Pierre de schoesitter ■IM TEKEN DER REVANCHE NVERWACHTE ZWARE NEDERLAAG IOOR LEBBEKE A KRISTA DE (ST NIKLAAS) OP TITELVANGST MARINA STRUYLAERT BIJ DE DAMES ALBERT SCHELFAUT (ST NIKLASE) EN >ATRO TIVOLI) INDIVIDUELE WINNAARS EN MESTDAGH IN DE DUBBELS BOUDOU DE VOORPOST De Voorpost - 18.1.1980 - 41 U— Even teruggrijpend naar de resultaten van de openings dag van de kompetitie kan worden gesteld dat de terugronde best kan gezien worden in het teken der revanche. St. Niklaas A zou in tweede nationale niet mogen verliezen van het op bezoek komend Sambre et Meuse, terwijl de St. Niklase B ploeg best toch iets zou inpikken bij Le Logis D. Op provinciaal vlak trekken St. Niklaas - Herleving en Melsele - Kieldrecht de volle aandacht. De Herlevingers die in de openingswedstrijd verrassend werden geklopt en achteraf niet meer verloren zoeken het in een sportie ve revanche om vooraan te blijven. Te Melsele wil men eveneens de nederlaag van de heenronde naar de vergeethoek dringen, maar of een geprikkelde Luc Struylaert en co zo maar zullen laten begaan is een ander paar mouwen. In tweede provinciale afdeling eveneens drie derby's met Elckerlyc A - Herleving B, Patro Tivoli - HK Hamme en Melsele B - St. Niklaas D. De Hamse derby is hier wel de meest belangrijkste. HK Hamme A is immers het meest bedreigd met de gradatie. Een nieuw verlies in de derby en een eventue le winst van Melsele B zou voor Verschelden wel eens te grote problemen kunnen scheppen. Herleving B bij Elckerlyc A moet toch in staat zijn iets van de koek in te pikken. In de derde provinciale afdelingen zijn Herleving C - Lebbeke en Kieldrecht B - Kemzeke A de blikvangers. De Den- dermondenaars mogen niet verliezen willen ze hun ti> telkansen gaaf houden en te Kieldrecht valt zo goed als zeker de beslissing inzake het titeldebat. Voor Afdalend naar vierde pro vinciale wordt met belang stelling uitgekeken naar Beveren C - St. Niklaas G. Wetteren B - Herleving D, Wichelen - Vlierkouter en H.K. Hamme B - Patrc Tivoli B - wedstrijden dit zonder onderscheid de toj" van de rangschikking eei ander uitzicht kunnen ge ven. In de dames kompeti tie tenslotte wordt voora uitgekeken naar de presta tie van St. Niklaas tegen Small Street en van Herle ving A op bezoek bij D< Pinte. «Er vallen brok ken», werd ons voorspeld Afwachten maar wie al dai niet mag juichen op dez< I de KKSFB-tafeltennis- gens hersteld. Lang zou Deze kleine voorsprong aan de schenen leggen jmpetitie is Lebbeke A het niet duren of Patro werd dadelijk omgeto- van Pardaf. de eerste reeks onge- liep verder uit. Temeer verd in -een 4-2 voor- HKH A heeft eindelijk nog jijfeld een kandidaat daar Inze niet kon aarden sprong omdat vooral P. eens mogen vlaggen te- lor de titel. Deze week en geen enkele overwin- de Schepper niet kon aar- gen het nochtans zeer p ze tegen de lamp ge- ning liet optekenen. den. Met een winst in het goed aangeschreven pen tegen Patro Ham- dubbel stond Viktory Grembergen A. Opmer- b B. Ondanks het feit BAC C had niets in de pap voor een moeilijke opga- kelijk is dat Grembergens 'an-t Lebbeke met de ge- te brokken bij de komst ve 5-2. Toch zou Viktory regelmatigste speler Jan ver-)ne samenstelling ach- van Pardaf B. De bezoe- nog terugkomen (5-4). Vermeir er niet in slaagde