NTICLIMAX OP HET KIEL FRONTALE BOTSING \lationale voetbalkompetitie 115 -Pol van Genechten: «Dit komt hard aan!» HBS De Voorpost - 18.1.1980 - 23 erschot-SK Beveren 3-0 'eren heeft dit seizoen wellicht nooit slechter eld dan vorige zondag in het koude Beer- jhotstadion. De verwachtingen waren nochtans jiog gespannen. Het heette dat de landskam- icn begonnen was aan een spektakulaire re- inte, terwijl Beerschot in een zware krisis zou Irkeren. Het vertrek van Lozano naar Amerika, I onverwachte trainerswissel, het bekerverlies ;en Brugge en de kwetsuren van Sanon en Van ht waren even zoveel faktoren die een Bevers es lieten vermoeden. Het bevroren veld was rendien een oppertroef voor een meester-tech- ker als Heinz Schönberger. Maar precies de kitse spelmaker verkeerde in een off-day en tijdens de tweede helft zelfs vervangen, t vroeg Beerschot-doelpunt sneed Beveren de i af en de ploeg Waaslanders speelde vanaf t moment als een geslagen ploeg. Het resul- -de in een eerste nederlaag op het Biel sinds pit jaar. Meteen een pandoering die kon tellen. bemoeilijkte de balkon- troles in hoge mate en daar had vooral Beveren last van. De paars-wit ten konden zich daaren tegen snel aanpassen en domineerden volledig het 8pelgebeuren. De enige bezoeker die zich wat kon doorzetten was Fredje Truyens, zodat het niet verwonderlijk was dat precies op zijn knal Tomaszewski met een save moest uitpak ken. Het bleek meteen het enige Beverse inter mezzo in een non-stop Beerschot-show van ma tige kwaliteit. Van Ge- nechten kreeg prompt geel na een fout op Lam bert, welke even later van een niet een tweede doelpunt miste. Hoe flauw het spektakel wel was bewijst het feit dat we tussen de 15e en de 40e minuut niet één boeiende faze konden optekenen. De Beverse aanvallers werden bij zonder goed afge schermd door Van Abbe- uitbleef. Vlak voor de ma^r mikte dan over de scoren beletten, ny en Beloy terwijl Cools rust kwam Truyens bo- dwarsliggervlak daar- het middenveld domi- vendien tweemaal dicht op kon Van Opdorp ten neerde. De Wase defen- bij de gelijkmaker. Eerst koste van een hoekschop sie hield echter goed schakelde hij mooi zijn de Beverse gelegen- stand zodat doel gevaar bewaker Van Opdorp uit heidsrechtsbuiten het Wie na de rust een aan- Falend Beveren 'eren trad weer met trt aan en stond op »ier erg sterk tegen fel gehandicapte ïuisploeg, waarin Paul &mbert na lange afwe- gheid weer werd opge leid. Deze wat vergeten ivaller zou zich, sa- met de Pool Gzil itpoppen tot een van de ifdfiguren uit het jhelde-derby. twee minuten ird een hoog inzenden Lambert door Jas- irs onzorgvuldig weg kopt en Pfaff moest it de vuist Gzil het sco- beletten. Nauwelijks itig sekonden later Jean-Marie evenwel geslagen man. Een .ge ren van Cools en gemeten pass rich- g Gzil veroorzaakten misverstand tussen trs en zijn uitlopen- doelman. Beiden mis- de interceptie en de mocht ongehinderd iluiten (1-0). it hard bevroren veld Knobelde nieuwe Beerschot-bezem was Beveren fataal dringend Beveren had verwacht, kwam bedro gen uit. Beerschot de monstreerde opnieuw een rustige veldmeer- derheid en stelde al gauw de overwinning veilig met de medewer king van Pfaff. Die loste immers een door Co- nincx getrapte hoek schop en Lambert straf te die misser met een droge knal af (2-0). Onmiddellijk daarop redde Jean-Marie een nieuwe poging van Lam bert en