HET KON BETER VIJF MATCHEN ZONDER NEDERLAAG ZONDER PARDON M 0WN-G0AL, BUITENSPELDOELPUNT EN STRAFSCHOPPEN SAKKERSE VERHAEVERT LEBBEKE PAKT PUNT IN BRAKEL JA Kijk op 1e Provinciale WBÊÊBti i'- ■üsl OPGETOGEN TRAINER MEERSMAN «HET WAS DENDEREND» 26- 18.1.1980-De Voorpost Brakel - S.K. Lebbeke 0-0 Zij het niet met rasse schre den, dan is het toch duide lijk dat S.K. Lebbeke zijn plaats in de algemene rang schikking aan het verstevi gen is. De laatste vijf wed strijden werd er niet meer verloren. Bovendien is de sfeer zoals het hoort, en dat is dan toch wel hoopvol voor het verder verloop van de kompetitie. Reden om een paniekstemming te ontketenen, heeft S.K. Lebbeke niet. Wellicht zal het verplicht zijn te knok ken tot op de eindstreep. Dat komt omdat heel wat ploegen in de hoogste pro vinciale afdeling blijkbaar aan mekaar gewaagd zijn. Bekijk je het klassement dan stel je onmiddellijk vast dat het een aaneen schakeling van ploegen is en dat er vrijwel geen kloof te bespeuren valt. Een der gelijk verloop van een kompetitie is evenwel niet aangenaam voor verschei dene klubs. Men is nu iede re zondag verplicht punten te winnen. Wie twee keer na mekaar verliest, arri veert in de degradatiezone. Die kuil schijnt dit seizoen breder te zijn. Dat komt omdat onze Oostvlaamse vertegenwoordigers in de vierde klasse het verre van schitterend doen en de si tuatie van die aard is dat er uit de hoogste provinciale afdeling wel eens drie ploe gen naar lagere regionen zouden kunnen buitelen. Op het ogenblik mag men stellen dat dit zelfs quasi zeker is. In Lebbeke is men zich van een dergelijk ge vaar bewust. Het stelt zich daarom als doel in gelijk welke omstandigheden en om het even met welke sportieve middelen, punten te winnen. In Brakel liep het defensief van stapel. Erg aantrekkelijk is een dergelijk voetbalvertoon niet, maar niemand mag het de Lebbekenaars ten kwade stellen, dat ze op die SK Lebbeke-voorzitter De Visscher bekijkt de toe komst van zijn klub door een roze bril.(c) manier pogen hun punten totaal aan te dikken. Tegen het toch niet te onderschat ten F.C. Brakel is dat ge lukt. Bovendien werd dat resultaat behaald met een gehandicapte ploeg vermits Bougalem (spierscheu- ring), De Waegeneer (geel) en Van Doorselaer (nog niet fit) niet van de partij waren. Lebbeke krijgt zon dag Wetteren op bezoek. Dat is een ploeg die nog •twee punten minder verza melde dan de ploeg van trainer Peeters. Blauwwit mag verwachten dat de Wetteraars met eenzelfde doelstelling van stapel zul len lopen als waarmee blauwwit zelf verleden zon dag naar Brakel is getogen. Dit wil zeggen dat het er allicht bikkelhard zal aan toegaan en dat doelpunten scoren zeker niet de ge makkelijkste opdracht zal zijn. Wetteren, nog in slechtere papieren, zal po gen alles op alles te zetten om de halve inzet (of meer) te winnen op het Konkel- goed. Dat men in Lebbeke maar flink uit de doppen kijkt. Verlies in deze om standigheden op eigen veld is dodelijk. Kemzeke - Hamme 1-4 De derby tussen Kemzeke en Hamme is in feite uitge lopen op een one-manshow vanwege de bezoekers die gedurende praktisch de ganse wedstrijdduur domi neerden. Het hard doch goed bespeelbaar terrein Bet de bezoekende tech nisch sterkere ploeg toe de bal feilloos rond te spelen. Dit resulteerde in de twee de minuut reeds in een doelpunt via