lèref de tafels kwam werd kers, met een schitteren- Maar de overwinning die een overwinning te laten >ezef een zware 2-8 neder- de Jan Anné, liepen da- hen op gelijke hoogte zou optekenen. Verschillende ge-ig. Dat i de eerste delijk uit tot 0-4. Nader- brengen is er nooit geko- keren verplichtte hij zijn cun-itmoeting 'hysbaert De hand werd het 2-4. Als men. Patro - Tivoli D tegenstander tot een der- hetjnder van oe zege hield Van Strijdonck ook twee heeft helemaal niets kun- de set, maar nooit kon hij aor-js niet uitzonderlijk. wedstrijden won was het nen ondernemen om deze afronden. De mee- deen P. de Schoesitter In- duidelijk dat BAC C er Pardaf A van de wijs te ste tegenstand kwam de- dusjversloeg betekende dit aan was. Einduitslag 3-7. brengen. Het is een 0-10 ze keer van Marc van Bo- t Lebbeke op zijn tellen nederlaag geworden. De ven die twee keer won. M.pest passen. Dat deed Meer spanning was er bij Hamse ploeg werd zelfs I ook, want toen De Triumf A - Viktory A. De geen enkele tegenset ge- Alleen M. van Damme üyne er 1-2 van maakte Hammenaars kwamen laten. Alleen in het dub- was hem te sterk. Hier- :ich9s de schade omzeg- dadelijk met 0-2 op winst, bel konden ze het vuur mede kon HKH A weer >sin- itge- een grote overwinning laten optekenen 8-2. Benny Van den Hende hernieuwde kennismaking wordt het alles of niets. met de kompetitie 1979-80 Troelant A kreeg Baasro- OOStVlaafHSe jeugd en de A op bezoek. Op pa pier scheen dit een even wichtige wedstrijd. Maar daar kwam niets van. Baasrode, met een sterke Vermeulen, slaagde er in de lokale ploeg schaak mat te zetten. Halfweg wedstrijd was het al dui delijk dat Baasrode ge zwind naar een grote overwinning ging (1-5) en met 1-9 werd tenslotte Baasrode de grote over winnaar in deze ontmoe ting. Prado B had aan Smash A een te sterke tegenstander. Hoe Scho- ckaert en Salembier zich ook weerden, ze konden niet beletten dat de be zoekers met een 2-8 over winning aan de haal gingen. dameskampioenschappen rovinciale heren enkel- en dubbelkampioenschappen ndag vond in de sporthal te Oostakker de provinciale re, Karei Mestdagh en Jaak tlstrijd plaats bij de heren. Voor de streek Dender - De Niel op het ereschavot- jeldc - Durme en Waas begon het goed. In de reeks je. Toch wel een belangrijk t geklasseerden kwamen meerdere streekspelers door overwicht van onze streek- ischiftingen. Wilfried Heyrman en Bruno Matthijs van genoten, die niettemin de «veren, Pierre De Schoestitter van Patro Tivoli en de hoofdvogel misten. Bij de Comelis - Luc Van Hulle toppers Bij de Oostvlaamse dames^ en jeugdkampioenschappen titel haar in de schoot heeft de St. Niklase tafeltennisbelofte Krista De Boes Krista had er evenwel lie- zich in de kijker gespeeld. Bij de dames juniors haalde ze ver om gestreden, het van streekgenote Marina Struylaert, die zich prima Gunter Van Puymbroek verdedigde (2-1) en zich achteraf ook nog zou laten met Marina Struylaert had- gelden. Linda Cordemans (St. Niklaas) had zich evenmin den best finalisten kunnen onbetuigd gelaten en bereikte de halve finale waarin ze worden in het gemengd ju- door de Kieldrechtse Marina Struylaert werd gewipt. In niors maar ze botsten op de reeks dames juniors haalde Krista De Boes haar slag het Sleidingse duo Inge thuis