HERMES WINT VELDSLAG JBREYDELBOYS KRAAKT T SMET ONTPLOFT 4N ZIJN VOEGEN IN GEVAARLIJKE ZONE KNAPPE EERSTE HELFT OKAPI ZORGT VOOR NIEUWE STUNT! ROMMEL: 49 PUNTEN MOOI RESULTAAT ZWAK LEEUWERIK LEDE IN DERBY TE AALST! De Voorpost - 18.1.1980 - 31 Dat de thuisploeg nog meer met tegenslagen moet afre kenen was bij de aanvang van de wedstrijd duidelijk, want topspeler Luk Aerts zond zijn kat na een me ningsverschil met trainer Keppens. Kansloos tegen de tweede uit de klassering beet Tissac toch moedig van zich af. Met taktisch aanvalsspel werden de be zoekers in slaap gewiegd. Een vroege 12-6 voor sprong werd in verdediging gevrijwaard en waar Se- ghers na 6 minuten drie fouten telde moest BCB voorzichtiger akteren. De thuisploeg profiteerde Brabo - Hermes 99-104 hun reboundoverwicht in doelpunten om te zetten. Tissac bleef miniem aan de leiding 32-29 en kon zelf gaan rusten met 38-37 het geen op zichzelf al meer dan een prestatie was. Vijf minuten na rust werd het lot van de thuisploeg dan bezegeld want onmiddellijk moesten Van Acker en Verbeke met fouten naar de bank en een onthoofd Tissac moest toezien hoe BCB een 40-50 voorsprong opbouwde. Kindermans werd nu meester onder de ring en Legrand teisterde de Tissac zone met af standsworpen. De vice-lei- ders bleven rustig meester van de wedstrijd 48-71 en pas de laatste minuten kon Tissac nog een kleine vuist maken. Punten: Tissac: VRBEKE 12-0, Aerts W. 10-7, De Brandt 2-5, Van Acker 6-0, De Cock 4-2, Thiron 4-6, Mar in 0-4. BCB: Horny 4-8, Haan 11- 4, Kindermans 12-12, Gori 4-6, Huyghens 2-4, Le grand 4-14, Seghers 0-2. WEGA Biesemans tracht door de verdediging te geraken, doch krijgt het bepaald lastig (Grembergen-Dender- monde 74-88)(wvc) langs Verbeke - Wilfried Na een initiale 10_10 b|ij. Aerts om naar 22-16 uit te - -- Van Cauivenberghe gooit raak (Grembergen-Den- dermonde 74-88)(wvc) lopen en de trage bezoe kers vonden tijdens de eer ste helft eeen tegenzet om ven beide ploegen nog zij aan zij tot de 9ste min. 20- 18 moment waarop Ril- laerts van Hermes zijn 4de fout krijgt aan gesmeerd. Breydelboys - Rubac 70-71 Dat de verrassing deze week uit Breydelboys zou komen had wel niemand gedacht. Als beste ploeg uit de reeks moest Rubac op bezoek komen en na de 45-106 neder laag kon niemand iets verwedden op de ploeg van coach van Breydelboys de zege in - r de wacht te slepen. Voor 5!,.sïü!' de thuisploeg wordt dit wellicht het verlies van de titel terwijl Rubac een stap v00r de verrassmg want is niet elke ploeg gegeven -j—-o7 ---:r -- «- -o naar uet behoud zet een stene' Dole kon enkel om in Beveren tot het ein- Poppe. De afwezigheid van Bonnaerens - Pauwels drukte p langs Meire in koers blij- de in koers te blijven voor -—-••• Breydeiboys. Vonck ven. Dit resulteerde in 37- de zege. - Van Steelandt 0-0 Persini rustcijfers. Punten, wedstrijd in een beslissende wending zetten maar dit viel 2 6 Van Gerre' 4_0 Gewoontegetrouw speelde Dole: Meire 11-6, De Bur- Van Damme 9-4, D'Hoog- Dole een betere tweede graeve 8-0, Deyaert 4-14, de beide ploegen weer ge- he 6-12, De Beleyr 4-2, a' kwam deze keer het Zonnekijn 8-6, Smet 0-19, lijk: 66-66. Maes 6-11 gevaar met van De Bur- Van Puymb roeck 2-4, Van In een verward slot verloor Rubac: Thuysbaert 9-4, graeve. Het was daarente- Loo 