BESTE PLOEG VERLOOR... ONVERDIEND! HET TOCH! SINT PAUWELS DOOR OOG VAN DE NAALD WALTER JANSSENS STOPT BIJNA ALLES! GELUKKIG MET VERWORVEN PUNTJE! JAMMER ERPE 00ET VERRASSEND en verdiend Kijk op 2e Provinciale De Voorpost - 18.1.1980 - 27 - St. Pauwels 3-4 uitgelopen. Bosman had na zes minuten de stand geopend. Niet veel later beging René Vlaminck handspel Gejammer om het verlies in de Moerzeekse voetbalkrin- in de strafschopzone. De elfmetertrap die hieruit volgde, fen. De beste ploeg heeft de wedstrijd verloren zei werd door Motica met sukses omgezet. Wie dacht dat op Bubleider De Maere ons na afloop van de ontmoeting, dat ogenblik de wedstrijd verder in het voordeel van de e leiders waren nochtans al'na een kwartier tot 0-2 bezoekers ging evolueren, had het mis voor. ijRobur, beslist niet aange- lijks twaalf minuten drie Raemdonck de gelijkma- Eric Wuytack. Voor de rust (Slagen door die onver- voltreffers opleverde. Wal- ker op het bord, terwijl kwam Robur nog een paar |fachtse opstoppers, rea- ter Coen opende het festi- kort daarop de lokalen keer dicht bij een doelpunt geerde met een non-stop val met een afstandstreffer, zelfs op voorsprong kwa- dat echter in extremis voor- Iffensief dat hen in nauwe- Niet veel later prikte Eric men na een doelpunt vari komen werd. Na de kamp- In Moerzeke hebben de fans van Sint Pauwels nogal wat emoties gehad. Geelzwart kwam erg vroeg op voorsprong dankzij een zeer opportunistisch goaltje van Bosman en verdubbelde de voorsprong toen Motica een strafschop omzette na een duidelijke toch nodeloze hands van een nochtans knap voetballende Vlaeminck. Maar Robur sloeg terug: Sint Pauwels werd gewoon weggespeeld en moest met een 3-2 achterstand naar de koffiepauze. Nadien maakte Robur het spel, Sint Pauwels de doelpunten. Achter een klikte het niet bij de thuisploeg, die nochtans duidelijk een veel betere indruk naliet dan de soms al te nerveuze leiders. Sparta Buggenhout, de andere koploper, heeft het zwalpende Eendracht Nieuwerkerken nooit in de verdrukking gevoetbald. Aan één doelpunt van Til- ley hadden de bezoekers genoeg. Oudegem, de derde titelkandidaat, moest naar Win- nik. Op papier een gemakkelijk hapje. Maar dat war het niet: de Ninovieters vochten als één man voor de brok van de buit. Het mocht evenwel niet baten. «Kogel» De Bleeckere stond voor de 0-1 in en «Witte» Danijs lapte er na rust nog eentje bij. Pas negen minuten voor affluiten maakte Winnik een vuit(je), maar verder dan dat eerreddertje geraakte geelblauw niet. Vrasene blijft eveneens in de running na een nipte zege tegen een stevig en potig van zich afbijtend Standaard Wetteren dat reeds na vijf minuten tegen een strafschopdoelpunt van Goemaere aankeek. Twee minuten later sloeg de rumoerige Frank Sche- pens terug. Nog vooraleer de wedstrijd een half uur oud was, werd het 2-1. Van de Vijver verlengde na hoekschop de bal met kopstoot in doel. Na de citroentjes bleek het vet van de soep. Er werd echt rotvoetbal getoond en nog meer goaltjes bleven in de shoes van de spitsen steken. Hoe dan ook: deze zege houdt Vrasene in het spoor van de leiders. Twee puntjes achterstand is de wereld niet. Sint Gillis-Waas kreeg met... Sint Lievens-Houtem een kwade klant op bezoek. Houtem toonde zich tijdens de eerste periode zelfs een tikkeltje beter dan blauwwit. Scoren was er evenwel niet bij. Na de koffie was er heel even sensatie: De Prijcker ver plichtte de bezoekende keeper toen tot een indruk wekkende save. In de slotfazen kreeg Sint Gillis het nog warm, doch stelde een verdiend puntje veilig. Het loopt niet lekker: Baasrode kwam nu ook uit Appelterre zonder één