OVERTUIGENDE ZEGE iiOEDE REPLIEK PAUL DE BRAUWER ALS EEN HAZEWIND NAAR NATIONALE TITEL SABINE PAUWELS KAMPIOENE VAN OOST-VLAANDEREN HALFLANGE BAAN DE RONDE VAN NEDERLAND IN SINT-NIKLAAS KORT SPORT r Wielrennen 40 - 18.1.1980 - De Voorpost rekords.(a) Dendermondse zwemmers te Eeklo Voor de Olympos-jeugd- zwemmers die zondag hun klub vertegenwoordigden op de distriktskampioen- schappen over de 800 en 1.500 m in de Meetjesland- se Zwemvereniging niets dan lof. Sabine Pauwels (1966) be wees dat met haar zal reke ning moeten gehouden worden op het hoogste vlak. Met een tijd van 9.47.1 op de 800 m vrije slag werd ze kampioene van Oost-Vlaanderen en behaalde tevens een Jonge Haai, een zeer gegeerde onderscheiding. Zelfs haar twee jaar oudere tegenstre vers overklaste ze. Wim Bruneel (1968) zag met een tijd van 20.59.7 de titel van kampioen van WATERPOLO 1STE NAT. AFD. Wase Zwemkring - Bergen 14-3 Oost-Vlaanderen net aan zich voorbijgaan, maar een tijdsverbetering van 32 sec. ten opzichte van een veer tiental dagen geleden, laat het beste vermoeden voor de toekomst. Chris Rottiers (1968), die voor het eerst uitkwam in deze specialiteit, klasseer de zich met 21.25 op de derde plaats, een bepaald bemoedigend begin. Bij de miniemen verbeter de Michel Beeckman (1966) met 18.47.8 zijn ei gen rekord met 15 sec. en tekende tevens een nieuw clubrekord aan op de 400, de 800 en de 1500 m. Hij moest echter de grootste eer afstaan aan Stefaan Damman (17.57.1) en Filip Roegiers (18.15.6), twee zwemmers van de nationale ploeg. Chris Saerens (1966) en Daniel Beeckman (1965) 20.45.8 noteerden beiden een verbetering van 25 en 20 sec, resultaten die belo ven voor de toekomst. M.L.D.L. Zaterdag ontving Wase de ploeg uit Bergen, dit sei zoen gepromoveerd, en tot nu toe puntenloos. Van de thuisploeg hoefden ze ook geen geschenkjes te ver wachten, temeer daar WZK de puntjes zeer goed kon gebruiken. Het eerder :chaarse publiek zag een ij aantrekkelijke wed- rijd, en ondermeer sche- i van sport De Winne rt gde de prestaties van de ;e Sint-Niklase ploeg de hoogste nationale <4-* .ling uitkomt. ■f' «i Rombaut was eerst de bal en een snelle v binatie leverde reeds iiddellijk doelgevaar maar Walter Daelman c oot op het- doelhout. Even later trof hij wel raak, na een nieuwe vlotte bal wisseling. De bezoekers waagden ook hun kans, en een eerste aanval werd reeds onmiddellijk be kroond. Kort daarop speel de Wase in een man-meer- situatie, en Wim Rombaut vond het doelhout op zijn weg. De Waalse tegenaan val werd door Luc Heyn- derickx onschadelijk ge maakt. Wase was heel wat beweeglijker dan de tegen stander, en na vlot samen spel zorgde Filip Schelf hout opnieuw voor Wase voorsprong. Nog voor rus ten zag Luk Van Lande- ghem een shot overgetikt door de keeper. In de tweede set was het Jan Foubert die de bal op haalde, hij ging onmiddel lijk door en tekende num mer drie aan. Ook de vol gende doelkans liet hij niet onbenut. De thuisploeg kombineerde vrij vlot en na een nummertje Jan - Rudy Van Mieghem stond 5-1 op het scorebord. Ook Bergen kwam nog aan een doelpunt, na een licht toegekende strafworp. De betere fysieke konditie van de thuisploeg ging steeds meer doorwegen, en Jan Foubert was opnieuw eerst bij de bal. Bij een tegenaanval werd Guido Maes voor een derde keer, en nu voorgoed uitge