erpe.mere It, Fa ITjen GCBORtfl ciiGCTOGCfl in*t land van DE KROON I UMEHIDIEnSIEn SCHOENEN, JOAN I TEATER SYMPTOOM IN JH DIDO! AMNESTY-INTERNATIONAL TE MERI PEDILUX Hammenecker DIEPVRIESSHOP OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN - AALST dokters diuersen opotekers begrafenis ondernemers KERKSTRAAT 18, AALST (Kunstgalerij P/ 16 -18.1.1980 - De Voorpost een prachtige produktie. (Rik) Zaterdagavond kwamen de toneelliefhebbers op nieuw aan hun trekken in het Erpse Jeugdhuis. Vooral dan de liefhebbers van modern toneel heb ben kunnen genieten van deze prachtige opvoering. De titel van het stuk was: «Als de vos de passie preekt.Een kritisch-informatief stuk over de derde wereld en over ontwikkelingshulp. Het stuk is ingedeeld in een viertal duidelijk afge lijnde stukken die niet zo zeer op mekaar volgen, maar eerder het pro bleem van de derde we reld op verschillende wij le benaderen. In het eer ste stuk wordt eerst ver teld hoe Brazilië gekolo- nializeerd werd door Por tugal. Nadat Portugal ge dwongen moet verdwij nen uit Brazilië zijn er onmiddellijk andere die hun opvolgen als heer sers. De toestand veran dert dus eigenlijk niet ■/oor de plaatselijke be- olking. We zien dan hoe de slavenrangen stil- - n het verzet groeit. Na- één van de vrienden "narteld en gedood is -gens zijn mening be- t, ten deze slaven zich te sluiten bij een peratieve, dit zijn een tal slaven die zelf een grond gekocht heb- en die proberen zon- u «bazen» te werken. oltaat: na een paar "c krijgen de vroegere en schrik, tenèlotte i,'. ze hun goedkope 'ar- c, dskrachten kwijt, en ze insluiten van deze koop- cr dieven met de grond g:dijk te maken. Dit ge- rvurt, en de slaven wor- en over gans het land erspreid zodat ze geen -ans meer krijgen tot ver zet. Doch het verzet in de rijke baron wordt dit op een prachtige wijze ge suggereerd. Als dan de zoon geboren wordt is dit een aartslelijk kreng met twee hoofden en een af schuwelijk lichaam. Doch oorzaakt een overgroot borstgedeelte en een al te mager buikgedeelte. Nadien wordt dan door de hoofdrolspeelster uit getekend waar de ziekte eigenlijk gelegen is. Hier bij wordt dan de wereld kaart gebruikt met de rij ke landen bovenaan en de derde wereld onde raan (cfr. borst en buikge deelte). Ook de verschil lende organen komen aan bod. Vooral de lever met de levensnoodzake lijke sappen is hierbij heel goed gekozen (nl. Iran, Israël enz.) Na de pauze werd dan een soort rollenspel ge speeld met als figuren: gen, terwijl er niets kon- kreet gebeurt. Het laatste deel is een monoloog. Op een prach tige manier brengt één van de spelers een fabel over de haas en het ko nijn. Een prachtig rijmen de monoloog die ieder een van begin tot einde boeide. Gans dit geheel werd ge bracht met een heel een voudig dekor en met die attributen die strikt nood zakelijk waren. Tussenin werden ook enkele lied jes gebracht, met mooi gitaarspel als begelei ding. Deze groep bewijst hier zeker dat het moge lijk is met heel eenvoudi ge middelen een prachtig stuk op te bouwen. Na de opvoering was iedereen dan ook vol lof over deze (nog) niet zo bekende teatergroep. WILLIAM Als de vos de passie preekt. Vrijdagavond kwamen een drietal mensen van Am nesty International naar Mere. Ze kwamen wat meer vertellen over hun toch wel veel besproken organi satie. Het werd een leerrijke avond, waarop we heel wat meer vernamen over de basisprincipes, de doelstellingen en de werkwijze van Amnesty