punt naar huis. Een logisch resultaat eigenlijk, want de tabaksplanters voetballen de jongste weken zeer goed. Dat maakt de zaak van het te jonge geelblauw niet, dat alsmaar vaster aan de laatste plaats gekluisterd blijft. Wat staat zondag geprogrammeerd? Beide leiders spelen voor eigen fans. Sint Pauwels krijgt het bezoek van het raadselachtige Sint Lievens-Houtem en scherpschutter Hoebeke, Buggenhout neemt het thuis op tegen een al even onbetrouwbaarTemse dat lang niet geklopt is. Normaliter moeten de lijsttrekkers het halen, maar... Oudegem-Appelterre wordt vast geen klusje voor de filosofen, zodat het niet onmogelijk is dat Vrasene, na een beleefheidsbe- zoek aan het moedig, doch momenteel onmachtige Baasrode, een gooi naar de leiding doet. Robur start op Standaard Wetteren niet kansloos, Nieuwerkerken moet in Viane-Moerbeke een draw kunnen lospeuteren, doch voor Sint Gillis-Waas zien we het niet goed zitten te Borsbeke. (mvh) wisseling zag het er aanvan kelijk naar uit dat de loka len op de zege zouden af stevenen. Robur legde trouwens in die periode een lichte veldmeerderheid aan de dag. Het werd echter twee keer op de counter verslagen langs Van Den Velde die meteen zijn ploeg verder aan de top van de rangschikking hield. In de lokale klubmiddens was men na afloop ontgoo cheld .over wat een onlo gisch resultaat werd genoemd. Volgens dirigent De Maere had Robur op zijn minst een gelijkspel verdiend. «Uitgezonderd de eerste twintig minuten waren we doorlopend de meerdere. Buiten drie doelpunten kregen we nog minstens evenveel kansen die alleen maar door onkans tot geen voltreffer uitgroeiden. Op een ogenblik dat we een 3-2 voorsprong hadden gereali seerd had zelfs niemand bij de bezoekers nog enig uit zicht. Voetbal is onbere kenbaar». Juist dat maakt die sport zo interessant. E.D.M. Moerzeke verloor onverdiend tegen koploper Sint-Pauwels.(vh) Goal: Raemdonck maakte er 2-2 van tegen Sint-Pauwels. Het mocht evenwel niet baten.(vh) Telkens geelzwart aanviel, rauwe Is 3-4)(wvc) ie Vinnik - Oudegem 1-2 en j >et let Oudegem als initiatief- emer kon Winnik tijdens n' eerste helft niet zoveel 'je it het kot komen en kreeg tie rouwens halfweg de vijfen ier was er paniek in de Robur-defensie (Robur-St.- veertig een eerste doelpunt thuisploeg verstikte zich in te slikken van de De Bleec- zijn schaarse tegenaanval- kere die zich dit seizoen als len in een hechte bezoe- dé doelpuntenmaker van kende verdediging die niet Oudegem heeft opgewor- versaagde, pen. Die 0-1 stand werd Denderwindeke begon de ook de ruststand, want de tweede helft met andere gedachten... sterk aanval lende gedachten die onmid dellijk in praktijk werden omgezet en waar de Oude- gemse doelman Walter Janssens de tijd en gelegen heid kreeg zich in de kijker te spelen. Hij toonde zich gedurende een half uur een oninneembare rostvesting van Pandora en was samen met De Bleeckere de onbe twistbare uitblinker van zijn team. Oudegem bleef echter op de tegenaanval loeren en toen Dannijs dan plotseling de ruimte kreeg werd het snel 0-2. Een domper op het entoesiasme van de thuisploeg die toch bleef drukken en op de 75' mi nuut een tegendoelpunt lukte. Meer kwam er niet meer. De bezoekers herpakten vlot het kommando en slaagden er tijdens het laat ste kwartier nog in gevaar lijker te zijn dan de thuis- spelers die uiteindelijk meer goed te maken hadden. (gdp) Doelman Van de Sompel (Robur) bokst de bal weg voor een aandringende bezoeker (Robur - St.