4-0. de zenuwachtige thuisploeg Verschooren 12-17, God- gen Smet die zijn duivels Silaba: Guennckx 0-5, Sil- enkele seconden voor tijd den L. 4-12, Poppe 3-2, ontb°nd en samen met een kijn 4-2, Van Goethem 8- nog Vonck, waarna Rubac Verlent 2-2, De Keersmae- ontwakende Deyaert voor 18, Celie 10-5 De Boeck de leiding nam om na enke- cker 0-2. verdiende winst zorgde. Bij 10-1, Lippens 6-12. Ie mislukte doelpogingen WEGA falikant uit. Dole Beveren - Silaba Zelzate 86-81 Silaba dat momenteel in them stond tezeer alleen degradatieproblemen zit, om de overwinning te gaf zich niet zonder slag of grijpen. Silaba schijnt ons echter ters Celie - De Boeck zorg- wel op de goede weg om den zelfs de eerste helft zich te handhaven want het nu mogelijkheden en na 14 minuten is alles nog moge lijk 83-84. Het duo De Keyzer - Oelbrandt legt dan de wedstrijd in de goe de plooi want Hermes gaat Met keiharde verdedigin- naar 91-94 moment waarop gen gaat de eerste helft ver- Van Hoeyweghen en Ril- der en is eerst Hermes dat laerts naar de bank moeten de neus aan het venster me' fouten. Brabo dat ook komt steken. Oelbrandt fel geteisterd wordt door vindt in Ronny Dujardin foutenlast moet echter toe een welkome medewerker zfe° hoe de Hermes pivot voor 38-48 cijfers die aan er 93-100 van maakt op één 6-9, Huybrechts 4-4. de rust zelfs worden uitge- minuut van het einde. Zo- Vermelden wij nog dat bei- bouwd tot 40-52. Een niet wel Wustenberghs, Van de ploegen gehandicapt op missende Hermans zorgt den Branden en Hermans het terrein verschenen echter voor de spanning verdwijnen naar de bank want Van de Vijvere.(Bra- want met een 80% shotge- maar balverlies van Her- bo) bleek gekwetst terwijl middelde brengt hij na 7 mes zorgt toch nog voor de Hermes motor Moort- minuten Brabo dichterbij spanning want hij 99-102 hamer nog steeds met een 66-70. De thuisploeg voelt lukt Brabo er nog om bal- voetbalknietje sukkelt. WEGA bezit te verwerven. Brabo lukt echter niets meer en Hermes houdt de overwin ning in eigen handen. Punten: Hermes: Oelbrandt 17-17, De Keyzer 4-12, Van Hoeyweghen 4-6, Rillaerts 6-0, Dujardin 17-3, Van den Berghe 6-8. Brabo: Van Marsenille 0-7, Hermans 14-20, Wusten berghs 2-7, Van den Bran den 16-11, Van Havermaet lubac met Thuysbaert - Verschooren bij de pinken meerde de Breydelzonen leel wat fouten aan en van- }p de vrijworplijn was Ver- chooren onhoudbaar. Ru- jk-jbac bleef op kop na 15 12-minuten 19-23 en hoe de je Ireydelboys zich ook weer- tarden het was boter aan de alg. De rust trad in met ht- &32 cijfers maar de thuis- enPl°eg liet een 13 op 48 -8. ihotprestatie noteren het- ,ys leen alles verklaart. Na de an lervatting bleef de thuis ploeg op hetzelfde niveau .r<] eerder spelen. Rubac plaat ste langs Godden - Ver en Khooren weer 41-48 op het ,n<tord en het uitvallen van jl{ Van Damme zette het licht ut- op rood voor de thuisploeg, lan Gelukkig kwamen nu 1-2, D'Hooghe en Maes in de lui- *®dstrijd en na 14 minuten ge- ®eende iedereen de :n Khaapjes op het droge 58- 562. Rubac gaf zich echter hb "iet gewonnen en Thuys baert - Verschooren zetten Damesbasket Silaba doofde geleidelijk de kaars uit want Van Goe- DCB Aalst-Strombeek 103-51 De Aalsterse dametjes WEGA hebben ©r ©si feest van PATRO VERLZEKE - BBC LOKEREN 101-90 Erpe Mere - St.