BEDDING HARDE DOBBER VOOR GEORGES HEYLENS, )0CH GEEN ONMOGELIJKE OPGAVE ERDE NEDERLAAG Nationale voetbalkompetitie VOETBALUITSLAGEN De Voorpost - 18.1.1980 - 25 ER IS GEEN ZOUT GENOEG rj IN MIJN AJUINSOEP Lokeren - Waregem 2-1 Beerschot - Beveren 3-0 Eendracht Aalst - La Louvière 1-1 SK Sint-Niklaas - VK Mechelen 1-1 Willebroek - Jong Lede 2-1 Bergen - Eendracht Zele 2-0 Kemzeke - Hamme 1-4 KAV Dendermonde - Gandasparta 1-1 FC Denderleeuw - SK Aalst 2-0 FC Ronse - Lokerse 4-1 Brakel - SK Lebbeke 0-0 St. Gillis Waas - SL Houtem 0-0 Robur - Sint-Pauwels 3-4 Vrasene - Standaard Wetteren 2-1 Appelterre - Baasrode 4-2 Winnik - Oudegem 1-2 Nieuwerkerken - Buggenhout 0-1 Wieze - Thor Meldert 0-0 Wilskracht Moorsel - Vlierzele 1-2 Eendracht Meldert - K.rksken 1-0 Meerbeke - Hofstade 1-1 Mere - Erpe 1-2 Schellebelle - Eendracht Sint Gillis 0-4 Stekene - Sinaai 1-3 Bazel - Melle 3-0 Kruibeke - VV Merelbeke 0-1 Melsele - Meulestede 0-0 Hoogeinde - Waasmunster 0-1 Klinge - Grembergen 1-0 Val. Overmere - Dyn. Beervelede 0-1 Mariakerke - SK Overmere 0-2 Aaigem - Heldergem 0-3 Serskamp - Oordegem 4-2 Smetlede - Bambrugge 1-1 Wichelen - Boonwijk 0-2 Opdorp - Berlare 0-2 Doggen - Gijzegem 0-5 Lutterzele - Appels 3-0 Schoonaarde - Schr. Moorsel 0-0 Meerdonk - Wachtebeke 0-1 Haasdonk - Straatje Stekene 4-0 Eksaarde - Moerbeke 1-1 Sombeke - Rupelmonde 1-2 Heikant Zele - White Boys 1-1 ndrachtsupporters vorige zondag weerzoals weleer! rgen - Eendr. Zele 2-0 vierpuntenkamp tegen Bergen werd verloren, doch idracht was niet onverdienstelijk. Immers voor de statie van de tweede helft verdiende de rood-zwart Natie onvoorwaardelijk één punt. waarde van de tegenstander uit Henegouwen voor en publiek mag niet onderschat worden, want Fairon zijn maats verloren nog niet aan huis en onder de liezers moet leider Oudenaarde geciteerd worden. de laatste tijd verkeer- de Waaltjes in een wei- produktieve bui, want ert 18 november werd enkel doelpunt ge- ord en de Zeelse aan- 'g hoopte dat deze fak- nu ook in het voordeel de gasten zou spelen, it is falikant uitgevallen zoals verleden seizoen, 'en Eendracht er de eer nederlaag leed, kon Pa- lotte iets meer dan tc- andere tegen- stander. Moeilgke aanpassing Bergen scheen zich beter te kunnen aanpassen aan de keiharde toestand van het veld. Inzonderheid in de loop van de eerste 45 minu ten bewogen de gastheren zich gemakkelijker op de bevroren grasmat. Bij Zele had gans de formatie en inzonderheid Jhon Coles het moeilijk om de even wichtige draai te vinden. Kesteleyn opereerde echter log en speelde zoals tegen A.S. Oostende onder de maat. Voor acht dagen (wachtdienst) en nu (leger- oefeningen) verscheen hij niet honderd procent fit tussen de lijnen. De verdediging scheen ech ter de situatie meester te zullen blijven. Het was vooral Lambrecht. die vroegtijdig De Decker tot een ultieme tussenkomst verplichtte bij een gevaar lijke terugspeelbal. Fatale laatste minuut Voor de zoveelste keer van het seizoen kreeg Zele de genadeslag in de laatste se- konden van iedere speel- helft. Immers wanneer de reglementaire 45 minuten waren verstreken zou Pa- ternotte bij de zesde hoek schop, die Bergen in de eerste helft afdwong de bal doen afwijken en De De cker, die op het verkeerde been stond, kansloos ver slaan. Lambrecht de grote uit blinker De verzorger van Een dracht had na de wedstrijd bijna geen pleisters genoeg om Oswald te verzorgen. Deze had zich met hart en ziel ingezet in een voor hem ongewone opdracht. Maes, afwezig wegens kwetsuur, werd vervangen door Hulders, die aanvan kelijk in het middenveld optrad. Na de hervatting werd Lambrecht met een nieuwe opdracht bedeeld en kon zich uitleven tussen de lijnen. De aanvallende mikrobe waarmee