Voelbalkalender ONDANKS GEMISTE STRAFSCHOPPEN HET LOOPT LEKKER VOOR BERLARE, HAASDONK EN OVERMERE UCO SLECHTS MOEIZAAM VOORBIJ METALLOS Provinciaal voetbal Aalst verkiest sportlaureaten De Voorpost - 18.1.1980 - 29 LAftOT niores mme 3 - Lokerse 2 elfs twee penalty's nog or het halfuur leverden een winst op voor Vigor uitens dat zijn heil oest zoeken in meer ordend spel dat vaak oor Lokerse gedwars- omd werd. at dan nog maar eens uidelijk stelt hoe onbe- kenbaar voetbal wel is, ant schieten de Ham enaars vanop de elfme- rstip tweemaal raak an gaat Lokerse regel- ht naar een afstraf- l) fing. Lokerse van zijn kant —«peelde geen slechte wedstrijd maar het deed op bepaalde momenten zo onervaren en vergat af te drukken wat Hamme in dank afnam. Zoals gezegd mocht V.W. na een kwartier al een penalty trappen maar de ze werd door doelman Amelinckx niet benut en toen dan tien minuten la ter Metdepenningen die misser van zijn doelman mocht goedmaken, be ging hij eenzelfde misstap. De stand bleef dus blank voor een Lokerse dat op bepaalde momenten ach teraan nogal paniekerig deed. Het gaf veel de tegenstander de kans doorheen zijn afweer te komen. Toen Dhoeye een verlo ren bal ging ophalen en deze voor doel slingerde was Wuytack er als de kippen bij om zijn ploeg dan toch uiteindelijk op voorsprong te schieten. 1-0 dus voor Hamme dat die score verdiende maar anderzijds toch te vaak faalde. Even kijken wat de koplopers in Vierde Provin ciale er van terecht hebben gebracht: in reeks G geraakte Bambrugge niet voorbij het zich schrap zettend Smetlede en kwam met slechts één puntje naar huis. Omdat achtervolger Ede het met een scoreloze drawn tegen het zeer zwakke Massemen moest stellen, behoudt geel zwart zijn voorsprong van twee punten en heeft nog een inhaalwedstrijd op het programma. Berlare, de leider in reeks H, had het in Opdorp niet onder de markt, doch won. Boonwijk, de nummer twee, graaide in Wichelen de volle buit mee, en mag dus blijven hopen. Herdersem speelde niet en heeft één puntje achterstand op de puitepf. Het loopt lekker voor Berlare, maar gewonnen spel heeft het nog niet. Haasdonk, dat in reeks I de koord houdt, stuurde Straatje Stekene met zware 4-0 verliesscore naar huis en deed een gouden zaak want White Boys geraakte op Heikant Zele niet verder dan een drawn. Wichelen is uitgeteld voor de titel nu het tegen Racing Boonwijk moest inbinden. De bezoekers kwamen reeds heel vroeg op voorsprong langs André De Boeck. Toen in het begin van de tweede time een hoekschop van Eddy Van Ransbeeck door een Wichelse verdediger tegen het net gedevieerd werd, was de kous af. Gijzegem gooide er tegen het ontstellend zwak ke Doggen Erembodegem nog eens de beuk in en klimt stilaan naar het midden van de rang schikking. Op Lutterzele werd het geen Sparta- feest. Appels kon er nooit een vuist maken. De onverslijtbare André Temmerman gooide voor de wijkploeg de deur open. Toen na rust ook Mare Burssens op de proppen kwam, kon rood wit het vergeten. In Schoonaarcje pakte Schroevers Moorsel ver rassend een puntje. Juventus scoort de jongste tijd niet zo vlot. Moorsel kon evenmin een vuist maken, zodat de 0-0 negentig minuten lang op het bord bleef. In reeks I stuitte Haasdonk op felle