-Pauwels 3-4)(wvc) Appelterre - Baasrode^ reeds in het eerste halfuur defensie met snelle tegen- drie mooie kansen langs aanvallen tot handelen ver- «Onverdiend» noemt men Moens, Verheyen en Maes plichte. de nederlaag van het jonge toen Baasrode erg behen- Het verbaasde dan ook nie- FC Baasrode op Appelter- dig uit de omknelling los- mand dat de bezoekers aan De bezoekers kregen kwam en de plaatselijke de winst kwamen. Op het halfuur zorgde Verboven voor de openinsgoal die tien minuten later gevolgd werd door de gelijkmaker van de thuisspelers. Trai ner-speler D'Hondt liet er echter geen gras overgroei en en zorgde amper één minuut later voor de twee de Baasroodse treffer, dit maal met een knal vanop twintig meter. Na de pauze was het weer Appelterre dat het initiatief nam en gelukkig was toen het al na vijf minuten spel de 2-2 op het bordje liet schrijven. Baasrode bleef echter niet versagen en stond met nog zeven minu ten te gaan nog steeds met die gelijke stand in de boe ken. Een niet bestraft handspel en een niet gesig naleerd buitenspel van twee thuisspelers was ech ter in die laatste minuten goed voor twee doelpunten zodat Baasrode uiteindelijk toch niet kreeg wat het ver diende: één punt! <SdP) Wieze - T.K. Meldert 0-0 Beide ploegen waren het er na afloop van deze derby over eens, dat scheidsrech ter De Meulenaere, in gro te mate, het wedstrijdver loop bepaald heeft. Door tal van verkeerde beslissin gen te nemen, kreeg de scheidsrechter eerst het pu bliek tegen zich, en later in de wedstrijd de 22 akteurs. Dit gebeurde in de 75' toen hij een Wieze-doelpunt af keurde. De oorzaak van deze beslissing lag nochtans bij de lijnrechter, die dacht gezien te hebben dat Hees termans met de bal over de doellijn gelopen had, alvo rens Staf Van Goethem te bedienen, die laag in schoot. Jan Vermeire, die reeds eerder in de wedstrijd met geel bedacht werd, wegens aanhoudend protest, ging nu opnieuw tekeer tegen de referee, en de logische rode kaart werd hem onder de neus geduwd. Op een hard gevroren moeilijk te bespelen ter rein, heeft geen van beide ploegen overigens veel risi co's genomen. Zij beperk ten hun spel, dat korte combinaties. Wegens de capriolerende bal was geen mens meester over zijn ei gen ideeën, zodat geen van de 22 akteurs als een blin ker kan genoemd worden. Om toch enig animo in de wedstrijd te zétten, fanta seerde scheidsrechter De Meulenaere een beetje, zo dat hij uiteindelijk als het zwarte schaap aangewezen werd. Voor Wieze mag dit puntje als gewonnen be schouwd worden, doch vol gens het spel verdiende zij beter. Meldert gaf nooit de indruk, dat zij eens tot de kandidaat-stijgers behoord hadden. A.V.H. lleuwerkerken-Buggenhout 0-1 Nieuwerkerken vond Speelde Nieuwerkerken •en het erg jammer dat een prima wedstrijd, dan endracht geen puntje dient daar meteen aan toe- uurde uit de konfrontatie gevoegd dat het weinig zo- •et koploper Sparta Bug- den aan de dijk bracht. De enhout. Roodgeel meen- kloof tussen de laatste drie e daar recht op te heb- en de andere ploegen en: de bezoekers kwa- wordt alsmaar breder, .pen immers zelden aan de Eendracht totalizeert elf Wél speelden ze een schamele puntjes, Winnik Kg beredeneerd en realis- elf, en het reddeloos verlo- ech voetbal. Hun winning- ren Baasrode zeven. Het Dal puurden ze uit een wordt de hoogste tijd dat ijschop van Gaston Cau- voorsprong wordt geno- •enberghs. Tilley tikte de men op Winnik, een team ij binnen. dat eveneens de nederla- rie keer schreeuwden de gen blijft opstapelen. Nieu- endracht-supporters voor werkerken reist naar Via- rafschop, maar op die eis ne-Moerbeke dat thuis niet «KJ de scheidsrechter niet makkelijk te kloppen is. Het wordt dus hopen op een m »uwerkerken liet voor de klein mirakel. Winnik krijgt K Negenheid de jonge