LEIDER HAD HET WARM Nationale voetbalkompetitie Kwetsuur Lubanski minder erg dan gevreesd «13» K ongeluksgetal voor SC Lokeren? 22 - 18.1.1980 - De Voorpost Voor Lokeren de Troon Voor Waregem de Croon SC Lokeren-Waregem 2-1 Ondanks het vriesweer kreeg men het zondag op Daknam erg warm. Waregem was er tijdens de eerste helft immers in geslaagd om via Hendriks op voorsprong te komen. Een goed georganiseerd Waregem zou deze positie slechts moeizaam prijsgeven. Er was een fel aangevochten gelijk maker van Larsen nodig en een laat doelpunt van Gudjohnsen om de situatie voor de leiders recht te zetten. De roodwitte formatie van trainer Hans Croon, waarvan onberekenbaarheid één der kenmerken is, legde voor de tweede maal in deze kompetitie het vuur aan de Lokerse schenen. Globaal genomen een verdiende verwinning van de leiders tegen een voortreffelijk Waregem in een de staat van het veld in acht genomen aantrekkelijke partij. Door deze overwinning behouden zij twee punten voorsprong op Club Brugge en omzeilden de zoveelste worden door De Schrij ver en ook Dalving, die te laat uit de startblok ken was geschoten, kon niet meer hinderen. De Nederlander schoot pal in de linkerhoek voorbij de andere Nederlander, hard en feilloos. Hoog- enboom was bij deze faze kansloos. Hij moest zijn optreden beperken tot het opvissen van de bal uit zijn netten en het in de richting van de mid dencirkel trappen. Het Keeper De Coninck lost de bal en Larsen scoort nummer een voor Lokeren.(Loke ren-Waregem 2-l)(dm) Waregem, alhoewel tra ger in de opbouw dan Lokeren, was zeker niet met defensieve bedoelin gen naar Daknam geko men. Het zorgde zelfs voor het eerste doelge- vaar. Een doorgebroken Delesie bediende de Ne derlander Hendriks., die Hoogenboom op de kor rel nam. Bob kon de bal nog net tegen het kruis hout tikken. Elven later was het Vliegen die met een vluchtschot voor ge vaar zorgde. Lokeren liet zich bij dit alles niet onbetuigd, maar diende niettemin een kwartier te wachten op het eerste rechtstreekse doelge- vaar. Een één-twee be weging tussen Somers en Dalving bracht de bal tot bij Lu bans ki. De Pool, door zijn gerenom meerde technische kwa liteiten in goede doen op dit hard bevroren veld, maakte er nabij het strafschopgebied een nummertje van en be reikte dan de vrijstaan de Larsen. Preben nam in één tijd over. Een eer ste parade van keeper Dejong bracht redding. Lokeren voetbalde in de ze periode te weinig ze- gedriftig om hun over wicht in doelpunten uit te drukken. Een doel punt kwam er wel, maar dan van rood-witte ma kelij. In de 21ste minuut trapte De Schrijver een lange, die echter in de voeten van Maes terecht kwam. Deze keilde het leder onmiddellijk terug. De snelle Hendriks, die nog even deed denken aan de «Vliegende Hollander» kon niet meer gestuit het zich toen reeds aan zien dat het voor Loke ren erg moeilijk zou worden deze achter stand weg te werken. Waregem opereerde vol vertrouwen vanuit een goed georganiseerde verdediging en met een beweeglijk en terug plooiend middenveld. Delesie, door zijn trainer in het verleden niet zo erg geapprecieerd, speelde op het harde veld erg vaardig en dien de van nabij bewaakt te worden. Rond het halfuur open de een voortreffelijke Lubanski op Verheyen, die van in het straf schopgebied het zijnet trof. Minder voortreffe lijk was de andere Lo kerse spits. Larsen ontlokte bij ieder balbe zit steeds weer deining Larsen duelleert met keeper De Jong Lokeren-Waregem 2-1 )(dm) in het stadion. Door de enen opgehemeld, door de anderen verguisd. Hij was eens te meer het onderwerp van menig verhitte supportersdis- kussie. Keeper Dejong diende voor de rust nog enkele keren