Maes, nadat De Malsche in een schou der aan schouder-duel met Bonte aan het langste eind trok en de vrijstaande Ru dy de kans gaf om de ope ningstreffer op zijn naam te brengen. Hamme bleef de aanvalstrom luiden, doch acties van De Beule en Vermeir mistten de goede richting. Rond de 25e mi nuut werd het 0-2, weer een doelpunt getekend Ru dy Maes, wat zijn totaal op zestien brengt. Thuisdoel- man Rodrigo diende nog enkele malen op z'n klasse beroep te doen om de be zoekende voorsprong niet hoger te doen oplopen. Zo stopte hij een schot van Eddy De Malsche om na dien een actie Maes-Schud- dinck onschadelijk te ma ken. Het laatste kwartier waren er voor de thuis ploeg enkele scorekansen doch Dirk Roelandt kreeg de bal niet in de goede richting, en het schot van Bert Van Hecke werd door De Paepe knap uit de rech terbenedenhoek gehaald. Bij rust werd bij Kemzeke Goossens erin gebracht ter vervanging van Raoul De Roeck. Hamme daarente gen hield het bij zijn aan- vangsopstelling en waarom niet. De aanvalsgolven wa ren niet te stuiten. Luk Schuddinck, wel de meest klasrijke «schudde» enkele staaltjes uit zijn kleine be nen, genoeg om de Ham- me-aanhang in euforie te brengen. Kemzeke speelde en liet spelen, zelf enkele kansen creërend via Stre- meersch en Goossens, doch zonder resultaat. Hamme- kapitein Van Buyten trapte een kwartier van het einde nummer drie voorbij Ro drigo en nadat een gekwet ste Maes door Seghers was vervangen maakte Paul Vermeir er 0-4 van. Pas in de slotseconden kon Dirk Roelandt op pas van Mar cel Ongena de Kemzeekse eer redden. Lin.' De ploegen: Kemzeke: Rodrigo - Van der Staal - Ysewijn - K. Van Hecke - Bonte - Onge na - Van Hecke B. - De Roeck (46' Goossens) - Emans - Stremersch en Roelandt. Hamme: De Paepe - Van Praet - Joos - Verbustel - De Malsche M. - Van Buy ten - Vermeir - De Beule f Maes (78' Seghers) - De| Malsche E. - Schuddinck. Scheidsrechter: Firmin La-[„ vent (onberispelijk) Toeschouwers: 1000 Gele kaarten: geen Rode kaarten: geen. LINl Vermeir (Hamme) scoort uit deze nogal verwarde faze (Kemzeke-VW Hamme l-4)(dw) F.C. Ronse - Lokerse S.V. 4-1 Lokerse S.V. lag niet aan het feest te Ronse. De Lokerse rood-witte-n konden nochtans over Etienne Everaert beschikken voor deze generale repetitie voor de topper van a.s. zondag tegen leider Denderhoutem. Maar die generale repetitie is een flop van formaat geworden. De Lokeraars speelden nochtans een voortreffelijke wed strijd maar een own-goal en een paar ingrepen van de scheidsrechter sloegen de bezoekers alle winstkansen uit handen. Bovendien bleek het nog maar eens dat S.V. toch enorm veel nodig heeft om tot scoren te komen. De studieronde lag in het Lagache-park nauwelijks achter de rug toen voor stopper Claude Van Bocx- laer een inzenden verkeerd op de slof nam en met een magistraal schot zijn eigen doelman vloerde. Een be zwarende start voor Loker se dat enige moeite had om deze opstopper te verwer ken. Maar veel tijd om zich te herstellen kregen de rood-witten niet..Op de 20' glipten twee lokale aanval lers door de Lokerse bui- tenspelval, met een laatste tik voorwaarts werd ook doelman Van den Bogaert uitgeschakeld zodat Lejeu- ne zonder problemen kon scoren. Maar meteen had men te maken met een co py-book buitenspeldoel- punt. Niet voor de scheids rechter en Lokerse stond met 2-0 in