stop- het trouwens evenmin en er op de bank en tien onder de markt te Haaltert, :n, fouten voor affluiten werd zodat de situatie zondag- verj 8 gewonde Arijs vervan- avond wel eens ongewij- Bndoor Jesus Navarro. zigd kon zijn. Mere - Erpe 1-2 Wat een derby allemaal niet op de been kan helpen moet niet gezegd worden. Zeker in dit geval de match tussen Erpe en Mere, twee ploegen die wegens hun lo kaal karakter steeds fron taal tegenover elkaar ge staan hebben. Toch kon het terrein te Mere zeker en vast het volk slikken, de hevige vorst zal daar wel voor iets tussengezeten hebben. Ook het feit dat de Oranja's de laatste tijd ronduit slecht spelen deed de verwachtingen die nor maal van een derby gekoe sterd worden sterk slinken. En volgens die verwachtin gen geschiedde het ook, beide ploegen lieten maar weinig voetbal zien. Wel geel voor Merenaar Van Der Haegen die teveel show wilde forceren. Al heel vlug, van in de zesde minuut reeds kwam Erpe al op voorsprong door een goal van Nijs, en met deze stand beëindigden ze ook de eerste helft. Maar onmiddellijk na de aftrap van de tweede helft viel de gelijkstcller van Me re door Fleurinck, een naam die, als je over een match van Mere spreekt, steeds op de tong legt. Tien Stekene - Sinaai 1-3 Het deed zondag allemaal een beetje denken aan de flitsende seizoenstart: Her leving Sinaai was inderdaad te sterk voor de eeuwige rivalen uit Stekene, die hun faam van wispelturige ploeg alle eer aandeden. Toch zag het er bij de wed strijdstart helemaal niet zo somber uit voor de gasthe ren, want ze belegerden de minuutjes later worden we er opmerkzaam gemaakt door het tweede doelpunt van Erpe. Het opvallende was dat het gemaakt werd door Erwin Bogaert die dit keer niet miste en omzette; Erwin durft als voorspeler wel eens naast de bal shot ten (cfr. match tegen T.K. bezoekende vesting van meet af aan met een blitz- doelpunt van Zaman als re sultaat (pas na 3': 1-0). De bezoekers sloegen merk waardig genoeg geen acht op die achterstand en speelden rechtop-rechtaan. Hun moedig tegenoffensief werd zeer vlug bekroond met een persoonlijke aktie van de steeds sterker spe lende Eric Van de Wiele (13e min.: 1-1). Alles was dus te herdoen, maar de geel-blauwen behielden van hun kant wel het initia tief en zorgden ervoor dat de thuiskeeper ondanks de snerpende koude geen ijs- voeten kreeg. Hun doorlo pend meesterschap werd pas naar het einde van de wedstrijd toe in de cijfer verhouding uitgedrukt. Al lereerst langs De Ruys- scher, die twee tegenstan ders in de wind zette en dan nog succesrijk binnen schoot (op de 74': 1-2). De nooit aflatende Chris Meul schonk zijn ploeg nog een derde treffer enkele minu ten voor inrukken. Deze overwinning beve stigt zeer duidelijk de hoopgevende prestaties van de jongste weken waar door Herleving zich bijtijds uit de gevaarlijke zone speelt. M.N. Meldert). Dit werd tevens het laatste doelpunt in wat wij een gelijkopgaande match zouden willen noe men. Maar wie het meeste goals scoort, wint. In dit geval het reeds heel l.wt seizoen sukkelend Erpe, wie ook de moeilijkheden in verband met het terrein geen deugd zal gedaan heb ben. Van de Meerse Van Den Houtte vernamen we dat Mere ook met moeilijk heden zit. Bij de gekwet sten behoort onder andere keeper De Naeyer die ver vangen werd door Van Der Hoeven, verder met geel- ziekte kampenden Van Im- pe en Sterck, ook één der besten. Vanwege het sup porterspeloton een profi ciat voor de heer Marcel Van Damme die de match zeer sekuur leidde. Van hen hoorden we ook de volgende uitspraak: «Erpe op sloefen, is als nen beer op sokken!»

De Voorpost | 1980 | | pagina 27