te pareren om de nul op het bord te hou den. Bij één van zijn red dingen bezeerde hij zich zodanig dat hij na de rust diende vervangen te worden. Mommens kreeg de bal toegespeeld en bereikte Dardenne. Deze schoot naar doel, maar een gestrekte De jong bracht redding. Bij het neerkomen op de harde grond, kwetste hij zich in de lenden. Zijn vervanging zou in het Waregemse kamp spo ren nalaten. Via een ver dienstelijke Maes kon de Gaverbeek-ploeg voor de rust nog even terugpik- ken, maar zijn vrije trap belandde in de grijpar men van Hoogenboom. Na de rust werd, zoals reeds gemeld doelman Dejong vervangen door de jonge Deconinck. Bij Lokeren kwam Gud johnsen in voor Darden ne, die zich de eerste helft niet had kunnen doorzetten. De IJslander, duidelijk in zijn schik op dit hard bevroren veld, zou meer vaart in de aanval bren gen. Ook Bett, die van zijn kort verblijf in IJs land alleszins een goede aanpassing aan derge lijk veld overhield, zou vooral de tweede helft een sterke partij spelen. Klaarkijkend en vlot be wegend haalde hij de meeste initiatieven naar zich toe. De tweede helft van de leiders zou trou wens kwalitatief een stuk hoger üggen dan de eerste. Het begon reeds in de eerste mi nuut van de herneming. Een laterale voorzet van een opnieuw op peil spe lende Mommens, kon door Gudjohnsen niet voldoende worden be roerd. Even later terug Mommens die aan de haal ging, deze keer konden Larsen en Bett niet.bij de voorzet. Noch tans zou het Waregem zijn dat in deze aanvan- g8minuten nog de beste kans zou krijgen. Weer was het Maes die Hen driks in de vrije ruimte stuurde. Deze tipte voor bij de uitlopende Hoog enboom. Het werd een race tussen De Schrijver en het naar doel lopende leder. Maurice won en kon de bal nog net voor de doellijn ontzetten. Lo keren bleef gespaard van een 0-2 achterstand, maar toch was het de zoveelste waarschu wing. De Lokerse verdediging die mee aan opbouwen dacht, het de gevaarlijke Waregemse spitsen te veel ruimte. Het opruk ken vanuit de verdedi ging wierp evenwel aan vallend vruchten af. ^In de negende minuut im mers stuurde Mommens Bett weg op de zijkant. Deze centerde voor doel, waar Dalving in duel kwam met de ingeko men doelman Deco ninck. Bob kopte de bal tot bij Larsen die in het ledige doel kon afronden (1-1). Fel protest van de Ware gemse zijde, waar men appelleerde voor duw- fout op de keeper. Het mocht evenwel allemaal niet baten en scheids rechter Jourquin wees naar de middenstip. Lo keren zou nu gesterkt door de gelijkmaker, verder gaan aandrin gen. In de 60e minuut beleefde men heel wat geharrewar voor het Waregemse doel. Ver heyen trapte een vrij schop via de keeper op de lat, de weerbotsende bal werd door Gudjohn sen op Deconinck ge kopt en tenslotte plaat ste Somers de bal tegen de staak. Lokeren ging nu nog ze- gedriftiger spelen. Wat ereluk en een kundige in de 79e minuut trapte Larsen een hoekschop. De vrij opgestelde Gud johnsen kon zonder veel moeite inkoppen (2-1). Luc Millecamp8 ontsnapte nog aan een gele beteugeling toen hij in de slotfaze een opruk kende Lubanski bij de trui greep. Voor hem volstond een uitbrander en een vrije trap tegen. Twee minuten voor tijd ontbrak het aan geluk om de beste man op het veld een doelpunt te la ten lukken. Iedereen zou het hem gegund hebben. James Bett knalde ech ter van ver op de lat. De terugkaatsende bal kon door Larsen niet worden ingekopt. Alleszins een wedstrijd waarin het spannend bleef omtrent de uitslag tot het einde. Scoort Waregem 0-2, dan valt het zeer te vre zen dat de leidersploeg nog zou kunnen terug komen. In ieder geval heeft de best voetballen de ploeg de punten ge kregen, ook al had het