begon jaar, zei de voorzitter. De zijn groep. Dit jaar kritiek van den Boer (dat de Gesduikers een kaki te eentonig was) onderwerp werd ernstig genomen: de karnavalwagen staat (op enkele details na) he lemaal klaar. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat de Gesduikers liever hebben dat de verf droogt dan dat hij bevriest!II De uitnodiging voor deze avond betrof echter niet deze uitleg, maar de voorstelling van de kan didate Miss Bette, uit de groep en uit het lokaal: Carine Veldeman. Na en kele karige zinnetjes, waarin zij zichzelf voor stelde op een (naar ons gevoelen) eerder karige wijze, werd ze door de voorzitter in naam van de Voor Miss Bette 1979, Martine Baecke uit de Leedse Bosstraat, is morgen de tijd van gaan gekomen. Zij zal na de Miss Betteverkiezing haar mooie mantel en haar kroon tje moeten doorgeven aan de nieuw verkozene. Zoals ze zelf zie zal ze zeer veel spijt hebben op het moment dat ze noodgedwongen moet aftreden. Zij zou er graag nog een jaartje verder van genoten hebben... Toch wist ze in het begin niet dat Miss te Lede zijn, zo moeilijk kon zijn. Al ras heeft zij zich echter aan de plaatselijke vraag aangepast en is ze (volgens keizer Pado va) een machtige Miss Bette geworden: «Proficiat Martine, ge hebt uw zaken zeer goed gedaan, ge staat bij den Boer goed aangeschreven. Wij hopen dat de volgende Miss Bette evengoed is als gijl» De Miss zelf is inderdad overal geweest: naar de Aal- sterse Hoogstraat, naar Blankenberghe, naar... nu ja, teveel om op te noemen. Een toevallige aanwezige voegt hier luid aan toe «Onze Miss is veel beter dan de bloemenfee van Aalst, want ze weet beter wat ze moet doen.» Het allerplezierigste vindt Martine wel de karnaval in Villa Letha en de kinderkar- navai. Zowel de ouden van dagen als de jongsten trek ken haar speciaal aan. Daar bij luidt haar motto «Breng eens een zonnetje onder de mensen» zodat verdere uit leg meer dan overbodig is. Miss Martine vond het heel spijtig dat prins Wiliy haar toch zo weinig kompanie heeft gehouden. Ze had er in het begin veel meer van ver wacht I Ook de totale afwe zigheid van haar twee ereda mes vindt ze spijtig; Myriam Van Tittelboom wordt wel geëkskuseerd: zij zit de hele week op school. Maar Tiny Van Gelderen handelde wel unfair. Reeds van in het be gin zei ze immers «Ge moet me niet teveel inviteren I» De Keelblussers, waarvan Mar tine lid is, worden op de handen gedragen. In de eerste plaats hebben ze de Miss enorm gesteund en in de tweede plaats bewezen ze dat ze iets waard zijn: in '78 met Elvis Presley (toen was Martine eredame) en in '79 met de Muppetshow (toen was Martine Miss.) Dank zij de Orde en natuur lijk ook een beetje door rei zen Geerinckx uit de Nieuw- straat, mocht Martine naar Griekenland. Dit vond zij de mooiste prijs die er maar kan geschonken worden. Zij heeft er intens van genoten en er zelfs nog enkele beken den tegen het lijf gelopen. Deze reis zegt Martine, is op zichzelf reeds waard om mee te dingen. Ik wens de schenkers ervan dan ook zeer speciaal te danken... Terwijl ze toch aan het be danken was, wou Martine nog even de Orde een dank woord sturen: zij hebben (natuurlijk) hun uiterste best gedaan, zeer veel steun ver leend en alle uitnodigingen doorgestuurd. Vooral de kei zer wordt bedankt voor zijn gezelschap op de diverse bals. Zij heeft ontzettend spijt dat ze als Miss van de Orde moet afscheid nemen, maar van karnaval zal ze nooit scheiden. Ze oppert zelfs: misschien doe ik vol gend jaar wel weer mee bij de Miss-verkiezingl Tenslotte wou de oud-Miss nog een woordje zeggen over de kandidates '80: «Ik wens ze allemaal sukses, een voorkeur heb ik niet. Ik verschiet er echt van dat er niet meer kandidaten zijn, want als ge naar de prijzen kijkt is het inderdaad de moeite om mee te doen. Nu op voorhand hebben ze pre cies veel te zeggen, maar op het podium zal dat wel min der zijn. Maar kom: we wachten af. Veel sukses kan didates!... Dit jaar wordt de ex-miss weer gewoon Keelblussers- lid: zij zal meehelpen om het onderwerp «'t is iet, 't is niet, 't is noig» uit te beelden. Wie weet weeral een eerste prijs? RDV «De Gesduikers» supporteren voor hun kandidate Miss Bette, Carine Veldeman. (Rik) uitbeelden«Op en rond de Mississipi». Ondanks alle mogelijke boten die er reeds in de verschillen- de karnavalstoeten te ^zien waren, brengen de J flesduikers nu een ge trouwe kopie van «nen echten» stoomboot met aan weerszijden een wa terrad in beweging. Wij 2|in toch ook in bewe- dit jaar zijn zeer kleurrijke kostumes voorzien. Hoe en wat blijven echter nog verrassingen. Het hele onderwerp krijgt wel een komische noot mee, wat terdege zal te merken zijn in de stoet. Als voorzitter was Cle ment Melckenbeeck fier. Hij dankte de hele groep om hun medewerking: hele groep «het beste ge wenst, vooral op het po- ^!um, want daar is het m doen». Vorig jaar reeds, stelde Clement zich op als een toekomstig kandidaat voor de prinsenverkie zing. Toen zegde men dat «hij maar iets zegde, of dat hij een pint gedron ken had», wat onmogelijk

De Voorpost | 1980 | | pagina 15