sloten. Wase was veruit de gevaar lijkste ploeg, en met een man meer in het water was het Walter Daelman die de stand aandikte. Luk Van Landeghem forceerde een geslaagde doorbraak, en met een zuiver schot liet ook hij de keeper kansloos. Bergen trachtte af en toe ook een vuist te maken, maar de schaarse doelpo gingen werden door een se- kure Luc Heynderickx gekeerd. In de laatste periode zagen we opnieuw een vlot spe lend WZK, Rudy Van Mieghem werd zuiver aan gespeeld, en hij bracht de stand op 8-2. De bezoekers werden tot louter verdedi gen gedwongen, maar de Wase kombinaties haalden de achterhoede toch uit verband. Erik Smet liet ook een doelpunt opteke nen. Jan Foubert veroor loofde zich de weelde een penalty te missen, maar bij de eerstvolgende gelegen heid herstelde hij de fout. Luk Van Landeghem kon ook nog een rush suksesvol afronden, maar wat later kreeg hij straftijd, en Ber gen liet de kans niet liggen. Meer konden de bezoekers ook niet meer forceren, en de konstante Wase druk werd nog uitgedrukt in doelpunten van Rudy Van Mieghem en twee keer Jan Foubert, zodat met 14-3 eindcijfers beslist een ver diende zege werd opgete kend. Ook de reservenwedstrijd werd volledig door de thuisploeg gedomineerd. De bezoekers kwamen niet veel verder dan enkele hal ve kansen, waaruit ze toch een doelpunt puurden. Wa se lag duidelijk boven in alle spelonderdelen, en het werd ook een waar doel- puntenfestival. Grote slok op was Franky Lyssens met dertien treffers; de overige goals kwamen van Nest De Maesschalck (4), Mare Eg- germont (4), René Vercau- teren (3), Kris Foubert, Michel Beeckman: Erik Peeters en Yves Wou ters, die het presteerde op zijn 18de verjaardag het achttiende doelpunt te sko- ren. Uiteindelijk werd de eindstand 27-1. WZK kende dus een goede start van een aantal mat chen die alleszins puntën- winst, en eventueel een be tere klassering zouden C nipos - Lokeren 8-8 V - tweede speeldag in de e Nationale afdeling - acht twee buren tegen- ver elkaar; Olympos Den- dermonde en Lokerse Zwemvereniging. In het verleden was Dendermon- de reeds meerdere malen een boeman voor LZV, vroegere konfrontaties werden meestal in het voordeel van de thuisploeg beslecht. We mogen dus stellen dat de Lokerse spe lers enigszins met een Olym pos-complex zaten opgescheept. Nochtans bleef LZV vorig seizoen baas in eigen huis, en in november jongstleden werd DZO nog met 3-9 ingepakt. De gasten had den dus wel enige hoop toen ze vorige zaterdag naar de Ros Beiaardstede afzakten. Reeds na enkele sekonden kon de plaatselijke aan hang juichen. DZO be machtigde de bal, de speler ging door en verraste de Lokerse keeper volkomen met een zuiver afstands schot. Het antwoord kwam echter vrij vlug via Peter De Clercq, en toen reeds werd het duidelijk dat bei de ploegen het mekaar niet gemakkelijk zouden ma ken. Een oprukkende Olymposspeler werd door Maurice Van Damme ge stuit, en de ref floot een penaltyfout. De thuisploeg liet de kans natuurlijk niet onbenut, en toen Jan D'Hooghe even later 45 se konden straftijd kreeg, bleef de lokale afwerking weer niet in gebreke, zodat met een 3-1 stand gedraaid werd. Na de spelhememing lieten ook de Lokerse schutters zien dat ze de goal weten staan. Mark Vertonghen milderde de achterstand, en bewees met twee tref fers dat men hem best niet te veel