tegenstand gedurende de eerste helft. Straatje Stekene moest gedurende die periode slechts één goal- tje inkasseren. Diason stond achter het kanon. Die Diason is een neofiet die bewees het te kunnen. Na de pauze werd diezelfde spitsloper in de gevaarlijke zone getorpedeerd, zodat Maes achter de elfmeterstip mocht en met sukses afdrukte. Diason voltrok achteraf het vonnis van de moedige bezoekers. Is White Boys uitgeteld? Vraag die moeilijk kan beantwoord. Er op Heikant een punt bij inschie ten, is geen oneer want de Zeelse wijkploeg is aan een zeer goed seizoen toe. De Vleeschou- wer schoot raak en Zerè kreeg langs Omer Van Driessche, Herman Van Driessche en Chris- tiaens nog enkele wenkende kansen die niet werden afgerond. Vijf minuten voor tijd zette White Boys de situatie recht met de late gelijk maker van D'Hondt. Sombeke kan het vergeten: Rupelmonde ging er winnen. De thuisploeg kwam tijdens de eer ste time verscheidene keren aan de bak, doch scoren stak er niet in. Rupelmonde kwam na de citroentjes op voorsprong langs Casteleyn, liep zelfs 0-2 uit en moest slechts op strafschop plooien. Kepper Van Moeseke zette de penalty om, maar veel zoden bracht dat niet aan de dijk. Meerdonk - Wachtebeke werd 0-1. Een verras sing kan dat moeilijk genoemd, want het zwak gestarte Wachtebeke doet het de jongste tijd uitstekend. Eksaarde drawde thuis tegen Moer- beke. SK Overmere, samen met de dorpsgenoten van Valentino's ondergebracht in de Gentse B-reeks bracht de moeilijke verplaatsing naar Mariaker- ke tot een goed einde. Vooral Van Wassenhove, nu middenvelder, was de spelbepalende figuur. Valentino's blijft onderaan de klassering dobbe ren en liet het ditmaal met 0-1 afweten tegen middenmoter Dynamo Beervelde. Sportkring Overmere zit in het spoor van de koplopers: één puntje achterstand is een peulschil. Verscheide ne ploegen zijn fel aan mekaar gewaagd, doch de Boerenkrijgers hebben goede hoop dat het dit seizoen eindelijk lukt: ze hebben een zeer goed team en lijken gewapend om de titelstrijd in hun voordeel te beslechten. fmvh) Na de rust kregen we een wissel met Van Buyten in de plaats van Peelman terwijl De Lantsheer het moest waarmaken in- plaats van Vernimmen, wijzigingen die vruchten zouden moeten dragen maar het werd totaal an ders. Op een moment dat men op volle toeren ging draaien, kreeg Lokerse plots de ruimte. Het doeld en kwam langszij. Het geluk diende Lokerse want uit een counter ko men de bezoekers op voorsprong. 1-2 zeven minuten voor het einde. Hamme is hierdoor wer kelijk aangeslagen. Het moest iets gaan onderne men wilde het een neder laag op eigen veld ontlo pen, terwijl bij Lokerse alle deuren potdicht wor den gesloten. Toen Ham me na geharrewar voor doel een hoekschop mocht trappen kreeg de ontmoeting geen andere wending. De bal kwam voor doel waar Dhoeye zich mees ter in het luchtruim toon de en met een prachtige kopstoot gelijkstelde. 