zoefde een schot van Gzil millimeters naast de verste paal. Zijn allerslechtste beurt maakte Pfaff echter toen hij op de 56e minuut de alleen doorgebroken Mucher zwaar aanliep, zonder dat scheidsrech ter Schoeters daar een fluitsignaal of een ge kleurde kaart voor over had. Mucher werd grog gy van het veld gedra gen, terwijl het razende publiek zich massaal te gen de Beverse doelman keerde. Na het traditio nele «dikke nek» werd zelfs de naam van Cu- sters gescandeerd. De gemoederen bedaarden ten dele toen de gevelde spits na enkele minuten het spel kon hervatten. In het vijfde kwartier poogde Beveren enigs zins tegen het tij op te roeien. Zo kon Truyens duidelijk de minst slechte bij geel-blauw een verwarde aanval van dichtbij afronden, maar Tomek had een fantasti sche refleks in huis. De rumoerige Truyens kreeg ook nog geel voor banaal protest en knalde nadien een lateraal in zenden van Janssens via een Beerschotvoet in corner. Naar het einde toe moch ten de «mannekens» doen wat ze wilden te gen een geslagen en moedeloos Beveren. De flagrante misser van Er- win Albert die van op enkele meters de bal niet eens door het doelvlak kreeg illustreerde de onmacht van SK. Kon Pfaff nog redding brengen op een loeier van Cools, dan werd de vernedering in de slotse- konden toch voltrokken na een lange ongestoor de rush van Beloy die in Gzil een dankbare af- werker vond (3-0). Na de slag tegen Loke ren en de optimistische nieuwjaarsviering was dit toch wel een hard aankomende anti-cli max. Wil Beveren zijn Europese ambities waar maken, dan zal het te gen Standard beter voor de dag moeten komen. De ploegen: Beerschot: Tomaszews ki, Beloy, Rijlant, De Weerdt, Van Abbeny, Van Opdorp, Cools, Co- nincx, Lambert, Mu cher, Gzil. Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Buyl, Baecke, Hofkens, Schönberger, Cluytens, Truyens, Albert, Jans sens. Vervangingen: 70' Hoebeeck Schönberger Doelpunten: 3' Gzil 1-0 51'Lambert 2-0 90' Gzil 3-0 Gele kaarten: Van Ge nechten en Truyens. Scheidsrechter: Schoe ters. Toeschouwers: 8.000. Herwig STAES ï.p.v. 7c r" IS1 Het was muisstil in de Beverse kleedkamer na de ,en zware nederlaag op het Kiel. Verschillende spelers gd staarden uitdrukkingsloos voor zich uit, niet begrij pend hoe ze zo'n barslechte prestatie hadden kunnen leveren. Bij de beide trainers kon er nog een profijtig glimlachje af, maar ontroostbaar leek wel ouder domsdeken Van Genechten. Voor Pol, die wellicht zijn laatste wedstrijd in het hem zo vertrouwde Beerschot-stadion speelde, bleek de afstraffing moei lijk te verteren: Dit komt heel hard aan voor mij. Niet alleen omdat deze wedstrijd voor mij een bijzondere geladenheid had, maar vooral omdat nu al de vruchten van de voorbije weken verloren zijn gegaan. Er was niet de minste inzet bij ons. De meeste spelers liepen er zo maar tussen, alsof het hen allemaal niets kon schelen, hoewel dat natuurlijk niet zo was. Onbegrijpelijk!Pol bleef triestig alleen op zijn bank achter, hoofdschuddend, niet begrij pend. Trainer Goethals van zijn kant zocht niet naar verontschuldigingen: Het is waar dat we ons bij zonder slecht aan de toestand van het veld hebben aangepast, en tegenslag hadden met die twee domme doelpunten vroeg in iedere helft. Dat verklaart echter niet deze uiterst zwakke prestatie. Zelfs de cijfers zijn niet overdreven. Buyl heeft met weinig spelers