Oswald is besmet stuurde hem steeds in de aanval, waarin de kersverse voorspeler de verdediging van Bergen be stendig onder druk zette. Hier had de gepromoveer de verdediger onkans en vooral toen de spelleider de bal buiten de fatale recht hoek legde toen Lambrecht zeker drie meter in het strafschopgebied werdge- maaid. Naast deze tegen slag konden Van Wambe- ke. Cooreman, Abbeel en Kesteleyn de goede rich ting niet vinden. Hiermede zouden de verdiensten van de Zeienaars voor hun aan vallende tweede helft be paald tot hun recht geko men zijn. Vermelden we nog, dat Steeman insprong voor Hulders terwijl eenieder de vervanging van Kesteleyn had verwacht. Zondag komt leider Oude naarde op bezoek, zodat voor de Eendrachters een uiterst zware taak in het verschiet ligt. Zal de selek- tie Lambrecht in aanvallen de opdracht een nieuwe kans geven om onder zijn impuls voor de verrassing van de maand januari te zorgen? B. indracht Aalst - La Louvère 1-1 indracht fi I Aalst heeft zondag tegen La Louvière één intje te weinig gehaald. Voor het eerst sinds lange (I echter klopte binnen de muren van het Pierre irnelisstadion opnieuw het warme Eendrachthart. it moet Frans Daeleman, voorzitter van de iisterse klub, beslist plezier hebben gedaan dat moeilijke Aalstenaars weer eens geestdriftig het >ude «lendracht! lendracht! lendracht!» skan- «rden. Ier dan 3000 toeschouwers voor een ploeg die or velen al ten dode opgeschreven is, dat wil toch It zeggen... Jcht men er in Aalst nu misschien naar derde ■|t nog eens inslagen klasse zou tuimelen... »r te stoten tot de elite Zover zijn we gelukkig P voetballend België, nog niet. n zou het klein stadion Zondag waren we tege- J de veertien dagen tot jpe nok gevuld zijn! glipt, blij omdat het publiek blijkbaar had be grepen, dat de spelers in de huidige omstandig heden de steun nodig heeft van èl haar aan hangers. Er werd geroepen, aan gemoedigd, men juichte het enige goaltje van de witzwarten toe alsof er een kampioenschap mee gewonnen werd. Nochtans was het kijk stuk niet van aard om de ijzige vrieskou uit de kleren te doen verdwij nen. cennia tot dergelijk laag peil afgedaald, dat het eigenlijk wel verwonder lijk is dat er nog zoveel mensen bereid gevonden worden om er hun lieve centen voor af te dokken Vroeger was het moge lijk om met gerust ge moed een namiddag of een avond door te bren gen met goedkoop sport- genot, tegenwoordig wordt het spektakel duur betaald en is het bekij ken dikwijls helemaal niet waard. Tenzij men natuurlijk en- Georges Heylens als kersverse trainer van Eendracht, Jean Corne- lis als kandidaat-redden de-engel van het zwal pende La Louvière. Twee kollega's en eks- klubgenoten, twee totaal verschillende karakters. Deze twee mannen heb ben elk op hun eigen manier een stuk geschie denis van ons nationaal voetbal geschreven. Heylens, Cornelis. En onze Trappeniers... Jongens, was dèt een heerlijke tijd! is de vroegere |sterse mentaliteit ge lven? ;t, dat zichzelf te- „it de eerste karnaval- ^d van het land noemt, mèft veel van zijn vroe- III typisch karakter ver- ajuinen zijn veel llanderd. is inderdaad heel wat de eenvoudige, volk- aard verdwenen tus- Mijl beek en de Zout- aat poort. k aan het H. Hart is duidelijk merkbaar, goedlachse, spotzie- Aalstenaar heeft een indige gedaantever- iseling ondergaan. Hij nog moeilijk om izelf lachen. Bij het tuur van Eendracht st zijn er buiten de rouwde kern van Een- :hters In hart en en een aantal men- die denken dat de er Is voor hen, en omgekeerd... ts is mede één van de Ie baken van de huidige aise. In is spijtig voor een man als voorzitter leman, die Eendracht nkeie jaren tijds heeft aneerd, dat zijn klub Stassin moest op al zijn kunnen een beroep doen om dit schot van Maerevoet in hoekschop te duwen.