Inter national. Teater Symptoom was zaterdag in jeugdhuis Dido te gast. (Rik) harten van zij die meede den krijgen ze er nooit meer uit en zal blijven groeien tot... Tot zover het eerste deel. Het tweede deel brengt er wel af en toe de komi sche noot in, maar toch steekt hier heel wat ach ter. Het verhaalt hoe de techniek en het kapitaal stilaan verenigd worden. Met een prachtig tafereel van een huwelijk tussen madam technica met de dit is allemaal van geen tel, aangezien zoonlief op korte tijd de machtigste van de wereld wordt. Bei de ouders sterven al op vroege leeftijd. Vermel den we alleszins nog de zware ziekte die dit sche psel onderging juist voor de jaren dertig. Dit maar om aan te tonen hoe vin dingrijk deze teatergroep wel is. Het prachtigste beeld wordt waarschijn lijk wel geschapen met de ziekte van de groot moeder. Deze ziekte ver een militair, Henry Kis singer, de derde wereld en de massa. Ook hier is de humor knap en fijnzin nig. Uitgaande van een monopoliespel komen we tot de kern van de zaak. We zien hoe de der de wereld op allerlei pientere manieren wordt achteruitgeduwd en ge kleineerd. Het misbruik van onwet?ndheid wordt hierin sterk aangeklaagd, alsook de talrijke verga deringen die weer leiden tot volgende vergaderin- Geboorten Stephan Beirens, Brem straat 7, Aalst-Nieuwer- kerken; Sandy Dujardin, Borredam 5, Ternat; Ro nald De Pauw, Linden- straat 65, Aalst; Dorinde Bracke, Kerkbaan 2, Wi chelen; Steve Van der Borght, Hoek 74, Haal- tert; Gunther Uytter- sprot. Kapittelstraat 30, Aalst-Moorsel; Annelie Bursens, Welvaartstraat ,91 A, Aalst; Niki Beerens, Hoefstraat 97, Liedekerke; Philippe Van Kerckhove, Brugese- steenweg 210, Roesela- re; Nele Van Overwalle, Groendal 120, Erpe-Me- re; Tanja Van den Bos sche, Verbrandhofstraat 81, Aalst; Wendy De Schryver, Schendelbeek- host 11, Aalst; Ilse Scheuvlieger, Haver- straat 22, Erpe-Mere- Burst; Pieter Monsaert, Dumontstraat 6, Aalst; Jo Daelman, Moorselbaan 487, Aalst; Dayid De Troyer, Wijngaardstr. 49; Bianca Van Kerkhoven, Schoolstraat 56, Dender leeuw; Latifa Akhlou, Le- debaan 235, Aalst; Farah Van Geit, Raffelgemstr. 16/23, Aalst; Kris Geerts, Europalaan 12, Aalst- Erembodegem; Gert Car- uon. Europalaan 44, Aalst-Erembodegem; Kenny Bosman, Bremen- huweg 11, Lede; ROOMIJS en D1EPVRIESPRODUKTEN AAN GROOTHANDELSPRUZEN. NeUqr dt Tièrestraal 42 AALST OPEN alle weekdagen van 9 tot 12 u. ob van IA tot 17 u. ZATERDAGS van 9 tot 12 u. Leen Wijnant, Beuken laan 39, Liedekerke; San dy Meuleman, Steenw. op Aalst 147, Aalst-Hof- stade; Lieven De Cock, Kouter- baan 1 B, Aalst-Herder- sem; Klaartje Van Hoey- missen. Meersstraat 146, Ternat-St.-Katherina- Lom; Lieven Van Nuffel, Kattestraat 42, Dender leeuw; Annelies De Dur- pel, Stationsstr. 63, Her- zele; Kevin Fahy, Cau- wenbergstr. 17, Erpe-Me- re-Mere Huwelijken Carlos De Vuyst, Aalst, Oude Gentbaan 295 en Veerle Los, Aalst, Park Terlinden 12/8; Eddy Driessen, Mortsel, C. De Herdtstraat 19 en Anne- Marie Hélin, Aalst, Markt- weg 181. Overlijdens Maria Mollaert, zb., 92 j., Denderleeuw, Landuit- straat 134, wed. Carolus Van Droogenbroeck; Ma ria Reynaert, zb., 67 j., Haaltert, Ekent 17, onge huwd, dochter van Char- 'es en van Maria Van den Stockt; Eugenia Beerens, zb., 81 Aalst-Herder- De Raad van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst, heeft bij het verplegings- en verzorgingspersoneel twee betrekkingen opengesteld van GEGRADUEERDE VERPLEEGSTER De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst, en dienen met de bewijsstukken uiterlijk op vrijdag 18 janauri 1980 ter bestemming te zijn. Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische heroriëntering van 04.08.1978, genaamd anticrisiswet, is de opengestelde betrekking toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de perso neelsdienst. (tel. 053-21.23.93 - binnenpost 104). sem, A. De Cockstraat 12, wed. Jan De Vuys; Emilie De Pauw, zb., 73 j., Sint- Joost-Ten-Node, Molen straat 202, echt. Jaak De Doncker; Martha So- mers, zb., 79 j., Aalst-Hof- stade, Korenhoekstraat 2 A, wed. Josephina De Smet; Coleta Schepens, zb., 82 j., Aalst, Van der Nootstraat 35, wed. Remi Van den Bergh; Martha Seys, zb., 80 j., Dender- monde-Schoonaarde, Vrankrijkstraat 37, wed. Omer De Paepe; Frans Heirbaut, zb., 86 j., Leb- beke, De Naeyerstraat 29, wed. Rosalia Van Den Bergh; Magdalena Claus, zb., 77 j., Aalst, Esplana deplein 10/50, onge huwd, dochter van Sere- phien en van Nathalia Schockaert; Robert D'Herde, zb., 69 j., Aalst, Osbroekstraat 4, echt. Leontina Van Gyseghem; Claude Menu, schipper, 45 j., Seneffe, Chaussee de Feluy a Buisseret, 12, echt. Gabrielle Pauwels; Irma Vlasschaert, zb., 81 j., Ternat, Terlinden 70, wed. Victoria Grabbe; Melania De Meester, zb., 71 j., Aalst-Herdersem, Lange Haag 26, wed. Re- migius Van Cakenbergh; Jan-Baptista Van de Mee- rssche, zb., 81 j., Twee Hagenstraat 1, wed. Julia Schutyser; Gustaaf Staes, zb., 74 j., Aalst, Rozendreef 159/24, wed. Joseph Robbrecht; Karei Herregodts, zb., 72 j., Aalst, Binnenstraat 101, echt. Marie Beeckmans; Robrecht De Dier, spoor wegbediende, 58 j., Den derleeuw, De Nayerstraat 11, ongehuwd, zoon van Joannes en van Justina Strypens; William De Man, bouwkundig teke naar, 42 j., Haaltert, Hoogstraat 147 A, echt. Hermina Clocheret- Jo zef, Van der Vorst, zb., 79 j., Aalst, Geraardsbergse- straat 44, echt. Celina Van den Steen; Josephi na Bocqué, zb., 69 j., Leo de Bethunelaan 73, echt., Theofiel Vyverman. Plaats van de aktie was het gezellige Chiroheem van Mere. Een 30-tal jon geren kwamen opdagen niettegenstaande het koude winterweer. Dade lijk was het duidelijk dat het hier geen monoloog zou worden maar dat er gezocht werd naar een echt open gesprek, leder een heeft wellicht al iets gehoord over deze orga nisatie, maar wat de ei genlijke fundamenten van A.I. zijn, is voor velen nog niet.zo duidelijk. Alles begon eigenlijk in 1961, toen een Brits jour nalist van «The Obser ver» een artikel publi ceerde waarin hij de tal rijke folteringen en mar telingen in onze wereld aanklaagde. Dit artikel vond weerklank bij een aantal mensen, en er werd besloten van een groep te stichten. Amne sty International was ge boren. A.l. baseert zich op 4 artikels van de Uni versele Rechten van de Mens. Namelijk: art. 18: leder mens heeft recht op vrijheid van gedachte, geweten en van gods dienst, en hij heeft ook recht van er naar te le ven. Art. 19: ieder mens heeft recht op een eigen mening en ook op een vrije meningsuiting. Art. 5: Niemand mag onder worpen worden aan foltering of andere wre de, onmenselijke of onte- rende behandeling of be straffing. Art. 9: Niemand zal onderworpen worden aan willekeurige arresta tie, gevangenhouding of verbanning. Zich rich tend op deze 4 artikels kwam A.l. tot volgende drie doelstellingen: ten eerste: de vrijlating van en hulpverlening aan personen die gevangen zitten wegens hun poli tieke, godsdienstige