zoveel last gehad als met de ongrijpbare Gzil, voor mij de beste man op hef veld. Ook Lambert viel erg op, maar dan eerder op het vlak van de inzet dan de pure klasse. Weet je dat het juist drie maanden geleden is dat we nog verloren! Op 13 oktober van vorig jaar gingen we op Anderlecht onverdiend de boot in. Sindsdien speelden we elf wedstrijden zonder nederlaag, negen voor de kom petitie en twee bekermatchen. Toen we de bekerloting ter sprake brachten repli keerde Robert berustend dat er toch niets aan te verhelpen was. Uiteraard betekende Club Brugge als tegenstander en de vastgestelde volgorde van spelen een slechte zaak. We kunnen enkel hopen dat zo'n bekerwedstrijd helemaal anders verloopt dan een normaal treffen en dat onze spelers uiterst gemoti veerd die dubbele opdracht zullen aanpakken besloot Beverens technisch direkteur. De meeste belangstelling van de persmensen ging wel naar Jean-Marie Pfaff, die er uiterlijk zeer ontspan nen bij zat. Natuurlijk kwam vooral het incident met Mucher ter sprake: Die botsing was echt niet vrijwillig. Ik kwam uitgelopen en kon hem niet meer ontwijken. Daarbij heb ik hem wel behoorlijk goed geraakt. Men is hier blijkbaar wel vergeten dat diezelfde Mucher mij vorig jaar hier ook te pakken bad, het begin van een echte lijdensweg voor mij. Jean-Marie. meende ook dat het vroege openings doelpunt Beveren de adem had afgesneden, zodat de ploeg nooit tot zichzelf kwam. En toen we over Brugge begonnen slaakte de ex-Gouden Schoen tweemaal een diepe zucht. Veelzeggend! H.S. VOORVERKOOP BEVEREN-STANDARD Voor de wedstrijd SK Beveren-Standard Luik is opnieuw een voorverkoop van toegangskaartjes georganiseerd. Op zaterdag 19 en zondag 20 januari, telkens van 10 tot 12 uur, zullen de loketten aan de Freethiel open zijn. Ook in de lokalen van de supportersverenigingen zijn tickets te koop.(hs) Deze faze gaat de botsing Van den Bossche-Heremans vooraf'.(Willebroek-Lede 2- 1) Willebroek - Jong Lede 2-1 kontakten werden harder en veelvuldiger. Rond het Toen na het halfuur de Leedse doelman Van den Bossche terrein en °P de tribune willens nillens zijn doelgebied diende te verlaten om de wefd doelman Van den doorgebroken Hermans te stuiten, kwam het even voor Bossche het mikpunt, en de het strafschopgebied tot een frontale botsing. De lokale opgehitste supporters gin- voorspeler werd hierbij in de lenden geraakt en kwam gen met elkaar in de clinch, zwaar op het hoofd terecht. De gevolgen van deze Lede poogde nog wel met botsing noodzaakten de overbrenging van de speler naar enkele snelle kombinaties het ziekenhuis, waar naast een nogal zware hersenschud- de beslissing af te dwingen, ding ook ribkwetsuren werden vastgesteld. Bij een van deze goed uit gebalanceerde aanvallen De botsing had tot gevolg dat Roger Van den Bos sche het bij de plaatselijke aanhang verkorven had. Door de wedstrijd heen werd hij uitgejouwd en zelfs bedreigd. Van den Bossche was na afloop ten- zeerste onder de indruk van het voorval «de toe stand van het terrein heeft gewild dat we in botsing zijn gekomen, speler Her- lemans is in het kontakt gevallen en op zijn hoofd terecht gekomen, ik heb hem zeker niet willen kwet sen, gelieve naar zijn toe stand te informeren» waren zijn eerste woorden aan het einde van de wedstrijd. Ook de scheidsrechter van dienst was van oordeel dat de gevolgen van de frontale