ruimte laat. Raf Van Hoeyweghen had min der geluk, zijn doelpunt werd door de scheidsrech ter niet toegekend, hoewel de bal duidelijk achter de doellijn was geweest. Ook de Lokerse keeper werd op de korrel genomen, en Dendermonde kwam nogal kansrijk aan drie treffers, zodat halfwedstrijd 6-4 cij fers op het scorebord stonden. De derde periode leverde slechts één doelpunt op: Raf Van Hoeyweghen liet nu wel een geldig doelpunt optekenen, zodat LZV meteen weer aansluiting kreeg. André De Clercq had ook zijn vertrouwen weer, en hoewel hij aan de diepe kant minder in zijn sas is, gaf hij toch een paar fraaie saves ten beste, waardoor de bezoekers toch in de wedstrijd bleven. Dit zelfzekere optreden stak de Lokerse jongens blijkbaar een hart onder de riem, zodat de spanning in de wedstrijd bleef. De laatste periode begon nochtans ongelukkig voor LZV: een onrechtvaardige uitsluiting van Luc Mest- dagh werd door de gasthe ren benut om de stand op 7-5 te brengen. In de laat ste minuten kwam het spektakel slechts goed op gang, zodat zelfs de kalm ste supporters rechtveer- den. De Olymposverdedi- ging raakte uit verband, en Mark Vertonghen, prikte een lobbal van Maurice Van Damme tegen het net. De massale Lokerse aanval bracht paniek bij de loka len, die nog doelpunten te slikken kregen van Raf Van Hoeyweghen en Mark Vertonghen, zodat met 8-8 tevens de eindcijfers op het bord stonden. Ondanks het gelijke spel blijft Lokerse leider in de reeks. Volgende zondag staat een derde opeenvolgende ver plaatsing op het program ma, ditmaal naar Blanken- berge. Daar deze ploeg pas dit jaar in kompetitie is getreden, mogen we een overwinning van de Waas- moeten opleveren. Van-I i daag vrijdag staat een ver-p plaatsing naar La Louvièrel c op het programma. Dezel opdracht moet normaal ge-ig, zien volle puntenwinst kun-trr nen opleveren, hoewel hetjm kleine bad zeker geen voor-is deel zal bieden voor deler Wase ploeg. Het wordt dus vc afwachten en hopen. 11 D.M.pe t uy landers in het vooruitzich#s stellen, hoewel verrassing gen natuurlijk nooit uitge sloten zijn. rC Speelden voor LZV: An dré De Clercq, Luc Mest! dagh, Maurice Van Dam4 me, Jan D'Hooghe, Frank Schram, Mare Vertonghet^l (3), Peter De Clercq (3jr\ Raf Van Hoeyweghen (2)1 Geert De Cleene. D.M" nd slsi ïel Kjl _ke Paul De Brauwer? «Die is de jongste weken een beetje weggedeem- sterd,» werd gefluisterd. «Niets van,» repliceerde de 25-jarige hazewind «konditioneel ben ik geen ons teruggezakt. Wél ko men de konkurrenten nu sterker voor de dag». Paul, samen met Ivan Messelis de topfavoriet voor de amateurs-titelra- ,-oe te Maurage, stak boor devol vertrouwen. Aan vallen zou hij, de anderen moesten maar terug slaan. Het liep erg lekker: Pa trick Buki ging er na het startschot als een wilde man vandoor. De Brau wer erachter. Buki viel stil. Paul niet, al duurde het meer dan twee ron den vooraleer er een kloof(je) viel. Intussen kwamen de andere «kop stukken» terug. Jos Pau wels, Luc Naudts en... Buki bleven het langst overeind. Maar «duivel tje» Messelis wilde niet plooien. De Brauwer pletste tegen een streepje Walenpays, werd gehinderd door een gedubbelde, en werd «gepakt». Dat gebeurde in de vierde ronde: «Ik was toen even in paniek. Vooral omdat uitgere kend Messelis naast mij kwam, een Messelis die dagenlang gebluft had