of andere overtuiging, of wegens hun afkomst, ras of taal. Maar dan wel als ze geen geweld gebruikt hebben of ook niet aan gezet hebben tot geweld. Ten tweede: A.l. verzet zich tegen het opleggen en uitvoeren van de doodstraf, marteling en andere onmenselijke be handelingen van alle ge vangenen, of ze nu ge weld gebruikt hebbèn of niet. En ten derde: het verzet tegen gevange nhouding van politieke gevangenen zonder eer lijke berechtiging. Dit alles vormt het basi sprinciep van A.l. Hoe tracht A.l. dit nu te reali seren? Voornamelijk door middel van verschil lende aktievormen: zoals: adoptiegroepen, deze krijgen elk drie ge vangenen toegewezen, één uit het Oostblok, één uit het Westen en één uit een ontwikkelingsland. De adoptiegroep pro beert dan op verschillen de legale manieren om deze gevangenen vrij te krijgen of om hun toe stand te verbeteren. Dan zijn er ook nog werkgroe pen die allerlei informa tieavonden, geldinzame lingen enz. organiseren. Er zijn dan nog brief- schrijfgroepen, een anti- martelcampagne enz. A.l. is vertegenwoordigd in 107 landen. In België zelf zijn er zowat 3.000 aktie- ve leden. Na deze informatieve in leiding werd de avond voortgezet met een vraaggesprek waarin vooral de praktische zijde van Amnesty Internatio nal werd doorgelicht. Voor inlichtingen over| deze beweging kan je tijd terecht op de Leo Del Bethunelaan 96/10, tel,|g 053/77.67.15 waar je ze-1 ker heel wat informatie^ kan verkrijgen. WILLIAM Zaterdag 19 januari: Jeugdhuis Dido speelt de prachtige film: «The Last Waltz». Een must voor elke film- en or muziekliefhebber. Een paar namen die aan bod komen: Bob.gt Dylan, Neil Young, Ron Wood, Eric Clapton, Joni Mitchell en nog veel meer. Een prachtige film van iemand die heel wat referenties kan voorleggen: Martin Scorsese. Als we I weten dat hij ook de'film «Woodstock» gemonteerd heeft, is I dat zeker een reden te meer om ook van de partij te zijnll ledereen gelieve wel op tijd te komen, de film start stipt tp® 20.00 u., en ook het aantal plaatsen is niet onbeperkt. Du: allen naar den Dido, Oud»Heirbaan, Erpel Dorpsstraat 31-33 - NIEUWERKERKEN Verfwaren - behangpapier Parfumerie - geschenken Gespecialiseerd in huwelijkslijsten Tel. 21.28.64 Zaterdag 19.01 vanaf 8 uur 's morgens, zondag 20.01; woensdagnamiddag 23.01 en na 20 uur t/m zaterdag 26.01.1980 om 8 uur 's morgens: Dr. D. De Wolf, Pontstraat 48, Aalst, tel.: 053- 21,43.71 Wachtdienst Groot-Haaltert en Erembodegem- Terjoden 19-20.1.80: Dr. Goe man, Dorp 57, Hel- dergem, tel.: 62.49.10. O.C.M.W.: Gasthuisstraat 411. Aalst. Tel. 21.23.92 H.A.K. Houtmarkt 5, Aalst. Tel. 70.38.88. Renneboog A., Nieuwstraat 9, Aalst, tel.: 053-21.44.16 Roels H., Geraards- bergsestwg., 63, Erembodegem, tel.: 053i21.69.31 19«20.1.80: Oud huis De Swaef, Hoog straat 5, Aalst, tel.; 21.48.54 - 70.31.00 Vrouwenhuis, Rid derstraat, Aalst, O.C.M.W., Gast huisstraat 40, Aalst, tel.: 21.23.92, H.A.K., Houtmarkt 5, Aalst, tel.: 70.38.88 GEEFT MEER KOMFORT /Ui AAN UW VOETEN y Schoenen m verschillende J 1 Dreedten *-4 jL/ Voetverzorging f I Steunzolen l Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 32 25 001 16 402530? Telefoon 053-21.59.23 Molendries, 25-27 9300 AALST De schoenzaak die gewoon beter en... voordeliger is I Fr. Courtansstraat 33 I 9330 DENDERMONDE I Taf. .052-21.46.10 I UITNODIGING van 18 tot 31 januari 1980 Alle dagen van 10 tot iz u. en van 14.30 u. tot 20 u. 91156

De Voorpost | 1980 | | pagina 16