2-2 in de laatste minuten. Hamme opende nu al zijn registers. Het mocht in de laatste minuut van de wedstrijd een vrijschop trappen vanop dertig meters. Van Buyten zette zich achter het leder, gaf rechtstreeks op doel en daar begin doelman De Mul een klein foutje wat hem tevens fataal is ge worden en meteen ook de nederlaag betekende. De bal botste eerst nog eens tegen de harde grond en het hobbelig veld. Op het ogenblik dat De Mul knielde om de bal te nemen ging deze over zijn hoofd heen in het doel. Wat uiteindelijk Hamme op de een 3-2 stand bracht die het niet meer prijsgaf. In ieder geval een zeer spannende wedstrijd waarin de besten hebben gewonnen maar voor Lo kerse een gelijkspel inzat. DE PLOEGEN Hamme: Eric Ameinckx, Wim Baert, Paul Mees, Guy Cornelis, Franky Metdepenningen, Frank Van Goethem, Guy Rooms, Herman Peel man, Gery Vernimmen, Guy Wu\Hack, Dhoeye Eddy, De Lantsheer Mare en Marc van Buyten. Lokerse: Patriek De Mul, Mare De Bruyne, Herman Zaman, Denis Podevijn, Patriek Bracke, Dirk Si- million, Patriek de Smet, Luk De Bock, Tom Ver- donck, Rudy Coppieters, Stany Wittoeck, Jan Ver- beeck. Mere verloor thuis tegen de in degradatiegevaar verkerende dorpsgenoten uit Erpe.(rik) De Heikantkeeper Van Doorselaer puncht de bal weg. (Heikant Zele-White Boys 1- D(gb) De provinciale scholieren van SK Sint-Niklaas staan op de tweede plaats en hebben dus uitzicht op de eindronde. We zien ze hier met trainer Willy De Schrijver (links) en sponsor Hubert Van den Branden (rechts)(ag) Heikant Zele snoepte titelkandidaat White Boys een puntje af.(gb) Korporatief voetbal Durme-Waas: De keiharde velden heb ben tijdens de recente kompetitiedag in het Dur- me-Waasland Gewest niet voor verrassingen maar wel voor een mand doel punten gezorgd. De tech nisch sterke ploegen kwa men beter dan ooit uit de verf en wisten dit te onder strepen met een doelpun- tenfestival. Op het veld van Moderna werden zelfs dub bele cijfers genoteerd ter wijl Telelec net één treffer te weinig skoorde om ook dat genoegen te kunnen smaken. Ook vijf doelpunten op het veld van Uco waar de spanning bovendien te snijden was. De gastheren moesten er met de komst van Metallos nog een har de noot kraken op de weg naar de titel. Aanvankelijk liet Uco nochtans de indruk dat het naar een vlotte ze ge zou toespelen. Een dui delijk veldoverwicht werd gekruid met twee doelpun ten van Paelinck. De lei ders meteen nog voor het verstrijken van het eerste halfuur op rozen. Maar Me tallos gaf zich niet zo vlug gewonnen en toen Rous seau net voor de rust kon milderen vloog de span ning terug omhoog. En Me tallos keerde sterk terug na de herneming. Het ging steeds nadrukkelijk het spelverloop kontroleren en op de 45' bracht Van de Moortele de bezoekers langszij. Uco had wel even tijd nodig om deze tweede opstopper te verwerken maar in een uitermate spannende slotfaze zou Deschamps Uco via een strafschop toch de zege bezorgen. Challenger Telelec had minder problemen met Eksa Oude Brug dat voor de rust nog enigszins kon aanklampen maar in de herneming definitief door de knieën ging. Vehent en Van Puyvelde hadden de Zeienaars voor de rust reeds buiten schot ge bracht terwijl De Wilde, tweemaal Van Garsse maar vooral D'hauwe met vier treffers uiteindelijk bru tale cijfers op het bord knalden. Vapo heeft Manta nooit echt in de verdrukking kun nen spelen zodat beide teams op een moeilijk te bespelen veld toch voor een uitstekende en span nende wedstrijd zorgden. Het doorlopend veldover wicht van Vapo werd wel beloond met doelpunten van Van de Sompel