-Niklase 98-91 Om bij Velzeke slechts met zodoende stond een 10-tal punten in het een knappe 47-44 op he"t zand te bijten is niet ieder- bord. Na de hervatting boven wtaer. een weggelegd. Men moet bleef thuisspeler Temmer- Punten: er niet alleen een goede man vanop de vleugel bin- wedstrijd betwisten maar nenmikken en Cornelis - Nog steeds zonder Karei toch meer gebeuren. Punten: SNBC: Sauviller halfweg denmoot van de rangschik- De Block moesten de Guy 12-12, Sauviller Martin king dat staat als een paal Klaaskens een vierpunten- Foutenlast en een schitte- 10-10, Willaert 8-2, Go- wedstrijd betwisten tegen rende Van Gijseghem (ex- vaert 4-0, De Poortere 8-4, Erpe Mere. De Sauviller Black Boys) bezorgden D'Hondt 0-4, Van der Lin- Velzeke: Temmerman 41 brothers speelden voor wat Mere echter de overwin- den 7-8. p., Decuyper 4 p., Keer- ze waard waren en konden n'n9 die dank zij het re- qua aanvalskracht moet De Meerleer vonden hun st°k 8 p., Delange 12 p., de eerste helft hun jonge boundoverwicht van De Erpe-Mere: Callebaut 2-4, men zeker bij de pinken meester in hem. Velzeke zijn. BBC Lokeren nog bleef aanvallend op peil en steeds onderaan de rang- won verdiend alhoewel schikking kon dit resultaat voor de Durmejongens een bewerken door een gede- zeer goed als kwotering gen ploegspel dat zich op- kan worden weggegeven, trok aan doelpunten van BBC Lokeren speelt zich Verdurmen - Cornelis en binnenkort naar de mid- Van Rossem R. 29 p., Van medespelers Govaert-De Kimpe-De Punt en Spann Spann 15-16, Van Cromp- Rossum P. 7 p. Poortere meetrekken naar de Klaaskens de das om- hout 4-4, De Punt 2-0, De Lokeren: Gerlo 17 p., Ver- 44-49 rustcijfers. Mere- deden. Voor Mere een stap Kimpe 4-15. Van Gijse- durmen, 20 p., Cornelis 20 aanvaller Van Cromphout 'n de goede richting maar ghem 17-15. p., Van de Vijver 6 p., De werd goed uit de wedstrijd voor de Waaslanders WEGA Meerleer 22 p., Dhaen 2 gespeeld maar om Ameri- hoogste tijd om Karei De p., Denul 3 p. kaan Spann van onder de Block weer op het terrein te WEGA ringen te houden moest brengen. re 103-51 skore ingeblikt. Bij de rust waren de bezoe kende meisjes reeds kans loos: ze keken naar een 41 -26 achterstand op. gemaakt: het bezoekende Vooral Anne-Marie Rom- Strombeek werd met zwa- mei gooide er de beuk in: toen de match afgefloten werd. stonden 49 punten achter haar naam. Rommel en ook al sterk uit de hoek komende Wojtal (goed voor 18 punten) beheer sten daarenboven de rebound. Strombeek kwam wat ver zwakt aan de start: twee van de bazisspeelsters hadden verstek moeten la ten gaan, doch zelfs in zijn sterkste opstelling had de Brusselse ploeg de kous over de kop gekregen. Skoorden voor DCB bij wie Marleen Naessens weder- optrad: Rommel (49), De Luyck (20), Wojtal (18), Heiremans (4), De Meyer (4), Van der Stock (4), Janssens (2). Tissac Gill and J - B.C.B. 60-87 1e Nationale BBC Okapl-Magnetrol - Sint Truiden 95-86 |Na de eerder moeizame «verwinning van vorige jweek tegen Sunair Oostende, heeft Okapi- jMagnetrol nu voor de stunt van de dag ge zorgd, door Sint Truiden, tweede geklasseerde, een afgetekende neder laag toe te dienen. De eindstand geeft mis schien wel een ander idee over de wedstrijd. Doch als men weet dat de Ajuinen aan de 16' in de