LUDOVIC MOYERSOEN: «EMINENCE GRISE» EN EMINENTE (GRIJSAARD ^AAT DEKENIJ MOLENSTRAAT IIET-LEDEN AANPAKKEN WERD VETE WALTNIEL- VAN RENTERGHEM BIJGELEGD Editie Aalst een uitgave van •■«Wij doen zoals syndikalisten... wij staken.» Boodschap uit een nobel en ver verleden Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels Marcel hoort het in Keulen donderen Willemsfonds-Aalst terug aktief lees pagina's 9-10-11 - 12 ■nnBBBBHaM De Voorpost VRIJDAG 18 JANUAR11880 33' JAARGANG NR. 2 - 24 F IJITGEVERU DE CUYPEH Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052-21.40 Bankrek. KB 442 8601481 36 Prijs voor los nommor 24 F Jaarab. 1.080 F 6 maand 510 F 3 300 F Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41.19 ialst telt een respektabel aantal «alternatieve» ca ge's. De jongste in de rij, na het gekende 't Fabrieks- "°Ven en de Gele Limonade, werd 't Rond Vierkant lenaamd en bevindt zich in de Ridderstraat. Dank zij en informatieblaadje dat door de initiatiefnemers jitgegeven wordt, kregen wij kennis van de inhoud laYan een brief die de Dekenij Molenstraat, Kapelle- "ttraat en Werf op 14 september 1979 aan de hande- Bars niet-leden stuurde. n deze brief wordt ver- nij op dat ogenblik hun neld dat slechts negen lidgeld nog niet betaald landelaars van de deke- hadden voor de braderij U.J -- van 28.8.1979 tot 1.10.1979. Hieruit besluit het bestuur van de deke nij dat de aangeschreven handelaar geen gebruik wenst te maken van het recht te verkopen aan een kraam. Meteen ver wijst men naar de inhoud van een brief van het ver bond der dekenijen waar in akties werden aange- kondigd tegen hande laars die zonder lidgeld te betalen, toch de voorde len der braderij willen ge nieten. In deze brief, ondertekend door de voorzitter van het Ver bond de heer De Paepe stond letterlijk «thans heeft een aantal be stuursleden zich opgege ven om verder de wegen van diplomatie en ver zoening te bewandelen. Zij willen akties voeren die in de eerste plaats gericht zijn tegen koop waar die op straat wordt uitgestald, zonder dat de eigenaar lidgeld betaal de? Het zou hier gaan om een ludieke maar effi ciënte aktie, die pas in de tweede fase handtastelijk kan worden». In de brief van de dekenij Molenstraat wordt de niet deelname ten zeerste betreurd. Men herinnert er dan de geadresseerde aan dat deze door zijn weigering lidgeld te beta len, het risico loopt dat het gedeelte vóór zijn winkel zal ingenomen worden door iemand die wel betaalt. Volgens de briefschrijvers zouden j verschillende handelaars f van buiten de dekenij zich kandidaat gesteld hebben om mee te doen met de braderij. «Bij gunstig gevolg zou één van hen, wel eens vóór uw winkel kunnen post vatten» zo lezen wij ver der. Na gemeld te heb- ben dat diegene, die wenst aan te sluiten, per soonlijk kontakt kan op nemen met de verant- woordelijke van de deke nij, besluit de brief met de volgende woorden: «Wij durven hopen op een gunstig gevolg». Kommentaar In een kommentaar bij de inhoud van deze brief, Lees verder p. 4 Molenstraat 58-60 9300 AALST Vorig weekeind kwom plots een Keulense delegatie naar Aalst. Een paar Aalsterse vrienden werden bezocht. En wat kregen deze kamavalisten... een prachtige karnaval «medaille». Zoiets gigantisch, op zijn Duits, prachtig van kleuren en schitterend afgewerkt. De voorzitter van de «Fidele Kölner», Dieter Schreiber was nog geen beetje fier op dit kunstwerkje. Het werd de verbroedering tussen Keulen en Aalst. Links de Dom van Keulen, rechts ons aller Belfort. Op de voorgrond twee Duitse kamavalvïerders, enerzijds, links een... blauwe Bisschop. En op wie gelijkt deze bisschop... op Marcel. (Geert) Ludovic Moyersoen (erik) Maandagavond jl. had in de Borse ven Amsterdam, Willemsfonds vlot. Op gelijke brief in de bus. Er r°, .