het krijt. Kort voor de rust liet de scheids rechter nogmaals een dui delijk buitenspel onbe straft, doelman Van den Bogaert bracht de lokale aanvaller uit evenwicht en Janssens liet zich niet pra men om de strafschop om te zetten. Wel een bijzon der zwaar verdikt voor Lo kerse dat met Everaert in het middenveld nochtans vlot meedraaide. Maar bij Lokerse werden de kansen onbenut gelaten. Zelfs toen Forceville alleen voor de lokale doelman verscheen, slaagde hij er niet in te milderen. Aan de rust bleef Schatte- man in de kleedkamers, Everaert werd terug flank- verdediger terwijl met Marchand een derde spits in het veld kwam. De rood- witten slaagden er wel in om Ronse regelmatig in de verdrukking te spelen, maar toen Denaert alleen voor doelman Van der Gucht verscheen kon ook hij niet afronden. Wel kreeg Lokerse nog een strafschop toegewezen maar De Caluwé slaagde er zelfs niet in die unieke gele genheid in een doelpunt om te buigen. Aan de over kant zette Janssens wel een tweede strafschop voor Ronse om toen Everaert nodeloos een lokale aan valler gepakt had in de fa tale zone. Uiteindelijk zou Forceville er wel in slagen om de Lokerse eer te red den op aangeven van Mar chand. Een magere troost voor de rood-witten die meteen 7 punten achter lig gen op Denderhoutem. Dat Denderhoutem moet zondag alleszins in het ver lies gespeeld worden wil men een waterkansje op de titel veilig stellen. Lokerse speelde met: Van den Bo- .gaert, Van Rumst, Ott, Van Bocxlaer, Schatteman, (46' Marchand), Everaert, Dupont, Forceville, De Ca luwé, Kint en Denaert. WVL Het gaat -goed met V.W. Hamme. Het wordt zelfs nog beter, van week tot week. Wat de Wuitens in Kemzeke lieten zien was van aard om zelfs de groot ste pessimisten van mening te doen veranderen. Een homogeen elftal overklast- te daar een ploeg die men zeker niet tot de slechtste van de reeks mag rekenen. Vooral het eerste half uur was denderend. Spectacu lair zelfs. Ondanks de vriestemperaturen hebben naar schatting duizend meegereisde Hamse sup porters zich voldoende kunnen opwarmen aan hetgeen hun poulains bin nen de krijtlijnen pre steerden. Trainer Willy Meersman heeft sedert hij het roer bij de blauwzwarten in handen heeft meermaals reden ge- ,had om tevreden te zijn. In zo een ploeg waar de vriendschap schering en in slag is zou je het allicht voor minder. Ook na de prima verrichting in Kem zeke stak de oefenmeester zijn tevredenheid niet onder stoelen of banken. «We hebben geloof ik in het eerste halfuur besten dig in balbezit geweest. Weet je dat onze doelman slechts op de tweeëndertig ste minuut een eerste maal diende in te grijpen. Hij zal allicht onze enige speler ge weest zijn die voelde hoe laag de termometer wel wees. Wanneer je zo meer dan een halfuur in voetbal plunje werkloos moet toe kijken weet je zeker hoe hard het wel vriest en hoe zuur de wind je in het aan gezicht blaast. Maar voor hem moet het dan toch wel hartversterkend geweest zijn toen hij zijn collega's veldspelers zo een daveren de prestatie zag wegge ven.» In dat eerste halfuur waren er ook twee Hamse doelpunten gevallen. Een eerste kwam tot stand na een laterale voorzet van Eddy De Malsche die via Rudy Maes in doel werd gedeponeerd. Hier willen we dan toch wel eventjes een bemerking maken aan het adres van diegenen die zeggen dat Eddy De Mal