tweede periode met 81-66 de leiding hadden, dan begrijpt men dat de lokalen, rustig de slot- minuten doorworstelden zonder te forceren. De overwinning was binnen en dat was het voor naamste Opnieuw startte coach Frans Verhulst, met Da- |ny Corthals, Dany Schor- 3 reel, Marc innebo, Taylor Hank en Marc Elias in de basisvijf. Dany Corthals, rustig op de spelverde- ling, doch samen rriet Dany Schorreel, hard verdedigend in de press, Ie die Okapi-Magnetrol op- nieuw naar behoren han- it teerde. Na 3' was het 5-0. :n In tegenstelling tot Ste- ik wart vorige week, rea geerde Louis Casteels 'b onmiddellijk, en reeds na 5' bracht William Smith Sint Truiden op voorsprong 7-8. De Ajui nen speelde echter hun spelletje verder door. Snoepten hier en daar wel een balletje af en scoorden, doch aan de overzijde kreeg Willy Van Damme te veel vrije ruimte, die hij telkens hij in het bezit van de bal kwam ten volle waar nam. De stand evolueer de van 7-10 naar 15-14 en 17-24. Voor de thuis ploeg was Mare Minnebo onfeilbaar met een 4 op 4. Bij de fruitboomkwe kers bleek Willy Van Damme 7 op 7 onstuit baar. De drie amerikanen op het veld, hadden tot dan toe geen potten gebroken. Angstadt, werd door Minnebo en Corthals, puik buiten de raket gehouden. Smith, beperkte zich uitsluitend tot verdedigen op Taylor, maar ook zijn aanval bleef stom. Bij 29-32 diende Minnebo (3 persoonlijke fouten) de baan te ruimen voor Herman Van den Broeck. Deze zijn eerste tussen komst bleek een inter ceptie en Okapi-Magnet- foI kwam opnieuw voor 33-32. Zij geraakten nog aan 35-32, doch Willy Van Damme en een verbeterende David Ang stadt, zetten Sint Trui den op een 39-43 bij de rust. In de tweede perio de liet Okapi de press vallen, concentreerde zich op een 2-1-2 verde digingszone, zodat het voor de Sint Truidenaren moeilijk werd, om nog in de Aalsterse raket te geraken. Ibens, inge bracht voor Corthals liet zich onmiddellijk in de gunstige zin opmerken, door met een puike assist, Taylor toe te laten de gastheren op 43-45 terug te brengen. Een spectaculaire Dany Schorreel en Ibens zorg den even later voor 47- 47. Aan de 4' kwam Okapi weer aan de lei ding langs Elias. 49-47. Een leiding, die Okapi nooit meer zou prijsge ven. Minnebo, terug op het veld, zette geregeld Angstadt in de wind, en scoorde, en Gibbe Ibens, vond zijn afstandshot uit zijn beste dagen. 5' later had Okapi een tienpun- tenkloof geslagen 67-57. Bij de bezoekers was de veer gebroken. Met tal rijke vervangingen pro beerde coach Louis Casteels, zijn ploeg nog nieuwe vaart in te bla zen. Doch bij dit alles bleef Okapi doodkalm. Rond de 12' noteerden we opnieuw een puik verdedigend staaltje van Minnebo en Schorreel, die zelf aan de overkant afrondde en drie minuten later verbreede Ibens de kloof tot 75-60. David Angstadt met een 6 op 7 spande zich geweldig in om Sint Truiden terug te brengen, doch ook Tay lor, geraakte nu voorbij William Smith, zodat de thuisploeg de drie laatste minuten inging met 81-66. Het Okapi koor zorgde voor de nodige «ambiance» en dat Sint Truiden nog tot 95-86 terugkwam, nam niemand meer kwalijk aan de puike thuisploeg. Morgen zaterdag onder neemt Okapi de gevaar lijke verplaatsing naar Verviers, doch de week daarop speelt Schorreel en C terug in de Burcht straat