„?,!r .nr8»n",°. pn,s^aar bll Jet nieuwe een eerste vergadering werd trouwens op de Ï£hÏ if a,delln9 van het Wlllem- werd de plaatselijke toe- perskonferentie toegege- ÏÏE?m H0°iüge. i u stand besproken, waerna ven dat de rivaliteit tus- Niet alleen de bestuursleden met hun echtgenoten een werkplan werd opge- sen beide politici de oor- hadden eraan gehouden deze vergadering bij te steld. zaak was van de teloor- wonen, maar ook de erevoorzitter van deze gekende aana van hot Willpm socio-kulturele vereniging, de heer Maurits Andries, Belangrijk hierbij was dat F J was aanwezig. de provinciaal Willems- °nas m net Aalsterse- fonds voorzitter mede- Of de rivaliteit tussen bei- In zijn inleiding wees de aktiviteiten. deelde dat de verpieu- de politici ook op het so- nieuwe voorzitter de heer Zoals de heer Paul Mon- wing in de afdeling Aalst ciale- en het politieke vlak Mark De Jode op de me- saert. Provinciaal voorzit- de steun verzekerd kreeg zal verdwenen zijn, kon dewerking, die hij spon- ter van Oost-Vlaanderen van de heren Willy Van men niet zeggen, maar taan van een aantal men- het op zijn beurt vertolk- Renterghem en Louis de algemene indruk was sen kon krijgen bij zijn te, kadert de huidige ver- Waltniel, beide PVV-par- wel dat er een gunstiqe poging tot het opnieuw in gang zetten van het Willemfonds-afdeling Aalst. Tot deze medewer kers behoren ondermeer de heren Piet Smeyers (ondervoorzitter - pen ningmeester) en Rudy Venneman (sekretaris). Als nieuwe bestuursle den werden de heren Mi chel De Gols, Marc Buys, Antoon Lambrechts en Robert Venneman gekozen. Inhakend op het feit dat men dit jaar aan alle le den van het kuituurfonds een aantal artikels wil be zorgen over de Aalsterse geklasseerde gebouwen, gaf de heer De Jode een korte geschiedenis van de Borse van Amster dam. Dit historisch ge bouw, dat het lokaal wordt van het Willem fonds, viert dit jaar im mers zijn 350 jarig be staan. Vervolgens beken- Sekretaris Mark De Jode schetste de toestand van het Willemsfonds. (Geert) nieuwing te Aalst in de lementsleden. wind ir algemene optie om te ko- Zoals later op de avond blaasde. de de spreker dat het Wil- men tot een goed wer- gemeld werd, werd deze lemfonds de jongste tijd kende, aktieve afdeling in steun verkregen op een 'deologie in Aalst ingedommeld iedere gemeente. Hij vergadering die plaats Uit wat hierboven reeds was, wat niet betekende vond het trouwens had op 30 december geschreven werd, blijkt dat men volledig maktief onrealistisch dat het Wil- 1979- Het doel van het duidelijk welke ideoloqi- gebleven was. Het weg- lemfonds kwasi inaktief Willemfonds was enkel sche strekking het Wil- vaiien van de vroegere zou blijven in de tweede dat beide PW-mandata- lemfonds aankleeft. Dit voorzitter, de heer An- grootste stad van Oost- rissen hun handtekening betekent echter niet dat dries, die voorzitter werd Vlaanderen. zouden zetten onder een deze kulturele vereniging n?,?n T .In,9 »9„0 ve.ren'" vete bnef met de vraa9 tnt niet zou openstaan voor ging in zijn woonplaats aansluiting bij het Wil- mensen met een andere Denderleeuw, zette ech- Volgens de heer Mon- lemfonds. Alle leden van ideologie. ter gedurende enkele ,a- saert verliep het opnieuw de PVV-afdeling Aalst Aan de basis wordt door ren een domper op de op gang trekken van het krijgen trouwens een der- de vereniging wel geop- teerd voor het vrij zijn. De bedoeling is trouwens in de eerste plaats alle grondwettelijke vrijhe den tot uiting te brengen los van elke dogmatiek. In het programma van 1980 staat trouwens de medewerking aan initia tieven van andere vereni gingen ingeschreven. Het feit dat het Willemfonds zich in de eerste plaats richt tot de PVV-leden be tekent niet dat men een enge partijvereniging is of wil worden. Programma Wat het programma van het Willemfonds - Aalst voor 1980 betreft werd door de heer De Jode medegedeeld dat men in de eerste plaats aan alle leden een blaadje wenst te sturen waarin een overzicht gegeven wordt van de voornaamste Aal sterse geklasseerde ge bouwen. Aan dergelijke vulgariserende blaadjes wordt trouwens al een hele tijd gewerkt iri sa menwerking met de stadsarchivaris, de heer Karei Baert. In maart wordt dart een spreekbeurt geprogram meerd door prof. Ver hulst, algemeen voorzit ter van het Willemfonds, terwijl in de maand okto ber een debatavond zou plaatshebben over een aktueel probleem. Het onderwerp hiervan dient nog later vastgesteld te worden. In november zou er dan een rondgang plaatsheb ben langs de Aalsterse geklasseerde gebouwen, dit in funktie van de toe gestuurde blaadjes. In dezelfde maand wordt trouwens ook een alge mene ledenvergadering gepland. Leei verder p. 4

De Voorpost | 1980 | | pagina 1