sche* dit seizoen maar wei nig doelpunten scoort. Moesten we hier die vol treffers op een rijtje heb ben geplaatst die door de I Iamsc midvoor werden aangebracht, dan zou men toch wel tot een indruk wekkend lijstje komen. In hoeveel voorafgaandelijke akties die tot doelpunten leiden is de werklustige De Malsche niet betrokken? Bovendien is hij één van de meest beweeglijke mid- voors die we dit seizoen in de hoogste provinciale af deling al aan het werk za gen. Dit dan gewoon ter opmerking aan diegenen die alleen maar zien wie de doelpunten scoort en ver geet wie het voorbereiden de, en doorgaans wel moei lijkste werk verricht. Hier mee willen we zeker geen afbreuk doen aan de au teurs van de doelpunten. Integendeel zelfs. Eén van die auteurs die dit seizoen in de meest gunstige zin van zich lieten spreken was Rudy Maes. Hij nam doel punt nummer twee voor zijn rekening nadat de weg voor hem door een bedrij vige Schuddinck was vrijge maakt. Na de kampwisse ling verhoogde kapitein Van Buyten de stand. Zijn voorbeeld zou later ge volgd worden door Paul Vermeir die blijkbaar op nieuw de grote forme te pakken heeft. .Door deze winst is V.W. evenwel geen stap dichter geraakt in het algemeen klassement. Tot groot ongenoegen van de Ham- menaars blijft ook Dender houtem winnen, zij het de ze keer slechts met de kleinste cijfers. Opvallend was dat de bezoekers zich beter wisten aan te passen neg vuil aan het hard bevroren te brc rein dan de lokalen. «K< «We hadden er ons c voorzien en trainden reeó met een aangepast schoe geei sel» gaf trainer Meersmi yra hierop als uitleg. «We hat zegt den ons aan dergelijk Star weersomstandigheden ve een wacht» (Wellicht houdt fwe Hamse trainer wel rek peni ning met onze weersvoq oud spelling die op de frontpt hoel gina van De Voorpostj citro editie Dendermonde ve schijnt, en waarin streng vriezend weer aangekondigd). Hoe dan ook. V.W. Haji me heeft ook het jaar 19J in de meest gunstige ingezet. Zondag ontva het F.C. Brakel op zijn t rein. Een gemakkelijke o' gave wordt dat allicht nii Maar puntenverlies men zich in de huidige oft: standigheden niet permiftp| ren. Het is trouwens vcf eenieder duidelijk dat I der Denderhoutem mil niet wil struikelen. VoorH^g Hamse eerste provincial is winnen de enige f schap. Verder moet wachten op een slippen van de ploeg van voorzin Vijverman. E.D.l FC Denderleeuw - SK Aalst 2-0 Op het terrein van Klub voor Lebbeke voetbalde. Denderleeuw verdienden Verhaevert ontpopte zich de Aalstenaars meer en tot een kraan van een beter dan een nederlaag, doelman en hield de ajui- Vooral tijdens het eerste nen van een paar dubbel half uur kwam oranje- en dik verdiende goaltjes. groen aan de bak. De Denderleeuw had meer thuisploeg werd in de geluk: D'Haeseleer ging verdrukking gevoetbald, mee naar voor en scoor- maar werd in die periode de. Een aanfluiting van overeind gehouden door de logika, doch dat was keeper Verhavert, een voor de poulains van Wil man die vroeger nog ly Cherretté een magere troost. Toen Paul De Cock nadien met een juweeltje van een vluchtschot blauwzwart naar een 2-0 voorsprong tilde, zag het er voor oranjegroen al lesbehalve schitterend uit. De Cock, auteur van dat mooie goaltje, werd ge wond en Nico De Schrij ver werd van de bank ge haald. De situatie veran derde niet. Aalst bleef naar de aansluitingstref