op de 24' en De Paepe na 45'. FC Boel verscheen nume riek gehandicapt in het veld. Door een stevige in zet konden de gastheren toch stand houden voor de rust. Na de herneming ging Desatex evenwel steeds nadrukkelijk domineren wat uiteindelijk doelpunten opleverde van De Baerde- maeker, Krijgelmans en Huyghens. Modema tenslotte had geen problemen met Our- son. De bezoekers uit SL- Niklaas konden ondanks een moedig verweer dat Moderna uiteindelijk uit een onafgebroken éénrich- tingsvoetbal dubbele cijfers puurde. UITSLAGEN EN KLASSERING Vapo-Manta Eksa Oude Brug-Teleiec Uco-Metallos Moderna-Ourson FC Boel-Desatex KLASSERING 1. Uco 16 13 1 2 76 16 28 2. Telelec 16 12 2 2 75 11 26 3. Metallos 15 8 4 3 28 27 19 4. Moderna 16 7 4 5 28 26 19 5. Desatex 15 6 6 3 27 28 15 6, Vapo 16 5 7 4 21 26 14 7. FC Boel 14 5 7 2 23 23 12 8. Eksa 15 5 8 2 31 41 12 9. Manta 13 1 10 2 7 37 4 10. Ourson 14 0 13 1 9 90 1 AFTRAP OM 15 UUR I NATIONALE S.K. Beveren - Standard (Vcrhaeghe) F.C. Luik - SC. Lokeren (Van Langenhove) II NATIONALE Hoeselt - Eendracht Aalst (Bots) Boom - S.K. Sint-Niklaas Deroulou III NATIONALE A Jong Lede - Marchienne (Segers) Eendracht Zele - Oudenaarde (Thirion) I PROVINCIALE S.K. Aalst - Lovendegem (Taeleman) V. W. Hamme - Brake1 (Tanghe) S.K. Lebbeke - Racing Wetteren (Bral) Lokerse - Denderhoutem (Verniers) Kemzeke - KAV Dendermonde (Van Herzeele) II PROVINCIALE B Standaard Wetteren - Robur (Colpaert) Sint Pauwels - SL Houtem (Coppens) Moerbeke - Nieuwerkerken (Schrauwen) Buggenhout - Temse (Delombaerde) Oudegem - Appelterre (Anné) Bhasrode - Vrasene (De Saedeleer) Borsbeke - Sint-Gillis Waas (Vermassen) III PROVINCIALE C Ter joden - Eendracht Meldert (Kielemoes) Kerksken - Vlierzele Dobbelaere Thor Meldert - Schellebelle (Bauwens) Eendracht Sint-Gillis - Mere (Lambrechts) Erpe - Herzele (Van Haver) Hof stade - Burst (De Meulenaere) Wieze - Wilskracht Moorsel (Sp- leers) III PROVINCIALE D Sinaai - Klinge (Lievens) Grembergen - Hoogeinde (De Greyt) Waasmunster - Kallo (De Kimpe Excelsior - Melsele (Van Droogenbroeck Arm.) Meulestede - Kruibeke (Bracke) Stekene - Bazel (Segers) IV PROVINCIALE B HO Kalken - SK Overmere (D Clippeleer) Val. Overmere - Mariakerke Buck) IV PROVINCIALE G Edixvelde - Heldergem Eeckhaudt Bambrugge - Serskamp (Van Droogenbroeck André) Oordegem - Westrem Reyniers Erembodegem - Ede (Van Herreweghe) Erondegem - Aaigem (Redant) IV PROVINCIALE H Berlare - Baardegem (Ten, Boonwijk - Schoonaarde ïpe) S. Moorsel - Lutterzele ;e) Appels - Doggen (Opden. Herdersem - Opstal (Van beele) Wichelen - Rapide Lebbe rickx) IV PROVINCIALE I Rupelmonde - Eksaarde (Van Gasse) Moerbeke - Straatje Stekene (Van Hoyweghen) Wachtebeke - Kieldrecht (Meirlaen) SK Lokeren - Heikant Zele (Van Leuven) White Boys - Sombeke (Cooreman) Meerdonk - Haasdonk (Van Gijsel) René Verheyen wordt op de huid gezeten door de Waregemspeler Vliegen.fLoke- ren-Waregem 2-l)(dm) In Aalst worden op zaterdag 19 januari om 20 uur de sportlaureaten 1979 verkozen. Dat gebeurt in het stadhuis. Er komen verschiedene sportmensen aan bod want zowel individuelen, kompetitiesporters als degenen die inde sport alleen het rekreatieve zoeken, worden uit de massa opgepikt.

De Voorpost | 1980 | | pagina 29