tegen Duvel Wille broek. Een nieuwe gele genheid voor de «afwe zigen» om het new-look- Okapi aan het werk te zien. Met nog 5 te spelen thuiswedstrijden is de redding voor de Okapis nabij. Eens te meer is bewezen, dat het Aalsters publiek de zes de man in de Burcht straat is. Okapi: Herman Van den Broeck 0, Mare Elias 14, Dany Schorreel 11, Gib- beJbens 13, Mare Minne bo 24 en Hank Taylor 31 Okapi werkte af tegen 50% of 38 of 76 shots en 19 op 21 vrijworpen. Sint Truiden: Théo Dil- lissen 11, Hilaire Es 0, Jozef Claes 1, David Angstadt 28, Willy Van Damme 20, Herman Reynders 12 en William Smith 14. Zij werkten af tegen 44% of 37 op 84 shots, en .12 op 15 vrijworpen. A.V.H. 2e provinciale A Gemis aan koncentratie lag aan de basis van de nederlaag (Tissac St.-NikUuu- BCB 62-87)(dw) BBC. The Tower - BBC. Leeuwerik 80-62 Langs H. Van Leuven 7 op 28 en broer Geert kon Leeuwerik 5' stand bereikte een persoonlijke houden tegen een thuis- score van 18 punten, ploeg waar alleen Labay door 8 op 24 pogingen af en Van der Borght op te werken. Wie The To- hun normale waarde ak- wer kent dan weet men teerden. dat die missers, van Daarna was het Leeuwe- bezoekende zijde, dank- rikken-lied voor goed baar in fast-break afge-- uitgezongen. Waren het rond worden door een misschien de zenuwen, Dirk De Schaepdryver en die de Ledenaars toeren een Ludwig Van der speelden? Spelers als Borght. En toch bleven Eddy Mertens; Hans en de Aalsterse schutters Geert Van Driessche, die eveneens onder hun nor normaal goed zijn voor maal rendement zodat de de punten bij Lede, score eerder aan de lage kwamen wel tot een kant bleef in de eerste totaalscore van 47 van de helft. Aalst nam ver- 62 Ledepunten, doch te- sprong langs Labay en gen een gemiddelde, die Van der Borght 12-6. Een veel te wensen overlaat, bevlieging van Dirk De Mertens scoorde 13 pun- Schaepdryver diepte de ten tegen een shot van 4 kloof uit tot 27-14. H. op 18, Hans Van Dries- Van Leuven en Hans Van sche geraakte aan 18 Driessche zorgden nog punten met een shot van wel voor 31-22 (17') en 36-26 ruststand. Na de kampwisseling speelde The Tower 5' op zijn normaal peil Zulks was voldoende om de Ledenaars definitiek uit te schakelen. Dirk De Schaepdryver 3 op 4, Labay 3 op 4, Dierick 3 op 4 en Van der Borght 2 op 3 zorgden voor 58-38 aan de 10'. Van dan af liet coach Werner Van Miegroet zijn reservema teriaal aanrukken, zodat BBC. Leeuwerik kon milderen langs Hans Van Driessche, die eindelijk begon af te werken. 58-42. Het rendement van de thuisploegreser- ven bleek beter dan dit van de basisploeg en via Eric Dierick liep The Tower zelfs uit tt 80-56. Ook de jonge De Wuffel had in deze stand een groot aandeel, dank zij een voortreffelijke spel- verdeling en een 2 op 2 shotprestatie. In de slot minuten kwam Eddy Mertens dan toch zijn neus aan het venster steken, doch verder dan 80-62 kwamen de Leeu- werikken niet meer. BBC. The Tower Aalst: Dirk De Schaepdryver 9 6, Luc De Schaepdry ver 0 2, Herman Labay 8 8, J. Goosens 4 8, Luc De Troyer 4 2, Eric Dierick 26, Rudy Vieil- lefon 0 2, De Wuffel 0 4. BBC. Leeuwerik Lede: Eddy Mertens 2 10, H. Van Leuven 6 2, Patrick De Borger 4 4, Hans Van Driessche 10 8, Geert Van Driessche 4 12. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 31