fer jagen, doch zat er jammer genoeg niet in. Intussen dwaalde SK ver af. Er moeten dringend punten worden geoogst want het is zo goed als zeker dat er dit jaar drie afdalers zijn. Zondag moet Lovende- gem aangepakt. Geen meelopertje, doch bui tenshuis niet onkreuk baar. Nu of nooit. KAV Dendermonde - Ganda Sparta 1-1 Onmiddellijk één bedenking vooraf: het uitblijven van tot de verbeelding sprekende uitslagen heeft een nefaste invloed op het toeschouwersaantal... een laagterekord voor dit seizoen menen we te mogen zeggen, zelfs minder dan voor enkele midweekwedstrijden tijdens de seizoe- naanhef. De puntendeling tegen Ganda Sparta, de rode lantaarn drager nota bene, zal geen goed hebben gedaan want ondanks het veldoverwicht dat de thuisploeg etaleerde, verdiende paars-blauw zelfs geen overwinning. De reak- ties van de aanwezige aanhangers waren intussen niet zo positief. Dendermonde trad aan zonder Van den Broecke, nog twee weken out we gens zenuwontsteking, Van Meirhaege, geel geschorst en het duo Gribbe en Van Cauter die wel aan de trai ning zijn begonnen doch nog niet klaar zijn om in de strijd te worden geworpen. Wie speelde dan wel... Erik Gevaert, dan toch en klaarblijkelijk weer volle dig in zijn schik maar te weinig aangespeeld om ge vaarlijk te zijn, al mocht De Weymeersch allle mo gelijke fouten begaan van een te ver leidende scheids rechter Vercauteren wat ook al geenszins in de kaart speelde van de hoogveren- de Gentenaar. Ook Gerard Verhelst speelde en hoe... Vorige week al in de derby tegen Hamme werd hij als een der uitblinkers geci teerd, nu ook toonde hij zich de stuwende kracht op het middenveld en was ontegensprekelijk de beste man. Vergeten mogen we nochtans ook niet Jaak Hil- laert en achterspeler Die- rickx, de andere lichtpun ten in de paars-blauwe ploeg. De wedstrijd dan! Een kwartier bleef de bal in het middenveld hangen. Geen doelpogingen, tot een schot van bezoeker Mortier door Hofman uit de hoek moest worden ge grabbeld. Amper één mi nuut later mocht de bord jesman het laddertje op. Een inzenden trok de thuis- defensie in stukken want Vekeman kon ongehinderd naar en in doel koppen. Pol Hofman stond hulpeloos naar de zon te grabbelen al zou het naief zijn dit doel punt op de schouders van de Dendermondse goalie te laden. Zijn interceptie bleef wel achterwege, doch waarom stond die Veke man daar zo moederziel al leen die bal op te wachten? Dat doelpunt deed wel iets aan de thuisploeg die plots wat meer ging jagen en de Gentenaars op hun speel- helft drukte. Amper tien minuten later stond de ge lijkmaker op het bord. Een Vooraan blijft het «kopgroepje» goed gesloten. Den derhoutem geraakte weliswaar slechts in extremis aan een goaltje tegen een steengoed Boelare, maar de puntjes waren binnen. Hamme beukte in Kemzeke erg vroeg de deur in: Rudi Maes trof al na drie minuten de roos en dat maakte het blauwwit veel gemakkelijker. Diezelfde spitloper maakte er na twintig minuten 0-2 van, een ideale uitgangspositie tegen een team dat uit 18 matchen slechts 21 goaltjes had gepuurd. Na rust kwam Luc Schuddinck op de proppen en toen middenvelder Paul Vermeir zijn tweede seizoenstref fer tegen het net deed belanden, was het bekeken. Dirk Roelandt verguldde achteraf de pil een beetje, doch de snelste, technisch hoogstaandste en taktisch goed geleide