ploegvormend met Linda Cordemans. Zonder Bauwens - Van de Veire in moeite bereikte het duo de finale waarin Inge Bauwens hun beste doen dit en Sabine Van Ryssel (Sleidinge) voor een flinke weer- ondervonden Krista De stand zorgden zonder het St. Niklase duo in moeilijkhe- Boes en Smitz immers ook. den te kunnen brengen. De derde jeugdtitel verover de Bij de dames kadetten en Krista De Boes in het gemengd juniors, met Rik Smitz miniemen kwamen onze (Eeklo) als ploegmaat. streekgenoten er heel wat minder bij te pas. Kristine Inge Bauwens, die ditmaal slag van Van de Veire en Van Hese geraakte wel tot Van de Veire als ploegmaat Krista De Boes plaatste het in halve finale maar werd meekreeg, zorgde voor een eindpunt. Meteen won de er dan uitgebonjourd door zo sterk verweer, dat de St. Niklase jeugdspeelster Anke Nagel van De Pinte, favorietenploeg er haar alles wat er voor haar te die achteraf in het zand zelfbeheersing bij verloor, winnen viel in de juniors- beet tegen Patricia Lamont Er kwam dan ook een «bel- reeksen. Bij afwezigheid van Palaestra. Bij de minie- le» bij te pas, waarin het van de overige Oost- men geraakte Bruggen wel keerpunt kwam bij een 15- Vlaamse B-speelsters op in finale waarin Katia Bau- 15 gelijke stand. Rik Smitz dit provinciaal kampioen- wens van Sleidinge evenwel counterde toer. op de op- schap viel ook nog deze geen tegenstand dulde. het Sleidingse duo Johan Meteen waren we bij de gegeven aan de uitnodi- Camp en Alex De Wart. In problemen ook in tinale nrnt1 IS 1 IIP V nn rlllllp tonnnrc Ittf rtrtc Onet mnn Lint I.m.d nnn kon.nn 11. 6 en 21/17). Ook in het ling De Cock - Amelinck dubbel heren C geen werd in halve finale door schildjes voor onze streek- de winnaars uitgeschakeld, genoten. Deze gingen naar De St. Niklase samenstel- jntse favorieten Van Holderbeke en Gheyssen. Uitein- heren C vlotte het minder die er in de lijk werd het een finale De Schoesitter - Van Holder- goed. Enkel Walter De Jee door de Hammenaar met 3-1 gewonnen. In het Cock wist zich in de eind- rbelspel kwamen de streekvertegenwoordigers er min- strijd te mengen samen met r aan te pas. Enkel het Herlevingduo J. Michem - Mare Leo Vercauteren, Johan ndermeiren kwam door de schiftingsronde; maar ook Comelis en Smallstreeter or hen was hierop het liedje gezongen. Versaevel. Amelinckx en co werden reeds vrij vroeg de reeks enkel D werd Dirk De Bosschere en Ka- van ^et terre'n geveegd. grote belangstelling rel Mestdagh di&.in de bes- Een fantastische wedstrijd jekeken naar de man- te zin bevestigde. Met was evenwel de ontmoeting die kleur gaven aan het Wegge van Sleidinge waren tussen Vic Eylenbosch :erium, Karei Mestdagh, we dan aan de vierde man (Herleving) en Geert c Struylaert, Gunter toe die zich in de halve Peersman (Drive). Het rryn en De Bosschere. finales wist te werken. De werd een marathonwed- Kieldrechtse kopman halve finale Wegge - Mest- strijd van meer dan één uur ic Struylaert mocht het dagh was een finale waard. die zijn ontknoping ken- ;ds na de eefste wed- De Sleidingenaar won met de in 5 sets, waarin telkens ijd vergeten Jef De een zuchtje van de Herlc- de normale eindstand werd ïeyer, die ook reeds bij vinger 21-19 in de belle (3- voorbij geklommen. Vic iere gelegenheden voor 2) en het