dat hij, en niemand an ders met trikoloor naar West-Vlaanderen zou tuf fen. Ik was evenwel spoe dig weer «de oude». En toen ook Messelis de pechduivel op het dak kreeg, stegen mijn kan sen opnieuw. Hij moest risiko's nemen. Ik niet. Messelis wilde terugke ren, doch het is hem slecht bekomen: akroba- tie wordt af en toe met een fikse duik afgestraft, ik kan erover mee praten». Dat hij zijn eerste ama- teurstitel aan dat lekke bandje en de val van zijn felste konkurrent te dan ken heeft, betwist Paul De Brauwer met klem. «Ik moest door tegenslag mijn voorsprong prijsge ven, dus...». Dat het parkoers een kolf je naar zijn hand was? «Och kom: je moet het evengoed in de modder als op een keihard bevro ren omloop kunnen. De «bond» heeft De Brau wer, samen met Messe lis, De Schacht en Luc Naudts aangewezen voor het wereldkampioen schap te Wetzikon. «Winnen? Nee, het kan natuurlijk, ik verkoop mijn huid erg duur. Als het geen moddergeval wordt zoals vorig jaar, mik ik op een plaats bij de eerste vijf. Het zou al mooi zijn, niet?» (mvh) De Sint-Niklase Zwaantjesvrienden, organisatoren van zovele wielerwedstrijden voor internationale amateurs maar ook van het traditionele kriterium rond de markt, zijn er opnieuw in geslaagd een stunt uit te halen. Zoals we reeds vorige week in de sportpagina's konden melden, zal de Ronde van Nederland van start gaan te Sint-Niklaas op 11 augustus a.s. Frans De Nil, de sekretaris van De Zwaantjesvrienden, meldde ons dit nieuws vorige week woensdag. Op dat moment was het nog wach ten op het definitieve telexbericht én op de onderteke ning van de kontrakten. Dat is ondertussen in hotel Serwir gebeurd. Er is geen enkel probleem meer. Via relaties van o.a. voorzitter Jef De Cock, werden herhaaldelijk kontakten gelegd met de Nederlandse organisatoren. Schrik van het niel-welslagen van deze financieel toch risicovolle onderneming na het debacle van de Ronde van Frankrijk in dezelfde Wase hoofdstad, heeft men in de kringen van De Zwaantjesvrienden evenwel niet. Bij de Ronde van Frankrijk - organisatie was het steeds te koud of te heet. Kommerce, of wat dacht je? De mannen van de «Stichting Ronde van Nederland» zien de zaken echter heel wat anders, soepeler. Bovendien staan De Zwaantjesvrienden nu zelf in voor alle organisatori sche problemen, vandaar... Op maandag 11 augustus en dat zijn nu praktische punten zullen de deelnemers rond de klok van 16 uur een proloogtijdrit rijden van 3,5 km. 's Avonds vindt dan een kriterium plaats over 80 km. Dit kriterium zal dan ook de traditionele organisatie van De Zwaantjesvrienden vervangen. Het zou im mers cl te gek zijn tweemaal omzeggens na mekaar de vedetten naar Sint-Niklaas te willen halen. Al met al krijgen de wielerfans dan toch nog waar voor hun geld. Een massa volk op 11 augustus zou voor De Zwaantjesvrienden een flink hart onder de riem betekenen. Latere organisaties zouden daar wel bij varen. André Govaert KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE W.A.O.D. Zaterdag 19 januari be leefd Wanzele, een deel gemeente van Lede, een hoogdag op sportief vlak. De wielerbond WAOD heeft het nationaal kam pioenschap veldrijden toevertrouwd aan de wakkere «Depauwvrien- den» en deze hebben er, voor de renners en het kijkend publiek, alles voor gedaan om er iets prima van te maken. Een breed