(E. Aalst - La Louvière)(geert) HET EERSTE AJUINENRECEPT VAN GEORGES HEYLENS WAS TE LEKKER VOOR DE HONGERIGE WOLVEN lijk triest en blij. Triest omdat een kost baar puntje aan Een dracht Aalst was ont- Het huidige intimidatie voetbal zet zich ongena dig door. Sport is de jongste de- de tpannen toekijken Georges Heylens i niet erg gerust in.(geert) kei op sensatie en agres siviteit is gesteld of «modern» voetbal slno- niem zou noemen voor boksen... Heylens en Cornells Maar kom, misschien betert het allemaal nog wel eens en dat Is wat de ware sportliefhebber toch uit gans zijn hart verlangt. Zoals het enkele jaren geleden nog was, toen mensen als Heylens en Cornelis nog voetbal den. Niet zo heel erg lang geleden eigenlijk. En toch. Zondag werden die man nen met elkaar gekon- fronteerd. Zij stonden tegenover elkaar als trainers, ieder voor zich met de opdracht hun klub van de degradatie te redden. nog Toen was voetbal een avontuur. En Anderlecht, hun klub, een begrip in het Euro pees voetbal. Georges en Jean zijn zpals wij een stukje ouder geworden en heb ben, hoe kan het ook anders, flink wat van hun illusies verloren. Er smeult nostalgie naar dat voetbal van vroeger in ieder van ons. Het ligt al zo eindeloos ver achter ons, soms is het of het nooit heeft bestaan... Georges Heylens heeft vertrouwen in zijn spe lers Wij hebben met Heylens en Cornelis gesproken en zij hebben ons god dank wat nieuwe hoop gegeven. Die twee heb ben het zélf meegemaakt en zij kunnen spreken met kennis van zaken. Twee voetballers die een schitterend interna tionale loopbaan hebben opgebouwd en die het nog niet over hun hart hebben gekregen uit het voetbalwereldje te stap pen. Wie met hen praat, ver geet het modern voetbal, vergeet al die mensen, die denken dat ze er wat van kennen, maar die helaas slechts met de sport begaan zijn omdat zij er zelf op één of andere wijze baat bij vinden. Kijken we even naar A.A. Gent, dat op eigentijdse wijze vecht om de titel van kampioen te ver overen en waarschijnlijk ook het pleit zullen win nen. Tot vreugde van hun supporters, dat spreekt vanzelf. •Vandaag blijft het om het even op welke wijze men sport «glorie» oogst. Er wordt met miljoenen gegoocheld en de ak- teurs dansen gedwee naar. de pijpen van de geldschieters. Geld is kleur- en reuk loos, maar er wordt alles aan gedaan om het toch maarte hebben... Dus. De voetbalfan is daar natuurlijk weinig mee gebaat. Zondagavond gaat hij het stadion uit, kaart nog wat nog over wat hij gezien of niet gezien heeft en hij wil het in de meeste gevallen ook zo spoedig mogelijk verge ten. «Behoort de sport voor goed tot het verleden?» vraagt hij zich soms af. Hadden de Aalsterse supporters zondag na de wedstrijd hun nieuwe trainer bezig gehoord, zij zouden hun gezicht in een ontspannen fooi hebben getrokken. Want Georges Heylens sprak zijn oprecht vertrouwen uit in zijn spelers en zijn onverhalen bewondering voor het jong talent dat er aanwezig is. Hij beschikt over een mengeling van ervaren voetballers en talentrijke jongeren. Zijn er trouwens veel klubs die zoveel goede voetballers hebben voortgebracht als Een dracht Aalst? Nu staan ze opnieuw paraat om het waar te maken. In Aalst heeft men dit de 13e januari begrepen. Georges Heylens is de nieuwe trainer, geen wonderman zoals hij zelf beweert. Maar wél iemand met een hart voor voetbal, geen robot of een ander soort automaat. En al wordt het een harde dobber voor Geor ges, wij geven hem een grote kans om het wéér te maken en het ganse Eendrachtlegioen duimt voor hem! Cyriel Temmerman Het gelijkstellend goaltje van de Ajuinen Louvière 1-1geert) de maak (Eendracht Aalst-La

De Voorpost | 1980 | | pagina 25