had andersom Eylenbosch verloor uitein- ivourestukjes zorgde, kunnen zijn. Wanneer Jaak delijk met 24-22 in de belle Struylaert kansloos. De ieyer wipte ook nog Phi- zijn St. Niklase clubgenoot blijkbaar zijn beste krach- ze Claudine Oost- ging. Het werd een boeien- de halve finale verloor de voor Albert Schelfaut die beslissende Vlaams tafeltenmswereldje de stnjd waaruit onze verdienstelijke Alex De er met een clubgenoot Carl wedstrijd Vercauteren Leo aanbeland. Verheugend Waaslandse vertegenwoor- Wart van Albert Schelfaut Van Camp een aangenaam en Richard onderhielden, feit dat alle Oost-Vlaamse digers naar voor kwamen, terwijl Van Camp afreken- kijkstuk van maakten. B-spelers gevolg hadden Albert Schelfaut, Carl Van de met Rik Smitz. fïeen Bij de dames niet geklaS- degelijk nodig want ook In- seerden ging de zege naar ge Bauwens ging tot het de eerder onbekende Lu- Caroline Lamont van Pa- uiterste. Na een felle kamp rinckx (D6) van De Pinte. laestra die in finale Sabine werd het dan toch een ver- Moenssens Kurt ging er in Lepeire klopte. Bij de da- diende zege voor Marina de eerste ronde uit, terwijl mes C traden Inge Bau- Struylaert, die nu enkel Johan De Niel na Luc De wens en Marina Struylaert nog in de komende tor- Beul te hebben uitgescha- opnieuw op de voorgrond, nooien en de nationale keld de duimen moest leg- Het Kieldrechtse meisje eindronde moet weten te gen voor Dragonetti. Bij de kwam zonder moeilijkhe- bevestigen om tot B-speels- kadetten ging de zege naar De Niel dan mnemde tegen maar ook Peersman had den in halve finale waarin ter te promoveren. Bij de Van Hoecke van Rooigem van mannelijke jeugd viel er die er Kris De Waele van ging er vrij vroeg uit tegen rens de strijd echt begon, ke vertegenwoordigen In het dubbel juniors brachten het er niet zc brachten Gunter Van sterk af ook viel de af- Puymbroek - Eric De Witte wezigheid van o.a. de van Kieldrecht het wel tot jeugd van Melsele op, die de finale, maar hierin wa ren ze kansloos tegen Smitz - Vercauteren (Eeklo-Dri- ve). Bij het dubbel kadet- met Eric Verstraeten en co toch figuur moest kunnen slaan. Gelukkig waren er onze dames om de scheve Wieme pe Lamont maar ging er Dirk De Bosschere waren ten verspeeld en werd er in zijn beurt uit tegen we aan de finale toe. Het de volgende wedstrijd uit- anhove die in de ren werd opnieuw 3-2 voor gewipt. Uiteindelijk be ar de top ook Gunter Wegge, die op de beslissen- reikte Walter De Cock (St. mans en' achteraf De Wal- >rryn uitschakelde. Jaak de ogenblikken, net zoals Niklaas) de finale. Versae- sche. De finale van de da- Niel, de veteraan van tegen Mestdagh in de halve vel (Small Street) beslist in mes C was zowat de climax ïklaas, was ondertus- finale, vrouw fortuna aan zijn beste doen, sloeg toen van de kampioenschappen, n aan een merkwaardige zijn zijde had. Na Wegge hard en zonder meedogen Marina Struylaert ging er f m |W mm m tmm m mars begonnen evenals kwamen Dirk De Bossche- toe. Het werd 3-0 (21/6, 21/ hard tegenaan. Dit was wel QvilCLrAU I wAlVII* Small Street uitschakelde, weinig of niets te rapen Knal in finale onderhield. Inge Bauwens langs haar voor de streekspelers. Rik In deze reeks werden Peter kant wipte Linda Corde- Smitz (Eeklo) won zoals De Boes, Wolfgang Brys, verwacht