overzichtelijk parcours, met verha/de wegen voor de kijkers, la- t?n toe dat men de ren- ners haast altijd in het I vizier heeft zodat de strijd van nabij kan meegeleefd worden. De weerman speelt natuurlijk een gro te rol; blijft de vorst aan houden, dan wordt het parcours lichtlopend, doch er zijn voldoende hindernissen om de ech te crossers aan hun trek ken te laten komem Wie is favoriet? De plaat selijke aanhangers reke nen op hun idool Wiliy Depauw, die reeds heel het seizoen een hoofdrol speelt er alles zal op zet ten om de zegebloemen en de titel in Wanzele te houden. Op een schotel krijgt hij het zeker niet, daar zullen voor zorgen: de uittredende kampioen Marnix Lannoo (Alter), de veteranenkampioen Eric Declercq (Oeselgem) en de in kampioenschappen steeds te vrezen Pierre Dhaese die voor eigen volk zal willen bewijzen dat hij het nog kan. Ster ke outsiders en steeds te vrezen zijn: Gilbert Pij- naert (Drongen), André De Bisschop (Asper), Wim Coussement (Oude naarde), André Burms (Berlare), Noël Dhulster (Izegem) en Eric Pauwels (Waterland). Herman Fierens (Ham- me), sleutelbeenbreuk, zal met ons toezien wie het haalt in dit veelbelo vend crosskampioen schap WAOD. TECHNISCHE GEGEVENS Alle koersformaliteiten in café «Duivenlokaal», Bosstraat, Wanzele. Rugnummers vanaf 13.30 uur. Vertrek om 15 uur in de Bosstraat. Startorde vol gens de trofeestand. Omloop: 10 ronden van 2.200 km. Aankomst: ca fé «Duivenlokaal». Prijzen: palm en nationa le trui aan de kampioen van categorie A en B en 25.000 fr. verdeeld over 50 prijzen. Dubbele pun ten voor de Crosstrofee WOAD. Koersleiding: WAOD - Verbraecken, Bloem, Van Damme, De Wilde en Gij- selinck. Vrije toegang. Oscar De Keyser: zesdaagse |=rans Van Nuffel Oscar De Keyzer startte donderdagavond in de toekomstzesdaagse van Rotterdam. Oscar kreeg zijn goede vriend Danny Lauwers als partner mee. Een duo dat zich niet op de kop zal laten zitten, doch mee het spektakel maakt, neem dat van ons maar aan. In Antwerpen was De Keyzer met De Bie derde in de ploegkoers voor ama teurs. (mm) Luc De Bode: zege Luc De Bode vindt beter zijn draai op de wieler baan dan op de weg. In Antwerpen gooide hij hoge ogen. Samen met Poncin klopte hij tien andere teams in de ploegkoers voor liefhebbers. Te Gent behaalde hij een tweede plaats in een puntenrit, achter de Brit Brotherton. (mm) Eddy D'Herde Ook Eddy D'Herde fietst week na week op het ovaal van de wielerbanen. Ook in Gent was hij erbij. In een puntenrit werd hij tweede achter De Feyter. (mm) Frans Van Nuffel vond goed zijn draai in het sportpaleis te Gent. Uit een puntenrit puurde hij een tweede plaats, achter Didi Foubert. Samen met zijn ploegmaats van Merelbeke Sportief was hij derde in het interklubomnium. (mm) Heirweg - Wesemael - Caethoven Dirk Heirweg was in het nationaal omniumkam pioenschap voor profs te Gent derde en Wilfried Wesemael vierde. Rik Caethoven was eveneens prezent en deed het prima. In de eindstand was j hij zesde, doch samen met Van den Haute «pakte» hij een rondje in de puntenrit, wat hem j een tweede plaats opleverde, (mm) Lieven Braeckman De Aalsterse nieuweling Lieven Braeckman, vo- j rig seizoen een revelatie probeert het nu ook op piste. In Gent werd het een vijfde plaats in de puntenrit. (mm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 40