botsing vooral te wijten wa ren aan de abnormale toe stand van het terrein. Hoe ook, de wedstrijd kreeg er plots een ander uitzicht door. Jong Lede was vrij goed gestart en se speler tegemoet te lo pen. Dat Roger de speler vrijwillig zou hebben ge kwetst. is eenvoudig uitge sloten. Hij bleek na afloop trouwens fel onder de in druk van het gebeurde. Verder kwam Lede vrij verzwakt aan de start; Mees en Bombeke waren afwezig als gevolg van kwetsuren, en in extremis inzenden van Van wercl Uytenhove knap voor moest ook in de vervanging Herp oordeelkundig voor- doel gebracht, maar be- bij Van den Bossche stuur- sloot te zwak zodat een in de. Een doelpunt dat er fluks teruggekomen verde- volgens klubleider Robert diger redde. Zowat tien mi- De Smedt nooit had mogen nuten voor tijd kreeg Oos- van Roland De Winne wor den voorzien, die als gevolg van de doktersstaking met extra wachtdienst werd be last in het militair hospitaal •V Een prangende faze voor het doel van Lede (Willebroek-Lede 2-1 Franky Heremans en doelman Van den Bossche Lede) botsten frontaal. De ref moest bedarend optreden (Willebroek-Lede 2-1) komen, indien iedereen terlinck het leder tegen de te Brussel. Gezien ook bleek de teugels flink in zich naar behoren van zijn arm aangeschoten en de Delmulle onbeschikbaar handen te hebben. Het opdracht had gekweten, strafschop die zulks tot ge- blijft, dienden zowat alle bleef ook beheerst verder Jong Lede bleef vooral op volg had, werd door Van reserves aangesproken, voetballen nadat De Smet de counter bijzonder ge- Herp feilloos omgezet. Droesaert, Kino en Gerrit vaarlijk, zodat doelman De Jong Lede zette zich in de De Winne kwamen-de ga- Buyser gelegenheid kreeg slotfaze nog eens extra ten vullen, en wat dan toch zijn paraatheid te tonen, schrap en Willebroek dien- belangrijk is, deze invallers Toen Herremans even voor de fel op de tanden te bij- hebben zich flink aange- het halfuur tekort op zijn ten om de gelijkmaker te past. Een puntendeling wa- doelman terugspeelde was voorkomen. Doelman De re een meer juistere weer- Kino bij de pinken. Hij Buyser mocht hiervoor best gave geweest». Door deze onderschepte de voorzet en worden gekomplimen- uitnederlaag bij Willebroek knalde beheerst binnen, teerd. verliest Lede nu voeling De wedstrijd kon opnieuw Voor Jong Lede betekent met de top. Misschien zul- beginnen. zulks 0 op 4, precies geen len de leerlingen van Roger Incident resultaat om op te boffen. Mergeay het resterend pro- Enkele minuten later dien- Robert De Smedt vond het gramma nu in een rustigere de Roger Van den Bossche wel jammer dat een straf- sfeer kunnen afwerken, de doorgebroken Herre- schop over winst en verlies wat wel bevorderlijk kan mans tegemoet te gaan. moest beslissen «Een ge- zijn, nu precies de moei- Het kwam tot een frontale lijkspel zou zeker beide botsing met de gevolgen partijen hebben bevredigd, die we kennen. Vanaf dit In verband met de botsing ogenblik werd naar ev.n wens ik te stellen dat Roger haal ander voetbal overge- Van den Bossche niets an- schakeld. Iedereen ging zo- ders te doen stond dan de wat iedereen zoeken, de doorgebroken Willebroek- ljikste periode van de kom petitie voor de boeg ligt. Hoe ook, voor de volgende wedstrijd, aan huis tegen Marchienne, wordt alvast een zege in uitzicht gesteld. C.V.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23