bij de juniors. Dirk Debbaut en Guy Van Gunter Van Puymbroeck Puymbroek gewipt alvo- ten ging de zege naar het toestand recht te zetten. Rooigemse duo Van Hoe- Zonder Krista De Boes en cke - Deneef die er De Marina Struylaert waren Waele - Cnudde van Knal we eerder bleekjes uit deze onderhielden. Een randbemerking bij de jeugd- en dameskampioen schappen. Onze mannelij- provinciale gekomen. titelstrijd I J° Michem (Herleving D) had grootste aandeel in de J Ploeg, (v) Wetteren het overwinning van zijn André Aemclinckx (Sint-Niklase) hoopt op e terugronde (dw) Ging de titel in het heren dubbelspel niet-geklasseer- den en C aan de neus van de streekspelers voorbij, dan werd het roos in de reeksen D en B. De Herle vingers Karei Mestdagh - Jean Boudou baanden zich een weg naar de finale waarin ze het Drive-team Deley - Van Gertsom als tegenstanders kregen. Ka- rel Mestdagh in zijn beste doen en Jean Boudou blijk baar geen last van zenuwen brachten het voor elkaar (3-1). Bij de heren dubbel B ging de titel zoals ver wacht naar Albert Schel faut en zijn ploegmaat Carl Van Camp. Wel zorgen De 1 Wart - Smitz in finale voor '3 flinke weerstand, zodat de toeschouwers waar voor hun geld kregen. Met de reeks dubbel ge mengd C werden de kam pioenschappen besloten. Een opmerkelijk groot aantal inschrijvingen vielen hier te noteren. Het St. Niklase duo Hedwig Ame linck - Linda Cordemans moest in kwart-finale de duimen leggen voor de ge- legenheidsploeg Dany Ver meulen (Herleving) - Mi riam Muylaert (HK Ham me), Het draaide blijkbaar goed bij deze laatste ploeg die dan ook doorstootte tot de finale, waar ze tegen over de ploeg Luc Van Hulle - Inge Bauwens kwa men te staan. Bij de dames C hadden Miriam Muylaert en Inge Bauwens reeds voor een spannende wed strijd gezorgd en ook in het dubbel gemengd spanden beiden zich terdege in om hun respectievelijke ploeg maat tot steun te zijn. Het werd een spannende finale uiteindelijk in het voordeel beslecht door de meer ge routineerde samenstelling uit Sleidinge. Wanneer we er toe komen een samenvatting te maken over de voorbije kam pioenschappen kan worden gesteld dat onze streekver tegenwoordigers zich niet onaardig uit de slag hebben getrokken bij de dames, zowel bij de jeugd als klas sementsreeksen en de he ren eveneens in de klasse mentsreeksen aan de ver wachtingen zijn komen te beantwoorden. Met ietwat meeval had de oogst nog iets hoger kunnen liggen. Enkel de mannelijke jeugd bleef beneden de verwach tingen. Als we het individueel ontleden beantwoorden Krista De Boes, Albert Schelfaut, Marina Struy laert en Pierre De Schoesit ter volledig aan de ver wachtingen. Zorgden Karei Mestdagh, Dirk De Bos schere, Jaak De Niel, Jef De Maeyer en Walter De Cock voor fraaie prestaties welke met ietwat aan mee val een hogere beloning - hadden kunnen mee krijgen. Op gebied van ploegspel bezorgden Schelfaut - Van Camp en Mestdagh - Bou dou de streek mooie over winningen, en brachten Dany Vermeulen en Mi riam Muylaert het tot een zeer verdienstelijke presta tie. Spijtig genoeg voor hen net niet genoeg om op de titel beslag te leggen wat trouwens op individueel vlak ook het geval is ge weest voor jongens als Mestdagh, De Bosschere en Walter De Cock.

De Voorpost | 1980 | | pagina 41