formatie ging naar een onbedreigde zege. Lovendegem poeierde Evergem - Center met 3-0 af. Blauwgeel had in de heenronde met identieke sco re... verloren, doch nam nu weerwraak en blijft aanklampen. S.K. Lebbeke graaide in Brakel een punt mee. Geen mal resultaat: in de Vlaamse Ardennen is doorgaans weinig te rapen. De thuisploeg zakte na een uur stilaan weg en er zat voor de Konkelgoedjongens eigenlijk nog meer in dan een drawn. Bij Lebbeke blijkt scoren echter het moeilijkste onderdeel van de voetbalsport. Vandaar. Onderaan stapelen de raad sels zich op. Het schijnbaar veroordeelde Ganda- sparta sprokkelde op KAV Dendermonde een punt je. Voorat voor paarsblauw is dat een slechte zaak: het blijft ongeveer ter plaatse trappelen, en met een telkens trip naar Kemzeke voor de boeg, ziet het er de}Wela eerstkomende dagen niet rooskleurig uit. Al weet je Vinnik nooit... Standaard Denderleeuw won in Wetteren een f vierpuntenwedstrijd. Rood-wit geeft het dus nog niet jet Oud op en totalizeert evenveel punten-als S.K. Aalst dat pmer met lege handen werd weggestuurd door Klub Den- fe eerste t het kc ouwens derleeuw dat daardoor wegklimt uit het pelotonnetje van de rechtstreeks bedreigden. Oranjegroen zakte intussen naar de 14de plaats. Het wordt zondag met runner-up Lovendegem gekonfronteerd. Sportkring moet dringend punten oogsten of het loopt verkeerd af. Of Lovendegem nu uitgerekend de ideale tegen stander is om aan de remonte te beginnen, is een andere vraag. Alhoewel: in Denderleeuw heeft het Aalsterse team een bemoedigende prestatie weggege ven en één week vroeger ondervond koploper Den derhoutem reeds dat aan de Haring geen geschenkjes meer worden uitgedeeld... Lokerse werd in twintig minuten tijd door Lejeune op zijn nummer gezet. Toen de kwikzilveren Jans sens Ronse uit strafschop aan een derde goaltje hielp, L! was het duidelijk dat de poulains van Antoine De jen Nul regelrecht naar een nederlaag gingen. Het werd ak y.,. ten slotte 4-1, een te zware score, doch tevens de bevestiging van wat voor de nieuwjaarsstop gevreèsd werd: dat Lokerse uitgeteld is voor de titel. Zondag staat een en ander te gebeuren: Hamme moet thuis optornen tegen een beenhard en ook goed voetbal lend Brakel. Winnen betekent de uitschakeling van een konkurrent. Lokerse krijgt het bezoek van leider Denderhoutemeen prestigematch. Het zou de kop loper wel eens slecht kunnen bekomen. lleuwei i Nieu Wn het endrach uurde u >et kopie enhout. 0 daar sn: de "en imm< inzenden werd door Ge vaert listig over twee bewa kers gekopt, recht in de loop van de aktieve Jaak Hillaert die doelman Taks met een geplaatste lob ver sloeg. De tweede helft is rap ver teld. Dendermonde bleef de meest aanvallende ploeg en kreeg twee valabele kansen op de 57e minuut. Eerst nam Gevaert een in zenden van Hillaert over en moest doelman Taks de sa ve van de wedstrijd lukken om onheil te voorkomen. In de zelfde minuut mocht Gevaert onder een hoek schop lopen, doch ditmaal ging de bal nipt over. Op het veld van het 'lijk maneuvreerbare zeke zullen de punten voor het rapen liggen, wijl de komst van Everj 6 op 27 januari ook al mag onderschat... rg bered ®ch voetl oal puui ijschop 'enbergh: al binner he keer ondracht Nfechop ng de sc m Heuwei (t K Wenl 'erke inhe op d< fouten vc gewoni en door J

De Voorpost | 1980 | | pagina 26