anders kunnen zijn. Winst en verhes liggen soms dicht bij elkaar. Larsen kan bij de bal, maar zijn poging levert geen gevaar op voor keeper De Jong Waregemse verdedi- Scheidsrechter: Jour- ging, vooral onder im- quin. puls van Saelen en «wit- Toeschouwers: 8.500 te duivel» Luc Mille- De ploegen: camps, hielden Lokeren SC Lokeren: Hoogenbo- nog een tijd van de over- om, Verbruggen, De winningsgoalook al Schrijver, Somers, Bett, werd Deconinck een Mommens, Verheyen, warme entree aangebo- Dardenne, Larsen, Lu- den. Een duel aan de zij- banski. lijn tussen Denorme en SV Waregem: Dejong, Larsen leverde voor bei- Denorme, Saelen, L. Mil- den geel op. We schre- lecamps, Vliegen, M. ven het reeds al te vaak, Millecamps, Michielsen, maar het is onbegrijpe- Hendriks, De Smet, lijk dat een speler als Maes, Delesie. Larsen, met een derge- Vervangingen: lijke waarde voor de 46' Dardenne door Gud- ploeg, steeds weer op johnsen een domme en impulsie- Dejong door Deco- ve manier gele kaarten ninck en bijgevolg schorsin- Doelpunten: gen blijft verzamelen. 21'Hendriks 0-1 Een derde gele kaart hep 54' Larsen 1-1 Delesie op. Hij stopte 79'Gudjohnsen 2-1 met de hand een opruk- Gele kaarten: Larsen, kende Verbruggen. Denorme en Delesie. De Lokerse winning- Robert COREMANS goal kwam er dan toch. Arnor Gudjohnson stelde de leidersplaats van Lokeren veilig Afgelopen zondag werd Wlodek Lubanski, na et voortreffelijke wedstrijd tegen Waregem, geraal aan het kaaksbeen. Zondagavond kon omtrent t aard van de verwonding geen verdere mededeliH gedaan worden. Sommige dagbladen kwamen de mededeling van een gebroken kaaksbeen en voorziene inaktiviteit van ongeveer zes tv eken voc de Pool. Zo'n vaart nam het echter niet en n radiografisch onderzoek op maandag leek de pry nose heel wat gunstiger. Er kan vanaf dinsdag reeds normaal worden p traind. Zijn deelname aan de wedstrijd van volget de zondag op Rocourt komt dus niet in gevaar. Va het Lokers sekretariaat vernamen we ook nog dl alle andere kernspelers normaal konden trainen t er dus zondag, voor de lastige uitwedstrijd op Ft Luik, een beroep kan gedaan worden op alle titulo rissen. R.l Vergote kan niet verhinderen dat Lubanski naar doel kopt (Lokeren-Waregem l-0)(dm) In voetbalmiddens, waar nogal wat bijgeloof huist} past het misschien wel enige feiten en bedenkingeti :u mee te geven omtrent de rol van het cijfer 13 bij SC st' Lokeren. Bij vele mensen heeft het cijfer 13 reedi Pe geen al te beste reputatie en wij vermoeden dat hel, dit ook niet zal krijgen bij de Lokerse supporters na het doorlezen van dit artikel. Sj- Lokeren verloor tot op heden slechts drie keer eri steeds was er op een of andere manier een verboni zb denheid met het cijfer 13. Op het ogenblik dat mei op Club Brugge ging verliezen telde men bij Lokeren J welgeteld 13 punten en had men 13 maal gescoordl v) Tegen Standard werd er opnieuw verlies geleden en - dat was uitgerekend in de 13e kompetitiewedstrijta a' En of dit alles nog niet genoeg was, ging men ooij &e tegen gebuur Beveren in de boot. na 13 gewonnen m' wedstrijden en 13 tegendoelpunten te hebben gel a' ïnkasseerd. ni Toeval of niet, wij gaven U enkel de gegevens er °F laten de bedenkingen en eventuele besluiten over c de wijsheid van onze lezers. In ieder geval wachtel we met spanning af, of we dit lijstje in de toekomt verder moeten aanvullen of afsluiten. De 13e wed strijd van de terugronde houden we alleszins gierig in het oog. Het gaat hier om de thuiswedstrij op 13 april tegen Cercle Brugge... Robert Coreman r,J sp Geen doelpunt voor Wlodek Lubanski: De Coninckj (Lokeren-Waregem 2-l)(dm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22